9 Kasım, Cuma

 •  Eric Goldberg, tecrübeli bir…
  ERIC GOLDBERG

  ERIC GOLDBERG

  The Walt Disney Company, Yönetmen; Tasarımcı; Animasyon…

   

  Eric Goldberg, tecrübeli bir yönetmen, tasarımcı ve animasyon sanatçısıdır; Walt Disney Animation Studios bünyesinde çalışmaktadır. “Aladdin”, “Pocahontas”, “Hercules”, “Fantasia/2000” ve “Wreck-It Ralph” gibi yapımlar dahil olmak üzere birçok Walt Disney Animation Studios filminde imzası vardır. Mickey’nin rol aldığı Oscar ödüllü “Get A Horse!” isimli kısa filmin yapımında 2D animasyon yönetmeni olarak görev almış, yine Oscar ödüllü bir uzun metraj film olan “Moana”da başkarakter Maui’nin dövmesine hayat veren ekibe liderlik etmiştir. Şubat 2011’de, ASIFA-Hollywood tarafından animasyonda yaşam boyu başarı ödülüne layık görülerek prestijli Winsor McCay Ödülü ile onurlandırılmıştır.

 • 1954 yılında İstanbul’da doğan R. Faruk…
  R. FARUK ECZACIBAŞI

  R. FARUK ECZACIBAŞI

  Eczacıbaşı Holding, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

  1954 yılında İstanbul’da doğan R. Faruk Eczacıbaşı,1973 yılında İstanbul Alman Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Berlin Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Lisans ve Yüksek lisans eğitimlerini tamamladı.

  1980’de Eczacıbaşı Holding’in planlama departmanında çalışma hayatına atıldı. ABD’de bir süre deneyim kazandıktan sonra Türkiye’ye döndü ve Eczacıbaşı Topluluğunda çeşitli görevler aldı.

  Faruk Eczacıbaşı 1996 senesinden bu yana Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’dır.

  Aynı zamanda, halen başkanlığını yürütmekte olduğu, Türkiye’nin bir bilgi toplumuna dönüşmesi vizyonuyla 1995 yılında kurulan Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) aracılığıyla,çeşitli araştırma raporlarının hazırlanması ve bu konudaki politikaların şekillendirilmesi için çalışmaktadır. Faruk Eczacıbaşı ayrıca 1999 yılından bu yana Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanlığı görevini yürütmektedir.

   

   

 • Ahlat Ağacı ve Ölümlü Dünya filmlerindeki…
  DOĞU DEMİRKOL

  DOĞU DEMİRKOL

  Komedyen

  Ahlat Ağacı ve Ölümlü Dünya filmlerindeki başarılı performansı ve Güldür Güldür Show’daki stand up gösterisi ile ülkenin mizah gündemine oturan Doğu Demirkol, Abiler Detected ve çeşitli fenomen videonun yanı sıra BKM Mutfak Sahne ve farklı şehirlerdeki Açık Mikrofon ve komedi geceleriyle de adından söz ettirmeyi başarmıştı. Genç komedyen şimdilerde BKM Mutfak yapımcılığında gerçekleşen tek kişilik gösterisiyle seyirci karşısına çıkıyor.

 • 2000 doğumlu genç sanatçı müziğe olan…
  ALEYNA TİLKİ

  ALEYNA TİLKİ

  Sanatçı

  2000 doğumlu genç sanatçı müziğe olan ilgisini çok küçük yaşlarda keşfetti. İlk sahne deneyimini 8 yaşında yerel bir kanalda çıktığı televizyon programında yaşadı. 14 yaşında ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ programında gösterdiği performanslarla adını Türkiye’ye duyurmuş oldu.

  2016 yılında Emrah Karaduman’ın ‘Cevapsız Çınlama’ isimli single çalışmasını yorumlayan Aleyna Tilki 16 yaşında profesyonel müzik yaşantısına ilk adımı atmış oldu. ‘Cevapsız Çınlama’ kısa sürede YouTube’da en çok tıklanan Türkçe şarkı olurken, şu an 400 milyon görüntülenme barajını geçen tek türkçe şarkı konumunda.

  Aleyna Tilki 2017 yılında çıkardığı ‘Sen Olsan Bari’ isimli single çalışmasıyla da YouTube ve tüm dijital platformlarda listeleri altüst etti. ‘Sen Olsan Bari’ 5 günde 23 milyon kez tıklandı ve bugün 370 milyon tıklanma ile Türkiye’nin en çok tıklanan ikinci şarkısı.

  Sanatçı 2017 yılında Hürriyet Altın Kelebek ödüllerinde En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı ödülünü alarak bir başarıya daha imza attı.

  Genç sanatçı 2018 yılında ‘Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları’ albümümde yer alan ‘Yalnız Çiçek’ şarkısıyla rekorları bir kez daha altüst etti. Tilki şarkının video klibini kendi yönetti. Klip YouTube’da, yüklendiği andan itibaren 24 saatte 5 milyondan fazla tıklandı.

   

  Aleyna Tilki aynı yıl Emrah Karaduman’ın ‘Bombarduman’ albümünde yer alan ‘Dipsiz Kuyum’ şarkısını yorumladı. Aleyna Tilki yönetmenliğinde çekilen video klip ilk gün 6 milyona yakın izlenmeyle sanatçıya yeni bir rekor daha getirdi.

   

   

 • İnsanın büyüme sürecini ve beyin gelişimini…
  YANKI YAZGAN

  YANKI YAZGAN

  Psikiyatr, Prof. Dr.

  İnsanın büyüme sürecini ve beyin gelişimini herkesin anlaması ve hayatına uygulaması amacıyla anne-babalık ve çalışma hayatı hakkında yazıp çizmektedir. (www.yankiyazgan.com)

  Klinisyen olarak çalıştığı insan gelişimi ve nörogelişimsel bozukluklar alanında kognitif nörobilim, moleküler genetik ve epidemiyolojik yöntemlerle çok sayıda bilimsel araştırma ve yayın yapmıştır.

 • Shevon Thompson (doğum tarihi 10 Haziran 1993),…
  SHEVON THOMPSON

  SHEVON THOMPSON

  İstanbul Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı…

  Shevon Thompson (doğum tarihi 10 Haziran 1993), Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde (BSL) İstanbul BB kulübünün Jamaika’lı profesyonel basketbol oyuncusudur. George Mason Üniversitesi’nde kolej basketbolu oynadı.

  Thompson, Jamaika’da futbol oynayarak büyüdü. Lisedeki üçüncü yılında bir kadının boyunu fark etmesine ve kendisine oynamayı bilip bilmediğini sormasına kadar hiç basketbol oynamamıştı. Thompson hayır cevabını verdi ve kadın ona daha sonra öğretmeyi teklif etti. Thompson, oynadıkça kendisini daha rahat hissetmeye başladı ve ABD’den ilgi görmeye başladı.

  Thompson, kolej kariyerine Midland College’da başladı ve bir sezon Harcum College’da oynadı. Koç Paul Hewitt’in Jamaika’da büyümüş olmasının da etkisiyle, Butler, Wichita State ve Old Dominion üniversitelerinin tekliflerini reddederek Patriots’u seçti ve üçüncü sınıf öğrencisi olarak George Mason Üniversitesine transfer oldu. Üçüncü sınıf öğrencisi olarak oyun başına 12,5 sayı ve 10,9 ribaund ortalaması ile oynadı. George Mason Üniversitesindeki son yılında oyun başına 9,9 sayı ve 10,6 ribaund ortalaması ile oynadı. Reese’s College All-Star maçında oynamak üzere seçildi.

  Thompson, 2016 NBA Geliştirme Ligi draftının ikinci turunda Erie BayHawks tarafından 33’üncü sırada seçildi. Çaylak sezonunda çıktığı 17 maçta 12,1 sayı ve 7,5 ribaund ortalaması ile oynadı. 17 Kasım 2017’de, Scott Suggs ile takas edilerek Raptors 905 takımına transfer oldu. Thompson, 5 Ağustos 2018’de, Türkiye Basketbol Süper Ligi takımlarından İstanbul BB ile sözleşme imzaladı.

 • Mehmet Sezgin, 30 yıllık global deneyimi ile…
  MEHMET SEZGİN

  MEHMET SEZGİN

  myGini, Kurucu ve CEO

  Mehmet Sezgin, 30 yıllık global deneyimi ile bankacılık ve ödeme sistemleri sektörünün önde gelen yöneticilerinden.

  SanFransicso’da kurduğu son girişimi myGini ile; finansal şirketlere ve perakende iş yerlerine, dijital cüzdan, ödeme ve sadakat sistemleri sunuyor.

  BBVA Global Ödeme Sistemleri Direktörü olarak, 13 ülkede, 80 milyon kart ile, 120 milyar dolarlık satış hacmi sağlayan 1.4 milyon üye iş yeri yönetti. Yeni teknolojileri her zaman savunan Sezgin, BBVA Wallet isimi ile dijital bir kart ve ödeme sistemi uygulaması başlattı. İspanya, Şili, Meksika, ABD, Türkiye, Kolombiya ve Peru’da piyasaya sürülen uygulamanın indirilme sayıları 20 milyona ulaştı.

  Garanti Bankası çatısı altında bağımsız yönetime sahip Garanti Ödeme Sistemleri’nin kurucusu ve CEO’su olarak, 2000 yılında Türkiye’nin ilk ve tek çip tabanlı kartı sistemi Bonus Kart’ı yarattı. Yıllar içinde 10 farklı bankaya daha lisans vererek, Bonus’u Türkiye’deki en tanınan tüketici markası olarak konumlandırdı. Aynı zamanda Türk Hava Yolları ile iş birliği yaparak, harcadıkça mil kazandıran ilk kart platformu Shop&Miles’ı yarattı.  Türkiye’yi pin ve çip alt yapısıyla tanıştırdı. Sezgin’in önderliğinde Garanti Bankası, Avrupa’nın ilk beş en iyi ve en güçlü kart çıkaran şirketleri arasında yerini aldı.

  Kariyerine PricewaterhouseCoopers’da başlayan Sezgin, bankacılık sektöründeki yılların deneyimini arkasına aldıktan sonra, 1993 yılında 9 ülkedeki faaliyetleri yönetmek üzere MasterCard’a katıldı.

  Sezgin, 14 yıl boyunca MasterCard Avrupa Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra; Bankalararası Kart Merkezi, Kredi Kayıt Bürosu, ve Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi gibi önemli kuruluşlarda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı yaptı.

  Ankara Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde İşletme lisansı, University of Massachusetts’te FulBright bursu ile İşletme yüksek lisansı eğitimlerini tamamladı.

  Sezgin, aynı zamanda Hikayesi En Bol kitabının yazarıdır.

   

   

   

   

   

   

 • Ece Tonbul Türk turizminin en köklü ve…
  ECE TONBUL

  ECE TONBUL

  Paloma Group, Yönetim Kurulu Başkanı

  Ece Tonbul Türk turizminin en köklü ve başarılı şirketlerinden biri olan Diana Turizm’in otel yatırımlarını temsil eden şirketi Paloma Hotels’in ikinci kuşak yöneticisidir.

  Diana Grubu, turizme ilk adımını 1977 yılında Kuşadası’nda seyahat acentesi olarak atmış ve konaklama sektörüne 1986 yılında Paloma Hotels markası ile girmiştir.

  Bugün Paloma Hotels sahibi olduğu 4+ ve 5 yıldız kategorisindeki 10 resort oteli ile 9.000 yatak kapasitesine sahiptir. 2500’ün üzerinde çalışanı mevcuttur. Kendi işlettiği 8 oteli ile yıllık yaklaşık 150.000 misafir ağırlamaktadır.

  Ece Tonbul, Basel Üniversitesi’ndeki ekonomi eğitiminin sonrasında Manchester Metropolitan Üniversitesi’nin İsviçre kampüsünde Turizm ve Otelcilik bölümünde MBA yapmıştır.

  Bugünkü pozisyonunun öncesinde Paloma Grubu’nun Satış & Pazarlama Direktörlüğünü 5 yıl boyunca yürütmüştür. Mayıs 2010 itibari ile grubun tüm operasyonundan, finansından, planlama ve geliştirmeden sorumlu Genel Müdürlük görevini yürütmüştür. Ece Tonbul 2014 Ocak ayı itibari ile Paloma Hotels Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilmiştir.

  Paloma Hotels bünyesindeki aktif görevi haricinde; Antalya Belçika Fahri Konsolosu, Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) Yönetim Kurulu Üyesi, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Üyesi, ve TOBB Turizm Meclisi üyesidir.

 • Talas American ve Tarsus Amerikan Kolejinden…
  AYHAN SİCİMOĞLU

  AYHAN SİCİMOĞLU

  Talas American ve Tarsus Amerikan Kolejinden mezundur. İngiltere’de Bournemouth and Poole College of Art ta fotoğraf tahsili yaptı. Londra günlerinden sonra “İpucu” grubunu Mazhar, Fuat, Özkan ve Galip ile kurdu ve single “Heyecanlı”yı white funk tarzı düzenledi. Aynı senelerde Türkiye’nin ilk müzik klıp i sayılan “Heyecanlı” klip’ini yazdı ve yönetti.

  Yazları INA (Institute of Nautical Archeology) ile beraber Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi yararına araştırma ve kazılara katıldı. Askerlik için geldiği Türkiye’de bazı mecmualarda kapak fotoğrafçısı oldu.

  New York’a yerleşti, INA idare heyetine, ardından prestijli “Explorer’s Club”a idare heyetine seçildi. Londra “The House of Lords” a seri konuşmalar için davet edilen ilk Türk oldu. Türkiye dönüşünde “Açık Radyo”da “Satmayan Plaklar” Radyo Show’una katılması ona radyo kapılarını açtı. Bu arada TINA’yı kurdu (Türkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı) ve idare heyeti başkanı olarak hızmet verdi. “Latin Lover” radio show’u ile açık radio ve “Radio Oxi-Gen”de programlar yaptı ve bazı mecmualarda yazılara başladı. “Afro-Cuban Percussion Workshop” okulunu kurdu ve Afrika, Peru and Küba’ya geziler düzenledi. Küba’ya ikinci kültür ziyareti ona CNNTURK, TV8, Skyturk ve şimdi de BlooombergHT yayınlanmakta olan “Renkler” dizilerini getirdi.

  Halen popüler TV Showları ile Bloomberg HT, Turkmax Gurme ve IZTV de izlenmektedir. Halen, Türkiye’de ve uluslararası mecralarda bir hayli tanınan 10 kişilik “Latin All Stars” grubu ile konserler vermekte, festivallere katılmakta, uluslararası sanatçılar ile iş birliği yapmaktadır. İki adet müzik CDsi çıkarmıştır; “Friends and Family” ve “En Estambul” Kitabı “Renkli Masallar” 4. Baskısını yapmıştır. Türkiye de Joy FM de ve Los Angeles “Saborsalsa” haftalık Radio Show “Latin Lover” yayınlanmaktadır. Hürriyet haftasonu eki “Seyahat” de haftalık yazılarını okuyabilirsiniz.

 • MV Holding'in kurucusu Murat Vargı, kariyerine…
  MURAT VARGI

  MURAT VARGI

  MV Holding, Kurucu

  MV Holding’in kurucusu Murat Vargı, kariyerine 1972 yılında Koç Holding’de ihracat temsilcisi olarak başlamıştır.

  1976 yılında 3 ortağıyla beraber Penta Dış Ticaret şirketini kurmuştur.

  Murat Vargı 1993 yılında Turkcell’in ve KVK’nın kurucu ortağı olmuş ve aynı yıl MV Holding kurulmuştur.

  Murat Vargı, MV Holding Yönetim Kurulu Başkanı, TED İstanbul Koleji, PODEM, TEGV ve Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi ve Çöpüne Sahip Çık Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanıdır.

  Murat Vargı, TED Ankara Koleji mezunu olup, üniversite tahsilini Ankara İktidasi ve İdari İlimler Yüksekokulu’nda Ekonomi ve Dış Ticaret üzerine yapmıştır. Helsinki School of Economics’de UNTD bursu ile ticaret geliştirme lisans programını, daha sonra yine burslu olarak Indian Institute of Foreign Trade, New Delhi’de Dış Ticaret programını tamamlamıştır.

   

 • 15 yılı aşkın tecrübesiyle sektörde…
  MISHA SHER

  MISHA SHER

  MediaCom, Worldwide VP, Sport & Entertainment

  15 yılı aşkın tecrübesiyle sektörde kıdemli olan Misha, sporun ve eğlencenin gücüne ciddi anlamda değer katan yenilikçi ortaklıklar yaratma konusunda en çok beğenilen küresel markalar, etkinlikler, objeler ve yeteneklerle çalışmış ve bunlara tavsiyelerde bulunmuştur.

  Spor simgeleri Pelé ve Brian Lara’nın menfaatlerini temsil etmiş ve ayrıca, Amerikan Hava Yolları, Sony, Allianz, Toyota, Shell, Indeed ve diğer birinci sınıf markalara, spor ve eğlence pazarlamasında yatırımları en iyi nasıl kullanacaklarına dair tavsiyelerde bulunmuştur.

  Misha, eSports yatırım stratejisi üzerine birden fazla WPP marka müşterisiyle çalışmanın yanı sıra, ticari modellere dair, lig operatörü Gfinity ve dijital platform GameOnTV’ye danışmanlık yaparak, WPP’nin eSports’a katılımında ön saflarda yer almıştır.

  Misha, büyük endüstri etkinliklerinde sıkça konuşma yapan, yayınları bulunan bir yazardır. The New York Times, The Wall Street Journal, Fortune, CNN, Sky, CMO, The Drum, Marketing Magazine ve Sport Business International gibi önde gelen medya kuruluşlarında fikirlerine düzenli olarak yer verilmektedir.

 • Richard Shotton, davranış bilimlerinin elde…
  RICHARD SHOTTON

  RICHARD SHOTTON

  Manning Gottlieb OMD, Davranış Bilimleri Başkanı ve…

  Richard Shotton, davranış bilimlerinin elde ettiği bulguların reklamcılıkta nasıl kullanılabileceğini konu alan The Choice Factory’nin çok satan yazarıdır. Campaign dergisi kitap hakkında “Bu kitabı alın ve Shotton’ı kitaplığınızda Morgan, Earls, Feldwick ve Sharp’ın yanına koyun; Shotton’ın yeri en iyilerin yanı” yorumunu yapmış; Wunderman’ın eski global kreatif direktörü Steve Harrison, kitabın ileride reklamcılık literatürünün klasik eserlerinden birisi olacağını belirtmiştir.

  Kariyerine 18 yıl önce medya planlamacısı olarak başlayan ve Coke, Lexus ve comparethemarket.com gibi reklamverenlerle çalışan Shotton, sonraları davranış biliminin iş sorunlarının çözümünde nasıl kullanılabileceği konusuna odaklanmıştır. Şu anda, IPA Reklam Etkililiği Ödülleri tarihinde en fazla ödül kazanmış olan medya ajansı Manning Gottlieb OMD’de Head of Behavioural Science unvanı ile görev yapmaktadır.

  Richard, konferanslarda sık sık konuşmacı olarak yer almaktadır; Cannes, Ad Week ve Festival of Marketing gibi etkinliklerde konuşmuştur. Marketing Week’teki köşesinde yaptığı deneyler hakkında yazılar yazmakta; Quartz, Mumbrella, Campaign, AdMap ve Drum gibi yayınlar için yazılar kaleme almaktadır.

 • Creative Shop’in MEA bölge ofisinin…
  WEERA SAAD

  WEERA SAAD

  Facebook, MEA Bölgesi Creative Shop Direktörü

  Creative Shop’in MEA bölge ofisinin direktörü olarak Weera’nın en önemli görevi bu platformun müşteriler, şirketler ve medya partnerleri için yaratıcı gücünü ortaya çıkaracak inovatif fikirleri destekleyip yönetmektir.

   

  Facebook’a katılmadan önce Weera, kariyerinin 20 senesini reklamcılık dünyasında kreatif, iş geliştirme direktörü ve DDB ve BBDO MEA bölgesi ofislerinde strateji planlamadan sorumlu genel direktörlük gibi pozisyonlarda geçirmiştir.

   

  Sektörde iletişim konusundaki kapsamlı deneyimleri ile tanınan Weera, güçlü marka hikayeleri yaratmak için stratejik araştırma, analiz ve trend belirleme gibi alanları birleştirir. ADMC ve ImageNation’da iki sene çalışmış, bu şirketler için pek çok medya markalarını baştan yaratmıştır. ImageNation’daki kariyeri boyunca metin yazarları ve direktörlere mentorluk yapmış, fikirlerini ödül kazanan filmlere dönüştürmelerinde yardımcı olmuştur. Weera’nın yaptığı işler Effie, Lynx ve Cannes ödüllerinde pek çok yaratıcılık ve etkileyicilik ödülleri kazanmıştır.

   

  Weera geleceğin, çizgileri bulanıklaştırabilen ve var olanları yıkarak beklenmeyen, heyecan verici ve yeni bağlar kurabilen iletişimcilere ait olduğunu düşünür. Facebook’taki uğraşları bölgedeki etkileyici hikayeleri ortaya çıkarabilecek bir platform yaratmaya odaklıdır.

 • Ödüllü dijital ürünler, hizmetler ve…
  GIANLUCA BRUGNOLI

  GIANLUCA BRUGNOLI

  McKinsey Digital, Tasarım Deneyimi Yönetici Direktörü

  Ödüllü dijital ürünler, hizmetler ve uygulamalar için entegre UX / CX stratejileri tasarlama konusunda 25 yılı aşkın tecrübesi ile Gianluca Brugnoli, McKinsey Design’ın Milano stüdyosunda saygın bir liderdir ve bu stüdyoda, tasarım düşüncesinin ve kullanıcı görüşlerinin iş stratejisi ve yenilikçi ürün geliştirmeye nasıl dahil edileceği konusunda üst düzey şirketlere danışmanlık yapmaktadır.

  Gianluca, daha önce frog design’ın Milan Ofisi’nin kurucu ortağı ve Yönetici Yaratıcı Direktörü olarak görev yaptı. Bu ofiste, finansal hizmetler, e-ticaret, tüketici ürünleri, telekomünikasyon, medya, moda, kurumsal uygulamalar ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok sektör genelinde çeşitli uluslararası çok fonksiyonlu yaratıcı ekipler, inovasyon ve dijital dönüşüm programlarına liderlik etti. Gianluca, Endüstriyel Tasarımda Mimarlık Derecesi ve Doktora derecesine sahip olup, aynı zamanda ünlü Politecnico di Milano’da tasarım öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

   

 • Jonathan, aktivasyon konusunda dünya çapında…
  JONATHAN DODD

  JONATHAN DODD

  Geometry Global, Strateji Yöneticisi

  Jonathan, aktivasyon konusunda dünya çapında benzersiz bir deneyime sahiptir ve çeşitli çok uluslu ajanslar ve müşteriler için disiplinin oluşturulmasında kilit rol oynayan Shopper Pazarlama’da kabul görmüş bir endüstri lideridir.  Jonathan’ın deneyimi, entegre, çok kanallı çözümler sunmak için çok ajanslı ekipler kurulması ve içinde çalışmasını da içerir.

  Geometry’de, Jonathan, müşteri ihtiyaçlarını aşmak için ajansın stratejik yeteneklerini oluşturma ve geliştirmekten, ajansın küresel ihtiyaçlarını karşılamak için liderlik ve müşteri ekipleri ile yakın işbirliği ile sorumludur.  P & G, GSK, Unilever ve Coca-Cola dahil olmak üzere geniş bir yelpazede küresel müşteriler ile çalıştı.

  Geometry, dünya çapında 56 pazarda faaliyet gösteren, markaların çok yönlü bir dünyada gelişmesine yardımcı olmak için tasarlanan küresel bir marka aktivasyon ve deneyim ajansıdır.

 • 1969 Ankara doğumlu. Tevfik Fikret Lisesi’ni…
  BÜLENT HİÇSÖNMEZ

  BÜLENT HİÇSÖNMEZ

  Google Türkiye, Ülke Müdürü

  1969 Ankara doğumlu. Tevfik Fikret Lisesi’ni bitirdi ve ardından ODTÜ Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Northeastern Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisliği ve Imperial College Management School’dan İşletme alanında yüksek lisans yaptı. Digital Equipment Corporation ve Sun Microsystems’ta görev aldı. Sun’daki görevinin son 3 yılında Mısır, Levant ve Kuzey Afrika Bölgesinin Genel Müdürü olarak hizmet verdi. 7 yıl çeşitli görevler üstlendiği Sun Microsystems’tan Google’a transfer oldu. 2007’den bu yana Google Türkiye Ülke Direktörü olarak görev yapmaktadır.

 • Timur Altop, televizyon, internet ve basılı…
  TİMUR ALTOP

  TİMUR ALTOP

  YouTube Türkiye, İçerik İşbirlikleri Lideri

  Timur Altop, televizyon, internet ve basılı yayıncılık endüstrilerinde içerik yayınlama, lisanslama, üretim ve dağıtım konularında uzmanlaşan hem Kuzey Amerika’da hem de Avrupa’da rol alan bir medya sektörü üst düzey yöneticisidir. Bir girişimci olarak Timur, en sonunda Euromoney-Institutional Investor tarafından satın alınan piyasaya dayalı ilk içerik portal servislerini başlattı. Türkiye’de “Çırak,” “Benimle Dans Eder misin,” “Bir Dilek Tut” ve “Fenomen” gibi uluslararası format uyarlamaları için yönetici yapımcı olarak görev alarak televizyona geçiş yaptı. Bu süre zarfında Warner Market Group ve Group Media adina Men’s Health, Women’s Health ve Marie Claire dergilerinin Türkiye lisanslama ve iş geliştirme danışmanı oldu. Ardından Timur, FOX Networks Group’ta FOX, National Geographic, FX, Fox Crime, Fox Life, Fox Sports, 24 Kitchen ve BabyTV için dağıtım ve iş geliştirmeden sorumlu üst düzey yöneticisi olarak çalıştı. 2017’den beri, YouTube Türkiye’de içerik iş ortaklıkları ilişkilerini yönetmek ve geliştirmektedir. Timur, ayni zamanda gelişmekte olan pazarlarda etkin girişimciliği destekleyen kâr amacı gütmeyen Endeavor Türkiye’nin kurucularındandır. 1972 New York doğumlu ve Washington D.C.’de American Üniversitesi’den Pazarlama Bölümü’nden mezun oldu. Timur Altop, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Yükseköğrenimini Orta Doğu Teknik…
  ELİF ÇOBAN

  ELİF ÇOBAN

  Şölen, CEO

  Yükseköğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlayıp Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde yarı zamanlı asistanlık yaptı. Eş zamanlı olarak ekonomi yüksek lisansını bitirdi.

  Kariyerinin başında, farklı şirketlerde çalıştı; ardından dış ticaret alanına odaklanarak, aile üyelerinin kurduğu Şölen’in ihracat bölümündeki potansiyeli değerlendirme öngörüsüyle Şölen’de ihracat müdürü olarak göreve başladı. Elif Çoban, 2010 yılında gerçekleştirilen yeniden yapılanma ile icra kurulunun başına getirildi. CEO olarak yeni görevine atanan Elif Çoban, beş erkek kardeşin ortak kararıyla bu görevi üstlendi.

  Birçok üniversite ve konferansta konuşmacı olarak deneyimlerini aktaran Elif Çoban, Fortune Dergisi’nin hazırladığı ‘En Güçlü 50 İş Kadını’ listesinde 37. sırada bulunuyor. Çoban ayrıca TOBB Kadın Girişimciler Kurulu üyesi ve Kagider üyesi.

  Elif Çoban, 2014 yılında Advertising Age ve MediaCat dergilerinin ortaklaşa verdiği ‘Women To Watch-Fark Yaratan Kadınlar Ödülü’ne, 2016 yılında ise Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) tarafından ‘Yılın Girişimci İş Kadını Ödülü’ne layık görüldü.

  Elif Çoban’ın İcra Kurulu olarak görev yaptığı Şölen; bugün İstanbul ve Gaziantep’teki iki fabrikasında görev yapan  1800  çalışanıyla 200’ün üzerinde ürün çeşidini ABD’den Belçika’ya Maldivler’e kadar 100’ü aşkın ülkeye ihraç ediyor. Biscolata, Ozmo, Luppo, Boombastic, Milango gibi yenilikçi markaların yaratıcısı olan “Türkiye’nin Çikolata Fabrikası Şölen”; çikolata, çikolatalı ürünler, bisküvi, kraker, kek, şeker ve lokum pazarında Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında bulunuyor. Şölen, dünyanın en önemli şekerleme listelerinden biri olan Candy Industry TOP 100’de 54. sırada yer alıyor.

 •  Prof. Dr. Yasemin AÇIK,  Elazığ’da…
  YASEMİN AÇIK

  YASEMİN AÇIK

  Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı, TÜRKONFED Yüksek…

   

  Prof. Dr. Yasemin AÇIK,  Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini aynı şehirde tamamladı. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde, Doktora eğitimini ise akademik görevini yürüttüğü Fırat Üniversitesi’nde tamamladı. 1999 yılında doçent, 2005 yılında Profesör unvanı alan Dr. AÇIK, 1997 yılında İngiltere’de Nottingham Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı ve Epidemiyoloji Bölümü’nde çalıştı. 1998-2011 yılları arasında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Yasemin AÇIK’ın birçok uluslararası ve ulusal dergide yayınlanmış 400 dolayında yayını bulunmaktadır.

  Önemli çalışma alanları; ana-çocuk sağlığı, kadının toplumsal statüsü, üreme sağlığı, kadına yönelik şiddet, çalışma yaşamı ve kadın, çocuk ihmali ve istismarı, çevre sağlığı, sigara alkol ve bağımlılık yapıcı maddeler, bulaşıcı olmayan hastalıklar ve olağanüstü durumlarda sağlık hizmetleri gibi önemli halk sağlığı konulardır.

  1998 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile “Kamu Yararı Çalışan Dernek” unvanı alan, Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneğinin kurucu üyesi ve Dernek Başkanı olan Prof. Dr. AÇIK, sigarayla mücadeledeki başarılı çalışmalarından dolayı 2009 yılında Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ tarafından “Tütün Kanununa Destek Ödülü’ne layık görüldü. Yaklaşık 27 yıldır sigara ile mücadele çalışmaları içerisinde yer alan Dr. AÇIK, Sağlık Bakanlığı Ulusal Tütün Kontrol Kurulu Üyeliği ile Sigara Sağlık Ulusal Komitesi Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

   

  Elâzığ Spor Kulübü’nde 3 dönem yöneticilik yapan Dr. AÇIK, 2008 yılında kadın girişimci sayısını artırmak, kadın girişimciler arasında güç birliği oluşturmak ve kadınların iş dünyasındaki statülerini sağlamlaştırmak amacıyla Elazığ İş Kadınları Derneği’ni (ELİKAD) bir grup arkadaşı ile kurdu. ELİKAD bünyesinde; “Hanım Eli Göz Nuru”, “ADI-RİZ-ELA: Kadınlar Güç Birliği”, “Uluslararası Kadın Girişimciler Forumu (IWEF)”, meslek edindirme kursları gibi birçok proje gerçekleştiren Dr. AÇIK, Fırat Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (FIRATSİFED) başkan yardımcılığı görevinin yanı sıra 2015-2018 yılları arasında TÜRKONFED başkan yardımcısı ve İş Dünyasında Kadın (İDK) Komisyonu başkanı görevlerini de üstlendi. TÜRKONFED bünyesinde görev yaptığı süre boyunca iki büyük uluslararası kadın zirvesinin ve TÜRKONFED 3. İş Dünyasında Kadın Raporu’nun yayımlanmasına katkı sağlayan Açık, 2018 yılında üniversitedeki görevinden emekli olarak iş dünyası ve STK çalışmalarına ağırlık vermeye başladı. 2016 yılında Cumhuriyet tarihi boyunca Doğu Anadolu Bölgesi’ne yapılmış en büyük özel sektör yatırımı olan Seza Çimento’nun kuruluşunu gerçekleştiren Açık, şirketin yönetim kurulu başkanlığını da sürdürmektedir. STK, akademik yaşam ve iş dünyasında çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Yasemin Açık evli ve 2 kız çocuk annesidir.

 • Lale Saral Develioğlu, başta Telekomünikasyon…
  LALE SARAL DEVELİOĞLU

  LALE SARAL DEVELİOĞLU

  Yönetim Danışmanı

  Lale Saral Develioğlu, başta Telekomünikasyon ve Tüketici Ürünleri olmak üzere çok uluslu şirketlerde pazarlama, strateji, iş geliştirme ve genel idare alanlarında 26 yıllık bir deneyime sahiptir. 12 yılını Unilever’de, 11 yılını Turkcell’de Pazarlama Direktörü ve Uluslararası İşletmeler Müdürü olarak geçirdi. Son olarak, Yıldız Holding ve pladis’te 3.5 yıl geçirdi ve global şekerleme şirketinin kuruluşu sırasında marka stratejisinin oluşturulmasında araçsal bir rol oynadı.İş danışmanı ve kurul müdürü olarak kariyerine devam etmek için 2018 Temmuz’unda pladis’ten ayrıldı.

  Lale Saral Develioğlu bir pazarlama yöneticisidir. 2009 yılında Türkiye’nin “En İyi Pazarlama Personeli” seçildi; 2014 yılında Pazarlama için “İzlenmesi gereken Kadınlar” ödülünü kazandı ve global Creativepool 2018 ödüllerinde  “En İyi 100 Etkileyici Kişi” arasında yer aldı. Türkiye Reklamverenler Derneği  (RVD) ve Reklam Özdenetim Kurulu’nda (RÖK) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

  Çeşitli şirketlerde yönetici ve bağımsız yönetim kurulu direktörü olarak görev aldı. INSEAD Uluslararası Direktörler Programı, Harvard Business School Kıdemli Yönetici Programı ve Türkiye’deki “Kurullardaki Kadınlar” için Mentorluk Programı’ndan sertifikalar aldı.

  Lale Saral Develioğlu, kadın liderlik organizasyonlarının aktif bir üyesidir. YKKD (Yönetim Kurulunda Kadın Derneği),  GBRD (Global Board Ready Women Directors), WCD (Women Corporate Directors) and KAYAK (Keiretsu Angel Investment Forum Women’s Branch) derneklerinin kurucu üyesidir.

  Lale Saral Develioğlu, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden lisans diploması ve Rensselear Polytechnic Üniversitesi’nden (NY) mühendislik yönetimi alanında master diploması kalmıştır.

  Türkiye ve ABD’de teknoloji şirketlerinde 6 yatırımı olan bir teknoloji meraklısı ve sertifikalı bir melek yatırımcısıdır. Aynı zamanda Bilgi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi, çeşitli üniversitelerde konuşmacı ve ‘Karar Verdim’ adlı kitabın yazarıdır.

 • Mehmet Keteloğlu, Perakende, Tüketici…
  MEHMET KETELOĞLU

  MEHMET KETELOĞLU

  Google Türkiye, Sektör Lideri

  Mehmet Keteloğlu, Perakende, Tüketici Elektroniği, Telekom ve Teknoloji de dahil olmak üzere bir çok farklı sektörde Google Türkiye’de Sektör Lideri olarak görev alıyor. Aynı zamanda Google’ın Türkiye’deki ana Arama platformu girişimlerinden de sorumlu olan Mehmet; tüketici elektroniği, online pazarlar, moda & giyim, perakende satış mağazaları, telekom operatörleri, ev-yapı market zincirleri, gıda ve mobilya da dahil olmak üzere Perakende ve Teknoloji sektörüyle ilgili Google’da gerçekleşen gelir ve satış anlaşmalarını yönetiyor.

  Google ailesine katılmadan önce Mehmet, Türkiye’de Doğan Group ile birlikte bir e-ticaret start-up’ı kurdu. Daha da geriye gidecek olursak, Anadolu Group bünyesinde İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Motorola’da Ürün Pazarlama Üst Düzey Yöneticisi ve ABD, Şikago’da McKinsey & Company’de Associate Principal olarak görev aldı. Ankara, Türkiye’de yer alan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans derecesini tamamlayan Mehmet’in, Kellogg Graduate School of Business’tan da MBA’i bulunuyor.

 • Anadolu Efes, Fenerbahçe ve 12 Dev Adamla…
  ÖMER ONAN

  ÖMER ONAN

  Türkiye Basketbol Federasyonu, CEO

  Anadolu Efes, Fenerbahçe ve 12 Dev Adamla birlikte sayısız başarılara imza atan Ömer Onan 4 Şubat 1978’de Mersin’de dünyaya geldi. Basketbola Tarsus Çukurova sporda başlayan Ömer Onan Toros Koleji forması ile mücadele ettiği Türkiye Ortaokullar Basketbol Şampiyonası’nda sayı kralı oldu ve o zamanki ismiyle Efes Pilsenli antrenörlerin dikkatini çekmeyi başardı. Genç yaşında Mersin’den İstanbul’a gelen Ömer Onan parlak performansını Efes forması altında da sürdürdü. İstanbul’da kısa sürede yükselen Onan 1996-97 sezonu da A Takım formasıyla ilk resmi maçına çıkma başarısını gösterdi.1996 ile 2004 yılları arasında kesintisiz olarak Anadolu Efes forması giyen Ömer Onan lacivert-beyazlı forma altında sayısız başarılara imza atan kadronun da çok önemli bir parçasıydı. Anadolu Efes forması giydiği dönemde 4 Türkiye Ligi Şampiyonluğu,3 Cumhurbaşkanlığı Kupası sevinci yaşayan Ömer Onan bir Türk takımının yıllardır hasretini çektiği Final Four sevincini yaşayan kadroların da vazgeçilmez oyuncularından birisiydi. Eurolegue’in 1999-2000 sezonunda çeyrek final serisinde Fransız temsilcisi takımını geçerek Final Four a kalan Anadolu Efes, bunu Başaran ilk Türk takımı olarak da tarihe geçiyordu. Efes’in Final Four yolunda çıktığı 22 maçta forma giyen Onan özellikle savunmada takıma getirdiği enerji ve soktuğu kritik üçlüklerle başarılı bir sezon geçiriyor ve Türk Basketbol tarihine geçen kadronun önemli bir parçası oluyordu. 2000-2001 sezonunda Efes bir kez daha Final Four’a adımını atarken Ömer Onan da artan dakikaları ve her geçen gün büyüyen oyunuyla takımın en önemli kozlarından biri haline geliyordu.

  Onan’ın başarılı kariyeri sadece Anadolu Efes’e sınırlı kalmıyordu üst üste 2 kez Final Four oynayan lacivert-beyazlıların getirdiği ivme A Milli Basketbol Takımına da yansıyordu. 12 Dev Adam Türkiye’de düzenlenen şampiyonada finale kadar yükselme başarısı gösteriyordu finalde güçlü rakibi Yugoslavya’ ya  kaybederek Gümüş madalyada kalan 12 Dev Adam başarılı bir turnuvayı geride bırakırken Ömer Onan da A Milli Takım forması ile katıldığı ilk turnuvanın heyecanını yaşıyordu.

  2004-2005 sezonunda kariyerinde yeni bir sayfa açan Ömer Onan Aydın Örs ile yeniden yapılanmaya giden Fenerbahçe’ye transfer oldu.Basketbol yaşamı boyunca hep savunmacı kimliği ile ön plana çıkan Onan sarı-lacivertli takımda hücumda da önemli rol üstleniyor ve takımın skor yükünü çeken oyuncuların başında geliyordu.

  Fenerbahçe’nin Süper Lig’de Playoff yarı finaline kadar yükselmesinde büyük pay sahibi olan Onan o Sezon sonunda Ülker spora transfer oldu. Ülker Sporda geçirdiği tek sezonda takımının Türkiye Ligi şampiyonu olmasında büyük pay sahibi olan yıldız oyuncu 2006 yazında Ülker Spor ve Fenerbahçe’nin birleşmesi sonucunda ortaya çıkan Fenerbahçe Ülker’in yolunu tutuyor ve bir bakıma tekrar yuvasına dönüyordu Ömer Onan Fenerbahçe Ülker ismi ile yüzüncü yılına iddialı bir kadro ile giren Fenerbahçe’nin hem savunma da hem de hücumda en etkili oyuncularından biri oluyordu. Aydın Örs yönetimindeki sarı-lacivertliler ligde normal sezonda sadece 2 mağlubiyet alırken Play off larda ki tek mağlubiyetini Darüşşafaka’dan oluyor ve finalde Anadolu Efes’i 4-0  geçerek şampiyonluğa ulaşan taraf oluyordu. Sarı-lacivertli formayı tam 9 sezon boyunca giyen ve bu süre zarfında 5 Türkiye Basketbol Ligi Şampiyonluğu,3 Türkiye Kupası ve 2’de Cumhurbaşkanlığı Kupası Şampiyonluğu elde ederek ismini Fenerbahçe tarihine altın harflerle yazdıran Ömer Onan son 4 sezondur takım kaptanlığı görevini de başarıyla yerine getiriyordu. Basketbol Süper Ligi’nde 500 maçta 4500 sayı barajını Aşan Ömer Onan ligimizin en kariyerli oyuncularından biri oldu. Ülkemizde düzenlenen 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda Gümüş madalya kazanan A milli Erkek Basketbol takımımızın savunmadaki lideri olan Onan turnuva boyunca karşılaştığımız ve rakipleri en büyük yıldızlarına yaptığı savunmayla şampiyonaya damgasını vuruyordu. Başarılarla dolu 18 yıllık kariyerinde 11 Türkiye Ligi Şampiyonluğu,8 Türkiye Kupası,5 Cumhurbaşkanlığı Kupası kaldıran Ömer Onan ülke basketbolun A Milli Takım seviyesinde de yıllarca başarıyla hizmet etti. 2001 yılında Avrupa ikincisi 2010 yılında da dünya ikincisi olan A milli takım kadroları da yer alarak bu parlak kariyeri taçlandırdı.

  Basketbol kariyerinde birçok başarıya imza atan Onan, 2014 tarihinde Ülker Sports Arena’da oynanan Fenerbahçe Ülker-Emperio Armani Milano karşılaşmasının devre arasında yapılan veda töreni ile kariyerini sonlandırdı. Aktif basketbol hayatına veda ettikten sonra, 2015 yılı itibarıyla Fenerbahçe Ülker’de Genel Menajer Yardımcılığı görevini yürüttü. Şu anda ise Türkiye Basketbol Federasyonu’nun CEO’su olarak kariyerine devam etmektedir.

 • Aralık 2015’ten bu yana Facebook’ta Türkiye…
  DERYA MATRAŞ

  DERYA MATRAŞ

  Facebook Türkiye, Ülke Direktörü

  Aralık 2015’ten bu yana Facebook’ta Türkiye Ülke Direktörü görevini yürüten Derya Matraş, Facebook bünyesindeki, Türkiye’de faaliyet gösteren marka ve ajansların Facebook, Instagram ve diğer ilgili şirket ürünlerini en iyi şekilde kullanmalarına yardımcı olmak amacıyla çalışan ekibe liderlik ediyor.

  Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde alan Matraş, Columbia Business School’da MBA derecesini tamamladı. Daha önce McKinsey & Company gibi uluslararası şirketlerde görev aldı. Matraş, Facebook’a katılmadan önce Doğan Holding bünyesinde Perakende, Eğlence ve Eğitim Grubu’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. Derya hanim evli ve iki çocuk annesidir.

 • İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından Boğaziçi…
  MAHMUT KURŞUN

  MAHMUT KURŞUN

  Ciner Bilgi Grubu Başkanı ve Dijital Yayınlar Genel…

  İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden lisans, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. 1997-2003 yılları arası Ciner Grubu’nda Proje Finans Koordinatörü olarak görev yaptı. 2003-2007 yılları arasında Sabah ve ATV grubunda ”Bilgi Sistemleri Grup Başkanı” olarak çalışmıştır. Halen Ciner Grubu’nda “Bilgi Grubu Başkanı” ve “Ciner Medya Dijital Yayınlar Genel Müdürü” olarak görev yapmaktadır. 2015 yılından beri IAB Türkiye Başkanı ve IAB Avrupa Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Sencer, Google Türkiye'de Finans ve Seyahat…
  SENCER KUTLUĞ

  SENCER KUTLUĞ

  Google Türkiye, Sektör Lideri

  Sencer, Google Türkiye’de Finans ve Seyahat Sektörlerinin en büyük reklam veren markalarıyla çalışan satış ekiplerine liderlik ediyor. 2011 yılında Google ailesine katılan Sencer, bu zamana dek dijital ekosisteminin oluşturulmasında ve geliştirilmesinde ülke çapında pek çok girişimde liderlik görevi üstlendi. Google’dan önce Sencer, Seyahat sektöründe İş Geliştirme Direktörü olarak çalıştı ve Tez Tour için online bir işletme yarattı. Kariyerine Florida’da yer alan Citrix Systems’da Yazılım Mühendisi olarak başladı ve sonrasında Ürün Geliştirme Müdürü görevini üstlenerek şirketin en önemli ürününün piyasaya sunulma sürecini yönetti.

  Sencer Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ohio Üniversitesi Bilgisayar Bilimi bölümünde Yüksek Lisans’ını tamamlayan Sencer’in, INSEAD’dan MBA’i bulunuyor.

 • Asude Altıntaş Güray, geleceğin liderlerini…
  ASUDE ALTINTAŞ GÜRAY

  ASUDE ALTINTAŞ GÜRAY

  YGA, Başkan

  Asude Altıntaş Güray, geleceğin liderlerini yetiştirmek için Türkiye’de kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu olan YGA’nın başkanlığını yürütüyor. Bursa’da doğdu. ODTÜ’de İşletme okudu. Avrupa ve Hindistan’da sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalıştı. Coca-Cola’da staj yaptı. 2009 yılında 50 bin kişi arasından YGA’ya seçildi. Mezuniyetinin ardından Stanford Üniversitesi’nde Social Entrepreneurship programına burslu kabul aldı. United Nations New York’da, YGA’yı ve sosyal inovasyonlarını dünyadaki en iyi örneklerden biri olarak 150 ülke temsilcisine anlattı.

  YGA’nın liderlik ve inovasyon kültürü, Harvard Business Review ve Berkeley’de vaka çalışması olarak yayınlandı. Ekibi ile birlikte hayata geçirdikleri görme engelli teknolojileri bugüne kadar dünya çapında 10’un üzerinde ödül aldı. Son 3 yıldır, bilimsel bakış açısına sahip, özgüvenli gençler yetiştirmek için inovasyon geliştiriyorlar. 2016 yılında çocuklara bilimi sevdirmek için Twin Bilim Setini ürettiler. 2017 yılında CNNTürk’te Bilin Deneyin programını hazırlayıp, sundular. Öğretmenlerden gelen yoğun talep üzerine, bilim setlerini tüm ihtiyaç sahibi okullara ulaştırmak için “Bilim Seferberliği” başlattılar. Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında 3 yılda 2 milyon öğrenciyi bilimle buluşturmayı hedefliyorlar.

 • 1979 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans…
  BURAK SAĞLIK

  BURAK SAĞLIK

  Teknasyon, Kurucu Ortak

  1979 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İşletme Bölümü’nde tamamladı. Profesyonel kariyer hayatı Telsim’de başlayıp, daha sonra Anadolu Efes’te devam eden Sağlık’ın ilk girişimi; yönetici ortaklığı rolü ile 2009 yılında bir e-ticaret projesidir. 2013 yılında ortaklarıyla, GSM sektöründe Telco servisleri hazırlamak hedefiyle ortakları ile beraber Teknasyon’u kurdu. Bugün B2C projeleri gerçekleştiren Teknasyon, özellikle son 2 yılda cross border’a yoğunlaştı. Projelerini 48 farklı dilde, 155 ülkede sunmaktadır. Son bir yılda uygulamaları yaklaşık 100 milyon kişi tarafından indirildi. Teknasyon’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam eden Burak Sağlık, aynı zamanda yatırımcı rolüyle de sektörde yer almaktadır. Teknasyon bir oyun şirketi olan Panteon ve Meditasyon uygulamasına da yatırım yaptı.

 • Özlem Geyik, Google Türkiye bünyesinde yer…
  ÖZLEM GEYİK

  ÖZLEM GEYİK

  Google Türkiye, İş Geliştirme Yöneticisi

  Özlem Geyik, Google Türkiye bünyesinde yer alan medya satın alma çözümleri ekibinde İş Geliştirme Yöneticisi olarak çalışmaktadır.

  Dijital reklamcılık sektörüne 2006 yılında Google İrlanda’da Adwords ekibinde başlayan Özlem, 4 yıllık yurtdışı deneyiminin ardından Türkiye’ye dönmüş ve sırasıyla Yemeksepeti.com ve Zanox’ta online pazarlama ve iş geliştirme alanlarında çalışmıştır.

  Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Özlem, ayrıca IAB Türkiye Yeni Trendler Komitesi’nde Ad tech ve Programatik Ekosistemi konulu çalışma gruplarında da aktif olarak görev almaktadır.

   

 • Erhan 2004 yılından bu yana Miami, Riga, Kiev,…
  ERHAN ALİ YILMAZ

  ERHAN ALİ YILMAZ

  Mindfulness Alliance & Mindfulness Academy, Kurucu Ortağı

  Erhan 2004 yılından bu yana Miami, Riga, Kiev, İstanbul ve Stockholm gibi şehirlerde McCann ve DDB gibi dünyanın en iyi reklam ajanslarında creative director olarak çalıştı., Diğer yandan da uluslararası pek çok üniversite ve konferansa eğitimci ve keynote speaker olarak katıldı.

  2011 yılında nörobilime olan merakı onu Mindfulness kavramıyla tanıştırdı. Bu tanışmanın ardından katıldığı eğitimler sonrası uyguladığı Mindfulness tekniklerinin zihinsel ve bedensel performansındaki dramatik etkileri bu konuya tüm dikkatini yöneltmesini sağladı. Mindfulness’ın insan hayatındaki kullanım alanlarının zenginliği ve kolektif bilince yapabileceği pozitif etkilerinin sıradışı potansiyeli onu çok heyecanlandırdı.

  Sonrasında Türkiye’yi Mindfulness ile tanıştırmak ve insanların zihinlerini daha sağlıklı ve verimli kullanabilmesine yardım edebilmek hayattaki amacı halini aldı.

  Bu amaçla 2015 yılında Mindfulness Academy’i kuran Erhan, 2016 yılından bugüne Türkiye’de ve uluslararası alanda 1500’ü kurumsal yönetici olmak üzere 11.000 üzerinde kişiyi Mindfulness kavramıyla tanıştırdı.

  Erhan Ali Yılmaz bugün Mindfulness Alliance Avusturya’da mindfulness eğitim programlarını tasarlıyor ve Mindfulness Academy’de yurt içi ve yurtdışında mindfulness temalı seminerler vermeye devam ediyor.

 • Lise eğitimini Fevziye Mektepleri Vakfı Özel…
  GÜLFEM SAYDAN SANVER

  GÜLFEM SAYDAN SANVER

  Siyasal İletişim Uzmanı

  Lise eğitimini Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi’nde alan Gülfem Saydan Sanver, Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Sorbonne Üniversitesi’nde “Siyasal İletişim” yüksek lisansı yaparak “Algılama Teorileri” üzerine çalışan Sanver, 2012 yılında da aynı üniversitede “Siyasal İletişim” doktorasını tamamladı.

   

  Türkiye’deki siyasi partilerin karşılaştırmalı seçim stratejileri üzerine yaptığı çalışma, 2013 yılında A.N.R.T Yayınevi tarafından Fransa’da basılarak bu konuda Avrupa’da basılan ilk kitap oldu. Sosyo-ekonomik ve kültürel sınıf farklılıklarının algılama üzerindeki etkileri hakkında yazdığı ikinci kitabı “Yorumlayan Topluluklar” da Editions Universitaires Européennes Yayınevi tarafından 2014 yılında Fransa’da basıldı

  2015 yılında Amerikan Siyasi Danışmanlar Derneği (AAPC)’nin her yıl başarılı kampanyalara verdiği ve Siyasal İletişimin Oscar’ı kabul edilen Pollie Ödülü’nü kazandı. 2017 yılında Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC)  tarafından verilen Polaris Ödülü’nü kazandı. Aynı yıl, merkezi Washington’da bulunan ComPol dergisi tarafından Dünyanın En Başarılı 100 Stratejisti arasında seçildi.

  CNNTurk’te Ocak-Temmuz 2018 dönemi Türkiye’nin Gündemi Programı’nda siyasi analist olan Sanver halen çeşitli TV kanallarında ve Internet gazetelerinde Türkiye’de siyaset ve seçim gündemi konularında analist olarak katılıyor.

  Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği (IAPC) üyesi olan Gülfem Saydan Sanver kendi kurduğu Element Strateji Yönetimi şirketi ile siyasal iletişim hizmetleri vermeye devam ediyor.

 • Cevat Olçok, binlerce yıldır farklı…
  CEVAT OLÇOK

  CEVAT OLÇOK

  Arter Reklam, Ajans Başkanı

  Cevat Olçok, binlerce yıldır farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan, Anadolu kadim şehri Çorum’un Mecidiyekavak Köyü’nde, 15 Ocak 1972 yılında doğdu.

  Aslen Çerkes olan Olçok ailesinin beşinci ve en küçük evladıdır. İlkokulu ve ortaokul öğrenimini Çorum’da, lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İş hayatına lise yıllarında, Erol Olçok ile birlikte reklamcılık yaparak başladı.

  Reklam sektörünün yeni bir ivme kazandığı 1990’lı yılların ortasında, Anadolu Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölümü’nden ayrıldı ve Erol Olçok ile birlikte kendi reklam ajansını kurdu. 1999 yılında Doğru Yol Partisi’nin seçim kampanyasını yaptı ve önemli bir tecrübe kazandı. Genç yaşta edindiği bu büyük tecrübe ile siyasal iletişim alanında ilerlemeye karar verdi. 2001 yılında Ak Parti’nin isim, logo, slogan ve kurumsal kimlik çalışmalarını gerçekleştirdi.

  O tarihten itibaren sırasıyla Ak Parti’nin 2002 Genel Seçimleri, 2004 Yerel Seçimleri, 2007 Genel Seçimleri, 2008 ve 2010 Halk Oylamaları, 2011 Genel Seçimleri, 2014 Yerel Seçimleri, 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri (R. Tayyip Erdoğan), 7 Haziran 2015 – 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri ve 16 Nisan 2017 Halkoylaması seçim kampanya çalışmalarını üstlendi.

  Çalışma aşkı, disiplini, zorluklar karşısındaki mücadeleci karakteri ile gerçekleştirdiği tüm seçim çalışmalarında Ak Parti’nin başarılarında büyük katkısı oldu. Her seçim sonrası Ak Parti birinci parti olmayı başarırken, Durmak Yok Yola Devam, Hayaldi Gerçek Oldu, Lafa Değil İcraata Bakarım, Milletin Adamı, Onlar Konuşur Ak Parti Yapar, Sen Ben Yok Türkiye Var gibi Türk ve dünya siyasal iletişim tarihine geçen kampanyalara öncülük etti. Unutulmaz sloganlara imza etti.

  Siyasi iletişim alanında kazandığı tecrübeyi KKTC, Irak, Gürcistan, Malezya, Lübnan, Ukrayna, Mısır, Tunus ve Makedonya gibi ülkelerde pek çok defa seçim kampanyası yaparak perçinledi.

  Üst üste en fazla seçim kampanyası yapan ve bu tecrübeyi yurtdışına taşıyan Türkiye’nin tek reklam ajansını yöneten Cevat Olçok, aynı zamanda, Türkiye’de WTA, Birleşmiş Milletler 4. Dünya İnsani Zirvesi, Teknofest, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu gibi ulusal ve uluslararası projelerin organizasyonlarını ve tanıtım çalışmalarını da başarıyla gerçekleştirdi.

 • Seçim kampanyaları, poliçe geliştirme ve…
  KRISTINA WILFORE

  KRISTINA WILFORE

  Karakoyun Strategies, Genel Müdür

  Seçim kampanyaları, poliçe geliştirme ve sivil toplum savunuculuğu alanlarında 20 seneden fazla deneyimi olan Kristina Wilfore, hem ABD’de hem de uluslararasi projelerde edindiği uzmanlığı Karakoyun Strategies çatısı altında birleştiriyor. Kristina dünyada daha hareketli ve sorumlu demokrasiler yaratma üzerine çalışıyor. Uluslararası kalkınma danışmanı olan Kristina; bireylerin siyasete, partilere ve yönetime katılmasını etkileyen problemler ile ilgili yazılar yazıyor, konuşmalar yapıyor ve eğitimler veriyor. Beyaz Rusya, Gürcistan, Kosovo, Sırbistan, Kuveyt, Afganistan ve Suudi Arabistan gibi Dogu Avrupa, Balkan, Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerindeki siyasi liderler ve STK’larla çalışıyor. Kristina aynı zamanda parlamento grup toplantıları düzenleme, kadın siyasetçilere toplumsal bakış açılarını ölçen kamuoyu araştırmaları yapma ve kadın liderlere engel olan problemlerle savaşmak için halkı organize etme gibi çalışmalarıyla kadınların siyasete katılımını arttırma üzerine çalışıyor. Kristina, Ukrayna demokrasisine yaptığı katkılarından dolayı 2011 yılında Kyiv Post tarafından “Yılın Expatı” seçildi. Kristina, Women’s Media Center’in online danışman grubunda (www.SheSource.org) demokratik kalkınma akımları yaratma uzmanı olarak yer alıyor.

   

 • Kara Harp Okulu ve Ankara Hukuk Fakültesi'nde…
  NECATİ ÖZKAN

  NECATİ ÖZKAN

  Ajans Başkanı, Öykü/ Dialogue International,…

  Kara Harp Okulu ve Ankara Hukuk Fakültesi’nde okudu. ODTÜ İşletme Bölümü’nde MBA eğitimi aldı. 1985 yılında Öykü Reklam Ajansı’nı kurdu. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda kuruma ve markaya hizmet etti. 2012- 2015 yılları arasında bağımsız reklam ajansları networkü olan Dialogue International’in Global Başkanlığı, 2014 – 2016 yıllarında ise Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC) Başkanlığı görevlerini üstlendi.

  Ticari iletişimin yanısıra siyasi iletişim alanında da çalıştı. Liderlere, adaylara ve siyasi partilere iletişim danışmanlığı yaptı; kampanyalarını yönetti. 2010’da dünyanın önde gelen siyasi danışmanları arasından 10 kişilik “Dünya Rüya Takımı”na seçildi. Aynı yıl Aristotle uluslararası siyasi iletişim büyük ödülünü aldı.

  Türkiye tanıtım kampanyasıyla kazandığı 2 Gümüş Adrian ödülü, çeşitli seçim kampanyalarıyla kazandığı 11 Pollie Ödülü, 5 Reed Ödülü, 11 Golden Eagle Ödülü ve 1 Goldies Exellence Ödülü dahil olmak üzere, ulusal ve uluslararası alanda 50’nin üstünde ödülü var.

  İletişim fakültelerinde strateji, yaratıcılık, kampanya yönetimi ve seçim kampanyaları dersleri verdi. 2’si telif, 2’si editörlük üzere yayınlanmış 4 kitabı var.

 • Krešimir kendi ajansı Manjgura Ltd.’yi…
  KRESIMIR MACAN

  KRESIMIR MACAN

  Business and Communication Consultant

  Krešimir kendi ajansı Manjgura Ltd.’yi başarıyla yöneten bir Hırvat PR profesyonelidir. Krešimir’in uzmanlık alanları kriz yönetimi, strateji odaklı siyasi iletişim ve yeni medyadır. 1998 yılında Hırvatistan’ın en önemli medya gruplarından Croatian Radio Television’ın ilk Kurumsal İletişim Direktörü olarak işe başladı. 2003 yılında hükümetin iletişim çabalarını geliştirebilmek icin Hırvat Başbakanı’nın İletişim Danışmanı olarak görev almaya başladı. 2004-2008 yılları arasında Hırvat PR ajansı Madison Consulting’in Genel Direktörlüğünü yaptı.

  Krešimir 1991 yilindan beri PR ile uğraşıyor. Hırvatistan Bağımsızlık Savaşı’nda Haber Alma Bakanlığı’nın kurmay başkanı olarak görev alan Krešimir, sonra Hırvatistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nda Haber Alma departmanının başkanlığını yaptı.

  Dünyaca tanınan bir uluslararası seçim danışmanı olan Krešimir, aynı zamanda Chartered Institute of Public Relations (CIPR) onaylı bir konuşmacıdır ve yeni medya iliskileri, kriz yönetimi ve siyasi iletişim üzerine dersler verir. Zagreb Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Departmanı bilgisayar bilimi mezunu olan Krešimir, beş lisan konuşabiliyor.

  Krešimir Croatian PR Association (HUOJ), Chartered Institute of Public Relations (CIPR) ve European Association of Political Communication (EAPC) üyesidir.

 • Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi…
  MURAT ŞEKER

  MURAT ŞEKER

  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Öğretim…

  Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde 2003 yılında tamamladı. Florida State University’de sürdürdüğü tez çalışmaları sonucunda, 2009 yılında Doktor unvanı aldı. Yurtdışında bulunduğu sürede bir araştırma kuruluşu olan Florida Tax Watch’de asistan olarak çalıştı. 2011 yılında “Happiness Economics” konulu TÜBİTAK projesi ile Florida State University’de, 2016 yılında ise Fulbright Senior Scholar olarak Georgia State University’de misafir öğretim üyesi olarak bulundu. UNDEF, ILO, IBP, AB-CFCU, TÜBİTAK ve Kalkınma Ajansları başta olmak üzere ulusal ve uluslararası projelerde yürütücü, danışman, uzman ve araştırmacı olarak görev aldı.

  Ekonomi, maliye ve çok disiplinli alanlarda ulusal, uluslararası düzeyde yayımlanmış makale, tebliğ ve kitapları bulunan Şeker, 2012 yılında Doçent, 2017 yılında Profesör unvanı aldı. Son yıllarda bölge, il ve ilçe düzeyinde yaşam kalitesi ve rekabet endeksleri üzerine projelerini ve araştırmalarını yoğunlaştıran Şeker; İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nde görev yapmaktadır. İlgi alanları kamu ekonomisi, kamu bütçesi, yerel yönetimler, proje yönetimi, yaşam kalitesi araştırmaları ve mutluluk ekonomisidir.

 • İhsan Aktaş Genar Araştırma Şirketi Yönetim…
  İHSAN AKTAŞ

  İHSAN AKTAŞ

  Genar Araştırma, Yönetim Kurulu Başkanı

  İhsan Aktaş Genar Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 1964 yılında dünyaya gelen İhsan Aktaş Bayburt doğumludur.

  İlköğretim ve Ortaokul tahsilini memleketi Bayburt’ta tamamlamış ardından Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur.

  Mezuniyetin ardından yine aynı üniversitede Yüksek Lisans yapmış ve Arel Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde Doktora eğitimini sürdürmektedir.

  Genar dışında, İstanbul Kent Konseyi Derneği Genel Sekreteri, Habitat 3 Hazırlık Komite Üyesi, Sürdürülebilir Kentler Konsorsiyumu Üyesi ve Şehir Araştırmaları Merkezi Bilim Kurulu Üyesidir.

  Daily Sabah Gazetesinde köşe yazıları ile çalışmalarını sürdüren İhsan Aktaş ayrıca Şehircilik Sosyoloji ve Siyaset Bilimi dalında makaleler hazırlamış ve yayınlanmıştır.

 • Murat Sarı 1987 yılında Saint-Joseph Fransız…
  MURAT SARI

  MURAT SARI

  Konsensus Araştırma, Genel Müdür

  Murat Sarı 1987 yılında Saint-Joseph Fransız Erkek lisesini bitirdikten sonra 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. 1989 yılında iş hayatına araştırma sektöründe başladı. 2001 yılına kadar pek çok araştırma şirketinde çeşitli kademelerde yer aldıktan sonra Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketini kurdu.

  2002 yılının Kasım ayında yapılan Türkiye Genel Milletvekili Seçimlerinde TBMM’ye sadece 2 parti milletvekillerinin gireceğini seçimlerden 2 ay öncesinden açıklayan araştırmayı açıkladı. 2001 Eylül – 2004 arasında Avrupa Komisyonu’nun, 13 aday ülkede yürüttüğü Eurobarometer for Candidate Country (CCEB) araştırma projesini Türkiye’de yürüttü. Başında bulunduğu Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketinin 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde yaptığı tahminler ve gerçekleşen yerel seçim sonuçları o kadar isabetliydi ki Habertürk Gazetesinin 31 Mart 2014 Pazartesi günü çıkan sayısının 19. sayfasındaki manşeti “Konsensus sonuçları tam bildi” oldu.

  Türkiye’de 16 Nisan 2017’de yapılan Referandum öncesi, Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi, 9 Nisan 2017’de raporunu bitirdiği ve 10 Nisan 2017’de, referandumdan 6 gün önce, T.C. Beşiktaş 8. Noterliğine tasdik ettirdiği seçim tahmini, Yurtiçi Referandum 2017 sonuçlarını virgülden sonraki ilk ondalık dilimde «0,0» hata yani hatasız yakalamıştır.

 • Murat Yetkin, 1959 yılında Gaziantep‘de…
  MURAT YETKİN

  MURAT YETKİN

  Gazeteci

  Murat Yetkin1959 yılında Gaziantep‘de doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Kariyerine Bülent Ecevit‘in Ankara‘da yayınlamaya başladığı Arayış dergisinde gazeteciliğe başladı. Murat Yetkin, daha sonra BBC World Service, Deutsche Welle, AFP, Turkish Daily NewsKanal D, NTV ve Sabah’ın bulunduğu yayın organlarında muhabirlik ve haber yöneticiliği yaptı. 2001-2011 yılları arasında Radikal gazetesi Ankara temsilcisi olarak çalıştı. 2011-2018 yılları arasında Hürriyet’in Ingilizce yayın yapan gazetesi Hürriyet Daily News’in Genel Yayın Yönetmeni olarak gorev aldı.  2004 yılında dünyanın değişim elçiliği yapan düsünce liderlerini verilen Eisenhower Fellowship’e layık görüldü. Murat Yetkin, Türkiye Insan Hakları Vakfı ve toplumsal cinsiyet eşitliği üzerine çalışan Yanındayız’ın kurucu üyesidir.

 • Senem Aydın-Düzgit, Sabancı Üniversitesi…
  SENEM AYDIN DÜZGİT

  SENEM AYDIN DÜZGİT

  Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi…

  Senem Aydın-Düzgit, Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi öğretim üyesi ve İstanbul Politikalar Merkezi Kıdemli Uzmanı ve Araştırma ve Akademik İlişkiler Koordinatörü’dür. Aydın-Düzgit, Sabancı Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde AB Siyaseti ve Yönetimi Çalışmaları alanında Jean Monnet kürsüsü başkanlığını yürütmüştür. Başlıca araştırma alanları arasında Avrupa dış politikası, Türk dış politikası, söylem çalışmaları ve kimlik siyaseti yer almaktadır. Doktorasını Siyaset Bilimi üzerine Free University of Brussels (VUB)’dan, yüksek lisans derecesini Avrupa Siyaseti ve Politikaları üzerine London School of Economics and Political Science (LSE)’dan ve lisans derecesini Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler üzerine Boğaziçi Üniversitesi’nden almıştır. Journal of Common Market Studies, West European Politics, Cooperation and Conflict, South European Society and Politics, Alternatives, International Relations, Journal of Language and Politics ve Politique Europeenne dergilerinde birçok makale yayımlamıştır. Is Turkey De-Europeanising? (Alper Kaliber ile, Routledge, 2017), Turkey and the European Union (Nathalie Tocci ile, Palgrave, 2015) ve Constructions of European Identity (Palgrave, 2012) isimli kitapların yazarıdır. Aydın-Düzgit, European Council on Foreign Relations (ECFR) üyesi, Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi (EDAM) Yönetim Kurulu üyesi, Global İlişkiler Forumu (GIF) ve Carnegie Rising Democracies Network üyesidir. Aynı zamanda, South European Society and Politics dergisinin eş-editorüdür. 2014 yılında, Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanı (BAGEP) ödülünü almıştır.

 • 1985 Bursa doğumlu İdil Yazar, lise eğitimini…
  İDİL YAZAR

  İDİL YAZAR

  YouTube İçerik Üreticisi

  1985 Bursa doğumlu İdil Yazar, lise eğitimini Koç Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Amerikaya yerleşti. Babson College’da Girişimcilik ve Pazarlama bölümlerinden mezun oldu. 2 sene New York’ta dünyanın en büyük kozmetik şirketlerinden biri olan Coty’de görev aldı. 2009 yılında Türkiye’ye döndükten sonra kurumsal çalışma hayatına Digitürk ve LigTV’de devam etti.

  2013 senesinde Mutfak Sanatları Akademisi’nde profesyonel aşçılık eğitimi aldı. Televizyon tecrübesi, aşçılık eğitimi ve mutfağa olan tutkusunu 2015 senesinde ‘İdil Yazar’ YouTube yemek kanalı açarak dijitalde birleştirdi. 800’den fazla yayınladığı tarifleriyle, YouTube’un en büyük kanallarından birine sahip.

  2016 senesinde hürriyet.com.tr’de 1 sene boyunca köşe yazarı olarak görev aldı. Yazar kimliğini 2018’de Milliyet Gazetesine taşıdı.

  Bein Gurme’de haftada 3 yayınlanan İDİL’DEN programını sunmaya devam ediyor.

  İdil Yazar YouTube kanalından paylaştığı pratik yemek tariflerinin yanı sıra, ‘idil’s kitchen’ adında açtığı yeni youtube kanalı ile, Türk mutfağını Dünya’ya tanıtmayı hedefliyor.

   

 • Güzellik yarışmasında birinci olarak…
  ÇAĞLA ŞIKEL

  ÇAĞLA ŞIKEL

  YouTube İçerik Üreticisi

  Güzellik yarışmasında birinci olarak hayatımıza giren Çağla Şıkel, modellik, sunuculuk, oyunculuk derken hayattaki birçok farklı rolüyle karşımızda oldu. Kendisini “hayatı seven, süslü mü süslü, ailesine bağlı bir evlat ve çocuklarına düşkün bir anne” olarak tanımlayarak, Youtube kanalında karşımıza en doğal haliyle “Çağla” olarak çıkıyor.

  Kanalında güzellik sırları, makyaj teknikleri, cilt bakımı, oyunlar, formda ve sağlıklı bir yaşam için gerekenler, moda, sahne arkası sürprizler, sohbetlere yer veriyor.

  Toplumun vicdanı, bel kemiği ve gücü olan kadınlara sesleniyor.

 • İzmir’de dünyaya gelen Orkun Işıtmak, asıl…
  ORKUN IŞITMAK

  ORKUN IŞITMAK

  YouTube İçerik Üreticisi

  İzmir’de dünyaya gelen Orkun Işıtmak, asıl mesleği olan YouTuberlığa oyun videoları hazırlayarak başladı. Sonrasında kanal konseptini eğlence odaklı bir yöne çeviren Işıtmak’ın kanalı 6 milyon aboneye yaklaşmış durumda. Türkiye’de YouTube’un çehresini değiştiren ve YouTuber’lığı bir meslek olarak hayatımıza yerleştiren Orkun, ‘AVM’de Bir Gece Geçirmek’ videosuyla ana akım medyada da kendine sağlam bir yer edindi. Dünyanın birçok yerinde çektiği eğlenceli ve ufuk açıcı içerikleri ile Google tarafından düzenlenen ve sadece kendi alanında bir numara olan isimlerin bulunduğu YouTube Top Creator programına seçildi. Tüm bunların dışında Orkun Işıtmak Türkiye’nin ve dünyanın ilk e-spor filmi olan İyi Oyun’un kadrosunda yer alarak ilk oyunculuk deneyimini de yaşamış oldu.

 • 2000 yılında Concept’te, Jr. Sanat Yönetmeni…
  YİĞİT KARAKIŞ

  YİĞİT KARAKIŞ

  İYİ Parti, Stratejik İletişim Merkezi Başkanı

  2000 yılında Concept’te, Jr. Sanat Yönetmeni olarak reklamcılığa ilk adımını attı. 2002 yılında dijital ajans hizmeti veren Code Interactive’i kurdu. 2009 yılında Code ve Sportsnet ortaklığı ile sektörün ilk ajans birleşmelerinden birine imza attı. 2012 yılında yine dijital iletişim alanında faaliyet gösteren Nicewise’ı kurdu.
  2016 yılında Dijital Panorama’nın kreatif direktörlüğünü yürüttü. 2017 yılının sonunda ise tüm faaliyetlerine noktayı koyup, İYİ Parti için taşın altına elini koyan binlerce kişiden biri oldu.

  18 yılı aşan kariyerinde, yüzden fazla markaya hizmet verdi ve 50’den fazla ödüle layık görüldü.

  ODTÜ’den Endüstriyel Tasarım lisansına ve Boğaziçi Üniversitesi’nden İşletme yüksek lisansına sahiptir. Evli ve iki kız çocuk babasıdır.

 • Berk Coşkun, sevilen şarkıların coverlarını…
  BERK COŞKUN

  BERK COŞKUN

  YouTube İçerik Üreticisi

  Berk Coşkun, sevilen şarkıların coverlarını “organik müzik” konseptiyle yaparak dikkat çekti. Organik müzik konseptiyle beraber, eğlenceli fikirler bularak hazırladığı videoları ve deneyimlerini aktardığı vloglarıyla Youtube kanalında ve Instagram’da büyük bir ilgiyle takip edildi.

  Yıldız Teknik Üniversitesi’nde okuduğu Elektrik ve Elektronik bölümünü bırakarak Bahçeşehir Üniversitesi’nde Reklamcılık bölümüne başladı.

  Kısa sürede YouTube ve Instagram’da geniş kitlelere ulaşan Berk Coşkun, Ziynet Sali ile birlikte “Hadi Hoppalara” single’ında düet yaparak ilk kez profesyonel bir müzik çalışmasında yer aldı ve geçtiğimiz haftalarda Ziynet Sali’nin Harbiye Açıkhava konserinde bu şarkıyı onunla birlikte seslendirdi.

  Berk Coşkun, dijital odaklı projeler geliştirmeye ve içerik üretmeye devam ediyor.

 • “Refika'nın Mutfağı” ve Türkiye’nin en…
  REFİKA BİRGÜL

  REFİKA BİRGÜL

  YouTube İçerik Üreticisi

  “Refika’nın Mutfağı” ve Türkiye’nin en büyük yemek okulu olma misyonu ile yola çıkan “Refika’nın Yemek Okulu” Youtube kanalının kurucusu, “Refika’dan” markasının kurucu ortağı, yemek kitabı ve gazete yazarı, TV programcısı…

  Gündelik hayatın içinden yemek kültürümüzle ilgili konuları yazılarına taşıyan, yemek ve yaşam üzerine tarifler veren Refika, tariflerinde hem yaratıcılığı hem de unutulan, önemini yitiren yerel malzemeleri başrol oyuncusu haline getiriyor. Bir yandan zengin mutfak kültürümüzün geleneklerini koruyarak, diğer yandan da kurallarını yıkarak yeni tarifler yaratıyor.

 • 1978’de Istanbul’da doğdu. 1997’de…
  KENAN ÜNSAL

  KENAN ÜNSAL

  Muhabbet, Kurucu Ortak

  1978’de Istanbul’da doğdu. 1997’de başladığı kariyeri boyunca lokal ve global markaların iletişimlerini tasarladı. 2000 ve 2003’te GMK tarafından “Yılın Grafik Tasarımcısı” seçildi. Çalışmaları uluslararası yayınlarda yayınlandı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda birçok ödül kazandı. 2015 Haziran ayında ortağı Emrah Karpuzcu ile Muhabbet’i kurdu. Coca-Cola, Mondelez, Imperial Tobacco, Hasbro, Brita gibi global markaların yanında Eti, Agt, Beşiktaş JK, Hillside, Babylon gibi lokal toplam 22 markaya hizmet veren muhabbet 2017’nin çıkış yapan ajansı seçildi.

 • Özge Güven, Mimar Sinan Güzel Sanatlar…
  ÖZGE GÜVEN

  ÖZGE GÜVEN

  TBWAISTANBUL, Tasarım Direktörü

  Özge Güven, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Grafik Tasarım bölümü mezunu, aynı bölümde Yüksek Lisans’a devam etti. Reklam sektöründen önce farklı tasarım stüdyolarında kurumsal kimlik tasarımı, yayın tasarımı, sergileme tasarımı, ambalaj tasarımı  gibi alanlarda çalıştı. Hollanda’da geçirdiği süreçte Lava, Ontwerpwerk gibi stüdyolarda multidisipliner projeler içinde yer aldı.

  İstanbul’da çeşitli kültür sanat kurumlarının iletişim tasarımları üzerinde çalıştı, çalışmaya devam ediyor. İKSV 3. Tasarım Bienali küratörleri tarafından davet edilen, bienalin iletişimini kuran ve bienalin bir parçası olan beş tasarımcıdan biri oldu. 10 yıldır süren Yahşibey Tasarım Çalışmaları’nda workshoplara katıldı, proje yöneticiliği yaptı, bu bağlamda tasarım eğitimi üzerine düşünüyor, farklı tasarım disiplinleri ile yakın temasta kalmaya çalışıyor. 

  2014 yılında TBWA\İstanbul’da Sanat Yönetmeni olarak çalışmaya başladı. 2018 itibariyle TBWA Design Community adlı departmanın kuruluşuyla Tasarım Direktörü olarak görev aldı. İşleri, Europen Design Awards, Epica, Dubai Lynx, Felis, Kristal Elma, Kırmızı, GMK gibi yarışmalarda ödüllendirildi. Cannes Lions’ta iki kere kısa listeye girdi, bu sene son işiyle Cannes Lions’tan Türkiye’nin Tasarım kategorisindeki ilk ödülü olan Bronz Aslan sahibi oldu. Devamında aynı iş, Loerries Awards’ta Grand Prix kazandı.

 • Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi…
  SİDAR GEDİK

  SİDAR GEDİK

  Ipsos Türkiye, CEO

  Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı.

  1997’de başlayan araştırmacılık hayatı, 2001 sonrasında kurucu ekibinde yer aldığı KMG ve sonrasında Ipsos’ta olmak üzere yaklaşık 21 yıldır devam ediyor.

  2015 yılına kadar 8 yıl süreyle Ipsos Loyalty Genel Müdürü ve Ipsos Türkiye İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2015 itibarı ile Ipsos Türkiye CEO’su olarak çalışma hayatına devam ediyor.

 • 16 yaşından beri seçim kampanyalarında aktif…
  REZA KAZEMİ

  REZA KAZEMİ

  Campaigns & Technology, Genel Müdür

  16 yaşından beri seçim kampanyalarında aktif rol almaya başlayan Reza Kazemi, 22 yaşında genel seçim düzeyinde seçim kampanyaları yönetmeye başlayarak Avrupa’nın en genç siyasi danışmanlarından biri oldu. Bugün Reza Kazemi siyasi pazarlama ve iletişim alanında tanınan uzmanlardan biri. Campaigns & Technology ve Kazemi-Consulting’in kurucusu olan Reza Kazemi Avrupa’nın pek çok ilginç seçimlerinde aktif rol aldı. Geçtiğimiz on yılda hem yerel, hem bölgesel hem de genel seçimlerde başbakanlar, parlamento adayları ve Avrupa Parlamentosu adayları olmak üzere pek çok adaya yardımcı oldu. Siyasal PR ve mühendislik alanındaki uzmanlığını birleştiren Reza Kazemi Almanca konuşan coğrafyalarda modern siyasi teknolojileri kullanan ilk danışman oldu. Mekanik mühendislik ve işletme mezunu olan Reza Kazemi’nin siyasi pazarlama ve iletişim alanında doktorası bulunuyor.

 • Prof. Murat Somer Koç Üniversitesi Siyaset…
  MURAT SOMER

  MURAT SOMER

  Koç Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası…

  Prof. Murat Somer Koç Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde Öğretim Üyesi: http://home.ku.edu.tr/~musomer/Turkce%20sayfa.htm . Kutuplaşma, demokrasi, siyasal din ve laiklik, etnik çatışmalar, siyasal İslam ve Kürt meselesi üzerine çalışmaları kırkın üzerinde bilimsel kitap, derleme ve makalede yayınlandı. Princeton, Stockholm ve Harvard gibi üniversitelerde ziyaretçi öğretim üyesi olarak çalıştı ve dersler verdi. CNN Türk, Habertürk, Al Jazeera ve T24 gibi medya kanallarındaki katkılarıyla toplumsal kutuplaşmaya karşı barış, hakikat temelli kamusal söylem ve demokrasinin gelişmesi için çaba gösterdi. Dindar ve laik değerler üzerine araştırmaları 2009’da bir Sabancı-Brookings Araştırma Ödülüne, Milada Dönüş: Türk ve Kürt Meselesinin Üç İkilemi kitabı 2015 Sedat Simavi Sosyal Bilimler Ödülüne layık bulundu. Kutuplaşma, popülizm ve demokrasi üzerine American Behavioral Scientist (2018) ve Annals of the American Academy of Political and Social Sciences (2019) dergilerindeki iki uluslararası özel sayının ortak editörlüğünü yaptı.

 • 1997 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel…
  HALUK ERKMEN

  HALUK ERKMEN

  Puck Global, Ajans Başkanı ve Kreatif Direktör

  1997 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Grafik Tasarım Bölümünden mezun oldu.

  Güzel Sanatlar/Saatchi&Saatchi, Medina Turgul DDB, RPM/Radar, Manajans JWT gbi ajanslarda

  sanat yönetmeni, grup direktörlüğü ve kreatif direktörlük yaptı. Çalıştığı ajanslara 100 civarında ödül kazandırdı.

  Daha sonra 2012 yılında Puck-Communication reklam ajansını kurdu ve o tarihten bugüne kadar Puck-Communication’ın ajans başkanlığı ve kreatif direktörlük görevini yürütmektedir.

 • Özer Sencar 2004 yılından beri faaliyet…
  ÖZER SENCAR

  ÖZER SENCAR

  MetroPoll Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi,…

  Özer Sencar 2004 yılından beri faaliyet gösteren Ankara merkezli MetroPoll Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Merkezinin kurucusu ve genel müdürüdür. 1997-2003 yılları arasında kurucu ortaklarından biri olduğu Anar Araştırma’da çalışmıştır. Araştırma sektörüne girmeden önce ise 1970-2000 yılları arasında öğretim üyesi olarak ve değişik yönetici rollerinde üç üniversitede çalışmıştır.

 • Kağan Yıldızalp, 2017’de Publicis Groupe…
  KAĞAN YILDIZALP

  KAĞAN YILDIZALP

  Publicis One Türkiye, CMO

  Kağan Yıldızalp, 2017’de Publicis Groupe ajanslarının Publicis One Türkiye yapılanması altında birleşmesiyle birlikte Starcom, Zenith, Spark Foundry, DataWise medya ajanslarından sorumlu Chief Media Officer olarak atandı.

  Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Sanatları Bölümü mezunu olan Kağan Yıldızalp; 2003 yılından itibaren Starcom’da ulusal ve uluslararası birçok markaya medya planlama ve satınalma hizmeti verdi. 2010 yılından itibaren Vivaki Türkiye’de; Starcom, Mediavest ve Zenith ajanslarının Dijital operasyonlarından sorumlu Managing Director görevini üstlendi. 2014 yılında ise sosyal medya ve dijital kreatif alanında hizmet veren Vivaki Creative’in kurulmasına liderlik etti.

  2017 başı itibari ile Publicis One Türkiye Chief Media Officer olarak görevini sürdüren Yıldızalp, dijital ve veri analitiği alanında uzmanlaşmış DataWise ve markalı içerik alanında uzmanlaşmış Publicis Media Content markalarının stratejik yapılanmasını üstlendi.

  İzmir ve Foça hayranı olan, biyografi ve yakın tarih konularına ilgi duyan Kağan Yıldızalp evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

 • Müge Albayrak, iş hayatını son 8 yıldır…
  MÜGE ALBAYRAK

  MÜGE ALBAYRAK

  Garanti Bankası, Medya Planlama ve Satın Alma Yöneticisi

  Müge Albayrak, iş hayatını son 8 yıldır Garanti Bankası’nda sürdürüyor. Bankanın Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi biriminde, Medya Kıdemli Yönetmeni olarak görev yapıyor. 20 yıllık medya planlama ve satınalma deneyim yolcuğundaki diğer şirketler Türk Telekom, Universal McCann ve Alpmedya olmuştur. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümü mezunudur.

   

 • 1982 Almanya doğumlu. Hasan Polatkan Anadolu…
  SERAP BALKAN

  SERAP BALKAN

  Teknosa, Pazarlama Yöneticisi

  1982 Almanya doğumlu. Hasan Polatkan Anadolu Lisesi’ni bitirdi ve ardından İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Sabancı Üniversitesi’nde Marka Pratikleri alanında yüksek lisans yaptı. Reklam ajanslarında görev alarak iletişim dünyasına adım atan Serap Balkan, devamında elektronik perakende markası Darty’nin  Pazarlama departmanında önce yönetici sonra da İletişim Müdürü olarak görev aldı. 2014 yılında Teknosa markasına katılan Serap Balkan, 2016 yılından bu yana Teknosa’da Pazarlama Müdürü olarak görevine devam ediyor.

