DR. AYŞEGÜL ÇORUHLU

DR. AYŞEGÜL ÇORUHLU 1

Biyokimya ve Anti-aging Uzmanı

1994 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Şişli Etfal Hastanesi’nde Biyokimya uzmanlığı ihtisasını tamamlarken Boğaziçi Üniversitesi biyomedikal mühendisliği master programına  2 yıl devam etti.

2000 yılında Amerikan Hastanesi’nde Biyokimya uzmanı olarak çalışmaya başladı. Daha sonra İntermed Polikliniği laboratuvar şefi olarak görevine devam etti. Bu görevde kaldığı yıllar içinde koruyucu hekimlik konseptine uygun check-up programları hazırladı. Anti-oksidan , gıda duyarlılığı, kişiye özel hormon ve genetik testleri gibi ileri anti-aging yaklaşımlarını ilk uygulayan hekimlerden oldu. Vitamin ve mineral desteği kullanımı konusunda uzun süre eczacı ve doktorlara seminerler verdi.

Alkali Diyet, Tokuz Ama Açız, Kuantum Beslenme ve Sirkadiyen Beslenme adlarıyla 4 kitabı vardır. Bu kitaplarda sağlıklı kilo ve uzun , hastalıksız bir ömür için alkali beslenmenin püf noktaları detaylıca anlatılmaktadır.

Dr. Çoruhlu, ozel muayenehanesınde hasta gormekte olup, kurumsal şirketlerde ve çeşitli sağlıklı yaşam organizasyonlarında da Alkali Yaşam seminerleri vermektedir.