AYHAN SİCİMOĞLU

AYHAN SİCİMOĞLU 1

Talas American ve Tarsus Amerikan Kolejinden mezundur. İngiltere’de Bournemouth and Poole College of Art ta fotoğraf tahsili yaptı. Londra günlerinden sonra “İpucu” grubunu Mazhar, Fuat, Özkan ve Galip ile kurdu ve single “Heyecanlı”yı white funk tarzı düzenledi. Aynı senelerde Türkiye’nin ilk müzik klıp i sayılan “Heyecanlı” klip’ini yazdı ve yönetti.

Yazları INA (Institute of Nautical Archeology) ile beraber Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi yararına araştırma ve kazılara katıldı. Askerlik için geldiği Türkiye’de bazı mecmualarda kapak fotoğrafçısı oldu.

New York’a yerleşti, INA idare heyetine, ardından prestijli “Explorer’s Club”a idare heyetine seçildi. Londra “The House of Lords” a seri konuşmalar için davet edilen ilk Türk oldu. Türkiye dönüşünde “Açık Radyo”da “Satmayan Plaklar” Radyo Show’una katılması ona radyo kapılarını açtı. Bu arada TINA’yı kurdu (Türkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı) ve idare heyeti başkanı olarak hızmet verdi. “Latin Lover” radio show’u ile açık radio ve “Radio Oxi-Gen”de programlar yaptı ve bazı mecmualarda yazılara başladı. “Afro-Cuban Percussion Workshop” okulunu kurdu ve Afrika, Peru and Küba’ya geziler düzenledi. Küba’ya ikinci kültür ziyareti ona CNNTURK, TV8, Skyturk ve şimdi de BlooombergHT yayınlanmakta olan “Renkler” dizilerini getirdi.

Halen popüler TV Showları ile Bloomberg HT, Turkmax Gurme ve IZTV de izlenmektedir. Halen, Türkiye’de ve uluslararası mecralarda bir hayli tanınan 10 kişilik “Latin All Stars” grubu ile konserler vermekte, festivallere katılmakta, uluslararası sanatçılar ile iş birliği yapmaktadır. İki adet müzik CDsi çıkarmıştır; “Friends and Family” ve “En Estambul” Kitabı “Renkli Masallar” 4. Baskısını yapmıştır. Türkiye de Joy FM de ve Los Angeles “Saborsalsa” haftalık Radio Show “Latin Lover” yayınlanmaktadır. Hürriyet haftasonu eki “Seyahat” de haftalık yazılarını okuyabilirsiniz.