2016 Konuşmacıları

 • KİMDİR?Hacettepe Üniversitesi İşletme…
  YEKTA KOPAN

  YEKTA KOPAN

  Master of Ceremony

  KİMDİR?

  Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.

  Yekta Kopan çocukken TRT Ankara Radyosu ile başladığı seslendirme sanatçılığını hala fiilen devam ettirmekte.

  Yazın hayatına şiir yazarak başladı. Pek çok dergi ve online dergiye yazan Kopan, ilk kitabını 2000 yılında yayımladı.

  Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri’ romanı 2002 yılında Sait Faik Hikâye Armağanına değer görüldü.

  Altı yaş öncesi için yazdığı ve Şilili ressam Alex Pelayo tarafından resimlenen çocuk kitabı “Burun”, 2009 yılında yayımlandı.

  Kasım 2009’da yayımlan “Bir de Baktım Yoksun” adlı öykü kitabı hem Yunus Nadi Öykü Ödülü’ne hem de Haldun Taner Öykü Ödülü’ne değer görülerek önemli bir başarı kazandı.

  Seslendirme sanatçısı olarak hayatı boyunca yaptığı çalışmalar sonucu sanatçının sesi özellikle Jim Carrey, Geleceğe Dönüş filmi serilerindeki Michael J. Fox, çizgi film karakteri Sylvester ve Buz Devri (film) animasyon karakteri miskin Sid ile özdeşleşti. Ayrıca Star Wars Sezon 1,2 ve 3’te Obi-Wan Kenobi’yi ve X Men 2’de Cyclops’u seslendirdi.

 • Kara Harp Okulu ve Ankara Hukuk Fakültesi'nde…
  NECATİ ÖZKAN

  NECATİ ÖZKAN

  Ajans Başkanı, Öykü/ Dialogue International, Stratejist, Siyasi Danışman

  Kara Harp Okulu ve Ankara Hukuk Fakültesi’nde okudu. ODTÜ İşletme Bölümü’nde MBA eğitimi aldı. 1985 yılında Öykü Reklam Ajansı’nı kurdu. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda kuruma ve markaya hizmet etti. 2012- 2015 yılları arasında bağımsız reklam ajansları networkü olan Dialogue International’in Global Başkanlığı, 2014 – 2016 yıllarında ise Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC) Başkanlığı görevlerini üstlendi.

  Ticari iletişimin yanısıra siyasi iletişim alanında da çalıştı. Liderlere, adaylara ve siyasi partilere iletişim danışmanlığı yaptı; kampanyalarını yönetti. 2010’da dünyanın önde gelen siyasi danışmanları arasından 10 kişilik “Dünya Rüya Takımı”na seçildi. Aynı yıl Aristotle uluslararası siyasi iletişim büyük ödülünü aldı.

  Türkiye tanıtım kampanyasıyla kazandığı 2 Gümüş Adrian ödülü, çeşitli seçim kampanyalarıyla kazandığı 11 Pollie Ödülü, 5 Reed Ödülü, 11 Golden Eagle Ödülü ve 1 Goldies Exellence Ödülü dahil olmak üzere, ulusal ve uluslararası alanda 50’nin üstünde ödülü var.

  İletişim fakültelerinde strateji, yaratıcılık, kampanya yönetimi ve seçim kampanyaları dersleri verdi. 2’si telif, 2’si editörlük üzere yayınlanmış 4 kitabı var.

 • Gul Yuksel Akkaya is one of the Industry leaders…
  GÜL YÜKSEL AKKAYA

  GÜL YÜKSEL AKKAYA

  Facebook, Sektör Lideri

  Gul Yuksel Akkaya is one of the Industry leaders at Facebook based in London where for the last 3.5 years she’s headed up relationships with many of the Turkey’s largest Telecommunications and Financial Services brands. With over 14 years experience in media and marketing, Gul has also held a number of leadership positions at Microsoft and Show TV. She received a B.A. from Bogazici University, Istanbul, in Political Science and International Relations.

 • Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası…
  CÜNEYT BAŞARAN

  CÜNEYT BAŞARAN

  BloombergHT, TV Genel Yayın Yönetmeni

  Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi’nde tamamladı. Kariyerine finans sektöründe başlayan Cüneyt Başaran, İstanbul’da ABank ve BNP’de trader olarak görev aldı. Daha sonra Londra’ya yerleşip Commerzbank ve Standard Bank’ta Türkiye Masası Şefi pozisyonunda çalıştı. 2010 yılında medya sektörüne geçti. Halen Bloomberg HT Televizyonu ve Bloomberght.com Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinin yanı sıra Gazete Habertürk’te köşe yazıları yazmaya devam ediyor.

 • Marmara Üniversitesi Sigorta Bölümü…
  GÖKHAN ŞEN

  GÖKHAN ŞEN

  Bloomberg HT, Ekonomi Koordinatörü

  Marmara Üniversitesi Sigorta Bölümü mezuniyeti sonrası, 2007 yılında Finans Bölümü üzerine master yaptı. 2007 yılında Ata Yatırım’da Yatırım Danışmanı olarak kariyerine başladı, 2009 yılından itibaren Fon ve Portföy Yöneticisi olarak devam etti. 2010-2013 yılları arasında Bloomberg HT’de Araştırma Müdürü olarak görev aldı. 2013-2014 yılları arasında AK Yatırım’da Uluslararası Piyasalar Araştırma Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. Şu an Bloomberg HT Televizyonu’nda Ekonomi Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir.

   

 • Gazeteci bir babanın kızı olarak dünyaya…
  ASLI ŞAFAK

  ASLI ŞAFAK

  Bloomberg HT Programcısı, Gazeteci-Yazar

  Gazeteci bir babanın kızı olarak dünyaya geldi. Armut dibine düştü, gazeteci oldu. Uzman gazeteci olmak istedi, Mülkiye’de ekonomi okudu. Okurken çalışmaya başladı. Önce gazetelerin, ardından televizyonların rahleyi tedrisinden geçti. Uzun yıllar Ankara’da muhabirlik yaptı, haber programları hazırladı, sundu. Ülkeyi yönetenlerle röportajlar gerçekleştirdi. 7 yıl Londra’da yaşadı, köşe yazdı. 2010 yılından bu yana İstanbul’da, Bloomberg HT Televizyon’unda ekonomi anlatıyor. Anlatmaya radyoda da devam ediyor. Üniversitede ekonomi dersleri veriyor. “Bana Bana Hep Bana” kitabının yazarıdır.

 • Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul…
  AÇIL SEZEN

  AÇIL SEZEN

  Bloomberg HT Radio, Genel Yayın Yönetmeni

  Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı. 2010 yılında anchor olarak  kadrosuna katıldığı Bloomberg HT’de, bu görevine ek olarak Radyo Genel Yayın Yönetmenliği görevini de yürütmektedir. Daha öncesinde Vatan Gazetesi Ekonomi Müdürlüğü yaptı, uzun yıllar Doğuş Medya Grubu ve Sabah Gazetesi’nde ekonomi ve finans alanında haberci ve yönetici olarak çalıştı. 2006-2015 yılları arasında Gazeteport ve The Lira adlı haber ve finans sitelerinde yönetici ortak olarak görev üstlendi.

 • Sanem Oktar, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nin…
  SANEM OKTAR

  SANEM OKTAR

  directComm Marketing Group & Limonsocial, Kurucu Ortak

  Sanem Oktar, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine 1993 yılında Colgate Palmolive Türkiye’de başlayan Sanem Oktar bir seri kadın girişimcidir. 1997 yılında ilk şirketi Tribeca İletişim Danışmanlığı’nı kurdu. İki yıl sonra  satış ve pazarlama destek hizmetleri veren Tribal Satış ve Pazarlama Destek Hizmetleri’nin kurucu ortağı olan Sanem Oktar, 2000 yılında da veri tabanına dayalı pazarlama şirketi directCom şirketini kurdu. 2002 yılında birebir pazarlama konusunda danışmanlık veren dünyanın önde gelen şirketlerinden Peppers&Rogers Türkiye ofisinin kurucu ortakları arasında yer aldı. Sanem Oktar, 2011 yılında da Limonsocial sosyal medya ajansını kurdu. Şuan CRM, Etlinlik, Dijital Pazarlama konusunda entegre pazarlama çözümleri sunan directComm Marketing Group ve Limonsocial şirketlerinde yönetici ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş yaşamını sürdürmektedir. Sanem Oktar, içinde bulunduğu sektörü geliştirmek adına, 2005 yılında kurulan DPİD’in 12 kurucu üyesinden biri oldu ve 2007-2009 yıllarında DPİD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. İletişim, satış ve pazarlama danışmanlığı konusunda Türkiye’nin belli başlı markaları ile farklı sektörlerde çalışan Sanem Oktar, kariyeri boyunca ulusal ve uluslararası birçok farklı marka ile çalıştı. Sanem Oktar evli ve iki kız çocuğu annesidir.

 • Nüzhet Algüneş, Boğaziçi Üniversitesi…
  NÜZHET ALGÜNEŞ

  NÜZHET ALGÜNEŞ

  BPN Istanbul, CEO

  Nüzhet Algüneş, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi 94’ mezunudur. Mezuniyetinin hemen ardından katıldığı Unilever’de 7 yıl boyunca Satış, Pazarlama ve Medya departmanlarında yöneticilik yapmıştır.

  2001-2002 döneminde hayallerinin peşinde koşarak bir süre Universal Music Türkiye’nin Genel Müdür Yardımcılığı’nı yaptıktan sonra pazarlama iletişimi dünyasına geri dönmüş ve Mindshare, Mobilera, OMD gibi uluslararası ajanslarda medya satınalma/planlama, iş geliştirme, marka iletişim stratejileri ve dijital pazarlama alanında kariyerine devam etmiştir.

  BPN Istanbul’da çalışmakta, MediaCat dergisindeki köşesinde iletişim dünyasının bugünü ve geleceği üzerine yazılar yazmakta, fırsat buldukça seminer ve panellerde konuşmacı/eğitmen olarak yer almaktadır.

 • “Biz fark yaratan etkinin peşindeyiz. Gönül…
  TUĞBAY BİLBAY

  TUĞBAY BİLBAY

  Manajans J. Walter Thompson, CEO & CCO

  “Biz fark yaratan etkinin peşindeyiz. Gönül çelen fark, insanların değişmeyen özellikleri ve düşleri üzerine, bir takımın ortak enerjisi ile yaratılır.” Bazıları Türkiye’de hala tek olan 150 den fazla yaratıcılık, etkinlik ve mükemmellik ödülü kazandı. Big5 denen CannesLions, Clio, D&AD, LIAA ve The One Show yarışmalarının hepsinden altın ve gümüş olmak üzere ödül almış 2 Türk Yaratıcı Yönetmenden biri oldu. Dünyanın sayılı yarışmalarında jüri üyelikleri yaptı, üniversitelerde öğretim görevlisi olarak sektöründen aldıklarını geri vermek için çalıştı. Grey’de görev yaptığı 4 yıl içinde, daha önce liste dışında olan ajansın 2008 yılında en çok ödül alan Türk ajansı ve dünya çapında en çok yeni iş kazanmış Grey ofisi olmasında büyük rol oynadı ve aynı yıl Grey Worldwide tarafından verilen “Accelerating Creativity Award”ı kazandı.

 • Alemşah Öztürk, 4129Grey’in Chief Happiness…
  ALEMŞAH ÖZTÜRK

  ALEMŞAH ÖZTÜRK

  4129Grey, CEO

  Alemşah Öztürk, 4129Grey’in Chief Happiness Officer’i, 41?29! 2007 yılında kurdu. İlk 5 yılında Türkiye’nin en başarılı ve ödüllü dijital reklam ajansı haline gelen 41?29!, bu başarıları sayesinde WPP’nin dikkatini çekti ve 2012 yılında WPP network’ünün bir parçası haline geldi.

  41?29!’u kurmadan önce sektörde 2 farklı ajans kuran, 24 yaşında Türkiyenin en genç kreatif direktörü ünvanını alan ve fark yaratan projelere imza atan Öztürk, 20 yıldır ajanslarıyla ürettiği işlerle dünyanın en önemli yaratıcılık yarışmalarında, özellikle Cannes Lions, Clio ödülleri, D&AD, Webby ödüllerinde başarılarıyla ses getirdi. Bu global yarışmalarda, özellikle Cannes Lions’da jurilik göreviyle de Türkiye’yi temsil etmiştir. Özellikle sosyal medyayı çok aktif kullanan Öztürk, 250.000 twitter takipçisine, pazarlama ve dijital iletişim, şirket kültürü ve dijital transformasyon konusunda yazdığı yazılarla ulaşmaktadır. Son 15 yıldır TEDx’de dahil, ulusal ve uluslararası bir çok farklı organizasyonda konuşmalar yapan Öztürk, yazılarını http://medium.com/@alemsah sayfasında toplamaktadır.

  Amerikan başkan yardımcısı Joe Biden tarafından Türkiye’nin örnek girişimcilerinden gösterilen Alemşah Öztürk, genç girişimcilerle yakın çalışmalarını sürdürmekte ve onlara akıl hocalığı yapmaktadır. Aktif bir girişimcilik hayatı yanısıra son 4-5 yıldır melek yatırımcı olarak Türkiye’nin girişimcilik ruhunu geliştirmeye çalışmaktadır.

  Mayıs 2015 itibariyle 41?29! ve GREY Türkiye ofisleri Alemşah Öztürk’ün yönetimi altında birleşmiş, yeni nesil tamamen entegre bir ajans yapısı ile markalara uçtan uça iletişim stratejileri ve çözümleri sunmaktadır.

  Alemşah Öztürk, Kabataş Erkek lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Kreatif projelerle çalışmadığı ve danışmanlık yapmadığı zamanlarda, yeni kitabını bitirmeye çalışmakta, farklı yerli ve yabancı dergiler için yazı yazmakta ve hala oyun oynamaktadır.

 • Pennsylvania Üniversitesi Wharton Fakültesi'nde…
  DR. JONAH BERGER

  DR. JONAH BERGER

  Wharton School Pazarlama Profesörü, Çok Satan Yazar

  Pennsylvania Üniversitesi Wharton Fakültesi’nde pazarlama profesörü olan Jonah Berger, aynı zamanda ağızdan ağza pazarlama, sosyal etki, tüketici davranışları ile ürün, fikir ve davranışların nasıl popüler olduğu konusunda uluslararası üne sahip bir isimdir. En seçkin akademik dergilerde bugüne kadar onlarca makalesi yayımlanan Berger, The New York Times, Wall Street Journal ve Harvard Business Review gibi önde gelen gazete ve dergilerde kendisine sık sık atıfta bulunulmaktadır. Berger, otuzu aşkın dile çevrilen ve milyonlarca adet basılan Contagious: Why Things Catch On ve Invisible Influence: The Hidden Forces that Shape Behavior adlı iki kitabın yazarıdır. Dünyanın önemli konferans ve etkinliklerinin aranan konuşmacısı olan Berger, Google, The Coca‐Cola Company, GE, Vanguard, Unilever, General Motors, 3M, Kaiser Permanente ve Bill & Melinda Gates Foundation gibi şirketlere danışmanlık yapmaktadır.

  DR. JONAH BERGER

  Wharton School Pazarlama Profesörü, Çok Satan Yazar

  Pennsylvania Üniversitesi Wharton Fakültesi’nde pazarlama profesörü olan Jonah Berger, aynı zamanda ağızdan ağza pazarlama, sosyal etki, tüketici davranışları ile ürün, fikir ve davranışların nasıl popüler olduğu konusunda uluslararası üne sahip bir isimdir. En seçkin akademik dergilerde bugüne kadar onlarca makalesi yayımlanan Berger, The New York Times, Wall Street Journal ve Harvard Business Review gibi önde gelen gazete ve dergilerde kendisine sık sık atıfta bulunulmaktadır. Berger, otuzu aşkın dile çevrilen ve milyonlarca adet basılan Contagious: Why Things Catch On ve Invisible Influence: The Hidden Forces that Shape Behavior adlı iki kitabın yazarıdır. Dünyanın önemli konferans ve etkinliklerinin aranan konuşmacısı olan Berger, Google, The Coca‐Cola Company, GE, Vanguard, Unilever, General Motors, 3M, Kaiser Permanente ve Bill & Melinda Gates Foundation gibi şirketlere danışmanlık yapmaktadır.

 • Nick Meaney, 14 yıl önce Londra'da…
  NICK MEANEY

  NICK MEANEY

  CEO, Epagogix

  Nick Meaney, 14 yıl önce Londra’da ortaklarıyla birlikte Epagogix’i kurdu.

  Epagogix, müşterilerinin (film, TV ve eğlence sektörleri) sonuçları tahmin edebilmelerine yardımcı olmak için uzman süreçlerle, gelişmiş Yapay Zekanın son derece yenilikçi bir karışımını kullanıyor.

  Meaney, Epagogix’i kurmadan hemen önce Londra’daki dünyanın en büyük risk yönetimi şirketlerinden birinde üst düzey bir pozisyonda çalışıyordu. Burada, risk yönetimine sigorta odaklı bir yaklaşımın ABD’li büyük film stüdyoları için optimum yatırım getirisi sağlayan projeleri seçme, bunlara yatırım yapma ve bunları geliştirme ile ilgili temelde yatan finansal riski ele almakta başarısız olduğunu fark etti.

  Meaney, geleceğe yönelik sonuçların tahmin edilmesine yardımcı olan nöral ağların gücüyle tanıştı.Hollywood stüdyolarına daha iyi sonuçlar sunma fırsatını gören Meaney, şehirden ayrıldı. Pek çok farklı disiplinden iş arkadaşlarını bir araya getiren Meaney, Epagogix ekibini kurdu.  Epagogix, uzman analizlerden ve özel nöral ağlardan faydalanıyor ve film ve TV sektöründeki müşterilerinin yaratıcı fikirleri belirlemek, geliştirmek ve iyileştirmek için kanıtlara dayanan kararlar almasına yardımcı oluyor.Merkezi Londra ve Oxford’da bulunan Epagogix’in ayrıca New York ve Los Angeles’ta da temsilcilikleri bulunuyor.

  Meaney, daha önce, seyahat ve uluslararası eğitim konularında faaliyet gösteren bir şirketin global pazarlama ve e-ticaret bölümünün yöneticisi olarak New York Şehrinde yaşıyordu. Bundan uzun bir süre önce, İngiltere’de üniversiteden mezun olduktan sonra ve çeşitli sektörlerde renkli ve başarılı uluslararası bir kariyere başlamadan önce Chicago’da gazetecilik/araştırmacı olarak çalıştı.  Meaney ayrıca alternatif yakıtlar sektörüyle de ilgilenmektedir.

  NICK MEANEY

  CEO, Epagogix

  Nick Meaney, 14 yıl önce Londra’da ortaklarıyla birlikte Epagogix’i kurdu.

  Epagogix, müşterilerinin (film, TV ve eğlence sektörleri) sonuçları tahmin edebilmelerine yardımcı olmak için uzman süreçlerle, gelişmiş Yapay Zekanın son derece yenilikçi bir karışımını kullanıyor.

  Meaney, Epagogix’i kurmadan hemen önce Londra’daki dünyanın en büyük risk yönetimi şirketlerinden birinde üst düzey bir pozisyonda çalışıyordu. Burada, risk yönetimine sigorta odaklı bir yaklaşımın ABD’li büyük film stüdyoları için optimum yatırım getirisi sağlayan projeleri seçme, bunlara yatırım yapma ve bunları geliştirme ile ilgili temelde yatan finansal riski ele almakta başarısız olduğunu fark etti.

  Meaney, geleceğe yönelik sonuçların tahmin edilmesine yardımcı olan nöral ağların gücüyle tanıştı.Hollywood stüdyolarına daha iyi sonuçlar sunma fırsatını gören Meaney, şehirden ayrıldı. Pek çok farklı disiplinden iş arkadaşlarını bir araya getiren Meaney, Epagogix ekibini kurdu.  Epagogix, uzman analizlerden ve özel nöral ağlardan faydalanıyor ve film ve TV sektöründeki müşterilerinin yaratıcı fikirleri belirlemek, geliştirmek ve iyileştirmek için kanıtlara dayanan kararlar almasına yardımcı oluyor.Merkezi Londra ve Oxford’da bulunan Epagogix’in ayrıca New York ve Los Angeles’ta da temsilcilikleri bulunuyor.

  Meaney, daha önce, seyahat ve uluslararası eğitim konularında faaliyet gösteren bir şirketin global pazarlama ve e-ticaret bölümünün yöneticisi olarak New York Şehrinde yaşıyordu. Bundan uzun bir süre önce, İngiltere’de üniversiteden mezun olduktan sonra ve çeşitli sektörlerde renkli ve başarılı uluslararası bir kariyere başlamadan önce Chicago’da gazetecilik/araştırmacı olarak çalıştı.  Meaney ayrıca alternatif yakıtlar sektörüyle de ilgilenmektedir.

 • ODTÜ Fizik bölümü mezunu.Öğrencilik…
  PELİN ÖZKAN

  PELİN ÖZKAN

  MediaCat ve DigitalAge Genel Yayın Yönetmeni - Moderatör

  ODTÜ Fizik bölümü mezunu.

  Öğrencilik yıllarında reklamcılığa başladı.

  12 yıllık reklamcılık hayatından sonra 1993 yılında MediaCat’i yayınlamaya başladı.

  MediaCat’in yanısıra, Advertising Age gibi yan yayınların ve her yıl özel olarak İngilizce hazırlanan MediaCat Cannes Lions, Digital Age dergisinin, pazarlama ve iletişim kültürü dergisi Pİ’nin genel yayın yönetmenliğini yürütüyor.

  Sayıları 800’ü geçen MediaCat Kitapları’nın yayın yönetmenliğini de sürdüren Özkan’ın reklam dünyasının ustalarıyla ilgili “Hayatımız Reklam” isimli bir kitabı var.

  Pelin Özkan geniş bir ekiple Kapital çatısı altında her yıl onlarca workshop, seminer, Digital Age Summit, Brandweek Istanbul gibi etkinlikleri, Felis yaratıcılık ve Women to wacth  ödüllerini, Lovamarks araştırmasını gerçekleştiriyor.

  Türkiye’nin en büyük B2B yayıncısı, içerik üreticisi ve en büyük iş dünyası bilgi platformlarından biri olan Kapital Grup’un yöneticisi Pelin Özkan 50 kişilik bir ekiple her gün daha yeni ve yaratıcı fikirler bulmak için çalışıyor.

 • 15 senelik akademik kariyer ve büyük küresel…
  DR. ERICH JOACHIMSTHALER

  DR. ERICH JOACHIMSTHALER

  Pazarlama ve Marka Stratejisi Otoritesi, Vivaldi Group Kurucu ve CEO'su

  15 senelik akademik kariyer ve büyük küresel şirketlerle olan yoğun profesyonel deneyimden sonra Erich, Vivaldi Group’u kurdu. Kendisi aktif olarak birçok lider firma için yürütülen projelerde rol aldı. Danışman olarak sürdürdüğü kariyerine ek olarak, Erich küresel markalar, kurumsal ve iş birimi seviyelerinde kapsamlı araştırmalar yürüttü. Erich’in, David Aaker ile beraber yayınladığı Brand Leadership kitabı 14 dile çevrilmiş ve markalar dünyasında önemli bir kanaat önderi olduğunu kanıtlamıştı. Kitabı ile marka stratejisinde boyut değiştiren tartışmalar başlatmıştı. Tamamladığı yeni kitabı; Hidden in Plain Sight, markaların ekonomik değer kazandırma gücü ve firmaların büyümesine olan katkısı üzerine odaklanıyor. Erich aynı zamanda 40’ı aşkın makale ve olay incelemesine imza atmış ve makaleleri Harvard Business Review, Sloan Management Review ve Business Week gibi en önemli ekonomi ve iş dünyası dergilerinde yayınlandı. Erich, Amerika ve Avrupa’da fakülte dahilinde pozisyonlarda yer almakta ve Latin Amerika, Asya ve Afrika’daki çeşitli yönetici programlarında eğitimler vermeketedir.

  DR. ERICH JOACHIMSTHALER

  Pazarlama ve Marka Stratejisi Otoritesi, Vivaldi Group Kurucu ve CEO'su

  15 senelik akademik kariyer ve büyük küresel şirketlerle olan yoğun profesyonel deneyimden sonra Erich, Vivaldi Group’u kurdu. Kendisi aktif olarak birçok lider firma için yürütülen projelerde rol aldı. Danışman olarak sürdürdüğü kariyerine ek olarak, Erich küresel markalar, kurumsal ve iş birimi seviyelerinde kapsamlı araştırmalar yürüttü. Erich’in, David Aaker ile beraber yayınladığı Brand Leadership kitabı 14 dile çevrilmiş ve markalar dünyasında önemli bir kanaat önderi olduğunu kanıtlamıştı. Kitabı ile marka stratejisinde boyut değiştiren tartışmalar başlatmıştı. Tamamladığı yeni kitabı; Hidden in Plain Sight, markaların ekonomik değer kazandırma gücü ve firmaların büyümesine olan katkısı üzerine odaklanıyor. Erich aynı zamanda 40’ı aşkın makale ve olay incelemesine imza atmış ve makaleleri Harvard Business Review, Sloan Management Review ve Business Week gibi en önemli ekonomi ve iş dünyası dergilerinde yayınlandı. Erich, Amerika ve Avrupa’da fakülte dahilinde pozisyonlarda yer almakta ve Latin Amerika, Asya ve Afrika’daki çeşitli yönetici programlarında eğitimler vermeketedir.

 • SapientNitro’nun Marka & Pazarlama…
  DARREN MCCOLL

  DARREN MCCOLL

  SapientNitro, Marka&Pazarl. Stratejisi Global Başkanı

  SapientNitro’nun Marka & Pazarlama Başkanı olarak Darren’ın öncelikli rolü işin içine içgörüyle gelen bir strateji ve ilhamdan gelen bir yaratıcılık katmak. Aynı zamanda kendisi New York Times’ın çok satan kitaplarından Storyscaping: Stop creating ads, start creating worlds’ün iki yazarından biri. Şuan, Marka & Pazarlama Stratejilerine, Sosyal ve Medya Uygulamalarına değer ve etki kazandırıyor. 25 yıllık deneyim sürecinde, Darren hem ajans hem de müşteri tarafında bulundu. Bu melezlik, ona marka ve pazarlama stratejisi üretirken farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Şimdiye kadar birçok müşteri ile bilgilerini paylaşıp onları başarıya ulaştırdı. Darren yerel ve global olmak üzere; Virgin Blue Airlines, Virgin Megastore, McDonald’s, Nestlé, Foster’s, Burger King, Subway, Footlocker, Coca Cola Markaları, X Games, ESPN, Ford, Fiat ve Mercedes Benz, Visit Florida ve Harley Davidson gibi sayısız marka ile çalıştı. En tanınmış işlerinden bir tanesi, “Best Job In the World” (Dünyadaki en iyi iş) isimli Queensland Avustralya için yaptığı turizm kampanyasıydı. Cannes Yaratıcılık Festivalinde film festivalinde yer almış bir keynote konuşmacısı ve aynı zamanda ödüllü bir jüri üyesi olan Darren; Adobe Konferansı, Internet Haftası (NY), Mesh (Kanada), ADWEEK (NY), Facebook Konferansı (Miami), Columbia University (NY) ve daha birçok itibarlı etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı. Tüm bunlara ek olarak, liderlik üzerine düşünceleri birçok tanınan yayında ve pazarlama kitaplarında yer aldı.

  DARREN MCCOLL

  SapientNitro, Marka&Pazarl. Stratejisi Global Başkanı

  SapientNitro’nun Marka & Pazarlama Başkanı olarak Darren’ın öncelikli rolü işin içine içgörüyle gelen bir strateji ve ilhamdan gelen bir yaratıcılık katmak. Aynı zamanda kendisi New York Times’ın çok satan kitaplarından Storyscaping: Stop creating ads, start creating worlds’ün iki yazarından biri. Şuan, Marka & Pazarlama Stratejilerine, Sosyal ve Medya Uygulamalarına değer ve etki kazandırıyor. 25 yıllık deneyim sürecinde, Darren hem ajans hem de müşteri tarafında bulundu. Bu melezlik, ona marka ve pazarlama stratejisi üretirken farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Şimdiye kadar birçok müşteri ile bilgilerini paylaşıp onları başarıya ulaştırdı. Darren yerel ve global olmak üzere; Virgin Blue Airlines, Virgin Megastore, McDonald’s, Nestlé, Foster’s, Burger King, Subway, Footlocker, Coca Cola Markaları, X Games, ESPN, Ford, Fiat ve Mercedes Benz, Visit Florida ve Harley Davidson gibi sayısız marka ile çalıştı. En tanınmış işlerinden bir tanesi, “Best Job In the World” (Dünyadaki en iyi iş) isimli Queensland Avustralya için yaptığı turizm kampanyasıydı. Cannes Yaratıcılık Festivalinde film festivalinde yer almış bir keynote konuşmacısı ve aynı zamanda ödüllü bir jüri üyesi olan Darren; Adobe Konferansı, Internet Haftası (NY), Mesh (Kanada), ADWEEK (NY), Facebook Konferansı (Miami), Columbia University (NY) ve daha birçok itibarlı etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı. Tüm bunlara ek olarak, liderlik üzerine düşünceleri birçok tanınan yayında ve pazarlama kitaplarında yer aldı.

 • Trabzonspor tarihinin ilk şampiyonluklarını…
  ŞENOL GÜNEŞ

  ŞENOL GÜNEŞ

  Beşiktaş Futbol Takımı, Teknik Direktörü

  Trabzonspor tarihinin ilk şampiyonluklarını kazanıp ülkemiz futbol tarihini değiştirdiğinde de oradaydı, 2002 Dünya Kupası’nda sporumuzun en büyük başarılarından birine imza attığımızda da… Feda sezonlarının ardından Beşiktaş yeniden ayağa kalkarken ve şampiyon olurken en büyük etkilerden biri Şenol Güneş’indi… Güneş, sporun ve futbolun, insanlara, kentlere ve ülkelere olan etkisini, iletişim dünyasındaki yerini anlatacak.

