EBRU DİLDAR EDİN

EBRU DİLDAR EDİN 1

Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü Jüri Üyesi

- Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı, Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı

Ebru Dildar Edin, 1997 yılında Garanti Bankası’nda Kurumsal Bankacılık Birimi’ne katıldı ve 1999 yılında, Proje Finansmanı Birimi’nin kuruluşunda yer aldı. 6 yıl Proje Finansmanı Birim Müdürü olarak çalıştıktan sonra, 2006’da Proje ve Satın Alım Finansmanı Koordinatörlüğü’ne getirildi. 2009 yılında Proje Finansmanından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Edin, 2010 yılından beri de Sürdürülebilirlik Komitesi Üyeliğini yürütmektedir. 2012 yılında mevcut sorumluluklarına ek olarak Komite kararlarını hayata geçirmek üzere kurulan Sürdürülebilirlik Ekibi’nin koordinasyonunu da üstlendi.

2018 yılında, Edin’in sorumluluk alanları, Proje Finansmanı ve Sürdürülebilirlik konularına ek olarak, Kurumsal Bankacılık, Global Piyasalar, Nakit Yönetimi ve İşlem Bankacılığı, Finansal Kurumlar, Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı Strateji, Analiz ve Koordinasyon olarak genişledi.

Bankacılık ve işletmecilik konusundaki 25 yıllık tecrübesiyle Edin, Sürdürülebilirlik Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Yerel Ağı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) Yönetim Kurulu Üyesi ve Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görev yapıyor. Kendisi aynı zamanda, Garanti Yatırım ve Menkul Kıymetler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Garanti Bank S.A.’da (Romanya) Yönetim Kurulu Üyesi.

Edin, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu.