BURCU SOYKURUM

BURCU SOYKURUM 1

Verinin Yaratıcı Kullanımı Bölümü Jüri Üyesi

- MESS Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü

Burcu Soykurum, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Gillette‘de Medya ve Pazar Araştırması Mudur Yardımcısı olarak kariyerine başladı, sonrasındaki 13 yıl Procter& Gamble’da Pazarlama departmanında birçok farklı roller aldı.

Doğrudan Pazarlama Ürün Müdürü Yardımcısı olarak Ariel, Prima ve Orkid markalarının tüketiciye birebirde dokunduğu buyuk projeleri & digital platformların lansmanlarını yönetti. Sonrasında ise Marka Operasyonları Entegrasyon Müdürü olarak, markaların entegre pazarlama planlarının yönetimi sorumluluğunu üstlendi. Bu donemde birçok yerel ödül yanında, 2 adet de Cannes Lions‘da kısa liste ödülü bulunmaktadır.

Fairy Türkiye Lansmanı sürecinde, Fairy Ürün Müdür Yardımcılığı göreviyle, markanın hem elde yıkama hem de bulaşık makinesi deterjanı kategorilerinde başarılı sonuçlar almasını sağlayan projeleri yürüttü. Bu dönemde ve devamında da Fairy sektorunde 3 yıl üst üstte Effie ile en başarılı marka ödülü ile ödüllendirilmiştir. 2012 Yılında Doğrudan Pazarlama Urun Müdürlüğüne atanarak, P&G Türkiye’nin tüm doğrudan pazarlama ve dijital platformlarını yöneten ekibin başına geçmiştir; tüketici segmentlerine özel tasarlanmış “#banabak Genclik Platform”u, ”kadınlarbilir.com” portal’ı gibi hem dijital hem de birebirde tüketicilere dokunan buyuk projelerin hayata geçmesini sağlamıştır.

Sonrasında Turkiye ve Kafkaslar Kıdemli Pazarlama Grup Müdürü olarak “Pazarlama’yı yeni dünya’nın ihtiyaçlarına uygun, daha dijital, yeni teknolojiler kullanarak daha entegre ve tüketici için fark yaratan projeler” geliştirmek gayesi ile Procter & Gamble Türkiye’nin digital ve data merkezli dönüşümüne büyük katkı sağlamıştır. Şimdi, son 2 aydır, başka bir dönüşüm macerasının peşinde! Türkiye Sanayisinin Endüstri 4.0’a daha hızlı geçişini sağlama vizyonunu hayata geçirmek için, MESS Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak kariyerine devam ediyor.