7 Kasım, Çarşamba

 • Kemal Sunal ve İlyas Salman ile beraber…
  ŞENER ŞEN

  ŞENER ŞEN

  Brand Week Istanbul 2018 Onur Konuğu

  Kemal Sunal ve İlyas Salman ile beraber oynadığı komedi filmleri ile izleyicilerin gönlünde taht kuran Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu. Ünlü sinema oyuncusu Ali Şen’in oğlu olan Şener Şen, tiyatro kökenli bir oyuncu olup, ufak yan rollerle sinema sektörüne girmiş, Arzu Film ile beraber çektiği komedi filmleri ile ünlü olmuş ve de kariyerinin son yıllarında oynadığı Muhsin Bey, Eşkiya ve Kabadayı gibi dram filmlerindeki başarısıyla Türkiye’nin yetiştirdiği en iyi oyunculardan birisi olduğunu kanıtlamıştır.

  Şener Şen, 26 Aralık 1941 tarihinde, Adana’da dünyaya geldi. Komedi ve dram tarzındaki pek çok sinema filminde rol alan Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından Ali Şen’in oğlu olarak dünyaya gelen Şener Şen, babası gibi oyuncu olma isteğiyle tiyatroya başladı. İlk olarak 1958 yılında, Yeşil Sahne’de oyunculuğa başlayan Şener Şen, 1964–1966 yılları arasında öğretmen olarak Doğu Anadolu’da görev aldıktan sonra İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda yan rollerde yer alarak profesyonel oyunculuğa başladı.Şen, zaman içinde daha büyük rollerde görülerek mesleğinde ilerleme fırsatı yakaladı.

  Tiyatronun yanı sıra dublaj sanatçısı olarak da çalışan Şen, 1967 yılında çekilen Sözde Kızlar adlı sinema filmi ile beyazperdeye adımını attı. 1971 tarihli Altın Prens Devler Ülkesinde adlı yapımda babası Ali Şen ile beraber rol alan başarılı oyuncu, 70’li yılların ilk yarısında pek çok filmde yan rollerde gözüktükten sonra asıl çıkışını 1975 yılında rol aldığı iki filmle yakaladı; Bizim Aile ve Hababam Sınıfı.

  1975 tarihlinde vizyona giren, Rıfat Ilgaz’ın aynı adı taşıyan kitabından uyarlanan ve de yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı, Şen’i şöhrete taşıyan yapım oldu. Kadrosunda Münir Özkul, Tarık Akan, Adile Naşit ve Kemal Sunal gibi pek çok ünlü ismi barındıran bu filmde Şen’in canlandırdığı sakar, beceriksiz ve saf beden eğitimi hocası Body Ekrem karakteri halk tarafından çok sevilince devam filmleri olan 1976 tarihli Hababam Sınıfı Uyanıyor, 1977 tarihli Hababam Sınıfı Tatildeve de serinin son filmi olan 1978 tarihli Hababam Sınıfı Dokuz Doğurdu’nun kadrolarında da yer aldı.

  Hababam Sınıfı serilerinde beraber rol aldığı iki aktör, Kemal Sunal ve İlyas Salman, Şen’in uzun bir süre boyunca çekeceği pek çok komedi filminde kendisiyle beraber rol oynadı. İlyas Salman ile beraber Banker Bilo, Çiçek Abbas, Dolap Beygiri gibi filmlerde rol alan Şen, Kemal Sunal ile beraber ise Süt Kardeşler, Tosun Paşa, Kibar Feyzo, Davaro gibi pek çok komedi filminde rol alarak unutulmaz bir ikili oluşturdu. Bu dönemde oynadığı filmlerde genellikle üçkağıtçı, güvenilmez, kurnaz ama şansı sürekli kötüye giden bir karakteri canlandıran Şen, Kemal Sunal ve İlyas Salman’ın canlandırdığı saf karakter tiplemelerine çok iyi bir antitez oluşturarak unutulmayacak filmlere imza attı.

  Şen’in kariyerinin olgunlaşma dönemi olarak tanımlanabilecek olan ve genellikle dram ağırlıklı filmlerde rol oynadığı dönemin başlangıcı ise 1984 yılına rastladı. İlk olarak 1984 tarihli, Ertem Eğilmez yönetmenliğinde çekilen Namuslu’da fazlasıyla dürüst ve onurlu olduğu için sistem tarafından kabul edilmeyen Ali Rıza karakterini canlandıran Şen, daha sonra ise 1985 tarihli Nesli Çölgeçen filmi Züğürt Ağa’da feodalizmin modernite içinde çözülmesini sonucunda Ağalık’tan vazgeçmek zorunda kalan bir köy ağasının İstanbul’da başından geçen maceraları başarıyla canlandırdı.

  1985 tarihli Çıplak Vatandaş ve 1986 tarihli Milyarder, Şen’in yeni sinema anlayışının ekranlardaki temsilcileri olurken, 1987 yılında vizyona giren Muhsin Bey, Şener Şen’in sanat hayatındaki doruklardan birisini temsil etmekteydi. Yavuz Turgul’un senarist ve yönetmen olarak can verdiği Muhsin Bey, prensiplerine sonuna kadar bağlı, eski kafalı ve modası geçmiş bir müzik yapımcısı olan Muhsin Bey ve onun şöhret yapmak için çabaladığı yanık sesli genç sanatçı Ali Nazik’in hikayesini konu alıyordu. Değişen dünyada eski değerlere bağlı olarak yaşamaya çalışan Muhsin Bey karakteriyle Türk Sineması’nın başyapıtlarından birisine imza atan Şen, ayrıca bu film sayesinde ileriki yıllarda pek çok kez beraber kamera karşısına geçeceği Uğur Yücel ile de ilk defa bir başrolde beraber çalışma fırsatı yakaladı.

  Muhsin Bey’in ardından 1987 yılında Selamsız Bandosu ve Zengin Mutfağı filmlerinde başrol oynayan Şen, 1988 tarihli Arabesk ile bir kez daha unutulmaz bir oyunculuğa imza attı. Yönetmenliğini Ertem Eğilmez, yapımcılığını ise Türker İnanoğlu’nun üstlendiği ve senaryosunda Gani Müjde’nin görev aldığı Arabesk, Türk sinemasında arabesk kültürünün izlerini çözümleyen ve de bu duruma traji-komik bir bakış açısı getiren kuvvetli bir absürd komedi ve hatta yer yer müzikal filmiydi. Müjde Ar ve rol arkadaşı Şener Şen’in fevkalede oyunculukları sayesinde film 26. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü kazandı.

  Arabesk sonrasında rol aldığı film sayısını azaltan ve de filmlerin aralarındaki süreyi uzatan Şener Şen, artık tam anlamıyla bir yıldız oyuncu portresi çiziyordu. 1990 yılında Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni ile Muhsin Bey karakterine yakın bir portre çizen başarılı oyuncu, 1992 yılında Yavuz Turgul yönetmenliğindeki Gölge Oyunu’nda Şevket Altuğ ile beraber başrolde yer aldı. Bir sonraki filmi Amerikalı ise Amerikan Pop Kültürü’nün ülkemizde yarattığı değişimlere eğlenceli bir bakış açısı getiren başarılı bir absürd komedi örneğiydi. Amerikan filmlerinden bire bir alınmış bölümlerle desteklenen (Evde Tek Başına, Temel İçgüdü vs..) Amerikalı, Lale Mansur, Taner Barlas ve Eray Özbal gibi başarılı oyuncuları bir araya getirdi.

  Amerikalı’nın ardından üç yıl boyunca sinema filmi çekmeyen Şen, 1996 yılında Eşkiya ile beraber sinemalara geri döndü. Yavuz Turgul tarafından senaryosu yazılan ve de yönetilen Eşkiya, Baran adlı eski bir eşkiyanın 35 yıllık hapis hayatının ardından geçmişiyle hesaplaşmasını ve de Cumali adındaki genç bir serserinin hayatına dahil olmasını anlatırken bir yandan da uyuşturucu ve mafya ilişkilerine değiniyordu. Şen’i Uğur Yücel ile bir kez daha başrollerde bir araya getiren Eşkiya, uluslararası film festivallerinde ve de 19. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri’nde pek çok ödül kazandı.

 • Prof. Barry Schwartz ekonomi ve insan psikolojisi…
  BARRY SCHWARTZ

  BARRY SCHWARTZ

  Psikolog; Sosyal Teori ve Davranış Bilimleri Profesörü;…

  Prof. Barry Schwartz ekonomi ve insan psikolojisi arasındaki ilişkileri inceleyen, modern yaşamın içyüzünü aydınlatan çalışmaları ile tanınmaktadır.

  2015 yılında yayımlanan Why We work adlı kitabında iş ve çalışmanın kültürel hayata nasıl yansıdığını ortaya koymakta; 2011 yılında yayımlanan Practical Wisdom: The Right Way to Do the Right Thing adlı kitabında bilgelik kavramını irdelemektedir.

  Prof. Schwartz’ın 2005 yılında yayımlanan The Paradox of Choice: Why More Is Less adlı kitabı, seçim kavramının çelişkilerini ele alır. 14 dile çevrilen kitap, Business Week ve Forbes dergileri tarafından yılın en başarılı iş kitaplarından biri olarak nitelenmiştir.

  Prof. Schwartz halen UC Berkeley Üniversitesi bünyesindeki Haas School of Business’ta ders vermekte ve Pensilvanya’daki Swarthmore College’da öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Bundan önce NYU bünyesindeki Stern School of Business’ta misafir öğretim üyesi olarak görev almıştır. Yayımlanmış 10’dan fazla kitabı ve meslek dergilerinde yayımlanan 100’den fazla makalesi vardır. Amerikan Psikoloji Derneği ve Amerikan Psikoloji Bilimi Derneği üyesidir.

 • Teknoloji girişimcisi, yatırımcı, bilgisayar…
  ARKADY VOLOZH

  ARKADY VOLOZH

  Yandex, Kurucu ve CEO

  Teknoloji girişimcisi, yatırımcı, bilgisayar uzmanı ve hayırsever Arkady Volozh, Avrupa’nın en büyük internet şirketlerinden biri olan ve Rusya’nın en popüler arama motoru Yandex’in CEO’su ve kurucusudur. NASDAQ kotalı Yandex, Rusya’nın en popüler arama motorunun yanı sıra arabalı ulaşım ve paylaşımlı yolculuk şirketine sahiptir. Bugüne kadar birçok başarılı bilişim şirketi kuran Volozh, ilk zamanlarında arama teknolojilerinin gelişimine liderlik etmiştir. Günümüzde, Rusça konuşan akıllı asistanın lanse edilmesi ve geleceği şekillendirecek teknolojilerden biri olan sürücüsüz otomobilini tanıtmasıyla Volozh ve Yandex yapay zekanın geleceğinde ve diğer son teknolojilerde ön planda olmaya devam ediyor. Volozh aynı zamanda İstanbul’da faaliyet gösteren hızlı teslimat yapan mobil ticaret uygulaması Getir’in yatırımcısı ve kurucu ortağıdır.

 • Bernard Marr, işletme alanında uluslararası…
  BERNARD MARR

  BERNARD MARR

  LinkedIn'e Göre Dünyanın En İyi 5 İş…

  Bernard Marr, işletme alanında uluslararası düzeyde çok satan bir yazar, konuşmacı ve stratejik danışmandır. İş performansı, dijital dönüşüm ve iş dünyasında verinin akıllı kullanımı konularında dünyanın önde gelen uzmanlarından birisidir.

  Marr, Dünya Ekonomik Forumu’na (Davos) düzenli olarak katkı sağlamakta ve Forbes, Huffington Post ve LinkedIn’de haftalık köşe yazıları yazmaktadır. Yazıları milyonlarca insan tarafından okunmaktadır. Bunun yanı sıra The Times, The Guardian, The Financial Times, CFO Magazine ve Wall Street Journal gibi yayınlar; BBC News, Sky News ve BBC World gibi televizyon ve radyo kanallarında düzenli olarak görüşlerine yer verilmektedir.

  Uluslararası çok satanlar kategorisinde yer alan Data Strategy, Big Data in Practice, Big Data, Key Business Analytics, Key Performance Indicators, The Intelligent Company, Managing and Delivering Performance ve Strategic Performance Management dahil olmak üzere 15 kitabı ve yayımlanmış rapor ve makalesi bulunmaktadır. Kitapları 15’ten fazla dile çevrilmiş, Amazon’un en çok satanlar listesinde birçok kez birinci sırada yer almış ve CMI Yılın Yönetim Kitabı ve WHSmith En İyi İş Kitabı gibi ödüllere layık görülmüştür.

 • Ezgi Mola, 1983 yılında İstanbul’da doğdu.…
  EZGİ MOLA

  EZGİ MOLA

  Oyuncu

  Ezgi Mola, 1983 yılında İstanbul’da doğdu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde 4 yıl oyunculuk eğitimi aldı. İlk kez Kartal Tibet’in yönettiği Karate Can dizisiyle ekran önünde yer aldı. Bir süre tiyatro oyunlarında rol alan Ezgi Mola, Hırsız Polis, Canım Ailem ve Kötü Yol gibi dizilerle de ismini duyurdu.12

  2005 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği Organize İşler filminde rol alan Mola, ilk beyazperde deneyimini de bu filmle yaşadı.  Hayatımın Kadınısın, Veda, Dedemin İnsanları gibi dönemin çok konuşulan sinema filmlerinde de rol alan Ezgi Mola, Celal ile Ceren, Patron Mutlu Son İstiyor ve Kocan Kadar Konuş serileriyle de komedi türündeki filmleriyle geniş kitlelere hitap etti.

  2017 yılında hikayesini kendi yazdığı “Maidenin Altın Günü” filminde rol alan Mola, son olarak Aydede ve Organize İşler 2 filminde oynadı.

  Ezgi Mola, uzun bir aranın ardından 2016 ve 2017 yıllarında Enis Arıkan’la birlikte Tiyatro Craft’ın oyunu “10 11 12” de rol aldı.

  Sosyal medyadaki paylaşımlarıyla da dikkat çeken Mola, Youtube’da “Tanınmış Kişileri Seviyorum” adlı programında ise sevdiği ünlü isimleri ağırlıyor.

   

   

  FİLMLER

  2019 – Organize İşler 2
  2018- Aydede- Abdurrahman Öner
  2018 – Lady Winsley – Hiner Saleem
  2018 – Kelebekler – Tolga Karaçelik
  2017 – Maide’nin Altın Günü – Caner Özyurtlu
  2016 – Kocan Kadar Konuş: Diriliş – Kıvanç Baruönü
  2015 – Kocan Kadar Konuş – Kıvanç Baruönü
  2013 – Patron Mutlu Son İstiyor – Kıvanç Baruönü
  2013 – Soğuk – Uğur Yücel
  2013 – Sen Aydınlatırsın Geceyi – Onur Ünlü
  2013 – Celal ile Ceren – Togan Gökbakar
  2012 – Pazarları Hiç Sevmem – Rezzan Tanyeli
  2011 – Dedemin İnsanları – Çağan Irmak
  2011 – Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi – Onur Ünlü
  2010 – Veda – Zülfü Livaneli
  2006 – Hayatımın Kadınısın – Uğur Yücel
  2005 – Organize İşler – Yılmaz Erdoğan


  DİZİLER

  2012 – Kötü Yol – KanalD – Nisan Akman
  2011 – Bir Ömür Yetmez – StarTV – İlksen Başarır, Burhan Türk
  2010 – Güneydoğudan Öyküler Önce Vatan – ShowTV – Onur Tan
  2008 – Canım Ailem – ATV – Sadullah Celen
  2008 – Sınıf – ShowTV –  Metin Balekoğlu
  2008 – Kolay Gelsin – Kanal1 – Dilek Alan
  2007 – Senden Başka – ATV – Metin Balekoğlu
  2005 – Hırsız Polis – KanalD – Türkan Derya Güven
  2004 – Görünmez Adam – Sadullah Şentürk
  2004 – Sevinçli Haller – Haluk Bener
  2003 – Sultan Makamı – KanalD – Aydın Bulut
  2002 – Unutma Beni – Türkan Derya
  2000 – Karate Can – TGRT – Kartal Tibet

  TİYATRO
  10 11 12 (2017-2018) –İbrahim Çiçek /Craft
  Vur/Yağmala/Yeniden (2008-2009) – Murat Daltaban / DOT
  Hisseli Harikalar Kumpanyası (2007) – Haldun Dormen / BKM
  Sizinkiler (2005) – Caner Alkaya / BKM
  Artiz Mektebi (2005) – Müjdat Gezen MSM
  Salak Oğlum (2004) – Müjdat Gezen / MSM
  Karmakarışık (2004) – Haldun Dormen / MSM
  Yalancı (2003) – İlker Ayrık / MSM
  Adalet Pantolonun Kemeridir (2003) – Müjdat Gezen / MSM
  Çürük Elma (1998-1999) – Aydoğan Temel / ATT

  REKLAM FİLMLERİ

  2015 – Boyner
  2015 – İpana
  2013 – Defacto
  2013 – Patos

 • İstanbul doğumlu olan Canan M. Özsoy,…
  CANAN ÖZSOY

  CANAN ÖZSOY

  GE Türkiye, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

  İstanbul doğumlu olan Canan M. Özsoy, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1985 yılında doktora derecesi ile mezun oldu.  1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde İş Yönetimi alanında master derecesinin ardından 2015 yılında Sabancı Üniveristesi’nde Enerji Teknolojileri master derecesini aldı. 1989 yılı sonuna kadar Diş Hekimi olarak görev yaptı. 1989-2004 yılları arasında ilaç sanayisinde farklı alanlarda satış ve pazarlama yöneticisi olarak görev aldıktan sonra 2004 yılında Global Pazarlama Liderlik pozisyonu için Paris’e taşındı.

  Mart 2007’de, Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika ve Çin’den Sorumlu Başkan Yardımcısı – Uluslararası Bölge Pazarlama ünvanıyla GE Healthcare iş alanına dahil olan Özsoy, Mart 2009’da, Healthcare Systems Pazarlama Direktörü olarak Global Liderlik ekibine katılmak üzere Milwaukee, Wisconsin’e taşındı. Burada yeni ürünlerin geliştirilmesi, stratejisi ve pazarlanması üzerine çalışan Özsoy, Kasım 2011’de, merkezi Paris’te olan GE Healthcare Mamografi Ürün Grubu Genel Müdürlüğü sorumluluğunu üstlendi.

  Canan Özsoy, Ağustos 2012’de ise Türkiye’de GE’nin büyümesinden sorumlu olarak GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkan & Genel Müdür ünvanını aldı. Canan Özsoy, halen TEI ( TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş ) ve METCAP grubu KOMET Yönetim Kurulu Başkan Vekili, YASED (Uluslararası Yatırımcılar Derneği), ABFT ( Amerikan Şirketler Derneği ) ve WCD ( Women Corporate Directors ) Türkiye Yönetim Kurulu üyesidir.

   

  Canan Özsoy evlidir ve bir oğlu vardır.

   

 • DMAX ve Discovery kanallarının sevilen yüzü…
  ED STAFFORD

  ED STAFFORD

  Discovery Channel; Kaşif, Televizyon Yapımcısı, Yazar

  DMAX ve Discovery kanallarının sevilen yüzü Ed Stafford, Amazon Nehri’ni baştan sona yürüyerek geçen ilk insan olarak Guinness Dünya Rekoru’nu elinde bulundurmaktadır. 2011 yılında Yılın Avrupalı Maceracısı ödülünü alan Stafford, aynı yıl içinde İskoç Kraliyet Coğrafya Topluluğu’ndan Mungo Park Madalyası kazanmıştır. Dünyanın en iyi hayatta kalma uzmanlarından biri olan Ed, 2012 yılında ıssız bir adada yiyecek, giysi ve ekipmanı olmadan 60 gün boyunca hayatta kalma mücadelesi verdiği Çıplak ve Mahsur adlı Discovery programıyla uluslararası üne kavuştu. Son olarak Discovery Channel ve DMAX’te Aralık’ta yayınlanacak “First Man Out” adlı 7. belgesel serisini çekmiştir. Land Rover, the Scouts, and The Youth Adventure Trust gibi kuruluşların dünya çapındaki temsilcisidir.

 • Prof. Moran Cerf, Northwestern University…
  MORAN CERF

  MORAN CERF

  Kellogg School of Management, Nörobilim ve İşletme…

  Prof. Moran Cerf, Northwestern University bünyesindeki Kellogg School of Management’ta nörobilim ve işletme profesörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Amerikan Film Enstitüsü (AFI) Konservatuarı’nda öğretim üyesidir.

  Prof. Cerf akademik kariyerine başlamadan önce neredeyse 10 yıl boyunca bilgisayar korsanlığı (hacker) yapmış, finansal kurumlar ve devlet kurumlarının bilgisayar sistemlerine sızarak bunların güvenliğinin test edilmesi ve geliştirilmesine yardımcı olmuştur. Bu tecrübesi onu daha sonraları gerçekleştirdiği beyin araştırmalarında geleneksel olmayan yöntemler kullanmaya itmiş, bilgisayar yeteneği gerektiren teknikler ve yenilikçi araştırma araçlarını kullanmasına olanak sağlamıştır. Örneğin, beyin ameliyatı geçirmiş hastaların davranış, duygu, karar ve rüyalarını incelemekte, bunun için münferit sinir hücrelerinin faaliyetini kaydetmek üzere hastaların beynine yerleştirilen elektrotlar kullanmaktadır.

