Legends of Marketing

7 Kasım, Salı

Legends of Marketing 1
 • Bruce Dickinson Iron Maiden grubunun solisti, bir…
  BRUCE DICKINSON

  BRUCE DICKINSON

  Iron Maiden'ın Solisti, Pilot ve İş Adamı

  Bruce Dickinson Iron Maiden grubunun solisti, bir pilot, bira yapımcısı, girişimci ve yaratıcı bir düşünürdür. Bruce, başka şirketlere uçak kiralayan bir şirket olan Astraeus Airlines’da pilot ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapmıştır. Ayni zamanda Airbus ve Boeing ticari uçaklarının bakımıyla ilgilenen Cardiff Aviation şirketinin kurucusu ve başkanıdır.

   

  Bruce, havadan hafif hibrid ulaşım uçakları üretmek üzerine çalışan bir hava gemisi girişimi ve Windhorse Aerospace tarafından ulaşımı zor olan afet bölgelerine güvenli şekilde insancıl yardım ulaştırmayı hedeflenen yenilenebilir pilotsuz uçak Pouncer üzerine de çalışmalar yürütmektedir.

   

  Bruce Boeing 757 uçaklarını uçurmayı bırakmamıştır ve 2016 yılında Iron Maiden grubunu “Book of Souls” turnesi için dünyanın çeşitli yerlerine kendi uçakları ile uçurmuştur.

   

 • İtalya’da doğan ve büyüyen Berni Pisa…
  ARRIGO BERNI

  ARRIGO BERNI

  Moleskine Srl, Yönetim Kurulu Başkanı

  İtalya’da doğan ve büyüyen Berni Pisa Üniversitesinin saygın okulu Scuola Superiore S. Anna’nın İşletme bölümünden mezundur.

  Berni kariyerine Procter & Gamble’da Brand Manager olarak başladı ve Bain&Co.’da yönetim danışmanı olarak devam etti. Sonrasında kurumsal hayata geri dönerek Bulgari’nin ekibine katildi. Bulgari’nin ilk Kuzey Amerika’dan Sorumlu Yönetim Direktörü pozisyonuna olarak görev yaptıktan sonra İsviçre ofisine geçerek Bulgari’nin Global Yönetim Direktörlüğü pozisyonuna getirildi. 2000’li yılların başında ayakkabı ve deri üreticisi A. Testoni’nin ilk aile-dışı CEO’su olarak görev yaptı.

  2006’da Moleskine’nin satın alma dönemini başarı ile yönetmesi üzerine Moleskine’nin CEO’luğuna atandı. Moleskine’in CEO’luğunu yaptığı dönemde Berni, sirketi yıllık cirosu €20 milyon olan 20 kişilik bir ekipten 500’den fazla çalışanı olan ve yılda €160 milyon ciro yapan bir global marka haline getirdi. Berni, şirketi Milano Borsasına açtıktan sonra 2016 yılında tekrar özelleştirerek Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

  Ailesi ile Bologna’da yaşayan Berni, bol bol kitap okur, yemek yapmayı çok sever ve kayak ve yoga ile uğraşır.

 • Dr. Morgaine Gaye bir besin fütüroloğu ve…
  DR. MORGAINE GAYE

  DR. MORGAINE GAYE

  Besin Fütüroloğu ve Bellwether Direktörü

  Dr. Morgaine Gaye bir besin fütüroloğu ve Bellwether: Food Trends adlı besin trend araştırmaları oluşumunun direktörüdür. Aynı zamanda internet üzerinden satılan Dr. Gaye adlı doğal besin ürün gamının sahibidir.

  Morgaine besine ve yemek yemeye sosyal, kültürel, ekonomik, trend, branding ve jeopolitik perspektiflerle bakan bir uzman. Morgaine aynı zamanda tahayyül oturumları yönetir, gıda şirketleri için danışmanlık yapar, yeni ürünler ve fikirler geliştirir, PR ve reklam şirketleri için makale ve trend raporları yazar, belirli besin trendleri üzerine kamu, üniversite ve kurumsal alanlarda konuşmalar yapar, televizyon ve radyo programları için yeni fikirler geliştirir ve yemek yeme deneyiminin bütün boyutları üzerine araştırma yapar. Gıda alanında lider, büyük ve güvenilir şirket ve üreticilere danışır ve talep üzerine trend  ve yeni ürün üretim fikirleri üzerine brifingler verir.

  Morgaine devamlı; gazete, radyo ve televizyon dahil, medya platformlarına katkıda bulunur. Besin üzerine yaptığı akademik araştırmalardan pek çoğu yayınlanmıştır. Morgaine, Birleşik Krallık ve İsveç’te belirli üniversitelerde misafir konusmacılık yapar ve Uluslarası Yemek Tasarımı Konferansı ve akademik dergisinin tenkit panellerinde yer almaktadir.

 • Russell Belk, York Üniversitesi’nde Kıdemli…
  PROF. DR. RUSSELL BELK

  PROF. DR. RUSSELL BELK

  York Üniversitesi İşletme Okulu, Pazarlama Bölüm…

  Russell Belk, York Üniversitesi’nde Kıdemli Araştırma Profesörü ve York Üniversitesi bünyesindeki Schulich İşletme Okulu’nda pazarlama bölümü başkanıdır. Geçmişte, Uluslararası Pazarlama ve Geliştirme Derneği’nin (International Association of Marketing and Development) başkanlığını yapmıştır. Ayni zamanda Tüketici Araştırmaları Derneği’nin (Association for Consumer Research) üyesi, eski başkanı ve derneğin film festivalinin eş kurucusudur. Belk, Consumer Behavior Odyssey ve Consumer Culture Theory Conference kurucularındandır. Paul D. Converse Ödülü, iki Fullbright bursu ve Sheth Vakfı/Journal of Consumer Research Ödülleri Tüketici Araştırmaları Alanına Uzun Sureli Katkı Ödülü’nü kazanmıştır.

   

  Dört kıtada fahri profesörlükleri bulunan Belk; Illionis Üniversitesi, Utah Universitesi, Temple Üniversitesi (ABD), Göteborg Üniversitesi (İsveç), Craiova Üniversitesi (Romanya), Edith Cowan Üniversitesi (Avustralya), Hong Kong Üniversitesi, Otago Üniversitesi (Yeni Zelanda), Lancaster Üniversitesi İşletme Okulu (Birleşik Krallık), University of British Columbia, Afrika Üniversitesi (Zimbabve), Jishou Üniversitesi (Çin), Exeter Üniversitesi (Birleşik Krallık) gibi pek çok üniversitede misafir ve kadrolu öğretim üyeliği yapmaktadır. 600’den fazla yayını olan Belk’in araştırmaları kalitatif, görsel ve kültüreldir ve genişletilmiş benlik, sahipliğin anlamları, koleksiyonculuk, hediye verme, paylaşma, dijital tüketim ve materyalizm üzerinedir. Sage 2014 yılında, Belk’in çalışmalarını Legends in Consumer Behavior adı altında 10 ciltlik bir editörlü seri olarak yayımlamıştır. Romantic Gift Giving, Handbook on the Sharing Economy, Consumer Culture Theory, Review of Marketing Research, Qualitative Consumer and Marketing Research, Routledge Companion to Identity and Consumption ve Routledge Companion to the Digital Consumer ise geçtiğimiz 5 sene içerisinde yayımlanmış kitaplarından bazılarıdır.

 • John Deighton Harvard Üniversitesin İşletme…
  PROF. DR. JOHN DEIGHTON

  PROF. DR. JOHN DEIGHTON

  Harvard Business School, Öğretim Üyesi

  John Deighton Harvard Üniversitesin İşletme Okulu’nun İşletme Bölümünde Brierley Profesörüdür. Geçmişte işletme üzerine yüksek lisans yapan öğrencilere dijital pazarlama dersleri veren Deighton, şu anda Big Data üzerine yüksek lisans dersleri vermektedir. Aynı zamanda “Competing on Business Analytics and Big Data” (İş Analizi ve Big Data’da Rekabet Etmek) adlı kısa bir ders de vermektedir.

   

  2017’de IAB’de yayınlanacak olan “Economic Value of the Advertising-Supported Internet Ecosystem,” DMA tarafından 2016’da yayınlanmış olan  “The Value of Data: Consequences for Insight, Innovation, and Efficiency in the U.S. Economy”,  Journal of Marketing’de yayınlanmış olan “Adding Bricks to Clicks: The Effects of Store Openings on Sales Through Direct Channels” ve Journal of Interactive Marketing’de yayınlanmış olan “Interactivity’s Unanticipated Consequences for Marketers and Marketing” Deighton’in yayınlanmış araştırmalarından sadece birkaçıdır. Deighton’in aynı zamanda Oracle: Targeting the CMO, Managing Data at Allstate, WPP: From Mad Men to Math Men ve Target Stores: The Hunt for Unvolunteered Truths adlı vaka analizleri bulunmaktadır. Deighton, Journal of Consumer Research ve Journal of Interactive Marketing dergilerinin eski editörüdür. Aynı zamanda Marketing Science Institute’un ve Harvard’daki Berkman Center for Internet Society’un eski direktörüdür. Deighton, Duke Üniversitesi, Tokyo Üniversitesi, Oxford Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi’nde de dersler vermektedir.

 • Defne Koz, Şikago’daki ödüllü inovatif…
  DEFNE KOZ

  DEFNE KOZ

  Koz Susani Design, Tasarımcı

  Defne Koz, Şikago’daki ödüllü inovatif stüdyo Koz Susani Design’in eş kurucusu ve ortağıdır. Ortağı Marco Susani ile beraber ikonik, duygusal olarak çekici ve inovatif ürün ve deneyimler tasarlıyor.

   

  Defne Koz ve Marco Susani’nin ev eşyalarından ileri teknoloji aletlere, hi-touch kumaşlardan interaktif tasarımlara, lüks el işi eserlerden seri üretim ürünlere kadar uzanan tasarımları her daim yüksek kaliteye önem veren, vizyonu ve inovatif doğasının yanı sıra insani ve duygusal yanını koruyabilen ürünlerden oluşuyor.

   

  Stüdyo; Alessi, Allstate, Arcelik, Avsar, Bernhardt, Burotime, Crate & Barrel, Derin, Delta, Dove/Unilever, Egizia, FontanaArte, Foscarini, Gaia&Gino, Leucos, Lipton/Unilever, MPD, Mitterteich 1400º, Megaron, Merati, Nissan, Nestle, Nude, Nurus, OmniDecor, Panasonic, Pirelli, Rapsel, Samet, Swarovski, Swissotel, TunaOffice, Verreum, Vitra, WMF, Xerox gibi uluslararası şirketlerle çalıştı.

  Defne Koz Türkiye’de doğdu ve profesyonel eğitimini İtalya’da tamamladı.

  Defne Koz’un tasarıma bakış açısı, Domus Academy – Milano’da eğitimini tamamladıktan sonra Ettore Sottsass’ın stüdyosundaki eğitimi, Türk ve İtalyan kültürleri ve farklı ürün tiplerine olan ilgisiyle şekillendi.

  Defne Koz, yeni teknolojileri insancıl kılmaktan el işi ürünleri tekrar göz önüne çıkarmaya kadar pek çok alanla ilgileniyor. Bütün projelerinde öne çıkan iki özelliği ise kendine has tasarım dili ve malzemelerin duyusal özellikleri üzerine yaptığı araştırmalar.

  Defne Koz, 2013 yılında Elle Deco Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde “Yılın Tasarımcısı” ödülünü aldı. Tasarımları; 2016 yılında Neocon’da “Altın Ödül;” 2015 ve 2014 yıllarında EF Design; 2014’te IDA Bronze Award; 2014, 2013, 2012, 2011, 2009 ve 2006 yıllarında RedDot Design Award; 2013 yılında Innovation Design Award German Design Council; 2015, 2012 ve 2011 yıllarında Elle Decor Award ödüllerini eve götürdü. 2001 yılında ID Design Magazine tarafından “Best in Category” ve 2002 ve 2013 yıllarında Good Design Award ödüllerini alan Defne Koz’un tasarımları 2002 ve 2016 yıllarında ADI Index Compasso d’Oro odullerine aday gösterildi. Defne Koz’un tasarımları pek çok kez EDIDA ve Design Turkey Ödüllerinde “Best of Category” seçildi.

  Üç sene boyunca Akbank’ın Sanat ve Tasarım Danışma Kurulu’nda yer alan Defne Koz 2012 yılında İstanbul Tasarım Bienali’nin kurulunda yer aldı. 2011 yılında IMM KoelnMesse Defne Koz’u Trend Kurul Üyesi olmak ve Köln Mobilya Fuar’ında “Surprising Empathy” adlı sergiyi tasarlamak üzere davet etti.

  Defne Koz’un tasarımları;  Triennale di Milano, Galleria Jannone, Galleria Posteria, Spazio Mudima, Idea books, Galleria Post Design, Spazio Vigentina in Milan, Biennale del Vetro Venezia, IOYB Koeln, Kunstmuseum Dusseldorf, Ubersee Museum Bremen, MARTa Herford, Ozone Gallery Tokyo, Les Atelier Gallery Paris, Abitare il Tempo Verona, Museo di Pietrarsa Napoli, Design Week Belgrade, Design Week Istanbul, MeDesign Genova gibi pek çok galeri ve müzelerde sergilendi.

  Defne Koz; UIC Chicago; Domus Academy Milano; AllDesign, Istanbul; Fukui Prefecture Japan; Architectural Association London; Bilgi Universitesi; Centro Borges Buenos Aires; Design Week Belgrade Design Week gibi pek çok konferans ve seminerde konuştu.

   

 • David Edwards bir mucit, yazar ve oNotes…
  DR. DAVID A. EDWARDS

  DR. DAVID A. EDWARDS

  Harvard Üniversitesi; Wyss Institute, Öğretim Üyesi

  David Edwards bir mucit, yazar ve oNotes şirketinin kurucusudur. Edwards Harvard Üniversitesi’nde öğretim üyesidir. Bir çok şirket ve kar amacı gütmeyen kurumlar kurmuştur. Hava yoluyla alınan insülinden (AIR, Alkermes’e satılmıştır) yenilebilen ambalajlara (Incredible Foods) kadar bir çok alanda çalışmalar yürütmüştür. Paris’te bulunan Le Laboratoire adlı kültür merkezinin ve MIT ve Harvard’ın yanındaki “future-of-food” restoranı Cafe ArtScience’in kurucusudur. Edwards, Amerika’daki National Academy of Engineering’e (Amerikan Mühendislik Akademisi) seçilme hakkını kazanan en genç mühendislerden biridir. Aynı zamanda Fransa’daki National Academy of Engineering’e ve Amerika’daki National Academy of Inventors’a (Amerikan Mucitler Akademisi) seçilmiştir.

  Fransız Kültür Bakanlığı’nın kendisine vermiş olduğu “Sanat Şövalyesi” unvanı dahil olmak üzere pek çok uluslararası ödüle layık görülmüştür. Edwards, pek çok İngilizce ve Fransızca kitap ve makalelerin yazarıdır.

 • Türkiye merkezli bir iş danışmanı olan…
  SAFFET KARPAT

  SAFFET KARPAT

  Eski P&G CEO'su

  Türkiye merkezli bir iş danışmanı olan Saffet Karpat Çanakkale’de tarım alanında girişimcilik yapıyor. Saffet Karpat aynı zamanda Eczacıbaşı’nın yönetim kurulunda bulunuyor.

   

  Saffet Karpat 30 yıl boyunca Procter & Gamble’da çeşitli finans ve liderlik pozisyonlarında çalıştı. 2013’te emekliye ayrılmadan önce P&G’de Müdür Yardımcısı ve Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan sorumlu Genel Müdür olarak çalışarak Türkiye, Orta Asya, Israil ve Kafkasya’dan bölgelerine baktı.

   

  2013-2016 yılları arasında Saffet Karpat Sütaş’ın yönetim kurulunda yer aldı.

   

  İstanbul Üniversitesi İşletme Bolumu mezunu olan Saffet Karpat yüksek lisansını Lausanne Üniversitesinde yaptı.

 • 1954 yılında doğan İzzet Karaca, Boğaziçi…
  İZZET KARACA

  İZZET KARACA

  Eski Unilever CEO'su

  1954 yılında doğan İzzet Karaca, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 1977 yılında mezun olmuştur. Çalışma hayatına 1977 yılında Koç Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde başlayan Karaca, 1985 yılına kadar Endüstri Mühendisliği ve Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. 1985-1988 yılları arasında Ford Otosan’da Sistem ve Organizasyon Direktörü olarak görev yapan İzzet Karaca, 1988 yılından itibaren Unilever’de Almanya, Türkiye ve Baltık Ülkelerinde olmak üzere İç Denetim Grup Müdürlüğü, Lojistik Müdürlüğü, Ticari Direktörlük, Genel Müdürlük gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur.

   

  İzzet Karaca ayrıca, 2011-2013 yılları arasında Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanlığı görevini de yürütmüştür. Karaca, Unilever Türkiye ve Unilever Kuzey Afrika, Orta Doğu, Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya bölgesi İcra Kurulu Başkanlığı görevleri ile Unilever CEO Forumu üyeliğini yürüttükten sonra 31 Aralık 2013 tarihinde emekliye ayrılmıştır.

   

  2015 yılında “Yeni CEO… Sensin” adlı ilk kitabını yayımlamıştır.

   

  İzzet Karaca, muhtelif şirketlerde bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır.

 • Hızla değişen kozmetik sektöründe…
  JEAN-FRANÇOIS MIGNOT

  JEAN-FRANÇOIS MIGNOT

  L'Oréal, Dijital Dönüşüm Direktörü

  Hızla değişen kozmetik sektöründe Jean-Francois Mignot L’Oréal tarafından Lubomira Rochet’in CDO ekibiyle beraber L’Oréal’in dünya çapında pazarlama kültürünü ve uğraşlarını reforme etmek ve dijital devrimin önüne geçerek müşteri odaklı bir strateji izlemek için görevlendirilmiştir.

  Jean-Francois doğal liderliği ve insanlarda her daim insan odaklı bir kolektif çözüm üretebilme sürecini harekete geçirme yeteneği ile tanınır.

  Jean-Francois profesyonel zamanını L’Oréal’in dijital ve pazarlama ekipleriyle geleneksel çözümleri sorgulayarak, hayal gücünü canlandırarak ve yazılım yarışmaları aracılığıyla yeni ufuklar yaratarak geçirir.

  Gerçek bir hümanist olan Jean-Francois 6 dil konuşur ve tüketicilere karşı olan ilgisini Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Amerika’da 10 farklı ülkede yaşayarak, severek ve çalışarak geliştirmiştir.

  L’Oreal’deki günlük hayatı ve kafa yapısında derin değişimler elde etmeye teşvik etmek için hiç yılmadan yaratıcı ruhları canlandırmaya, özgüveni tetiklemeye ve verimli işbirliklerini desteklemeye odaklı bir değişim pratisyenidir.