 • Duyguların tanınmış uzmanı ve tüketici…
  PROF. DR. RAFAL OHME

  PROF. DR. RAFAL OHME

  Psikoloji Profesörü ve Nörobilim Önderi

  Duyguların tanınmış uzmanı ve tüketici üzerine yapılan nörobilim çalışmalarında dünya öncüsü. 20 sene boyunca iletişim ve yönetim alanında duygular üzerine araştırmalarda ve danışmanlıklarda bulundu. University of Social Sicences and Humanities’de Psikoloji Profesörü, Cape Town Stellenbosch Üniversitesi ve Pekin Renmin Üniversitesi’nde Ziyaretçi Profesör. Prof. Ohme, dünyanın dört bir yanındaki yöneticilere ve liderlere ilham veriyor. Şu ana kadar 5 kıtada ve 30 ülkede eğitim verdi. Polonya Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve Polonya Bilim Kurulu’ndan ödüller aldı, buna ek olarak Fullbright araştırma ödülüne layık görüldü. Executive Club üyesi olan Prof. Ohme, 2015 Ernst & Young Yılın Girişimcisi Finalistleri arasındaydı. Dünyanın en prestijli ekonomi ve araştırma dergilerinde makaleleri yayınlanıyor. Ayrıca, 85 ülkeden nörobilimci ve iş dünyası uzmanlarının oluşturduğu Neuro Marketing Science and Business Association’ın üyesi.

 • İstanbul Üniversitesi Radyo – TV mezunu…
  ATAKAN DEMİRCİ

  ATAKAN DEMİRCİ

  OMD Türkiye Dijital Direktör, IAB Türkiye’de Yönetim Kurulu Üyesi

  İstanbul Üniversitesi Radyo – TV mezunu olarak kariyerine Kanal D haber merkezinde ‘yönetmen yardımcılığı’ yaparak başladı. Sonrasında Bezoone’da çeşitli web siteleri için ‘içerik editörlüğü’ görevini üstlendi. Dijital pazarlama iletişimi ile tanışması 2007 yılında Türkiye’nin ilk dijital medya ajansı olan Zap Medya ile gerçekleşti. ‘Medya planlama ve satın almacı’ olarak başladığı kariyerine, OMD Türkiye Dijital Direktör’ü olarak devam ediyor. Ayrıca IAB Türkiye’de Yönetim Kurulu Üyesi görevi de devam etmektedir.

 • Dijital medya ve pazarlama iletişimi…
  DENİZ IŞIK

  DENİZ IŞIK

  BPN İstanbul, Dijital Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı.

  Dijital medya ve pazarlama iletişimi sektörlerinde 10 yıllık profesyonel iş deneyimi sahibi. Türkiye’nin önde gelen medya ajanslarında ekip kurulumu aşamasından başlayarak ajansların dijitalleşmesinde önemli bir rol aldı, yerli ve global birçok markaya hizmet verdi. Birlikte çalıştığı markaların dijital gelişimlerinde rol aldı. 2014 yılından bu yana IPG Media Group bünyesinde BPN İstanbul’da profesyonel hayatına devam etmekte.

 • Global marka eksperi olarak ün yapmış,…
  CATHERINE KAPUTA

  CATHERINE KAPUTA

  Markalama Gurusu, Çok Satan Yazar

  Global marka eksperi olarak ün yapmış, sektörün çokça rağbet gören konuşmacılarından biri olan Catherine Kaputa, kişisel markalama, kadın liderliği, girişimcilik, sosyal medya ve kariyer başarısı üzerine workshoplarda lider konumda. Konuşmalarında kendisine ün kazandıran yönleri seyirciye göre ayarladığı yaratıcı içerik seçimi, hikaye anlatıcılığı, marka iç görüleri ve çeşitli esprilerle beslediği eğlenceli tutumu. Amacı, katılımcıları güçlü bir kariyer ve kişisel gelişim yolculuğuna çıkarmak. Kaputa, pazarlama ve reklamcılık alanındaki yeteneğini en iddialı ve yaratıcı çevrelerden Madison Avenue, Wall Street ve akademinin koridorlarında mükemmelleştirdi. Marka stratejisini Al Ries ve Jack Trout’tan öğrendi. Wells Rich Greene’de ödüllü kampanya olan “I Love NY”u yönetti ve aynı zamanda Citi Smith Barney’de Başkan Yardımcılığı, Reklam ve Marka Direktörlüğü yaptı. New York Ünivesitesi Stern Business School’da markalaşma üzerine dersler verdi. Markalama alanında küresel çapta ün yapan Kaputa, dünya çapında En İyi Global Gurular arasında 22. sırada gösteriliyor. Kaputa, ödül kazanmış ve best-seller olmuş kitaplara imza attı. Kitaplarından, You Are a Brand, En İyi Kariyer kitabı dalında Ben Franklin ödülüne layık görüldü ve Breakthrough Branding, Book of The Years 2012’de gümüş madalya kazandı. Google, PepsiCo, Microsoft, Intel, AT&T, Merck, Samsung ve Unilever’in de aralarında olduğu geniş çaplı pek çok organizasyonda konuşmacı olarak yer aldı.

  CATHERINE KAPUTA

  Markalama Gurusu, Çok Satan Yazar

  Global marka eksperi olarak ün yapmış, sektörün çokça rağbet gören konuşmacılarından biri olan Catherine Kaputa, kişisel markalama, kadın liderliği, girişimcilik, sosyal medya ve kariyer başarısı üzerine workshoplarda lider konumda. Konuşmalarında kendisine ün kazandıran yönleri seyirciye göre ayarladığı yaratıcı içerik seçimi, hikaye anlatıcılığı, marka iç görüleri ve çeşitli esprilerle beslediği eğlenceli tutumu. Amacı, katılımcıları güçlü bir kariyer ve kişisel gelişim yolculuğuna çıkarmak. Kaputa, pazarlama ve reklamcılık alanındaki yeteneğini en iddialı ve yaratıcı çevrelerden Madison Avenue, Wall Street ve akademinin koridorlarında mükemmelleştirdi. Marka stratejisini Al Ries ve Jack Trout’tan öğrendi. Wells Rich Greene’de ödüllü kampanya olan “I Love NY”u yönetti ve aynı zamanda Citi Smith Barney’de Başkan Yardımcılığı, Reklam ve Marka Direktörlüğü yaptı. New York Ünivesitesi Stern Business School’da markalaşma üzerine dersler verdi. Markalama alanında küresel çapta ün yapan Kaputa, dünya çapında En İyi Global Gurular arasında 22. sırada gösteriliyor. Kaputa, ödül kazanmış ve best-seller olmuş kitaplara imza attı. Kitaplarından, You Are a Brand, En İyi Kariyer kitabı dalında Ben Franklin ödülüne layık görüldü ve Breakthrough Branding, Book of The Years 2012’de gümüş madalya kazandı. Google, PepsiCo, Microsoft, Intel, AT&T, Merck, Samsung ve Unilever’in de aralarında olduğu geniş çaplı pek çok organizasyonda konuşmacı olarak yer aldı.

 • Richard Bartrem, WestJet’in Pazarlama…
  RICHARD BARTREM

  RICHARD BARTREM

  WestJet, Pazarlama İletiş. Sorumlu Başkan Yard.

  Richard Bartrem, WestJet’in Pazarlama İletişimi Genel Müdür Yardımcısıdır. WestJet’te sorumlu olduğu alanlar pazarlama iletişimi, halkla ve medyayla ilişkiler, sosyal medya, toplum yatırımı, sponsorluk ve yaratıcı hizmetleri kapsamaktadır. WestJet’e 2005 yılında Marka ve İletişim Direktörü olarak katıldıktan sonra 2007 yılında İletişim ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı oldu. Richard, kariyerine 1988 yılında Unilever’de başladı. Burada çalıştığı on iki yılda Montreal, Halifax, Calgary ve Toronto’da çeşitli satış ve pazarlama pozisyonlarında bulundu. Richard 2000 yılında Unilever’den ayrıldıktan sonra Toronto’da bir televizyon şirketi olan Astral Media’da beş yıl çalıştı. Burada Kanadalı ücretli televizyon markalarından The Movie Network ve Mpix markalarının pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olarak görev aldı. Montreal’in yerlisi olan Richard, artık eşi ve iki çocuğuyla birlikte Calgary’de yaşıyor. En sevdiği WestJet rotası ise Maui. WestJet uçuşlarında ikram edilen karışık kuruyemişi ücretsiz verilen kurabiyelerden daha çok seviyor.

  RICHARD BARTREM

  WestJet, Pazarlama İletiş. Sorumlu Başkan Yard.

  Richard Bartrem, WestJet’in Pazarlama İletişimi Genel Müdür Yardımcısıdır. WestJet’te sorumlu olduğu alanlar pazarlama iletişimi, halkla ve medyayla ilişkiler, sosyal medya, toplum yatırımı, sponsorluk ve yaratıcı hizmetleri kapsamaktadır. WestJet’e 2005 yılında Marka ve İletişim Direktörü olarak katıldıktan sonra 2007 yılında İletişim ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı oldu. Richard, kariyerine 1988 yılında Unilever’de başladı. Burada çalıştığı on iki yılda Montreal, Halifax, Calgary ve Toronto’da çeşitli satış ve pazarlama pozisyonlarında bulundu. Richard 2000 yılında Unilever’den ayrıldıktan sonra Toronto’da bir televizyon şirketi olan Astral Media’da beş yıl çalıştı. Burada Kanadalı ücretli televizyon markalarından The Movie Network ve Mpix markalarının pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olarak görev aldı. Montreal’in yerlisi olan Richard, artık eşi ve iki çocuğuyla birlikte Calgary’de yaşıyor. En sevdiği WestJet rotası ise Maui. WestJet uçuşlarında ikram edilen karışık kuruyemişi ücretsiz verilen kurabiyelerden daha çok seviyor.

 • Doc Searls gazeteci ve köşe yazarı olmasının…
  DOC SEARLS

  DOC SEARLS

  Harvard Üni. Öğretim Üyesi, Yazar, Gazeteci

  Doc Searls gazeteci ve köşe yazarı olmasının yanında çok okunan bir blog yazarı. The Intention Economy: When Customers Take Charge (Harvard Business Review Press, 2012) kitabının yazarı ve The Cluetrain Manifesto: The End of Business as Usual (Basic Books, 2000, 2010) kitabının da ortak yazarıdır. Kendisi aynı zamanda Linux Journal dergisinin Baş Editörü, Kaliforniya Üniversitesi Santa Barbara Kampüsünde Bilgi Teknolojileri ve Toplum Merkezi’nin akademi üyesi ve 2006’dan bu yana da Harvard Üniversitesi Berkman İnternet ve Toplum Merkezi’nde ProjectVRM’nin kurucusu ve yöneticisi. 2013–2014 yıllarında, New York Üniversitesi Arthur L. Carter Gazetecilik Enstitüsü’nde misafir öğretim görevlisi olarak ders vermiştir.

  DOC SEARLS

  Harvard Üni. Öğretim Üyesi, Yazar, Gazeteci

  Doc Searls gazeteci ve köşe yazarı olmasının yanında çok okunan bir blog yazarı. The Intention Economy: When Customers Take Charge (Harvard Business Review Press, 2012) kitabının yazarı ve The Cluetrain Manifesto: The End of Business as Usual (Basic Books, 2000, 2010) kitabının da ortak yazarıdır. Kendisi aynı zamanda Linux Journal dergisinin Baş Editörü, Kaliforniya Üniversitesi Santa Barbara Kampüsünde Bilgi Teknolojileri ve Toplum Merkezi’nin akademi üyesi ve 2006’dan bu yana da Harvard Üniversitesi Berkman İnternet ve Toplum Merkezi’nde ProjectVRM’nin kurucusu ve yöneticisi. 2013–2014 yıllarında, New York Üniversitesi Arthur L. Carter Gazetecilik Enstitüsü’nde misafir öğretim görevlisi olarak ders vermiştir.

 • Keiichi Matsuda (BSc. MArch) yüzünü geleceğe…
  KEIICHI MATSUDA

  KEIICHI MATSUDA

  Tasarım Danışmanı, Film Yapımcısı, Sanatçı

  Keiichi Matsuda (BSc. MArch) yüzünü geleceğe dönmüş bir tasarım danışmanı olmasının yanı sıra teknoloji, medya ve mimarlığın kesiştiği multidisipliner bir tasarım stüdyosunun da sahibidir. Stüdyosunda enstalasyonlar, konsept filmler ve diğer alanlarda çalışmalar yürüten Matsuda, yeni teknolojilerin gelecekteki yaşamımızı nasıl etkileyeceği ile ilgili araştırmalar yapıyor. Matsuda’nın araştırmaları; yeni teknolojilerin insan algısı ve insan ürünü çevre üzerindeki sonuçlarına odaklanıyor. Matsuda; sanal olan ile fiziksel olan arasındaki sınırları ortadan kaldırarak şehir kavramına yeni bir bakış açısı getirmeye çalışıyor ve bunu yaparken de video, mimari ve etkileşimli medyayı kullanıyor. Yayımlanmış, ödüle layık görülmüş ve Victoria ve Albert Müzesi, Chicago Sanat Enstitüsü, New York Modern Sanatlar Müzesi ve Şangay EXPO gibi dünyanın önce gelen sanat galerilerinde ve mekânlarında sergilenmiş pek çok eseri bulunan Matsuda sanat yaşamını bugünlerde Londra’da sürdürüyor.

  KEIICHI MATSUDA

  Tasarım Danışmanı, Film Yapımcısı, Sanatçı

  Keiichi Matsuda (BSc. MArch) yüzünü geleceğe dönmüş bir tasarım danışmanı olmasının yanı sıra teknoloji, medya ve mimarlığın kesiştiği multidisipliner bir tasarım stüdyosunun da sahibidir. Stüdyosunda enstalasyonlar, konsept filmler ve diğer alanlarda çalışmalar yürüten Matsuda, yeni teknolojilerin gelecekteki yaşamımızı nasıl etkileyeceği ile ilgili araştırmalar yapıyor. Matsuda’nın araştırmaları; yeni teknolojilerin insan algısı ve insan ürünü çevre üzerindeki sonuçlarına odaklanıyor. Matsuda; sanal olan ile fiziksel olan arasındaki sınırları ortadan kaldırarak şehir kavramına yeni bir bakış açısı getirmeye çalışıyor ve bunu yaparken de video, mimari ve etkileşimli medyayı kullanıyor. Yayımlanmış, ödüle layık görülmüş ve Victoria ve Albert Müzesi, Chicago Sanat Enstitüsü, New York Modern Sanatlar Müzesi ve Şangay EXPO gibi dünyanın önce gelen sanat galerilerinde ve mekânlarında sergilenmiş pek çok eseri bulunan Matsuda sanat yaşamını bugünlerde Londra’da sürdürüyor.

 • Aykut Fırat, Boston bazlı sosyal medya analitik…
  AYKUT FIRAT

  AYKUT FIRAT

  Crimson Hexagon Baş Veri Bilimcisi

  Aykut Fırat, Boston bazlı sosyal medya analitik şirketi Crimson Hexagon’da Baş Veri Bilimcisi olarak yapay zeka, istatistik ve büyük veri üçgeninde teknoloji ve yeni ürünler geliştirmektedir. Crimson’dan önce, pazar araştırma firması Nielsen tarafından satın alınan, evrimsel algoritmalar ile kalabalıkların bilgeliğini kullanarak ürün innovasyonu alanında faaliyet gösteren Affinnova firmasında Baş Bilimci olarak bulundu.

  Girişimciliğe doktora sırasında tez danışmanı ile beraber kurduğu semantik veri entegrasyonu firması, IAggregate ile başlamış, bu şirketin satın alınmasından sonra (ArsDigita/RedHat Linux), bir süre Amerika’da akademisyenlik de yapmıştır. Cambridge ve İstanbul arasında mekik dokuyan Aykut, lisansını Boğaziçi’nde, doktorasını MIT’de tamamlamış, uluslararası dergiler ve konferanslarda yayın, ödül ve patent sahibidir.

 • Ödüllü stratejist, kreatif direktör, yazar ve…
  FARIS YAKOB

  FARIS YAKOB

  Stratejist, Kreatif Direktör

  Ödüllü stratejist, kreatif direktör, yazar ve konuşmacı olan Faris, her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğu dünyada iletişim yöntemlerini, insanları daha mutlu etme yöntemlerini, eğlenceli ve aynı zamanda yararlı içerikler üretme konularında çözümler üretiyor. Faris, strateji ve inovasyon merkezli çalışmalara danışmanlık yapan Genius Steals ‘in kurucusu. Markalara ve ajanslara işlerini daha da mükemmelleştirme konusunda yardımcı oluyor. Faris daha önce MDC’de İnovasyon Başkanlığı ve Spies&Assansins’ta kurucu ortaklık yaptı. Bu tecrübelerinden önce McCann Erickson New York ofisinde Dijitalden Sorumlu Başkan, Naked Communications’ta Dijital Strateji Bölümü Direktörü olarak çalıştı. Planning Survey tarafından en çok saygı duyulan planlamacılardan biri ve Fast Company tarafından modern dünyanın en çılgın 10 adamı arasında gösterildi. Talent Imitates Genius Steals adlı blogu da Campaign and Mashable tarafından en iyi 10 reklam bloğundan biri seçilmiştir. Faris, Fast Company, Forbes, Financial Times, Contagious gibi yayınlarda teknoloji, medya, markalar ve yaratıcılıkla ilgili yazılar yayınlıyor. Amerika’nın en ünlü yayıncılarından Kogan Page’in 2013 yılında çıkardığı Digital State adlı kitabın yazarlarından biridir.

  FARIS YAKOB

  Stratejist, Kreatif Direktör

  Ödüllü stratejist, kreatif direktör, yazar ve konuşmacı olan Faris, her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğu dünyada iletişim yöntemlerini, insanları daha mutlu etme yöntemlerini, eğlenceli ve aynı zamanda yararlı içerikler üretme konularında çözümler üretiyor. Faris, strateji ve inovasyon merkezli çalışmalara danışmanlık yapan Genius Steals ‘in kurucusu. Markalara ve ajanslara işlerini daha da mükemmelleştirme konusunda yardımcı oluyor. Faris daha önce MDC’de İnovasyon Başkanlığı ve Spies&Assansins’ta kurucu ortaklık yaptı. Bu tecrübelerinden önce McCann Erickson New York ofisinde Dijitalden Sorumlu Başkan, Naked Communications’ta Dijital Strateji Bölümü Direktörü olarak çalıştı. Planning Survey tarafından en çok saygı duyulan planlamacılardan biri ve Fast Company tarafından modern dünyanın en çılgın 10 adamı arasında gösterildi. Talent Imitates Genius Steals adlı blogu da Campaign and Mashable tarafından en iyi 10 reklam bloğundan biri seçilmiştir. Faris, Fast Company, Forbes, Financial Times, Contagious gibi yayınlarda teknoloji, medya, markalar ve yaratıcılıkla ilgili yazılar yayınlıyor. Amerika’nın en ünlü yayıncılarından Kogan Page’in 2013 yılında çıkardığı Digital State adlı kitabın yazarlarından biridir.

 • Ödüllü bir film yapımcısı, fotoğrafçı ve…
  MIKA JOHNSON

  MIKA JOHNSON

  Ödüllü Film Yapımcısı, Yazar, Fotoğrafçı

  Ödüllü bir film yapımcısı, fotoğrafçı ve aynı zamanda yazar olan Mika Johnson, müzik klibi, reklam, film ve belgesel yönetmenliği yapıyor. Johnson, Prag Film Okulu’nda yönetmenlik ve belgesel yapımcılığı eğitimi vermektedir. Aynı zamanda, merkezi New York’ta bulunan ve farklı platformlarda faaliyet gösteren deneysel prodüksiyon stüdyosu MomenTech’in de bir üyesidir. Johnson 2011 yılında, oyuncularla birlikte çalışarak üç ila beş dakikalık kısa belgesellerden oluşan “The Amerikans” isimli bir web dizisi çekmeye başladı (www.theamerikans.org). Johnson’ın en yeni projeleri arasında, Kobe Abe’in “The Box Man” isimli eserinden esinlenerek hazırladığı uzun metrajlı film “Confessions of a Box Man” ve dünyanın en büyük sesli saat koleksiyonuna sahip saat takıntılı bir psikolog hakkında çektiği otuz dakikalık ödüllü “Forever Professor” isimli yapımlar bulunmaktadır. Johnson 2016 yılında bir tanesi Franz Kafka’nın eserlerinden (bkz. Karar Yılları) ve diğeri de Gabriel Paletz’in eserlerinden esinlenerek hazırlanan iki yeni web dizisi çekecek. “Lost & Found” isimli ikinci yapım, Avrupa’da yolunu kaybeden turistlerden ilham alınarak hazırlandı.

 • Shepherd Laughlin, J. Walter Thompson…
  SHEPHERD LAUGHLIN

  SHEPHERD LAUGHLIN

  J. Walter Thompson Worldwide, Trend Tahminleri Direktörü

  Shepherd Laughlin, J. Walter Thompson Intelligence İnovasyon Grubu adına içerik üretimi ve araştırma çalışmalarını yönetmektedir. Bu görevinde, yiyecek ve içeceğin geleceği, perakendenin geleceği, Z jenerasyonu, Küba’daki fırsatlar ve kadınlara yönelik pazarlama gibi konuları da içeren alanlarda kapsamlı raporlar hazırlamıştır. Ayrıca jwintelligence.com adresinde yayınlanan günlük yazıları yönetmektedir.

  Shepherd muhabir olarak CES, SXSW Interactive ve New York Moda Haftası gibi sektörün önemli etkinlikleri hakkında raporlar hazırlamıştır. Daha önce Londra’da bulunan danışmanlık firması

  The Future Laboratory’de çalışmış, tüketicilerin düşünme ve yaşam tarzı eğilimlerine ilişkin yazılar kaleme almıştır. Araştırma ve yazıları Monocle, Protein Journal, Creative Review, China Economic Review, CNN ve diğer basın organlarında yayınlanmıştır.

  London School of Economics’ten Sosyal Antropoloji alanında yüksek lisans, Brown Üniversitesi’nden lisans derecesi bulunan Shepherd Mandarin ve Fransızca bilmektedir.

   

 • Mark van der Heijden (1986) laleleri, peynirleri,…
  MARK VAN DER HEIJDEN

  MARK VAN DER HEIJDEN

  Wanderbrief, CEO

  Mark van der Heijden (1986) laleleri, peynirleri, tahta ayakkabıları ve coffee shop’larıyla ünlü Hollanda’nın güneyinde doğmuştur. Amsterdam reklam sektöründe geçirdiği 7 yılın ardından Mark, metin yazarlığı görevinden ayrılıp evini sırt çantasına sığdırmış ve kalacak yer ile yiyecek karşılığında ajanslara, markalara ve hayır kurumlarına yardım ederek “Sırt Çantalı Stajyer” olarak dünya yolculuğuna çıkmıştır. Bu yolculuk sayesinde 7 kıtada 27 ülkeye giderek 32 farklı şirkette çalışmıştır.

  Mark, hikâyesini TEDxTeen in NYC, SXSW Festivali ve Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde paylaşmış, Beyaz Saray’a davet edilmiş ve Mashable tarafından takip edilmesi gereken İlham Verici Seyahat Instagrammer’ı ve Dünyanın En Etkileyici 100 Seyahat Blogger’ından biri seçilmiştir.

  Mark, yaratıcı yeteneklerini yurt dışı deneyimi ile değiş tokuş etmeye hazır kişilerle şirketleri buluşturan küresel bir topluluk olan, 2016 yılında kurulan Wanderbrief‘in kurucu ortağıdır. Wanderbrief, dünya vatandaşlığını ve kültürel alışverişi teşvik ederken ortak çalışmaya dayalı yaratıcılık aracılığıyla işle ilgili zorlukların çözülmesine yardımcı olmaktadır.

  Wanderbrief, 8 ay içinde 77 ülkeden 6000’in üzerindeki yaratıcı kişiye ulaşmış ve Adobe, Vodafone, RICOH ve Uluslararası Af Örgütü gibi ajans, marka ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklıklar kurmuştur. Wanderbrief, Haziran 2016’da prestijli R/GA Lions Innovation Start-Up Academy için seçilmiş ve 2016 World Youth Travel Awards’ta (Dünya Gençlik Seyahat Ödülleri) ‘En İyi İş Deneyimi Sağlayıcısı’ dalında ikincilik kazanmıştır

 • Joeri Van den Bergh, New York, Londra, Rotterdam,…
  JOERI VAN DEN BERGH

  JOERI VAN DEN BERGH

  Yeni Nesil Uzmanı, Yazar, InSites Consulting Kurucusu

  Joeri Van den Bergh, New York, Londra, Rotterdam, Gent ve Temeşvar’da şubeleri olan küresel bir “yeni nesil” araştırma ajansı olan InSites Consulting’de kurucu ortak, yönetici ortak ve yeni nesil uzmanı olarak görev almaktadır. Çocuklara ergenlere ve genç yetişkinlere yönelik markalaşma, pazarlama ve reklamcılık alanındaki tüm konularda geniş deneyime sahiptir. Müşterileri arasında eBay, Coca-Cola, Spotify, Danone, Red Bull, IKEA, Heineken, Converse, Nestlé, AXA ve Unilever gibi dünya şirketleri bulunmaktadır. Bu şirketler için genç pazara yönelik araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Milenyumlular ve Z kuşağının pazarlama ve iş dünyası üzerindeki etkileri hakkında yazan dünya çapında bir düşünce önderi ve pazarlama yazarıdır. Çok satan pazarlama kitabı “Markalar Nasıl Genç Kalır: Y ve Z Kuşakları için Markalama” çok sayıda ödüle layık görüldü (örn. Amerikan Pazarlama Birliği Berry-AMA Kitap Ödülü) ve kitabın Nisan 2016’da tamamen gözden geçirilmiş üçüncü baskısı yapılacaktır.

  JOERI VAN DEN BERGH

  Yeni Nesil Uzmanı, Yazar, InSites Consulting Kurucusu

  Joeri Van den Bergh, New York, Londra, Rotterdam, Gent ve Temeşvar’da şubeleri olan küresel bir “yeni nesil” araştırma ajansı olan InSites Consulting’de kurucu ortak, yönetici ortak ve yeni nesil uzmanı olarak görev almaktadır. Çocuklara ergenlere ve genç yetişkinlere yönelik markalaşma, pazarlama ve reklamcılık alanındaki tüm konularda geniş deneyime sahiptir. Müşterileri arasında eBay, Coca-Cola, Spotify, Danone, Red Bull, IKEA, Heineken, Converse, Nestlé, AXA ve Unilever gibi dünya şirketleri bulunmaktadır. Bu şirketler için genç pazara yönelik araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Milenyumlular ve Z kuşağının pazarlama ve iş dünyası üzerindeki etkileri hakkında yazan dünya çapında bir düşünce önderi ve pazarlama yazarıdır. Çok satan pazarlama kitabı “Markalar Nasıl Genç Kalır: Y ve Z Kuşakları için Markalama” çok sayıda ödüle layık görüldü (örn. Amerikan Pazarlama Birliği Berry-AMA Kitap Ödülü) ve kitabın Nisan 2016’da tamamen gözden geçirilmiş üçüncü baskısı yapılacaktır.

 • Tobias Degsell, Stocholm’de bulunan Nobel…
  TOBIAS DEGSELL

  TOBIAS DEGSELL

  Nobel Müzesi Küratörü

  Tobias Degsell, Stocholm’de bulunan Nobel Müzesinin Küratörüdür. 2010 yılında profesyonel iş camiası için Spark Of Creativity (Yaratıcılığın Kıvılcımı) konseptini geliştirmeye başladı. O zamandan beri Pekin’den New Delhi’ye kadar dünyayı dolaşarak Nobel ilhamıyla yaratıcılığın önemini anlatmaya başladı. Nobel Müzesi 2001’de Stokholm’de açıldığı günden beri Nobel ödüllerine ve kazananlarının hikayelerini sergiliyor. Nobel’e bakış açımızda odağımız bilim, kültür ve barış alanlarını birbirine bağlayan ortak payda ‘Yaratıcılık’tır’ diye ifade ediyor.

  TOBIAS DEGSELL

  Nobel Müzesi Küratörü

  Tobias Degsell, Stocholm’de bulunan Nobel Müzesinin Küratörüdür. 2010 yılında profesyonel iş camiası için Spark Of Creativity (Yaratıcılığın Kıvılcımı) konseptini geliştirmeye başladı. O zamandan beri Pekin’den New Delhi’ye kadar dünyayı dolaşarak Nobel ilhamıyla yaratıcılığın önemini anlatmaya başladı. Nobel Müzesi 2001’de Stokholm’de açıldığı günden beri Nobel ödüllerine ve kazananlarının hikayelerini sergiliyor. Nobel’e bakış açımızda odağımız bilim, kültür ve barış alanlarını birbirine bağlayan ortak payda ‘Yaratıcılık’tır’ diye ifade ediyor.

 • Benoit Vancauwenberghe yeni fikirleri, kelimeleri…
  BENOIT VANCAUWENBERGHE

  BENOIT VANCAUWENBERGHE

  20Something Kurucu Ortağı ve Kreatif Direktörü

  Benoit Vancauwenberghe yeni fikirleri, kelimeleri ve motivasyonu yıldırım gibi yağdıran bir Kreatif Direktör. Reklam dünyasına dair hedefi; herşeyi mümkün olduğunca çok değiştirmek. Bunu başarmak için, gelecekte dünyayı döndürecek olanlara ilham vermenin önemli olduğunu düşünüyor. Bu yüzden kendisi Y jenerasyonu için değil, Y jenerasyonu ile beraber çalışan kreatif bir ajans kurdu; 20Something. Gençler ön saflarda ve ajans hayatının %100 içerisinde yer alıyor. Benoit, bir gün ofisi olmayan 35 yaşındaki bir kreatif direktör olarak uyandı. Şirketini bir başkası yönetiyor ve yılın en büyük müşterisini stajyeri kapmış. Tüm bunların ne anlama geldiğini Brand Week Istanbul’ “I got replaced by an intern” / “Yerimi bir stajyere kaptırdım” isimli konuşmasında öğrenebilirsiniz.

 • Creative director & strategist in the…
  MONIKA BIELSKYTE

  MONIKA BIELSKYTE

  Kreatif Direktör, Stratejist

  Creative director & strategist in the intersection of culture & technology. Focus on immersive media technologies & digital formats of reality, AR-MR-VR.

  I work to inspire people to see these new mediums as tools to expand the human potential – creatively, intellectually, emotionally – not as a means to escape, isolate, or reduce ourselves in our humanity.

