DENİZ AKTÜRK ERDEM

DENİZ AKTÜRK ERDEM 1

Açıkhava Basın Bölümü Jüri Üyesi

- CMO

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Deniz Aktürk Erdem, 1993 yılından 2008 yılına kadar görev yaptığı Unilever’de Türkiye ve bölgesel iş birimlerinde Marka, Satış Operasyon, Ticari Pazarlama, Bölgesel Ürün Geliştirme Merkezi yöneticiliklerini üstlendi.

Algida ikinci yılında katıldıktan sonra şirketin dünyada Unilever’de ilk beşe girme yolculuğunda Pazarlama ekibinin liderliğini yaptı. Ev temizlik ve gıda kategorileri olmak üzere şirketin tüm iş birimlerinde çalıştı.

Türkiye’den başka ve Bölgesel Pazarlama Direktörlüğü görevlerinde bulunan Deniz Aktürk Erdem; Türkiye, Rusya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya ile Afrika ve Orta Doğu ülkelerini kapsayan coğrafyalarda deneyim kazandı.

Unilever Avrupa Dondurma Biriminde iş geliştirme projelerinde de yer alan Deniz Aktürk Erdem, Türkiye strateji, kategori yapılandırma, tüketici eğitimi, marka konumlama, ürün inovasyon, yenilikçi marka aktivasyon, reklam ve iletişim, yeni iş geliştirme projelerinin günümüze dek sürdürülebilir başarıyla gelen pek çok ilkine ekibiyle beraber imza attı.

2008 yılında Pepsi Bottling Group bünyesine Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak geçen Deniz Aktürk Erdem; Pepsi, Yedigün, Fruko, LiptonIceTea, Gatorade ve Rock Star’ın strateji yapılandırma ve operasyonel pazarlama süreçlerini yönetti, Tropicana markasının Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. PepsiCo’nun Türkiye’de içecek kategorisinde büyük bir ivmeyle pazar payını ve marka gücünü ikiye katlayan pazarlama ekibine liderlik yaptı.

2015 yılı Mayıs ayından 2017 yılına kadar Eczacıbaşı bünyesinde bulunan Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nda aralarında Vitra, Artema, İntema, Burgbad, Villeroy & Boch (karo) ve Engers markaların bulunduğu Yapı Ürünleri Grubu Pazarlama Başkan Yardımcılığı görevini yürüten, 2019 Haziran’a kadar LCW’de Ürün ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür ve ayni zamanda Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulundu. Deniz Aktürk Erdem evli ve iki çocuk annesi.