AV. BURÇAK ÜNSAL

AV. BURÇAK ÜNSAL 1

İstanbul & New York Baroları

Burçak Ünsal, New York ve İstanbul Barolarına kayıtlı bir avukat olup, Avrupa Patent Enstitüsü ve Türk Patent Enstitüsü patent ve marka vekilidir.

 

Ünsal, aralarında dünyanın en önde gelen teknoloji, iletişim, ulaşım, savunma, finans ve ticaret şirketlerinin de bulunduğu sektörlerinin lideri konumundaki birçok şirketin hukuk müşavirliğini ve temsilciliğini yapmıştır veya yapmaktadır.

 

Çalışmalarını bilgi teknolojileri, yaşam bilimleri, telekomünikasyon ve şirketler hukuku üzerine yoğunlaştıran Ünsal, aynı zamanda Türkiye’nin ilk ve tek blockchain kuluçka merkezi olan Inkube’un kurucu ortaklarındandır.

Ünsal, Baker Botts, DLA Piper ve Kobayashi Todo gibi hukuk şirketlerinde Washington DC, Tokyo, Londra ve İstanbul’da avukatlık yapmıştır.

Ünsal’ın, Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nden ve University of Virginia Law School’dan yüksek lisans dereceleri vardır.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgi Sistemleri Araştırma Merkezi üyesi olan Ünsal’ın, aralarında ABD Kongre Kütüphanesi tarafından da yayımlanmış çalışmaları vardır.