  Exploring how people perceive the future around the globe, making sense of this plurality of vision, & helping to prototype the possible futures is what I do: story-world design in the context of bleeding edge of scientific discovery, but also political, social, environmental innovation.

 • EMEA bölgesi strateji lideri Saul, strateji ve…
  SAUL BETMEAD

  SAUL BETMEAD

  Y&R EMEA, Strateji Başkanı

  EMEA bölgesi strateji lideri Saul, strateji ve planlama topluluklarına danışmanlık yaparak müşterilerin daha etkili iletişim çözümleri bulunmasında yardımcı oluyor.

  Bu bölgesel rolü üstlenirken FMCG, perakende, bira, ilaç sektörü gibi farklı sektörlerle çalışan Saul’un, bunun yanı sıra, özel ilgi alanına giren, telekomünikasyon ve finansal hizmet kategorilerinde de tecrübesi var.

  2016’da Y&R’ın Avrupa’nın en çok Effie kazanan ajans ağı olmasından gurur duyduğunu belirtiyor.

  Saul, EMEA ExCo’da görev alıyor olmanın yanı sıra Y&R’ın Global Yaratıcı ve Strateji kurullarının da üyesi. Bununla birlikte Saul, İngiltere’nin önde gelen iletişim düşünce havuzu, IPA Strategy Group’un da yönetici üyelerinden.

 • Stephen Royle, dünyanın eğlence alanında…
  STEPHEN ROYLE

  STEPHEN ROYLE

  Discovery Networks CEEMEA, Kıdemli Kreatif Direktör

  Stephen Royle, dünyanın eğlence alanında lider kuruluşu Discovery Communications’ın bir bölümü olan Discovery Networks CEEMEA’nın (Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) ödüllü Kıdemli Kreatif Direktörüdür. 

  112 ülkeye hizmet veren 7 bölgesel merkezde çalışan 40’ın üzerinde kreatiften oluşan bir kurumiçi yaratıcı ajansın lideri olarak Stephen, Discovery’nin çeşitli markalardan oluşan portföyünü güçlendirmek ve iş hacmini büyütmeye yardımcı olmak amacı ile yaratıcı mükemmelliği, stratejik vizyon ve ticari öngörüyle birleştirmektedir.

  TV markalarının ve yeni ürünlerin, reklam kirliliği ve kültürel farkları aşarak tanıtılması ve pazarlaması konusunda bir uzman olan Stephen, izleyicilerin ve ticari ortakların kalplerinde ve akıllarında kalacak etkili multi-medya yaratıcı çözümler üretmektedir.

  Stephen’ın Avrupa ve Birleşik Krallık TV yayıncılığı sektöründe 20 yıllık deneyimi bulunmaktadır. Discovery ailesine katılmadan önce Stephen, ITV, ESPN ve OSN de dahil olmak üzere birçok farklı İngiliz ve uluslararası yayın kuruluşunda kreatif ve direktör görevlerinde bulunmuştur.

  Stephen’ın işleri 30’dan fazla PromaxBDA Küresel Mükemmellik ve Avrupa Ödülleri de dahil olmak üzere sayısız ödül kazanmıştır.

 • Walker, Medya Ortaklıkları Direktörü olarak…
  PATRICK WALKER

  PATRICK WALKER

  Facebook, EMEA Medya Ortaklıkları Direktörü

  Walker, Medya Ortaklıkları Direktörü olarak Facebook’ta hâlihazırda üstlendiği görevinde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki medya şirketleriyle yapılan haber, spor ve eğlence alanlarındaki içerik ortaklıklarını yönetmekten sorumludur. Facebook video, Instant Articles, Instagram, 360-video ve sanal gerçeklik gibi ürünler için yayın ve hedef kitle geliştirme stratejilerini de tasarlamaktadır.

  Walker, şu andaki görevinden önce Londra’da bulunan çok kanallı yayın ağı şirketi Rightster’ın (yeni adıyla Brave Bison) CEO’su olarak görev almıştır. Ayrıca, Google ve YouTube’da İçerik Ortaklıkları Kıdemli Direktörü olarak sekiz yıl boyunca EMEA’da YouTube’un faaliyete geçirilmesi sorumluluğunu ve yönetimini üstlenmesinin ardından, Base79’da Baş İçerik Sorumlusu olarak çalışmıştır. Walker ayrıca RealNetworks, IMG ve Intel’de çalışmış ve BBC bünyesinde Japonya ve Güney Doğu Asya’da dış haberler muhabiri olarak görev almıştır. Medya ve teknoloji alanındaki kariyerine Tokyo, Japonya’da bulunan NHK’de televizyon yapımcısı ve yönetmen olarak başlamıştır.

 • Ankit Jain, SimilarWeb’in Ürünlerden Sorumlu…
  ANKIT JAIN

  ANKIT JAIN

  SimilarWeb, Genel Müdür Yardımcısı

  Ankit Jain, SimilarWeb’in Ürünlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısıdır. SimilarWeb’e, kurucusu olduğu ve CEO olarak görev aldığı mobil istihbarat alanında faaliyet gösteren Quettra şirketini sattıktan sonra katıldı. Daha öncesinde, Cuil’in satılmasından sonra katıldığı Google Play’in Arama ve Keşif Başkanıydı. Burada birkaç web, gerçek zamanlı ve sosyal arama motorunun sıfırdan kurulmasına destek verdi. Ankit, Startup Liderlik Programıyla girişimcilik camiasında önemli roller üstleniyor. Ankit, 2007 yılında Kaliforniya Üniversitesi Berkeley Kampüsü’nde Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimi alanında lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2008 yılında aynı üniversitede Paralel ve Dağılımlı İşlem üzerine Bilgisayar Bilimi alanında yüksek lisans eğitimi aldı. 2008 yılında yine Kaliforniya Üniversitesi Berkeley Kampüsü’nde Walter A. Haas İşletme Okulu’nda Teknoloji Yönetimi Sertifikası programını tamamladı. Kendisi, çeşitli arama ve mobil teknolojiler alanında farklı konferanslara konuşmacı olarak katılmaktadır. Aynı zamanda, Next Generation Search Engines: Advanced Models for Information Retrieval’ın giriş bölümünün yazarlarından birisi.

  ANKIT JAIN

  SimilarWeb, Genel Müdür Yardımcısı

  Ankit Jain, SimilarWeb’in Ürünlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısıdır. SimilarWeb’e, kurucusu olduğu ve CEO olarak görev aldığı mobil istihbarat alanında faaliyet gösteren Quettra şirketini sattıktan sonra katıldı. Daha öncesinde, Cuil’in satılmasından sonra katıldığı Google Play’in Arama ve Keşif Başkanıydı. Burada birkaç web, gerçek zamanlı ve sosyal arama motorunun sıfırdan kurulmasına destek verdi. Ankit, Startup Liderlik Programıyla girişimcilik camiasında önemli roller üstleniyor. Ankit, 2007 yılında Kaliforniya Üniversitesi Berkeley Kampüsü’nde Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimi alanında lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2008 yılında aynı üniversitede Paralel ve Dağılımlı İşlem üzerine Bilgisayar Bilimi alanında yüksek lisans eğitimi aldı. 2008 yılında yine Kaliforniya Üniversitesi Berkeley Kampüsü’nde Walter A. Haas İşletme Okulu’nda Teknoloji Yönetimi Sertifikası programını tamamladı. Kendisi, çeşitli arama ve mobil teknolojiler alanında farklı konferanslara konuşmacı olarak katılmaktadır. Aynı zamanda, Next Generation Search Engines: Advanced Models for Information Retrieval’ın giriş bölümünün yazarlarından birisi.

 • Tuomo, televizyon sektöründe geçirdiği yirmi…
  TUOMO KULOMAA

  TUOMO KULOMAA

  Wake Dynamite, Kreatif Direktör

  Tuomo, televizyon sektöründe geçirdiği yirmi yıl süresince önemli kanallarda kanal kimliği yönetimi, konsept yaratma ve tasarlama, yeniden markalama projeleri, pazarlama kampanyaları, reklamcılık ve ilgili iş akışı ve sistem uygulamalarında yaratıcılık, tasarım ve teknoloji rolleri üstlendi.

  Bugünlerde, doğrusal yayınlar ve diğer dijital reklamcılık platformlarında reklam verenler için gerçek zamanlı içerik yönetimi imkânı sunan Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) çözümü Wake Dynamite™ üzerinde çalışıyor.

 • Mark Porter, dünyanın önde gelen editoryel…
  MARK PORTER

  MARK PORTER

  Ödüllü Editöryel Tasarımcı

  Mark Porter, dünyanın önde gelen editoryel tasarımcılarından biridir.

  Porter, The Guardian gazetesinin Kreatif Direktörü görevini üstlenmeden önce, Colors ve Wired gibi ikonik yayınlarda sanat yönetmeni olarak çalıştı. Tasarım felsefesi ve stili, the Guardian’ın uluslararası bir üne kavuşmasına ve dünyanın en bilindik haber kurumlarından biri olmasına önemli bir katkıda bulunmuştur.

  2010 yılında kurduğu Mark Porter Associates, yazılı ve görsel yayıncılık ile dijital medya alanından yüksek profilli müşterilere hizmet veren, global bir perspektife sahip bir tasarım stüdyosudur. Geçtiğimiz 6 yıl süresince MPA, Avrupa’nın en prestijli haber markalarının dünyaya uyum sağlamasında önemli bir rol üstlenmiştir.

  Mark’ın projeleri sektörün en prestijli ödüllerini kazanmakla kalmamış, aynı zamanda Victoria ve Albert Müzesi ile Londra Tasarım Müzesinde de sergilenmiştir.

  hurriyet
 • Lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesinde…
  IŞIL AKDEMİR EVLİOĞLU

  IŞIL AKDEMİR EVLİOĞLU

  Garanti Ödeme Sistemleri, Pazarlamave Bireysel Kartlar Genel Müdür Yardımcısı

  Lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesinde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Işıl Akdemir Evlioğlu Kellogg School of Management’da MBA derecesi almıştır.

  Kariyerine 2003 yılında global bir danışmanlık şirketi olan McKinsey’de danışman olarak başlayan Evlioğlu, 2003 – 2012 yılları arasında en son Yardımcı Ortak pozisyonunda görevini sürdürmüştür. Bu yıllar içinde bankacılık ve ödeme sistemleri alanında gerek Türkiye gerekse yurtdışında pazarlama, strateji, operasyon ve risk gibi birçok alanda projelerin yönetimini sağlamıştır.

  Işıl Akdemir Evlioğlu şu anda Garanti Ödeme Sistemleri Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütmektedir

 • Unilever ve Danone gibi küresel tüketici…
  GERHARD BARCUS

  GERHARD BARCUS

  CERTIUS, Genel Müdür

  Unilever ve Danone gibi küresel tüketici ürünleri şirketlerinde yönetim, pazarlama ve satış alanında 30 yıllık deneyime sahip. Strateji danışmanlığı şirketi Good Brand’in ortağı olan Barcus, tüketici ürünleri ve enerji şirketleri için sürdürülebilirlik ve sosyal inovasyon stratejileri ve programlar geliştiriyor. İran’ın en büyük gıda ürünleri şirketi Solico Group’ta iki yıl boyunca Küresel Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Barcus, başka bir danışmanlık şirketi olan Certius’un da yönetici ortağı.

 • İran ve Orta Doğu'da 14 şirketle faaliyet…
  NASSER PASHAPOUR NİKOO

  NASSER PASHAPOUR NİKOO

  dnaunion, CEO

  İran ve Orta Doğu’da 14 şirketle faaliyet gösteren, İran’ın önde gelen pazarlama hizmetleri ve pazar araştırması grubu dnaunion’ın kurucusu ve CEO’su. İran’da iş kurma ve geliştirme konularında birinci elden edindiği 23 yıllık deneyime sahip olan Pashapour Nikoo, aynı zamanda bir seri girişimci. İş dünyasında sahip olduğu geniş ağı; dnaunion’ı büyütmek, müşterilerine destek sağlamak ve start-up’ları ve yetenekleri bulup yetiştirmek için kullanıyor.

 • Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi…
  SİDAR GEDİK

  SİDAR GEDİK

  Ipsos, CEO

  Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği  bölümünde yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı.

  1997’de başlayan araştırmacılık hayatı, 2001 sonrasında kurucu ekibinde yer aldığı KMG ve sonrasında Ipsos’ta olmak üzere yaklaşık 18 yıldır devam ediyor.

  2015 yılına kadar 8 yıl süreyle Ipsos Loyalty Genel Müdürü ve Ipsos Türkiye İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2015 itibarı ile Ipsos’un Türkiye CEO’su olarak çalışma hayatına devam ediyor.

 • Ahmet Ümit, 1960’ta Gaziantep’te doğdu.…
  AHMET ÜMİT

  AHMET ÜMİT

  Yazar

  Ahmet Ümit, 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında, Moskova’da, Sosyal Bilimler Akademisi’nde siyaset eğitimi gördü. Şiirleri, 1989 yılında Sokağın Zulası adıyla yayımlandı. 1992’de ilk öykü kitabı Çıplak Ayaklıydı Gece yayımlandı. Bunu Bir Ses Böler Geceyi, Agatha’nın Anahtarı, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir adlı polisiye öykü kitapları izledi. Hem çocuklara hem büyüklere yönelik Masal Masal İçinde ve Olmayan Ülke kitapları ile farklı bir tarz denedi. 1996’da yazdığı ilk romanı Sis ve Gece, polisiye edebiyatta bir başyapıt olarak değerlendirildi. Bu romanın ardından Kar Kokusu, Patasana ve Kukla yayımlandı. Bu kitapları Ninatta’nın Bileziği, İnsan Ruhunun Haritası, Aşk Köpekliktir, Beyoğlu Rapsodisi, Kavim, Bab-ı Esrar, İstanbul Hatırası, Sultanı Öldürmek ve Beyoğlu’nun En Güzel Abisi adlı kitapları izledi. Ahmet Ümit’in, İsmail Gülgeç’le birlikte hazırladığı Başkomser Nevzat – Çiçekçinin Ölümü ve Başkomser Nevzat – Tapınak Fahişeleri ve Aptülika (Abdülkadir Elçioğlu) ile birlikte hazırladığı Başkomser Nevzat – Davulcu Davut’u Kim Öldürdü? adlı çizgi romanları da bulunmaktadır. Eserleri yirminin üzerinde yabancı dile çevrilmiştir. Yazarın tüm yapıtları Everest Yayınları tarafından yayımlanmaktadır.

 • Galatasaray Üniversitesi'nin Siyaset Bilimi ve…
  BEDİZ EKER

  BEDİZ EKER

  Y&R Istanbul, Genel Müdür

  Galatasaray Üniversitesi’nin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.Siyasal iletişim projesi Fransız Hükümeti tarafından Bourse d’Excellence ile ödüllendirildi ve Toulouse Üniversitesi’nde İletişim Yönetimi ve İşletmeciliği yüksek lisans programını tamamladı.Reklamcılık kariyerine Paris’te, Euro RSCG Worldwide’ın Avrupa İş Geliştirme Departmanı’nda başladı.Türkiye’ye dönüp sırasıyla ALICE BBDO’da Stratejik Planlamacı, Alametifarika’da Marka Direktörü olarak çalıştıktan sonra Stratejik Planlama Direktörü olarak tekrar ALICE BBDO’ya geri döndü.Y&R İstanbul’a Stratejik Planlama’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak 2012’de katıldı ve halen bu göreve devam ediyor. Şubat 2016’dan beri grup ajanslarından Y&R Istanbul’un Genel Müdürlüğü görevini de yürütüyor.

 • Tutya Yılmaz 04.06.1999 tarihinde İstanbul'da…
  TUTYA YILMAZ

  TUTYA YILMAZ

  Milli Jimnastikçi

  Tutya Yılmaz 04.06.1999 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Özel Dr. Sedat Üründül Anaokulunda eğitim hayatına başlayan Tutya Yılmaz, halen İTÜ GVO Özel Ekrem Elginkan Lisesi 11. sınıfta okumaktadır.

  4 yaşındayken jimnastiğe başlayan Tutya Yılmaz, jimnastiğe başladıktan 9 ay sonra kendisinden 5 yaş büyük gruplarla çalışmalara başlamıştır.

  Altı yaşında lisanssız olarak yarışmaya giren Tutya Yılmaz, yarıştığı esnada şikâyet üzerine yarışmadan çıkarılmıştır. 7 yaşındayken, kendinden 3 yaş büyük sporcuların katılabildiği minikler kategorisinde gerçekleştirilen yarışlara katılmış, üstün bir performans sergileyerek tüm dikkatleri üzerine çekmiş fakat yaşının küçük olması sebebiyle son yarışmada yarıştırılmamıştır. Yılmaz, 2006 ve 2007 yılı yurt dışı kampını Romanya Genç Milli Takımı Kampında gerçekleştirmiştir.

  2007 yılında lisansını alan Tutya Yılmaz aynı yıl Türkiye Şampiyonu olmayı başarmıştır. 2008 ve 2009 yıllarında yurt dışı kamplarını ABD’de INTERNATIONAL GYMNASTIC CAMP’ta gerçekleştirmiş. 2010 yılı Şubat ayında ABD – New Jersey’de bulunan Indigo Gymnastics kulübünde bir haftalık kamp yapmıştır.Aynı dönemde çok sayıda yarışmaya katılan Yılmaz, ABD – Dallas’ta W.O.G.A Classic’de 3. olmuştur.

  2014 yılında Sicilya Adası Ragusa şehrinde düzenlen Akdeniz Ülkeleri Gençler Şampiyonasında yarışan Tutya Yılmaz denge aletinde altı madalya almıştır.

   

  8 yaşından itibaren Türkiye Şampiyonluğunu kimseye kaptırmayan Tutya Yılmaz, yaşının tuttuğu tüm Olimpiyat Komitesi Organizasyonlarına (EYOF, UTRECHT, Y.O.G. Nanjing 2014, European Games Bakü 2015) katılabilme şerefine erişmiş ve finaller yaparak başarı ile tamamlamıştır.

  Tutya Yılmaz 23.10.2015 yılında İskoçya’nın Glasgow kentinde düzenlenen 46 th ARTISTIC GYMNASTICS WORLD CHAMPIONSHIPS’te aldığı başarılı sonuç ile ülkemiz adına Olimpiyat kotasını almıştır.

  Tutya Yılmaz, 16-22 Nisan 2016 tarihleri arasında, Brezilya’nın RİO kentinde düzenlenen Aquece RİO Final Gymnastics Qualifier Test Event (Olimpiyat Kota Yarışması) yarışmasında başarılı bir performans sergiledi ve 05-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında düzenlenen RİO 2016 Summer Olympic Games’te yarışmaya hak kazandı.

  Tutya Yılmaz 17 yaşında elde ettiği bu başarıyla Türkiye’de olimpiyata katılmaya hak kazanan en genç jimnastik sporcusu olma ünvanını aldı. Kafilenin en genç bayan sporcusu oldu.

  2016 Yaz aylarında Mersin’de düzenlenen World Challenge Cup denge aletinde yarışarak altın madalya kazanmıştır.

  2016 yılı Ağustos ayında Brezilya’nın Rio kentinde gerçekleştirilen 2016 Rio Olimpiyatlarında atlama, asimetrik paralel, denge ve yer olmak üzere 4 alette de yarışan Tutya Yılmaz başarılı performansı ile denge aletinde 11. olmuş ve  3. yedek finalist olmayı başarmıştır.

  Büyük bir ekiple çalışmalarına devam eden Tutya Yılmaz, 2020 Tokyo Olimpiyatlarına hazırlık çalışmalarına başlamıştır.

 • Doktorasını İstanbul Üniversitesi Pazarlama…
  DR. YENER GİRİŞKEN

  DR. YENER GİRİŞKEN

  ThinkNeuro – CEO, NMSBA Türkiye Başkanı

  Doktorasını İstanbul Üniversitesi Pazarlama Bilim Dalı’nda alan Dr. Yener Girişken, ABD’de Kuzey Karolina Üniversitesi’nde pazarlama odaklı MBA yapmıştır. Türkiye’nin ilk nöropazarlama şirketi ThinkNeuro’nun kurucusu ve CEO’sudur. Thinkneuro, 2011 yılından itibaren nöropazarlama sistemleriyle reklam, alışveriş ve müşteri deneyimi (UX, CX), marka konumlandırma, dijital pazarlama araştırmaları yapmaktadır. Bu araştırmalar sırasında gönüllü deneklerin beyin görüntüleri (fNIRs, EEG) ve göz hareketleri (Eye Tracking) senkronize biçimde ölçülmektedir.

  Girişken, Türkiye ve dünyada nöropazarlama alanında TED konuşmaları dahil birçok konferansa konuşmacı olarak davet edilmiştir. Dünya Nöropazarlama Bilim ve İş Konseyi (NMSBA)’nin Türkiye başkanı olan Girişken aynı zamanda Türkiye Araştırmacılar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Gerçeği Algıla – Nöropazarlama Yolculuğunda İlk Adımlar isimli kitap başta olmak üzere birçok uluslararası akademik yayını bulunan Girişken, Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi MBA Programları’nda nöropazarlama dersi vermektedir.

   

   

   

   

   

   

  DR. YENER GİRİŞKEN

  ThinkNeuro – CEO, NMSBA Türkiye Başkanı

  Doktorasını İstanbul Üniversitesi Pazarlama Bilim Dalı’nda alan Dr. Yener Girişken, ABD’de Kuzey Karolina Üniversitesi’nde pazarlama odaklı MBA yapmıştır. Türkiye’nin ilk nöropazarlama şirketi ThinkNeuro’nun kurucusu ve CEO’sudur. Thinkneuro, 2011 yılından itibaren nöropazarlama sistemleriyle reklam, alışveriş ve müşteri deneyimi (UX, CX), marka konumlandırma, dijital pazarlama araştırmaları yapmaktadır. Bu araştırmalar sırasında gönüllü deneklerin beyin görüntüleri (fNIRs, EEG) ve göz hareketleri (Eye Tracking) senkronize biçimde ölçülmektedir.

  Girişken, Türkiye ve dünyada nöropazarlama alanında TED konuşmaları dahil birçok konferansa konuşmacı olarak davet edilmiştir. Dünya Nöropazarlama Bilim ve İş Konseyi (NMSBA)’nin Türkiye başkanı olan Girişken aynı zamanda Türkiye Araştırmacılar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Gerçeği Algıla – Nöropazarlama Yolculuğunda İlk Adımlar isimli kitap başta olmak üzere birçok uluslararası akademik yayını bulunan Girişken, Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi MBA Programları’nda nöropazarlama dersi vermektedir.

   

   

   

   

   

   

 • 2001 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi…
  DR. SAİT ÖLMEZ

  DR. SAİT ÖLMEZ

  Sabancı Üni. Müh. ve Doğa Bilim. Fakültesi Öğretim Üyesi

  2001 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapan Dr. Ölmez, Veri Analitiği ve Bilişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programları direktörlüğünün yanı sıra, Sabancı Üniversitesi Veri Analitiği Mükemmeliyet Merkezinin eş direktörlüğünü de yürütmektedir. 2009-2016 yılları arasında kurucusu olduğu yazılım şirketinde genel müdür sıfatıyla çalışmalarını sürdürmüş olan Dr. Ölmez, Sabancı Üniversitesine katılmadan önce 5 yıl boyunca eş kurucusu olduğu bir teknoloji şirketinde yönetici ortak olarak görev yapmıştır. 1994-1996 yılları arasında Bilkent Üniversitesinde öğretim üyesi, 1991-1994 yılları arasında MIT’de araştırmacı olarak çeşitli projelerde yer almış olan Dr. Ölmez 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinden lisans, 1985 yılında Michigan Üniversitesinden yüksek lisans, 1991 yılında da MIT’den (Massachusetts Institute of Technology) doktora derecelerini almıştır.

  DR. SAİT ÖLMEZ

  Sabancı Üni. Müh. ve Doğa Bilim. Fakültesi Öğretim Üyesi

  2001 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapan Dr. Ölmez, Veri Analitiği ve Bilişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programları direktörlüğünün yanı sıra, Sabancı Üniversitesi Veri Analitiği Mükemmeliyet Merkezinin eş direktörlüğünü de yürütmektedir. 2009-2016 yılları arasında kurucusu olduğu yazılım şirketinde genel müdür sıfatıyla çalışmalarını sürdürmüş olan Dr. Ölmez, Sabancı Üniversitesine katılmadan önce 5 yıl boyunca eş kurucusu olduğu bir teknoloji şirketinde yönetici ortak olarak görev yapmıştır. 1994-1996 yılları arasında Bilkent Üniversitesinde öğretim üyesi, 1991-1994 yılları arasında MIT’de araştırmacı olarak çeşitli projelerde yer almış olan Dr. Ölmez 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinden lisans, 1985 yılında Michigan Üniversitesinden yüksek lisans, 1991 yılında da MIT’den (Massachusetts Institute of Technology) doktora derecelerini almıştır.

 • Ümit Leblebici 1988 yılında İstanbul…
  ÜMİT LEBLEBİCİ

  ÜMİT LEBLEBİCİ

  TEB, Genel Müdürü

  Ümit Leblebici 1988 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu; 1994 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Finans Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı. 1991-1997 tarihleri arasında çeşitli finans kuruluşlarında görev alan Leblebici, 1999 yılında Hazine Grubu Direktörü olarak Türk Ekonomi Bankası’na (TEB) katıldı. 2002 yılında TEB Aktif Pasif Yönetimi ve Hazine Grubu Genel Müdür Yardımcısı olan Leblebici, Şubat 2013’te TEB Genel Müdür Vekili olarak göreve başladı. Eylül 2013’ten bu yana TEB Genel Müdürü olarak görev yapan Leblebici, aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir.

 • İstanbul doğumlu; iktisat fakültesinden mezun…
  BAHAR FEYZAN

  BAHAR FEYZAN

  Haber Sunucusu, Yazar

  İstanbul doğumlu; iktisat fakültesinden mezun olduktan sonra New York’ta uluslararası ekonomi üzerine lisans yaptı. CNBC-e’de muhabirlikle başladığı haberciliğe, Habertürk ve sonrasında NTV New York temsilciği ile devam etti. Star TV’de Ana Haber Bülteni’ni de sunan Feyzan, 2011 yılında edebiyata yoğunlaşmak üzere haberciliğe nokta koydu. Aşk Yolcusu, senaryo yazarlığı da yapan Bahar Feyzan’ın ilk romanı…

 • 1949’da İstanbul’da doğdu. 19 yaşında…
  SELİM İLERİ

  SELİM İLERİ

  Yazar

  1949’da İstanbul’da doğdu. 19 yaşında Cumartesi Yalnızlığı isimli ilk öykü kitabı yayımlandı. İstanbul Üniversitesi

  Hukuk Fakültesi’ndeki öğrenimini 1972’de yarım bıraktı. 1976’da Dostlukların Son Günü’yle Sait Faik

  Hikâye Armağanı’nı, 1977’de Her Gece Bodrum’la Türk Dil Kurumu Roman Ödülü’nü aldı. Romanları ve öyküleriyle

  edebiyat çevresinde geniş yankılar uyandırdı.Yaşarken ve Ölürken (1981) Milliyet Sanat dergisince yılın

  romanı seçildi. Kırık Bir Aşk Hikâyesi adlı senaryosu Sinema Yazarları’nca 1982-83 mevsiminin en iyi senaryosu

  ödülüne layık görüldü. Mavi Kanatlarınla Yalnız Benim Olsaydın (1991) Türkiye Yazarlar Birliği Roman

  Ödülü’nü aldı. Allahaısmarladık Cumhuriyet adlı oyunu 1997’de hem Afife Jale hem de Avni Dilligil ödüllerini

  aldı. İleri’ye 1999 yılında, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti “televizyon” alanında Kültür-Sanat Ödülü verdi. Radyo

  çalışmaları dolayısıyla aynı yıl Dialog Medya Ödülü’nü aldı. 2001’de Bu Yaz Ayrılığın İlk Yazı Olacak yayımlandı

  ve 2002 Orhan Kemal Roman Armağanı’yla ödüllendirildi.Selim İleri ayrıca, 2003 yılında Uzak, Hep Uzak

  adlı deneme kitabıyla Sedat Simavi Edebiyat Ödülü’nü, 2005 yılında İstanbul’un Sandık Odası adlı kitabıyla

  da TYB’nin Hatıra-Gezi alanındaki ödülünü, 2012’de Aydın Doğan ödülünü ve Cumhurbaşkanlığı Kültür

  ve Sanat Büyük Ödülü’nü, Aralık 2013’te Türsak Vakfı Türk Sinemasına Hizmet Onur Ödülü’nü aldı. Selim

  İleri’nin bütün kitapları Everest Yayınları tarafından yayımlanmaktadır.

 • ODTÜ İsletme Bölümü'nü bitirdikten sonra,…
  EMRE MERMER

  EMRE MERMER

  Dükkan, Kurucu

  ODTÜ İsletme Bölümü’nü bitirdikten sonra, önce Coopers and Lybrand firmasinda denetçi olarak çalıştı. Daha sonra Societe General’de bankacılık yaptı. 1997 kendi işini kurup İzmit’te hayvancılığa başladı.

  2004’te depo olarak Dükkanı açtı. 2006’da kasabın içinde et pişirmeye başladı. 2007’de Steakhouse’u açtı. Arkasından çorap söküğü gibi Dükkan’ları açtı. Hamburgerci ve Steakhouse şube sayısı toplamı 17’yi bulduktan sonra yönetemeyip iflas etti. Kendi serüvenini şöyle özetliyor:

  “Babam “Oğlum sen necisin, işletmeci mi, restorantçı mı, kasap mı, anlayamadım” derdi… Arkadaşlarım bana kasap diyor. Hiç CEO, CFO gibi bir şeyler olamadım…”

   

 • 1982 doğumlu olan Fatih Aker, İzmir Türk…
  FATİH AKER

  FATİH AKER

  Ekşi Sözlük Yönetici Direktörü, Alkışlarla Yaşıyorum Kurucusu, 59.Saniye.com Kurucusu

  1982 doğumlu olan Fatih Aker, İzmir Türk Koleji’nden mezun olduktan sonra eğitimine Bilkent Üniversitesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde devam etti. Üniversite eğitimi sırasında (2004) hobi amaçlı kurduğu ‘Alkışlarla Yaşıyorum’ sitesine üniversite sonrası profesyonel olarak devam etti ve 2011 yılında Nokta Grubu’na tüm hisselerini sattı. 2012 yılında ‘59saniye’ adındaki mikro video sitesini kurdu ve kısa bir süre sonra ‘Ekşi Sözlük’ ve Başak Purut tarafından yatırım aldı. Bu yatırım sonrası Ekşi Sözlük’ün video partneri 59saniye oldu. 2014 yılında iki ortağıyla beraber ‘microduction’ adındaki mikro video prodüksiyon şirketini kurdu ve markalara mikro video içerikleri hazırlamaya başladı. 2015 yılında çalışmaya başladığı Ekşi Sözlük’te halen yönetici direktörlük görevine devam ediyor.