   

 • Rafı ödüllerle dolu bir…
  İSKENDER PAYDAŞ

  İSKENDER PAYDAŞ

  Müzisyen, Aranjör, Müzik Yapımcısı

  Rafı ödüllerle dolu bir müzisyen..prodüktör, aranjör, besteci, müzik yönetmeni, yapımcı, söz yazarı, davulcu, klavyeci, orkestra şefi. Zamanının çocuk şarkıcısı. 1967 İstanbul doğumlu. Ünlü orkestra şefi Muhittin Paydaş’ın oğlu.

  Babasının (Muhittin Paydaş ve Lordlar) orkestra provalarını evde yapmasından dolayı doğumundan beri müzikle iç içe. İlk enstrumanı üç yaşında çalmaya başladığı davul olmuş. Öncesinde ise evdeki tüm tencere ve boya kutuları onun müzik aletleri! Beş yaşında piyano derslerialmaya başlamış ve o yaşta “Büyük İskender” ismi ile şarkıcılığa adım atmış. Beş ve yedi yaşlarında çıkardığı iki 45′lik single’ı ve babasının orkestra şefliğindeTürkiye turnelerinde toplam 145 konseri var. O zamanki en büyük çocuk şarkıcı rakibi ise Şanar Yurdatapan’ın oğlu Arda Kardeş.

  Dokuz yaşında sabahları ilkokula giderken, öğlenden sonraları da İstanbul Devlet Konservatuarı piyano bölümüne gitmeye başlamış. İlk besteleri de bu dönemde gelmeye başlıyor.12 yaşına kadar okulda gördüğü klasik eğitim ve teori, evde babadan gördüğü modern müzik ve pratik ile birleşince ortaya zengin bir karışım çıkıyor.

  Sonra ilginç bir karar alıyor ve evdekileri de ikna ederek konservatuarı bırakıyor.’ çok fazla yönlendirme var konservatuarda. Ben başkalarının parçalarını çalan iyi bir piyanist veya bir orkestra şefi olmak istemedim. Memur değil, üreten olmak istedim hep” diyor. Buna karar verdiğinde yaşı sadece 12.

  13 yaşındayken de [ileride Taksim Meydanı’nda konser verme hayali ile] ilk rock grubunu kuruyor İskender Paydaş. Çaldığı enstruman davul. Kader birliği ettiği arkadaşı Tamer Özkan ile bundan sonra kurup dağıttıkları grup sayısını ise hatırlamıyor! Müzik yapıp para kazanmaya ise ilk kez 15 yaşında Avşa Otel’de başlıyor. Sözlerini yazıp bestelediği rock’n roll şarkısı ‘Küçük Hanım’ o yaz Avşa Adası’nın hiti oluyor.

  Şişli Koleji’nde orta okulu, Kabataş Erkek Lisesi’nde de liseyi bitirmiş.

  Zaten üniversiteyi de hep bir formalite olarak görüp, sadece soranlara “evet bir üniversiteye kaydım var” diyebilmek için İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Latin Dili Edebiyatı, sonrasında Antropoloji, sonrasında Felsefe, sonrasında Açık Öğretim İktisat’la devam eden yolculuğu diploma almadan da sonra ermiş.

  1985 lise mezuniyetinden sonra 2 sene üniversite sınavlarına girmeyip çeşitli gece kulüplerinde çalarken 1986′da Kayahan‘la tanışıyor. Gerçek profesyonelliği Kayahan’ın klavyecisi olduğunda öğrendiğini söylüyor. Bu aynı zamanda Kayahan’a basit aranjmanlar yapmaya başladığı ilk yıllar da oluyor. 1988 yılında çıkan ‘Benim Şarkılarım’ albümündeki ‘Üsküdar’ın İncisi’ baştan sona aranjmanını yaptığı ilk şarkısı. 1990 yılında Eurovizyon Şarkı Yarışması’da Türkiye’yi temsil eden ‘Gözlerinin Hapsindeyim’de almış eline akordiyonu.

  Ciddi bir popülerite yakaladığı ‘Yemin Ettim’ şarkısı da dahil çok sayıda şarkısında birlikte çalışıyor Kayahan’la, ‘Biricik’ albümündeki (tek parça dışında) tüm şarkılarının aranjörü olmuş.

  1986′dan beri yakın arkadaşı olan Fergan Mirkelam‘ın da önemli bir yeri var İskender’in hayatında. Kayahan dışında, Mirkelam ile de sayısız konser ve festivallerde sahne almış.

  Aranjörlük ve müzik direktörlüğü şapkasıyla Kayahan, Nilüfer, Nazan Öncel, Harun Kolçak, Aşkın Nur Yengi, Ajda Pekkan, Suat Suna, Kibariye, Orhan Gencebay, Sertap Erener, Ege, Asya, Mustafa Sandal, Levent Yüksel, Mazhar Fuat Özkan , Özgün, GECE, Atiye, Nil Karaibrahimgil, Keremcem,  Sıla, Hadise, Deniz Seki, Murat Dalkılıç, gibi isimler var.

  Prodüktör ve Müzik Yönetmenliği yaptıkları arasında ise Mirkelam, Şebnem Ferah, Emre Altuğ, Ajda Pekkan ve Aşkın Nur Yengi var. Yapımcı kimliği ile Kurban, Mezdeke ve İlker Çalışkan… Istanbul for Aficionados, Hırsız Var, Türkler Çıldırmış Olmalı,Şaşkın, Pak Panter, Kolpaçino, Bu İşte Bir Yalnızlık Var filmlerinin film müziğini; İmkansız Aşk, Ümit Milli,  Ah Bir Polis Olsam, Lale Devri , Kurt Kanunu dizilerinin film müziklerini yaptı.

  imzasını attığı şarkıların sahnede özgürce yeniden yorumlanmış halinden oluşan ‘Zamansız Şarkılar’ projesinden 2011 ve 2014 yıllarında iki  albüm çıkardı..

  Zamansız Şarkılar albümü ile eş zamanlı kurduğu orkestrası ile 2011 yılından bu yana yaklaşık 400 kez sahne aldı ve zaman zaman sürpriz konuk sanatçıların katılımıyla renklenen sahne performanslarına halen devam ediyor.

   

 • Google’ın Video Çözümleri Direktörü…
  DYANA NAJDI

  DYANA NAJDI

  Google, Video Çözümleri Direktörü

  Google’ın Video Çözümleri Direktörü olarak Dyana Najdi, başta YouTube olmak üzere Google’ın video şirketleri ağının EMEA bölgesindeki ürün geliştirme, reklam ve içerik çözümlerinden sorumludur. Google’da geçirdiği 10 yıl boyunca Google Analytics, medya platformları, satış ve strateji gibi farklı alanlarda çalışan Dyana Najdi, son birkaç yıldır Google’ın medya fiyatlandırma ve satın alma uğraşlarını düzenlemeye odaklandı. University College London’da Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Sistemleri bölümlerinden mezun olan Dyana Najdi kariyerine Accenture’da başladı. Buradaki zamanı boyunca AOL ve Sky Media ile çalışarak ticari istihbarat, medya ve teknolojide dijital strateji alanlarında uzmanlaştır.

 • Benoit Vancauwenberghe fikirleri, sözcükleri ve…
  BENOIT VANCAUWENBERGHE

  BENOIT VANCAUWENBERGHE

  20Something Kurucu Ortağı ve Kreatif Direktörü

  Benoit Vancauwenberghe fikirleri, sözcükleri ve enerjisi ile fırtınalar yaratmayı seven Belçikalı bir kreatif direktördür. Hedefi reklamcılık dünyasını mümkün olduğunca değiştirmektir. Bu yüzden gelecekte dünyayı döndürecek olanlara ilham vermeyi seçmiş ve 20Something isimli ajansı kurmuştur.

  Benoit’nın ajansı Y kuşağı için, Y kuşağı ile birlikte çalışan bir kreatif ajans. Ajansın çalışanları ve tüm yönetimi tamamen gençlerden oluşuyor ve gençler ajans hayatının her aşamasını deneyimleme fırsatına sahip oluyorlar.

  20Something’in hikâyesini şöyle özetlemek mümkün: Benoit bir gün uyandığında kendini ofisi olmayan 35 yaşında bir kreatif direktör olarak buldu. Şirket arabasını artık bir başkası kullanıyordu ve yılın en büyük müşteri toplantısını yöneten kişi bir stajyerdi.

 • Noha Wagih Bashir, Facebook&Instagram ın…
  NOHA WAGIH BASHIR

  NOHA WAGIH BASHIR

  Facebook, EMEA Bölgesi Eğitim Direktörü

  Noha Wagih Bashir, Facebook&Instagram ın eğitim markası olan bölgedeki Facebook  Blueprint in de yönetiminden sorumludur. Bu görevinden önce, Visa CEMEA da Dijital ve Sosyal Medya biriminin başkanlığını  ve öncesinde  Impact Proximity Dubai nin sosyal medya başkanlığını üstlenmiştir.

  Uzun yıllar Vancouver, Kanada da yaşadıktan sonra Kahire de işletme eğitimi almıştır. Astronomi ve felsefe konularına ilgi duyan Bashir, son 6 yıldır Dubai de yaşamakta ve  boş zamanlarında seyahat etmekten ve kitap okumaktan hoşlanmaktadır.

 • Saygı değer bir danışman, konuşmacı ve…
  JONATHAN FERRAR

  JONATHAN FERRAR

  OCHRE ROCK LTD., Kurucu ve CEO

  Saygı değer bir danışman, konuşmacı ve yazar olan Jonathan Ferrar, IK stratejisi, IK analitiği ve iş geleceği konularında şirketlerle çalışıyor.