  Prof. Cerf’in çok sayıda patenti vardır ve çalışmaları hem Nature gibi akademik dergilerde hem de Scientific American Mind, Wired, New Scientist gibi popüler bilim dergilerinde yayımlanmıştır.

 • Prof. Lerzan Aksoy, New York’taki Fordham…
  LERZAN AKSOY

  LERZAN AKSOY

  Fordham University, Pazarlama Profesörü

  Prof. Lerzan Aksoy, New York’taki Fordham University bünyesindeki Gabelli School of Business’ta dekan yardımcısı ve pazarlama profesörü olarak görev yapmaktadır. The Wallet Allocation Rule ve Why Loyalty Matters kitaplarıyla New York Times en çok satanlar listesine girmiştir. Müşteri deneyimi, müşteri memnuniyeti ve müşteri sadakati konularında dünya çapında üne sahiptir.

  Çığır açan araştırmaları kendisine dünya çapında birçok ödül kazandırmıştır. Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) tarafından 2007 yılında Türkiye’nin en başarılı genç bilim insanı seçilmiştir (TOYP Ödülleri Bilimsel Önderlik kategorisi). 2012 yılında ise uluslararası iş yönetimi alanına katkı sağlayan araştırmalarından ötürü bir yaşam boyu onur ödülü olan Yönetim Onur Ödülü’ne layık görülmüştür. Araştırmaları, eğitmenliği ve toplumsal katkılarından ötürü Koç Üniversitesi Werner von Siemens ve Fordham University Magis ödülleri ile onurlandırılmıştır.

 • Shelley Zalis, iş yerinde eşitliğin…
  SHELLEY ZALIS

  SHELLEY ZALIS

  The Girls' Lounge Founder & The Female Quotient, CEO

  Shelley Zalis, iş yerinde eşitliğin ilerletilmesi konusunda dünyaca tanınmış bir fikir lideridir. Uluslararası araştırma sektöründeki en büyük 25 şirketten birinin ilk kadın icra kurulu başkanı olarak oyunu değiştirmiş, iş yerinde kadın konumunun geliştirilmesine katkıda bulunmuş, kendisini bu sektördeki kadınlar ve liderler için bir akıl hocası ve rol model olmaya adamıştır.

  Zalis şu anda The Famale Quotient’in CEO’sudur. Bir deneyim alanı konsepti olan Girls’ Lounge ile hem Dünya Ekonomik Forumu, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali ve Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) gibi uluslararası etkinliklerde hem de kurum içi etkinliklerde yer almakta, farklı sektörlerde toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesine yönelik farkındalık faaliyetleri yürütmektedir. The Female Quotient tarafından düzenlenen Equality Bootcamp etkinlikleri ile kurumların kendi içlerinde yarattıkları inisiyatiflere öncülük etmekte, değişime çözümlerin etkinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

 • Ann Rosenberg, SAP'nin taahhüdüyle uyumlu bir…
  ANN ROSENBERG

  ANN ROSENBERG

  SAP NEXT-GEN, Kıdemli Başkan Yardımcısı

  Ann Rosenberg, SAP’nin taahhüdüyle uyumlu bir amaç odaklı inovasyon üniversitesi ve topluluğu olan SAP Next-Gen’i yönetmektedir. SAP Next-Gen, endüstrilerin ve akıllı işletmenin geleceğini yeniden tasarlamak, genç yenilikçi şirketlerle yıkıcı inovasyonun tohumlarını atmak ve dijital gelecekler için beceriler inşa etmek için müşterilerle, akademik düşünce liderleri ve araştırmacıları, öğrenciler, yeni şirketler, hızlandırıcılar, teknoloji topluluk ortakları, amaca odaklı ortaklar, girişim şirketleri, fütüristler ve SAP uzmanları arasında bağlantı kurmayı amaçlar.

  Ayrıca Ann Rosenberg, genç kadınlar ve kızlar için inovasyon ve teknolojinin daha fazla işe yaramasını sağlamak için endüstri çapında eylem yürütmek amacıyla BM Kadınları ile işbirliği yapan #sheinnovates için çalışan bir küresel liderdir.  Aynı zamanda,  Tech Awards kategorisinde 2018 EQUALS ödülüne layık görülmüştür.

 • 1995 yılında ESSEC’den mezun olan Domitille…
  DOMITILLE DOAT

  DOMITILLE DOAT

  Danone, CDO

  1995 yılında ESSEC’den mezun olan Domitille Doat, 2016 yılında Danone’un dijital dönüşüm direktörü (Chief Digital Officer) olarak göreve başlamıştır. Doat bundan önce New York, Paris ve Şangay’da ofisleri bulunan reklam ajansı Fred&Farid’in IT ve dijital prodüksiyon direktör yardımcısı olarak görev almış, öncesinde ise Ubisoft Çin ve Ubisoft Kanada bünyesinde 15 yıl kadar uygulayıcı yapımcı olarak çalışmıştır.

 •  Dr. Yves-Alexandre de Montjoye,…
  YVES-ALEXANDRE DE MONTJOYE

  YVES-ALEXANDRE DE MONTJOYE

  Imperial College London, Bilişimsel Gizlilik Grubu…

   

  Dr. Yves-Alexandre de Montjoye, Imperial College London’da öğretim görevlisi olarak çalışmakta, Bilişimsel Gizlilik Grubu’na (Computational Privacy Group) başkanlık etmektedir. Doktora derecesini 2015 yılında MIT’den almıştır; halen bu kurumda araştırma görevlisidir. Araştırmaları insan davranışının eşsizliğinin cep telefonu, kredi kartları veya tarama verileri gibi zengin ve çok boyutlu veri kümeleri içerisinde, çıkarsama veya verinin yeniden kimliği tespit edici hale getirilmesine nasıl olanak sağladığı, bireylerin gizliliğini nasıl etkilediği konusuna odaklanmıştır. Çalışmaları Science ve Nature (Srep.) yayımlanmış; birçok uluslararası haber kanalı yayını ve gazetelerde yer edinmiştir.

  Dr. de Montjoye, Boston Consulting Group için çalışmış ve hem Bill ve Melinda Gates Vakfı hem de Birleşmiş Milletler için uzman olarak görev yapmıştır. Dünya Ekonomik Forumu tarafından oluşturulmuş Yapay Zekâ, Nesnelerin İnterneti ve Güvenin Geleceği ağının, Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) bünyesindeki Yapay Zekâ ve Otonom Sistemlerde Etik Hususlara İlişkin Global İnisiyatif’in ve Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü bünyesindeki Sağlık Verisi Yönetişimi Danışma Kurulu’nun bir üyesidir.

 • Les Binet, Oxford Üniversitesi’nde aldığı…
  LES BINET

  LES BINET

  adam&eveDDB, Head of Effectiveness

  Les Binet, Oxford Üniversitesi’nde aldığı fizik eğitiminin ardından Edinburgh Üniversitesi’nde yapay zekâ alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Buradaki araştırmaları, bilgisayar modellerinin kullanımı aracılığıyla insanların dili işleme şekillerinin incelenmesini konu almaktadır. 1987 yılında, o zamanlar ismi BMP olan reklam ajansının planlama departmanında işe başlamış, modelleme becerilerini reklam etkisinin ölçümlenmesi sorununa yöneltmiştir. Şu anda bu ajansın devamı olan adam&eveDDB’de Head of Effectiveness konumunda görevini sürdürmekte, ajansın ekonometri danışmanlığı ekibi DDB Matrix’i yönetmektedir.

  Binet bugüne kadar aralarında AXA, Barclaycard, Heinz, Nestlé, Phillips, Unilever, Virgin ve Volkswagen’in de bulunduğu birçok büyük reklamverenle çalışmıştır. Ayrıca, IPA Reklam Etkililiği Ödülleri (Advertising Effectiveness Awards) tarihi boyunca en ödül kazanan kişi olarak, ajansın yaratıcı etki konusundaki itibarının oluşmasında önemli bir rol üstlenmiştir.

  2007 yılında Les Binet ve Peter Field, pazarlama faaliyetlerinin etkililiğine etki eden faktörlerin incelendiği Marketing in the Era of Accountability’yi yayımlamıştır. Çalışma The Guardian tarafından “pazarlama alanındaki tüm ciddi akademisyenler için zorunlu okuma” tanımlanmıştır.

  Binet, Wharton Business School global danışma kurulu üyesidir ve Admap dergisini düzenli olarak katkıda bulunmaktadır.

 • Dilnişin Bayel, 2003 yılında katıldığı…
  DİLNİŞİN BAYEL

  DİLNİŞİN BAYEL

  Accenture, Genel Müdür

  Dilnişin Bayel, 2003 yılında katıldığı Accenture’da, Genel Müdürlük görevini üstlenmeden önce;  büyük dönüşüm projelerinin tasarımı ve uygulamaya geçirilmesini ve yakın zamanda dijital dönüşüm projelerini yönetti. 2008 – 2016 yılları arasında Accenture Türkiye Finans Sektörü Lideri ve Yönetici Ortağı olarak görev yapan Bayel’in uzman olduğu konular arasında Kurumsal Strateji Geliştirme, Sigortacılık, Finansal Analiz, Teknoloji Uygulama, İş Süreçleri, Fonksiyonel Dizayn, İş Çalışma Modelleri , Organizasyonel  Yapılandırma ve Krediler Yönetimi yer almaktadır. 2016 yılında Accenture Türkiye Genel Müdürlük görevini üstlenen Bayel, Accenture içinde kadın programlarını yürüterek gelecek nesil kadın liderler yetiştirmede de öncülük etmektedir. Bayel, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme mezunudur.

 • 1963 Trabzon doğumlu olan Ahmet Hamdi ATALAY,…
  AHMET HAMDİ ATALAY

  AHMET HAMDİ ATALAY

  HAVELSAN, Genel Müdür

  1963 Trabzon doğumlu olan Ahmet Hamdi ATALAY, 1984 yılında, Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.
  1985-1986 yılları arsasında TELETAŞ firmasında Ar-Ge Mühendisi olarak çalışan ATALAY, 1987 yılında Kalite Mühendisi olarak NETAŞ’ta çalışmaya başlamıştır.
  1998-2004 yılları arasında Kalite Müdürü ve Kablosuz Sistemler Müdürü olarak görevine devam eden ATALAY, 2004 – 2009 yılları arasında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda Kurul Üyeliği, 2012-2015 tarihleri arasında NETAŞ İcra Kurulu Üyeliği, 2013-2015 tarihleri arasında KRON Telekomünikasyon A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, 2013-2015 tarihleri arasında HAVELSAN Yönetim Kurulu Üyeliği, 2010-2105 yılları arasında PROBİL Bilişim Teknolojileri A.Ş Genel Müdürü görevini icra etmiştir.
  Ahmet Hamdi ATALAY Ağustos 2012’den itibaren de Bilgi Güvenliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.
  ATALAY ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Bilgisayar Yazılım Meclisi Üyeliği, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Ar-Ge Değerlendirme Kurulu Üyeliği ve Eskrim Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütmüştür.
  Ahmet Hamdi ATALAY evli ve iki çocuk babası olup İngilizce ve Almanca bilmekt

 • Siemens Türkiye’de, 32 yıl; Sağlık, İnsan…
  ALİ RIZA ERSOY

  ALİ RIZA ERSOY

  ION  Academy, Kurucu

  Siemens Türkiye’de, 32 yıl; Sağlık, İnsan Kaynakları, IT Çözümleri ve Servisleri, Kurumsal Teknolojiler, Tedarik Zinciri Yönetimi, Şehirler,  Endüstri ve Dijital Fabrikalar Bölümleri Direktörlükleri ile, bir dönem “Siemens Business Solutions” şirketi  Genel Müdürlüğü yaptı. İcra Kurulu Üyeliği ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinin ardından, Ekim 2017’de     “ION  Academy”yi kurdu. Danışmanlık, mentorluk/koçluk ve eğitmenlik yapıyor.

  Koçarlı/Aydın 1957 doğumlu. Tarsus Amerikan Koleji ve İTÜ Elektronik  Fakültesi mezuniyetinden sonra Viyana Teknik Üniversitesi’ni ikinci üniversite olarak master derecesi ile bitirdi. Eş zamanlı olarak aynı üniversitede 5 yıl asistanlık yaptı.

  Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 Derneği kurucu başkanı, TÜSİAD Endüstri 4.0 Çalışma Grubu kurucu başkanı, Etik ve İtibar Derneği kurucu başkanı.

  Tıbbi Görüntüleme, Personel Yönetimi, Türkiye Bilişim, Bilişim Sanayicileri, Yazılım Sanayicileri, International Coach Federation USA, ICF Türkiye, Rotary, Propeller, AlumniTurk, Mutfak Dostları, Füturistler, Buğday, Slow Food, Batı Urla Köyleri Dernekleri’nde; Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Sağlık ve Eğitim Vakfı ile Bilim Merkezleri Vakfı’nda üyelik veya yönetim kurulu üyeliği yaptı, yapıyor.

  “Melek Yatırımcı”, “ICF Associate Certified Coach” ve “KOBİ/Startup Mentorluğu” sertifikaları var.

  “Dijitalleşme ve İnovasyon Çağında Değişimi Yönetmek”, “Dijital Çağda Koçluk/Mentorluk”, “Tükenmişlik Sendromu” ve “Endüstri 4.0 El Kitabı” adlı kitapları yayına hazırlanmakta.

 • 2001-2003 yılları arasında Bookinturkey.com…
  MEHMET ALİ AKARCA

  MEHMET ALİ AKARCA

  KoçSistem, Genel Müdür

  2001-2003 yılları arasında Bookinturkey.com Genel Müdürlüğü görevinin ardından; 2004-2011 arasında Koç.Net Haberleşme Teknolojileri ve İletişim Hizmetleri AŞ’nin Genel Müdürlüğünü yürüttü. 2011-2012 arasında Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret A.Ş’deki Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Akarca, 2012-2017 yılları arasında Türk Telekom Grubu’nda sırasıyla Pazarlama ve İletişim Başkanı, Kurumsal Müşteri Başkanı ve Kurumsal İş Birimi Genel Müdürü görevlerinde bulundu. 1 Nisan 2017 itibarıyla KoçSistem Genel Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

   Mehmet Ali Akarca, Nottingham Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Surrey Üniversitesi’nde Pazarlama ve Turizm alanlarında yüksek lisans yaptı. Mehmet Ali Akarca, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Netaş Uluslararası Pazarlar Genel Müdürü ve…
  SERDAR URÇAR

  SERDAR URÇAR

  Netaş, Uluslararası Pazarlar Genel Müdürü ve İcra…

  Netaş Uluslararası Pazarlar Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi olan Serdar Urçar, 2018 yılı mart ayından bu yana şirketin dış pazarlardaki satış, proje ve çözümlerinden sorumlu olarak görev yapmaktadır. Netaş’ın Uluslararası Pazarlar Proje Direktörlüğü, Ürün ve Çözüm Direktörlüğü, Satış Direktörlüğü ile Satış Destek ekipleri Urçar’a bağlı olarak çalışmaktadır.

  Netaş’a katılmasından önce Index Grup’ta Danışma Kurulu Üyesi olarak stratejik bir dijital dönüşüm projesini yöneten Urçar, 2017 yılı nisan ayından bu yana Sun Grup bünyesindeki tekstil ve konfeksiyon şirketi Ekoten’de kurumsal sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesinde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir.

  Profesyonel kariyerine Arthur Andersen’ın  Mali Denetim bölümünde başlayan Serdar Urçar, uluslararası bilgi teknolojisi ürünleri dağıtım şirketi olan Karma Bilgisayar’da çalışma hayatına devam etti. Bunun ardından bir internet servis sağlayıcı olarak kuruluş aşamasında olan Superonline’ın çekirdek kadrosunda yer aldı. Serdar Urçar, yaklaşık 19 yıl sürecek HP kariyerine, Türkiye’de Finansal Hizmetler bölümünü kurmak üzere 1997 yılında başladı. 2002 yılında gerçekleşen HP-Compaq birleşmesinin ardından Kişisel Sistemler Grubu Genel Müdürü görevine getirildi. 2007 yılında aynı iş grubunun Orta Doğu Genel Müdürü  olmak üzere Dubai’ye yerleşti. Ekim 2008’de HP Türkiye’nin Genel Müdürü olarak atanan Serdar Urçar, 2013 yılından 2016 yılı ortasına kadar HP MENA bölgesi (Orta Doğu, Akdeniz, Afrika) Satış-Dağıtım Kanalları ve KOBİ Pazarı Bölge Direktörü olarak görev yaptı.

  Ayrıca 2005 yılından itibaren Urçar, bazı yeni girişimlere yatırım yaparak melek yatırımcılığa ve girişimcilik ekosistemine adım attı. Bir dönem hem İTÜ Çekirdek erken aşama kuluçka merkezi bünyesinde, hem de Mentors Network Turkey ağının bir parçası olarak deneyim ve uzmanlığını paylaşmak adına mentorluk yapan Urçar, Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın Kurucu Mütevelli Heyeti üyeleri arasında yer almaktadır.  Odağını Türkiye bilişim sektörünün büyümesi olarak belirleyen Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) Yönetim Kurulu Üyesi olan Serdar Urçar, liderlik, dijitalleşme ve yaşam felsefesi ile ilgili görüşlerini “Aklımdan Geçenler” adlı bloğunda paylaşmaktadır. Urçar aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyesidir.

  Evli ve 2 kız çoçuğu olan Serdar Urçar, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, aynı üniversitenin Jean Monnet Enstitüsü’nden Avrupa Politikası ve Ekonomisi konusunda yüksek lisans derecesi aldı. Urçar, yöneticilik kariyeri ve eğitiminin bir parçası olarak 2005 yılında INSEAD’ın  Genç Liderler Yönetici Eğitimi Programını tamamladı.

 • 1990’da Yıldız Teknik Üniversitesi Makine…
  YENAL GÖKYILDIRIM

  YENAL GÖKYILDIRIM

  MediaMarkt Türkiye, CEO

  1990’da Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitiminin ardından, yine Yıldız Teknik Üniversitesi’nde MBA yapan Gökyıldırım, 20 yılı aşan kariyeri süresince uluslararası şirketlerde üst düzey görevlerde bulundu. 14 yıl Philips Elektronik’in Istanbul, Dubai, Viyana, Amsterdam operasyonlarında yönetici olarak görev aldı. Ardından şirketin genel merkezinde Batı Avrupa ve Kuzey Amerika’dan Sorumlu Başkan olan Gökyıldırım, 2011’de Türkiye’ye dönerek Doğan Online’ın CEO’su oldu. Ardından LC Waikiki Mağazacılık Genel Müdürü olan Gökyıldırım, buradaki görevi boyunca, Türkiye’den bir dünya markası çıkmasında kritik bir rol üstlendi.

  2015’te İcra Kurulu Başkanı olarak MediaMarkt Türkiye’ye katılan Gökyıldırım, şirketin tüm faaliyetlerini Türk tüketicisine alışılmışın ötesinde, geleceğin elektronik perakendeciliğini içeren bir hizmet sunmak; onlara en geniş ürün yelpazesini, rekabetçi fiyatları,yenilikçi hizmetleri çok-kanallı olarak ulaştırabilme vizyonu doğrultusunda yönetiyor.

 • Dr. Maarten J. Gijsenberg Hollanda’daki…
  MAARTEN J. GIJSENBERG

  MAARTEN J. GIJSENBERG

  Groningen Üniversitesi, Krizde Pazarlama Yönetimi Uzmanı

  Dr. Maarten J. Gijsenberg Hollanda’daki Groningen Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan bir pazarlama doçentidir. Belçika (1981) doğumlu olup, Belçika’daki Leuven Üniversitesi’nde işletme mühendisliği alanında yüksek lisans ve pazarlama alanında doktora yapmıştır.

  Araştırmaları ağırlıklı olarak pazarlama kararlarının ekonometrik modellemesine (yatırımların zamanlaması ve büyüklüğü, hedeflenen eylemler) ve bu kararların etkililiğine odaklanmaktadır. Özel ilgi alanı, bu etkililiğin zaman içindeki dinamikleridir (örneğin makroekonomik veya firmaya bağlı krizlerin tüketici davranışında yarattığı değişikliğin etkileri); ana ilgi alanı reklamcılıktır. Çalışmaları, Journal of Marketing Research ve International Journal of Research in Marketing dergilerinde yayımlanmıştır.

  Dr. Gijsenberg, 2010 yılındaki EMAC McKinsey Pazarlama Tezi Ödülleri’nde ikinci olmuş, araştırmaları Avrupa Komisyonu Marie Curie Bursu ile ödüllendirilmiştir. 2013’te Paul E. Green Ödülü, 2015’te Amerikan Pazarlama Derneği SERVSIG En İyi Hizmet Sektörü Makalesi Ödülü ve 2018’de William O’Dell Ödülü’nde finalist olmuştur.

  Halen International Journal of Research in Marketing dergisinin yazı işleri kurulunda görev almakta, bu dergi için düzenli olarak hakemlik yapmakta ve 2015 yılından beri yılda bir kez düzenlenen EMAC konferansı için takip başkanlığı görevini yürütmektedir.