 • 1961 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa…
  AHMET GÜLÜM

  AHMET GÜLÜM

  Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkanı

  1961 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa Lisesi’ndeki eğitimi sonrasında Marmara Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nü ve İşletme Yönetimi Master’ını tamamladı. 23 Yıl profesyonel Voleybol oynadı. 1986-89 yılları arasında üç kez üst üste Türkiye Şampiyonu olan Galatasaray Voleybol Takımının kaptanlığını yaptı. 158 kez kaptanlık görevini de üstlendiği milli takımlarla Balkan turnuvalarında, Akdeniz Oyunları’nda, Bahar Kupası’nda ve Ordulararası Dünya Voleybol Şampiyonası’nda uluslararası dereceler kazandı.

  Aktif spor hayatı sonrasında Türkiye Voleybol Federasyonu ve Türk Voleybol Vakfı Başkanlıkları yaptı. Beach Volleyball Dünya Konseyi Üyeliği, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Marketing Komisyonu Başkanlığı, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB)  Marketing Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. 1996 yılından bu yana Türkiye Milli Olimpiyat Komite Üyesi olan Gülüm, 1998’de Fanatik ve Zaman gazetelerinin, 1999’da ise Milliyet’in değerlendirmelerinde yılın spor adamı seçildi.

  2001 yılında Türkiye’nin ilk ve tek spor odaklı pazarlama iletişimi ajansı olan Sportsnet’i kurdu. 15 yılda farklı hizmet alanlarında büyüyerek bir şirketler grubu halini alan Sportsnet,  Etkinlik Şirketi Allsports’u, Türkiye’nin ilk spor odaklı dijital ajansı olan Vo2 ve dünyanın en büyük spor ajansı Octagon’u bünyesinde barındırmaktadır. Beko, Petrol Ofisi, Vestel, Turkcell, Orkid, Aroma, TEB,  THY, P&G, H&S, Gillette, gibi markalara spor odaklı pazarlama hizmeti veren grup, İzmir ve Erzurum  Universiade, Moto Gp, Formula 1, Dünya Basketbol Şampiyonası, TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul 2011-2013, P&G Avrupa Olimpiyatları İletişimi, H&S FIBA EuroBasket 15 İletişimi, THY Euro 2016 İletişimi, gibi  ulusal ve uluslararası önemli spor organizasyonlarının iletişim kampanyalarını yürüttü.

  2006 Yılında Doğan Grubu ile ortak Türkiye’nin ilk spor kanalı D Spor’u kurdu.  2010 yılında D Spor’u Doğan Grubundan devralıp, farklı spor dallarına verdiği önem ve yayınlarındaki çeşitlilikle öne çıkan spor kanalı sportstv’yi kurdu. 5. Yılını dolduran sportstv özgün içeriği ve etkin yayın anlayışıyla dikkat çekerken 2015 yılında Türkiye’nin ilk kadın spor kanalı sportstvkadın kanalını kurdu.

   

  Sportsnet Group ve İstanbul Bilgi Üniversitesi ortaklığında kurulan İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu projesini hayata geçirdi. Aynı üniversitede Spor Yöneticiliği Bölümü öğretim üyesi olarak da deneyimlerini öğrencilerle paylaşıyor.

 • Ozge Gilan is Head of Brand for Facebook Turkey.…
  ÖZGE GİLAN

  ÖZGE GİLAN

  Facebook Turkey, Marka Direktörü

  Ozge Gilan is Head of Brand for Facebook Turkey. She is leading FMCG strategy and partnerships in Facebook Turkey organization.

  She has +10 years of experience in building brand strategies and led various local and global brands. Prior to Facebook she was Marketing Manager in Unilever, Turkey. She holds a BS degree in Mathematics at Bogazici University.

 • Uğrasız 1994 doğumlu, Cahit Zarifoğlu Anadolu…
  BATU UĞRASIZ

  BATU UĞRASIZ

  Scorp, Genel Koordinatör

  Uğrasız 1994 doğumlu, Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi mezunu Uğrasız, 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği’ne kabul gördü. Ancak okulu devam ettirmeyeceğine kendini inandırdığında, Bahçeşehir Üniversitesi’nden %100 başarı bursu alarak kendi alanı olan İletişim Fakültesi Yeni Medya öğrencisi olarak geçiş yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi’nin kendisine destek vermesinden dolayı üniversiteye bağlılığı çok fazla.

  Eğitim tarafında hedefim girişimcilikle ilgili bir eğitimde 2. üniversite lisansımı veya masterımı yapmak istiyorum.

  Daha önceki yıllarda Greenpeace International, Amnesty International ve Apple gibi büyük şirketlerde face to face saha pazarlama ve pazarlama departmanlarında çalışma fırsatı buldu.
  Bu tarz deneyimlerin benim sözel yeteneklerimi geliştirdiğini düşünüyorum.

  Şimdiki zamanlarda ise Türkiye’nin başarılı start-uplarından biri olan Scorp’ta genel koordinatörlük görevini üstleniyor. İş geliştirme ve satış tarafında etkili çalışmakta. Genç yaşta olmasına rağmen oldukça deneyimli bir dijital insan ve geliştirmesi ve tecrübe etmesi gerektiği daha çok şey olduğuna inanıyor.

 • 1962 yılında Ankara’da doğdu. ODTÜ…
  PROF. DR. HALİL NALÇAOĞLU

  PROF. DR. HALİL NALÇAOĞLU

  İstanbul Bilgi Üniversitesi, İletişim Fakültesi Dekanı

  1962 yılında Ankara’da doğdu. ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans, Massachusetts Üniversitesi’nde doktora çalışmalarını İletişim alanında tamamladı. Yayınları arasında “Medya ve Toplum İlişkisini Anlamak Üzere Bir Çerçeve,” “Modern Toplumlarda Sergileme Felsefesi ve Müzeler,” “Vatan: Toprağın Altı, Üstü ve Ötesi,” “Heterotopya, Koloni ve Öteki Mekanlar: Michel Foucault’nun Kısa Bir Metni Üzerine Düşünceler,” “İmparatorluk’ta İletişim, İyimserlik ve İnandırıcılık Sorunları,” “Gençlik ve Yeni Toplumsal İletişim Ethos’u: Yanılsamalar, Bulgular ve Spekülasyonlar,”  “Internet ve Görselin İmhası: İnternet İçeriğini Analiz Etmek İçin Kuramsal Model Arayışları”  makaleleri ve Kültürel Farkın Yapısökümü kitabı sayılabilir. 2000 yılından itibaren UNICEF, TUBITAK, Avrupa Komisyonu Sivil Toplum Geliştirme Projesi, UNDP GEF-SGP, Ipsos KMG ve İstanbul Bilgi Üniversitesi için farklı toplumsal araştırma projeleri tasarım ve koordinasyonunu üstlenen Halil Nalçaoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Medya ve İletişim Sistemleri Lisans ve Yüksek Lisans Programlarının koordinatörlüğünü üstlendi. 2011 yılı itibariyle İletişim Fakültesi Dekanlığına atandı, halen bu görevi sürdürüyor.

 • Hakan Günday, 29 Mayıs 1976’da Rodos’ta…
  HAKAN GÜNDAY

  HAKAN GÜNDAY

  Yazar

  Hakan Günday, 29 Mayıs 1976’da Rodos’ta doğdu. İlköğrenimini Brüksel’de tamamladı. Ankara Tevfik Fikret Lisesi’ni bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransızca Mütercim Tercümanlık Bölümü’ne kaydoldu. Ertesi yıl Université Libre de Bruxelles’in Siyasal Bilimler Bölümü’ne geçti. Öğrenimine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde devam etti. İlk romanı Kinyas ve Kayra’yla (2000) edebiyat çevrelerinin ilgiyle izlediği ve kendi okur kitlesini yaratan bir yazara dönüştü.Yazarın bütün kitapları Doğan Kitap tarafından yayımlanmaktadır.

 • Vodafone Türkiye’de Marka ve Pazarlama…
  EBRU ÖZGÜÇ

  EBRU ÖZGÜÇ

  Vodafone Türkiye, Marka ve Strateji Bölüm Başkanı

  Vodafone Türkiye’de Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörlüğü görevini yürüten Ebru Özgüç, aynı zamanda şirketin FikirÇarkı gibi girişimcilik programlardan da sorumlu. Ebru Özgüç, Vodafone Türkiye’ye 16 Temmuz 2012 tarihinde Kurumsal Pazarlama Direktörü olarak katıldı. Vodafone Türkiye’nin iş dünyasının dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonunda önemli rol alan, “Yarına Hazırım” ve “Dijitalleşme Endeksi” lansmanlarına liderlik eden Özgüç, 80’in üzerinde kurumun “Vodafone İşOrtağım” iletişimine taşınmasında aktif rol oynadı. Şirketin Özgüç’ün liderliğine hayata geçirdiği “Dijitalleşme Endeksi” ise Vodafone Grubu tarafından en iyi uygulama seçilerek birçok ülkede lanse edildi. 2015 yılında ilki yapılan ve Türkiye’deki kurum ve bireylere ilham veren Dijital Dönüşüm Zirvesi’nin lansmanına da liderlik eden Özgüç, sivil toplum kuruluşları ve birçok farklı kurumla yapılan iş birlikteliklerinde aktif rol aldı. Özgüç’ün görevde olduğu dönemde Vodafone Türkiye, telekom dünyasının en saygın ödüllerinden “Global Telecoms Award”, “En iyi B2B işbirliği” gibi uluslararası çaptaki ödüllerin sahibi oldu. Ayrıca, “Vodafone İşOrtağım” platformunun iletişimi ile ‘Sürdürülebilir Başarı’ kategorisinde, “Vodafone İşOrtağım Yarına Hazırım” lansmanı ile de ‘B2B Pazarlama’ kategorisinde 2 Altın Effie ödülünün kazanılmasında önemli katkılarda bulundu. 1995-2011  yılları arasında 3M’de pek çok başarıya imza atmış olan Ozguc en son satış ve pazarlama’dan sorumlu direktör olarak görevini yürütüyordu. Ebru Özgüç 2 ikiz erkek çocuk annesidir.

 • Fatih Uysal, Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi…
  FATİH UYSAL

  FATİH UYSAL

  Vodafone Türkiye, Pazarlama Direktörü

  Fatih Uysal, Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu.  7 yıl Danone Türkiye pazarlama ekibinde çeşitli pozisyonlarda çalışan Uysal,  2006 yılında Paris’te bulunan Danone Genel Merkezi’ne Global Pazarlama Yöneticisi olarak transfer oldu. Fatih Uysal, yurtdışı görevindeki son yılını Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika’dan sorumlu Global CRM Direktörü olarak Hollanda’da geçirdi. Fatih Uysal, 2010 Eylül’den beri Vodafone Türkiye’de Pazarlama Direktörü olarak görevini sürdürüyor.

 • 1994 doğumlu Sercan Işık; Şişli Terakki…
  SERCAN IŞIK

  SERCAN IŞIK

  Scorp, CEO

  1994 doğumlu Sercan Işık; Şişli Terakki Vakfı Özel Fen Lisesi’nden mezun ve halen Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve çift anadal işletme öğrencisi. Işık, öncesinde Adil Işık Grubu’nda Satın alma ve pazarlama, Doğan Online’da organizasyon ve kültür departmanlarında çalışmış. Arkasından, İzzet Zakuto ile birlikte 2014 yılında Scorp fikrini ortaya çıkarmış ve şu anda Scorp’un CEO görevini üstleniyor.

 • 25 Ocak 1962 Hopa doğumlu. Laz. Galatasaray…
  RUŞEN ÇAKIR

  RUŞEN ÇAKIR

  Medyascope.tv Kurucusu ve Yayın Yönetmeni

  25 Ocak 1962 Hopa doğumlu. Laz. Galatasaray Lisesi’ni bitirdi. 1981 Şubat-1982 Ağustos arasını Hasdal ve Metris askeri cezaevlerinde tutuklu olarak geçirdi. Boğaziçi Üniversitesi’ni yarıda bıraktı. 1985 yılında Nokta Dergisi’nde gazeteciliğe başladı. Sırasıyla Tempo, Cumhuriyet, Milliyet, CNN Türk, NTV, Vatan ve Habertürk’te çalıştı. TESEV’de Demokrasi, Sivil Toplum ve İslam Dünyası Programını yönetti. Açık Toplum Vakfı Danışma Kurulu’nda görev yaptı. 20 Ağustos 2015’te yayına başlayan medyascope.tv’nin kurucu yayın yönetmeni ve yazarı.

  Fransızca ve İngilizce bilen Çakır, yurtiçi ve dışında çok sayıda konferansa katıldı. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümünde “Çağdaş İslami Siyasi Düşünce ve Türkiye”, Buffalo New York Devlet Üniversitesi’nde “İslam, Demokrasi ve Sivil Toplum” dersleri verdi.

  Galatasaraylılar Derneği ve Galatasaray Kulübü üyesi olan Ruşen Çakır, yazar Müge İplikçi ile evli ve 1998 doğumlu Ali Deniz’in babası.

  Kitapları:

  •  Ayet ve Slogan, Türkiye’de İslami Oluşumlar, 1990.
  •  Vatan Millet Pragmatizm, Türk Sağında İdeoloji ve Politika (Hıdır Göktaş ile birlikte), 1991.
  •  Resmi Tarih Sivil Arayış, Sosyal Demokratlarda İdeoloji ve Politika (Hıdır Göktaş ile birlikte), 1991.
  •  Sol Kemalizme Bakıyor (Levent Cinemre ile birlikte), 1992.
  •  Ne Şeriat Ne Demokrasi, RP’yi Anlamak, 1994 Hatemi’nin İranı (Sami Oğuz ile birlikte), 2000.
  •  Direniş ve İtaat, İki İktidar Arasında İslamcı Kadın, 2000.
  •  Derin Hizbullah, İslamcı Şiddetin Geleceği, 2001.
  •  Recep Tayyip Erdoğan, Bir Dönüşüm Öyküsü, (Fehmi Çalmuk ile birlikte), 2001.
  •  Nereye Gitti Bu Ülkücüler, 2003.
  •  Türkiye’nin Kürt Sorunu, 2004.
  •  İmam-Hatip Liseleri, Efsaneler ve Gerçekler (İrfan Bozan ve Balkan Talu ile birlikte), 2004.
  •  Sivil, Şeffaf, Demokratik Bir Diyanet İşleri Başkanlığı Mümkün mü? (İrfan Bozan ile birlikte), 2005.
  •  “Mahalle Baskısı” Prof. Dr. Şerif Mardin’in Tezlerinden Hareketle Türkiye’de İslam, Cumhuriyet, Laiklik ve Demokrasi, 2008.
  •  Mahalle Baskısı: Var mı, Yok mu? (İrfan Bozan ile birlikte), 2009.
  •  100 Soruda Erdoğan x Gülen Savaşı (Semih Sakallı ile birlikte), 2014.
  •  Ji Realîteya Kurd Ber Bi Realitêya Kurdistan ve Serencama Meseleya Kurd, 2016.

  Çeviri: 
  Anne Steiner, Loic Debray, Kızıl Ordu Fraksiyonu: Batı Avrupa’da Gerilla Mücadelesi, 2000.

 • 2002 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri…
  HİLMİ AYDIN

  HİLMİ AYDIN

  Google Türkiye, Teknoloji Sektör Yöneticisi

  2002 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Hilmi Aydın North Carolina State University’den Master derecesi almıştır.

  Kariyerine 2004 yılında SAS’ta başlayan Hilmi Aydın, 2008-2011 yılları arasında McKinsey’de danışman olarak çalışmış ve sonrasında Vodafone’da görev almıştır. 

  Hilmi Aydın şu anda Google Türkiye ofisinde Teknoloji Sektör Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

 • Marmara Üniversitesi İletişim…
  HANDE DEMİREL

  HANDE DEMİREL

  Bloomberg HT, Program Sunucusu

  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını London School of Journalism Freelance Journalism programında yaptı. Gazeteciliğe 1997 yılında Sabah Dergi Grubu 1 Numara Yayıncılık’ta başladı. Sabah Gazetesi’nde ekonomi muhabirliği yaptı. Posta ve Hürriyet gazetelerinde çeşitli yazıları yayınlandı. 2002-2010 yılları arasında Capital Dergisi’nde muhabir, editör ve son olarak haber müdürü olarak görev aldı. 2011 yılında Londra Temsilcisi olarak başladığı Bloomberg HT kariyerine Eylül 2013 tarihinden itibaren Anchor olarak devam ediyor.

 • Mengen’de 1949 yılında doğan Nurten…
  NURTEN ÖZTÜRK

  NURTEN ÖZTÜRK

  OPET, Yönetim Kurulu Üyesi

  Mengen’de 1949 yılında doğan Nurten Öztürk, ilk ve ortaokulu Mengen’de tamamlayarak, Sinop Kız Öğretmen Okulu, Çapa Yüksek Öğretmen Okulu ve Fen Fakültesi Zooloji-Botanik Bölümü’nü bitirerek 1971 yılında Akşehir Öğretmen Okulu’na Biyoloji öğretmeni olarak görevine başladı. Aynı yıl okul arkadaşı Fikret Öztürk ile evlendi.

  Görev aldığı tüm okullarda laboratuvar çalışmalarına öncelik verdi. 1984 yılında öğretmenlikten ayrılarak aile şirketi olan ve 1980 yılında kurulan Öztürkler Petrol Ltd. şirketinde çalışmaya başladı.

  Eşi Fikret Öztürk ile birlikte 1992 yılında İstanbul’a gelerek Türkiye’nin ilk yerli akaryakıt şirketi olan OPET Petrolcülük A.Ş.’yi kurdu. Kuruluşundan itibaren şirketin her bölümünde aktif olarak görev yapan Nurten Öztürk; OPET’in; Temiz Tuvalet Kampanyası, Yeşil Yol Projesi, Örnek Köy Projesi, Tarihe Saygı Projesi ve Trafik Dedektifleri projelerinin fikir lideri ve yöneticisidir.

  Sosyal sorumluluğu kurum kültürü olarak benimseyen OPET’in gerçekleştirdiği tüm projeler, Nurten Öztürk’ün öngörülü ve azimli tutumuyla; sürdürülebilir, sonuç odaklı ve toplumsal sorunların çözümüne yönelik olarak ekonomik kalkındırmayı destekleyici niteliktedir. Özellikle Temiz Tuvalet Kampanyası ile ülkenin çok önemli bir sorununa dikkat çeken Nurten Öztürk “Temiz Tuvalet Kampanyası” ile IPRA (Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği ) sosyal sorumluluk büyük ödülüne layık görülmüştür. Nurten Öztürk,  2001 yılında Dünya Gazetesi’nin düzenlediği yarışmada Yılın Kadın Yöneticisi ödülüne layık görülmüştür. 16 yıldır devam eden “Temiz Tuvalet  Kampanyası” Türk Standartları Enstitüsü’nden davet almış ve TSE işbirliği ile halka açık tuvaletler için belirlenen standartlar İçişleri Bakanlığı’nca işyeri ve restoran tuvaletleri de dahil olmak üzere tüm tuvaletlerde zorunlu kılınmıştır.  Bugün Türkiye’de hijyen ve temizlik kavramlarına olan ilgi ve bu konudaki hassasiyet “Temiz Tuvalet Kampanyası”nın geldiği noktayı özetlemektedir.

  2013 yılında iş dünyasının en prestijli organizasyonlarından Stevie Awards’ta Sağlık, Güvenlik ve Çevre Programı kategorisinde ödül alan “Temiz Tuvalet Kampanyası”na 2014 yılında Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından “Etkililik Ödülü” verildi. Aynı yıl Game Changers (Oyunu Değiştirenler) Ödülleri kapsamında OPET, ‘İlham Ver’ kategorisinde ‘Temiz Tuvalet Kampanyası’ ile ‘hijyen’ anlayışına yeni bir bakış açısı getirerek diğer markalara da bu konuda ilham verdiği için ödüle layık bulundu.

  Yeşil Yol Projesi ise 2004 yılı TUHİD (Türkiye Halkla İlişkiler Derneği) tarafından “Altın Pusula” ile ödüllendirilmiştir. Proje , İSO 2010 Yılı Sürdürülebilir Çevre Dostu Ürün ve Uygulama Ödülleri’nde Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) dalında 3’üncülük almıştır. 2006 yılında Gelibolu Yarımadası’nda başlatılan “Tarihe Saygı Projesi” nedeniyle Çanakkale Rotary Kulübü Toplum Hizmetleri Üstün Hizmet Ödülü vermiş, aynı zamanda şehrin fahri hemşehrisi de ilan etmiştir. Çanakkale Sanayicileri ve İş Adamları Derneği ise Çanakkale iline katkıları nedeniyle Nurten Öztürk’e “Kent Hizmet Ödülü “ vermiştir. Tarihe Saygı Projesi ile TÜHİD Altın Pusula jüri özel ödülünü alan Nurten Öztürk, TBMM tarafından ülke yararına karşılıksız hizmette bulunan kişi ve kurumlara verilen 2007 yılı Üstün Hizmet Ödülüne layık görülmüştür. Tarihe Saygı Projesi 2009 yılında ‘En Başarılı Koçlular Ödülleri’nde ‘jüri özel ödülü’nün de sahibi olmuştur.

  Ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan “trafik” sorununa çözüm bulmak amacıyla 2013 yılı sonunda duyurusu yapılan “Trafik Dedektifleri” Projesi ise; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü,  Polis Eşleri Kaynaşma- Yardımlaşma Derneği (PEKAY) işbirliğinde ve OPET’in katkıları ile başlamıştır. Proje ile 3-17 yaş arası çocuklar ve çocuklar kanalıyla büyüklere ulaşılarak 3 yıl içinde 1,5 milyon çocuk ve gencin trafik konusunda bilinçlendirilmesi hedeflenmektedir. Proje, 2014 yılında Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) geleneksel hale getirdiği TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde ‘İyi Uygulama Ödülü’nün sahibi oldu. Aynı yıl ‘En Başarılı Koçlular Ödülleri’nde İşbirliği Geliştirenler kategorisinde “Trafik Dedektifleri Projesi” ödüle layık görülmüştür.

  Nurten Öztürk, 2015 yılında ise ‘Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’ tarafından ”Yılın Kadını” seçilmiştir.  Bugün Nurten Öztürk’ün her biri markalaşan OPET Bilinçli Toplum Projeleri nedeniyle aldığı teşekkür mektupları ödül ve plaket sayısı yüz bini aştı. Halen OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi olarak görev yapan Nurten Öztürk, iki erkek ve bir kız çocuk annesidir.

 • NİL BAĞCIOĞLU

  NİL BAĞCIOĞLU

  CEO, Rafineri

  Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi mezunuyum. Reklamcılık kariyerime Reklamevi Y&R’da başladım. Profesyonel olarak McCann Erickson, Lowe Adam ve Güzel Sanatlar’da çalıştıktan sonra 1996 yılında Total İletişim’in kurucu ortaklarındandan biri oldum. 2001 yılında da oradan ayrıldım ve Rafineri Reklamcılık’Ikurduk. Halen Rafineri’nin Yönetim Kurulu Başkanıyım. Ajans olarak yıllardır pek çok sosyal sorumluluk projesine destek verdik. Özellikle kadın konularına önem veriyoruz. Son dört yıldır Reklamcılar Derneği yönetim kurulunda görev yapıyorum, son iki yıldır da derneğin asbaşkanıyım.

 • Yakup Bayrak, Lycee Saint Joseph sonrasında…
  YAKUP BAYRAK

  YAKUP BAYRAK

  Girişimci, Bilgi Mimarı, İş Modeli Tasarımcısı, SHERPA

  Yakup Bayrak, Lycee Saint Joseph sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Yüksek Öğrenimini tamamladı. Türkiye’nin ilk internet girişimlerinden Akampus.com ile başladığı profesyonel kariyerini, dijital dünyada geçirdiği 14 yılı aşkın süre içinde Pure New Media ve Bilge Adam gibi şirketlerde üst düzey yöneticilik deneyimleri ile zenginleştirdi. 2009 yılında ilk girişimi KeyFruit’u kurduktan sonra girişmeye doyamadı ve 2013’te tasarım stüdyosu SHERPA’yı, peşi sıra Türkiye’nin ilk Growth Hacking girişimi DAM Growth Hackers, terzi işi workshoplar tasarlayan Dijital Stüdyo’yu ve girişimci dostu girişim Ciz.io’yu kurdu. Evli ve 2 çocuk babası olan Yakup, kendisini tam zamanlı aile babası, yarı zamanlı girişimci olarak tanımlamakta. Tek ve kocaman bir ideali var: “İlham kaynağı olacak hikayelere hayat verecek insanları, ortak amaçlar etrafında toplayabilmek”

  YAKUP BAYRAK

  Girişimci, Bilgi Mimarı, İş Modeli Tasarımcısı, SHERPA

  Yakup Bayrak, Lycee Saint Joseph sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Yüksek Öğrenimini tamamladı. Türkiye’nin ilk internet girişimlerinden Akampus.com ile başladığı profesyonel kariyerini, dijital dünyada geçirdiği 14 yılı aşkın süre içinde Pure New Media ve Bilge Adam gibi şirketlerde üst düzey yöneticilik deneyimleri ile zenginleştirdi. 2009 yılında ilk girişimi KeyFruit’u kurduktan sonra girişmeye doyamadı ve 2013’te tasarım stüdyosu SHERPA’yı, peşi sıra Türkiye’nin ilk Growth Hacking girişimi DAM Growth Hackers, terzi işi workshoplar tasarlayan Dijital Stüdyo’yu ve girişimci dostu girişim Ciz.io’yu kurdu. Evli ve 2 çocuk babası olan Yakup, kendisini tam zamanlı aile babası, yarı zamanlı girişimci olarak tanımlamakta. Tek ve kocaman bir ideali var: “İlham kaynağı olacak hikayelere hayat verecek insanları, ortak amaçlar etrafında toplayabilmek”

 • İş hayatına 2003 yılında Colgate Palmolive…
  BEYZA KAPU

  BEYZA KAPU

  L'Oréal, CMO

  İş hayatına 2003 yılında Colgate Palmolive şirketinde Ürün Müdürlüğü’nde başladı. İki sene boyunca diş macunu pazarına odaklı olarak çalışan Beyza Kapu; Türkiye’de ağız ve diş sağlığını geliştirmek için TDB (Türk Dişhekimleri Birliği) ile ‘Ağız Sağlığı Günleri’; Eğitim Bakanığı ile ‘ Parlak Dişler Parlak Bir Gelecek’ ; Sağlık Bakanlığı ile ‘Bilecik  Ağiz Sağliği Geliştirme Programı’ organize ederek Türkiye’ de binlerce kişinin bu konuda bilinçlenmesine katkıda bulundu. Tüketici alışkanlıklarını gözlemleyerek geliştirdikleri ‘ Colgate Misvak’ lansmanı ile pazarın büyümesi ve Colgate’ in Pazar payı kazanması konusunda da önemli bir rol oynadı. Bu lansman için seçtiği işbirlikçisi Tema ile Türkiye’ nin doğal hayat zenginliğine destek verdi.

   

  2005 yılında Türkiye pazarına girmek isteyen Kimberly Clark şirketinin kuruluşunda, Ovisan fabrikasını satın alarak Türkiye’ de başlattığı yatırımlarında, Kotex, Huggies gibi markaların Türkiye’ de lansmanında aktif rol oynadı. Grup Ürün Müdürü ve Medya& Pazar Araştırma Müdürü olarak iki pozisyonu yönettiği bu şirketten 2007 yılında üniversite günlerinden beri hayalindeki firma olan L’Oréal için ayrıldı ve o günden beri bu şirkette pazarlama alanina odaklı olarak çalışmakta. 2007-2010 yıllarını Türkiye’ deki pazarlama operasyonunda geçiren Beyza Kapu, 2010 yılında şirketin Paris’ deki ana merkezinde Orta-Doğu ve Batı Avrupa’ da Saç Ürünleri Kategori’ sinden sorumlu Pazarlama Müdürü rolüne terfi etti. Genç yaşta aldığı bu sorumluluğu, hem kariyer hem kişisel gelişiminin yapı taşlarından biri olarak yorumlayan Beyza Kapu, 2012 yılında Türkiye’ ye Pazarlama Direktörü olarak döndü.

   

  L’Oréal Türkiye’nin yerli yüzleri ile ilk reklam filmi çekimleri sayesinde Türkiye’ ye özel iletişim, ürün geliştirme ile ilk defa Türkiye’ ye özel formuller,  yeniden yapılanma ile yeni ve daha profesyonel  bir pazarlama organizasyonu kurulmasını sağlayan Beyza Kapu; hem kozmetik pazarının iki haneli rakamlarla büyümesinde hem de şirketin Pazar büyümesinin x2 katı değerde ilerleyerek, Türkiye’ de 3 numaradan 1 numaralı şirket olmasında aktif rol oynadı.

   

  2014 yılında, halen devam ettirmekte olduğu CMO(Chief Marketing Officer) poziyonuna yükselen Beyza Kapu’ nun ajandasında dijital çağda pazarlama yöntemi, şekli, süreci ve organizasyonunun adaptasyonu ve iyileşmesi var. İçerik pazarlama, organik pazarlama, big data, precision media gibi konulara uzun zamandır odaklanan ekibiyle; makyaj.com ve sacsırları.com  gibi iki native site lanse etti. Bu siteler hem Türkiye’ de hem dünyada başarı örneği seçildi.

  L’Oréal içinde Rusya, Kanada, Avustralya gibi ülkelerde ve Doğu Avrupa bölgesinde bu sitelerin aynısı Türkiye örnek alınarak uygulandı.

  Big Data ( Büyük Veri) ya verdikleri önem ve Google ile yaptıkları işbirliği ile  Programmatik Medya nın yapı taşı olan DoubleClick Sistemi’ nin Türkiye’ deki ilk uygulayıcılarından oldu.

