ESEN MESTAN KOCATÜRK

ESEN MESTAN KOCATÜRK 1

Dönüştüren Pazarlama Etkisi Bölümü Jüri Üyesi

- Avon Türkiye Pazarlama Direktörü

Esen Mestan Kocatürk 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliğini bitirdikten sonra 2003 yılında Koç Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği bölümümde yüksek lisansını tamamlamıştır.

2003 yılındaTotal Oil Türkiye’de Tedarik Zinciri departmanında çalışma hayatına başlayan Kocatürk, 2007 yılında katıldığı Avon Türkiye’de Tüketici Pazarlama Departmanında görev alarak, yerel aktivasyonlar, tahmin ve kampanya planlama konularında çalışmaya başladı.

2010 yılında Kişisel Bakım ve Cilt Bakım Kategori Müdürü olarak Avon İngiltere Genel Merkezine transfer oldu. 2012’de 6 ay boyunca Türkiye Güzellik katgorisi ekibinin başında yer alarak Madrid’de güzellik ekibi kurduktan sonra, İngiltere’ye Makyaj, Kişisel Bakım ve Saç Bakımı Kıdemli Kategori Müdürü olarak çalışmak üzere geri döndü ve daha sonra Avrupa Yönetim ekibinde Vücut Bakımı & Çocuk Kıdemli Pazarlama Müdürü olarak çalıştı.

Kocatürk Temmuz 2017 yılından beri Avon Türkiye Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütmekte ve 45 kişilik bir ekibe liderlik etmektedir.