  Müşterilerine iş performansını yükseltecek insan kaynakları stratejileri belirlemelerinde yardımcı oluyor ve insan kaynakları liderleri ile daha analitik odaklı bir karar verme sürecine erişmeleri üzerine çalışmalar yürütüyor. Özellikle, IK teknolojileri ve IK analitik şirketlerinin kurul üyeleri ve CEO’larına, Chief Human Resources Officerlar’i ve diğer müşterileri için strateji geliştirmelerinde yardımcı oluyor.

  Ferar, 2014 yılında LinkedIn’in “Global Top HR Analytics Influencers” listesinde, 2015 yılında Jibe’in “15 HR and People Analytics Experts to Follow” listesinde ve 2017’de ise Sage People’in “20 Experts in People Analytics” listesinde yer aldı.

  Ferrar’in eş yazarlığını yaptığı “The Power of People” (Pearson FT Press, Mayıs 2017) kitabı başarılı organizasyonların IK analitiğini kullanarak nasıl iş performanslarını arttırabileceklerini anlatıyor.

  Ferrar, 25 sene boyunca IBM, Andersen Consulting (Accenture) ve Llyods Bank gibi kurumsal şirketlerde çalıştı. Kurumsal kariyerinin 11 senesi boyunca direktörlük ve müdür yardımcılığı yaptı. Pek çok ülkede çeşitli ekiplerle çalışarak kar ve zarar yönetimi yaptı ve multi-$100 milyon dolarlık bütçeleri yönetti. Ferrar, dünyanın en büyük ve saygın şirketlerinin Chief HR Officerlar’i ile  çalışarak onlara nasıl etkili IK stratejileri, yöntemleri ve teknolojileri uygulayabileceklerini gösterdi.

  Ferrar lisans ve yüksek lisansını University of Cambridge’de tamamladı. Kingston Business School’dan IK yönetimi diplomasi bulunan Ferrar, Chartered Institute of Personnel and Development’in sözleşmeli üyesidir.

   

 • 2000 yılından beri Marek, Nielsen’deki…
  MAREK RUDEK

  MAREK RUDEK

  Nielsen, İnovasyon Bölümü Partneri & Direktörü

  2000 yılından beri Marek, Nielsen’deki çeşitli görev ve pozisyonlarında keyifli bir şekilde çalışmayı sürdürüyor. Fakat geçtiğimiz birkaç sene içerisinde gerçek tutkusu başarıyla geliştirip piyasaya sürdüğü paketlenmiş tüketici ürünleri yenilikleri oldu. Marek, Orta ve Doğu Avrupa’da piyasaya sürdükleri birkaç başarılı inovasyon ile gurur duyar.

   

  Ayni zamanda Marek, üniversitede Fen Bilimleri ve Market Araştırmaları Bölümü’nden mezun olmuştur.

   

 • Oya Canbaş, Güney Afrika Pretorya şehrinde…
  OYA CANBAŞ

  OYA CANBAŞ

  Bayer, Tüketici Sağlığı İngiltere ve İrlanda Ülke…

  Oya Canbaş, Güney Afrika Pretorya şehrinde dünyaya geldi. Kendisi 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesinden mezun olmuştur.2015 yılında Bayer Consumer Care (Tüketici Sağlığı) Birimi Türkiye Ülke Müdürlüğü’ne getirilen Oya Canbaş, Bayer’e geçiş yapmadan önce P&G ve Gilette’de pazarlama bölümünde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Kendisi evli olup, iki çocuk sahibidir. 2,5 yılı aşkın bir süredir Bayer’in tüketici sağlığı ürünlerinin Türkiye’deki tüm satış ve pazarlama süreçlerinden sorumlu olan Canbaş, 1 Eylül tarihinden itibarense aynı görevi İngiltere’de sürdürmeye başlamıştır.

 • Garanti Bankası’nda Dijital Bankacılık,…
  DİDEM DİNÇER BAŞER

  DİDEM DİNÇER BAŞER

  Garanti Bankası Dijital Bankacılık Genel Müdür…

  Garanti Bankası’nda Dijital Bankacılık, Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi, Müşteri Deneyimi ve Memnuniyeti, Sigorta ve Emeklilik Koordinasyon ve Çağrı Merkezi yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Didem Dinçer Başer, bankanın dijital dönüşümüne liderlik etmektedir. 2012 yılından beri Genel Müdür Yardımcılığını yürüten Başer, aynı zamanda Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş, Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. ve Garanti Bilişim Teknolojisi ve Tic. A.Ş’de Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

  Başer, Garanti Bankası’ndaki görevine 2005 yılında  Bireysel Bankacılık İşkolu Koordinatörü olarak başladı. Daha evvelinde ise 7 sene çalıştığı McKinsey&Company global yönetim şirketinde Associate Partner olarak görev yapmaktaydı.

   

  1995 yılında iş yaşamına başlayan Başer, University of California Berkeley Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden yüksek lisans ve Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden lisans derecelerine sahiptir.

 • Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası…
  CÜNEYT BAŞARAN

  CÜNEYT BAŞARAN

  BloombergHT, TV Genel Yayın Yönetmeni

  Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi’nde tamamladı. Kariyerine finans sektöründe başlayan Cüneyt Başaran, İstanbul’da ABank ve BNP’de trader olarak görev aldı. Daha sonra Londra’ya yerleşip Commerzbank ve Standard Bank’ta Türkiye Masası Şefi pozisyonunda çalıştı. 2010 yılında medya sektörüne geçti. Halen Bloomberg HT Televizyonu ve Bloomberght.com Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinin yanı sıra Gazete Habertürk’te köşe yazıları yazmaya devam ediyor.

 • Marmara Üniversitesi Sigorta Bölümü…
  GÖKHAN ŞEN

  GÖKHAN ŞEN

  Bloomberg HT, Ekonomi Koordinatörü

  Marmara Üniversitesi Sigorta Bölümü mezuniyeti sonrası, 2007 yılında Finans Bölümü üzerine master yaptı. 2007 yılında Ata Yatırım’da Yatırım Danışmanı olarak kariyerine başladı, 2009 yılından itibaren Fon ve Portföy Yöneticisi olarak devam etti. 2010-2013 yılları arasında Bloomberg HT’de Araştırma Müdürü olarak görev aldı. 2013-2014 yılları arasında AK Yatırım’da Uluslararası Piyasalar Araştırma Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. Şu an Bloomberg HT Televizyonu’nda Ekonomi Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir.

   

 • Gazeteci bir babanın kızı olarak dünyaya…
  ASLI ŞAFAK

  ASLI ŞAFAK

  Bloomberg HT Programcısı, Gazeteci-Yazar

  Gazeteci bir babanın kızı olarak dünyaya geldi. Armut dibine düştü, gazeteci oldu. Uzman gazeteci olmak istedi, Mülkiye’de ekonomi okudu. Okurken çalışmaya başladı. Önce gazetelerin, ardından televizyonların rahleyi tedrisinden geçti. Uzun yıllar Ankara’da muhabirlik yaptı, haber programları hazırladı, sundu. Ülkeyi yönetenlerle röportajlar gerçekleştirdi. 7 yıl Londra’da yaşadı, köşe yazdı. 2010 yılından bu yana İstanbul’da, Bloomberg HT Televizyon’unda ekonomi anlatıyor. Anlatmaya radyoda da devam ediyor. Üniversitede ekonomi dersleri veriyor. “Bana Bana Hep Bana” kitabının yazarıdır.

 • Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul…
  AÇIL SEZEN

  AÇIL SEZEN

  Bloomberg HT Radio, Genel Yayın Yönetmeni

  Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı. 2010 yılında anchor olarak  kadrosuna katıldığı Bloomberg HT’de, bu görevine ek olarak Radyo Genel Yayın Yönetmenliği görevini de yürütmektedir. Daha öncesinde Vatan Gazetesi Ekonomi Müdürlüğü yaptı, uzun yıllar Doğuş Medya Grubu ve Sabah Gazetesi’nde ekonomi ve finans alanında haberci ve yönetici olarak çalıştı. 2006-2015 yılları arasında Gazeteport ve The Lira adlı haber ve finans sitelerinde yönetici ortak olarak görev üstlendi.

 • Ebru Özgüç, 1995 – 2011 yılları arasında…
  EBRU ÖZGÜÇ

  EBRU ÖZGÜÇ

  Vodafone Türkiye, Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü

  Ebru Özgüç, 1995 – 2011 yılları arasında 3M’de görev yapmış ve çeşitli yöneticilik görevlerini üstlenmiştir. 1995 – 2000 yılları arasında Satış ve Pazarlama departmanlarında görev yapan Özgüç, sırasıyla 2000 – 2003 yılları arasında 3M Fransa’da Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan sorumlu Pazarlama Müdürü olarak Paris’e yerleşmiştir.

  Ardından 3M Türkiye İcra Kurulunda yer almış ve 2004-2006 yılları arasında 6Sigma Kara Kuşak görevini üstlenmiştir. 2006 – 2009 yılları arasında Kurumsal Pazarlama, Kurumsal İlişkiler ve IT Direktörü olarak görev yapan Özgüç, 3M ‘de 2009 – 2011 yılları arasında Satış ve Pazarlama Direktörü rolünü üstlenmiştir. 2012 yılında Vodafone’da Kurumsal Pazarlama Direktörü görevine atanan Özgüç, bu görevde Vodafone Türkiye’nin iş dünyasının dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonunda önemli rol oynayan “Yarına Hazırım”, “Dijitalleşme endeksi” ve ve kurum ve bireylere ilham veren Dijital Dönüşüm Zirvesinin lansmanına liderlik etmiştir.

  2016 yılından beri Vodafone Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü olarak çalışmaktadır. Özgüç, Ankara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Fransa’da bulunan European Üniversitesinde Uluslararası İşletme alanında MBA yapmıştır. 12 yaşında ikiz erkek çocuk sahibidir.