  Sosyal medya ve gerçek zamanlı pazarlamada pek çok başarılı projeye imza attı. “Glassroom” projesi ile gerçek zamanlı Pazar dinleme ve etkileşime geçme için sosyal medya yönetimini şirket içine taşıdı. Dijital çağda değişen pazarlamanın ve etkileşimin gücüyle büyülenip, ekibiyle birlikte yeni alanlar ve projeler üreterek büyümek son günlerde en keyif aldığı aktivite haline geldi.

   

 • İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından Boğaziçi…
  DR. MAHMUT KURŞUN

  DR. MAHMUT KURŞUN

  Ciner Grubu, Bilgi Grubu Başkanı

  İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden lisans, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. 1997-2003 yılları arası Ciner Grubu şirketlerinden Park Holding bünyesinde enerji ve madencilik projelerinde Proje Finans Koordinatörü olarak görev yaptı. 2003 -2007 yılları arasında Sabah ve ATV grubunda çalışmıştır. Halen Ciner Grubu’nda “Bilgi Grubu Başkanı” olarak görev yapıyor. 2015 başından beri IAB Türkiye başkanı ve IAB Avrupa Yönetim Kurulu üyesi. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Burçak Erbatuk Günsev, 1978 yılında…
  BURÇAK GÜNSEV

  BURÇAK GÜNSEV

  Wanda Digital, Ajans Başkanı

  Burçak Erbatuk Günsev, 1978 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi  VCD (Görsel İletişim Tasarımı) bölümünün ilk mezunlarından oldu.

  2000’li yıllarda BTL ve medikal işler üzerine odaklandığı ajansı ile reklamcılık kariyerine başladı. 2006 yılında, ajans yapısını değiştirdi ve dijital dünyanın reklam sektöründeki yerini öngörerek, şu anda yönetici ortağı olduğu Wanda Digital reklam ajansını, 2011 yılında da ajansın sosyal medya departmanı Wanda Socialist’ı kurdu.

  Wanda Digital, sektöründe lider bir çok global ve yerel markalar ile çalışarak, 200’ün üzerinde ödül kazanmıştır. 2015 yılında WPP’nin ajans grubu J. WalterThompson Company ile bir ortaklık gerçekleştirerek, networkün önemli bir parçası haline geldi.

  Burçak Erbatuk Günsev, dijital dünyanın ilerleyişi üzerine seminer, konferans ve eğitimler vererek gençlerin sektöre kazanılmasına destek vermeye devam ediyor.

 • Kurumsal İlişkiler  ve İletişim Direktörü…
  GİZEM KEÇECİ

  GİZEM KEÇECİ

  Vodafone Türkiye, Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörü

  Kurumsal İlişkiler  ve İletişim Direktörü Gizem Keçeci, bundan önce yine Vodafone Türkiye’de Pazarlama İletişimi Direktörlüğü görevini üstlendi. Öncesinde Danone Group bünyesinde Danone Afrika ve Ortadoğu Bölgesi Medya Müdürü ve Danone Türkiye’de Pazarlama Hizmetleri Müdürü görevlerini yürüten Keçeci, kariyerine Grey Reklamcılık’ta Marka Yöneticisi olarak başladı ve ajanstan uluslararası markalardan sorumlu Müşteri İlişkileri Direktörü olarak ayrıldı.

  Lise eğitimini Avusturya Lisesi’nde tamamladıktan sonra Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde işletme eğitimi aldı ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Keçeci, Türkiye Vodafone Vakfı Başkan Yardımcısı, Türk İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası, Reklamverenler Derneği, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği, Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın Girişimcileri Derneği (KAGİDER) Üyesi’dir. Keçeci evli ve iki çocuk annesidir.

 • Meslek hayatına 2000 yılında Manajans…
  BURCU ÖZDEMİR KAYIMTU

  BURCU ÖZDEMİR KAYIMTU

  TBWAISTANBUL, GENEL MÜDÜR

  Meslek hayatına 2000 yılında Manajans Thompson’da başladı, ardından 2,5 yıl Güzel Sanatlar – Saatchi&Saatchi’de farklı markalara hizmet verdi. Kariyerine Kanada Vancouver Senfoni Orkestrası pazarlama departmanında 8 ay devam ettikten sonra ülkeye geri döndü. 2013  yılında TBWA\ISTANBUL bünyesine katıldı. Marka temsilciliğinden Genel Müdür konumuna uzanan kariyerinde TBWA\ISTANBUL’da 13 yıl içinde lokal ve uluslararası birçok markaya hizmet verdi.

  2013 yılında Genel Müdürlüğü atanmasının ardından TBWA\ISTANBUL 2013 ve 2014 yıllarında AdAge&MediaCat tarafından “Yılın Ajansı” olarak adlandırıldı.

  Capital’in en beğenilen şirketleri araştırmasında ise 2 yıl üst üste “En Beğenilen Reklam Ajansı” seçildi.

  2007-2012 yılları arasında sektöre genç yetenekler kazandırmak için Bilgi Üniversitesi’nde Reklamcılık son sınıf öğrencilerine “Reklamcılık” dersleri düzenledi.

  2011-2012 dönemi Reklamcılar Derneği Yönetimi’nde ve Reklam Özdenetim Kurulu’nda görev aldı.

  2015 yılı Woman To Watch/Fark Yaratan Kadınlar ödül töreninde Türkiye’de fark yaratan 13 profesyonel kadından biri olarak gösterildi.

 • Gözde Akpınar, 1980 yılında İstanbul’da…
  GÖZDE AKPINAR

  GÖZDE AKPINAR

  Betek Grubu, Yönetim Kurulu Başkanı

  Gözde Akpınar, 1980 yılında İstanbul’da doğdu.  Saint Joseph Fransız Lisesi’nde eğitim aldıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme- İktisat bölümünü bitirdi. Bununla beraber, okuduğu üniversitenin sunduğu bir imkânla İngiltere’de Portsmouth Üniversitesi’nde aynı bölümü bitirdi

 • Ayse Akcura spent more than 15 years on Wall…
  AYSE AKCURA

  AYSE AKCURA

  eBrandvalue, Kurucu ve CEO

  Ayse Akcura spent more than 15 years on Wall Street. She started her career within the Treasury department  at Citibank after studying Industrial Engineering at RIT. After completing an MBA/ MS in Finance degree at Carnegie Mellon University with Cum Laude, she joined Goldman Sachs fixed income sales and trading department where she worked as an associate both in New York and Chicago offices. Mrs. Akcura also worked at Bear Stearns and Citibank Head Quarters as a Managing Director before establishing her business in NYC in collaboration with AK Capital. After relocating to Turkey, Mrs. Akcura was responsible in running the US relations of ISPAT, a government agency directly reporting to the Prime Minister of Turkey. Currently, Ayse Akcura acts as the CEO and co-founder of eBrandvalue which was founded in 2013. Mrs. Akcura, a mother of two children, is an avid movie critic, enjoys running and traveling.

 • Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi…
  LİZE KARABOĞA

  LİZE KARABOĞA

  Saatchi & Saatchi Istanbul, CEO

  Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu

  Lize Karaboğa, Publicis ekibine 1997 yılında Müşteri İlişkileri Direktörü olarak katıldı.

  2005 yılında Publicis Yorum’un Genel Müdür Yardımcılığı’nı 2007 yılında ise

  Publicis Bold’un Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

  Publicis grubunun Türkiye’de Saatchi & Saatchi markasını yeniden lanse etme kararı üzerine, Temmuz 2014 itibariyle, Saatchi & Saatchi markasının CEO’su olarak ajansın liderliğini üstlendi.

  Atlara ve kedilere özel zaafı vardır. Kitap, sinema, çizgi roman ve animasyon tutkunudur. Reklamcılık Vakfı As Başkanı ve Bir Dilek Tut Türkiye Derneği’nin gönüllüsüdür.

 • Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve…
  YUSUF MUSLUBAŞ

  YUSUF MUSLUBAŞ

  Mullen Lowe Istanbul, Yönetici Strateji Direktörü

  Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve The George Washington University’de MA in International Affairs ile gelişen merak etme, sorgulama ve öğrenme yolculuğu Alice/BBDO, Manajans/JWT, Medina Tugrul/DDB, Ogilvy Istanbul, ve Publicis Yorum’da onlarca markaya stratejik planlamacı ve stratejik planlama yöneticisi olarak verdiği hizmet ile devam etti. Bugün Mullen Lowe Istanbul’un yönetim kadrosunda bu yolculuğa devam ediyor.

 • 1979 yılında İstanbul'da doğdu. Bilkent…
  BURAK GÜNSEV

  BURAK GÜNSEV

  Wanda Digital, Ajans Başkanı

  1979 yılında İstanbul’da doğdu. Bilkent Üniversitesi grafik tasarım bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde enformasyon teknolojileri yönetimi ve tasarımı, yüksek lisans programı’nı tamamladı. Eğitim hayatı sonrası Grafitürk görsel iletişim ajansını hayata geçirerek çizgi altı ve interaktif birçok reklam ve pazarlama projesini yönetti.

  2006 yılında, dijital dünyanın reklam sektöründe devrim yaratacağını öngörerek, şu anda yönetici ortak olarak bünyesinde yer aldığı Wanda Digital reklam ajansını kurdu. 2011 yılında ajansın sosyal medya bölümü Wanda Socialist’i ve MobiWan mobil reklam ajansını kurdu. Sektöründe lider global ve yerel markalar ile birlikte 200’ün üzerinde ödül kazanmış kampanyaya imza attı. 2015 yılında Wpp bünyesindeki Jwt ile bir ortaklık gerçekleştirerek, dünyanın en büyük reklam networkünün Türkiye’deki önemli bir parçası haline geldi.

  İş hayatı boyunca seminerlerde eğitmen kimliği ile yer alan Burak Günsev, birçok üniversitede workshop vermiş, çeşitli konferanslarda konuşmacı ve yarışmalarda da jüri başkanı ve üyesi olarak bulunmuştur.

 • Ürün ve pazarlama konusunda girişim…
  ÇAĞLAR BOZKURT

  ÇAĞLAR BOZKURT

  Twentify, Co-founder & CMO

  Ürün ve pazarlama konusunda girişim tecrübeleri bulunan Çağlar, büyüme, topluluk yönetimi ve ürün tasarımı konularında çalışıyor. 2014 yılında Tolga Bakkaloğlu ve İlker İnanç ile Twentify’yı kuran Çağlar Bozkurt, şimdi Twentify’ın lokal ve global pazarlardaki pazarlama faaliyetlerini, kullanıcı etkileşim stratejilerini ve iletişim planını yönetiyor.

 • Ela Gökkan Savcı, 1975 İstanbul doğumlu. FMV…
  ELA GÖKKAN SAVCI

  ELA GÖKKAN SAVCI

  MullenLowe Istanbul Ajans Başkanı

  Ela Gökkan Savcı, 1975 İstanbul doğumlu. FMV Işık Lisesi’nden sonra Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi ve UCLA’de eğitimini tamamladı.

  Reklamcılığa 20 yıl önce Young & Rubicam/Reklamevi’nde müşteri temsilcisi olarak başladı ve çok kısa zamanda marka takım direktörü oldu.

  2005 yılında Medina Turgul/DDB’ye katıldı ve kısa bir sürede yeni kurulmakta olan DDB&Co’ya geçerek genel müdür yardımcısı olarak görev aldı.

  2011 yılında Panna adında bir reklam ajansı kurdu ve Panna henüz bir yılını tamamlamadan elemanları ve müşterileriyle birlikte Türkiye’nin en köklü ajanslarından MullenLowe Istanbul ile birleşti. Mayıs 2012’de MullenLowe Istanbul’un başına geçen Ela Gökkan Savcı halen bu şirkette yönetim kurulu başkanı ve CEO olarak görev yapıyor.

  Ela Gökkan Savcı, evli ve bir kız çocuk annesi. Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi.

 • 1976 doğumlu olan Murat Erdör lise eğitimini…
  MURAT ERDÖR

  MURAT ERDÖR

  Euromessage, Ülke Müdürü

  1976 doğumlu olan Murat Erdör lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1999 yılında mezun olmuştur. Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi” üzerine master yapmış son zamanların en popüler konusu olan Yeşil Pazarlama hakkında tez çalışmasında bulunmuştur. 16 senelik iş hayatında farklı sektörlerde çalışan Erdör, şu anda e-posta pazarlaması başta olmak üzere, veriye dayalı çok kanallı kampanya yönetim çözümleri sunan ve Türkiye’nin bu alanda en bilinen firmalarından birisi olan Euromessage’da ülke müdürü olarak çalışmaktadır.

 • Yıldız Teknik Üniversitesi Makina…
  TAYGUN GÜNAY

  TAYGUN GÜNAY

  P&G Türkiye, Markalar Direktörü

  Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden 1995 yılında mezun olan Taygun Günay, İşletme alanında yüksek lisansını Pennsylvania State Üniversitesi Smeal İşletme Yüksek Okulu’nda tamamladı. İş hayatına ilk adımı 1998 yılında Gillette Türkiye’de atan Günay, Gillette Londra ofisinde CEEMEA (Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgesinden sorumlu Ürün Müdürü olarak çalıştı. Daha sonra Brüksel ve Cenevre ofislerinde Marka Müdürü olarak görev yapan Günay, 2010 yılında P&G Türkiye’ye Pazarlama Direktörü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak geri döndü. 2012 yılında P&G’nin Bakü ofisinde Kafkasya Ülke Müdürü görevini üstlenen Günay, 2016 yılında P&G Türkiye ve Kafkasya Markalar Direktörü olarak Türkiye ofisinde göreve başladı. Günay, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • Kurucu ortak olarak Funda, Puzzle Media Tech’in…
  FUNDA ŞAHİN

  FUNDA ŞAHİN

  Puzzle Media Tech Kurucu Ortak

  Kurucu ortak olarak Funda, Puzzle Media Tech’in pazarlama, iletişim ve müşteri ilişkilerinden sorumludur. Funda Puzzle’ı kurmadan önce, 2011-2015 döneminde IPG Mediabrands medya ajanslarından biri olan UM’de genel müdür vekili idi. UM’de başlıca sorumlulukları; ajansın global network ilişkilerini koordine etmek, üst düzey mecra ilişkilerini ve tüm reklamverenlerin medya satın almalarını yönetmek, finans, satınalma ve tüm müşteri ekipleri arasındaki ilişkileri koordine etmek ve ajansın endüstrideki temsiliyetini (PR, ödül, festival vb) sağlamaktı. UM’de stajyerlikten direktörlüğe ve genel müdür vekilliğine uzanan 20 yıllık kariyerinde, özellikle L’oreal, Nestle, Evyap, Pınar, Ülker, SC Johnson, Numil gibi FMCG firmalarına, Microsoft, UPS, MasterCard, UIP gibi global reklamverenlere ve Türk Telekom, Ingbank, Toyota, Koç Holding gibi gruplara olmak üzere 100’den fazla global ve lokal reklamverene hizmet vermiştir. Funda Anadolu Üniversitesinden, İletişim Sanatları, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler mezunudur. Sonrasında U.C. Berkeley’de Pazarlama okumuştur.

 • 1960 yılında İstanbul’da doğan Işıl…
  IŞIL ARIDAĞ

  IŞIL ARIDAĞ

  ÜNİTE İLETİŞİM, Yürütme Kurulu Başkanı

  1960 yılında İstanbul’da doğan Işıl Arıdağ, 1978 yılında Robert Kolej’den mezun oldu. Yüksek öğrenimini 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Psikoloji dalında lisansüstü eğitimi aldı.

  Reklam ve halkla ilişkiler alanında çeşitli profesyonel görevlerini takiben,  1998 yılında, ulusal ve uluslararası lider kurum ve markalara iletişim danışmanlığı hizmeti sunan Ünite İletişim’in kurucu ortağı oldu. 2002-2006 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yarı zamanlı öğretim üyeliği görevini yürüttü.

  Şu anda; Ünite İletişim olarak halkla ilişkiler, CreativeUnit ve CoffeeShop markalarıyla da reklam, etkinlik yönetimi ve dijital iletişim alanlarında ‘bütünleşik iletişim yönetimi’ sunmak üzere yapılanan UNITE Yürütme Kurulu Başkanı olarak iş hayatında aktif rol almaktadır.

  2010-2012 dönemindeki Yönetim Kurulu üyeliğini takiben, Aralık 2014 itibariyle İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği-İDA’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak sorumluluk üstlenmekte ve halkla ilişkiler sektörünü temsil etmektedir.

 • ProfesÖr Dr. Aytül Erçil Boğaziçi…
  PROF. DR. AYTÜL ERÇİL

  PROF. DR. AYTÜL ERÇİL

  Vispera Bilgi Teknolojileri A.Ş. ve Rebuslabs Ltd., Kurucu Ortak

  ProfesÖr Dr. Aytül Erçil Boğaziçi Universitesi Elektrik Mühendisliği ve Matematik Bölümlerinden lisans, Brown Üniversitesi, uygulamalı matematik bölümünden yüksek lisans ve Doktora derecelerini almıştır. 5 yıl General Motors Araştırma Laboratuvarında çalıştıktan sonra 13 yıl Boğaziçi Universitesinde öğretim üyeliği BUPAM Yapay Görme Laboratuvarının kurucu direktörlüğü, 13 yıl ise Sabancı Üniversitesinde öğretim üyeliği ve VPALAB yapay görme laboratuvarının kurucu direktörlüğünü yapmıştır. 2006 yılında Prof. Erçil’in kurduğu Vistek ISRA Vision A.Ş. Aralık 2013’de Alman ISRA Vision firmasına satılmıştır.  Prof. Erçil’in çalışmaları ‘Uluslararası Başarı Ödülü’, Eureka Başarı öyküsü, Endeavor girişimcisi, 2010 teknoloji ödülü finalisti, Veuve Clicquot ‘yılın en etkin kadın girişimcisi’ ödülü, Makina ve Aksesuarları Üretim Teknolojileri birincilik ödülü, ‘2013 Türkiye’nin kadın girişimcisi’, ‘Kristal Ağaç yılın kadın girişimcisi’, 2014 Ansiad ‘yılın kadın girişimcisi’ ödülü  gibi birçok ulusal ve uluslararası ödüle layık görülmüştür. Seri girişimci olarak çalışmalarına devam eden Prof. Erçil Vispera Bilgi Teknolojileri A.Ş. ve Rebuslabs Ltd’in ortağıdır.

 • Tankut Karahan,1969 yılında Ankara’da…
  TANKUT KARAHAN

  TANKUT KARAHAN

  Doğan Medya Grubu, Reklam ve Satış Grup Başkanı

  Tankut Karahan,1969 yılında Ankara’da doğdu.Lise eğitimini ABD/Viginia eyaletindeki George Marshall High School’da,üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin İşletme Bölümü’nde tamamladı.Profesyonel iş hayatına Unilever Türkiye pazarlama departmanında,önce Endüstriyel Ürünler Grubu’nda daha sonra Deterjan Grubu’nda Ürün Müdürü olarak başladı.1993 yılında Unilever’den Inchcape Retrans’a geçerek İş Geliştirme Müdürlüğü ve Lojistik Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü.1995 yılında Nestle,R.J Reynolds ve Gillette’ten sorumlu Müşteri Direktörü olarak çalışmaya başladığı Pars/McCann Erickson’a 2001 yılında Genel Müdür oldu.2005 yılında ajansın çatı grubu olan McCann Worldgroup İstanbul CEO’su olarak atandı.

  2008 yılında ajans bünyesi içinde digitalmccann’i kurdu ve 3 senede Türkiye’nin en büyük dijital ajansı oldu.Tankut Karahan,2012 yılında Kanada’ya tayin edilene kadar bu görevde kaldı.2012 yılının başında gittiği Kanada’da MacLaren McCann’de Yeni İş Geliştirme ve Coca-Cola’nın Avrasya Bölgesi Direktörü olarak kısa bir dönem çalıştı ve birkaç ay içerisinde ajansa Başkan Yardımcısı/Genel Müdür olarak atandı.Ajansın grup yapısı içinde entegrasyonu güçlendirerek karlılığı artırdı.Bu esnada,Kanada’daki nüfus gelişimini göz önünde bulundurarak yalnızca etnik reklamcılık üzerine faaliyet gösteren “Multicultural” reklam ajansını bünye içinde kurdu ve 1 sene içinde McCann ailesinden çıkıp,Dentsu Aegis Network’un lokomotif öedya ajansı olan CARAT’a “Kanada Başkanı” olarak geçti.Tankut Karahan’ın göreve başladığı tarihten buyana Carat Canada;Procter&Gample,MasrerCard,Diageo,The Home Depot gibi yeni müşteriler kazandı ve ürettiği entegre çözümler ile önemli bir büyüme gerçekleştirerek Kanada’nın en büyük medya ajansı oldu.

  2015 yılından beri Doğan Medya Grubu’nda Reklam ve Satış Grup Başkanı olarak görevini sürdürmektedir

 • Zeynep Sarılar, 1967’de Izmir’de doğmuş ve…
  ZEYNEP SARILAR

  ZEYNEP SARILAR

  ITEA, Başkan

  Zeynep Sarılar, 1967’de Izmir’de doğmuş ve 1989 yılında Dokuz Eylül Ünivertisesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümünden mezun olmuştur.

  1990-1994 yıllarında, Netas’da yazılım destek mühendisi olarak görev almış.1994-1997 arasında, Alcatel, Belçika’da 1997-1998 arasında, Qualcomm, San Diego’da yazılım danışmanı görev yapmıştır. 1998 yılında, Türkiye’ye dönen Zeynep, sırasıyla Yapı Kredi Bankası, Benkar Advantage ve Global Menkul Değerler’de yönetici olarak çalışmıştır

  .2001 yılında, Mobilera’nın Kurucu Ortağı olmuş; 2013 yılına kadar Teknoloji’den Sorumlu Başkanı olarak, ürün ve hizmet yönetimlerinden sorumlu olmuştur. Ayrıca, 20’den fazla Araştırma projesi yönetmiş, Giyilebilir Bilgisayarlar, Akıllı Evler, gömülü sistemler, endüstriyel ortamlar ve araba içi sistemler gibi alanlarda çalışmıştır.

  Zeynep, Yazılım Sanayicileri Derneği Başkan Yardımcısı olarak, 2013 yılında dernek adına Girişimcilik Eğitim Merkezi ve İnkübasyon Merkezi’ni kurmuştur. İnovasyon ile Büyüme projesinde Mentor Ağı Yöneticisi olarak 17 firmalık projenin koordinasyonunu yapmış. Ayrıca Başlangıç Firmaları ve Stratejik Ürün konusunda TÜBİTAK Mentör Eğitimlerini hazırlamıştır.

  1 Şubat 2016 itibarı ile 43 ülkenin kurduğu EUREKA Ar-Ge Ağının, Yazılım Kümesi olan ITEA’nın  Başkanlığına atanmıştır. Aynı zamanda, Actuate İnovasyon A.Ş.’nin kurucusudur.

 • Endüstri mühendisliği lisansı ve MBA…
  ARDA KUTSAL

  ARDA KUTSAL

  Webrazzi, Kurucu/CEO

  Endüstri mühendisliği lisansı ve MBA derecesine sahip Arda Kutsal, Türkiye’nin lider teknoloji blogu Webrazzi’nin kurucusudur.

  Geçmişte BT ve proje yöneticisi olarak önde gelen şirketlerde yöneticilik yapan Kutsal, Argentum Ventures yatırım firmasında Teknoloji Yatırım Yöneticisi olarak görev yaparken Webrazzi’yi kurdu. Mevcut pozisyonuyla eşzamanlı olarak Webrazzi’de yerel ve bölgesel internet pazarına ilişkin yorum, analiz ve haberleri yayımlamaya başladı.

  Kısa sürede alanında en bilinen yayın haline gelen Webrazzi, Arda Kutsal’ın yerel ve bölgesel internet girişimleri, yatırımlar, strateji ve pazarlama konularında danışılabilecek en donanımlı isimlerden biri olarak konumlanmasına yardımcı oldu.

  Kutsal, bugün deneyim ve birikimini Webrazzi çatısı altında farklı uzmanlık alanlarında düzenlenen konferanslar ve yılda bir kez gerçekleşen kapsamlı ve uluslararası katılımlı Webrazzi Summit etkinliği yoluyla da paylaşmaya devam ediyor.

  Arda Kutsal, Fortune dergisinin 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 ve 2016  yıllarında belirlemiş olduğu ‘40 yaş altı 40’ listesine dahil edilmiş, Webrazzi’yle birlikte Forbes Türkiye’nin Ekim 2010 kapak konusu olmuştur.

 • 1981 yılında İzmir'de doğdu. İzmir Amerikan…
  TUNA TİRYAKİOĞLU

  TUNA TİRYAKİOĞLU

  NARKOZ, Genel Müdür

  1981 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Amerikan Koleji’ni tamamladıktan sonra 2003 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu.

  2004-2009 yıllarında telekomünikasyon ve mobil pazarlama sektörlerinde iş geliştirme ve ürün yönetimi pozisyonlarında çalıştı. 2009 – 2014 yıllarında C-Section’da genel koordinatörlük yaparken, 2010 yılında kurulan Narkoz’un halen yonetici ortağı olarak çalışıyor. 2013 yılından beri ise insan kaynakları şirketi Hintkumaşı’nın ortağı.

 • 1970’de İstanbul’da doğdu. Liseyi Robert…
  OĞUZ SAVAŞAN

  OĞUZ SAVAŞAN

  R A B A R B A, Kurucu Ortak ve Ajans Başkanı

  1970’de İstanbul’da doğdu. Liseyi Robert Kolej’de okudu. 1992’de Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliğini ve sonrasında London City University Business School’da M.B.A. in Strategy programını bitirdi. Unilever’de Ürün Müdürü, Eczacıbaşı Yapı Grubu şirketlerinde Pazarlama Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı, Young&Rubicam / Reklamevi’nde reklam stratejilerinden sorumlu Ajans Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2004 başında Y&R’dan ayrıldı ve Alametifarika’nın kurucu ekibi içinde hem stratejik planlama, hem de yaratıcı roller üstlendi. 2007’de Alametifarika’dan ayrılarak Rabarba’yı, 2011’de Duello Games isimli oyun stüdyosunu kurdu.

  Rabarba, hem 2011 ve hem 2013’de, Global Effie organizasyonunun yayınladığı “Most Effective Independent Agency Offices” dünya sıralamasında üçüncü sırada yer aldı. Capital Dergisinin geleneksel ‘’En Beğenilen Şirketler Anketi’’nde 2012’de sektörün en beğendiği ilk üç reklam ajansı içerisine girdi.

  2007 – 2014 arasında yurt içinde ve uluslararası reklam yarışmalarında jüri üyeliği yaptı; stratejisini oluşturduğu reklam kampanyaları 9 Altın, 8 Gümüş ve 7 Bronz Effie aldı. Rabarba’nın yaratıcı yönetmeni olarak Kristal Elma, Felis, Altın Örümcek, Effie ve Grand Interactive Awards’da 60’ın üzerinde yerli; New York Festivals, Eurobest ve MMA Global Awards’da 8 uluslararsı ödül kazandı.Turkcell için yaptığı Twitter kampanyası ile, Golden Drum’da Türkiye’ye ilk kez dijital alanda bir global Grand Prix kazandırdı.

  Profesyonel ilgi alanları içerisinde rekabet stratejisi, konumlandırma, marka mimarisi, hikaye kurgusu, yaratıcılık ve kalitatif araştırma teknikleri var. İş dışında endüstriyel ve mekansal tasarım, müzik ve çocukları Derin ve Sarp’la ilgileniyor.

 • 1984 İstanbul doğumlu olan Volkan Biçer,…
  VOLKAN BİÇER

  VOLKAN BİÇER

  Genel Müdür, Mobilike

  1984 İstanbul doğumlu olan Volkan Biçer, Boğaziçi Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde lisans eğitimini aldıktan sonra Galatasaray Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamladı. Turkcell’in Mobil Pazarlama & Reklam Departmanı’nda Ürün Yöneticisi ve Yahoo! EMEA ekibinde Ülke İçerik Yöneticisi olarak çalışan Biçer, aynı zamanda Yahoo! EMEA Pazarlama Ekibinde Hedef Kitle & Topluluk Yöneticisi görevlerini yürüttü. 2009’da Türkiye’nin lider mobil reklam ağı mobilike’ı kurdu. Bugün, Opera Mediaworks bünyesinde bulunan mobilike’ın Genel Müdürü ve MMA Türkiye Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

 • Profesyonel çalışma hayatına 1991 yılında…
  TANSU YEĞEN

  TANSU YEĞEN

  Samsung Electronics Türkiye, Başkan Yardımcısı

  Profesyonel çalışma hayatına 1991 yılında Digital Equipment’ta başlayan Tansu Yeğen, kariyerine 1994 yılında Hewlett Packard Türkiye’de Satış ve Pazarlama Müdürü olarak devam etti.

  Yeğen, HP Türkiye’nin; PC, dizüstü bilgisayar ve sunucu bilgisayarları pazarında, birinci sırada konumlanmasında rol oynadı.

  1998 yılında Microsoft Türkiye bünyesine Pazarlama Müdürü olarak katılan Tansu Yeğen, bu şirketteki görevine 1999 yılı itibariyle Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürdü.

  Tansu Yeğen’in yedi yıl çalıştığı Microsoft Türkiye’de, ekibiyle birlikte gerçekleştirdiği KOBİ’lere yönelik 2000 Projesi” ise Microsoft’un dünya çapındaki 245 projesi arasından “en iyi uygulama” seçildi.

  Genç Yönetici İşadamları Derneği (GYİAD) tarafından 1998 yılında yapılan araştırmada “Türkiye’nin 50 başarılı işadamı” arasında gösterilen Tansu Yeğen, Capital dergisinin 2001 ve 2002 yıllarında gerçekleştirdiği iki araştırmada ise “Türkiye’nin en iyi 25 pazarlama yöneticisi” arasında yer aldı.

  Daha sonra sırasıyla Apple , Turkcell Ukrayna, Turkcell Avrupa ve IBM’de üst düzey yöneticilik yapan Yeğen, 2013 yılında Samsung Türkiye’de başkan yardımcısı olarak atandı.

  Kariyeri bir çok ödülle dolu olan Tansu Yeğen, 2008 yılında Stevie Awards tarafından Avrupa’da yılın CEO’su seçildi.

  1985 yılında Alman Lisesi’nden mezun olan Tansu Yeğen, 1989 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra Marmara Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yapan Yeğen, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.

