ALPER SESLİ

ALPER SESLİ 1

Marka Deneyimi ve Aktivasyon Bölümü Jüri Üyesi

- dsm group Kurucusu ve Başkanı

1967 Ankara doğumlu, Kabataş Erkek Lisesi ve YTÜ Makina Mühendisliği ardından 1994 yılında dsm group’u kurdu.

Türkiye tarihinin EN ve İLK başlıklarını taşıyacak br çok projeye imza attı. 150’ye yakın ulusal ve çok uluslu şirket ile çalıştı ve üretti.

dsm group bünyesinde Marka / Reklamveren  ile Tüketici arasındaki pazarlama iletişiminde Yüzyüze pazarlama / Etkinlik Pazarlaması odaklı yaratıcılığı projelendirdi, uyguladı. Güney Afrika’da ve İngitere’de girişimci olarak şirketler kurdu. Uluslararası ve ulusal yarışmalarda ciddi sayılarda ödüller aldı ekibi ile birlikte. Üst üste son 2 yıl farklı yarışmalarda Yılın Ajansı seçildi.

Türkiye Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği 6 Yıl Yönetim Kurulu üyeliği, 2 Yıl Asbaşkanlığı ve 2 Yıl Başkanlığını yürüttü.

Kristal Elma ve Doğrudan Pazarlama Ödüllerinde Jüri Başkanlıkları ve üyeliği yaptı, 50 civarı kongre, konferans, üniversite sertifika programı, Üniversitede konuşmacı oldu.

Uluslararası ses getiren İstanbul odaklı Kent Kültürü projeleri ve pazarlama odaklı ekosistem yaratımı ile ilgili projeler çalışan Dream Sales Machine isimli ajansın kurucusu ve ajans başkanı hali hazırda. İstanbul Coffee Festival, Ankara Coffee Festival, İstanbul Comics & Art Festival, Ankara Comics & Art Festival, Reformist sadece bunlardan bazıları. Kent’li olmanın kültürüne üretmekten büyük keyif almakta.

dsmbilet.com ve dsmticket.com ile Dream Sales Machine bünyesinde ülkemizin online bilet tarafındaki 4 oyuncusundan birisi oldu.

Bir girişimci, insan, hayalperest olmak dışında Pamir ve Doruk’un babası, Dilek’in eşi ve Fenerbahçe Kongre üyesi.