2015 Konuşmacıları

 • BELİRSİZLİK ORTAMINDA İKNANIN…
  ROBERT CIALDINI

  ROBERT CIALDINI

  BELİRSİZLİK ORTAMINDA İKNANIN GÜCÜ

  Kararlarınız üzerinde sosyal çevrenizin etkisi ne kadar baskın? Kararsızlığınızın neden olacağı olası sonuçlar neler? Belirsizlik durumunda iknayı mümkün kılan üç temel prensip hangileri? Sektörün en çok satan kitapları arasında yer alan İknanın Psikolojisi’nin yazarı Robert Cialdini altı ana başlıkta topladığı iknanın genel geçer prensiplerini tüm bu sorular ve daha fazlasını yanıtlamak adına seferber ediyor. Marketing Day’de sahne alan Cialdini otorite, konsensüs ve güvenilirlik prensiplerinin nasıl çalıştığını sayısız örnek üzerinden anlatacak.

   

  18 KASIM 2015 MARKETING DAY

  Dr. Robert B. Cialdini’nin Brand Week Istanbul Programı:

  KEYNOTE SPEECH / MASTER HALL

  09.30 – 11.00

  Belirsizlik Ortamında İknanın Gücü sunumuyla Brand Week Istanbul sahnesinde katılımcıların karşısına çıkacak.

  İMZA GÜNÜ / MEDIACAT CORNER

  11.00 – 11.30

  İknanın Gücü: Teori ve Pratik Bir Arada MediaCat Corner’da kitap imzasında okurlarıyla buluşacak.

  VIP MEETING / VIP LOUNGE

  12.30 – 14.00

  VIP Lounge’da Türkiye’de medya, pazarlama, iletişim alanlarında uzman akademisyenlerle öğle yemeğinde bir araya gelecek.

  ACADEMIC SPEECH / ISTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ (MARKA OKULU)

  19.00 – 20.30

  İstanbul Bilgi Üniversitesi akademisyenleri ve Marka Okulu öğrencilerine “The Power of Social Versus Financial Factors in Behavior Change” başlıklı semineri verecek.

  HAKKINDA

  Harvard Business Review, kariyerini ikna bilimi üzerine yaptığı araştırmalara adayan ve ikna, satış, pazarlama, liderlik ve iletişim alanlarında dünya çapında bir numaraya oturmuş bir akademisyen olan Robert Cialdini’yi iş dünyasında atılım yapan araştırmalarıyla ilk sıralarda gösteriyor.

  Tüm dünyada 2 milyondan fazla satan İknanın Psikolojisi, New York Times en çok satanlar listesinde ilk 10’da,Fortune’un iş dünyasıyla ilgili ilk 75 kitabı arasında ve CEO Read tarafından tüm zamanların en çok okunan 100 kitabı listesinde yer almaktadır.

  Robert Cialdini North Caroline Üniversitesi’nden doktorasını aldıktan sonra Columbia Üniversitesi’nde ihtisas yapmıştır. Ohio State University, University of California, the Annenberg School of Communications ve Stanford University’de dersler verdi. Arizona State University’de Regents komitesinde kürsüsü olan Cialdini, psikoloji ve pazarlama alanlarında eğitim vermeye devam etmektedir.

  Influence at Work’ün Başkanı olarak çalışmalarına devam eden Cialdini’nin odaklandığı alan, etik ikna eğitimleri, kurumsal şirket seminerleri ve Cialdini Metodu sertifikalı eğitmenliğidir.

 • Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde…
  CEM YILMAZ & ÇELİK

  CEM YILMAZ & ÇELİK

  Komedyen, Aktör, Film Yapımcısı

  Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde üniversite yıllarında Leman dergisinde çalışmaya başladı. İlk gösterisini dergide çalıştığı yıllarda, Leman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Sonrasında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahne almaya başladı ve düzenlediği gösteriler ile adını duyurmayı başararak günümüze kadar toplamda 4.000’den fazla kez sahneye çıktı. 1998’de Her Şey Çok Güzel Olacak isimli filmle sinema sektörüne adım attı. İçlerinde Türk Sineması’nın en sevilen filmleri arasına girmiş olan G.O.R.A, A.R.O.G, Hokkabaz, Yahşi Batı ve Pek Yakında gibi yapımların da bulunduğu 10 filmde rol aldı ve 3 filmde seslendirme sanatçısı olarak çalıştı. Sinema alanındaki çalışmalarının yanı sıra sahne gösterilerini de devam ettirdi; her biri kapalı gişe oynayan 4 ayrı stand up gösterisi gerçekleştirdi, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası işbirliği ile özel konserler kapsamında orkestraya 2 kez şeflik yaptı ve üniversite ziyaretlerinin birleşiminden oluşan bir DVD çıkardı. Kariyeri boyunca birçok markanın reklam yüzü oldu, aralarında Panasonic, Opet, Türk Telekom, Türkiye İş Bankası, Doritos gibi büyük markaların yer aldığı firmalar için başarılı reklam kampanyalarına imza attı. Karikatürlerinin yer aldığı bir kitap ve 3 filminin senaryolarının kitaplaştırılmış hali de okurların yoğun ilgisini çekti. “Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”, “4.Yeşilçam Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” ve “Brussels Uluslararası Bağımsız Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” gibi ödüllerin de dahil olduğu çeşitli ödüllere layık görüldü.

 • “Biz fark yaratan etkinin peşindeyiz. Gönül…
  TUĞBAY BİLBAY

  TUĞBAY BİLBAY

  Manajans J. Walter Thompson, CEO & CCO

  “Biz fark yaratan etkinin peşindeyiz. Gönül çelen fark, insanların değişmeyen özellikleri ve düşleri üzerine, bir takımın ortak enerjisi ile yaratılır.” Bazıları Türkiye’de hala tek olan 150 den fazla yaratıcılık, etkinlik ve mükemmellik ödülü kazandı. Big5 denen CannesLions, Clio, D&AD, LIAA ve The One Show yarışmalarının hepsinden altın ve gümüş olmak üzere ödül almış 2 Türk Yaratıcı Yönetmenden biri oldu. Dünyanın sayılı yarışmalarında jüri üyelikleri yaptı, üniversitelerde öğretim görevlisi olarak sektöründen aldıklarını geri vermek için çalıştı. Grey’de görev yaptığı 4 yıl içinde, daha önce liste dışında olan ajansın 2008 yılında en çok ödül alan Türk ajansı ve dünya çapında en çok yeni iş kazanmış Grey ofisi olmasında büyük rol oynadı ve aynı yıl Grey Worldwide tarafından verilen “Accelerating Creativity Award”ı kazandı.

 • EKRANA UZAN, VERİYE DOKUN İnsanlar fiziksel…
  JINHA LEE

  JINHA LEE

  EKRANA UZAN, VERİYE DOKUN İnsanlar fiziksel çevreleriyle girdikleri etkileşimde oldukça sofistike yetkinlikler geliştirmişken, dijital enformasyonla tek iletişim yolumuzun küçük, dümdüz bir ekran parçasına sıkışmış olması trajik değil mi? Jinha Lee, yapacağı sunumda bu soruyu yapısöküme uğratacak. Fiziksel dünya ve dijital dünyayı ikili bir karşıtlığa hapsetmektense birbirleriyle diyaloğa sokan Lee; dijital verilerin fiziksel temsil koşullarını ve insanoğlunun sahip olduğu kinetik/estetik yetilerin nasıl avantaja çevrilebileceğini anlatacak. 20 KASIM 2015 DIGITAL&MOBIL DAY Jinha Lee’nin Brand Week Istanbul Programı: Ekrana Uzan, Veriye Dokun / MASTER HALL 11.00 – 11.40   HAKKINDA Jinha Lee fiziksel ve dijital dünyaların kesiştiği noktada çalışmalarını sürdüren bir mühendis ve tasarımcıdır. TED’in en önemli konuşmacılarından biri olan Jinha, tasarımcı ve mühendis kimliğiyle dijital bilgiyi fiziksel dünyaya bağlayan yeni yolları keşfediyor. 2013 TED konuşmasında dijital dünyayla ilişkisinde insanların doğuştan gelen kinestetik ve algısal yeteneklerinin kullanılmasını etkinleştiren yöntemleri açıklıyor. Jinha, MIT Media Lab’deki çalışmalarına ara vererek Samsung’da televizyon arayüzü tasarımı yapan ekibi yönetmeye başladı. Yeni buluşları arasında SpaceTop hareketli kontrol sağlayan 3D sistemleri, dokunulabilir arayüz ve ekranın içine girebilen kalem bulunuyor. Jinha, Eone ürünlerinin parçalarını tasarlayan ve dokunmatik saati (görme engelliler dahil geniş kitlelere yönelen bir marka) bulan kişidir ve Sony Bilgisayar ve Bilim Laboratuvarı ile Microsoft Uygulamalı Bilimler’de araştırmalar yürütmektedir. Tokyo Üniversitesi’nde elektronik mühendisliği okuyan Jinha’nın pek çok çalışması akademik konferanslarda ve müzelerde gösterilmiş ve sergilenmiştir. Pek çok tasarım ve inovasyon ödülü alan Jinha, MIT Teknoloji’nin en genç 35 inovasyon liderinden biri olarak gösterilmektedir. FastCompany’nin yaşayan en büyük tasarımcılar listesinde ilk 30’da yer alır.

 • HAKİKATİ BULMA EGZERSİZİ Luke Sullivan, Brand…
  LUKE SULLIVAN

  LUKE SULLIVAN

  HAKİKATİ BULMA EGZERSİZİ Luke Sullivan, Brand Week Istanbul’a özel hazırladığı “An Excercise in Finding the Truth” başlıklı Master Class’ta pazarlama evreninin sınırlarındaki “hakikati” nasıl bulabileceğimizi anlatacak. 32 yıllık reklamcılık kariyerinin ardından tecrübelerini aktardığı her kitabı ve konuşmasıyla sektörün yönünü tayin eden duayen isimlerden reklamcı-yazar Luke Sullivan’ın seminerine katılanlar, marka hakikati kavramının gücüyle tanışacak. “Bu ürün, servis veya kategori hakkında söyleyebileceğim en hakiki şey ne olabilir?” sorusuna yanıt ararken izlenmesi gereken yolu tarif edecek olan Sullivan’ın bunun için patenti kendisine ait bir de metodu var. “Bar taburesi sahiciliği” testini ve neden odak grupların değil gerçek insanların neler söylediğini anlamak gerektiğini ortaya koyacak olan Sullivan’ın semineri katılımcılara dolambaçlı yollardan sıyrılıp gerçeği kucaklamanın gücünü gösterecek. Hakikati bulma egzersizini tamamlayan katılımcılar sertifika alacak. 19 KASIM 2015 CREATIVITY & LOVEMARKS DAY Luke Sullivan’ın Brand Week Istanbul Programı: MASTERCLASS 11.00 – 12.00 Marka Hakikatini Bulmak adlı masterclass ile seyircilerin karşısına çıkacak. İMZA GÜNÜ / MEDIACAT CORNER 12.00 – 12.30 Satan Reklam Yaratmak adlı kitabının imzasında okurlarıyla buluşacak. KEYNOTE SPEECH / MASTER HALL 14.05 – 15.00 Güçlü Marka Hikayeleri için Platform Oluşturmak sunumuyla Brand Week Istanbul sahnesinde katılımcıların karşısına çıkacak. HAKKINDA Ünlü reklamcı, yazar ve konuşmacı Luke Sullivan pazarlama, reklamcılık ve markalaştırma konularında uzmandır. 32 senelik reklamcılık hayatından sonra Fallon ve The Martin gibi elit kreatif ajanslarla çalışmış olan Luke Sullivan şu anda Savannah College of Art and Design’ın başında yer almaktadır. Miller Lite, Time, BMW ve Lee markalarının da içinde bulunduğu sayısız kampanyaya imza atan Sullivan popüler reklamcılık kitabı “Hey Whipple, Squeeze This” in de yazarıdır. Austin SXSW Interactive’de ve Amerika’nın 30 farklı şehrinde konuşma yapmış olan Luke Sullivan’ın Türkiye’de ün kazanmış “Satan Reklam Yaratmak” isimli kitabında reklam yazarları, müşteri tarafı ve müşteri temsilcilerine önemli ipuçları vermektedir.

 • BAŞARILI MARKA HİKÂYELERİNİN İLK ADIMI:…
  SHAWN CALLAHAN

  SHAWN CALLAHAN

  BAŞARILI MARKA HİKÂYELERİNİN İLK ADIMI: ÇALIŞANLARINIZ Pazarlama evreninde hikâyelerin hüküm sürdüğü bugünlerde marka ve satış departmanlarınızı nasıl bir araya getirebilirsiniz? Belki de satış departmanındaki çalışanlarınız sahadayken hikâyenizi anlatabilirler. Çalışma ortamında insanlığı yeniden tesis etmek amacıyla 2004 yılında kurduğu Anecdote adlı şirketi aracılığıyla liderlere iş konulu hikâye anlatımı, etkileşim yaratma, etkileme ve ilham vermek konularında eğitimler veren Storytelling Danışmanı ve İletişim Stratejisti Shawn Callahan başarılı marka hikâyeleri oluşturmanın kilit noktalarını BWI 2015’te paylaşacak. Master Class’ında iyi hikâyelere sahip olmanın öneminin yanı sıra, bu hikâyeleri anlatmaya gönüllü satışçılara sahip olmanın gerekliliğini anlatacak olan Callahan, seminerini dünyanın en büyük otel zinciri IHG ve ABD’nin en revaçta perakendecilerinden PIRCH’ten örneklerle destekleyecek.   18 KASIM 2015 MARKETING DAY Shawn Callahan’ın Brand Week Istanbul Programı: Business Storytelling Session / MASTER CLASS 09.30 – 11.00   HAKKINDA Shawn dünyanın lider hikaye anlatımı danışmanlarının başında gelmektedir. Çalıştığı firmaların yönetici ekiplerini strateji bulmak ve stratejisini doğru şekilde anlatmak adına eğitmektedir. Stratejik iletişim üzerinde çalışmadığı zamanlarda Shawn lider isimlere iş konulu hikaye anlatımı, etkileşim yaratma, etkileme ve ilham vermek konularında eğitimler vermektedir. Kariyerine Oracle ve IBM gibi teknoloji firmalarıyla adım atan Shawn daha sonrasında herhangi bir girişimin başarısını insan faktörünün belirlediğine karar vermiştir. Bu sayede 2004 yılında Anecdote isimli firmayı kuran ve özel hikaye anlatıcılarına daha iyi lider olmaları konusunda yardım eden Shawn Callahan kurumlara hikayelerin yardımıyla stratejilerini uygulama fırsatı vermektedir. Shell, Danone, Microsoft ve Bayer gibi “Global “1000” firmalarıyla çalışan Anecdote isimli şirketine ait lisanslı business storytelling programları bulunmaktadır. Anecdote 19 ülkede 30 partnerle çalışmaktadır.

 • MARKANIZ SÜRÜNGEN BEYİNLE NE YAPABİLİR?…
  PATRICK RENVOISE

  PATRICK RENVOISE

  MARKANIZ SÜRÜNGEN BEYİNLE NE YAPABİLİR? Dünyanın ilk nöropazarlama ajansı olan SalesBrain’in kurucu ortağı Patrick Renvoisé’ye göre bu sorunun cevabı açık: Her şeyi. 2011 ve 2014’te Advertising Research Foundation tarafından verilen Araştırmada İnovasyon Ödülü’nü iki kez kazanan, ajansı SalesBrain’in imzasını taşıyan NeuroMAP ile markaları tüketicileriyle bilimsel bir rota üzerinden buluşturan Renvoisé Brand Week Istanbul’da özel bir seminer veriyor. “Markanızın mesajlarını tüketicinizin beynine saçıyor musunuz; yoksa değer önermelerinizi beynin karar almayı tetikleyen noktasına mı gönderiyorsunuz?” sorusu üzerinden şekillenecek seminerle, 2002’den bu yana 6 binden fazla şirket ve 20 ülkeden 62 bin yöneticiyi eğiten metot katılımcılarla İstanbul’da buluşacak.   18 KASIM 2015 MARKETING DAY Patrick Renvoise’nin Brand Week Istanbul Programı: Nöromarketing Oturumu / MASTER CLASS 11.30 – 12.30 Sürüngen Beynin Fethi adlı Masterclass ile seyirciyle buluşacak.   İMZA GÜNÜ / MEDIACAT CORNER 12.30 – 13.00 Nöro Marketing adlı kitabının imza gününde okurlarıyla buluşacak.   HAKKINDA Patrick Renvoise, iki yılını araştırma bazlı ikna modeli nöro haritanın formülünü yazmakla geçirdi. Bu metodoloji 12 yıldır kullanılmakta ve 6000’den fazla şirketi bilimsel temellerde daha fazla iş almaya ve daha yetkin bir ikna gücüne sahip olmaya hazırlamaktadır. Ortağı Dr. Christophe Morin ile SalesBrain’i kurdu ve Silicon Graphics’te iş geliştirmeden sorumlu olarak çalıştı. Ardından LinuxCare’de İş Geliştirme Direktörlüğü yaptı. 3 milyon dolarlık işlem yapmayı başaran ve NASA, Boeing, Shell, Canon, BMW, Airbus gibi kuruluşlara milyon dolarlık süper bilgisayar satışı yapan Patrick Renvoise dünyanın en iyi beyinleriyle çalışmış olduğundan satış sürecinde insan beyninin geçtiği evrelerden oldukça etkilenmiştir. National Institute of Applied Sciences’dan (Lyon) Bilgisayar Bilimi master derecesine sahip olan Renvoise şu anda SalesBrain’in nöropazarlama bölümünün başında bulunmaktadır.ve ekibiyle satış ve pazarlama stratejisinin tüketici beyni üzerindeki etkilerini gözler önüne sererek firmalara danışmanlık yapmaktadır. SalesBrain Hakkında: Dünyanın ilk nöropazarlama ajansı olan SalesBrain nörobilim sayesinde markanın satış ve pazarlama performansını müşterinin karar verme mekanizmasını hedefleyerek dönüştürmeyi amaçlayan bir bakış açısına sahiptir. Nöroharita ikna modelini kullanarak SalesBrain müşterilerinin bilimsel araştırma, mesajlaşma, yaratıcı ve öğretici hizmetleri sayesinde daha fazla iş almasını, daha fazla kişiyi ikna etmesini sağlamaktadır. 2002 yılında kurulan SalesBrain dünya çapında 6000’den fazla şirkete destek vermiş ve 20 farklı ülkeden 62000 yöneticiyi eğitmiştir. Ödüller

  • Renvoise 2008 yılında The Vistage “Above and Beyong” konuşmacı ödülünü almıştır. Vistage dünyanın en büyük CEO üyelik organizasyonudur.
  • 2009 yılında NeuroMAP ile Amerikan Pazarlama Derneği’nden “Next big thing in marketing” ödülünü almıştır.
  • SalesBrain 2011 ve 2014’de Reklamcılık Araştırma Derneği’nden Inovasyon Araştırma ödüllerini almıştır.
 • Travelocity.com’u kuran Terry Jones, altı…
  TERRY JONES

  TERRY JONES

  Travelocity.com’u kuran Terry Jones, altı yıldır şirketin başkanlığını ve CEO’luğunu yürütmektedir. Halka açılan travelocity.com’dan ayrıldıktan sonra Kayak.com’u kurmuş ve şirket Priceline’a satılana kadar başında kalmıştır. American Airlines & Sabre Inc.’in CEO’luk görevinde bulunan Jones, 24 yıl çeşitli pozisyonlarda yöneticilik yaptıktan sonra, uygulama geliştirme ve ürün geliştirme ekiplerinin başında yer almıştır. Denison Üniversitesi’nden mezun olan Jones 1971 yılında Vega Travel’da sektöre adım attı. Travel Advisor’da 5 sene boyunca başkan yardımcısı olan Jones Doğu Avrupa ve Sovyetler Birliği’ne iş seyahati konusunda uzmanlaşan bir firmanın başkanlığını üstlendi. ON Inovasyon isimli kitabı da olan ON Inc. Danışmanlık şirketini yöneten Jones firmalara dijital ekonomiye geçişlerinde destek oluyor. Boingo, Smart Destinations ve Cognite Inc.’in yönetiminde yer alan Terry Jones, General Catalyst Partners and Sierra Angels’ın da girişim sermaye uzmanıdır.

 • Gökhan Öğüt, Kasım 2013 itibariyle, Vodafone…
  GÖKHAN ÖĞÜT

  GÖKHAN ÖĞÜT

  Gökhan Öğüt, Kasım 2013 itibariyle, Vodafone Türkiye’nin İcra Kurulu Başkanı olarak atandı. Bu görevi öncesinde Vodafone Türkiye’de Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Bireysel Müşteriler İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. YASED ve BÜVAK Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) ve B20-Business Leader Forum üyesi olup, TURYİD (Turizm, Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği) Danışma Kurulu Üyesi’dir. Capital Dergisi tarafından 2010 yılında “Yılın Pazarlamacısı” seçilmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan ve yüksek lisans derecesini işletme dalında (MBA) Chicago Illinois Üniversitesi’nden alan Öğüt, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • DİJİTAL DÖNÜŞÜM KİTİ “Sektörümüzün…
  RAY VELEZ

  RAY VELEZ

  DİJİTAL DÖNÜŞÜM KİTİhurriyet.com.tr “Sektörümüzün geleceği pazarlama, tüketim kültürü ve teknolojinin kesiştiği noktaları iyi okumakta yatıyor” diyor Ray Velez. Razorfish Global’in yaratıcı iş modelini bu üç unsura göre bir araya getiriyor. Hissedarlar, ajans yetkilileri ve pazarlama yöneticilerini tüketiciler, yaratıcılık ve organizasyonel değişim konularında ciddi bir öğrenme süreci bekliyor. İletişim sektörünü bekleyen meydan okumaları sunumunda sıralayacak olan Velez, muhtemel çözümleri de paylaşacak katılımcılarla.   20 KASIM 2015 DIGITAL&MOBIL DAY Ray Velez’in Brand Week Istanbul Programı: Ray Velez&William Lidstone Networking / VIP LOUNGE 12.30 – 13.30 Dijital Dönüşüm Kiti / MASTER HALL 14.30 – 15.00 21 KASIM 2015 BRAND ACADEMY DAY 10:05 – 10.30 Dijital Dönüşüm Kiti / MASTER HALL HAKKINDA Ray Velez Razorfish’in global teknoloji direktörüdür. Razorfish’in web teknoloji tasarımları konusunda gerçekleştirdiği tüm projeleri ve şirketin 400’den fazla teknoloji uzmanını yönetmektedir. Ray’in dijital ve mobil uygulama geliştirme konusunda derin tecrübe sahiptir ve Razorfish’in Citibank ve Ford Motor’u içeren müşteri portföyünü yönetmiştir. Razorfish’in finansal sosyal medya start up’I Bundle ile ortaklığı konusunda da rol almıştır. Ray’in geçmiş deneyimi mimari danışmanlık şirketleri, stratejik IT planlama firmalarını içermektedir. Ray Velez’in donanımı çeşitli teknoloji ve metodolojilerini kapsar ve teknoloji endüstrisinde 15 senelik tecrübe kazanmıştır. Cambridge Technology Partners’da tasarım danışmanlığı olarak görev almış olan Ray Velez IEEE ve ACM gibi profesyonel kurumların da başlıca üyesidir. Ray Boston Üniversitesi felsefe ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinden mezun olmuştur.