 • Orkun, 2007’den beri İzmir’deki evinden…
  ORKUN IŞITMAK

  ORKUN IŞITMAK

  YouTuber

  Orkun, 2007’den beri İzmir’deki evinden çektiği basit el çabukluğu videolarını YouTube platformundan paylaştığı için kendini ilk YouTuber’lardan görüyor. İlk takipçi kitlesini Gamer’lardan alan Orkun, 2015 yılında YouTube kanalında değişiklikler yaparak eğlence sektörüne yöneldi. Prodüksiyon kalitesindeki değişimler ve kendine uyguladığı sıkı çalışma programı sayesinde takipçi kitlesini arttıran Orkun’un şu an 4 milyon takipçisi bulunuyor. Türkiye’de “YouTuber” kavramını bir mesleğe dönüştüren Orkun’un videoları çeşitli mecralarda yayınlandı.

 • Robert Kolej’in ardından Boğaziçi…
  NAZAN SOMER ÖZELGİN

  NAZAN SOMER ÖZELGİN

  Yapı Kredi, Perakende Bankacılık Genel Müdür…

  Robert Kolej’in ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Nazan Somer Özelgin, profesyonel kariyerine 1988 yılında Arthur Andersen’da başlamış ve Serbest Muhasebeci ve Müşavir unvanını almıştır.

  1999 yılında aynı şirkette Finans Sektöründen Sorumlu Ortak olarak atanan Somer Özelgin, 2000 yılının Eylül ayında Yapı Kredi bünyesine Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmış, Şubat 2006’dan Ocak 2009’a kadar Kredi Kartları ve Tüketici Kredilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir.

   

  Özelgin, Ocak 2009’dan bu yana Yapı Kredi Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı görevini sürdürmekte olup aynı zamanda Yapı Kredi İcra Kurulu Üyesidir. Özelgin ayrıca Yapı Kredi Bank Azerbaijan Yönetim Kurulu üyesi ve Tanı Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir. Uzun yıllar Visa Avrupa Yönetim Kurulu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak Türkiye’yi temsil eden Özelgin, Visa Türkiye Üst Kurulu Başkanlığı görevini halen sürdürmektedir. Ayrıca, 441 Trust Co Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Başkanıdır. Somer Özelgin kariyeri süresince çeşitli dönemlerde KKB ve BKM Yönetim Kurulu üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de üstlenmiştir.

  Şubat 2017 itibarıyla 3 yıl süreyle Unicredit Bank Romanya Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Somer Özelgin, Ocak 2018 itibarıyla Yapı Kredi’ deki görevlerinden ayrılacak ve profesyonel hayatını Romanya ve bazı diğer Unicredit bankalarında yönetim kurulu üyesi olarak devam ettirecektir. Somer Özelgin ayrıca Türkiye ve yurtdışında çeşitli sektörlerde bağımsız yönetim kurulu üyelikleri yapmayı planlamaktadır.

  54 yaşında, evli ve bir çocuk sahibi olan Özelgin, yelken ve golf sporlarıyla ilgileniyor, seyahat etmek ve kitap okumaktan hoşlanıyor.

 • Alex git gide büyüyen global bir seyirci…
  ALEX TORSO / French Guy Cooking

  ALEX TORSO / French Guy Cooking

  YouTuber

  Alex git gide büyüyen global bir seyirci kitlesi için haftalık yemek videoları çeken bir YouTuber’ dır. Yaratıcı tarifler, lezzetli vloglar, sıradışı deneyler ve mutfak kendin-yap fikirleri. İçeriği ne olursa olsun Alex’in bağlılıkla yaptığı videoları her zaman ilham ve güven veriyor. 3 sene önce Jamie Oliver tarafından keşfedilen Alex, aslında mühendislik eğitimli bir girişimci. Markalar ve medya ile işbirliği yaparak kendi macerasını sürdürebilir bir iş haline getirdi. Salut (Fransızcada “merhaba”) sizlere!

 • Dr. Sjoerd van den Heuvel Hollanda’daki…
  SJOERD VAN DEN HEUVEL

  SJOERD VAN DEN HEUVEL

  Utrecht Üniversitesi, Öğretim Üyesi

  Dr. Sjoerd van den Heuvel Hollanda’daki University of Applied Sciences Utrecht’te bir araştırmacı ve profesördür. IK analitiğinin geliştirilmesi, uygulanması ve kabulü üzerine araştırmalar yürütür. IK profesyonellerine, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine IK analitiği öğretir. University of Twente, AOG School of Management ve FHR School of Governance (Surinam) gibi eğitim kurumlarında IK analitiği kursları ve dünyanın çeşitli bölgelerinde IK profesyonellerine IK analitiği eğitimleri verir. Sjoerd, IK Yönetimi üzerine doktora yapmıştır. Üniversitedeki pozisyonundan önce Capgemini Consulting’de IK yönetimi danışmanı, Hollanda Posta Servisi’nde dahili danışman ve University of Amsterdam ve University of Twente’de asistan profesör olarak çalıştı. Hem derslerinde hem de araştırmasında IK bilimi ile uygulanması arasındaki köprüleri kurmak için çalışıyor.

 • Yemek Tarifleri MucidiTV Yemek Programı…
  REFİKA BİRGÜL

  REFİKA BİRGÜL

  Yazar, Gazete Yazarı, Youtuber, TV Yemek Programı…

  Yemek Tarifleri Mucidi

  TV Yemek Programı Yapımcısı

  Yazar, Gazete Yazarı, Youtuber

  En büyük hayali bir Fransızı evinde sevgilsine “lahmacun” yaparken görmek.

   

  1998 Robert Kolej mezunu

  2002 Koç Üniversitesi Psikoloji mezunu

  2004 If Istanbul ve IKSV Kültür Sanat organizasyonlarında çalıştı

  2006 London School of Economics Liderlik Programı mezunu

  2008-2013 Özel Doğan Hastanesi’nde üst düzey yönetici ve sonrasında genel müdürlük yaptı

  2010 Refika’nın Mutfağı/Cooking New Istanbul Style kitabı ingilizce/türkçe olarak yayınlandı

  2010 Simotas binasını renove etti ve mutfak atölyesini kurdu

  2011-2014 arası NTV’de Arçelik ile Mucize Lezzetler yemek programı yayınlandı. Toplam 104 bölüm

  2011 Nursen Doğan’ın yazdığı “Bulgurun Halleri” kitabı raflarda yerini aldı

  2013 Memleket değerlerini ve zanaatkarları desteklemek amacıyla hayata geçen Refika’dan markasının kurucu ortağı

  2013 Time Out İstanbul Yeme İçme Ödülleri’nde En İyi Tv Şefi seçildi

  2013 ‘’Nar’lı Tarifler’ kitabı yayınlandı

  2015 NTV’de Refika’dan Hızlı Tarifler yemek programı yayınlandı. Toplam 30 bölüm

  2015 NTV’de izlenme rekorları kıran ‘Hızlı Tarifler’ programının kitabı yayınlandı

  2016 Fissler ile Düdüklü’nün Sihirleri adlı kitabı çıktı

  2016 Türkiye’nin en büyük yemek okulu olmak misyonu ile ‘Refika’nın Yemek Okulu’ kuruldu

  2017 2017 itibariyle aktif yayın hayatına başlayan Refika’nın Yemek Okulu kanalıyla 3 ayda 100.000 aboneyi aştı.

 • 1995 yılında Posta gazetesinin kurucu ekibinde,…
  SERDAR KUZULOĞLU

  SERDAR KUZULOĞLU

  Gazeteci

  1995 yılında Posta gazetesinin kurucu ekibinde, yazı işleri servisinde gazeteciliğe başladı. 1996 yılına dek Bilim-Teknik sayfası editörlüğünü yaptı. 1997 yılında Radikal gazetesinin kurucu ekibinde Teknoloji Editörü olarak yer aldı.

  2004 yılında Technology Channel adlı televizyon kanalında Technosohbet adlı programı; 2007 yılındaysa Business Channel’da Bilişime Yön Verenler adlı programı hazırlayıp sundu.

  2008’de bünyesinde Yahoyt.com, Televidyon.com, Kaybolduk.biz ve AlkislarlaYasiyorum.com gibi alanındaki en popüler web sitelerini barındıran MYK Medya adlı içerik ajansını kurdu.

  Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Sertifika Programı’nın kurucularından olan Kuzuloğlu, ayrıca birçok üniversitede davetli olarak uzmanlık alanları konusunda ders vermektedir.

 • İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilgisayar ve…
  PROF. DR. ZEHRA ÇATALTEPE

  PROF. DR. ZEHRA ÇATALTEPE

  tazi.ai, Kurucu Ortak

  İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi’nde profesör olan Zehra Çataltepeaynı zamanda banka, sigorta kuruluşları ve telekomünikasyon alanlarında akan veriden devamlı olarak öğrenen yapay öğrenme uygulamaları geliştiren tazi.ai şirketinin eş-kurucusudur.
  Dr. Çataltepe yüksek lisans ve doktora eğitimini California Institute of Technology’de bilgisayar bilimleri dalında ve yapay öğrenme alanında tamamladı.
  Yapay öğrenme algoritmaları ve yazılımları, öznitelik seçimi, aykırılık tespiti, çevrimiçi öğrenme, insan eğitimi için yapay öğrenme, heterojen, zaman serisi ve büyük veriden öğrenme Dr. Çataltepe’nin araştırma konuları arasında yer almaktadır.

  TÜBİTAK ve AB destekli pekçok projede görev yapan Dr. Çataltepe’nin 14 patenti ve 80’den fazla yayını bulunmaktadır.

