ELİF GÜVENEN

ELİF GÜVENEN 1

Garanti Bankası, Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi Birim Müdürü

Profesyonel kariyerine Henkel’de Marka Müdürü olarak başlayan Elif Güvenen, burada 1996-2003 yılları arasında pazarlama alanında çeşitli görevlerde bulundu. Bu süre zarfında farklı ülkelerde expat olarak sorumluluklar üstlendi.

Garanti Bankası’ndaki görevinden önce, 2003-2008 yılları arasında, Avrupa’daki en büyük elektrikli ev aletleri şirketlerinden Arçelik’te, Beko Marka ve İletişim Yöneticisi olarak çalıştı. Ve burada, Türkiye’nin tek uluslararası markalarından Beko’nun marka yönetim fonksiyonunu değiştirerek, Global Marka Yönetim Sistemi’ni başlattı, uyguladı.

Güvenen, spor pazarlama iletişiminde 10 yılı aşkın tecrübeye sahiptir.

2006 yılında Beko Türkiye Basketbol Ligi sponsorluğunun ilk adımlarının atılmasını sağladı. Bu, iş stratejileriyle Güvenen’in basketbol tutkusunun kesiştiği ilk an oldu.

2008’de Garanti Bankası Reklam ve Tanıtım Birim Müdürü olarak göreve başladı ve kısa bir süre içerisinde birimi Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi olarak yeniden konumlandırdı.

2013 yılında Türkiye’yi gururla temsil ettiği, Türkiye 2020 Olimpiyat Pazarlama Komitesi’ne atandı.

Bugün, Garanti’nin pazarlama iletişimi, sponsorluk ve etkinlik yönetimi de dahil olmak üzere iletişim faaliyetlerini yöneten ekibe liderlik etmesinin yanı sıra Garanti’nin kurumsal itibar ve toplumsal yatırım programlarının da sorumluluğunu üstleniyor. Garanti’nin kültür sanat kuruluşu olan SALT’ın Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini de sürdürüyor.

Güvenen 16 yıl Paris’te, 2 yıl Milano’da, 1 yıl Londra’da ve 6 ay Tahran’da hem öğrenim hem de çalışma hayatını sürdürdü.

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden ve Lycee Charles de Gaulle’den mezun oldu.

2007’de gençlik hayalini gerçekleştirerek, Londra’da bir müzikalde ufak bir rol oynadı ve ilk performansının sonunda mutluluktan ağladı.

Ocak doğumlu bir yaz insanıdır.

Ailesi kendisi için çok değerlidir. Garanti Bankası ve ekibi ise ikinci ailesidir.

İş felsefesi: “Yaptığın işi ciddiye al, kendini değil”dir.