 • Sunucu, yapımcı ve girişimci olan Acun…
  ACUN ILICALI

  ACUN ILICALI

  Sunucu, yapımcı ve girişimci olan Acun Ilıcalı, Acun Medya’nın kurucusu ve Acun Medya ile TV8’in Yönetim Kurulu Başkanıdır. Televizyonculuğa 1993 yılında futbol muhabirliği ile başlayan Ilıcalı, muhabirlik ve yapım aşamalarında bir çok görevde yer aldıktan sonra, Spor-Magazin Programı Televole’de kendi yapımcılığında bir özel bölüme imza atmıştır. 2002 yılında ise bu yapımı ‘Acun Firarda’ adında ayrı bir program olarak yapmaya ve sunmaya başlamıştır Acun Ilıcalı 2004 yılında “Acun Medya” isimli prodüksiyon şirketini kurmuş, ve son 11 yıl içinde izleyici tarafından büyük beğeniyle izlenen önemli televizyon yapımlarında yapımcı, sunucu ve jüri üyesi olarak yer almıştır. Acun Ilıcalı geçtiğimiz yıllarda ekibiyle birlikte “Acunn.com” adlı internet portalını ve “Sekiz.com” adlı giyim içerikli e-alışveriş sitesini oluşturmuş, 2013 yılının sonlarında da TV8’i satın almıştır. Acun Ilıcalı bugün televizyon hayatına, yapımcılık, sunuculuk ve jüri üyeliği yaptığı programlarla birlikte, sahibi olduğu TV8’de devam etmektedir.

 • Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından sanat…
  AJDA PEKKAN

  AJDA PEKKAN

  Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından sanat markası tescillenmiş,Türkiye’nin en önemli sanatçısı Ajda Pekkan; farklı,özgün ve sürekli güncel kalan sanat yaşamında, sürdürülebilir marka iletişimini yönetmiş ve hayranları ile bağını dijital çağa uyarlamış bir Süperstar.

 • Niall Twitter’ın satış ortaklıklarını…
  NIALL HORGAN

  NIALL HORGAN

  Niall Twitter’ın satış ortaklıklarını yönetmektedir. Twitter EMEA ülkelerinden sorumlu ilk satış yapan çalışanıdır. Twitter’ın yeni pazarlara girişinden sorumlu olan Niall doğru ortaklarla çalışıp büyümesini sağlamak konusunda söz sahibidir. Twitter’dan önce Sky Media İrlanda’da çalışmış olan Niall ajans geliştirme, kampanya yönetimi ve reklamveren gelirini arttırmak konusunda çalışmalar yapmıştır. Daha önce Irish Mainport Holdings ve Thomas Crosbie Holdings’de pazarlama pozisyonlarında görev almış olan Niall University College Cork’da ticaret branşıyla mezun olmuştur.

 • Dentsu’da pazarlama çözümleri bölümünün…
  KOICHI YAMAMOTO

  KOICHI YAMAMOTO

  Dentsu’da pazarlama çözümleri bölümünün yönetim ve planlama direktörü olan Koichi, çok uluslu müşterilerinin iletişim planlarını gözetmekle sorumludur ve Dentsu Network’ün iletişim planlamasında yer alan düşünce liderliği birimini yönetir. Dentsu’daki 27 senelik kariyeri boyunca stratejik planlamayı merkeze alarak çeşitli endüstri ve alanlar üzerinde çalışmıştır; özellikle IT ve iletişim sektöründe yer alan müşterilerine odaklanan Koichi çok uluslu müşterilere de liderlik etmiştir. Geniş anlamda Dentsu network’ün inovasyon aşamalarına öncülük etmiş olan Koichi Yamamoto, iletişimde yeni yaklaşımları da teknolojinin getirdiği değişikliklerin ileri boyutlarına geçerek uygulayabilmektedir. Spikes Asia, Ad Asia, ARF, South by Southwest, IAA gibi bir çok uluslararası konferansta konuşmacı olarak yer alan Koichi Yamamoto Cannes, Spikes ve AMES’in jürisinde bulunmuştur. İngilizce Japonca konuşabilen Koichi Columbia Üniversitesi’nden MBA’e ve Tokyo Üniversitesi’nden mimarlık lisansına sahiptir.

 • IDEO Münih stüdyosunun ortağı ve tasarım…
  LEIF HUFF

  LEIF HUFF

  IDEO Münih stüdyosunun ortağı ve tasarım direktörü olan Leif Huff, insanı merkezine alan marka, ürün, alan ve deneyimlerin başarıyla pazara girmesinde en etkili yöntemleri bulmaya çalışıyor. Tasarıma olan aşkı ile fikirlere can veren Huff, kapsamlı tasarım dili, stratejisi ve ödüllü ürünleriyle uluslararası firmalara hizmet sunuyor. 1992 yılında IDEO Palo Alto ofisine transfer olan Huff ilerleyen yıllarda Boston stüdyoda çalışmalarına devam etti. Sonrasında Almanya’ya dönen ve Siemens Tasarım Ofisi’nde çalışan Huff 2001 yılında IDEO Münih’i kurdu. Etkinlik ve konferanslarda tecrübeli bir konuşmacı olan Huff, tasarım odaklı kongrelere ustaca yön vermektedir. Münih ve Offenbach’daki Sanat Yüksek Okulu’nda misafir hoca olan Leif Huff, Tel Aviv Center for Design Studies ile Parsons The New School for Design NewYork’da da ders vermiştir. Halen İsveç Lund Universitesi’nde ders vermektedir. Michigan Cranbrook Sanat Akademisi’nden 3D tasarım master derecesi olan Huff üniversite eğitimini de ürün tasarımı alanında yapmıştır.

 • Reklam ve iletişimde, global ve yerel ofislerde,…
  LAWRENCE DU PRE

  LAWRENCE DU PRE

  Reklam ve iletişimde, global ve yerel ofislerde, stratejik planlama ve müşteri ilişkileri pozisyonlarında 27 yıllık tecrübeye sahiptir. O dönemde İngiltere’nin bir numaralı ajansı olan JWT’de kariyerine başladı. JWT İngiltere’de 5 yıllık bir tecrübeden sonra Manajans/JWT İstanbul’da yöneticilik görevine getirildi. İstanbul’daki görevini takiben, İtalya’ya gitti, Lowe’de Algida için Global Müşteri İlişkileri Direktörlüğü görevini üstlendi. 2004’te, en sevdiği şehir İstanbul’a Medina Turgul DDB’de çalışmak için geri döndü. Medina Turgul DDB’de göreve başladı. Tribal Worldwide İstanbul’un kurulma aşamasında aktif rol aldı ve verdiği hizmetlerin uluslararası bilinirliğe ulaşması için katkıda bulundu. Markalar için yönettiği kampanyalardan 4’ü Altın Effie olmak üzere 11 Effie kazandı. Medina Turgul DDB, Türkiye ve Avrupa’da 2011 yılında en fazla Effie ödülü kazanan ajans oldu.

 • Intel’e 1998 yılında Akdeniz, Orta Doğu ve…
  AYŞEGÜL İLDENİZ

  AYŞEGÜL İLDENİZ

  Intel’e 1998 yılında Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu Pazarlama Müdürü olarak katıldı. 2001-2004 yılları arasında Intel Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. 2004 yılında, Intel’in 67 ülkeyi kapsayan Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nin başkanlığına getirildi. Aynı zamanda Intel’in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2013 yılında ise Intel Yeni Teknolojiler Bölümü’nün Dünya Başkan Yardımcısı olarak yeni görevine atandı. Ayşegül İldeniz’in, Intel’in Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde insanların hayatlarını teknoloji ile dönüştürmek ve iyileştirmek için gerçekleştirdiği birçok önemli projede imzası bulunuyor. İldeniz’in başkanlığı döneminde bölgedeki iş hacmi dörde katlandı. Bölgede Intel Öğretmen Programı kapsamında 2 milyon öğretmene, Intel Öğrenci Programı ile 350 bin öğrenciye ulaşıldı. İldeniz’in insanları teknoloji ile tanıştırmak, teknolojiye daha kolay erişmelerini sağlayarak hayatlarını iyileştirmek amacıyla Türkiye’de başlattığı “e-Dönüşüm İnsiyatifi” adlı proje, daha sonra Intel’in tüm dünyada gelişmekte olan ülkeler için uyguladığı global bir projeye dönüştü. Yine Türkiye’de İldeniz öncülüğünde hayata geçirilen “Kadın ve Bilişim Platformu” da örnek proje olarak bölgeye yayıldı. 2013 yılında Afrika Bölgesi’nde Safaricom’la birlikte kullanıcıların ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanarak pazara sunulan ilk Intel işlemcili akıllı telefon YOLO’nun da aralarında bulunduğu birçok önemli yatırım gerçekleşti. Ayşegül İldeniz, birçok sivil toplum kuruluşunda önemli görevler üstlenmekte ve çeşitli sosyal sorumluluk projelerini yürütmektedir. OECD’de Teknoloji Komitesi Başkan Yardımcılığı ve TÜSİAD’da Teknoloji ve İnovasyon Grubu Başkanlığı görevlerini de yürüten İldeniz aynı zamanda, Türkiye Bilişim Vakfı Yönetim Kurulu’nda ve KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) Danışma Kurulu’nda yer alıyor. Intel’in Kadın ve Bilişim Platformu’nun kurucusu olan İldeniz, 2010 yılında “Eisenhower fellow”; Dünya Gazetesi tarafından 2004 yılında Yılın Bilişim Kadını ve 2006 yılında Yılın Kadın Yöneticisi seçildi. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Ayşegül İldeniz’in San Francisco State Üniversitesi’nden Dijital İletişim konusunda master derecesi bulunuyor.

 • Adam Theiler, Fox ve National Geographic…
  ADAM THEILER

  ADAM THEILER

  Adam Theiler, Fox ve National Geographic Channels’ın Avrupa, Kafkasya ve Orta Avrupa bölgelerinde Newscorp pay-tv büyümesinden sorumlu başkanıdır. Duke Üniversitesi Uluslararası Ekonomi ve Johns Hopkins SAIS, Stratejik Çalışmalar bölümlerinden mezundur ve dört yıl Amerikan ordusunda görev yapmıştır. Kanal geliştirme ve satış pazarlama alanlarında uzman olan ve 14 Fox markasının iletişim ve tanıtım faaliyetlerinin sorumluluğunu alan Thelier, FOX, National Geographic ve 24Kitchen ile ilgili çalışmaları da yönetiyor. 11 senedir Fox International’da görev yapan Adam Theiler’a bağlı olan diğer ofisler Atina, İstanbul, Tel Aviv ve Tiflis’tir.