 • Dr. Tanju Çataltepe elektrik mühendisliğinde…
  DR. TANJU ÇATALTEPE

  DR. TANJU ÇATALTEPE

  tazi.ai, Kurucu Ortak

  Dr. Tanju Çataltepe elektrik mühendisliğinde lisans derecesini MIT’den, doktorasını UCLA’den aldı. 1990-2005 arasında ABD’de Bell Labs ve AT&T Labs’da önce optik ağlar sonra da Internet omurga mimarileri üzerinde çalıştı. Türkiye’ye döndükten sonra önce Türk Telekom’da CEO danışmanı ve International Telecommunications Union Tam Yetkili Temsilciler Konferansı başkanı olarak hizmet etti. 2006-2010 arasında Yıldız Holding CIO’su olarak veri merkezi konsolidasyonu ve SAP projeleri gerçekleştirdi. 2010-2012 arasında Cisco’da Advanced Services Director’üydü. Daha sonra 2015’de tazi.ai’nun kurucu ortağı olana kadar Kantar Media Audiences’ın önce Türkiye genel müdürü daha sonra da Global IT Director’ü olarak çalıştı.

 • "Tolga YILDIZ, Bahçeşehir Okulları’nda Fen…
  TOLGA YILDIZ

  TOLGA YILDIZ

  Bahçeşehir Okulları - Fen ve Teknoloji Lisesi, Okul…

  “Tolga YILDIZ, Bahçeşehir Okulları’nda Fen ve Teknoloji Lisesi adlı proje okulunun okul müdürlüğü görevini yürütmektedir. Aslen İngilizce öğretmeni olup yüksek lisans ve takibinde mesleki çalışmalarının tamamında IT alanının öğretimle birleştirilmesiyle yakından ilgilenmiştir. Son dönemlerde STEM ve ürün sonuçlu öğretim üzerine modeller geliştirme üzerine çaba gösteren Tolga YILDIZ özellikle havacılık, IHA, robotik ve CNC uygulamaları içeren çalışmaları lise çatısı altına sokarak disiplinler arası çalışmalarda dikkat çeken işlere ekibiyle birlikte katkıda bulunmaya çalışmaktadır. Son dönemlerde öğretmen arkadaşlarıi ve öğrencileriyle birlikte yazmış oldukları mühendislik tabanlı toplam 12 yeni dersin öğretim programlarını Talim Terbiye’ye sunmuştur. Türkiye’nin uluslararası alandaki en başarılı FRC takımı olan Integra 3646’nın gururlu bir üyesidir.”

 • İzmir Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra…
  ÇAĞLAR İŞÇİOĞLU

  ÇAĞLAR İŞÇİOĞLU

  Piri, Kurucu Ortak

  İzmir Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2001 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne girdi. Boğaziçi Üniversitesi’nde Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. 2008 yılında Microsoft Türkiye’de iş planlama ve finans alanında çalışmaya başladı. Sorumlu olduğu segmentte 60’dan fazla ülkenin yer aldığı Orta Doğu ve Afrika Bölgesinde görev aldı. Üniversitede okurken gönüllü olarak çalıştığı sivil toplum kuruluşu YGA’ya, iş hayatındayken de zamanını vakfetmeye devam etti. YGA’nın Anadolu’ya Beyin Göçü projesi kapsamında Eskişehir’e gitti ve bir süre gönüllü öğretmenlik yaptı. 2013 yılında ise istifa edip sırt çantasıyla 2 yıl süren bir dünya turuna çıktı. Çin’den Peru’ya 26 ülke, 100’den fazla şehir gezdi. Bu yolculuk sonunda, dünyayı gezmenin dışarıda olduğu kadar içeride de devam eden bir kendini keşfetme yolcuuğu olduğunu fark etti. Türkiye’ye döndükten sonra, gezginlerin hayatını kolaylaştıran mobil seyahat uygulaması Piri’yi, YGA Mezunları ile birlikte hayata geçirdi. Dünyayı en iyi rehberlerin sesiyle keşfetmenizi sağlayan Piri, TeknoTİM içerisinde ve YGA çatısında yer alıyor. Aynı zamanda Harvard, Berkeley gibi üniversitelerle işbirlikleri yapan YGA’nın uluslararası ilişkilerine danışmanlık vermeye devam ediyor.

 • Cavit Yantaç, Microsoft Ortadoğu Bölgesi’nde…
  CAVİT YANTAÇ

  CAVİT YANTAÇ

  Microsoft Türkiye, Yazılım Geliştirme Teknolojileri…

  Cavit Yantaç, Microsoft Ortadoğu Bölgesi’nde Yazılım Geliştirme Teknolojileri Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Bu rolünden önce Microsoft Türkiye’de Yazılım Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı yapan Cavit Yantaç uygulama geliştiriciler, öğrenciler, eğitim kurumları ve girişimciler ile çalışarak, eğitim teknolojileri, bulut bilişim, nesnelerin interneti, büyük veri, yapay zeka ve makina öğrenimi gibi konularda Microsoft teknolojilerini kullanmalarını desteklemiştir. DigitalAge dergisi tarafından 2016 Eylül’de Türkiye’nin En Etkili 100 teknoloji liderinden biri olarak seçilen Cavit Yantaç, 11 yıldan beri Microsoft Türkiye bünyesinde çalışmaktadır. Cavit Yantaç, Microsoft’a katılmadan önce Nexum Boğaziçi firmasında danışmanlık ve yöneticilik yapmıştır; kendisi University of Georgia’dan MBA ve Boğaziçi Üniversitesi’den İşletme Bölümleri mezunudur.

 • Aslı Kurul Türkmen, Northwestern Üniversitesi…
  ASLI KURUL TÜRKMEN

  ASLI KURUL TÜRKMEN

  Endeavor Türkiye, Girişimci Hizmetler Direktörü

  Aslı Kurul Türkmen, Northwestern Üniversitesi Ekonomi ve Öğrenme ve Kurumsal Değişim bölümlerinde çift ana dal yapmıştır. Yüksek Lisans eğitimini ise Columbia Üniversitesi’nde Sosyal-Kurumsal Psikoloji alanında tamamlamıştır. Kariyerine finans ve danışmalık alanında Chicago’da başlamıştır. 2009 yılında bere Endeavor Türkiye’de Girişimci Seçim ve Hizmetler Direktörü olarak görev yapmaktadır. Bu görevi kapsamında, etkin girişimcileri tespit etmekte, Endeavor Türkiye portfolyosunda yer alan girişimlere destek hizmeti süreçlerini koordine etmekte ve Endeavor’in kar amaci gütmeyen uluslararası Catalyst Yatırım Fonunun Türkiye temsilcisi olarak önderlik yapmaktadır. Aslı, girişim sermayesi profesyonellerinin gelişimine ve yüksek teknoloji kullanan, hızlı büyüyen ve büyük etki yaratan şirketlerin oluşmasına odaklanan bir eğitim programı olan Kauffman Fellows Programı Fellow’udur. 2014 yılında İstanbul Kalkınma Ajansı hibesiyle Angel Resource Institute işbirliğinde “Melek Yatırımcılıkta İyi Uygulamalar” atölye dizisini tasarlamıştır ve 600 kişiye yakın potansyel yatırımcıya bu atölyeyi sunmuştur.

   

 • 1994 doğumlu olan Lucy, Westmnister…
  LUCY EARL

  LUCY EARL

  YouTuber

  1994 doğumlu olan Lucy, Westmnister Üniversitesi Pazarlama İletişimi Bölümü nü birincilikle bitirmiştir. Başarısız geçen bir yılın ardından kendini İngilizce öğretirken buldu ve kısa sürede en büyük tutkusu haline geldi. 21 yaşında, üniversitenin son döneminde 500 poundluk bir kredi alarak  ‘English with Lucy’ adlı kendi Youtube kanalını kurdu. Kısa sürede bu kanal onun tam zamanlı profesyonel işi haline geldi ve şu anda milyonlarca insana İngilizcelerini geliştirmek için her ay bedava dersler veriyor. Öğrencilerine sadece ellerindeki ile yetinmemelerini ve dışarı çıkıp modern dünyanın onlara sunduğu imkanlar içerisinde kendilerine en uygun olan tutkuları bulmaları konusunda eğitimler yapmaktadır.

   

 • Başkent Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar…
  GÜLŞAH YILMAZ BENK

  GÜLŞAH YILMAZ BENK

  Google, Kıdemli Analitik Lider

  Başkent Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde yüksek lisansına başlamıştır. Şuanda da aynı bölümde Doktora’sına devam etmektedir.

  Google’da Kıdemli Analitik Lider olarak 4 senedir görev yapmaktadır. Bunun yanında Google’in Amerika’da ML üzerine düzenlediği ML eğitimine katılan özel ekibin bir parçası olarak da görev almaktadır.

 • 20 yılın üzerinde uluslararası İnsan…
  ÇAĞATAY GÜNEY

  ÇAĞATAY GÜNEY

  Peoplise, Kurucu Ortak

  • 20 yılın üzerinde uluslararası İnsan Kaynakları deneyimi
  • Global firmalarda yöneticilik ve danışmanlık
  • Uzmanlık alanları: Stratejik Planlama, Organizasyonel Değişim, Gelişim ve Kültür
  • M.S in Organization Development
  • Bulunduğu kritik roller:
   • Peoplise- Kurucu Ortak
   • Deloitte Türkiye –İK Direktörü
   • ToyotaSa – İK Direktörü
   • Ford Motor Company –K.Amerika Organizasyonel Gelişim Müdürü
  • Illinois Eyaleti İşgücü Yatırım Komitesi ve TÜSİAD İstihdam alt komitelerinde üyelik

   

 • 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal…
  DR. SONER CANKO

  DR. SONER CANKO

  Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Genel Müdür

  1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Dr. Soner Canko, aynı üniversitenin İktisat Fakültesi’nde yüksek lisans ve doktora dereceleri almıştır. Kariyerine Dışbank’ta başlayan Dr.Soner Canko, Procter&Gamble, Citibank, Hewlett-Packard ve Bileşim A.Ş’de yönetici olarak çeşitli görevler üstlenmiştir. First Data Türkiye Kurucu Genel Müdürlüğü sonrasında Ziraat Bankası’nda Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Dr.Canko, Temmuz 2011’den itibaren Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 • Uluslararası İlişkiler ve Siyasi Bilgiler…
  BÜLENT BAYRAM

  BÜLENT BAYRAM

  Vodafone, Grup Fonksiyonları İşe Alım ve İşveren…

  Uluslararası İlişkiler ve Siyasi Bilgiler bölümlerinden mezun olan Bülent Bayram kariyerine 1998’de Danone’de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başladı.

  2000-2004 yılları arasında İngiltere’de Jacob’s Bakery’de çeşitli insan kaynakları pozisyonlarında çalışan Bülent Bayram bu dönemde Liverpool Community College The Chartered Institute of Personnel Development’ta Çekirdek Yönetimi programını tamamladı.

   

  Kariyerine Fransa’da devam etmeye karar verdikten sonra 2004-2006 yılları arasında Bülent Bayram Groupe Danone’de HIRIS Süreç Tasarım Uzmanı olarak çalıştı.

  2007-2011 yıllarını ABD’de geçiren Bülent Bayram The Dannon Company’de çeşitli insan kaynakları pozisyonlarında yer aldı. 2011 yılında Türkiye’ye geri dönerek Danone Baby Nutrition’da İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalıştı. 2012 yılında Vodafone’a geçerek Yetenek Geliştirme Direktörü pozisyonunda çalışmaya başladı.

  Türkiye Vodafone Vakfı yönetim kurulu üyesi olarak Bülent Bayram Vodafone’un kurumsal sosyal sorumluluk, sürdürebilirlik, çeşitlilik ve dahil etme girişimlere aktif bir şekilde katkıda bulundu.

  Bülent Bayram Vodafone’un İngiltere merkezinde Grup Fonksiyonları İşe Alım ve İşveren Markası Direktörü olarak çalışıyor.

 • 1988 yılında adanada doğdu. Boğaziçi…
  ÇAĞLAR YALI

  ÇAĞLAR YALI

  Kolay IK, Kurucu Ortak

  1988 yılında adanada doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 2011 yılında mezun oldu. Kariyerine PayPal’da Satış Mühendisi olarak başladı. PayPal’de çalışırken bir taraftan yine Boğaziçi Üniversitesi’nde Mühendislik ve Teknoloji Yöneticiliği Bölümünde yüksek lisansımı tamamladı. Sonrasında Cluster Alliance şirketinde Danışman olarak işe başlayıp Visa Consultancy üzerinden bankalara danışmanlık verdi. Sonrasında büyümeden sorumlu olarak Kolay İK kurucu ekibine katıldı.

 • 1989 Perpignan doğumlu Yellow Mellow, genç…
  YELLOW MELLOW

  YELLOW MELLOW

  YouTuber - VLogger

  1989 Perpignan doğumlu Yellow Mellow, genç yaşında Barcelona’ya taşınarak YouTube kariyerine başlamıştır. 2010 yılında oluşturduğu komedi ve müzik içerikli kanalını aynı zamanda üniversitedeki deneyimleriyle zenginleştirerek takipçileriyle buluşturmuştur.

  Sonradan kendi bestelerini yapmaya başlasa da, ilk olarak çok sevdiği Lady Gaga ve Stromae gibi müzisyenlerin parçalarını yorumlayarak popüler olmaya başladı.

  İlk başladığında YouTube kanalının bu kadar ünlü olmasını beklemiyordu. Platform kendisine sadece müzikal açıdan değil, aynı zamanda müziğini canlı bir şekilde icra etmesi ve bu konuda kendi yeteneğini sergileyerek gelişimine katkı sağlaması açısından da yardımcı oldu. “Phantom Limb” ve “All I Think About” single’ları ile hiçbir radyo ve televizyon desteği almadan sadece takipçilerinin destekleriyle listelerde 1 numaraya kadar çıktı. 2018’de ilk albümünü yayınlamayı planlıyor.

  YouTube’daki çalışmalarını daha profesyonel seviyeye taşıdıktan sonra çok sevdiği Barcelona şehrinden ayrılıp dijital kreatör olarak daha fazla fırsat kovalayabileceği Madrid’e yerleşmeye karar verir.

  Şu an için hispanik kökenli ülkeler baz alındığında en geniş kitleye ulaşan video bloguna sahiptir. YouTube’ın her yıl yayınladığı “YouTube Rewind” da yer alan yaratıcılık dalında ilk İspanyol kadın olmuştur. Aynı zamanda, Greenpeace elçisi ilan edilen ilk dijital sanatçıdır ve buzulların erimesinin ne kadar ciddi bir sorun olduğunu botla 7 gün süren kuzey kutbu yolculuğu ile takipçilerine farkındalık yaratmayı başarmıştır.

   

   

  Hayvanlar, dövme sanatı, bilgisayar oyunları, Disney, Pixar ve Star Wars çok sevdiği konular arasında.

   

 • İzmir’de doğup büyüyen Efecan, lisans…
  EFECAN ERDUR

  EFECAN ERDUR

  Kolay IK, Kurucu Ortak

  İzmir’de doğup büyüyen Efecan, lisans eğitimini İTÜ’de tamamladıktan ve 4 yıllık yazılım kariyerinden sonra 2014 yılında insan kaynakları ve personel yönetimi sistemi Kolay İK’yı kurdu. Şu an hâlâ tüm vaktini Kolay İK’ya ve muhteşem ekibine ayırmaktadır.

 • Chicago Üniversitesi Ekonomi bölümünden 2005…
  GİZEM YASA

  GİZEM YASA

  24 Saatte İş, Kurucu Ortak

  Chicago Üniversitesi Ekonomi bölümünden 2005 yılında mezun olan Gizem Yasa, çalışma hayatına şirket birleşmeleri ve satın almaları konusunda uzmanlaşan, merkezi New York’ta bulunan Wachtel & Masyr LLP’de başladı. Daha sonra New York’ta kendi takı markası olan Coracor Jewelry LLC’yi kuran Yasa, 2011 yılında ayakkabı dikeyinde marka yaratan Butigo.com’u başlattı. Butigo’nun, 2015 yılında Türkiye’nin ayakkabıda en büyük ismi olan Ziylan Grup’a satışı sonrası ortağı Berk Alevi ile yine ayakkabı ve aksesuar alanında B2B servis veren, Türkiye ve İngiltere pazarındaki markalara tasarım ve üretim hizmeti sağlayan House of Spade’i kurdu. Aynı zamanda, Modanisa ve Çiçeksepeti gibi markalara danışmanlık verdi. Şu anda, ortakları Ayşe İnal ve Mert Yıldız ile birlikte, servis sektöründeki iş yerleri ve çalışan adaylarını bir araya getiren ve işe alım/iş bulma süreçlerini radikal biçimde kolaylaştıran ve hızlandıran “24 Saatte İş” isimli mobil uygulamayı hayata geçiriyor.

   Website: www.24saatteis.com

 • Sargın, 23 Nisan'da tatil yapmak isteyen doktor…
  SARGIN ERDOĞAN

  SARGIN ERDOĞAN

  Anlatsın.com, Kurucu Ortak & Operasyon Müdürü

  Sargın, 23 Nisan’da tatil yapmak isteyen doktor abilerinin hızlı bir operasyonuyla 22 Nisan 1991’de İstanbul’da doğdu. İlkokulu TED Karabük Koleji’nde okuduktan sonra, “LYS puanına göre” Ankara Fen Lisesi’ni tercih etti. Lise hayatını yatılı olarak geçirmenin hem acısını hem keyfini arkadaşlarıyla 4 sene boyunca doya doya yaşadı. Lise eğitimi sonrasında, bu sefer “ÖSS puanına göre” Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü tercih etti. Üniversitenin ilk yılında, Mühendislik Topluluğu ile tanıştığı anda, bir mühendis olmama kararı aldı ve kurumsal hayat hayalleri kurmaya başladı. Mühendislik Topluluğu’nda başkanlık yaptığı süreçte, Eril ve Tuğberk’le tanıştı ve hayalleri tamamen değişti. Henüz 2. sınıftayken Sinaps A.Ş. isminde kendi şirketlerini kurdular ve Galata Business Angels’dan yatırım alan en genç girişimciler oldular. Birçok batan proje sonrasında, Üniversiteli Anlatsın’ı kurdular. Üniversiteli Anlatsın’ı 2,5 yıl geliştirdikten sonra da projelerini Anlatsın’a dönüştürdüler. Şu an Anlatsin.com, 70’ten fazla şirketin 800’den fazla çalışanının kendi deneyimlerini, mesleklerini, sektörlerini ve şirketlerini anlattıkları bir platform olarak hayatına devam ediyor. Amaçları, sağlıklı kariyer tercihleri yapmak isteyen adaylara, profesyonel hayattaki insanlar aracılığıyla yol göstermek. Sizin de aklınızda “Endüstri Mühendisi ne iş yapar?”, “Pazarlama Departmanında nasıl projeler yürütülür?”, “Satış Müdürünün bir günü nasıl geçer?” gibi sorular varsa Anlatsin.com’u ziyaret edebilirsiniz.

 • 17 Nisan 1991 tarihinde doğan Duygu Özaslan,…
  DUYGU ÖZASLAN

  DUYGU ÖZASLAN

  Influencer

  17 Nisan 1991 tarihinde doğan Duygu Özaslan, Türkiye’nin en büyük güzellik ve moda Youtube kanalının sahiplerinden biri.

   

  İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümündeki eğitimi sırasında YouTube’da yükselen bir ivmeyle artış gösteren başarısı Duygu’ya Instagram başta olmak üzere diğer sosyal mecralarda da ‘influencer’ sıfatını kazandırdı.
  Merak uyandıran, ilham veren ve her zaman örnek olmayı başaran içerikleri ve duruşuyla gençlerin rol modeli olan Duygu’nun etkisine markalar tepkisiz kalmadı. Bu güne kadar 50’den fazla global marka ile işbirliğine imza attı.

   

  Cazip, cool ve kaliteli içerikler üretirken çocukluk hayalinin peşine düştü, kendi çizgilerini yansıttığı markası ‘Do İstanbul’u yarattı.

  Duygu Özaslan Youtube kanalı ile bugün yaklaşık olarak 750K+ abone ve toplamda 150M+ izlenmeye ulaştı.

 • Hayat Kimya ev bakım ve hijyenik ped…
  GÜLHAN EĞİLMEZ

  GÜLHAN EĞİLMEZ

  Hayat Kimya, Ev Bakım ve Hijyenik Ped Kategorisi Global…

  Hayat Kimya ev bakım ve hijyenik ped kategorisinde yer alan, Molped ve Bingo markalarının tüm stratejik planlama ve uygulama süreçlerine liderlik eden Gülhan Eğilmez, Marmara Üniversitesi İktisat mezunudur. Devamında Londra South Thames College’de ve Koç Üniversitesi’nde stratejik pazarlama ve liderlik alanında eğitimler aldı.  Üniversite yıllarında karar verdiği pazarlama kariyerinin ilk adımını Canan Kozmetik’te İpek markası ile attı.

   

  Hayat Kimya’ya, 2000 yılında deterjan kategorisi marka sorumlusu olarak başladı. Rekabeti yoğun olan bu kategoride, Hayat Kimya markalarının farklı pazarlarda başarı elde etmesine liderlik etti. 2014 yılında Global Pazarlama Direktörlüğü görevine atandı. 2016 senesinde deterjan kategorisinin yanı sıra hijyenik ped kategorisi de sorumluluk alanı oldu. Eğilmez, evli ve 1 kız çocuk sahibidir. Hobisi olan seramik, hayatın yoğun temposu içindeki nefes alanlarının başında gelir.

   

 • Serdar Ekrem Şirin Muse Ceo’su, iletişimci,…
  SERDAR EKREM ŞİRİN

  SERDAR EKREM ŞİRİN

  Muse Istanbul, CEO

  Serdar Ekrem Şirin Muse Ceo’su, iletişimci, girişimci, ve çocuk hakları gönüllüsüdür.

   

  Serdar, Türk Hava Yolları Reklam Müdürü olarak 7 yıl markanın 100’den fazla ülkede iletişimini yönetmiştir.

  “Dünyada Yılın Pazarlamacısı” dahil 200’den fazla ödülün sahibidir.

  Kendi şirketini kurma hayaliyle Türk Hava Yollarından ayrılarak video pazarlama şirketi Muse İstanbul’u kurmuştur.

  Bugün birçok markanın yayıncı olmasına katkı sağlamaktadır.

  2017’de Influencer Marketing Ajansı Like Public’i kurmuştur.

  Birçok startup’a mentorluk yapmaktadır.

   

  Çoçuk Vakfı’nın kuruluşundan bugüne gönüllüsüdür. Türkiye’deki çocukların bilgiye daha kolay ulaşması için faaliyetlerde bulunuyor.

  Türkiye Tasarım Vakfı’nın Yönetim Kurulu üyesidir. Estetik kültürünün ülkede yayılması için çalışmalar yürütmektedir.

 • İstanbul'da doğdu. Müziğe 9 yaşında piyano…
  FIRAT ÇAVAŞ

  FIRAT ÇAVAŞ

  Müzisyen ve YouTuber

  İstanbul’da doğdu. Müziğe 9 yaşında piyano çalarak başladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünü mezunu.

  Doğa İçin Çal projesinin ve Türkiye’nin dünya standartlarında ilk cover müzik kanalı olan “Bak Ne Söylicem!” youtube kanalının yapımcısı ve yönetmeni.

 • Müziğe ilkokulda korolarda şarkı söyleyerek…
  EGEMEN AKKOL

  EGEMEN AKKOL

  Müzisyen ve YouTuber

  Müziğe ilkokulda korolarda şarkı söyleyerek başladı. Daha sonra lisede

  kurduğu gruplarla çeşitli festivallerde ve mekanlarda sahne aldı ve enstrüman çalımını

  ilerletti. Boğaziçi Üniversitesi’ne geldiğinde yeni gruplar ve projelerle birlikte sahnelere

  devam edip beste çalışmalarına başladı. Şu an ise yaptığı farklı tarzdaki akustik coverları

  YouTube’daki dinleyicileriyle paylaşıyor.

 • 12.02.1997'de İzmir'de doğmuş olup…
  MELİSA KARAKURT

  MELİSA KARAKURT

  Müzisyen ve YouTuber

  12.02.1997’de İzmir’de doğmuş olup İstanbul’da yaşayan 21 yaşında bir şarkıcı- bestecidir.

  Müzik hayatı ,İzmir’de ilkokulda aldığı gitar kurslarıyla başlayıp daha sonra müzik kulüplerine ve korolara katılımıyla devam etmiştir.

  2015 yılında üniversite sebebiyle İstanbul’a gelen Melisa müzik alanında daha aktif bir şekilde yer almıştır.

  Boğaziçi Caz Korosu seçmelerinde başarılı olmuş fakat katılımını gerçekleştirmemeyi tercih edip müzik hayatına solo halde devam etmiştir.

  2017 Nardis Jazz Vokal Yarışması’nda finalist olarak sahne alma hakkı kazanmıştır , sonucunda ise dereceye girip başarılı vokal Ece Göksu’dan workshop alma olanağını elde etmiştir.

  Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar sayesinde kendi müziğini geniş bir kitleye ulaştırmayı amaç edinmiş ve bu yolda ilerlemektedir.

  Sokaklar da  dahil olmak üzere çeşitli yerlerde sahne almaktadır.

  Ayrıca saygın bir vokal koçundan ders almakta ve şehirdışı da dahil olmak üzere kendi konserlerini vermektedir.

 • İstanbul doğumlu olan Ardıç Duygu, Kadir Has…
  ARDIÇ DUYGU

  ARDIÇ DUYGU

  Müzisyen ve YouTuber

  İstanbul doğumlu olan Ardıç Duygu, Kadir Has Üniversitesi’nde burslu olarak

  Radyo Sinema Tv ile Reklamcılık bölümlerini okudu ve dereceyle mezun oldu.

  Ardından Doğan Medya’nın müzik kanalı olan Dream Tv’de yönetmen yardımcısı ve

  sunucu olarak çalışmaya başladı. 4 yıldır bir sinema programı olan Popcorn’u hazırlıyor ve sunuyor.

  Lise yıllarından beri gitar çalıp şarkı söyleyen Ardıç’ın coverlarını paylaştığı bir de youtube kanalı

  var.  Şuan önümüzdeki aylarda çıkacak olan bir düet albüm hazırlığı içersinde.

 • İbrahim Can Koç, lise eğitimini Avusturya…
  İBRAHİM CAN KOÇ

  İBRAHİM CAN KOÇ

  Hayat Kimya, Globalden Sorumlu Dijital Pazarlama Müdürü

  İbrahim Can Koç, lise eğitimini Avusturya Lisesinde bitirdikten sonra, Viyana Teknik Üniversitesinde “Bilişim Sistemleri Mühendisliği” lisans öğrenimini tamamlayıp Türkiye’ye dönmüş,  sonrasında Bilgi Üniversitesinde “Dijital Pazarlama” ve Koç Üniversitesinde “MBA” masterları yapmıştır.

  2009 yılında, perakende sektöründe başladığı iş hayatında, Türkiye ve Avrupa’dan sorumlu olarak e-ticaret ve dijital pazarlama alanlarında görev almıştır.

  2014’ten beri Hayat Kimya markalarının dijitalinin başında olan Koç, son 1 senedir globalden sorumlu Dijital Pazarlama Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 • 18.05.1984 tarihinde Trabzon’da doğdu. İlk ve…
  ESER EYÜBOĞLU

  ESER EYÜBOĞLU

  18.05.1984 tarihinde Trabzon’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Trabzon’da tamamlayan Eser Eyüboğlu, 2003 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nde okumaya hak kazandı. Orada bir yıl eğitim gördükten sonra eğitimini yarıda bıraktı ve öğrenim hayatına Bilkent Üniversitesi – Oyunculuk Bölümü’nde devam etti.

  Mezun olduktan sonra İstanbul’a yerleşti ve Tiyatro Kedi’nin sahneye koyduğu ‘’Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası’’

  müzikaliyle profesyonel oyunculuk hayatına ilk adımı attı.

  Aynı dönemde birçok televizyon reklam şarkısı seslendirdi.

  Doksanlar, Kalp Hırsızı ve Şevkat Yerimdar dizilerinde rol alan Eser Eyüboğlu, Mandıra Filozofu ve Oflu Hoca’nın Şifresi filmlerinde de rol almıştır.

  Eser Eyüboğlu, oyunculuk ve müzik çalışmalarına hala devam etmektedir.

 • AYŞENUR ALTAN
 • DANLA BİLİÇ