BURÇAK TAŞKIN

BURÇAK TAŞKIN 1

PR Bölümü Jüri Başkanı

- Excel İletişim ve Algı Yönetimi, CEO

2001 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun oldu.

Profesyonel kariyerine kurum tarafında deneyim kazanarak başladı. Ardından iletişim sektöründe ajans tarafında çeşitli görevler aldı.

2004 yılında Excel İletişim ve Algı Yönetimi’ne katıldı ve 10 yıla yakın süreyle pek çok başarılı projeye imza atan ekibin içinde yer aldı. Bir süre Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Burçak Taşkın Yurdakul, 3 yıldır Excel İletişim ve Algı Yönetimi CEO’su olarak görevine devam ediyor. Şirketin yönetimsel faaliyetlerini yürütmenin yanı sıra ekiplerin stratejik yaklaşım, 360 derece iletişim kampanyası ve proje üretim süreçlerinde de yönlendirici rol oynuyor.

CEO olarak görev yaptığı sürede Excel İletişim ve Algı Yönetimi; Mercury Excellence Awards’tan başlıca “Publicity” ve “Promotion/Marketing” kategorilerinde Grand Award olmak üzere, iki Altın, iki Gümüş, bir Bronz ve bir de Onur Ödülü ile döndü.

Felis ödüllerinde iki yıl üst üste yılın ajansı seçilirken; yıllık tüm performansın değerlendirildiği Campaign Agency & Brand of the Year’da 2017’de Yılın Kurumsal İletişim ajansı ödülüne layık görüldü.

Excel İletişim ve Algı Yönetimi, dijital ve online projelerin değerlendiriliği Mixx Ödülleri’nde de ödüllendirilen tek halkla ilişkiler ajansı oldu. Ulusal ve uluslararası pek çok ödül kazanılan, müşteri portföyünün genişlediği başarılı projelerin üretildiği bu süreçlerde yer alan Burçak Taşkın Yurdakul Mediacat tarafından seçilen Dream Team 2016’da da yer almıştı.