 • 1978 yılında İstanbul’da doğdu, Cağaloğlu…
  GÖKHAN BİÇİCİ

  GÖKHAN BİÇİCİ

  Adil Seçim Platformu Temsilcisi

  1978 yılında İstanbul’da doğdu, Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü bitirdi. Gazeteciliğe 1999 yılında Evrensel Gazetesi’nde başladı. Gazetecilik hayatına sendikanet.org, EmekDünyası.Net, İMC TV, Yön Radyo, dokuz8HABER ile devam etti. 2005 yılında bir grup aktivist, sendikacı, gazeteci, akademisyenle birlikte Toplumsal Araştırma ve Eğitimi Merkezi’ni (TAREM) kurdu ve kurucu genel koordinatörü oldu.
  TAREM, 2005-2016 yılları arasında 100’ün üzerinde yerel ve uluslararası etkinlik, toplantı, konferans, çalıştay, kamp, araştırma, yayın örgütledi. Alternatif Medya odaklı olarak medyanın dijital dönüşüm süreci ve yurttaş haberciliği alanında gelişmeleri yakından takip etti. 2007 yılında EmekDünyasi.Net’i kurdu.
  2008-2010 yıllarında “Dünya Genç İşçi Buluşması” etkinlikleri organize etti.
  2009-2010 yıllarında “2010 Toplantıları” adı altında 500’ün üzerinde aydın, akademisyen, sendikacı, bilim insanı, insan hakları savunucusu, gençlik, kadın ve lgbti hareketi temsilcisi, siyasetçinin katıldığı forumlar organize etti.
  2009 ve 2011 yıllarında hayata geçirilen Mezopotamya Sosyal Forumu’nun kurucularından birisi ve koordinasyon üyesiydi. 2010 Temmuz’unda İstanbul’da düzenlenen Avrupa Sosyal Forumu’nun organizasyon komitesi üyelerindendi.
  2011 Kasım ayında 30 Ülkeden 100 delege, Türkiye’den onlarca farklı kurumdan 400 kişinin katılımıyla düzenlenen “Sosyal Ağlardan Sosyal Devrimlere: LabourStart Küresel Dayanışma Konferansı-İstanbul” etkinliğini organize etti.
  2008-2010-2016-2018 yıllarında alternatif medya odaklı olarak çeşitli araştırmalarda yer aldı.
  İMC TV’nin kuruluşunun ilk aylarında Yunus Erduran’la birlikte ‘Gündem Araştırma’ programını hayata geçirdi. Daha sonra 2.5 yıl devam eden ‘İMC TV Emek Dünyası’ programını hazırladı ve sundu. Yön Radyo’da ‘Emek Dünyası’ ve ‘dokuz8GÜNDEM’ Programlarını hazırladı ve sundu. 2013 Gezi eylemleri sürecini ilk andan itibaren gazeteci olarak en aktif takip eden isimlerden oldu. Gezi sürecindeki çalışmalarından ve gazeteci olarak yaşadıklarından dolayı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından 2013 yılı Basın Özgürlüğü Ödülününe layık görüldü. 2013 Gezi eylemleri günlerinde ortaya çıkan yurttaş haberciliği dinamizmini gazeteciliğin birikimiyle buluşturan kalıcı bir platform yaratmak üzere bir grup yurttaş habercisi, aktivist ve gazeteciyle birlikte ‘Yurttaş haber ajansı ağı’ kuruluş çalışmalarına başladı. Bu çalışma daha sonra dokuz8HABER adını aldı ve 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerine yönelik oluşturulan “Seçim Haber Takip Merkezi’yle ilk yayınına başladı. 2014-2018 döneminde İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Adana, Ordu, Antalya merkezli olarak toplam 70’i aşkın kentten 950 yurttaş habercisi, yerel gazeteci ve aktivistin katılım sağladığı 37 ‘Alternatif Medya ve Yurttaş Haberciliği Eğitim Programı’ düzenledi.
  “Alternatif Medya, Yurttaş Haberciliği ve Dijital aktivizm” alanında yaptığı çalışmalar nedeniyle 2016 yılında İngiltere merkezli bir basın ve ifade özgürlüğü savunucusu kurum olan İndex On Censorship tarafından ‘Freedom Of Expression Awards 2016’da dünya çapında 400 aday arasında finale kalan 5 kişiden birisi oldu. 2014-2018 döneminde yapılan tüm seçimlerde bir yurttaş inisiyatifi olarak “Seçim haber takip ağları” kuruluşunu koordine etti. Bunlardan en büyüğü ve etkilisi Adil Seçim Platformu’yla işbirliği halinde 24 Haziran Seçimlerine yönelik oluşturulan ‘dokuz8HABER #Seçim2018 Yurttaş Haber Takip Ağı’ çalışması oldu. Türkiye çapında 1100 yurttaş habercisi ve yerel gazeteci seçimlerde hak ihlallerini tespit etmeye ve haberleştirmeye yönelik etkin bir çalışma yaptı.
  dokuz8HABER’in beşinci yıla yaklaşan birikimleri üzerinden Haber Akademisi, dokuz8TV ve Yerel Medya Koordinasyonu çalışmaları kuruluş çalışmalarını sürdürüyor. Adil Seçim Platformu’nun Yerel Seçimler süreci çalışmalarında da sekretarya üyesi olarak medya-iletişim çalışmaları koordine etmeye başladı. Evli, 2 yaşında bir kızı var.

 • Dr. Burcu Kasapoğlu, 2014 yılından beri…
  BURCU KASAPOĞLU

  BURCU KASAPOĞLU

  Oy ve Ötesi, Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Sekreter

  Dr. Burcu Kasapoğlu, 2014 yılından beri Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak ders vermekte ve araştırmacı olarak çeşitli projelerde yürütücülük yapmaktadır. Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamlamış, Sinirbilim alanında yüksek lisans ve doktora çalışmalarını gerçekleştirmek üzere 2005-2013 yılları arasında Almanya’nın Göttingen şehrinde yaşamış ve Max-Planck-Enstitüsü’nde çalışmıştır. 2014 yılından beri gönüllüsü ve üyesi olduğu Oy ve Ötesi Derneği’nde sandık müşahitliğinden ilçe sorumluluğuna değişen sorumluluklar almıştır. Mart 2018’den beri ise Yönetim Kurulu üyesi ve genel sekreter olarak çalışmaktadır.

 • Ayşe Nur Dağgeçen, Sırrı Yırcalı Anadolu…
  AYŞE NUR DAĞGEÇEN

  AYŞE NUR DAĞGEÇEN

  L’Oréal, Grup Marka Müdürü

  Ayşe Nur Dağgeçen, Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nin ardından lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Marka yönetimi yolculuğu Ferrero’da Nutella ve Kinder gibi “Lovebrand”lerle başladı. Son 2 yıldır iş hayatına güzelliğe adanmış bir şirket olan L’Oréal’de Maybelline New York markasından sorumlu Grup Marka Müdürü olarak devam ediyor ve Sosyal Medya Kampüsü’nde “pazarlama kampanyaları için doğru briefing” konulu eğitimler veriyor.

 • Kıvanç ve Burak 2006 yılında rakip olarak…
  KIVANÇ & BURAK

  KIVANÇ & BURAK

  İllüzyonist

  Kıvanç ve Burak 2006 yılında rakip olarak Türkiye’yi temsilen katıldıkları Avrupa düzenlenen bir illüzyon yarışmasında tanıştılar. Bu zamana kadar gerçekleşmiş olan bütün konseptlerin dışına çıkarak Türkiye’ de bir benzeri olmayan ‘Stand-Up Magic’ temasını yarattılar. ‘Ted Talks’ dahil olmak üzere, farklı birçok platforma konuşmacı olarak katıldılar. 13 Ülke, 74 Şehir’de, 320’nin üzerinde gösteri ve 140’ın üzerinde lansman yaparak 400.000 kişiye ulaştılar. 2006 yılında, ’’Uluslararası Balkan Magic Convention’’ yarışmasından 2 ödülle beraber ülkelerine döndüler. 2012 yılında, ‘Dünya Sihirbazlar Birliği’ tarafından Merlin Ödülüne layık görülerek “En İyi Büyük Sahne Sihirbazı”, 2013 yılında da, “En İyi Manipülatör” seçildiler. 2014 yılında yayınlanan ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ programının şampiyonu oldular. 2015 yılında, Türkiye İllüzyonistler Derneği tarafında `En İyi Sahne Sihirbazı ́ ödülüne layık görüldüler.

 • İBRAHİM SELİM
 • 1993-2000 yılına kadar Türkiye'de, çeşitli…
  SEFA KARAHAN

  SEFA KARAHAN

  1,618, Ajans Başkanı

  1993-2000 yılına kadar Türkiye’de, çeşitli gazete ve reklam ajanslarında çalışan Sefa Karahan, 2001 yılında ilk reklam ajansını kurdu. Farklı sektörlere hizmet veren ajans geçmişinin ardından değişen ve gelişen dünyada öngörülü hareket ederek, geleneksel ajanstan yeni nesil reklam ajansı çalışmalarına başladı ve 2011 yılında 1,618 “Creative Ad Works”ü kurdu.
  “Yeni değilse eskidir” mottosu ile hareket eden 1,618’in ajans başkanlığını yürütmeye devam eden Sefa Karahan,  Türkiye’de birçok şeyi değiştireceğine inandığı çeşitli STK’ların da aktif üyeliğinde yer alıyor. TOBB Genç Girişimciler Kurulu İcrasında, IAA Turkiye Genç Profesyonel Grubu ve çeşitli iş insanı derneklerinde aktif görev alan Karahan, aynı zamanda Reklam Yaratıcıları Derneği yönetim kurulu üyesi.

  Şimdiye kadar, İstanbul Teknik, Bilgi, Yıldız Teknik, Trakya, Kadir Has, Gelişim, Medipol, Marmara, Karadeniz Teknik, İzmir Katip Çelebi, İstanbul Arel, Kocatepe, Haliç Üniversitelerinde öğrencilere seminerler veren Sefa Karahan, Pazarlama Zirvesi ve İnsan Kaynakları Zirvesi gibi sektörel etkinliklerde girişimcilik, reklam, dijital pazarlama başlıkları altında ilgili profesyonellerle buluşmaya devam ediyor.

   

  Bilgi paylaştıkça yenilenir düşüncesiyle hareket eden Karahan aynı zamanda üniversite veya eğitim kurumlarında eğitmen olarak görev almaktadır.

 • Ege Arar 1996'da Adana'da doğdu. 2010 yılında…
  EGE ARAR

  EGE ARAR

  Galatasaray Basketbol Takımı Oyuncusu

  Ege Arar 1996’da Adana’da doğdu. 2010 yılında 37 kişinin katıldığı Galatasaray seçmelerinde seçilen az sayıda oyuncudan biri oldu.

  Ege 2010 yılında Oktay Mahmuti‘nin çalıştırdığı Galatasaray’ın altyapısına katıldı. 2012 yazında önce düzenlenen U-16 Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon olan millî takımın kadrosunda olan Arar ciddi dakikalar alamadı. 2012/13 sezonunda yaşı tuttuğu için U-18 takımında da oynayabilme imkanı olsa da sakatlığından ötürü kadroda olmayıp, o şampiyonlukta takımdan uzak kaldı. Ancak 2013-14 sezonu U-18 Avrupa Şampiyonluğu’nda Karşıyaka’lı Egemen Güven‘le birlikte pota altını kontrol eden 2 isimden biri olmayı başardı millî takımda. 2013-14 sezonunda Galatasaray genç takımı, liseler arası şampiyonada formasını giydiği Doğa Koleji, Ankara’da düzenlenen ve Gelişim Ligi’nin temellerini atması umut edilen turnuvada da yine sarı-kırmızı formayla 30 dk ortalamayla 21 sayı – 13.8 ribaund – 2.3 blok istatistiğini yakladı. Özellikle Fenerbahçe karşısındaki 24 sayı – 21 ribaundluk performansı ile dikkatleri çekti. Liselerarası şampiyonada ise finalde Furkan Korkmaz‘lı Evyap’a yenilseler de performansıyla övgü aldı. Daha sonra Konya’da düzenlenen U-18 Avrupa Şampiyonası’ndaki ciddi rol alan Arar, turnuvanın sonu yaklaştıkça performansını arttırması dikkat çekti. En kritik ve zor gözüken Hırvatistan maçında Dragan Bender ile eşleşmesine rağmen 14 sayı – 10 ribaundla maçın adamı oldu. Böylesine başarılı performansların ardından ise 2014-15 sezonunda A Takım kadrosuna dahil edildi.

 • FATİH ALTAYLI

  FATİH ALTAYLI

  Habertürk Yazarı