DR. ÇAĞRI KALAÇA

DR. ÇAĞRI KALAÇA 1

Sağlık İletişimi Bölümü Jüri Üyesi

- Sağlık Bahçesi - Uzak Yakın

Çağrı Kalaça (54), 2002 yılında Sağlık Bahçesi’ni kurmak üzere Marmara Üniversitesinden ayrıldığında, Aile Hekimliği Anabilim Dalının kurucu başkanıydı. Kurucusu olduğu Sağlık Bahçesi ve Uzak Yakın şirketleri, “iletişim”, “öğrenme-gelişim” ve bu alanlarla ilişkili “bilişim teknolojileri” alanlarında ürün ve hizmetler üreten kuruluşlar.

Sağlık Bahçesi ve Uzak Yakın, tasarım ve uygulama sürelerinde, bilişim ve yeni teknolojileri, görsel sanatlar ve sinema gibi dilleri, kendisi ve iş ortakları için rekabet avantajı yaratacak şekilde kullanmakta ustalaşmıştır. Tıp ve sağlık sektörleri yanı sıra, perakende finans, telekomünikasyon, hazır/hızlı gıda gibi sektörlerde önemli bir müşteri portföyüne, ulusal ve uluslararası alanda hizmet vermektedirler.

Çağrı Kalaça tarafından tasarlanan “Compact, Nucleus, Newtone, Deep, Focus, Kritik Karar gibi” eğitim program ve tasarımları ve hedef gruplara odaklı tasarlanan özgün toplantı formatları ile, “SmartCity, SCC (Smart Convention Center), AlgoSims, Antre, PIE gibi” özgün yazılım ve online platformları, ulusal ve uluslararası düzeylerde, farklı projelerde kullanılmaktadır. Çağrı Kalaça 2014 yılından beri, European Forum for Primary Care (EFPC) organizasyonunda Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.