 • Stuttgart’da kurulmuş olan JungvonMatt/Neckar…
  PETER WAIBEL

  PETER WAIBEL

  Stuttgart’da kurulmuş olan JungvonMatt/Neckar ajansı online, offline, dijital platformlar, web ve mobil ortamlar olmak üzere bir çok markanın kampanyasını yöneten lider bir kreatif ajanstır. 150 kişilik ajansın üçte biri dijital iletişim ve prodüksiyon için çalışmaktadır. Entegre işlere imza atan JvM/Neckar günlük iş planında da bu modelle gelişmektedir. Wüstenrot&Württembergische, Grundig, Mey, Mercedes-AMG, EnBW, L-Bank, JackWolfskin, Breuninger gibi bir çok markanın süpervizörlüğünü üstlenen ve yaratıcı işler sunan ajansın yöneticisi üç yönetici ortağından biri olan Peter Waibel’dır. Cannes’da konuşmacı olan ve röportajları yayınlanan Peter bir çok medya ve reklamcılık seminerinde de konuşmaktadır. 1960 yılında reklamcılık alanında yüksek eğitimini tamamlayıp Young&RubicamFrankfurt’dajunior reklam yazarı olarak işe başlamıştır. Başarılı olup İletişim Direktörlüğüne getirilen Waibel LeoBurnett’e transfer olmuştur. 1993 yılında Jager&Waibel’ı kuran Peter 2000 yılından beri JungvonMatt’ın ortaklığını yürütmekte olup ilk defa grubun online ve offline işlerini bir araya getirip aynı çatı altında toplamıştır.

 • Milano Üniversitesi’nden finans mezunu olan…
  VINCENZO RIILI

  VINCENZO RIILI

  Milano Üniversitesi’nden finans mezunu olan Vincenzo Riili, pazarlama ve data analizi alanında ihtisas yaptı. 2001-2003 yılları arasında, Unilever İtalya ofisinde marka müdürü olarak çalıştı ve Unilever ABD ofisine pazarlama müdürü olarak atandı. 2003-2005 arasında Unilever Ev Temizlik Ürünleri Avrupa Marka Müdürü olarak global inovasyon projelerini yönetti. 2005 yılında Unilever’in global inovasyon müdürü oldu ve iki sene boyunca müşterilerin ve tüketicilerin karşılanmamış ihtiyaçları ve yeni içgörüler konusunda inovasyon projeleri geliştirdi. 2007 yılında online bir start up şirketi olan Chebanca Milano’nun perakende ve dijital alanda çalışmalarını yürüttü ve online tüketicilere pazarlama yaptı. 2008 yılında Unilever Milano ofisine yeniden transfer olan Riili global pazarlama direktörü olarak 360 derece pazarlama stratejisi, ürün inovasyonu ve iletişim çalışmalarını yönetti. 2011 yılında Signal’in global pazarlama direktörü olan Vincenzo Riili, Unilever’in 1 trilyon dolar değerindeki markalarının yönetiminden sorumlu hale geldi. 2014 yılından bu yana Lipton’un pazarlama planlarını geliştiren ve yöneten pazarlama direktörü olarak marka aktivasyonu, tüketici araştırmaları, marka iletişimi ve yönetimi alanlarında görev yapıyor.

 • 20 yıllık zaman diliminde, Laura dijitale yeni…
  LAURA JORDAN BAMBACH

  LAURA JORDAN BAMBACH

  20 yıllık zaman diliminde, Laura dijitale yeni ve deneysel bir yaklaşım getirdi. Teknolojiyi tutkulu hikaye anlatımlı içerikle bütünleştirerek reklam hayatı boyunca birçok ödül kazanadı ve bu sayede globalde yenilikçi ve endüstriyel lider olarak ün kazandı. Laura eski D&AD Başkanı, 2015 Debrett’in 500’ü listesine girerek Britanya’nın en etkileyici kişilerinden biri seçildi. Grafik tasarımı üzerine yapmış olduğu çalışmalar sayesinde onur ödülü olarak Dadi Awards 2014’te ‘Individual of the Year’ ödülünü kazandı. Creative Partner olarak yönettiği Soho merkezli Mr.President yakın zamanda yılın yaratıcı ajansı ödülünü henüz 2 yıllık bir ajans olmasına rağmen The Drum’dan kazandı Laura aynı zamanda daha çok kadını yaratıcı endüstriye katmak için çalışan global gönüllülük ajansı SheSays’in de kurucusudur. Laura dünya çapında kapsamlı olarak konferanslar vermektedir. Kısa zaman önce geleceğin sosyal dünyasını yönetmek için Facebook’ tan kreatif kuruluna girmesi için teklif almıştır

 • 1995 yılından beri profesyonel bir yazar olan…
  ROB TARRY

  ROB TARRY

  1995 yılından beri profesyonel bir yazar olan Rob Tarry Rethink’e 1999 yılında katıldı. Rethink’de çalıştığı sürece A&P/Dominion, Dose, Bell, Playland, Solo Mobile, Sirius Satellite Radio, Mr. Lube, Science World gibi şirketlerle çalışmıştır. Rob’un işleri Communication Arts, Archive, the Clios, Cannes, London International, D&AD ve The One Show’da uluslararası anlamda ödüllendirilmiştir. Rob bir kreatif jüri olarak ADDYs, Applied Arts, the Marketing Awards ve the Clios print jürisinde bulunmuştur. 2006 yılından beri grubun kreatif direktörlüğünü üstlenen Rob Tarry Strategy magazine tarafından Kanada’nın bir numaralı yazarı seçilmiştir.

 • Kültür Yönetimi alanında yüksek lisanslı…
  CRISTINA ROMAN

  CRISTINA ROMAN

  Kültür Yönetimi alanında yüksek lisanslı bir ekonomist olan Cristina Roman hem bir sanatçı, hem bir dilbilimci aynı zamanda da yaratıcı bir düşünürdür. Ama bunların hepsinin ötesinde onu en iyi özetleyen özgür ruhudur. Deloitte ‘ da denetçilik yaptığı zamanlar (sakın bu konuda ona soru sormayın) ve Gösteri Sanatları Okulunda (bu konuda istediğinizi sorabilirsiniz) geçirdiği zamanların yanında Cristina kültürel ve yaratıcı endüstriler için bir çok çalışma yaptı. Yer aldığı görevlerin içinde iletişim, halkla ilişkiler, etkinlikler, proje yönetimi, strateji belirleme ve içerik üretme gibi bir çok görevde yer aldı. Son yıllarda Cristina D&AD’yi Avrupa çapında temsil etmiş ve bir çok iyi ilişkiler kurmuştur. Şayet D&AD Kalem ödülünün nasıl kazanılabileceğini öğrenmek isterseniz, Cristina her geçen gün hızla büyüyen bilinirliliği sayesinde bu konuda konuşulması gereken doğru insandır. Cristina aynı zamanda her yıl Haziran ayı içerisinde gerçekleşen “Glastonbury Festival” içerisindeki “gizli mücevher” in işletmecilerindendir. HMS ‘nin “Sweet Charity” si olup, düzenli olarak da endüstri festivalleri ve etkinliklerinde yer almaktadır.

 • Roberta pazarlama, teknoloji, iş geliştirme ve…
  ROBERTA ANATİ

  ROBERTA ANATİ

  Roberta pazarlama, teknoloji, iş geliştirme ve şirket büyütme konularında 25 yıllık tecrübeye sahiptir. Turin merkezli Italia Brand Group’ un Milano, Roma, Türkiye, New York, Tel Aviv, Londra’da şubeleri bulunmaktadır, Roberta’da 2013 Eylül’den bu yana şirketin Ceo’su konumundadır. Italia Brand Group 30 yıllık tecrübesiyle markalara özel ve inovativ iletişim çözümlerini en üst seviyede teknoloji ve reklam altyapısyla sunmaktadır. Kariyeri boyunca birçok görev üstlenen Roberta, Israil Ticaret Odası Başkanlığı, Ogiva Capital kuruculuğu ve genel müdürlüğü, Euroisrael kuruculuğu ve Ceo’luğu, Bancaria CRT – Jstone Uluslararası Teknoloji Geliştirme Müdürlüğü ve birçok uluslararası teknoloji girişim merkezinin genel müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Roberta, yaratıcı düşünce, sonuç odaklı çalışma teknikleri, dünya pazarının trendlerini anlamayı, ICT konusunda uzmanlığını, Ar-ge’den siber güvenliğe kadar bir çok konuyu masaya taşıyabilen bir isimdir.

 • ODTÜ Fizik bölümü mezunu. Öğrencilik…
  PELİN ÖZKAN

  PELİN ÖZKAN

  ODTÜ Fizik bölümü mezunu. Öğrencilik yıllarında reklamcılığa başladı. 1993 yılında MediaCat’i yayınlamaya başladı. MediaCat’in yanısıra pazarlama ve iletişim kültürü dergisi Pİ, Halkla İlişkiler ve İletişim Dergisi PR Plus, Araştırma dergisi Marketing Research, MediaCat Youth, her yıl özel olarak İngilizce hazırlanan MediaCat Cannes Lions, Out of Home gibi yan yayınların yanı sıra Digital Age dergisinin ve Farmaskop ile Herkese Sağlık sitelerinin de yayın yönetmenliğini yürütüyor. Sayıları 600’ü geçen MediaCat Kitaplarının yayın yönetmenliğini de sürdüren Özkan’ın reklam dünyasının ustalarıyla ilgili “Hayatımız Reklam” isimli bir kitabı var. Pelin Özkan geniş bir ekiple MediaCat Communication Institute çatısı altında her yıl onlarca workshop, seminer, Digital Age Summit , Brand Week İstanbul gibi etkinlikler, Felis yaratıcılık ödülleri, Farmaskop Sağlık İletişimi ödülleri gibi yarışmaları gerçekleştiriyor. Türkiye’nin en büyük B2B yayıncısı ve en büyük iş dünyası bilgi platformlarından biri olan Kapital Medya’nın yöneticisi olan Pelin Özkan 50 kişilik bir ekiple her gün daha yeni ve yaratıcı fikirler bulmak için çalışıyor.

 • Ümit Leblebici 1988 yılında İstanbul…
  ÜMİT LEBLEBİCİ

  ÜMİT LEBLEBİCİ

  TEB, Genel Müdürü

  Ümit Leblebici 1988 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu; 1994 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Finans Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı. 1991-1997 tarihleri arasında çeşitli finans kuruluşlarında görev alan Leblebici, 1999 yılında Hazine Grubu Direktörü olarak Türk Ekonomi Bankası’na (TEB) katıldı. 2002 yılında TEB Aktif Pasif Yönetimi ve Hazine Grubu Genel Müdür Yardımcısı olan Leblebici, Şubat 2013’te TEB Genel Müdür Vekili olarak göreve başladı. Eylül 2013’ten bu yana TEB Genel Müdürü olarak görev yapan Leblebici, aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir.

 • 1961 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa…
  AHMET GÜLÜM

  AHMET GÜLÜM

  Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkanı

  1961 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa Lisesi’ndeki eğitimi sonrasında Marmara Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nü ve İşletme Yönetimi Master’ını tamamladı. 23 Yıl profesyonel Voleybol oynadı. 1986-89 yılları arasında üç kez üst üste Türkiye Şampiyonu olan Galatasaray Voleybol Takımının kaptanlığını yaptı. 158 kez kaptanlık görevini de üstlendiği milli takımlarla Balkan turnuvalarında, Akdeniz Oyunları’nda, Bahar Kupası’nda ve Ordulararası Dünya Voleybol Şampiyonası’nda uluslararası dereceler kazandı.