 • Samsun Çarşamba doğumluyum. İlköğretim ve…
  NURTEN AKKUŞ

  NURTEN AKKUŞ

  Samsun Ayvacık Anaokulu Müdürü, 2018 Dünyanın En İyi…

  Samsun Çarşamba doğumluyum. İlköğretim ve lise öğrenimimi Çarşamba’da tamamladım. “Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Amasya Eğitim Fakültesi) ni” 2.likle bitirdim. 2. üniversitemi Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık, 3. üniversitemi Sosyoloji alanında tamamladım. Aynı yıl Samsun Asarcık İlçesi’ne bağlı köyde, sonrasındaki yıllarda da Bayburt’un soğuk ve uzak bir köyü’nde Okul Öncesi Öğretmenliği yaptım. Sonrasında Samsun’un küçük bir ilçesi olan Ayvacık’taki bomboş ve inşaat sonrası teslim aldığım, ilçenin de ilk anaokulu olan ‘Ayvacık Anaokulu’ nun kurucu müdürlüğünü yaptım.Türkiye’nin en genç okul yöneticilerinden biri olarak başladığım yöneticilik görevimi  halen bu okulda sürdürmekteyim. Hem eğitim hem de toplumsal alanda birçok proje gerçekleştirdim ve yaygınlaştırdım. okulum dışında da talep eden birçok kaymakamlık, belediye, okul ve farklı diğer kurumlara da proje yazarak koordinatörlüğünü yaptım. Unıcef, AB, MEB, farklı kurum ve kuruluşlar, stk larla birçok projenin içinde yer aldım. Öğrencilerimiz, kadınlar, yaşlılar, engelliler, lösemili çocuklar, ilçenin tanıtımı ve gelişimi gibi birçok alanda çalışmalar gerçekleştirdim ve çalışmalarda yer aldım. Çalışmalarımla ulusal birçok ödülün sahibi olurken, 2018 yılında Dünyanın en iyi 10 öğretmeni arasına giren ilk ve tek Türk Öğretmen oldum. 24 Kasım 2017 tarihinde çıkan, ülkemizin farklı bölgelerinde görev yapan öğretmenlerle şehit öğretmenlerimiz anısına ve geliri ihtiyaç sahibi çocuklara bağışlanacak kitap yazdım.

  Yazdığım ve ulusal çapta yaygınlaştırdığım projelerim ve etkilerinden bazıları şunlardır:

  – “Baba Bana Bir Masal Anlat” Projesi,  “Bana Bir Gül(ü)ver” Projesi   “(S)empati Okulu” projesi, Okul Öncesi Spor Şenliği,Sen Dili’nde Kadın” , Türkiye’nin ilk Çoklu Zeka Oyun Salonu projesi, “Mezunlar Günü Projesi “ (Türkiye’de ilk kez uygulanmıştır.), “Adam Olacak Çocuk Projesi” (meslekleri tanıma ve yerinde uygulama projesi ), “Geleceğin Etkin Yurttaşları Projesi”(çocuk hakları), “Bize Her Yer Okul”, “Benim Adım Çocuk Benim de Hakkım Var” Hibe Projesi, “Sensiz 1 Eksiğiz” Projesi (kadınlar, lösemili çocuklar, yaşlılarımız ve öğrencilerimize yönelik), “Ayvacık Anaokulu Çocuk Festivali Projesi, “Küçük Eller Büyük Yetenekler” Projesi, “Meyve Saati Uygulaması” Projesi.

 • Verity Gill, Facebook'ta Avrupa Ortadoğu Afrika…
  VERITY GILL

  VERITY GILL

  Facebook, Marketing Science Agency Lead EMEA

  Verity Gill, Facebook’ta Avrupa Ortadoğu Afrika Bölgesi Pazarlama Bilimi Ajans Başkanıdır. Tüm ajans gruplarında çalışmaktadır ve insan-medya etkileşimlerinin anlaşılması aracılığıyla platformlar arası ölçümler konusunda tutkuludur. Mezun olduktan sonra kariyerine Devlet İstihbaratı’nda başlamış olup Credit Suisse First Boston’da Teknik Ticari İşlem Analizi’nde Teknik Veri Örüntülerini çözme görevi ile tutkusunun peşinden gitmiştir.

   

 • Simon Ruda, Behavioural Insights Team’in (BIT)…
  SIMON RUDA

  SIMON RUDA

  İngiltere Hükümetine Bağlı Behavioral Insights Team,…

  Simon Ruda, Behavioural Insights Team’in (BIT) İngiliz İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Savunma Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası Kalkınma Departmanı, emniyet teşkilatları ve diğer çeşitli devlet kurumları ile birlikte yürüttüğü çalışmalardan sorumludur. Latin Amerika, Asya ve Avrupa’daki 12 yabancı ülke ile yürütülen çalışmaları da o yönetmektedir.

  Ruda, BIT’nin ilk çalışanlarından biridir ve kurumun en etkili programlarından bazılarına liderlik etmiştir. Kamu politikaları ve davranış değişikliği konusunda 10 seneden fazla tecrübesi vardır. Bu süre boyunca İngiltere’nin neredeyse bütün bakanlıklarıyla çalışmıştır, dünyanın farklı yerlerinde davranış bilimleri konusunda eğitimler vermiştir. BIT’de çalışmaya başlamadan önce Kabine Ofisi’ne bağlı Başbakanlık Strateji Birimi’nde görev almıştır. Bir süre Dışişleri Bakanlığı bünyesinde Pakistan analisti olarak görev yapmıştır. Bu görevinden önce de Avam Kamarası üyesi kıdemli bir politikacıya içişleri konularında danışmanlık vermiştir. Kariyerine pazarlama stratejisti olarak başlayan ve global markalarla çalışan Ruda kalitatif araştırmalar uzmanı bir araştırmacıdır.

 • New York Times çok satanlar listesine giren The…
  TIMOTHY KEININGHAM

  TIMOTHY KEININGHAM

  St. John University, Pazarlama Profesörü

  New York Times çok satanlar listesine giren The Wallet Allocation Rule kitabının yazarı Dr. Timothy Keiningham, müşteri deneyimi yönetimi konusunda dünya çapında bir üne sahiptir. New York’taki St. John’s University’de öğretim üyesi ve e-ticaret bölüm başkanı olarak görev yapmaktadır.

  Dr. Keiningham çığır açan araştırmalarıyla, aralarında Amerikan Pazarlama Derneği (AMA) tarafından verilen Hizmet Disiplinine Kariyer Boyu Katkı Ödülü’nün de bulunduğu bir düzineden fazla saygın ödüle layık görülmüştür.

  Dr. Keiningham aynı zamanda Washington bölgesinde bulunan pazar araştırması firması Rockbridge Associates bünyesinde stratejiden ve müşteri yönetiminden sorumlu başkan olarak görev almaktadır. Bu firmaya katılmadan önce Ipsos’ta 17 sene boyunca farklı üst düzey pozisyonlarda çalışmıştır. Ipsos’taki son 7 senesini Ipsos Loyalty Küresel Stratejiden Sorumlu Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak geçirmiştir.

 •  1985 yılından beri hem akademisyen…
  NÜKHET VARDAR

  NÜKHET VARDAR

  Elizi İletişim Danışmanlık, Kurucu Ortak; Akademisyen

   

  1985 yılından beri hem akademisyen hem de uygulamacı olarak çalışan Prof. Nükhet Vardar, İzmir Amerikan Lisesi’nden (1979) mezun olmuş, lisans derecesini Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Ekonomisi Bölümü’nde (1983) tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini İngiltere’de Manchester Üniversitesi bünyesindeki Institute of Science and Technology’de (UMIST) uluslararası pazarlama dalında (1985), Doktorasını yine UMIST’de (1990) uluslararası reklamcılık konusunda yapmıştır.

  Profesyonel iş hayatına Turyağ-Henkel’de ürün müdürü (1985-1987) olarak başlamış ve Yaratım/FCB Araştırma ve Medya Müdürü (1990-1993), Y&R/Reklamevi Planlama Direktörü (1993-1995) olarak sürdürmüştür. Aralık 1995 – Haziran 2001 tarihleri ​​arasında Initiative Media’nın kurucu genel müdürlüğünü üstlenmiştir.

  Prof. Vardar iş hayatına devam ederken, bir yandan akademik çalışmalarını sürdürmüştür. 1994’te doçentlik unvanını almış; Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmış (2002-2008) ve 2004’te profesör olarak atanmıştır.

  Prof. Vardar pazarlama, reklamcılık, markalaşma üzerine yayınlar yapmaktadır. Halen 13 kitabı, 4’ü İngilizce olmak üzere 6 kitap bölümü, 20’si İngilizce olmak üzere 60 makalesi ve 80 sunumu bulunmaktadır. 2002’de kurduğu ve kendisine ait olan El İzi İletişim Danışmanlık’ta çalışmalarını sürdürmektedir. Son olarak geliştirdiği e-öğrenme projesini yurt dışına açabilmek için Ekim 2016’da El İzi’nin İngiltere’deki şubesi, El Izi Communications Consultancy UK’i hayata geçirmiştir. 2017 itibariyle çalışmalarına El Izi Londra ve El İzi İstanbul ofislerinde devam etmektedir.

 • Aralık 2017 tarihinden bu yana, Bayer…
  TAYGUN GÜNAY

  TAYGUN GÜNAY

  Bayer Tüketici Sağlığı Türkiye Ülke Müdürü

  Aralık 2017 tarihinden bu yana, Bayer Türkiye-Tüketici Sağlığı bölümünde Ülke Müdürü olarak görev yapmaktadır. 1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve ardından 1997 yılında Pennsylvania State Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. Günay, kariyeri boyunca P&G ve Gillette firmalarında aralarında Türkiye, İngiltere, İsviçre, Azerbaycan ülkelerinin bulunduğu çeşitli lokal ve uluslararası görevlerde yer almıştır.

 • ÖRAV Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Karadere,…
  NAFİZ KARADERE

  NAFİZ KARADERE

  Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), Yönetim Kurulu…

  ÖRAV Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Karadere, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezunu oldu. Profesyonel kariyeri boyunca çeşitli özel sektör bankalarında üst düzey yönetici olarak çalıştıktan sonra 1999 yılında Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Karadere, 2016 yılında emekli olarak bu pozisyondaki görevinden ayrıldı.

  Nafiz Karadere, 2017 yılından bu yana DMS A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Pozitif Müzik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Mobilet Yönetim Kurulu Başkanı, Doğuş Yeni Girişim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Bomontiada Yönetim Kurulu Başkanı, D.ream Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Doğuş Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

  Karadere, ÖRAV’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanı sıra Garanti Kültür A.Ş. (SALT) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.

 • Coca-Cola Orta Asya ve Kafkasya Bölgesi Entegre…
  AYLİN KOSOVA BİLGİN

  AYLİN KOSOVA BİLGİN

  Coca-Cola Türkiye, Orta Asya ve Kafkasya Pazarlama…

  Coca-Cola Orta Asya ve Kafkasya Bölgesi Entegre Pazarlama İletişimi Direktörü olan Aylin Kosova Bilgin kariyerine 1996 yılında Reklam Moran, Ogilvy & Mather’da başladı. Sırasıyla Müşteri İlişkileri ve Stratejik Planlama Direktörlüğü’nü yaptığı ajanstan 2001 yılında ayrılarak Coca-Cola Pazarlama’da Türkiye Reklam Müdürü olarak çalışmaya başladı. 2008 yılında Avrasya ve Afrika Grubu Reklam Direktörlüğü’ne atandı ve 90 ülkeden sorumlu olarak çalışmalarına devam etti.

  2011 – 2016 senelerinde Yummy Cupcakes Türkiye’yi kurarak kariyerine girişimcilik tecrübesini de ekleyen Aylin Kosova halen İstanbul Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu üyesidir.

 • Boğaziçi Üniversitesi İnşaat…
  BAŞAK TAŞPINAR DEĞİM

  BAŞAK TAŞPINAR DEĞİM

  Armut, Kurucu Ortak

  Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden 2000 yılında mezun olan Başak Taşpınar Değim, ardından Koç Üniversitesi’nde MBA ve Chicago Loyola Üniversitesi’nde MSIMC yüksek lisans programlarını bitirmiştir. Çoğunluğu yurtdışında yöneticilik yaparak geçen kurumsal kariyerini 2011 yılında bırakarak şu an 200.000’den fazla profesyoneli barındıran, aylık trafiği 2 milyonun üzerinde ve müşteri memnuniyeti %98 olan Türkiye’nin en büyük online hizmet platformu armut.com‘u kurmuştur.  Armut 2017 yılında, üç yıllık 2800% büyümesiyle Deloitte Fast 50 listesinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen 2. , Avrupa ve Ortadoğu’nun da 40. teknoloji şirketi olmuştur. Armut 2017 yılının sonunda HomeRun markası ile ABD, İngiltere, Romanya, Mısır ve Suudi Arabistan’da da hizmet vermeye başlamıştır. Çeşitli girişimcilik ödülleri kazanan Değim, en son 2018 yılında Ekonomist dergisi  tarafından gerçekleştirilen Yılın İş İnsanları ödüllerinde Yılın Kadın Girişimcisi ödülünü almıştır.

 • Alper Eroğlu, Unilever Türkiye’de Güzellik…
  ALPER EROĞLU

  ALPER EROĞLU

  Unilever Türkiye, Güzellik ve Kişisel Bakım…

  Alper Eroğlu, Unilever Türkiye’de Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorisinden Sorumlu Pazarlama Direktörü olarak ekibiyle, Elidor, Clear, Axe, Rexona, Dove, Signal, TONI&GUY, Vaseline markalarının kendimizi daha iyi hissetmemiz için sunduklarını hikayeleştiriyor. Türkiye’ye dönmeden önce, Unilever bünyesinde İtalya ve İngiltere’de bölgesel ve global çeşitli görevlerde bulundu. Axe, Rexona ve Magnum gibi ikonik markaların global medya ve dijital iletişim stratejilerinin belirlenmesi için çok uluslu ekiplere liderlik etti. Alper, Unilever’e katılmadan önce Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve University of California San Diego’da ekonomi ve finans eğitimi aldı. İnsanların tutum ve davranışlarını değiştirebilen fikirler, amacı olan markalar yaratmak konusunda tutkulu olduğunu söyleyen Alper, deneyimlemek için mutlaka zaman ayırdıklarını ise meditasyon, seyahat etmek, sokak sanatı ve Beşiktaş maçları olarak sıralıyor.

   

 • Imaad, beş yıldan fazla bir süredir WARC'de…
  IMAAD AHMED

  IMAAD AHMED

  WARC, Pazarlama Direktörü

  Imaad, beş yıldan fazla bir süredir WARC’de Pazarlama Direktörü olarak görev yapmaktadır. WARC, dünyanın önde gelen markalarından etkili reklam ve pazarlama konusunda en iyi uygulama, kanıt ve anlayışlar sunan bir çevrimiçi istihbarat servisidir. WARC’de geçirdiği süre boyunca, Imaad, çeşitli içerik, veri ve dijital stratejiler aracılığıyla, WARC konusunda farkındalık yaratmaya ve çekirdek izleyicileri arasında kullanım sağlamaya yardımcı oldu.

  Pazarlama Festivali (Londra), Filmoteractive Varşova, Marka Haftası İstanbul ve DMX Dublin de dahil olmak üzere Avrupa’da çeşitli pazarlama etkinliklerinde bulundu. WARC’den önce, Imaad ağırlıklı olarak etkinlik sektöründe deneyim kazandı ve  IQPC, Emap ve i2i Events Group’ta Perakende, Savunma ve Petrol & Gaz sektörlerinde pazarlama ekiplerine liderlik etti.

 • Doğan Balamir Nazlıca gençlik yıllarını…
  DOĞAN BALAMİR NAZLICA

  DOĞAN BALAMİR NAZLICA

  Yandex Türkiye, Satış Direktörü

  Doğan Balamir Nazlıca gençlik yıllarını İsviçre’de geçirdi. İsviçre’den ayrılarak üniversite hayatına İstanbul’da devam eden Doğan Balamir Nazlıca, Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.

  2007-2011 yılları arasında Fransa merkezli kurumsal ve yatırım bankacılığı şirketi Societe Generale’de “Müşteri Temsilcisi”, “Kurumsal İlişkiler Müdür Yardımcısı” ve “Operasyon Sorumlusu” görevlerinde çalıştı. 2011’de Otel Online Satış ve Kanal Yönetimi hizmeti veren

  Hotel Runner’da “Satış Müdürü” olarak görev yapmaya başlayan Nazlıca, 2015’e kadar bu görevini sürdürdü. Nazlıca, 2015’te Boston merkezli yazılım şirketi Solvoyo’da, ardından bir başka yazılım şirketi olan Paraşüt’te “Satış Direktörü” olarak kariyerine devam etti. 18 yılı aşkın iş tecrübesiyle özellikle teknoloji şirketlerindeki satış ekiplerine liderlik yaptı. Satış takibi raporları ile birçok satış ödülüne layık görüldü ve son çalıştığı 3 start up en iyi Euro Bulut ödülünü kazandı. Doğan Balamir Nazlıca, 17 Nisan 2017 tarihinden beri Yandex Türkiye’de satış direktörü olarak görevini sürdürüyor.

 • Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar…
  YİĞİT KARAGÖZ

  YİĞİT KARAGÖZ

  TBWA ISTANBUL, Kreatif Grup Başkanı, GMK Üyesi

  Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde ve Belçika’da Royal Academy of Fine Arts Ghent’te grafik tasarım eğitimi aldı. 2009’dan bu yana Belçika’da SEVEN, DANİSKA ve RABARBA’da çalıştı. 2014 yılından beri kreatif grup başkanı olarak TBWA\ISTANBUL’da çalışmaktadır.

  Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu tarafından Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı ödülünün 2 kez kazanan Yiğit Karagöz, geçtiğimiz 3 sene boyunca ulusal ve uluslararası 50’nin üzerinde ödül kazandı. Halen üniversitelerde tasarım  çalışmaları vermeye devam etmektedir.

   

 • Anadolu Üniversitesi G.S.F. Grafik Tasarım…
  ATİLLA KARABAY

  ATİLLA KARABAY

  Happy People Project, Kreatif Direktör, GMK Üyesi

  Anadolu Üniversitesi G.S.F. Grafik Tasarım bölümü mezunudur. Eylül 2002 – Şubat 2011 tarihleri arasında Leo Burnett reklam ajansında sanat yönetmeni olarak görev almıştır.
  McDonalds, Philip Morris, Philips, Chevrolet, Heineken, Cappy, Western Union, Kelloggs, Şölen, Ketek, Borusan Telekom, İzmir Ticaret Odası, Savarona Art&Craft Koska, Medicana, Hisar Hospitals, Trakya Birlik, Dask, Kuzey Kıbrıs Turkcell, Barınak Gönüllüleri Derneği, Tema, Koç Allianz, Gnctrcll, Turkcell, Turkcell Süperlig, İşTcell, Turkcell Kurumsal gibi markalara hizmet vermiştir

  Şubat 2011’den bugüne Happy People Project reklam ajansında Yaratıcı Grup Lideri olarak da görev almaktadır.

 • Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar…
  CEM AKAR

  CEM AKAR

  Titrifikir, Kurucu, Kreatif Direktör, GMK Üyesi

  Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur.

  Pazarlama ve reklam endüstrisinde; Dijital Strateji, Sanat Yönetmenliği , Logo Tasarımı, Reklamcılık ve Yaratıcı Strateji alanladırda  görev almıştır.

  2003 yılında Titrifikir ajansını kurdu ve günümüzde hem kurucu ortak hem de kreatif direktör olarak görev almaktadır.

 • 1987 yılında Bursa'da doğan Zeynep…
  ZEYNEP YILDIRIM

  ZEYNEP YILDIRIM

  roundabout, Kurucu, GMK Yönetim Kurulu Üyesi

  1987 yılında Bursa’da doğan Zeynep Yıldırım, Koc Özel Lisesi’ni 2006 yılında bitirdikten sonra Parsons School of Design, NY İletişim Tasarımı bölümünden 2010 yılında mezun olmuştur.

  New York’ta 3 sene çalışıp Türkiye’ye döndüğünde kısa bir ajans deneyiminden sonra 2013 yılında roundabout tasarım stüdyosunu kurarak, kurumsal kimlik, paketleme ve kitap tasarımı gibi alanlarda hizmet vermeye başlamıştır.

  2012 yılında üye olduğu GMK’nın, 2018 yılında Yönetim Kurulu üyesi olmuştur ve Mirror Circle kadın girişimci platformu kurucu üyelerindendir.

 • Mustafa Dalcı 2006 yılında ODTÜ İstatistik…
  MUSTAFA DALCI

  MUSTAFA DALCI

  IoX Digital, CEO

  Mustafa Dalcı 2006 yılında ODTÜ İstatistik bölümünü bitirip 2011 yılında ODTÜ Enformatik Enstitüsü Bilişim Sistemleri bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 2006 yılından 2011 yılına kadar ODTÜ’de araştırma görevlisi olarak çalışan Mustafa Dalcı, 2009 yılında Userspots’u kurdu. Firmalara kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik hizmetleri sunan Userspots bugüne kadar Yemeksepeti, TTNET, Bonus, Mynet, Bilyoner gibi firmalarla kullanılabilirlik hizmeti çalışmaları yürüttü. Mustafa Dalcı, 2009 yılında hayata geçirdiği “Erişlebilir Web” projesiyle Dünya Bankası Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Yarışmasında 20.000$ destek aldı. Bu çalışmasıyla 2011 yılında Bilgi Üniversitesi ve TEGV katkılarıyla düzenlenen yarışmadan seçilen 10 sosyal girişimciden biri oldu. Ayrıca JCI Turkiye tarafından “İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı” kategorisinde Türkiye’nin en başarılı genci seçildi.