 • Anadolu Üniversitesi İletişim…
  BÜLENT YAR

  BÜLENT YAR

  Mindshare Turkey, CEO

  Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra kariyerine 1994’te, Geleneksel Medya – Araştırma & Medya Planlama departmanlarında çalıştığı Grey’de başladı. 1995 – 2001 yılları arasında MediaCom Türkiye bünyesinde bir çok farklı pozisyonda, çok sayıda yerel ve uluslararası müşteri grubu için görev aldı. 2001 – 2007 arasında MediaCom Türkiye’de Yardımcı Genel Müdür olarak, tüm yurtdışı ilişkileri, yeni iş fırsatları, iç eğitimler ve ticari düzenlemelerden sorumluydu. Şubat 2008’de GroupM EMEA tarafından GroupM Türkiye Chief Trading Officer olarak atandı. Aralık 2009-2015 yılları arasında  MediaCom Türkiye CEO’su olarak görev almıştır. Ocak 2016 itibari ile Mindshare CEO’su olarak göreve devam etmektedir.

 • Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu…
  AYCAN GÖMEÇ KABATEPE

  AYCAN GÖMEÇ KABATEPE

  Starcom, Genel Müdür Yardımcısı

  Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Aycan, kariyerine 2004 yılında ZenithOptimedia’da başladı. 2006 yılında UM Worldwide’a dünyanın en büyük reklamverenleri arasında yer alan The Coca-Cola Company ekibine katılmak üzere transfer oldu. UM Worldwide’da geçirdiği 2 senenin ardından aramıza Mediavest Direktör Yardımcısı olarak katıldı ve geçtiğimiz 8 yılını Mediavest bünyesinde geçirdi. Bu süreçte Cadbury, Glaxosmithkline, Avon, Evyap, Emirates, Skoda ve Darty gibi dünyanın ve ülkemizin öncü markalarının strateji ve medya planlama süreçlerini yönetti. Temmuz 2016’dan beri Starcom’a Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almakta.

 • FERHAT ER

  FERHAT ER

  Show TV, 360 Projeler ve İnovasyon Koordinatörü

 • Erdem Aksakal, İTÜ Elektronik Haberleşme…
  ERDEM AKSAKAL

  ERDEM AKSAKAL

  SAP, Pazarlama Direktörü

  Erdem Aksakal, İTÜ Elektronik Haberleşme Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi MBA mezunudur. Vestel ve Ericsson gibi bir çok teknoloji şirketinde çeşitli görevler aldıktan sonar, 2010’dan beri SAP Türkiye Pazarlama Direktörlüğünü yürütmektedir.

  Profesyonel kariyeriyle birlikte, bir çok dergi ve gazetede şehir yaşantısı, spor, teknoloji ve iş dünyası üzerine köşe yazarlığı yapmakta; bir çok kurumda seminerler vermektedir. Bilgi Üniversitesi’nde Pazarlama alanında doktora çalışması yapmaktadır.

  Beyaz yakalılar ve iş dünyası üzerine 2016’da yazdığı Mezeleri Güzel kitabı kısa sürede 6. Baskısına ulaşmıştır.

 • İdil Dereci, markalarına marka iletişimi ve…
  İDİL DERECİ

  İDİL DERECİ

  Sesliharfler, Genel Müdür

  İdil Dereci, markalarına marka iletişimi ve pazarlama planları oluşturan, iletişim kampanyaları tasarlayan interaktif yaratıcı ajans Sesliharfler’in Genel Müdürü’dür. Kültürel çeşitlilik, iletişim ve pazarlama konularına karşı tutku duyan İdil, İzmir’de doğmuş ama 3 farklı kıtada yaşamış, çalışmış ve birçok markanın doğumuna, büyümesine ve yaşamasına, bazen de ölümüne tanıklık etmiştir. Pazarlama sektöründe geçirdiği yaklaşık 16 sene içinde MIT start-up’larından Vodafone, BMW, THY gibi uluslararası firmalara kadar çeşitli firmalarda görev almıştır. Geçirdiği 16 senenin sonunda kariyerine ajans yönünde bir yol çizmiş ve yöneticiliğinin yanı sıra saygın müşteri portföyüne stratejik plan ve pazarlama taktikleri anlamında değer katmıştır. İdil, boş zamanlarında ailesi ve arkadaşları ile seyahat etmeyi, tenis oynamayı ve çizim dersleri almayı tercih etmektedir.

 • Marmara Universitesi Almanca Enformatik…
  BAŞAK TURHANOĞLU

  BAŞAK TURHANOĞLU

  iProspect ve Amnet Türkiye, Genel Müdür

  Marmara Universitesi Almanca Enformatik bölümünde eğitimine devam erken Siemens’in de içinde olduğu alman menşeili firmalarında başlayan kariyerine, mezuniyet sonrası Turkcell pazarlama ekibinde devam etmiştir. Akabinde inşaat ve yapı sektörlerinde faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmalarda Satış & Pazarlama Yöneticiliği yaptıktan sonra  2007 yılında yerleştiği Dublin İrlanda’da Google İngiltere Pazarından sorumlu Kıdemli Satış Yöneticisi görevini devralmıştır. Google’da çalıştığı 8 yıl süresince İngiltere pazarında faaliyet gösteren Marks&Spencer, Asos, NetAPorter, Argos gibi perakende sektöründeki markaların yanısıra Apple, Samsung, Adidas, Starbucks, Nike gibi global markalara da  digital çözümler sunan ekipleri yönetmiştir. Kariyerine devam ettiği sırada Stanford Universitesi’nce sunulan İleri Proje Yönetimi sertifika programını tamamlamıştır. Bunun yanısıra sadece seçilmiş Google Üst Düzey yöneticilerine Duke Universitesi ‘nce sunulan executive MBA programı “Google Business Academy”den başarıyla mezun olmuştur. 2015 Kasım ayında iProspect ve Amnet Türkiye’nin Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

 • 1993 yılında o zamanki adıyla Universal…
  EMRE FAKS

  EMRE FAKS

  Hürriyet Gazetecilik A.Ş.’ye Dijital Deneyim ve Reklam Çözümleri Grup Koordinatörü

  1993 yılında o zamanki adıyla Universal McCann’de yarı zamanlı medya planlama uzmanı olarak sektöre giren Emre, 1999’a kadar aynı şirkette farklı pozisyonlarda bulundu. Eylül 1999’da Türkiye ofisini kuran Starcom’un Genel Müdürü oldu. Starcom’da geçen 5 sene sonrasında 2004’de Türkiye’nin ilk Medya Audit ve Danışmanlık Şirket diye’de Yönetici Ortak görevini üstlendi. 2005 Eylül’de Starcom MediaVest Group’a Chief Intelligence Officer olarak katıldı ve yaklaşık 2 sene sonra Grubun dijital operasyonunu kurarak Chief Digital Officer pozisyonunda çalışmaya devam etti. Aralık 2010’da dijital ajans United People’ın kuruluşunda liderliği alan Emre, 2014 Kasım’da Hürriyet Gazetecilik A.Ş.’ye Dijital Deneyim ve Reklam Çözümleri Grup Koordinatörü olarak katıldı.

 • Firat Dirik, is the Regional Director for Middle…
  FIRAT DİRİK

  FIRAT DİRİK

  MediaMath , Bölge Direktörü, Doğu Avrupa, Türkiye ve İsrail

  Firat Dirik, is the Regional Director for Middle East and Africa, Turkey and Israel at MediaMath, a pioneer in the Adtech industry introducing the first Demand-Side Platform (DSP) and creator of TerminalOne’s Marketing Operating System. Firat is responsible for MediaMath’s operations and expansion in these regions from the London office.

  Prior to joining MediaMath, Firat was Country Manager, Turkey at Facebook, where he was responsible for Facebook’s operations in the Turkish market. Prior to this, Firat spent 5 years at Microsoft Turkey as the Country Sales Manager of Microsoft’s Consumer and Online Business division. He also spent 5 years at Avea as Corporate Sales Manager and another 4 years in the banking industry in diverse sales and marketing roles.

  Firat holds a Bachelor’s degree in Economics from Bilkent University in Ankara, Turkey and a Business Administration Graduate degree from Harvard University.

  Firat resides in London with his two daughters and wife. He is passionate about cooking and enjoys hosting dinner parties for friends.

 • Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar…
  MEHMET ÇELİKOL

  MEHMET ÇELİKOL

  Media Markt Türkiye, E-Ticaret Direktörü

  Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans eğitimi tamamlamıştır. MBA eğitimine ek olarak Marmara Üniversitesinde İletişim ve Özyeğin Üniversitesinde Girişimcilik yüksek lisans eğitimleri almıştır.

  Celikol, Turkcell’de Spor ve Şans Oyunları Servisleri Ürün Müdürlüğü, Mobil Reklam Ürün Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Sonrasında Unilever, Turk Telekom Grubu, Darty şirketlerinde kariyerine İnternet, E-Ticaret ve Pazarlama departman yöneticilikleri ile devam eden Çelikol, şu anda Media Markt Türkiye E-Ticaret direktörü olarak görevini sürdürmektedir. MediaCat tarafından 2012’de yayınlanan Dijitoloji isimli kitabı online pazarlama ve satış sektörünün ilk Türkçe kaynaklarındandır.

 • 1993-1998 yılları arasında Leo Burnett'te…
  AYŞEN AKALIN

  AYŞEN AKALIN

  Eczacıbaşı Holding, Medya Planlama ve Satınalma Müdürü

  1993-1998 yılları arasında Leo Burnett’te önce medya planlama asistanı, ardından medya planlama uzmanı olarak çalıştı. Procter&Gamble AOR, Philip Morris, Singer Mobilya ve Dikiş Makinaları’na hizmet verdi.

  1998’de Eczacıbaşı Holding’e geçti. Eczacıbaşı Topluluğu Tüketim Ürünleri için medya planlama ve satın alma uzmanı olarak çalışmaya başladı. 2000’den itibaren tüm topluluk ürünlerinin planlama ve satın almasının sorumluluğunu üstlendi. Halen görevine Medya Planlama ve Satın Alma Müdürü olarak devam ediyor. Ayrıca Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi/Başkan Yardımcısı ve IAB Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi/Başkan Yardımcısı görevini de yürütüyor.

 • Garanti Bankası’nda Şubesiz Bankacılık…
  DENİZ GÜVEN

  DENİZ GÜVEN

  Garanti Bankası, Şubesiz Bankacılık Birim Müdürü

  Garanti Bankası’nda Şubesiz Bankacılık Birim Müdürü olarak görev yapan Deniz Güven, internet bankacılığı, mobil bankacılık, ATM, AloGaranti çağrı merkezi, garanti.com.tr ve sosyal medya platformlarının da içinde bulunduğu bankanın tüm dijital kanallarının yönetimi, interaktif pazarlama aktiviteleri ve iletişiminden sorumludur.

  Öncesinde aynı birimde Dijital Kanallar ekibinin yöneticiliğini yürüten Güven’in bankacılık ve finansal teknolojiler üzerine 16 yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır. Ayrıca bankacılık ve finansal teknoloji endüstrilerinde satış, pazarlama, kanal geliştirme ve operasyon konularında geniş kapsamlı bir yönetim tecrübesine sahiptir.

  Deniz Güven, Garanti Bankası’na katılmadan önce çeşitli bankalarda satış, pazarlama, stratejik planlama ve uluslararası projeler alanlarında yönetici pozisyonunda görev yer almıştır. Garanti Bankası’ndaki rolünden evvel Finansbank’ta dijital kanalların pazarlamasından sorumu olarak çalışmıştır. Bundan önce ise, HSBC’de dijital kanalların yönetiminin yanı sıra Advantage Card’ın dijitalleştirilmesi projesini yönetmiştir. Kariyerinin ilk yıllarında, dönemin en büyük özel bankası olan Demirbank’ta birçok kanal projesinin yönetiminde rol almıştır.

  Deniz Güven ayrıca start-uplar için bir hızlandırma programı olan GarantiPartners için mentor olarak çalışmaktadır. Ayrıca, Digitalage dergisinde 1,5 yıldan fazla süredir köşe yazarlığı yapmaktadır. Yeni teknoloji ve finans trendleri üzerine 20’den fazla makalesi yayınlanmıştır.

  Yeni Medya ve İletişim lisansını Marmara Üniversitesi’nden alan Deniz Güven, yüksek lisansını ise İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA olarak almıştır. Güven, London School of Economics’te Yöneticiler İçin Liderlik Programı’nı, Columbia Business School’da Yenilikçi Strateji Yürütme Programı’nı ve Stanford Üniversitesi’nde Yöneticiler İçin Stratejik Pazarlama eğitim programını tamamlamıştır.

 • İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi…
  MELDA BARKIN

  MELDA BARKIN

  Leo Burnett Istanbul / CEO

  İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunu.

  UC Berkeley’de pazarlama eğitimi aldı. San Francisco’da A.M Beebe Company’de pazarlama bölümünde çalıştı.

  Reklamcılık kariyerine Leo Burnett İstanbul’da müşteri temsilcisi olarak başladı.

  Ardından Y&R İstanbul’a geçti ve 14 yıl boyunca görev aldığı ajansta Ajans Başkan Yardımcılığı’na kadar yükseldi.

  2013 yılından beri Leo Burnett İstanbul’un CEO’su.

  Melda Barkın aynı zamanda Reklamcılık Vakfı Başkanı.

 • 1968’ de doğdu. 1990 yılında ODTÜ İşletme…
  MUHARREM AYIN

  MUHARREM AYIN

  Open Communications, Yönetim Kurulu Başkanı

  1968’ de doğdu. 1990 yılında ODTÜ İşletme Bölümünden mezun oldu.

  Aynı yıl Markom/Leo Burnett’ de müşteri temsilcisi olarak iş hayatına başladı.

  Carat, Y&R/Reklamevi, Kanal D, Star, Milliyet’ de üst düzey yöneticilikler yaptıktan sonra 2001 yılında allmedia’ nın kuruluşunda yer aldı.  2006 yılında Starcom MediaVest Group ile ortaklık  sürecini ve 2011 yılında da aynı grubun medya ajanslarının ana şirketi Vivaki’ nin kurulması ve yöneticilik görevlerini üstlendi.

  2013 yılının sonunda istifa ederek Open Communications’ ı kurdu.

  Reklamverenlerin pazarlama iletişimi sürecinde tüm hizmetleri tek bir noktadan sunabilme misyonu ile kurulan Open Communications’ da Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaya devam etmektedir.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi, İletişim…
  DOÇ. DR. KAAN VARNALI

  DOÇ. DR. KAAN VARNALI

  İst. Bilgi Üni. İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı

  İstanbul Bilgi Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Reklamcılık bölümünde lisans ve yüksek lisans düzeyinde tüketici davranışları, yeni mecralar, sayısal mantık ve dijital araştırma yöntemleri dersleri veren Doç. Dr. Kaan Varnalı, aynı zamanda İletişim Fakültesi dekan yardımcılığı ve Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı direktörlüğü görevlerini de yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Kaan Varnalı’nın güncel araştırma alanları arasında mecra-bazlı faktörlerin insan davranışları üzerindeki etkileri, mobil pazarlama stratejileri, sosyal medyada marka iletişimi ve online toplulukların tüketim ve iletişim üzerindeki etkileri bulunmaktadır. Bu alanlarda yaptığı araştırmaların bulguları ve akademik literatür ile desteklediği fikirlerini kaleme alarak yazdığı 3 adet kitabı ve çok sayıda akademik ve sektörel makalesi bulunmaktadır.

  İlk kitabı “Mobile Marketing: Fundamentals & Strategy” 2010 yılında New York McGraw-Hill yayınevi tarafından, ikinci kitabı “Dijital Tutulma: Pazarlama İletişimi ve İnsan” 2012 yılında ve son kitabı “Dijital Kabilelerin İzinde: Sosyal Medyada Netnografik Araştırmalar” 2013 yılında MediaCat yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Çeşitli uluslararası referans kitaplarına kitap bölümleri yazarak katkıda bulunan Kaan Varnalı’nın uluslararası saygın hakemli akademik dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

  Kaan Varnalı akademik çalışmalarının yanında Türkiye’nin önde gelen markalarına öncelikle pazar araştırmaları ve pazar-odaklı içgörü üretimi olmak üzere, stratejik marka yönetimi, davranış tasarımı, müşteri şikayetleri yönetimi ve sosyal medya tabanlı araştırma ve pazarlama stratejileri alanlarında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

 • 1952’de doğdu. Ortaokulu Talas Amerikan…
  CELİL OKER

  CELİL OKER

  Yazar, İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi

  1952’de doğdu. Ortaokulu Talas Amerikan Koleji, liseyi Tarsus Amerikan Koleji’nde okudu. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden 1979’da mezun oldu. Ansiklopedi metin yazarlığı, çevirmenlik ve gazetecilik yaptıktan sonra reklam yazarlığına başladı. Uzun süre reklamcılık yaptıktan sonra, 1998’de İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Programı’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Aynı kurumda Yaratıcı Yazarlık Teknikleri atölyeleri yürüttü.

  Celil Oker 1999 yılında düzenlenen Kaktüs Kahvesi Polisiye Roman Yarışması’nda birinci olduktan sonra polisiye roman yazmayı sürdürdü. Kitapları Almanya, Hollanda, Yunanistan ve İspanya’da yayımlandı.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi, İletişim…
  DOÇ. DR. GRESI SANJE

  DOÇ. DR. GRESI SANJE

  İst. Bilgi Üni., İletişim Yönetimi Bölümü Başkan Yard.

  İstanbul Bilgi Üniversitesi, İletişim Yönetimi Bölümü-Başkan Yardımcısı
  Avrupa Reklam Eğitimcileri Derneği EDCOM Başkanı
  Çevre, Enerji ve Sürdürülebilirlik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı

  Gresi Sanje pazarlama iletişimi konusunda bir yandan akademik çalışmarını sürdürürken, diğer yandan da işletmelere danışman sıfatıyla hizmet vermektedir. 2010-2015 yılları arasında TÜBİTAK ve BM Kalkınma Programı çatısı altında girişim pazarlaması ve sosyal grişimcilik konularında da çalışmış olan Sanje’nin sosyal çalışma alanı özellikle çevre konusunda yoğunlaşmaktadır. 2003-2008 yılları arasında özel sektörde çeşitli pozisyonlarda çalışan Sanje, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin İletişim Yönetimi Bölümü’nde 2008 yılından bu yana öğretim üyesi olarak görev almaktadır. 2015 yılında seçildiği Avrupa Reklam Eğitimcileri Derneği EDCOM’un başkanlığını görevini ise 2017 yılına kadar sürdürecektir.

  Doktora tezini “Organik Gıda Sektöründe Niş Pazarlama Stratejileri” konusunda yapan Sanje’nin yayınları arasında yazarı olduğu “Sektörün Penceresinden Reklam Süreci” ve editörlüğünü yaptığı “Büyüyen Kapsayıcı Piyasalar: Türkiye’de Sosyal Girişimcilik Örnekleri” kitapları; “Çizgi-altı İletişim Faaliyetlerinin Niş Pazarlardaki Önemi ve Bir Alan Çalışması”, “Corporate Social Responsibility in Higher Education Institutions: Istanbul Bilgi University Case” ve “The Importance of Online Behavioral Advertising for Online Retailers” gibi çeşitli bilimsel yayınları yer almaktadır.

 • Emir Işık; yirmi seneyi aşan pazarlama ve…
  EMİR IŞIK

  EMİR IŞIK

  COO, Manajans/JWT

  Emir Işık; yirmi seneyi aşan pazarlama ve iletişim tecrübesini, Unilever, McCann, FutureBrand, Leo Burnett ve JWT gibi uluslararası şirketlerde aldığı görevlerle edinmiştir. Hem danışmanlık, hem reklam ajansı, hem de marka tarafında çalışarak, pazarlama dünyasındaki farklı bakış açıları ve süreçleri bizzat deneyimlemiştir. Birlikte çalıştığı markalar arasında Samsung, Coca-Cola, GM, Turkcell, Ülker ve TEB gibi Türkiye’nin ve dünyanın güçlü markaları bulunmaktadır. Işık, halen Manajans J. Walter Thompson reklam ajansında Chief Operating Officer olarak görev yapmaktadır.

 • Tayfun Eker dijital dünyada markaların…
  TAYFUN EKER

  TAYFUN EKER

  Voden, Ajans Başkan Yardımcısı

  Tayfun Eker dijital dünyada markaların tüketicileri ile daha yakın bağlar kurması için çalışan bir dijital pazarlama ve reklam profesyoneli.

  Marmara Üniversitesi İngilizce Ekonomi bölümünden 2005 senesinde mezun olmasının hemen ardından katıldığı Philip Morris Sabancı’da 6 yıl boyunca pazarlama, ticari pazarlama ve satış departmanlarında yöneticilik yaptı.

  2011 senesinde dijital reklam ajansı Voden’e yönetici ortak olarak katıldı. Dijital stratejilerden, yaratıcı uygulamalara, dijital entegre kampanyalardan, sosyal medya pazarlamasına uzanan geniş bir spektrumda liderlik rolleri üstlendi.

  Bu süreçte dünyanın ve Türkiye’nin en önde gelen markaları ile çalıştı, bir çok ödüllü projeye imza attı. İki dönem Bahçeşehir Üniversitesi’nde dijital pazarlama dersleri de veren Eker, işbirliği kurduğu markaların dijital iletişim ve dönüşümünde önemli rol üstlendi. Voden 2015 senesinde Türkiye’nin en büyük dijital reklam ajanslarından biri haline geldi ve Publicis Groupe bünyesine katılarak Leo Burnett Worldwide networküne dahil oldu.

  Tayfun Eker halen Voden bünyesinde Başkan Yardımcısı olarak sürdürdüğü görevinde dijital dünyada markalar ile tüketiciler arasındaki bağı kuvvetlendirmek için çalışıyor.

 • İstanbul’da doğdu. Orta Doğu Teknik…
  YASEMİN ÖZEN GÜRELLİ

  YASEMİN ÖZEN GÜRELLİ

  Ipsos Connect, Genel Müdür

  İstanbul’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümün’den mezun oldu.

  Pazar araştırmalarının değişik alanlarında çalıştıktan sonra 2009 yılında Ipsos’a katıldı. Türkiye’nin önde gelen firmaları için Marka, iletişim ve medya üzerine gerçekleştirilen pek çok araştırmaya danışmanlık yaptı. Bu alandaki bilgi ve tecrübelerini üniversitelerde gerçekleştirdiği konuşmalar ile paylaştı.

  Evli ve 1 çocuk annesi olan Gürelli, halen  Ipsos‘un küresel reklam,marka ve medya araştırmaları grubu olan Ipsos Connect bölümünün Türkiye genel müdürü olarak görevini sürdürüyor.

 • Gazetecilik mezunu Fatih Tüylüoğlu, sinema…
  FATİH TÜYLÜOĞLU

  FATİH TÜYLÜOĞLU

  Kreatif Direktör, C-Section

  Gazetecilik mezunu Fatih Tüylüoğlu, sinema yazarlığı ardından 2006 yılında BMW ve Eczacıbaşı için basılı ilanlar yazarak reklam yazarlığına başladı, aynı yıl dönemin ilk markalı dijital projelerinde yer aldı. Başarılı bir çok dijital ve entegre kampanyayı hayata geçirdiği bu dönemin ardından Beyazıt Öztürk’ün Beyaz Show’unu dijital kurgularla bağlayan çalışmalar gerçekleştirdi ve internet içeriğini show’un bir parçası haline getiren kurguları hayata geçirdi. 2009 itibarı ile C-Section’da reklam yazarı olarak çalışmaya başladı. Vodafone, Coca-Cola, Arçelik, TEB gibi markaların uzun soluklu dijital stratejileri ve dönemsel kampanyaları üzerine çalıştı. 2012-2014 yılları arasında yazar ekibini yönettiği C-Section’da 2014 yılından bu yana Yaratıcı Yönetmen olarak hizmet vermekte.

 • Amerika Birleşik Devletleri’nde Ohio’da…
  HALUK SİCİMOĞLU

  HALUK SİCİMOĞLU

  THAAT’S IT Kurucu Başkanı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi

  Amerika Birleşik Devletleri’nde Ohio’da Akron Üniversitesi’nde Pazarlama ağırlıklı İş İdaresi bölümünden mezun olduktan sonra Florida’da Miami Üniversitesi’nde, Pazarlama konusunda lisans üstü eğitimini tamamladı. Pazarlama İletişimi kariyerine 1988 yılında Manajans/Thompson’da araştırma bölümünde başladı ve aynı ajansta müşteri ilişkilerinde görev aldı. 1991 yılında ALICE/BBDO ailesine katılarak bu ajansın Stratejik Planlama Direktörlüğü’nü üstlendi. 1992 yılında Türkiye’nin ilk stratejik marka planlaması şirketi olan FOCUS 4’u kurdu.1998-2000 yılları arasında merkezi Barcelona’da bulunan BBDO University’nin Stratejik Planlama Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. O zamandan beri ateşli bir FC Barcelona taraftarı ve aynı kulübün resmi üyesi. 2013 ve 2014 yıllarında Reklamcılık Vakfı Başkanlığı da yapan Sicimoğlu halen 2015 yılının başında hayata geçirdiği eğitim, danışmanlık ve yeni nesil marka iletişimi şirketi THAAT’S IT’in kurucu başkanıdır. Sicimoğlu İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde de dersler vermektedir.

 • 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Doğuş…
  CEM BATU

  CEM BATU

  Kurucu ve Kreatif Direktör, Plasenta

  1980 yılında İstanbul’da doğdu. Doğuş Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde MBA yaptı. Sırasıyla Luckyeye, Rafineri/Trafo ve Litespell’de Proje Yöneticisi, ardından Leo Burnett/Arc bünyesinde Dijital Pazarlama Müdürü ve Proximity Istanbul’da Kreatif Direktör/Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. İnteraktif pazarlama, Deneyimsel pazarlama, Sosyal Medya, Pazarlamada Hikaye Anlatımı alanlarında konuşmacı ve eğitimci olarak farklı platformlarda yer aldı. 2015’teki Kristal Elma dijital jüri başkanlığının yanında, kariyeri boyunca çeşitli organizasyonlarda jürilik deneyimleri oldu. 2011 Mart’ından beri, kurucu ortağı olduğu Plasenta Conversation Agency’de Ajans Başkanı ve Kreatif Direktör olarak görevine devam ediyor.

 • Galatasaray Lisesi’ndeki eğitiminin ardından…
  MEHMET BALİ

  MEHMET BALİ

  Genel Müdür, Plasenta

  Galatasaray Lisesi’ndeki eğitiminin ardından University of Massachusetts’den üniversite, Bentley University’den de finans odaklı MBA diploması alan Bali, Amerikan turizm sektöründeki dört yıllık deneyiminin ardından Türkiye’ye döndü. İnternet danışmanlığı alanında faaliyet gösteren Vodaco’daki Yönetim Kurulu Üyeliği’nin ardından, 2003-2007 yılları arasında Trafo’da Grup Direktörü olarak görev aldı. 2007 yılında kurduğu deneyim pazarlaması ajansı Seratonin ile birlikte 2009 yılında Proximity İstanbul bünyesine katılarak 5 yıl boyunca Genel Müdür olarak görev yaptı. Mehmet Bali, 2015 yılının başından beri Plasenta’nın Genel Müdürü olarak kariyerine devam ediyor. Kariyeri süresince, pek çok global markanın yanı sıra Türkiye’nin önde gelen lokal markaları ile çalıştı. Etki yaratan ve ödül getiren çok sayıda projede yer alan Bali, 2008’den itibaren dünyanın dört bir yanında üyesi bulunan ve 11 farklı dile çevrilen The Experiential Marketing Forum’un Danışma Kurulu’nda yer almaktadır.

Brand Week Gastro

 •  Andrea Bezzecchi hukuk fakültesinden…
  ANDREA BEZZECCHI

  ANDREA BEZZECCHI

  Acetaia San Giacomo, Geleneksel Balsamik Sirke Üreticisi; Parmigiano Reggiano, Duyusal Analist

   

  Andrea Bezzecchi hukuk fakültesinden mezun olduktan hayatını geleneksel Reggio Emilia balsamik sirkesine ve genel olarak sirke işine adamıştır. Acetaia San Giacomo’nun kurucusudur.

  Reggio Emilia Menşeli (PDO) Geleneksel Balsamik Sirkesinin Korunması Konsorsiyumu’nun başkanı olan Bezzecchi hem Reggio Emilia balsamik sirkesi hem de Parmigiano Reggiano peyniri uzmanı sertifikalı bir duyusal analisttir.

  Bezecchi şu anda gıda biyoteknolojisi alanında doktora yapmaktadır. Tezi sirkenin ev üretimi ve farklı ham maddeler kullanılarak üretimine yönelik yenilikçi bir sistemin oluşturulmasını ile ilgilidir.

 • Mengen’de, 4 kuşaktır aşçılık yapan bir…
  AYDIN DEMİR

  AYDIN DEMİR

  ŞEF

  Mengen’de, 4 kuşaktır aşçılık yapan bir ailenin mensubu olarak dünyaya geldi. Meslek hayatına 1984 yılında Club 29 İstanbul mutfağında başlayan Aydın Demir, Şamdan, Discorium, Piezza, Citron,  Garden 74, La Fontaine, Citron, Changa, Konyalı Kanyon ve Feriye Palace gibi işletmelerde şef aşçı ve koordinatör şef olarak çalıştı.

  Bunun yanında  Eresin Hotel, Ritz Carlton, Çırağan Palace ve Divan Hotel  gibi birçok beş yıldızlı otelde şeflik yaptı

  1999 yılında ülkenin ilk tasarım fusion restoranı olarak açılan Changa’nın şefliğini 4 yıl üstlendi. 2002 yılında Dünyann en iyi 50 Resturantı arasında 39. Olarak seçilmiştir. http://www.theworlds50best.com/list/past-lists/2002#

  Buun yanı sıra Çırağan Sarayı’na geçtiğinde Tuğra Restoran’a Travel& Leisure tarafından  2004“Dünyanın En İyi Otel Restorantı”  ödülünü kazandırdı. 2005 yılında Napa Valley-San Francisco, Culinary Institute of America’da seminerler verdi; yemek sunumları yaptı.