  Aktif spor hayatı sonrasında Türkiye Voleybol Federasyonu ve Türk Voleybol Vakfı Başkanlıkları yaptı. Beach Volleyball Dünya Konseyi Üyeliği, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Marketing Komisyonu Başkanlığı, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB)  Marketing Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. 1996 yılından bu yana Türkiye Milli Olimpiyat Komite Üyesi olan Gülüm, 1998’de Fanatik ve Zaman gazetelerinin, 1999’da ise Milliyet’in değerlendirmelerinde yılın spor adamı seçildi.

  2001 yılında Türkiye’nin ilk ve tek spor odaklı pazarlama iletişimi ajansı olan Sportsnet’i kurdu. 15 yılda farklı hizmet alanlarında büyüyerek bir şirketler grubu halini alan Sportsnet,  Etkinlik Şirketi Allsports’u, Türkiye’nin ilk spor odaklı dijital ajansı olan Vo2 ve dünyanın en büyük spor ajansı Octagon’u bünyesinde barındırmaktadır. Beko, Petrol Ofisi, Vestel, Turkcell, Orkid, Aroma, TEB,  THY, P&G, H&S, Gillette, gibi markalara spor odaklı pazarlama hizmeti veren grup, İzmir ve Erzurum  Universiade, Moto Gp, Formula 1, Dünya Basketbol Şampiyonası, TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul 2011-2013, P&G Avrupa Olimpiyatları İletişimi, H&S FIBA EuroBasket 15 İletişimi, THY Euro 2016 İletişimi, gibi  ulusal ve uluslararası önemli spor organizasyonlarının iletişim kampanyalarını yürüttü.

  2006 Yılında Doğan Grubu ile ortak Türkiye’nin ilk spor kanalı D Spor’u kurdu.  2010 yılında D Spor’u Doğan Grubundan devralıp, farklı spor dallarına verdiği önem ve yayınlarındaki çeşitlilikle öne çıkan spor kanalı sportstv’yi kurdu. 5. Yılını dolduran sportstv özgün içeriği ve etkin yayın anlayışıyla dikkat çekerken 2015 yılında Türkiye’nin ilk kadın spor kanalı sportstvkadın kanalını kurdu.

   

  Sportsnet Group ve İstanbul Bilgi Üniversitesi ortaklığında kurulan İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu projesini hayata geçirdi. Aynı üniversitede Spor Yöneticiliği Bölümü öğretim üyesi olarak da deneyimlerini öğrencilerle paylaşıyor.

 • Futbolculuk hayatının 21 yılını…
  MUSTAFA DENİZLİ

  MUSTAFA DENİZLİ

  • Futbolculuk hayatının 21 yılını Altay’da geçirirken, kariyerinin son sezonunda Galatasaray forması giydi
  • Sol açık mevkisinde pek çok kez Genç ve A Milli Takım seviyesinde oyuncu olarak Türkiye’yi temsil etme şansı buldu
  • Futbolculuk döneminde Altay forması altında 1967 ve 1980’de Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşadı
  • Aktif futbol hayatını sonlandırmasının ardından 1984-1985 sezonu başında Galatasaray Teknik Direktörü Jupp Derwall’in yardımcı antrenörü olarak sarı kırmızılı ekibin teknik heyetine girdi
  • Derwall’in yardımcısı olarak bir Türkiye Kupası ve (1986-1987 sezonunda) 14 yıl sonra gelen Süper Lig şampiyonluğu sevinci tattı
  • 1987-1988 sezonunda Almanya’nın efsane futbol adamları arasında yer alan Jupp Derwall,
  • Galatasaray’da teknik direktörlük görevini Mustafa Denizli’ye bıraktı
  • Derwall’in temelini attığı yolda ilerleyen Denizli’nin Galatasaray’ı, üst üste ikinci kez ligde şampiyon olurken, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı da kucakladı
  • 1988-1989 sezonunda Şampiyon Kulüpler Kupası’nda sarı kırmızılı takımı yarı finale taşıyan Mustafa Denizli, bunu başaran ilk ve tek Türk antrenör olarak futbol tarihimizde ayrıcalıklı bir noktaya ulaştı
  • 1989-1990 sezonunda bir süre Alemannia Aachen’de teknik direktörlük yaparak yurtdışı tecrübesi yaşayan Mustafa Denizli, çeşitli sorunlar nedeniyle Alman kulübünden ayrıldı
  • 1990-1991 sezonunda Galatasaray’a geri döndü. İki sezonluk görevi süresince sarı kırmızılılara bir Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası kazandırırken, Kupa Galipleri Kupası’nda çeyrek final oynattı.
  • Ara verdiği teknik direktörlük kariyerine 1994-1995 sezonunda Kocaelispor’un başına geçerek geri döndü. İkinci sezonunda Körfez ekibi ile ligi dört büyüklerin ardından 5. Sırada tamamladı ve UEFA Intertoto Kupası vizesi aldı.
  • 1996’da geçmişte kısa bir dönem çalıştırdığı A Milli Futbol Takımı’nda yeniden teknik direktörlük koltuğuna oturdu. 2000 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Türkiye’ye turnuvadaki ilk puanlarını aldırdı ve Ay Yıldızlılar, ‘Denizli yönetiminde tarihinde ilk defa çeyrek final gördü
  • Şampiyona bitiminde Fenerbahçe’nin teklifini kabul ederek sarı lacivertli takımda teknik direktörlük görevini üstlendi
  • Fenerbahçe, 2000-2001 sezonunda ligi şampiyon bitirirken, sarı lacivertli takımda bu zaferi tecrübe eden ilk yerli teknik adam unvanını hanesine yazdırdı
  • 2008-2009 sezonu başladıktan sonra geldiği Beşiktaş’a aynı sezon içinde çifte kupa (Süper Lig+Türkiye Kupası) armağan ederken, üç büyük takımda lig şampiyonluğuna uzanan ilk ve tek teknik direktör olarak kariyerini taçlandırdı
  • Fenerbahçe gibi Beşiktaş’ı da Süper Lig’de şampiyonluğa taşıyan ilk yerli teknik direktör olan Mustafa Denizli’yi göreve getiren diğer kulüpler arasında, Vestel Manisaspor, İran takımları PAS ve Persepolis, Çaykur Rizespor ve Azerbaycan ekibi Hazar Lenkeran yer almaktadır.
 • Semih SAYGINER, 12 Kasım 1964'de…
  SEMİH SAYGINER

  SEMİH SAYGINER

  Semih SAYGINER, 12 Kasım 1964’de Adapazar’ında dünyaya geldi. Bilardoya ilgisi lise döneminde başladı. İlk başarısını 1981’de katıldığı İstanbul Bilardo Şampiyonası’nda 1.’likle kazandı. 1988’de Türkiye’de gerçekleşen ve uluslararası arenada ünlü Bilardo sporcularının da katıldığı bir gösteri turnuvasında ıstakasını konuşturdu ve tüm bilardo camiasının ilgisini çekti. 1991 German Open Turnuvası’ndaki başarısı ve İstanbul Efes Pilsen Grand Prix’indeki derecesiyle adından söz ettirdi. Ardından 1992’de Almanya’da yapılan Berlin Dünya Şampiyonası’nda son oynadığı maçta, Dünya 3 Bant Bilardo Şampiyonu Raymond Ceulemans‘ı 3-0 yenerek Dünya 8.si oldu. 1993’te Berlin’de Dünya 3.sü olarak Dünya Klasmanı’nda altıncılığa kadar yükseldi. Semih SAYGINER, 1994 yılında Belçika’da düzenlenen Gent Dünya Şampiyonası’nda 1.ci olarak ilk Dünya Kupası‘nı kazandı. Bu başarısıyla Dünya Klasmanı’nda 3.lüğe yükseldi ve iki dünya rekoru kırdı. Daha sonra yeniden kırılan bu rekorlar ise şöyle; 1994 – 45 sayı 11 vuruş – 4.090 ortalama (3 Set), 1994 – 50 sayı 14 vuruş – 3.571 ortalama (3 Set). Yine 1994 yılında bilardonun en önemli ligi olarak bilinen Hollanda Takımlar Ligi’ne transfer oldu. 1998’de Antalya-Kemer’de yapılan Dünya Bilardo Şampiyonası’nda (3 bant) finalde Hollanda’lı Cerwin Walentijn’i yenerek 1. oldu. 2003’de Almanya-Mönchengladbach’daki Dünya Bilardo Takım Şampiyonası’nda Tayfun Taşdemir’le birlikte finalde Yunan takımını yenerek Türkiye’ye şampiyonluk getirdi. 25 kez Türkiye Grand Prix şampiyonu olan SAYGINER, 3 bantta 14 kez Türkiye Şampiyonu oldu. Karambolde 10 kez Türkiye Şampiyonu olurken, Cadre 47/2’de ve tek bantta da birer kez Türkiye Şampiyonluğu başarısını yakaladı. Çeşitli mecralardan yılın sporcusu ödülüne defalarca layık görüldü. Üç yıl boyunca Portekiz Ligi’nde FC Porto Bilardo Takımı’nın kaptanlığını yaptı. 2009 yılında Dünya’nın en büyük ıstaka üreticisi İtalyan Longoni, tüm Dünya’da satılmak üzere Dünya’nın en pahalı seri üretim ıstakalarını Semih SAYGINER adına üretti. Dünya Bilardo camiasında “Mr.Magic” ve “The Turkish Prince” lakaplarıyla anılan sporcunun, kendi adıyla bilardo literatürüne geçmiş 42 özel vuruş tekniği bulunmaktadır. Başarı hikayesi ile üniversiteler ve özel organizasyonlardan konuşmacı olarak davetler almakta ve bir çok dil konuşmaktadır. Bugüne kadar “Zeytin Dalı, Hacı, Bekarlar ve Aşk Yakar dizilerinde oyunculuk yaptı. SAYGINER, 2011 yılında “Gizli Aşk” adlı bir albümü dinleyicileri ile paylaştı., Airfel, Türk Patent Enstitüsü Marka reklamı, Arçelik ve Lassa reklamlarında marka yüzü olarak oynadı Halen profesyonel spor hayatının yanı sıra oyunculuk ve müzik ile de yakından ilgilenmekte, bu alanlarda projelerde yer almaktadır.

 • İpek Şenoğlu, 8 Haziran 1979'da Eskişehir'de…
  İPEK ŞENOĞLU

  İPEK ŞENOĞLU

  İpek Şenoğlu, 8 Haziran 1979’da Eskişehir’de doğdu. Tenise 4 yaşında Eskişehir Organize Sanayi Tenis Kulübü’nde başladı. 4-10 yaşları arası yüzme, bale, basketbol ve tenis sporlarına okulda lisanslı, okul dışında ise hobi olarak devam etti. 10 yaşında artık sadece tenis ve basketbola devam etmek istediğine karar veren İpek, basketbolda ilkokullar arası Türkiye Şampiyonası’nda takım kaptanı olduğu takımı ile 2.lik kazandı. İpek aynı şampiyonada MVP (en değerli oyuncu) de seçildi. Tenisteki ilk Türkiye şampiyonluğunu 13 yaşında kazandı. 13-18 yaşları arasında defalarca farklı yaş kategorilerinde Türkiye Şampiyonu oldu. A Milli Takıma ilk kez 14 yaşında çağrılan İpek, 18 yaşına geldiğinde hayatının en önemli kararlarından birini vermek zorunda kaldı. Kaliforniya’da Pepperdine Üniversitesi’nde tenis bursu alarak Uluslararası İşletme ve Finans okumayı seçerek çift lisans yaptı. Bu süreçte ülkesine yeni başarılar kazanma hedefine ara vermeyen İpek, Amerikan Kolejler Ligi ‘nde teklerde 12 çiftlerde ise 1 numaraya kadar yükselterek 3 sene boyunca ‘ALL-American’ özel onur ödüllerine layık görüldü. Üniversite sonrası ‘Grand Slamlerde oynama’ hayaline kaldığı yerden devam etme kararı alan İpek, 2002 yılında profesyonel tenisçi olma kararı aldı. 3 yıl içinde tek bayanlar dünya klasmanında ilk 300’e, çiftlerde ,ise ilk 60’a girdi. Dünyada bu sıralamaya yükselen ilk Türk tenisçidir. 2004 senesinde çiftlerde Wimbledon ve Amerika Açık oynayarak bir ilke daha imza atan İpek, 2005 ve 2006 senelerinde Roland Garros ve Avusturalya Açık turnuvalarında da oynayarak 14 yaşında kendine belirlediği ‘ tüm Grand Slamlerde oynama’ hedefine ulaştı. 2005 Avustralya Açık tenis turnuvasında çiftlerde ilk turda olimpiyat şampiyonlarını yenerek ikinci tura atladı, Amerika Açık tenis turnuvasında ise 3 tur atlayarak dünyanın ilk 16 takımı arasına girmeyi başardı. Ülke tarihinde teniste artık Wimbledon oynayan tenisçimiz bile yok zerzenişini yıkan sporcu olsa da kendisine yeni bir hedef koymuş ve bunu ‘ artık grandslamlere sadece gitmek değil orda başarılıu olmak istiyorum’ diyerek açıklamıştı. İpek US OPEN ve Wimbledon’da partneriyle birlikte ilk 16’ya kalarak ülke tenisinde yeni bir çığır daha açtı. Günümüzde halen bu başarıyı elde etmiş tek tenisçidir. 42 kez tüm yaş gruplarında tekler ve çiftler Türkiye Şampiyonu olmuş ve Türkiye’yi 164 kez Milli Takım’da temsil etmiştir. İpek Şenoğlu, Türkiyenin WTA düzeyinde final oynayan ilk ve tek tenisçisidir. Dünya sıralamasında kazandığı puanlar sayesinde Grand Slam oynayan ilk Türk tenisçi olmuştur. en yüksek sıralamsaı dünya 52.liğidir. Dünya sıralamasında bu dereceye ulaşmış ilk ve tek Türk sporcumuzdur. 2011-2013 yıllarında ülkemizde düzenlenen dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan WTA Sezon Sonu Şampiyonası’nın hem organizasyon ayağında görev almış hem de sunuculuğunu ve moderatörlüğünü yapmıştır.   Halen ; 2013 yılında ilki düzenlenen ve uzun yıllar sürmesi planlanan İpek Şenoğlu Cup tenis turnuvasını her sene düzenlemektedir. Aynı zamanda farklı Rotary Kulüpleri, çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde, bir çok üniversite ve kurumsal firmalar için başarı hikayesini anlatan çeşitli organizasyonlarda yer almaktadır. Son iki senede konuşmacı olarak gittigi organizasyonlar arasında Tofaş (FIAT), SABANCI(AKÇANSA), CLUBSPORIUM, TTF, TED KOLEJI, BAKIRKOY SPOR KULÜBÜ ve Sabancı Grubu’nun bir kaç farklı markasını sayabiliriz. 13 aydır Türkiye’nin en büyük spor merkezlerinden biri olan Clubsporium’ların Genel Müdürü olarak ülke sporuna hizmetlerine devam etmektedir.

 • 1955 Ankara doğumlu olan Serdar Turgut,…
  SERDAR TURGUT

  SERDAR TURGUT

  1955 Ankara doğumlu olan Serdar Turgut, ilk-orta-lise öğrenimlerini 1972 yılında TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra 1977 yılında Queens College of New York Economy Üniversitesi’nde lisans,1979’da New School for Social Research İktisat Tarihi Bölümü’nden yüksek lisans ve 1982’de de Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden doktora derecelerini aldı. 5 yıl kadar Ankara Hukuk Fakültesi Ekonomi Bölümü’nde asistanlık yaptıktan sonra 1983 yılında Güneş Gazetesi’nde gazeteciliğe başladı. Sonra sırasıyla Cumhuriyet, Hürriyet, Akşam ve Habertürk gazetelerinde çalıştı. Muhabirlik, İstihbarat Şefliği, Dış Haberler Müdürlüğü Washington Temsilciliği ve Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu. Şu anda Habertürk Gazetesi’nde köşe yazarı ve ayrıca Ciner Yayın Holding Dijital Dönüşüm Kordinatörü olarak görevini sürdürmektedir. 5 adet basılı eseri bulunmaktadır. Evli ve 14 yaşında bir çocuğu var.

 • Sn. Tepeli, Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu…
  SELÇUK TEPELİ

  SELÇUK TEPELİ

  Sn. Tepeli, Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi mezuniyetini takiben Fransa’da Avrupa Birliği ve yazılı basının yönetimi üzerine master yapmıştır. İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bilmektedir. Sn. Tepeli, Aktüel dergisi, Newsweek (Türkiye) Dergisi Eski Genel Yayın Yönetmenliği, Habertürk Gazetesi Haftasonu Ekleri Yayın Yönetmenliği görevini yürütmüştür. Ciner Yayın Holding – Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.

 • Liseyi Belçika’da American High School’da,…
  ECE ŞİRİN

  ECE ŞİRİN

  Liseyi Belçika’da American High School’da, üniversiteyi University of Maryland ve Boğaziçi Üniversitesi’nde okudum. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmayı takiben; 14 yıl boyunca sırasıyla Pizza Hut, Pepsico. PFSI, SAS, The Coca-Cola Company, Doğan Burda Rizzoli ve Microsoft MEA gibi dünyanın önde gelen şirketlerinde pazarlama üzerine üst düzey yöneticilik yaptım. Farklı sektörlerde, çok farklı kültürlerde yetiştim, değişim hep hayatımın bir parçası oldu. Profesyonel kariyer hayatımda birçok önemli pazarlama projesine imza attım; 90’lı yıllarda Sprite’ın Türkiye’de bir yıl içerisinde büyümesinin yedi kat artması, DBR’de Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde iken dergi gruplarının yeniden yapılandırılması; Elle ve Hey Girl dergisinin satışlarını altı kat artırarak, Türkiye’nin en yüksek tirajlı dergileri haline gelmesi, Microsoft’ta Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Pazarlama Müdürlüğü pozisyonunda olduğum dönemde, Windows XP’nin bölge çapındaki lansmanı bunlarda birkaçı. Her zaman girişimci bir yapıya sahiptim. Çalıştığım projelerde kendimi işin sahibi gibi hissettim. En büyük isteğim; global bir marka yaratarak Türkiye’nin yurtdışındaki imajının temsiline ve pazarlanmasına katkıda bulunmak olmuştur. Bu hayalimi gerçekleştirmek için girişimci olmaya karar verdim. Psikoloji, mitoloji, farklı inanç sistemleri ve felsefeleri yoğun olarak olarak ilgilenip araştırdığım konular olup, Kasım 2007’de 1.5 yıllık bir araştırma ve geliştirme sürecinin ardından Bee Goddess’ı Bee Consulting’in bir projesi olarak 20 yıllık pazarlama tecrübemi ve kişisel olarak ilgilendiğim konuları birleştirerek bu çağın gereksinimlerini karşılayacak anlamlı ve faydalı bir dünya markası yaratmak üzere hayata geçirdim. 2011 yılında Elle Style Awards’ da Yılın Mücevher Tasarımcısı ödülüne layık görülmemin ardından Akmerkez sponsorluğunda Akmerkez’ de ilk mağazamızı açtık. Bugün Bee Goddess Türkiye’de 3 mağaza ve 20 satış noktasının dışında, yurtdışında lüks perakendenin zirvesindeki 11 noktada satışa sunulmakta. Harrods’ da satılan tek Türk mücevher markası olarak 1 sene içinde en çok satan ilk 3 marka arasına yükseldi. Kate Moss, Rihanna, Donna Karan, Rita Ora, Kylie Minogue, Paris Hilton, Amanda Seyfried gibi dünya starlarının tercihi haline gelen Bee Goddess, moda otoriteleri tarafından mücevheri ‘statü sembolü yerine ruhun sembolü’ne dönüştüren Aydınlık Lüks olarak lanse edilmektedir. Dünyada tılsım mücevher trendini 8 sene önce başlatmamla The Telegraph Luxury tarafında bu yıl ‘Yılın Vizyoner ve Yaratıcı Mücevher Tasarımcısı’ ünvanına layık görüldüm.

 • 1979 Ankara doğumlu. O.D.T.Ü. Geliştirme…
  EVRİM ARAS

  EVRİM ARAS

  1979 Ankara doğumlu. O.D.T.Ü. Geliştirme Vakfı Özel Lisesi’nden sonra İstanbul Eyüboğlu Koleji’ni bitirdi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nden 2001’de mezun oldu. 2001 yılından bu yana Aras Kargo’da Şube personeli, Şube Yönetmen Yardımcısı, Marmara Bölgesi Müşteri Hizmetleri temsilcisi, Halkla İlişkiler sorumlusu, Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İnsan Kaynaklıklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak da görev yapan Aras, Temmuz 2007 tarihinde Genel Müdürlük görevini yürütmeye başladı. 2008-2013 yılları arasında Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen Evrim Aras 2013 yılı itibariyle görevine Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su unvanı ile devam etmektedir. Bir erkek çocuk annesi olan Evrim ARAS, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı, KAGİDER ve TÜSİAD üyesidir. Aras 2015 yılında, IAIR Global Economy ve Sustainability (Küresel Ekonomi ve Sürdürülebilirlik) organizasyonu tarafından, 2015 yılının özel kategorisi Woman of the Year (Yılın Kadını) ödülüne layık bulundu.

 • 27 Nisan 1964 Ankara doğumlu olan Sorak, 1986…
  ÖMER FARUK SORAK

  ÖMER FARUK SORAK

  27 Nisan 1964 Ankara doğumlu olan Sorak, 1986 yılında Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. 1987-1990 yıllarında kamera asistanlığı yaparak basladığı meslek hayatına 1990-1995 yılları arasında TRT’de kameramanlık yaparak devam etti. 1995 yılından itibaren görüntü yönetmeni ve yönetmen olarak çalıştı. Şubat 1998’de kurduğu Böcek Yapım bünyesinde pek çok reklam, video klip, televizyon programı, belgesel ve sinema filmine imzasını attı. Yönetmenliğini yaptığı sinema filmleri: Vizontele (2000), Gora (2004), Sınav(2006), Yahşi Batı(2009), Aşk Tesadüfleri Sever (2011), 8 Saniye (2015)

 • İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından Boğaziçi…
  DR. MAHMUT KURŞUN

  DR. MAHMUT KURŞUN

  Ciner Grubu, Bilgi Grubu Başkanı

  İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden lisans, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. 1997-2003 yılları arası Ciner Grubu şirketlerinden Park Holding bünyesinde enerji ve madencilik projelerinde Proje Finans Koordinatörü olarak görev yaptı. 2003 -2007 yılları arasında Sabah ve ATV grubunda çalışmıştır. Halen Ciner Grubu’nda “Bilgi Grubu Başkanı” olarak görev yapıyor. 2015 başından beri IAB Türkiye başkanı ve IAB Avrupa Yönetim Kurulu üyesi. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, 1978…
  CANDAŞ TOLGA IŞIK

  CANDAŞ TOLGA IŞIK

  Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, 1978 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nü bitirdi. ABD ve Kanada’da genetik mühendisliği eğitimi gördü. 2002’de yerel bir radyo kanalında haberciliğe başladı. Best FM ve Radyotime’da yaptığı radyo programlarıyla tanınmaya başladı. 2009’dan itibaren Alem FM’de Kripto Odası programını sundu. Daha sonra Posta Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaya başladı. 2008’de tv8’de Bunu Konuşalım isimli politik sohbet programını hazırlayıp sunmaya başladı. Ekim 2012’de Kanaltürk’e geçti. 7 yıldır devamlılık gösteren tek aktüel-haber programıdır. Hala Kanaltürk’te programı ve Posta Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaya devam ediyor. 2014 yılında yazılı basında dergiciliğe de adım atarak KAFA Dergisi’ni çıkarttı. Bu yıl KAFA DERGİ’sinin 1.yılını kutladığı Eylül ayında FİTBOL adlı bir dergi daha çıkardı.

 • 1957 doğumlu olan Levent Erden, Galatasaray…
  LEVENT ERDEN

  LEVENT ERDEN

  1957 doğumlu olan Levent Erden, Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra MBA Programına Boğaziçi Üniversitesi’nde devam etti. Çalışma hayatına reklamcı olarak başladı ilk olarak 3 yıl McCann’de çalıştı daha sonra L’Oreal Türkiye operasyonunu başlatmak üzere Fransa ve Türkiye’de dönüşümlü olarak görev yaptı, L’Oreal’in ilk Türk yöneticisi oldu. Pepsi’nin son “pazar lideri’ olduğu dönemde Pepsi Co. International Ülke Müdürü görevinden sonra pazarlama ve iletişimin kapsayabildiği hemen her yönetici koltuğuna oturdu. Kendi pazarlama danışmanlığı şirketini kurarak Procter & Gamble, Lynos Tetley Merlin Gerin vb. kuruluşlara hizmet verdi. Bilgi grubu bünyesinde, ATV’nin kuruluş sonrasında gündüz yayınını üstlenen, Türkiye’nin ilk interaktif TV denemesini gerçekleştiren Aktif TV’nin Genel Müdürlüğünü yaptı. Bilgi Üniversitesi’nin kuruluşu aşamasında katkıda bulundu. Havas WorldWide Türkiye grubunun kurucu ortağı. Bilgi Üniversitesi MBA ve e-MBA programlarında Pazarlama, Entegre Pazarlama İletişimi, Reklam ve Tüketici Davranışları konularında dersler vermekte. Son 15 yıldır yurtiçi ve yurtdışı konferanslarda, derslerde, sohbetlerde anlattıklarını hala kitaplaştırmaya çalışıyor.

 • Shamir Karkal Simple Finance’ın kurucusu aynı…
  SHAMIR KARKAL

  SHAMIR KARKAL

  Shamir Karkal Simple Finance’ın kurucusu aynı zamanda CFO’su konumundadır. Finansal kurumlara stratejik danışmanlık görevlerini yürütüyor. Daha önce McKinsey&Company’de yönetici danışmanlık yaptı. Fortune 500 kurumları için strateji ve operasyonel konularında 15 projede görev aldı. Özel Öz sermaye firmaları ve Hedge Funds Kuzey Amerika, Avrupa ve Ortadoğu’da finansal hizmetler, bilgi teknolojileri konularında önemli tecrübeye sahip olmuşur. Karkal’ın yetkinlikleri banka ödemeleri, durum tespitleri ve pazara giriş stratejilerini içerir. McKinsey & Co. Avrupa, Ortadoğu ve Amerika’da banka ve ödemeler konusunda müşteri danışmanlığı görevi süresinde risk yönetimi, portföy stratejisi, pazara giriş stratejisi, cross satış ve operasyonel mükemmellik konularında hizmet verdi.

 • İstanbul Üniversitesi Sayısal Yöntemler…
  ESER HAKİM

  ESER HAKİM

  İstanbul Üniversitesi Sayısal Yöntemler yüksek lisansını tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Turizm bölümünde bilgisayar eğitmeni olarak iş hayatına atıldı. 2004’te pazarlama sektörüyle tanışan Eser Hakim, 10 yılını global iletişim ajanslarında üst düzey yönetici olarak geçirdi. 2007’de The Caples International Awards Türkiye Başkanı oldu. 2008 yılında Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nin Türkiye’de başlatılmasında aktif rol üstlendi. Brand Experience Designers ve MATE Marketing Technologies şirketlerini kurdu. DPID ödül komitesi başkanıdır ve Caples Türkiye başkanı olarak görev yapmaktadır. ‘Brand Experience’, ‘Direct Marketing’ ve ‘New Trends in Marketing’ konularında konferanslar vermektedir.

 • Jambu Palaniappan Uber ‘ in faaliyette olduğu…
  JAMBU PALANIAPPAN

  JAMBU PALANIAPPAN

  Jambu Palaniappan Uber ‘ in faaliyette olduğu Ortadoğu, Afrika ve Ortadoğu Avrupa Bölgeleri Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Yürütmekte olduğu görevinde yeni pazarlara giriş stratejileri oluşturmanın yanı sıra, sorumlu olduğu bölgelerdeki 20 den fazla şehrin tüm pazar operasyonlarını yönetmekte ve stratejilerini oluşturmaktadır. Vanderbilt Üniversitesi’ nden mezun olduktan sonra, yaklaşık 2 yıl önce Uber’ e katılmış ve kurumsal gelişim alanlarında çalışmıştır. Jambu’ nun teknolojik yeniliklere olan tutkusu Silikon Vadisi’ nde büyümesinden dolayı çok erken yaşlarda başlamıştır. Ayrıca Vanderbilt Üniversitesi’ nde Toplum Politikası ve Ekonomi eğitimi almıştır.

 • 1 Mart 2013 tarihinde P&G Türkiye Yönetim…
  TANKUT TURNAOĞLU

  TANKUT TURNAOĞLU

  1 Mart 2013 tarihinde P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğunu devralan Tankut Turnaoğlu 1991’de Eczacıbaşı – Procter & Gamble ortaklığında Marka Müdür Yardımcısı olarak işe başladı. 1995-1998 yılları arasında P&G Türkiye’de Marka Müdürlüğü görevini yürüttü. 1998’de Özbekistan’a Orta Asya Kategori Müdürü olarak atandı. 2000 yılında Kazakistan’da Orta Asya ve Kafkasya bölgelerinden sorumlu Ülke Müdürü olarak göreve başladı. 2002’de Türkiye’ye atanıp Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlendi. 2006 yılında Orta ve Doğu Avrupa bölgesinden sorumlu Kumaş Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörü olarak Brüksel’e atandı. Turnaoğlu 2010’dan bu yana Singapur’da Kumaş Bakım Kategorisi Asya ve Avustralya Bölgesi Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Samsun Bafra doğumlu Turnaoğlu Samsun Anadolu Lisesi ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nü ilk 10’da tamamlayıp, burslu olarak kabul edildiği Massachusetts Üniversitesi Uluslararası Pazarlama yüksek lisansını onur derecesi ile bitirdi. Tankut Turnaoğlu evli ve üç çocuğu var.

 • İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Elektronik…
  ERDEM AKSAKAL

  ERDEM AKSAKAL

  SAP, Pazarlama Direktörü

  İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Elektronik Haberleşme Mühendisliği (2002) eğitimi gören Aksakal, Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını (MBA) tamamladı. Mezuniyeti sonrası Vestel’de ve Ericsson’da teknik birimlerde çalıştı. Ericsson’da 22 ülkeyi kapsayan Ortadoğu Bölgesi’nde Pazarlama ve Strateji Yöneticiliği yaptı. 5 yılı aşkın bir süredir SAP Türkiye’de Pazarlama Direktörü olarak çalışmaya devem etmektedir.

  Çalışırken, fırsat bulduğu her konuda yazmaya devam etti. BAL’ın Elli Yılı (2005), Ekşi Öyküler (2007), 80’lerde Çocuk Olmak (2010), Olimpos Öyküleri (2010), 90’lar Kitabı (2012), Asla Yalnız Yürümeyeceksin (2012), K. (2013) kitaplarında öykü ve denemeleri yayınlandı. Beyaz yakalıların hayatını anlattığı “Mezeleri Güzel” kitabı 2016’da yayınlandı.

  Bir dönem Four Four Two futbol dergisinde yazılar yazdı. 2013 ve 2014 yıllarında Hayat TV’de Deniz Tarafındaki Kale adlı TV programını yayına hazırladı ve sundu. Erdem Aksakal, Evrensel gazetesinde sporun toplumsal etkileri, OT dergisinde kentli, beyaz yakalı sınıfın yaşam biçimi hakkında ve Evrensel Kültür dergisinde kültür-sanat konularında köşe yazarlığına devam etmektedir. Bir yandan Bilgi Üniversitesi’nde İşletme alanında doktora düzeyindeki akademik çalışmalarını sürdürmekte, bir çok üniversitede eğitim ve seminerler vermektedir.

 • Darius’ un kariyeri, One & Only, Armani…
  DARIUS MEADON

  DARIUS MEADON

  Darius’ un kariyeri, One & Only, Armani Hotels ve Oneworld gibi ünlü markalara lüks marka danışmanlığı yapan bir şirkette takım asistanı olarak çalışmasıyla başladı.Sonrasında ise TNS için GlaxoSmithKline, P&G, Merrill Lynch, Samsung ve General Motors gibi markaların global marka değerlerini araştırma çalışmalarına öncülük etti. Başarılı bir araştırma kariyeri sonrasında ise, Darius reklamcılık dünyasının yaratıcı kısmında butik bir reklam ajansı olan Jüpiter Drawing Room da Strateji Biriminin başına geçti. Darius, Virgin Group, Hyundai, Coca Cola, Unilever ve Mediclinic gibi markaların stratejik tasarımı ve reklam projelerinde çalıştı. Darius şu an da global marka danışmanlık şirketi Landor için Kıdemli Stratejist olarak görev yapıyor ve global markaların öne çıkması ve pazardaki yerlerini korumaları için yeni stratejiler geliştiriyor. Müşteri için yeni stratejiler geliştirmediği zamanlar dışında GQ dergisindeki köşesinde davranış ve kültür üzerine yazılar yazmakta ve marka inovasyon okulu olan Vega da okul müfredatı oluşturulması için danışmanlık yapmaktadır.

 • Eben Sermon kariyerine 1997 yılında British…
  EBEN SERMON

  EBEN SERMON

  Eben Sermon kariyerine 1997 yılında British Airways’te bir gurup ticari ve operasyonel yönetim görevleriyle başladı. Daha sonra 2007 yılında eBay’e katılarak genel yönetim ve Marka & CRM Pazarlama müdürlüğü görevlerinde bulundu.

  Eben, Avrupa idari yönetim takımında çalışıyor ve Büyük Avrupa dahilinde olan Fransız, İtalyan, İspanyol ve Türk ticaretinden sorumludur.

 • Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik…
  ONUR GENÇ

  ONUR GENÇ

  Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü lisans, Carnegie Mellon Üniversitesi İşletme bölümü yüksek lisans bölümünden mezun olan Onur Genç, 1996 yılında iş yaşamına başladı. Son olarak global bir danışmanlık şirketinin Kıdemli Ortağı ve Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmakta iken, 20 Mart 2012 tarihinde Bireysel ve Özel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Garanti’ye katıldı. 2012 Mayıs ayında Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. Genel Müdürlüğünü de üstlendi. Genç, aynı zamanda Garanti Bank SA (Romanya), Garanti Bilişim Teknolojisi ve Ticaret A.Ş., Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi, Garanti Konut Finansmanı Danışmanlık Hiz. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 15 yıl olan Genç, Bireysel Bankacılık Pazarlama, Bireysel Kitle Bankacılığı Pazarlama, Çağrı Merkezi, Özel Bankacılık Pazarlama ve Garanti Ödeme Sistemleri alanlarından sorumludur.

 • Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği…
  DİDEM DİNÇER BAŞER

  DİDEM DİNÇER BAŞER

  Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olan ve University of California Berkeley Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden yüksek lisansı olan Didem Başer, iş yaşamına 1995 yılında başladı. Garanti Bankası’na katılmadan önce 7 sene çalıştığı global yönetim danışmanlığı şirketinde, en son Associate Partner olarak görev yapıyordu. 2005 yılından bu yana Garanti Bankası’nda çalışan Başer, ilk olarak 7 sene bankanın Bireysel Bankacılık işkolundan sorumlu Koordinatör olarak görev aldı. 20 Mart 2012 tarihinden itibaren ise bugünkü görevini sürdürüyor. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 19 yıl olan Başer, Şubesiz Bankacılık ve Sosyal Platformlar Yönetimi alanlarından sorumludur.

 • Kariyerine P&G Türkiye’de başladı.…
  ONUR YAPRAK

  ONUR YAPRAK

  Kariyerine P&G Türkiye’de başladı. Prima, Ariel, Gillette gibi markalarda çalıştıktan sonra, yaklasık 5 sene İşvicre’de Ortadogu ve Afrika bölgelerinden sorumlu Marka Müdürlüğü yaptı. Şu an tüm P&G markalarından sorumlu direktör olarak görev yapmaktadır. Pazarlama alanında doktorası ve uluslararası dergilerde yayınlanmış makaleleri olan Onur Yaprak, aynı zamanda Sabancı Üniversitesi Marka Pratikleri Yuksek Lisans programında ders vermektedir.

 • Tecrübeli bir konuşmacı ve Guardian’dan…
  ANTHONY BAKER

  ANTHONY BAKER

  Tecrübeli bir konuşmacı ve Guardian’dan yayınlanmış kitap yazarı Anthony, inovatif, ölçülebilir, yüksek kalite dijitaal çözümler öneren takımlar arası platform ve projeleri yöneten kişidir. Müşterileriyle çalışırken işin teknik çözümlerini hesaplarken, uygun durumları sağlamakta ve projeyi teslim etmektedir. 2011 yılında R/GA’e katıldığından beri modern geliştirme süreçlerini hızlandırmak adına ileri teknoloji düzeyinde yüksek üretim ve yaratıcı çözümler sunabilmeyi ve dijital çözümlerin değişim ve dönüşümünü sağlamayı amaç edinmiştir. Fiziksel ve giyilebilir teknoloji alanlarında geliştirilen dijital etkileşimlerin incelendiği R/GA London’s Lab’i yönetmektedir ve yeni iş ve müşteri strateji diyalogları için ideal alanlar sağlamaktadır. R/GA’de çalıştığı süre boyunca Beats By Dre, Google, BBC, Nokia, Microsoft, RayBan ve Telefonica O2 için bir çok ödüllü son teknoloji projeyi yönetmiştir.

 • HOŞÇAKAL BÜYÜK FİKİR Marka ve pazarlama…
  PHILIP DAVIES

  PHILIP DAVIES

  HOŞÇAKAL BÜYÜK FİKİR Marka ve pazarlama söz konusu olduğunda en çok sorulan soruların başında “büyük fikir nedir?” gelir. Fakat bugünün giderek karmaşıklaşan marka dünyasında bu, gerçekten de yanlış soru. Global marka danışmanlığı şirketi Siegal+Gale’in EMEA Başkanı Philip Davies’in Master Class oturumuna katılacaklar, bugünün en başarılı kurumlarının benimsediği marka felsefeleri, stratejileri ve tekniklerinden basitliğin gücünün etkilerine kadar birçok konuda en başarılı örnekleri dinleyecekler. Seminere katılanlar çevik ve rekabetçi olmanın yanı sıra büyük fikre ihtiyaç duymayan yeni yolları ve bunu pratikte nasıl uygulayacaklarını öğrenmiş olarak ayrılacaklar. Katılımcılara seminer sonunda bir de sertifika verilecek.   19 KASIM 2015 CREATIVITY AND LOVEMARKS DAY Philip Davies’in Brand Week Istanbul Programı: Markalamada Yalınlığın Gücü / MASTER CLASS 09.00 – 10.30   HAKKINDA Faberge, Abu Dhabi Investment Authority, British Airways, Saudi Stock Exchange, London&Partners, Barclays gibi şirketlere danışmanlık yapan Philip Davies bu tür organizasyonlara gerçek potansiyelini farketmeleri için destek vermektedir. Global ekip yönetimi, organizasyonlar arası değişim, rekabet avantajını sağlamak ve basitlik konularında uzman olan Philip gazetecilik, marka danışmanlığı konusunda eğitim vermektedir, dünyanın bir çok konferansında konuşmacı olmuştur.

 • Pablo eğer insanları harekete geçiren…
  PABLO VIO

  PABLO VIO

  Pablo eğer insanları harekete geçiren hikayeler anlatmak istiyorsanız hikayenin her parçasının önemli olduğuna inanan kreatiflerden.. Jam3’nin ortağı ve kreatif direktörü olan Pablo yaratıcı bakış açısıyla övgü alan bir çok interaktif projeye yön vermiştir. Hikaye anlatımına inovatif yaklaşımını yaratıcı konsept tasarımlarına entegre eden Pablo hikaye anlatımının limitlerini zorlayabilmektedir. Pablo’nun işleri Cannes Lions Altın Siber Aslan, One Show Interaktif Altın Kalem, SXSW Interaktif ödülü, FWA ödülleri ve iletişim sanat ödülleri kazanmıştır. Jam3’nin işleri ile ilgili FITC Toronto, Whistler Summit, the See Conference gibi bir çok etkinlikte konuşma yapmıştır. Jam3’e katılmadan önce Toronto’nun tasarım ve yazılım firmalarında sanat direktörlüğü yapan Pablo’nun birebir çalıştığı Amerika ve Kanadalı müşterileri olmuştur. Sheridan Sanat Okulu, Uluslararası Tasarım Akademisi ve Sheridan Interaktif Multimedya Bölümünden mezundur.

 • Markus Güenthardt 1978-1985 yılları arasında…
  MARKUS GÜENTHARDT

  MARKUS GÜENTHARDT

  Markus Güenthardt 1978-1985 yılları arasında ATP Dünya turunda mücadele etmiş İsviçreli eski profesyonel tenisçidir. Güenthardt, sporculuk kariyerinin ardından başlayan profesyonel kariyerinde, bugün IMG olarak faaliyet gösteren Marc Biver Gelişim bünyesinde, Ronald Agenor, Carl-Uwe Steeb, Michael Stich, Claudio Mezzadri ve Anke Huber gibi isimlerin menajerliğini üstlenmiştir. 1990-2003 yılları arasında Triac Grup bünyesinde ATP Masters Stuttgart, ATP Finals Hanover ve sonrasında Mutua Madrid Open gibi turnuvalarda direktörlük yapmıştır. 2004 yılında kurucu ortak olarak yer aldığı Vision Proje & Etkinlikler bünyesinde Avrupa Yüzme Şampiyonası, Dünya Okçuluk Şampiyonası gibi organizasyonları yönetmiştir. 2004 yılında Porsche ile anlaşarak markanın hak sahibi olduğu WTA turnuvasını yönetmeye başlamıştır. 2008-2010 yılları arasında Doha’da oynanan WTA Championships turnuvasına danışmanlık yapmıştır. Bu turnuvanın İstanbul’da gerçekleştiği 2011-2013 yıllarında turnuva direktörlüğü görevini üstlenmiş olan Güenthardt, 2013 yılından bu yana WTA Yönetim Kurulu Üyesidir. Bugün yürütmekte olduğu görevler arasında Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart turnuva direktörlüğü, Mutua Madrid Open operasyon direktörlüğü ve Almanya’da gerçekleştirilen Porsche European Golf Open’da misafir hizmetleri ve ziyafet direktörlüğü bulunmaktadır.

 • Yaratıcılık, ileri düzey kodlama becerileri,…
  MARK MCQUILLAN

  MARK MCQUILLAN

  Yaratıcılık, ileri düzey kodlama becerileri, sanat görüşü Mark’ı Jam3 puzzle’ının olmazsa olmazı haline getirmektedir. Film öğrencisi olup interaktif teknoloji uzmanı haline gelen Mark McQuillan içgörüşleri doğrultusunda teknolojiyle harmanlanmış hikaye anlatımı konusunda tecrübe kazanmıştır. Bu tutkusunu daha genç yaşlarında kazanmış ve geliştirmiş olan Mark bilgisayar, sanat ve film dünyasının karmaşıklığına dalmıştır. Jam3’nin teknik direktörü olarak sadece global yetenekleri barındıran bir takımı yetiştirmekle kalmamış; Google, AT&T, Verizon, Cİnemax, Toyota/Lexus, GM ve the UN gibi bir çok global markaya ve Björk gibi sanatçıların interaktif projelerini yönetmiştir. 2013 yılında Ontario Premier’s Award’a teknoloji alanında aday olmanın gururunu yaşamaktadır.

 • Şükrü Dinçer, çalışma hayatına 1998…
  ŞÜKRÜ DİNÇER

  ŞÜKRÜ DİNÇER

  Şükrü Dinçer, çalışma hayatına 1998 yılında Unilever bünyesinde Algida Planlama Müdürü olarak başladı. Dinçer, 2001-2003 yılları arasında Max, Cornetto ve Magnum’un Marka Müdürü olarak çalıştıktan sonra 2003-2006 yıllarında Hollanda Unilever Genel Merkezi’nde bölgesel rollerde faaliyet gösterdi. 2006 yılında Türkiye’ye dönen Dinçer, 2006-2010 yılları arasında Algida Pazarlama Direktörü olarak görev alırken, aynı dönemde 2009-2010 Türkiye Mobil Pazarlama Derneği’nin Eşbaşkanlığını da yürüttü. 2010’dan bu yana Unilever Global COO – Harish Manwani ile birlikte Singapur’da Unilever Global Pazar Yönetim Kurulu’nda çalışmalarını sürdüren Şükrü Dinçer, 1 Ağustos 2012 tarihi itibarıyla Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım Kategorilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atandı. Dinçer, Unilever Türkiye Yönetim Kurulu’nda da çalışmalarını sürdürecek.

 • Modiki’nin kurucu başkanı olan ve halen…
  MURAT BODUR

  MURAT BODUR

  Modiki’nin kurucu başkanı olan ve halen ajansın yaratıcılıktan sorumlu başkanlığını yürüten Murat Bodur, kreatif direktörlük tecrübesiyle uluslararası deneyime sahip. Kariyeri boyunca dünya çapında tanınmış pek çok markayla çalışan Bodur, PricewaterhouseCoopers, Sundance, MTV, VH1, America Online, John Hancock Insurance, Bank of America, Smart Car ve JetBlue Airlines gibi markalar için uluslar arası reklam kampanyaları yönetti. 2004’te Modiki’yi kurduktan sonra Kale Grubu, Mapfre Genel Sigorta, Florence Nightingale Hastaneleri, MedicalPark Hastaneleri, Çanakkale Seramik, Betek, Lazzoni, Tav Air, Omsan Lojistik, