CEM EROĞLU

CEM EROĞLU 1

Verinin Yaratıcı Kullanımı Bölümü Jüri Üyesi

- Adform Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü

Cem Eroğlu, 1983 yılında İstanbul’da doğdu.

Üniversite yıllarında ithalat ve ihracat ile uğraştı ve Yeditepe Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünden mezun oldu.

2007 yılında, Yahoo’nun performans alt yapısı olan Right Media Exchange  ile dijitale adımını atan Cem Eroğlu, Türkiye ve Avrupa pazarında ilk gerçek zamanlı gösterim ve Reklam teknolojilerinin doğusuna tanıklık etti. Kazandığı deneyimi, Türkiye pazarında programmatik reklamcılığın temellerinin atılmasına destek verirken; ayni anda gelişmiş Reklam teknolojilerinin reklamverenler ve mecralar tarafından adaptasyonunda da buyuk rol oynadı.

2010-2016 yıllarında ReklamStore yönetici direktörluğü pozisyonunda; TR pazarında ilk datalı yayın pazarının oluşmasına öncülük ederken, yeni alt yapıların geliştirilmesinde de rol aldı. 2016 yılında, kariyerine Avrupa’nin en buyuk Reklam teknoloji şirketi olan Adform’un Türkiye ve Ortadoğu ofislerinin kurma amacıyla, genel müdürlük görevine geçti.

Son dönemlerde çokça konuşulan, programmatik üzerinden TV(HBBTV) satın alım sürecini başlattı ve 12 senelik dijital kariyer hayatında Reklam alt yapılarının entegrasyonunda buyuk rol sahibi oldu. Adform Istanbul şu anda pazarımızda bir çok buyuk ajansa, reklamverene ve mecraya aktif olarak programmatik satın alma/satma  ve raporlama hizmetiyle kısa bir surede güclü bir penetrasyona erişmiştir ve 16 adet ödüllü lokal ve global proje, programmatic zengin medya, data hedefli dijital radio, programmatic HBBTV gibi medya ilkler ile kısa zamanda basarili bir konuma ulaşmıştır.