EMRE IRMAK

EMRE IRMAK 1

Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü Jürisi

- Jingle Jackson Kurucusu

Emre Irmak 1977’de İstanbul’da doğdu. Babası da müzisyen olan Emre Irmak henüz 5 yaşındayken klasik piyano dersleri almaya başladı.

İlk solo konserini 7 yaşında Galatasaray Lisesi’nde verdi.

10 yaşında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı sınavlarını kazanarak klasik müzik eğitimine başladı.

İlk reklam jingle’larını 14 yaşında Ak Sigorta, 15 yaşında Radio Blue için besteleyen Emre Irmak erken yaşta başladığı müzik kariyerini konservatuar eğitimini yarıda bırakarak pop müzik alanında sürdürmeye karar verdi. Zuhal Olcay ve Kenan Doğulu ile konser çalışmaları yaptı. İlk bestelerini ve düzenlemelerini Gülben Ergen, Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Mustafa Sandal, Nilüfer gibi sanatçılarla yaptı. 1996 yılında Mehmet Ali Birand ile tanışan Emre Irmak Mehmet Ali Birand, Can Dündar, Cüneyt Özdemir, Serdar Akinan, Bülent Çaplı gibi duayenlerle birçok belgesel filminin müziklerini yaptı.

2005’de kendi plak şirketini kuran Emre Irmak onlarca ödül alan Yasemin Mori albümünde prodüktör, besteci ve yapımcı olarak bulundu.

2011 yılında Jingle Jackson adlı kendi reklam müzikleri şirketini kurdu. Turkcell, Türk Telekom, Yapı Kredi, Vodafone, Coca Cola, Akbank gibi Türkiye’nin önde gelen firmaları için reklam müzikleri üretmeye başladı. Emre Irmak bir kısa film ile Venedik Altın Aslan ödülüne layık görüldü.

2010 yılı Avea “Paylaşsana”, 2014 Hürriyet Gazetesi “Hürriyet Benim, 2015’te Hopi “Herkesin Bir Hopi’si Var”, 2017’de Şok “Yeter de Artar”, Akbank “Kalbinin Sesini Dinle”, Turkcell “Anneler Günü”, 2018’de Atasay “Tak sana yakışanı”, Turkcell Lifecell jinglelarıyla toplam 8 kristal elmanın sahibi oldu.

2017 yılında Akbank “Kalbinin Sesini Dinle” müziğiyle Felis Başarı Ödülü, 2018 yılında Atasay “Tak sana yakışanı” ile Felis Ödülü ve Akbank 70. Yıl reklam müziği ile Felis Başarı Ödülü’nü kazandı. 2017 ve 2018 yılları Brand & Agency of the Year “En İyi Reklam Müziği ve Jingle Yapım Şirketi” ödüllerinin de kazananı oldu.