BERKANT AVCI

BERKANT AVCI 1

Verinin Yaratıcı Kullanımı Bölümü Jüri Üyesi

- Strateji Direktörü Manajans J. Walter Thompson

Yıldız Teknik Üniversitesi iktisat bölümünü dereceyle bitiren Berkant Avcı, Galatasaray Üniversitesi’nde pazarlama iletişimi alanında yüksek lisans yaptı.

Reklamcılığa TBWA İstanbul’da başlayan Berkant, Beko, Samsung, Diageo, Philip Morris, Efes, GSK, Bayer, Unilever, Ülker, Pınar, Nestlé, LC Waikiki gibi küresel ve yerel ölçekte birçok önemli marka ile çalıştı. Bu markaların hem yerel hem de bölgesel kampanyalarının stratejilerini çizdi.

Leo Burnett’in Samsung için hazırladığı “Duyan Eller” kampanyasının “Sessiz Brief”i ona aitti. Bu kampanya ile Berkant, henüz 26 yaşındayken Cannes’dan iki ödülle ayrıldı.

28 yaşında Türkiye’nin en köklü reklam ajanslarından Manajans J. Walter Thompson’ın strateji direktörü oldu. 29 yaşında MediaCat tarafından Dream Team’e seçildi. Aynı yıl, MediaCat’in “30 Yaş Altı 30 Yaratıcı” listesinde yer aldı. Geçtiğimiz yılın en çok konuşulan işlerinden Elidor “El Alem Collection”, Elidor x blutv “Bu Kızın Öyküsü”, MACFit “Fit miyiz?” ve Boyner ”Nokta” kampanyaları, Berkant’ın öne çıkan çalışmalarından sadece birkaçı.

Ondan fazla Effie’ye sahip olan Berkant’ın kariyerindeki çalışmalar Cannes, Golden Drum, Kristal Elma ve Felis dahil olmak üzere birçok prestijli yarışmadan hatırı sayılır ödüllerle döndü.

2018 yılının son çeyreğinde başlattığı ZLAB inisiyatifi ile Z neslinin tutum ve davranışlarına odaklanan Berkant Avcı, markaların yeni nesle adapte olması için çalışmalar yürütüyor.

MediaCat Online’da her ay Z nesli üzerine görüşler yazan Berkant, üniversite ve marka etkinliklerinde konuşmacı olarak verinin yaratıcı kullanımı, nesilsel pazarlama ve içgörünün yaratıcı yollarla elde edilmesi üzerine deneyim ve görüşlerini paylaşıyor.