  2006’da Konyalı Lokantası’nın mutfak şefi oldu. Geleneksel Türk Mutfağı sunan Konyalı Restoran zincirine Kanyon lokasyonunun eklenmesiyle birçok yeniliği de hayata geçirdi. Asırlık yemek reçetelerini aslına sadık kalarak yeniden yorumlayan Aydın Demir, 2008’de Konyalı’ya “En İyi Lokanta” ve “En İyi Yemek” ödüllerini getirdi. Aynı yıl Time Out tarafından “Yılın En İyi Şefi” seçildi.

  2008-2009 yıllarında Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nün mutfak şefliğini yaptı. 2010 yılında Divan Oteli’ne transfer olan Aydın Demir, 2012’de, merkezi Lyon’da  bulunan “Toques Blanches du Monde” tarafından yeniden “Yılın en iyi yabancı Şefi” unvanı ile ödüllendirildi.

  Aydın Demir 2013 yılından bu yana Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyet Bölümü’ne Türk Mutfak Kültürü derslerine ve Ascılık bölümü ögrencilerine yemek derslerine girmektedir. Yeme-içme ve konaklama işletmelerine mutfak yeme-içme konsep ve stil danışmanlığı hizmetleri de sunan Demir, aynı zamanda Diğitürk Bein Gurme kanalında her Cuma  “5 sef “ isimli yemek programı sunmaktadır.

  Şubat 2016 tarihinden beri İstanbulun en iyi restoranlarından bir olarak gösterilen Feriye Palace’ın Executive Chef’liğini yürütmektedir.

  Chef Aydın Demir   2017 yılında aşçıların piri sayılan Atezbaz-I  veli 2017 yılın sefi ödülünüde almıştır. Gecce .com tarafından 2017-2018 yılın sefi adayıdır.

  Aydın Demir’in yaptığı bazı danışmanlık hizmetleri;

  • “Sunset “restaurant. Ulus istanbul
  • Neni Brasseria, Caddebostan, Istanbul
  • “Raf” Patisserie Cafe Istanbul
  • “Lacivert” Restaurant, Istanbul
  • “Koleksiyon” Restaurant, Istanbul
  • “Sosa” café rest ve sağlıklı yiyecekler İstanbul
  • Denizli Aydem Holding “labada” restaurant cafe
  • “Dudakpayı” türk mutfagı İstanbul
  • “Park şamdan” restaurant pera Istanbul
  • Agora Meyhanesi Balat Istanbul
  • “KL08”Sokak lezzetcisi Antalya, Lara
  • “Kaleiçi” Meyhanesi Antalya
  • “Sisim” Meyhane İzmir
  • “Nestle” food Istanbul
  • Küçük Ev restoranlar grubu
  • Kırkpınar restoranlar grubu istanbul
  • Bowbels bar kalamış istanbul
  • Aromsa arge danısmanlık. İstanbul
  • “Sukar Pasha” restaurant Qatar Doha
  • “La Cigale” Hotel Qatar doha
  • The Regency Hotel Kuwait
  • “Divan hotel” Erbil, Iraq
 •  Beatriz Jacoste Future Food Institute…
  BEATRIZ JACOSTE

  BEATRIZ JACOSTE

  Future Food Institute, Kurumsal İlişkiler ve Global Misyon Program Yöneticisi

   

  Beatriz Jacoste Future Food Institute bünyesinde kurumsal ilişkiler yöneticisi olarak görev almaktadır. Şu anki görevinden önce Gıda İnovasyonu Programı çerçevesinde dünyada gıda sektörü açısından uluslararası bağlantı noktası konumunda olan 10 farklı merkezde gıda trendlerini ve bu alandaki yenilikleri araştırmıştır.

  Jacoste, gastrodiplomasi üzerine çalışmakta, gıdanın insanları bir araya getirdiğine ve kültürler arasındaki karşılıklı anlayışı güçlendirdiğine inanmaktadır. Gıdanın bir eğitim aracı olarak kullanımını araştırmış; yaratıcılık ve girişimcilik becerilerinin geliştirilmesine yönelik, gıdayı temel alan bir metodoloji geliştirmiştir. Barilla ve Tetra Pak gibi şirketler için tasarım odaklı düşünme projeleri yaratıp yönetmiştir. Şu anda trendlerin ve yeni teknolojilerin gıda alanındaki etkilerini araştırmakta, bu sektördeki şirketlerle birlikte daha iyi bir gelecek için stratejiler geliştirmekte; ayrıca Future Food’un İspanya’daki genişleme sürecini yönetmektedir.

 • 1969 yılında İstanbul’da doğan Berrin Bal…
  BERRİN BAL

  BERRİN BAL

  Antre Gourmet, Kurucu

  1969 yılında İstanbul’da doğan Berrin Bal Onur, satış yöneticisi olarak başladığı kariyerine, Sabah ve Hürriyet dergi gruplarının çeşitli yayınlarında reklam  koordinatörü olarak devam etti.

  1993-1994 yılları arasında İngiltere’de satış-pazarlama eğitimi aldı.

  Özel radyo yayıncılığının yeni geliştiği dönemde Show TV yayın grubu radyolarının reklam grup koordinatörü göreviyle satış organizasyonlarını yapılandırdı.

  2000 yılında Neşe Aksoy Biber ile birlikte Türkiye’nin ilk peynir ve yöresel ürünler konusunda uzmanlaşmış şirketi Antre Gourmet’yi kurdu.

  2007 yılında MSA/City&Guilds Uluslararası Profesyonel Aşçılık Okulu diplomasına sahip oldu.

  Neşe Aksoy Biber ile birlikte yazdıkları “Peynir Aşkına” ve “50 Peynirli Şehir Balıkesir” adlı iki kitabı bulunan Onur, peynirle ilgili danışmanlık, eğitim, araştırma ve gezi çalışmalarını sürdürmekte, yönetiminde olduğu KEDV-Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın dar gelirli kadınların ekonomik durumlarını ve yaşam kalitelerini güçlendirme çalışmaları içinde yer almaktadır.  YUCİTA ( Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı) üyesidir.

 • 12 yaşımdayken diyetisyenle tanıştım ve…
  BERRİN YİĞİT

  BERRİN YİĞİT

  Berrin Yiğit Beslenme ve Diyet Danışmanlık, Kurucu

  12 yaşımdayken diyetisyenle tanıştım ve zayıflamak için bir diyetisyenin desteğini aldım.  Bu deneyim bana çok şey öğretti ve erken yaşta sağlıklı beslenmenin hayatı nasıl da iyileştirdiğini anlamamı sağladı.

  “Bugün keşke elimde sihirli bir değnek olsa da bir anlığına bu hissi tüm insanlara yaşatabilsem” diyorum. Bir kere tadına varırsanız bir daha bırakamayacağınızı biliyorum.

  Bir sihirli değnek yok belki ama tüm hayatımı danışanlarıma bu hissi yaşatmak ve bunu sürekli kılmak için çalışmaya adadım. Başaranları gördükçe mutluluğum ve işime olan bağlılığım, heyecanım katlanarak arttı.

  Evliyim ve son 5 yılda ailemize İpek ve Eren’de katıldı.

  Onlar büyürken sağlıklı beslenmeyi öğrenmelerini sağlamak benim için en büyük mutluluk ve en değerli deneyim.

  Bugüne kadar neler yaptım hızlıca özetleyeyim;

  Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldum. Sonra Amerika’da UCLA’da pazarlama sertifikası ve California State University, Los Angeles’da yüksek lisansımı tamamladım. Amerika’da kaldığım dönemde Cedars Sinai Medical Center’da gönüllü olarak 1,5 sene çalıştım.

  ADA, AHA ve American Dietetic Association derneklerinde ve etkinliklerinde her zaman aktif olarak yer aldım mesleki portföyümü zenginleştirdim.

  Ayrıca UCLA Medical Center’da gözlem yapma şansı buldum ki bu o dönemde bakış açımı oldukça geliştirdi.

  Jenny Craig’de de danışman diyetisyen olarak çalıştım.

  Okumayı ve araştırmayı sevdiğim kadar yazmayı da hep sevdim. Kitaplar, dergilerde makaleler yazdım, TV programlarında deneyimlerimi ve önerilerimi paylaştım.

  Tümünü web sitemden ve sosyal medya hesaplarımdan inceleyebilir, takip edebilirsiniz.

  2009 yılında Nişantaşı’nda kendi kliniğimi açtım ve bugün de aynı klinikte danışanlarıma hizmet vermeye devam ediyorum.

  Diyet yapmanın, sağlıklı beslenmenin bir zorluk değil aksine mutluluk olduğuna inanıyorum. Sağlıklı beslenmeyi keyifli hale getirirsek bunu sürdürmek o zaman mümkün olabilir.

  Sonunda ne kadar mutlu bir hayata sahip olacağınızı bildiğim, yaşadığım, gördüğüm için ısrarla ve bıkmadan bu işi yapmaya devam edeceğim.

  Sizin yapmanız gereken sadece “başlamak istiyorum” demek. Sonrası mı? Cevabı birlikte bulacağız…

 • 1977 yılında doğan Burak Zafer Sırmaçekici…
  BURAK ZAFER SIRMAÇEKİCİ

  BURAK ZAFER SIRMAÇEKİCİ

  Şef

  1977 yılında doğan Burak Zafer Sırmaçekici sosyal bilimler ve işletme eğitimi aldı. Uzun süre reklam yazarlığı ve prodüksiyon yaptıktan sonra tutkusunun peşinden giderek önce profesyonel aşçılık eğitimi aldı. Ardından New York’taki Annisa adlı Michelin yıldızlı restoranda stajını yaparak Türkiye’ye döndü. Türkiye’de bir yandan mesleğini icra ederken diğer yandan çeşitli markalar için tarifler geliştirdi, yemek videoları çekti, yemekle ilgili skeçler yazıp oyunculuk yaptı. 2015 yılında ortağı Tülin Bozüyük’le beraber açtığı Lokanta Armut’ta yılın şefi ödülüne aday gösterildi. 2017 yılında kendisinin hazırlayıp sunduğu programla Kanal D ekranlarında yer aldı. 2017 ve 2018 yıllarında Yeditepe Üniversitesi Dişçilik Fakültesinde Gastronomi Tarihi isimli seçmeli dersin öğretmenliğini yaptı. Tarifleri birçok yerli ve yabancı dergi/gazetede yayınlanan Burak Zafer Sırmaçekici halen gastronomi alanında danışmanlık ve öğretmenlik yapmaya devam ediyor.

 • 1982 yılında İstanbul'da doğan Cankut Aydın,…
  CANKUT AYDIN

  CANKUT AYDIN

  Zomato Türkiye, Genel Müdür

  1982 yılında İstanbul’da doğan Cankut Aydın, Türkiye Birincisi olarak girdiği İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden mezun oldu. Yüksek öğrenimine Londra’da devam ederek, London School of Economics’te Management and Strategy üzerine Master yaptı ve 2009 yılında Distinction derecesi ile mezun oldu.

  İş hayatına yine Londra’da, önce Maxis Investments ve ardından Tibra Capital’da devam etti. Yaklaşık 4 senelik Londra deneyiminden sonra döndüğü İstanbul’da, Ak Yatırım Menkul Değerler’e katıldı ve burada şirketin en önemli dijital projelerinden TradeAll’un inşasında görev aldı.

  2015 senesinde başlıca uluslararası forex şirketlerinden XTB’nin Türkiye operasyonlarının başına geçerek şirketin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

  Yaklaşık dokuz senelik finans ve sermaye piyasaları deneyiminin ardından 2018 yılında, dünyanın önde gelen restoran arama ve keşif platformlarından Zomato’ya Türkiye Ülke Müdürü olarak katılan Cankut Aydın, halen bu görevine devam etmektedir.

   

 • İnovatif bakış açısı ile modern İtalyan…
  CRISTINA BOWERMAN

  CRISTINA BOWERMAN

  Şef

  İnovatif bakış açısı ile modern İtalyan mutfağının en önemli temsilcilerinden Michelin yıldızlı şef Cristina Bowerman, ilk bakışta akla gelmeyecek lezzetleri ustaca biraraya getirmesi kadar tekniği ve yemek hakkındaki özverili  disiplini ile tanınıyor.

  Roma’nın ikonik restaurantlarından biri olan, Cristina Bowerman’ın yönetimindeki Glass Hostaria bugün, çağdaş mekanı ve inovatif gastronomi felsefesiyle, İtalyan mutfağına dair bambaşka bir yaklaşım sunuyor.

   

 • Deniz Temel, mutfak şefi olarak profesyonel…
  DENİZ TEMEL

  DENİZ TEMEL

  Şef

  Deniz Temel, mutfak şefi olarak profesyonel meslek hayatına ilk adımını liseden mezun olduğu yıl Bodrum Mövenpick Otel’de atmıştır. Üniversite hayatı boyunca çeşitli yarışmalarda ödüller kazanmış, Four Seasons Otel Bosphorus ve Anemon Otel’de çalışmıştır. Murat Bozok’a ait Mimolett’te işe başlaması kariyerinde önemli bir dönüm noktası olmuş; bu dönemde bir yandan Salt Bistro Beyoğlu şefliği, İstanbul Culinary Institute eğitmen şefliği, Casa Dell Arte Otel mutfak şefliği görevlerini yürütmüştür. Mimolett’in Sao Paulo’daki D.O.M restoranda bir ay kadar misafir olduğu dönemde burada bir Anadolu kültürü menüsünü hazırlamıştır. Ardından bu kurumda staj yapan Temel, en alt seviyede çalışmaya başladığı Mimolett’ten 3 yılın ardından şef olarak ayrılmıştır.

  Temel daha sonra dünya mutfağı tekniklerini daha iyi öğrenmek için, üç defa üst üste dünyanın en iyi restoranı seçilen, iki Michelin yıldızlı Noma’da üç ay staj yapmıştır. Ardından yine Kopenhag’daki Michelin yıldızlı Relae’de bir ay çalışmış ve Türkiye’ye dönmüştür. Türkiye’de Alancha restoranda mutfak şefi olarak göreve başlamış, 2013-2018 yılları arasında bir yandan bu restoranda çalışırken bir yandan da Anadolu’yu araştırmıştır. Burada Anadolu topraklarında bulunan medeniyetleri konu alan “Büyük Göç” menüsünü servis etmiş, Göbekli Tepe’den ilham alan bir menü ortaya çıkarmıştır.

  Şu anda İstanbul’daki Kuruçeşme’de yer alacak, yemeğin içinde kültürü anlatacağı restoranını açmaya hazırlanmaktadır.

 • 2001 yılında New York’taki French Cullinary…
  DİDEM ŞENOL TİRYAKİOĞLU

  DİDEM ŞENOL TİRYAKİOĞLU

  Şef

  2001 yılında New York’taki French Cullinary Institute’da aşçılık eğitimi aldı. Eleven Madison Park restoranında çalıştı. İstanbul’a döndükten sonra Nu Teras’ta “Ufak Yemekler”i yaptı. 2005-2009 yılları arasında Dionysos Hotel ‘in baş aşçılığını üstlendi. 2010 yılında ilk kitabı “Kızınız Defne’yi Oğlumuz İskorpite…” Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı.  Mayıs 2010’da Karaköy’de Lokanta Maya’yı, Mayıs 2012’de de Şişhane’de Gram’ı açtı. İnternet ve anket yoluyla oylanarak seçilen Time Out İstanbul 2010 Yeme İçme Ödülleri’nde En İyi Şef Ödülü’ne layık görüldü. İkinci kitabı ‘Biraz Maya, Biraz Gram‘ aynı sene yine Yky’dan çıktı.  Gram’lar 2017’de 4 şubeye ulaştı. Mevsimsel ve yerel malzeme ile yemek düşünmeye devam ediyor. Yaptığı tüm hatırı sayılır işleri beraber çalıştığı muhteşem ekibe borçlu olduğunu düşünüyor.

 • Dilara Koçak 1994 yılında Hacettepe…
  DİLARA KOÇAK

  DİLARA KOÇAK

  İyi Yaşam ve Beslenme Uzmanı

  Dilara Koçak 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini de tamamlayarak Uzman Diyetisyen ünvanını aldı. Ardından İstanbul Üniversitesinde Yönetici geliştirme programı, Boğaziçi Ünversitesinde Etkili Sunum ve Konuşma Teknikleri programı ile 2015 yılında ise Bilgi Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler Sertifika programını tamamladı.

  1994 – 1999 döneminde çeşitli hastanelerde klinik alanda ve yönetici olarak görev yaptıktan sonra 1999 -2004 yıllarında Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde Beslenme ve Diyet Bölümü Şefi olarak çalıştı.

  2003 Ekim – 2004 Şubat tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde kendi alanı ile ilgili gözlemler yaparak bu yöndeki tecrübelerini güçlendirdi.

 • Duygu Kutluoğlu Kılıç 1984 yılında…
  DUYGU KUTLUOĞLU KILIÇ

  DUYGU KUTLUOĞLU KILIÇ

  FineDine, Kurucu Ortak, Genel Müdür

  Duygu Kutluoğlu Kılıç 1984 yılında İstanbul’da doğdu. Kadikoy Anadolu Lisesi’nde aldığı ortaokul ve lise eğitiminden sonra İstanbul Teknik Üniversite Elektronik Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisansı’nı tamamladı. 2008-2010 yıllarında İstanbul’da İstanbul Teknik Üniversitesi ve Koç Üniversitesi, İsviçre’de ise Ecole Polytechnique Federale de Lausanne üniversitelerinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

  Özel sektördeki kariyerine 2010 yılında başlayan Duygu Kutluoğlu Kılıç, 2010-2012 yıllarında Huawei Türkiye’de Yazılım Mühendisi, Çözüm Mimarı ve Takım Yöneticisi görevlerini üstlendi. Bu şirkette sorumluluğunu üstlendiği projeler için yaklaşık 1 yıl Çin’de görev yaptı. 2012’de Türkiye’nin hızla büyüyen girişimlerinden Pozitron’da Proje Yöneticisi olarak işe başladı ve 2014 yılı itibariyle aynı şirkette Proje Yönetimi Direktörlüğü görevini üstlendi. 

   2015 yılında ortağı Adil Burak Kılıç ile FineDine girişimini kuran Duygu Kutluoğlu Kılıç, halen bu girişimde Genel Müdür olarak görev almaktadır. FineDine bir ayağı Amerika’da olan ve 45 ülkede 500’den fazla restorana hizmet veren bir restoran teknolojisi firmasıdır. 

 • Vorwerk Türkiye Genel Müdürü görevini…
  EBRU ERKAN AYANOĞLU

  EBRU ERKAN AYANOĞLU

  Vorwerk Türkiye, Genel Müdür

  Vorwerk Türkiye Genel Müdürü görevini yürüten Ebru Erkan Ayanoğlu Ankara Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunudur. Özellikle doğrudan satış konusunda deneyimi olan Ayanoğlu’nun meslek hayatı 1996-2003 yılları arasında Eczacıbaşı Avon kozmetikte çalışarak başladı. Ayanoğlu ardından 2003 yılında Oriflame firmasında çalışmaya başladı. Oriflame Türkiye’de önce saha sonrasında ise satış destek müdürü olarak görev yaptı. 2009 yılında Oriflame Türkiye Pazarlama Direktörüğü’ne getirildi. Ayanoğlu daha sonra sırasıyla sırası ile Oriflame Türkiye’de bölgesel Satış Destek Direktörlüğü ve bölgesel Satış Direktörlüğü görevini üstlendi. Ebru Erkan Ayanoğlu halen Vorwerk Türkiye şirketi Genel Müdürlüğü görevini sürdürmekte.

   

 • 1987 yılında İstanbul’da doğdu, Saint…
  ECE AYDIN

  ECE AYDIN

  İksir Resort Town, Co-founder

  1987 yılında İstanbul’da doğdu, Saint Benoit Fransız Lisesini tamamladıktan sonra 2009 yılında Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı yıl faaliyete geçen, annesi İksir Hanım’ın doğduğu topraklara yatırımı olan İksir Resort Town Tatil Kasabası’nda satış ve pazarlama departmanları ağırlıklı olmak üzere çalışmaya başladı. Ekibi ile beraber bir yandan kırsalda çok alternatifli, sürdürülebilir turizmi hayata geçirir ve yaşatırken, bir yandan da unutulmaya yüz tutmuş doğal ürünler ve bölgenin zenginliklerini araştırarak ortaya çıkardı. Bu noktada konaklama tesislerine 3 km. mesafedeki üretim çiftliklerini de 6 odası ile ekoturizm merkezi olarak renove ederek organik sertifikalarını aldı. Mutfaklarında sundukları ve tüm Türkiye’ye satışını yaptıkları ürünlerin topraktan sofraya tüm süreçlerinin planlanmasından, satış ve pazarlaması, konaklama tesislerinden, çiftliğin işletmeciliğine kadar tüm faaliyetleri 2. kuşak olarak yürütmeye devam ediyor.

 • Ferhan Talib, Kadıköy Anadolu Lisesi ardından…
  FERHAN TALİB

  FERHAN TALİB

  Facts Of Fashion, Kurucu, Yönetici Ortak

  Ferhan Talib, Kadıköy Anadolu Lisesi ardından Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar perakende sektöründe çalıştıktan sonra 2009’da yazmaya başladığı iconjane adlı blogu ile sosyal medya hayatına tam zamanlı olarak giriş yaptı. 2009’dan beri değişe ve dönüşen tüm sosyal medya mecralarında; modadan yeme içmeye seyahatten güzelliğe hayatının her alanında deneyimlediklerini paylaşarak, takipçilerine fikirler vermeye devam ediyor.

 • FUNDA İNANSAL

  FUNDA İNANSAL

  Dude Table Ajans Başkanı

 • Handan Abdurrahmanoğlu, İstanbul Bilgi…
  HANDAN ABDURRAHMANOĞLU

  HANDAN ABDURRAHMANOĞLU

  Arçelik Pazarlama A.Ş. – Grundig Türkiye Grup Yöneticisi

  Handan Abdurrahmanoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2002 yılında mezun oldu.

  Koç Üniversitesi’nin “Executive MBA” programını 2014’te tamamladı.

  Kariyerine 2003’te Arçelik ihracat bölümünde başlayan Abdurrahmanoğlu, 2012’de Orta Avrupa’dan, 2015’te ise Doğu Avrupa’dan sorumlu bölge müdürü olarak görev aldı. Abdurrahmanoğlu, 2016- 2017 yıllarında Arçelik’in omnichannel dönüşüm ve iletişimine liderlik yapmasının yanında Grundig’in Türkiye’deki organizasyonun da başındaydı.

  Abdurrahmanoğlu Grundig’in Türkiye’de relansmanını amacı olan marka konumlandırması çerçevesinde gerçekleştirerek, Ruhun Doysun platformunu hayata geçirmiştir.

  Markanın farkındalık hareketine öncülük etmesi, dijitalin ana mecra olması ve içerikle pazarlamayı gerçek anlamda hayata geçirmesi ile tanınan Abdurrahmanoğlu, halen Grundig Türkiye Grup Yöneticisi olarak görevine devam ediyor.

 • Haro Cümbüşyan bir sosyal girişimci ve…
  HARO CÜMBÜŞYAN

  HARO CÜMBÜŞYAN

  EK BİÇ YE İÇ ve Collectorspace, Kurucu Direktör

  Haro Cümbüşyan bir sosyal girişimci ve İstanbul’daki EK BİÇ YE İÇ ve collectorspace projelerinin Kurucu Direktörü.  London School of Economics, University of Pennsylvania ve Yale’den Ekonomi ve İşletme dallarında Yüksek Lisans dereceleri bulunan Cümbüşyan,1996-2008 yılları arasında ABD’de analitik danışmanlık yaptı.  Daha sonra ailesiyle Londra’ya yerleşerek güncel sanata odaklanan ve halen çeşitli sanat kurumlarının yönetim ve danışma kurullarında görev almakta olan Cümbüşyan, 2013’ten beri Zürih’te yaşıyor.

 • HAZER AMANİ
 • "Fransa'da Ecole Ferrandi ve Institut Paul…
  KAAN SAKARYA & DERİN ARIBAŞ

  KAAN SAKARYA & DERİN ARIBAŞ

  Şef

  “Fransa’da Ecole Ferrandi ve Institut Paul Bocuse’de okuduktan sonra; yine Fransa ve Belcika’da Michelin yıldızlı restoranlarda deneyim kazanan iki şef Kaan Sakarya ve Derin Arıbaş, 2016’da Basta! Street Food’u kurdular”

   

  Derin Arıbaş

  1985 doğumlu. St. Michel Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu.

  Aşçılık eğitimini Lyon’da Institut Paul Bocuse’de aldı.

  3 Michelin yıldızlı Astrance (Fransa) ve Hof Van Cleve’in (Belçika) de aralarında bulunduğu gastronomik restoranlarda çalıştı.

  Son olarak “Atelier Des Chefs” Dubai şubesinin executive şefliğini yaptı.

  Basta!’nın iki şef-ortağından biri.

   

  Kaan Sakarya

  1981 doğumlu. Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu.

  Kısa bir reklamcılık tecrübesinin ardından Paris’te Ecole Ferrandi’de aşçılık eğitimi aldı.

  Fransa ve Belçika’da Michelin yıldızlı restoranlarda deneyim kazandı.

  Son olarak İstanbul’da Nicole restoranın şefliğini yaptı.

  Basta!’nın iki şef-ortağından biri.

 •  Katie Parla Roma’da yaşayan bir…
  KATIE PARLA

  KATIE PARLA

  Gazeteci; Yazar; Gıda ve İçecek Eğitmeni

   

  Katie Parla Roma’da yaşayan bir gazeteci ve gıda ve içecek eğitmenidir. Aslen New Jerseyli olan Parla Yale Üniversitesi’nde sanat tarihi okumuş, Roma Tor Vergata Üniversitesi’nde İtalyan gastronomi kültürü üzerine yüksek lisans yapmıştır. Federazione Italiana Sommelier Albergatori Ristoratori’den sömeliye sertifikası, Roma Belediyesi’nden arkeolojik mağara bilimi sertifikası almıştır.

  Parla fevkalade yemekler ve içeceklere dikkat çekmeyi, bizi iyi beslemek için çaba gösteren insanların takdir görmesini sağlamayı ve insanların yemek hakkında konuşabilecekleri bir ortam yaratmayı kendine görev edinmiştir. Yaşadığı şehir olan Roma ile özel olarak ilgilenmekte, buranın yerel yemek kültürü açısından tehlike arz eden durumları yakından takip etmekte, restoran eleştirileri ve yemek trendleri konusunda eleştiriler kaleme almaktadır.

  20’den fazla kitapta imzası bulunan Parla’nın yemek eleştirileri ve gezi yazıları The New York Times, The Guardian, The Financial Times, Food & Wine, Condé Nast Traveler dahil olmak üzere birçok uluslararası yayında yer almıştır.

 • Kenan Yıldırım, 1987 yılında İstanbul'da…
  KENAN YILDIRIM

  KENAN YILDIRIM

  gezmelerdeyim.com, Instagrammer

  Kenan Yıldırım, 1987 yılında İstanbul’da doğdu.İşletme eğitimi aldı. Satış pazarlama konusunda çalışırken seyahat etmenin ve keşfetmenin ne denli mutluluk verdiğini hissedip yazmaya başladı. 2011 yılında günlüklerinden yola çıkarak; gezmelerdeyim.com ve aynı isimle hayata geçirdiği sosyal medya hesaplarından yazılar paylaşarak bu alanda ilk adımı atmış oldu.

  Seyahat ve yeni destinasyonlar keşfetmenin yanında, farklı ve lokal lezzetler ile sokak yemekleri en sevdiği konulardandır. Çeşitli dergilerde de yazılar yayınlayıp, keşif tutkusunun peşinden gitmeye devam etmektedir.

 • Lale Çavuşoğlu Kuseyrioğlu 1969 İstanbul…
  LALE KUSEYRİOĞLU

  LALE KUSEYRİOĞLU

  Pales Süt Ürünleri, Kurucu

  Lale Çavuşoğlu Kuseyrioğlu 1969 İstanbul doğumludur. Ortaokul ve liseyi İngiltere’de okudu Richmond Üniversitesi İngiltere’de BA Pazarlama eğitimi aldı. 1994 Çavuşoğlu – Davies danışmanlık şirketini kurdu. Şirketlere eleman yerleştirme, iletişim, liderlik eğitimi, yeniden yapılanma, yönetim organizasyonu hizmetleri verdi. Antakya’ya eşinin şehrine taşınıp 2016 senesinde Pales Süt Ürünlerini kurdu. Antakya’nın yöresel peynirlerini artisanal şekilde üretmeye başladı, coğrafi işaretleri alınan peynirleri üniversiteden aldığı danışmanlık ile uluslararası standarta uygun üretip ulusal pazarda satılmasını sağladı. Pales’in, yöresel ürün gamına Antakya mezelerini ilave ederek bunları da ulusal pazarda satmaya başladı. Slow Cheese organizasyonu daveti ile Bra İtalya’da ve Cheese Berlin Almanya’da ürettiği peynirleri tanıtmak üzere konuşmacı olarak yer aldı. Misyonu Unesco tarafından gastronomi şehri olarak seçilmiş Antakya’ya ait yöresel lezzetleri dünyada tanıtıp hak ettiği yere gelmesi.

 • Levon Bağış, 1980 yılında İstanbul'da…
  LEVON BAĞIŞ

  LEVON BAĞIŞ

  Yazar, Yeme İçme Uzmanı

  Levon Bağış, 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Kamu Yönetimi eğitimi alırken şaraba merak duymaya başladı. Bu merak, zamanla profesyonel hayatı haline geldi. WSET, London Wine Academy, Ecole du Vin gibi eğitim kurumlarında sertifika programlarına katılarak aldığı sertifikalar ile bilgilerini pekiştirdi. Kavaklıdere Şarapları bünyesinde hayata geçen Türkiye’nin ilk zincir şarap butikleri Kav Butikler’in kuruluşunu gerçekleştirdi. 2003-2009 yılları arasında bağ bozumu döneminde bağda ve kavda çalışma şansına sahip oldu. 4 yıl boyunca Kavaklıdere Şarapları Pazarlama Koordinatörlüğünü yürüttü. 15 yıldır en sevdiği şeyi, yani şarapçılığı profesyonel bir meslek olarak yürütüyor. Yine Türkiye’nin en geniş kapsamlı şarap profesyoneli eğitim programlarından olan ve 2006 yılından beri Kavaklıdere Şarapları bünyesinde verilen Kavekol’u hazırlayan Levon Bağış’ın “Şarabın ABC’si” isimli bir şarap eğitim kitabı bulunuyor. Karaf Dergisi ve FEED dergisinde yazıları yer aldı. Kuruyemiş Ansiklopedisinin madde yazarıdır.  Türk Mutfağının kimliklendirilmesi için önemli çalışmalardan  ‘’Yeni Yerel Sohbetlerin’’ kurucu ekibinde yer aldı. Salt bünyesinde yer alan ‘’Gastronomika’’porjesinin danışmanlığını üstlendi. 2009-2010 ders yılında Okan Üniversitesi Gastronomi bölümünde misafir öğretim görevlisi olarak ‘’İçki ve İçki Kültürü’’ dersini verdi. 2015 yılından itibaren Mutfak Sanatları Akademisinin şarap eğitimlerini vermeye ve haftalık AGOS Gazetesi’nde köşe yazarlığına devam etmektedir.

 •  Bilkent Üniversitesi, Turizm…
  M.CİHAN KIPÇAK

  M.CİHAN KIPÇAK

  Şef

   

  Bilkent Üniversitesi, Turizm işletmeciliği bölümünündün mezun olduktan sonra, İsviçre’ye gitmiş ve burada Joel Robuchon, Guy Savoy ve Alain Ducasse’ın Restoranlarını yönetmiş olan Stephane Montmayeur  ve  Laval Alain tarafından yetiştirilmiştir. Türkiye’ye döndükten sonra, bir sure Ankara’da çalıştıktan sonra sırasıyla Argos in Cappadocia, Mimolette’de yönetici pozisyonlarında çalıştı. Ardından Tomtom Suitesin F&B direktörlüğünü üslenip Üryan Doğmuş ile  La Mouette projesini hayata geçirerek Chef-Manager  görevini üstlendikten sonra Üryan Doğmuş ile kendi projelerini  hayat geçirerek 2012 ylında Gile Restaurant’ı, 2014 yılında, Nupera binasının içinde sokak yemeklerini yorumlayan Tabla Restoran’ı açtı. 2015 yazında ise  Üryan Doğmuş ile Tabla Alaçatı ile Hacımemiş Mahallesinde yer aldı. Yerli ve yabancı basında Vogue, The Guardian, der Feinschmeiker gibi birçok önemli mecra yer aldı   İtalya ve Kanadanın önemli Tv kanallarında yeraldı. 2008 yılında Bilkent Üniversitesi, En çok Gelecek vaad eden Genç ödülüne layık görüldükten sonra 2013 yılında en iyi Chef Kategorisinde GQ “Men of The Year”  ve 2014 yılında  Gecce.com  “Yılın Şefi” olarak ödüllendirildi.

  2017 Nisan’da 35 Senelik gastronomik kültüre sahip olan 2 Michelin Yıldızlı Spago İstanbul’un Executive Chef görevini aldı. Ekim ayında Zula İstanbul ile Harbiyenin arka sokaklarında çok ses getiren bir projeyi hayata geçirdiler. 2018 Mart ayında ise Wolfgang Puck’ın özel davetiyle 90. Oscar Törenlerinde Cihan Kıpçak önderliğinde ilk defa Türk Yemekleri servis edildi hemen akabinde 2 Michelin Yıldızlı Spago Beverly Hills’de Türk Tadım menüsü hazırladı. Ekim Sonunda açılacak olan Bomontideki ‘’Bâtard’’ ile klasik bistro temasına Eklektik bir yaklaşım getirmeye hazırlanıyor.

 • 1997 yılında Marmara Üniversitesi İletişim…
  MEHMET ATEŞ

  MEHMET ATEŞ

  Yemek Fotoğrafçısı

  1997 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisiyken başlayan fotoğraf hayatı, 1998 yılında dergi fotoğrafçılığına geçişiyle profesyonel bir boyut kazandı.

  İlk stüdyosunu yıkık bir Beyoğlu evinden evirdi… Koridorunun nemli duvarları çuval bezi üzeri mavi sıva alçısıyla kaplı stüdyosunda, sürekli şekil değiştiren kendi su altı haritasını yaratmayı başardı. İki sene bu stüdyoda müşterilerine soba üstü kestane keyfi yaşatan Mehmet Ateş, 2002 yılında şu anda da hizmet verdiği stüdyosuna taşındı.

  2003 yılında Sabah Dergi Grubu’nda, editoryal açıdan yeni bir maceraya başladı. Başlangıçta stil ve dekorasyonun ağırlıkta olduğu bu yolculukta, yemek fotoğrafçılığı ile tanıştı. Fotoğraf editörü olarak Ciner Dergi Grubu’na geçtiği 2008 yılında grup bünyesinde bulunan La Cucina Italiana ve Food and Travel dergileri ile yemek fotoğrafçılığı konusunda ustalaşma fırsatı buldu.

  Yemek fotoğrafçılığı üzerine çalışmalarına kendi stüdyosunda devam ediyor. 

  Diğer yandan, içindeki “öğrenme” ve “öğretme” aşkını dizginleyemeyen Mehmet Ateş’in, meslektaşı Erkin Ön ile birlikte düzenlediği “Yemek Fotoğrafçılığı Atölyesi” ile 2011 yılından bu yana fotoğraflarına lezzet katmak isteyenlerle buluşuyor.

  Fotoğrafçılık tekniği ve anlayışını, editoryal dünyanın nefes aldıran atmosferinde ‘’freerange’’ geliştirme fırsatı bulan Mehmet Ateş statik olmayan, yenilikçi ve global bir fotoğraf anlayışını temsil ediyor.

 • Mehmet Gürs, İstanbul Yiyecek İçecek Grubu…
  MEHMET GÜRS

  MEHMET GÜRS

  İstanbul Yiyecek İçecek Grubu, Ortak, Şef

  Mehmet Gürs, İstanbul Yiyecek İçecek Grubu bünyesindeki, “Mikla” dahil, 21 başarılı işletmenin şefi ve ortağı olmasının yanı sıra bir çok kişi tarafından, İstanbul’un çağdaş lokantacılığını başlatan kişi olarak tanınıyor ve başlattığı vizyoner “Yeni Anadolu Mutfağı” ile de adından söz ettiriyor. Bu yaklaşımda, geleneksel ve gerçekten “asil” ürünlere saygı ile eski ve yenilikçi yöntemlerle yarının mutfağını yaratma çabası var. Yıllar boyunca odaklandıkları yoğun araştırmalar ve yaratıcı prosesler sonucunda, araştırmacı şefler, tam zamanlı bir Antropolojist, köylüler, anneler ve dedeler ile birlikte, bölgenin ürünleri, yöntemleri, alışkanlıkları hakkında derin bilgi birikimi ile geniş bir ağ oluştu. Tüm bu çalışmalar, toprağın gerçek sahipleri ve şehirlerdeki şefler arasında başarılı bir işbirliği ile sonuçlandı. Ve ödül olarak, 2015 yılında listeye 96. sıradan giren Mikla, 2016 yılında 40 sıra sıçrayarak 56., 2017’de de tırmanışı sürdürerek 51. sıraya geldi. 2018 ‘de ise 44.sıraya yükselerek ilk 50’deki yerini aldı. Mikla, listeye dört sene üst üste giren tek Türk restoranı oldu.

  Mikla ile birlikte, Gürs, rahat aile lokantası zinciri “numnum café & restaurant”, İtalyan lokantası “Trattoria Enzo”, yenilikçi self servis lokantası “Terra Kitchen” ve kahvecilikte yeni sayfa açan “Kronotrop Coffee Bar & Roastery” markalarını da işletiyor. 3. dalga kahvecilikte Türkiye’de lider konumunda yer alan Kronotrop’un kavurma ustaları ve baristaları, son iki senedir Türkiye’yi Dünya şampiyonalarında temsil ediyor.  Buzzfeed ise Kronotrop’u ölmeden önce Dünyada görülmesi gereken 25 en iyi kahveci arasında sayıyor.

  İstanbul Yiyecek İçecek Grubu, Türkiye’de Gastronomi sektörünün öncüsü olarak yer almaya devam etmektedir.

   

   

 • Mehmet Kırali kurumsal hayatta uzun yıllar…
  MEHMET KIRALİ

  MEHMET KIRALİ

  Instagram Fenomeni, Fotoğrafçı

  Mehmet Kırali kurumsal hayatta uzun yıllar çalıştıktan sonra yolu Instagram’la kesişti. İş hayatının yoğun temposuna rağmen 25 yıldır en büyük tutkusu olan fotoğraf çekmeye her zaman vakit yarattı. Instagram’la birlikte yer aldığı dünya çapında projeler ve destinasyon tanıtım çalışmalarıyla çektiği fotoğrafları büyük kitlelerle buluştu. Farklı yayınlarda seyahat yazıları yazan ve sosyal medya stratejileri yöneten Kırali, keşfederek paylaşmayı hayatta önemli bir motivasyon olarak alıyor.

 • Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu olan…
  MERVE AKGÜL

  MERVE AKGÜL

  Dude Table, Food Marketing Stratejik Danışmanlık Ajansı Yöneticisi

  Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu olan Merve Akgül, üniversite yıllarında hayal etmenin en önemli yetkinlik olduğunun farkına varması ile okulunu dondurup Tanrılar Okulu kitabı yazarı Stefano D’Anna’nın Floransa’daki üniversitesi European School of Economics’te burslu Visionary Leadership eğitimini alıp üniversite eğitimini bu eğitimle birlikte tamamlıyor. Unilever Food Solutions’ta yaptığı 6 aylık staj deneyimi sayesinde hayal ettiği food ve marketing kavramlarının bir araya geldiği Funda Güzelmeriç İnansal’ın uzmanlık alanı ile karşılaşıyor. Üniversiteden mezun olup stajının bitmesi ile Funda Güzelmeriç İnansal ile 2012’de çalışmaya başlayan Merve Akgül, Dude Table’da Funda İnansal ile birlikte Türkiye’nin tek food marketing stratejik danışmanlık ajansı olarak entegre pazarlama hizmeti veriyor. Dude Table’da yeni nesil yöntemleri ve yeni alanları geliştiren şirket yöneticisi olarak gelişen yeni nesil ekonominin yeme-içme sektörüne entegre edilebileceği konusunda da çalışmalarına devam ediyor.

 • 2003 yılında Uludağ üniversitesi Gıda…
  MÜGE NEBİOĞLU

  MÜGE NEBİOĞLU

  ONAOO, Prof. Zeytinyağı Tadımcısı, Eğitimci

  2003 yılında Uludağ üniversitesi Gıda Mühendisliğinden mezun oldu. 2006 yılında Uludağ Üniversitesi Fen Bilimleri Gıda Mühendisliği’nde Yüksek Lisans’ını tamamlayarak,  2014 yılında Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliğinde doktorasına başladı.

  2003 yılında özel bir şirkette proje müdürlüğü yaptıktan sonra 2005 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Koruma Kontrol Genel Müdürlüğü’nde göreve başladı.

  2007 yılında Bursa ya yerleşerek Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü’nde uzman araştırmacı olarak(-uzmanlık alanı olarak “yağ teknolojileri-) çalışmaya başladı ve halen burada çalışmaya devam etmektedir.

  2010 yılında çalıştığı konulardan biri olan Zeytinyağı ile ilgili tadım eğitimleri almaya başladı ve eğitimleri Dünya’da sayılı ve İtalya’nın ilk uluslararası okulu olan ONAOO da 3 yıl boyunca alarak Profesyonel Zeytinyağı Tadımcısı ünvanımı aldı. Halen eğitimlerine devam etmekle birlikte bu okulun ilk resmi yabanci ogretmeni olarak gorev yapmaktadır.

  Bu eğitimleri ve ONAOO tadımcısı/eğitmeni ünvanı ile dünyanın sayılı başkentlerinde ve şehirlerinde (Paris, Roma, Barcelona, Amsterdam, Fas, Tunus, İstanbul) zeytinyağı tadım eğitimleri, workshopları düzenledi, çeşitli yarışmalarda jüri üyeliği yaptı. Türkiye’de düzenlenen zeytinyağı yarışmalarının üç tanesinde düzenleme kurulunda yer aldı. 2015 yılında Milano’da düzenlenen “zeytinyağı Tadımcıları Yarışması’ında Dünya 2. Liği kazandı. 2018 yılında Avrupada ilk 5 zeytinyagi tadimcisindan biri olarak tanimlandi.

  Türkiye’de ONAOO ile üç eğitim düzenlemektedir ve  halen ONAOO da Prof.zeytinyağı tadımcısı olarak ve eğitimcisi olarak görev almaktadır.

 • Murat Bozok, 6 Aralık 1975 tarihinde…
  MURAT BOZOK

  MURAT BOZOK

  Şef

  Murat Bozok, 6 Aralık 1975 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra radikal bir karar ile sevdiği meslek olan aşçılığı seçti. Amerika’ya yerleşerek Johnson & Wales Üniversitesi’ne kayıt oldu. Buradaki iki senelik eğitimini sürdürürken bir yandan da Rhode Island’daki restoranlarda çalışmaya başladı.

  Mezun olduktan sonra ilk ciddi iş tecrübelerini Hyatt Park Boston, Ritz Carlton New York ve Ritz Carlton Boston’da edinen Bozok, çok geçmeden Michelin kavramıyla tanıştı ve Michelin yıldızlı restoranlarda çalışabilmek için Alain Ducasse, Joel Robuchon, Pierre Gagnaire gibi dünyaca ünlü Michelin yıldızlı şeflere mektuplar yazmaya başladı. Yoğun çabalarının ardından ilk yanıt Pierre Gagnaire’den geldi. Bunun üzerine Sketch isimli 1 Michelin yıldızlı restoranda çalışmak üzere Londra’ya gitti.

  Sonrasında, Gordon Ramsay Holding’e bağlı 3 Michelin yıldızlı Royal Hospital Road ve 1 Michelin yıldızlı Angela Hartnett at Connought’ta toplam 2.5 yıl çalışan Bozok, Gordon Ramsay Grup’tan ayrılarak Paris’teki 2 Michelin yıldızlı L’atalier de Robuchon’da çalışmaya başladı. Burada geçirdiği 8 aydan sonra ise Londra’ya geri dönerek buradaki L’atalier de Robuchon restoranının kurulmasına katkıda bulundu.

  Robuchon’la çalıştıktan sonra tekrar Gordon Ramsay Holding’e dönen Bozok, 2 Michelin yıldızlı Petrus’a sous-chef olarak atandı. Yaklaşık 1.5 yıl kadar burada kalan Bozok, Gordon Ramsay’in İngiliz pub’larını gastro-pub’lara dönüştürme projesine bağlı olarak The Devonshire’da head chef ve sonrasında da alınan tüm pubların co-head chefi olarak görev aldı.

  2009 yılında Türkiye’ye geri dönen Murat Bozok ‘Mimolett’ isimli fine-dining restoranını açtı. Mimolett ile sayısız ödüller kazanan Murat Bozok, uzun süredir düzenli olarak Milliyet ve sonrasında Habertürk gazetelerinde köşe yazarlığı yapmaktadır. MBK Istanbul hem aşçılık eğitimi hem de danışmanlık hizmetlerine yoğun bir biçimde devam etmektedir. Nestle, Yudum, Unilever, Superfresh gibi gıda firmalarının yanında yurtiçinde ve yurtdışında birçok otel, avm, havalimanı ve restoran projelerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

  Son iki yıldır Beingurme kanalında hergün yayınlanan ‘Bıçağın İki Yüzü’ programını hazırlamaktadır. Daha öncesinde Show Tv’de yayınlanan ‘Masterchef’ programında yer almıştır. İki adet gastronomi üzerine basılmış kitabı bulunmaktadır.

 • 1954 doğumluyum. Çocukluğum Çukurova’nın…
  NARDANE KUŞÇU

  NARDANE KUŞÇU

  Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi, Kurucu

  1954 doğumluyum. Çocukluğum Çukurova’nın Ceyhan Köyü’nde kadınların üretimin büyük bir parçası olduğu bir çiftlikte geçti. Doğayı korumayı, coğrafyaya saygı ve sevgiyi öğreten Yörük kültüründen geliyorum. Köy Enstitüsü öğretmenleri tarafından okutuldum. İlkokulda da öğretmen okulunda da hep doğayla iç içeydim. Sanki doğanın bir parçası değilmişiz de, doğa kullandığımız bir şeymiş gibi davranılan yaşam şekli içimi acıtırken hep ailelerin çocuklarıyla birlikte gerçek bir şey yarattıkları, insanların doğaya dönerken kendi içlerindeki huzuru ortaya çıkarabilecekleri bir yaşam biçimi hayal ettim.

  Emekli olmadan önce kızımın aldığı deftere bir eğitim çiftliği çizmemle başladı her şey ve ailemle birlikte bu hayali gerçeğe dönüştürdük. Ailemin her bireyinin burada emeği var. Bütüncül bakış açısını, aile içerisinden başlayarak uyguluyoruz aslında. Ben tarımla ilgileniyorum, kızım mimari kısmı yönetiyor, gelinim finansal durumu kontrol ediyor, oğlum Ozan da eğitim merkezi ile ilgileniyor.

  Öğretmenlik yaparken çocuklardan çok şey öğrendim; yaşları ne olursa olsun insanların farklılıklarının onların öğrenme yöntemine yansıdığını gördüm. Sınıfın içinde not tutup kitap okuyarak öğrenmiyor herkes, 40 dakika aynı sırada oturmak motivasyon kaybettiriyor. Halbuki en güzel öğrenme yöntemi deneyim etmek; çocukların bitkileri domates dikerek öğrenmesini hayal ettim ben, astronomiyi yıldızlara bakarak keşfetmelerini istedim. Ozan da içimizde olan bu deneyimleme ihtiyacını kurumsal eğitimlere yansıttı. Çünkü bilmek ile öğrenmek arasında büyük bir fark var ve bu fark sadece deneyimleme sayesinde aşılabilir.

  Narköy; bir çiftlik, bir otel, bir eğitim merkezi ve birçok kişi için bir yuva. Her yaştan, her milletten insanın farklılıklarını aşarak bir bütün olarak dünyaya değer kattıkları bir yer. Güzel kalpli insanların bir araya gelip birbirlerinden sürekli bir şeyler öğrendikleri, kendi ilgi alanları doğrultusunda var oldukları bir cennet ve buraya yolu düşmüş herkesle paylaşılan ortak bir hayal…

 • NEŞE BİBER

  NEŞE BİBER

  Antre Gourmet, Kurucu

  1971 yılında Adana’da doğan Neşe Aksoy Biber,Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Programcılığı Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı bölümde iletişim yüksek lisansını tamamladı.

  İş hayatına Sabah dergi grubu reklam bölümünde  başlayan Neşe Aksoy Biber, kariyerine Akşam gazetesinde reklam müdürü, ardından CNN TÜRK’te reklam grup koodinatörü olarak devam etti. 2000 yılında DigiTürk’te Pazarlama ve Projeler koordinatörü görevini üstlendi.Bu dönemde şirketin kurumsal kimlik çalışmalarını, e-ticaret ve pazar geliştirme faaliyetlerini yürüttü. 2000 yılında kurucusu olduğu Türkiye’nin ilk peynir ve yöresel ürünler konusunda uzmanlaşmış şirketi, Antre Gourmet ile gurme gıda sektöründeki çalışmalarına başladı.

  Berrin Bal Onur  ile birlikte yazdıkları “Peynir Aşkına” ve“50 Peynirli Şehir Balıkesir” adlı iki kitabı bulunan Biber, peynirle ilgili danışmanlık, eğitim, araştırma ve gezi çalışmalarını sürdürmektedir.

  Neşe Aksoy Biber, halen Antre Gourmet ile ticari çalışmalarını sürdürmekte olup, Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı /YUCİTA üyesidir.

 • 1988’de Çorlu – Tekirdağ’da dünyaya…
  OLCAY SİLAHLI

  OLCAY SİLAHLI

  Fazla Gıda, CEO

  1988’de Çorlu – Tekirdağ’da dünyaya gelen Olcay Silahlı 2001’de girdiği Kuleli Askeri Lisesi’nin ardından 2005’te Kara Harp Okulu’na devam etti. Silahlı, okul üçüncüsü olduğu Harbiye’den ayrılarak İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İşletme Mühendisliğine devam etti. Bu okulu ise üç yılda bitirerek 2011’de iş hayatına atıldı. Deloitte Consulting’te İş Analisti, Unilever’de Marka Yöneticisi ve Akbank’ta Think Tank Koordinatörü gibi pozisyonlarda çalışan Olcay Silahlı, 2017’de, ortağı Arda Eren ile beraber, web tabanlı bir B2B atık yönetim platformu olan Fazla Gıda’yı kurdu.

 • 1975 yılında İstanbul'da doğdu. 1997…
  OZAN KUŞÇU

  OZAN KUŞÇU

  Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi, Genel Müdür

  1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1997 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. 1999 – 2001 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi’nde Finans dalında MBA öğrenimini tamamladı. İş hayatına Monitor Company’de, Yapı Kredi Bankası’nın “Yeniden Yapılanma Projesi”nde yer alarak başladı.

  1997 yılında Garanti Bankası’na MT olarak başlayan Ozan Kuşcu, 2005 yılına kadar bu bankanın çeşitli kademelerinde görev aldı.

  2000 yılında Belçika’da Management Center Europe (MCE)’dan “Advanced Selling Skills”, 2004 yılında İngiltere’de Cranfield School of Management’da “Vital Business Update” eğitimleri almıştır.

  Uzun yıllar Kurumsal Şubelerde Portföy ve daha sonra Satış Koordinasyon Yöneticisi olarak görev yapıp son olarak Garanti Bankası Eğitim Müdürlüğü’nde, Şube Müdürleri Teknik Eğitimi Projesinin koordinasyonu görevini yürüttükten sonra ayrılarak NAR Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nin kurucu ve yönetici ortağı olmuştur.

  Halihazırda Nar Eğitim, Narköy ve NarTek’te yönetici ortak, Agile Partners da ise ortak olarak görev yapmaktadır.

  İyi derece İngilizce ve Almanca bilen Ozan Kuşcu`nun uzmanlık alanları; Bankacılık ve Finans, Şirket Analizleri, Pazarlama, Yönetim Becerileri, İletişim, Satış ve NLP olarak sıralanabilir.

  Aikidoda siyah kuşak sahibi olan Ozan Kuşcu, amatör olarak gitar çalıp şarkı söylemektedir.

   

   

 • 1984 yılında Denizli’de doğdu. 2007…
  ÖZGE AKÇAY

  ÖZGE AKÇAY

  Garaj Gıda, Pazarlama ve İş Geliştirme’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

  1984 yılında Denizli’de doğdu. 2007 yılında Yeditepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Üniversite son sınıfta katıldığı bir sosyal sorumluluk projesi kariyerine yön verdi ve sivil toplum sektöründe iş hayatına başladı. 2007-2013 yılları arasında, sırasıyla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Darüşşafaka Cemiyeti, Abalıoğlu Holding çatısı altında Türkiye’de 50’nin üzerinde kenti gezdi; eğitim, kültür ve çevre projeleri gerçekleştirdi. Türkiye’nin önde gelen şirketleri ile ortak sosyal sorumluluk projeleri ve Avrupa Birliği projelerine liderlik etti. 2009 yılında Common Purpose Liderlik Eğitimi’ni tamamladı.

  2013 yılının sonunda Garaj Gıda’nın kurucu ekibine dâhil oldu. Plus Kitchen markasının yaratılması ve büyütülmesinde aktif olarak çalıştı. Küçüklüğünden beri mutfağa olan ilgisi, sürdürülebilir projelere olan motivasyonu, çevreye duyarlı bakış açısı bir çatı altında buluştu kendi deyimiyle. Halen Garaj Gıda’da Pazarlama ve İş Geliştirme’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

 • Pınar Öney Bilsel, çalışma yaşamına…
  PINAR ÖNEY BİLSEL

  PINAR ÖNEY BİLSEL

  Nestlé Türkiye, İçecekler İş Birimi Genel Müdürü

  Pınar Öney Bilsel, çalışma yaşamına öğrencilik yıllarında Management Centre Türkiye’de Müşteri Temsilcisi olarak başladı. 2 yıllık tecrübenin ardından 1996 yılında Kraft Foods’da Marka Müdürü olarak çalışmaya başlayan Öney buradaki 6 yıllık deneyiminin ardından PepsiCo’ya Pazarlama Müdürü olarak transfer oldu. Temmuz 2007’de ise Mövenpick Dondurmaları Ülke Müdürü olarak Nestlé ailesine katıldı. Daha sonra sırasıyla Nestlé Türkiye Pazarlama Hizmetleri ve İletişim Direktörlüğü ve Nestlé Türkiye Nescafé Xpress ve Çocuk İçecekleri Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Ocak 2016’da Nestle Türkiye İçecekler İş Birimi Genel Müdürlüğü koltuğunu devraldı. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlayan Pınar Öney Bilsel, Sabancı Üniversitesi’nde yönetim alanında MBA yaptı.

  Pınar Öney Bilsel, kahvenin sıcak içileceği algısının hakim olduğu bir dönemde Türkiye’ye getirilen Nescafé Xpress ile soğuk kahve kategorisinin Türkiye’ye tanıtılması, yaygınlaşması ve geniş kitleler tarafından benimsenmesinde önemli rol oynadı.

  Ana hedef kitlesi gençler olan Nescafé 3’ü 1 Arada’nın tüm iletişim çalışmalarını tek bir platformda bir araya getirerek bir yandan güçlü marka imajını destekledi diğer yandan orijinal ürünün yanı sıra tüm varyantlarda büyümeyi tetikleyen bir ivme yarattı. Bu çalışmayla markaya Effie’de Altın Ödül kazandırdı.

  Öte yandan lider marka olarak tüketicilere kahvenin hikayesini en doğru şekilde anlatma sorumluluğunu üstlenerek kahvenin çekirdekten fincana hikayesini anlatan kahve belgeselini hayata geçirdi. Türkiye’de ilk defa bir FMCG markası tarafından yayınlanan ilk markasız belgesel olan “Çekirdekten Fincana Kahvenin Hikayesi” aynı zamanda Türkiye’nin ilk kahve belgeseli oldu.

 • Şemsa Denizsel yemek tutkusunu hayata geçirip,…
  ŞEMSA DENİZSEL

  ŞEMSA DENİZSEL

  Şef

  Şemsa Denizsel yemek tutkusunu hayata geçirip, kendi tarzıyla yemek pişirebilmek ve onları istediği şekilde servis edebilmek için 2000 yılında Kantin’i açtı. Sadece mevsimsel ve yerli ürün kullanarak, küçük üreticileri desteklediği bir model yarattı. Yerelliği, malzemenin hasını, esnaf düsturunu, İstanbullu olmayı merkezine koyan Kantin kendi benzersiz hikayesini yarattı. Denizsel 18 yıl sonra şimdi yeni bir hikayenin peşinde, Ayvalık’ta bir yemek atölyesi, bir mutfak kuruyor.

 • Yemeği, onu yaratanların hikayelerinini,…
  TUBA ŞATANA

  TUBA ŞATANA

  Yazar, İstanbulfood.com, Kurucu

  Yemeği, onu yaratanların hikayelerinini, esnafı, yerel ürünleri, tatları, şehrin yemek halini ve Türkiye coğrafyasının yemek kültürünü anlattığı  istanbulfood.com’u 2009 yılında kurdu.

  TED Ankara Koleji ve Bilkent Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği bölümü mezunu olan Şatana, yiyecek ve içecek sektöründe 1993 yılında çalışmaya başladı ve  açılışından yönetimine birçok uluslararası otel ve kuruluşta görev aldı.

  Türkiye mutfağı ile ilgili yurtiçi ve yurtdışında restoranlara, şeflere ve televizyon programlarına malzemeleri anlatmakta, şefler ve lokantalar ile yerel malzemeyi buluşturmakta, yerel turizm kalkınma projelerinde, yiyecek ve içecek operasyonlarında uzun süreli eğitimler düzenlemekte ve danışmanlık vermektedir. Turizm yatırım projelerinde çalışmalarına İstanbul’da devam etmekte, dönem dönem üniversitelerde ve gastronomi okullarında ders ve seminerler vermektedir.

  Radikal, Hürriyet ve Cumhuriyet’te köşe yazarlığı yapmıştır. Türkiye’de ve uluslararası medyada Türkiye mutfağı ile ilgili yazılar yazmaya devam etmektedir.

  Meyhane Erbabının El Kitabı (Boyut, 2011) eş yazar, Güneşin ve Ateşin Tadı (YKY, 2012) fotoğraf sanatçısı, Yashim Cooks Istanbul (Arganout Books, 2016) kitabına fotoğrafları ile katkıda bulunmuştur.

 • Tarsus Amerikan Lisesi ve Başkent Üniversitesi…
  ÜRYAN DOĞMUŞ

  ÜRYAN DOĞMUŞ

  Şef

  Tarsus Amerikan Lisesi ve Başkent Üniversitesi İktisadi ve idari bilimler fakültesi turizm işletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine profesyonel mutfak alanında yön vermeye karar verdikten sonra Culinary Institute of America (CIA)’dan mezun olmuştur. Ritz Carlton Sarasota ve Ritz Carlton Kapalua’da çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönmüştür. Türkiye’de ilk olarak Kapadokya’da Argos in Cappadocia Otel’de aşçıbaşı olarak görev almıştır. İstanbul’da sırasıyla Mikla Restaurantta çalıştıktan sonra Cihan Kıpçak ile Tomtom Suits F&B direktörlüğü ve aşçıbaşılık görevlerini yapmıştır. 2011 yılında Tomtom suitesteki görevininin yanı sıra USLA da eğitmenlik yapmaya başlamıştır. 2012 yılında Gile Restaurantı açmak için Tomtom suites teki görevinden ayrılmıştır. 2013 yılında en iyi Chef Kategorisinde GQ Men of The Year  ve 2014 yılında  Gecce.com  “Yılın Şefi” olarak ödüllendirildi. 2015 yılında Tabla Alaçatıyı. 2016 yılında Tabla Nuterası açtı. 2016 yılında üç yıldır sürdürdüğü USLA yönetici şefliği görevinden ayrıldı.  Bu süre Zarfında Cihan Kıpçak ile kurdukları Let’s danışmanlık ile istnbulun bir çok ünlü restaurantına hizmet verdiler, 2017 Ekim ayında ise Zula İstanbul ile sokak yemeklerine dayalı bir restoran açtılar. Ekim Sonunda açılacak olan Bomontideki ‘’Bâtard’’ ile klasik bistro temasına Eklektik bir yaklaşım getirmeye hazırlanıyorlar.