DENİZ GÜVEN

DENİZ GÜVEN 1

Garanti Bankası, Şubesiz Bankacılık Birim Müdürü

Garanti Bankası’nda Şubesiz Bankacılık Birim Müdürü olarak görev yapan Deniz Güven, internet bankacılığı, mobil bankacılık, ATM, AloGaranti çağrı merkezi, garanti.com.tr ve sosyal medya platformlarının da içinde bulunduğu bankanın tüm dijital kanallarının yönetimi, interaktif pazarlama aktiviteleri ve iletişiminden sorumludur.

Öncesinde aynı birimde Dijital Kanallar ekibinin yöneticiliğini yürüten Güven’in bankacılık ve finansal teknolojiler üzerine 16 yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır. Ayrıca bankacılık ve finansal teknoloji endüstrilerinde satış, pazarlama, kanal geliştirme ve operasyon konularında geniş kapsamlı bir yönetim tecrübesine sahiptir.

Deniz Güven, Garanti Bankası’na katılmadan önce çeşitli bankalarda satış, pazarlama, stratejik planlama ve uluslararası projeler alanlarında yönetici pozisyonunda görev yer almıştır. Garanti Bankası’ndaki rolünden evvel Finansbank’ta dijital kanalların pazarlamasından sorumu olarak çalışmıştır. Bundan önce ise, HSBC’de dijital kanalların yönetiminin yanı sıra Advantage Card’ın dijitalleştirilmesi projesini yönetmiştir. Kariyerinin ilk yıllarında, dönemin en büyük özel bankası olan Demirbank’ta birçok kanal projesinin yönetiminde rol almıştır.

Deniz Güven ayrıca start-uplar için bir hızlandırma programı olan GarantiPartners için mentor olarak çalışmaktadır. Ayrıca, Digitalage dergisinde 1,5 yıldan fazla süredir köşe yazarlığı yapmaktadır. Yeni teknoloji ve finans trendleri üzerine 20’den fazla makalesi yayınlanmıştır.

Yeni Medya ve İletişim lisansını Marmara Üniversitesi’nden alan Deniz Güven, yüksek lisansını ise İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA olarak almıştır. Güven, London School of Economics’te Yöneticiler İçin Liderlik Programı’nı, Columbia Business School’da Yenilikçi Strateji Yürütme Programı’nı ve Stanford Üniversitesi’nde Yöneticiler İçin Stratejik Pazarlama eğitim programını tamamlamıştır.