 • Turan Can Artunc, 2013 yılında İstanbul…
  TURAN CAN ARTUNÇ

  TURAN CAN ARTUNÇ

  IoX Digital, CTO

  Turan Can Artunc, 2013 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirip, 2018 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 2013 yaz döneminde Amerika’da bulunan Rowan Universitesi’nde proje asistanlığı olarak çalışan Turan Can Artunc, 2014 yılında yeni kurulmuş olan Ingenious şirketinde donanım geliştirme mühendisi olarak çalışmaya başladı. 2017 yılında Userspots ve Ingenious ortaklığıyla kurulan IoX dijital şirketinde CTO olarak çalışmaya devam etmektedir

 • 2014 yılında Endüstriyel Tasarım ve Marka…
  CANER ARAS

  CANER ARAS

  IoX Digital, İş Geliştirme ve Tasarım Direktörü

  2014 yılında Endüstriyel Tasarım ve Marka İletişimi bölümlerinden mezun oldu. Mobilya sektöründe özel sektör için tasarım odaklı bütünsel yaklaşımlarda bulundu. Marka iletişimi ve Tasarım odaklı pazarlama ve iş stratejileri konularında çalışmalar yürüttü. 2017 yılında İstanbul’a taşındı. Yenilikçi projeler üretmek üzere yolculuğuna başlayan IoX ile iş geliştirme ve tasarım faaliyetleri yürütmek üzere çalışmaya başladı. Bugüne kadar pek çok projede tasarımcı ve tasarım yöneticisi olarak görev aldı. Markaların sunduğu ürün ve servisleri, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirmek için tasarlamaya, üretmeye ve araştırmaya devam etmektedir.

 • Nihal Temur, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya…
  NİHAL TEMUR

  NİHAL TEMUR

  Unilever Tedarik Zincirinden Sorumlu Bölge Başkanı

  Nihal Temur, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezundur. 1989’de katıldığı Unilever’de değişik ülkelerde,bölümlerde  ve kategorilerde çeşitli görevler almıştır.

  2006 yılında  Dubai’ye Unilever Afrika, Ortadoğu ve Türkiye Kişisel Bakım Ürünleri Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı olarak atandı. Bu bölgedeki 30 ‘u aşkın ülkede yapılan yeni ürün lansmanlarından ve 20 fabrikadan oluşan üretim ağının yatırımları, stratejisi, yeniden yapılanması ile teknoloji geliştirmelerinden sorumlu olarak çalıştı.

  2008 yılı ortasında Singapur’a Asya-Pasifik, Afrika, Ortadoğu,Türkiye ve Rusya Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı olarak atandı. 40’ı aşkın ülkedeki 90’ı aşkın fabrikanın Ev Bakım ürünleri ile Kişişel Bakım ürünleri portfolyosunun Bölge Tedarik Zinciri liderliğini yapan Temur, profesyonel hayatının 11 yılı aşkın bir süresini İngiltere, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri ve Singapur’da geçirmiştir.Tedarik zinciri stratejilerinin bölgesel ve global bazda yapılanmasında ve hayata geçirilmesinde, yeni yatırımlarda,değişim ve dijitalleşmede  önemli kararlara imza atmıştır.

  2011-2016 yılları arasında Unilever Türkiye, İsrail, Orta Asya ve İran’daki tüm portfolyodan sorumlu Tedarik Zinciri Başkanı olarak görev yapan Temur, 2016 yılı Temmuz ayı itibarıyla; Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Tedarik Zincirinden Sorumlu Başkanı olarak atanmıştır. Nihal Temur hem 35  ülkeden oluşan bu bölgenin Tedarik Zinciri Başkanı hem de Unilever Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi’dir.Ayrıca globaldeki 8 bölgeden oluşan Tedarik Zinciri Yönetim Kurulu üyesidir.

 • İpek Ersavaş, Robert Kolej, ardından da…
  İPEK ERSAVAŞ

  İPEK ERSAVAŞ

  P&G Türkiye ve Kafkasya Pazarlama Direktörü

  İpek Ersavaş, Robert Kolej, ardından da İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2002’de Procter & Gamble Türkiye’de Marka Müdür Yardımcısı olarak işe başladı. 2002-2008 yılları arasında P&G Türkiye’de Kumaş Bakım Kategorisi Marka Müdür Yardımcılığı ve Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 2008-2013 yılları arasında İsviçre’deki P&G Bölgesel Merkezi’nde önce Kumaş Bakım, sonra Saç Bakım kategorileri için; Orta ve Doğu Avrupa bölgelerinden sorumlu Marka Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 2013’de Türkiye’ye atanarak Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorileri için Turkiye ve Kafkasya Ticari Operasyonlar Direktörü görevini üstlendi. 2017 Aralık ayı itibariyle Türkiye ve Kafkasya Pazarlama Direktörü olarak görevine başladı.

 • Pınar Öney Bilsel, çalışma yaşamına…
  PINAR ÖNEY BİLSEL

  PINAR ÖNEY BİLSEL

  Nestlé Türkiye, İçecekler İş Birimi Genel Müdürü

  Pınar Öney Bilsel, çalışma yaşamına öğrencilik yıllarında Management Centre Türkiye’de Müşteri Temsilcisi olarak başladı. 2 yıllık tecrübenin ardından 1996 yılında Kraft Foods’da Marka Müdürü olarak çalışmaya başlayan Öney buradaki 6 yıllık deneyiminin ardından PepsiCo’ya Pazarlama Müdürü olarak transfer oldu. Temmuz 2007’de ise Mövenpick Dondurmaları Ülke Müdürü olarak Nestlé ailesine katıldı. Daha sonra sırasıyla Nestlé Türkiye Pazarlama Hizmetleri ve İletişim Direktörlüğü ve Nestlé Türkiye Nescafé Xpress ve Çocuk İçecekleri Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Ocak 2016’da Nestle Türkiye İçecekler İş Birimi Genel Müdürlüğü koltuğunu devraldı. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlayan Pınar Öney Bilsel, Sabancı Üniversitesi’nde yönetim alanında MBA yaptı.

  Pınar Öney Bilsel, kahvenin sıcak içileceği algısının hakim olduğu bir dönemde Türkiye’ye getirilen Nescafé Xpress ile soğuk kahve kategorisinin Türkiye’ye tanıtılması, yaygınlaşması ve geniş kitleler tarafından benimsenmesinde önemli rol oynadı.

  Ana hedef kitlesi gençler olan Nescafé 3’ü 1 Arada’nın tüm iletişim çalışmalarını tek bir platformda bir araya getirerek bir yandan güçlü marka imajını destekledi diğer yandan orijinal ürünün yanı sıra tüm varyantlarda büyümeyi tetikleyen bir ivme yarattı. Bu çalışmayla markaya Effie’de Altın Ödül kazandırdı.

  Öte yandan lider marka olarak tüketicilere kahvenin hikayesini en doğru şekilde anlatma sorumluluğunu üstlenerek kahvenin çekirdekten fincana hikayesini anlatan kahve belgeselini hayata geçirdi. Türkiye’de ilk defa bir FMCG markası tarafından yayınlanan ilk markasız belgesel olan “Çekirdekten Fincana Kahvenin Hikayesi” aynı zamanda Türkiye’nin ilk kahve belgeseli oldu.

 • Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal…
  ÇAĞANUR ATAY UÇTU

  ÇAĞANUR ATAY UÇTU

  MediaMarkt, Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü

  Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler’de, yüksek lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde ve ikinci yüksek lisans derecesini de Galatasaray Üniversitesi’nde tamamladı. Profesyonel kariyerine başladığı Anadolu Hayat Emeklilik ve daha sonra görev yaptığı HSBC Türkiye’nin ardından, MediaMarkt Türkiye’de Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak çalışıyor. Aynı zamanda İcra Kurulu Üyesi olarak sorumluluğu, bir yandan MediaMarkt Türkiye’nin müşteri odaklı dönüşümünü yönetirken bir yandan da çok kanallı entegre pazarlama fonksiyonları ile bağlantılı markanın tüm iç ve dış iletişim faaliyetlerini kapsıyor.

 • Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat…
  PINAR MAVİTUNA

  PINAR MAVİTUNA

  Shell, Global Yakıtlar ve Fiyatlandırma Genel Müdürü

  Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nün ardından Yale Üniversitesi’nde İşletme Programı’nı başarıyla tamamladı. 1995 yılında Shell Türkiye’de kariyerine başladı. Kariyeri boyunca Shell’de perakende, ticari akaryakıt ve madeni yağlar işkollarında, grup düzeyinde kurumsal strateji, pazarlama, satış ve operasyonlar da dahil olmak üzere çok çeşitli görevlerde bulundu. Görevleri boyunca 10’a yakın ülkede çalıştı.  Ekim 2018 den itibaren Shell’in en büyük iş kollarından, 70den fazla ülke, günde 30 milyon müşterinin ziyaret ettiği 44,000den fazla istasyonun yönetimden sorumlu Shell Perakende işkolunda, Global Yakıtlar Pazarlama ve Fiyatlama Genel Müdürlüğüne getirildi. Bu görevinde Shell’in ürün portföyünün ve markalarının gelecekteki stratejisinden ve yönetimden sorumlu olacak ve aynı zamanda Shell’in enerjideki liderliğini sürdürmesini sağlamak için yeni ürünlerin, düşük emisyonlu enerji çözümlerinin ve yenilebilir enerjilerin inovasyonu ile ilgili Ar-Ge’nin başı olacak.

  Mavituna evli ve üç çocuk annesi. Mavituna aynı zamanda, Northwestern Üniversitesi Kellogg School’da liderlik eğitimi aldı. Londra merkezli Pazarlama Liderleri topluluğunun üyesi ve Yönetim Kurulunda Kadın kurucu üyesi.

 • 1986 yılında İstanbul’da doğan Merve…
  MERVE ÖZKAYNAK

  MERVE ÖZKAYNAK

  YouTube İçerik Üreticisi

  1986 yılında İstanbul’da doğan Merve Özkaynak lise eğitiminden sonra iş hayatına atılarak Vakko ve Pronovias’ta moda danışmanı, sonrasında da Chanel’de supervisor olarak görev yaptı. Üniversitede iletişim okuyan Merve mezun olduktan sonra kariyerine reklam ajanslarında müşteri temsilciliği yaparak devam etti. Sonrasında Revlon/CND’de pazarlama müdürü, Meredith Dergi Grubu’nda dijital pazarlama müdürlüğü yaptı. Merve Özkaynak, dijital medya dünyasındaki 5 yılı aşkın deneyimi ve öncesinde moda alanında edindiği profesyonel tecrübesini birleştirerek kurduğu YouTube kanalı ile Türkiye’de güzellik ve stil kategorisinin en büyüğü haline gelmeyi başardı. Merve, kaliteli içerikleri ve güvenilir yönlendirmeleri ile Google tarafından düzenlenen, kendi alanında bir numara olan isimlerin bulunduğu YouTube Top Creator programına seçildi ve 2017 yılının YouTube Rewind videosunda ülkemizi temsil etti. Bu yıl da Top Creator programına seçilen youtuberlar arasında yer alıyor. Mayıs 2018’de MAC Cosmetics’le yaptığı MACxMerve Özkaynak #Summer4ever işbirliği ise Türkiye’nin bugüne kadar yapılmış en büyük influencer işbirliği

 • İstanbul’da doğdu. Orta Doğu Teknik…
  YASEMİN ÖZEN GÜRELLİ

  YASEMİN ÖZEN GÜRELLİ

  Ipsos Türkiye, Chief Client Officer

  İstanbul’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu.

  Pazar araştırmalarının değişik alanlarında çalıştıktan sonra 2009 yılında Ipsos’a katıldı. Türkiye’nin önde gelen firmaları için marka, iletişim ve medya üzerine gerçekleştirilen pek çok araştırmaya danışmanlık yaptı. 2016 Effie, 2018 Felis Ödülleri jürilerinde yer aldı. Gürelli, araştırma alanındaki bilgi ve tecrübelerini üniversitelerde, konferanslarda gerçekleştirdiği konuşmalar ve sektörel dergilerde yazıları ile paylaştı.

  Evli ve 1 çocuk annesi olan Gürelli, halen Ipsos‘un yeni kurulan müşteri yönetimi bölümünün Türkiye’deki liderliğini sürdürüyor.

 • TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra…
  ÖZGE ÇELİK

  ÖZGE ÇELİK

  Bankalararası Kart Merkezi (BKM), İş Geliştirme…

  TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra 2002 yılında Bilkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olan Özge Çelik, kariyerine Ankara’da savunma sanayi alanında başlamıştır. Daha sonra Akbank Kart Operasyon- Sistem Geliştirme bölümünde ödeme sistemlerine ilişkin çeşitli projelerde rol almıştır. 2007’den itibaren Bankalararası Kart Merkezi’nde (BKM) çalışmakta olup, İş Geliştirme Direktörlüğü görevini sürdürmektedir.

 • Aydın Tabur, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü…
  AYDIN TABUR

  AYDIN TABUR

  Pegasus Havayolları, Bilgi Teknolojileri Direktörü

  Aydın Tabur, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu olup, profesyonel iş hayatına, yazılım uzmanı olarak başlamıştır. Perakende ve havacılık sektörlerinde 13 yıllık iş tecrübesine sahiptir. Ülkemizin 2. büyük havalimani olan Sabiha Gökçen’in açılış projesi ekibinde yer almış olup, Proje Yöneticisi ve Sistem Geliştirme Yöneticisi pozisyonlarında görev almıştır.

  Son 6 yıldır, Pegasus Havayolları Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü bünyesinde Yazılım Geliştirme Teknik Lideri görevini sürdürmekte olup, 2016 yılında başlayan dijital dönüşüm projesinin ilk adımı olan Flybus projesinde Proje Yöneticiliği yapmıştır. 2017 yılında devreye alınan ve havacılık sektöründe ilklerden olan blockChain projesinde aktif rol oynamıştır.

  Teknoloji dünyasında ilgi duyduğu ve çalışma yaptığı alanlar, BlockChain, 3D Yazıcılar, Görüntü İşleme, Yapay Zeka , Bulut Dönüşüm ve IOT olup yüzme, kamp seyehati ve dart ise diğer hobileri arasında yer almaktadır.

  Aydın Tabur, evli ve bir çocuk babasıdır.

 • 10 yılın üzerindeki sektörel deneyimini 2015…
  SERDAR KESKİN

  SERDAR KESKİN

  The Others Brand Experience Agency Ajans Başkanı & AdTech…

  10 yılın üzerindeki sektörel deneyimini 2015 yılında kurduğu The Others Marka Deneyim Ajansı ile Coca-Cola, Puma, Anadolu Grubu, Pernod Ricard ve DeFacto gibi markalara hizmet vererek sürdüren Serdar Keskin, 2016’dan itibaren Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesinde Experiential Marketing dersini veriyor.

  New York, Londra ve Tokyo gibi şehirlerde örneği bulunan, reklam ve teknoloji dikeyindeki startupların gelişme platformu Adtech İstanbul’un da kurucusu olan Keskin, Türkiye’deki startup ekosistemiyle mentör ve yatırımcı olarak da ilgilenmekte.

 • Melih Gürel, Ankara doğumlu olup eğitim…
  MELİH GÜREL

  MELİH GÜREL

  Workinton Girişim Merkezi Koordinatörü & AdTech Kurul…

  Melih Gürel, Ankara doğumlu olup eğitim hayatına İtalya’da devam etmiştir. Eğitim hayatının ardından girişimcilik ve sosyal projeler konusunda kendini geliştirirken ulusal ve uluslararası çeşitli kuruluşlara proje yazmış ve koordinasyonunu sağlamıştır.
  WayTurkey, Workincubation, Lonca Girişimcilik Merkezi ve AdTech İstanbul olmak üzere 4 farklı kuluçka ve hızlandırma merkezinin kurucu koordinatörüdür.

 • Lisans derecesini 2013 yılında İktisat…
  BERK KOCAMAN

  BERK KOCAMAN

  Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı…

  Lisans derecesini 2013 yılında İktisat alanında New York Eyalet Üniversitesi’nden kazanan Berk Kocaman, 2015 yılında Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Yüksek Lisans (M.B.A.) programını, Microsoft ile yürüttüğü “Yönetimde Eylem Projesi” ile birincilikle tamamladı.

  2015-2018 yılları arasında Ekonomi Analisti olarak Eczacıbaşı Holding Stratejik Planlama ve Finansman Grup Başkanlığı’nda çalışan Berk, Haziran 2018 tarihi itibariyle Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Danışmanı ve Blockchain Türkiye Platformu (BCTR) Direktörü görevlerini üstlenmekte.

 • Profesyonel kariyerine 2002 yılında Universal…
  NEŞE YAZICIOĞLU

  NEŞE YAZICIOĞLU

  Google Türkiye, Ajans İlişkileri Yöneticisi

  Profesyonel kariyerine 2002 yılında Universal McCann’de medya planlama sorumlusu olarak başladı. Pazarlama iletişimi alanında uzmanlaşmaya,  ZenithOptimedia’da devam etti ve çok uluslu birçok markanın medya planlama ve satınalma operasyonunu yönetti. Ajans kariyerini 2006 yılında sonlandırarak Pınar Gıda Grubu’nun pazarlama departmanına geçti ve medya planlama, ajans ilişkileri sorumluluklarını yürüttü. 2008’den itibaren sekiz yıl boyunca Nestlé Türkiye’de medya & reklam alanındaki çeşitli pozisyonlarda yöneticilik yaptı. 2014-18 yılları arasında Nestlé’deki pozisyonuna paralel olarak Türkiye Reklamverenler Derneği’nde  (RVD) Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2016 yılından itibaren ise Google Türkiye’de Ajans İlişkileri Yöneticisi pozisyonunu yürütmektedir. Saint Benoit Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Neşe, evli ve bir çocuk annesidir.

 • 1978’de İstanbul’da doğan Ece Vahapoğlu,…
  ECE VAHAPOĞLU

  ECE VAHAPOĞLU

  Sunucu, Yazar, Wellness ve Yoga Eğitmeni

  1978’de İstanbul’da doğan Ece Vahapoğlu, İşletme okuduğu The American University of Rome’u 2000 yılında birincilikle bitirdi. Fransa IEHEI’de AB ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisansı yaptı. 2001 yılında JC Derneği tarafından “Türkiye’nin En Başarılı Genci” seçildi. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın ‘Uluslararası Yükselen Yıldızlar Liderlik Programı’na katıldı. 

  Çok satanlar listelerinde yer alan yedi kişisel gelişim kitabı, bir romanı, Sağlıklı Yaşam ve Spor üzerine dört kitabı var. Milliyet, Sabah, Akşam, Takvim gazetelerinde köşe yazarlığı ve röportajlar yaptı. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde “Radyo ve TV Sunuculuğu” dersi verdi. 

  Ulusal ve uluslararası etkinliklerde Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca sunuculuk yapıyor. Kendi web sitesinin yanı sıra CEO Life Dergisi’nde yazıyor. 

  Spor, eğitim ve sağlık alanında sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyor. Göbekli Tepe tanıtım projesinin koordinatörlüğünü yürüttü. Sağlıklı yaşam, spor ve beslenme seminerleri veriyor. Fitness, pilates, yoga ve koşu ile ilgili spor etkinlikleri yapıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Herkes İçin Spor Federasyonu’ndan sertifikalı Wellness ve Yoga Eğitmenliği’nin yanı sıra HİS Federasyonu Proje Başkan Vekili görevini yürütüyor. Fit21 spor giyim ve aksesuar markasının kurucusu ve tasarımcısı.

 • 1991 yılında Programcı olarak VakıfBank’ta…
  ABDİ SERDAR ÜSTÜNSALİH

  ABDİ SERDAR ÜSTÜNSALİH

  VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı

  1991 yılında Programcı olarak VakıfBank’ta iş hayatına başlayan Abdi Serdar Üstünsalih, aynı anda Bankada çeşitli şube ve birimlerde müdürlük yaptıktan sonra EBİS, Bireysel Bankacılık, Bankacılık Operasyonları, Temel Bankacılık Uygulama Geliştirme birimlerinde başkanlık görevini yürütmüştür.

  Halen Güneş Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Vakıf Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, VakıfBank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı Denetçiliği görevlerini sürdüren Üstünsalih, Temmuz ayında Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

  Abdi Serdar Üstünsalih, birçok vakıf ve dernekte de görev almıştır.

 • Alper, Deloitte Danışmanlık’ta…
  ALPER GÜNAYDIN

  ALPER GÜNAYDIN

  Deloitte Danışmanlık, Türkiye Blockchain Lideri &…

  Alper, Deloitte Danışmanlık’ta müşterilerine Direktör olarak hizmet sunmaktadır. Şirketlerin kurumsal stratejilerinin belirlenmesi ve yeniden yapılandırılması alanında 12 yıllık deneyimi bulunmaktadır. Kompleks ve büyük ölçekli programların yönetimi, hedef faaliyet modellerinin tasarlanması, dijital dönüşüm, analitik uygulamaların geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi alanında tecrübe sahibidir. YASED ve TÜSİAD çalışma gruplarının aktif bir üyesi olarak, regülatif gelişmeler, pazar koşullarındaki değişikliler ve yeni trendler konusunda öngörüler sağlamaktadır. Sektör spesifik birçok rapor ve makalesi bulunmaktadır.

  Deloitte Türkiye’de Blockchain inisiyatiflerine liderlik etmektedir ve Blockchain Türkiye Platformunun kuruluşunda çalışmalar yapmıştır. Yapay zeka ile tahminlemeden optimizasyona, veri analitiğinden müşteriye özel risk yönetim araçları geliştirilmesine kadar farklı alanlarda teknoloji ve inovasyon projeleri gerçekleştirmiştir.

  Alper Günaydın, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümünden Lisans ve Yüksek Lisans derecelerine sahiptir.

   

 • İPEK ILICAK KAYAALP

  İPEK ILICAK KAYAALP

  Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı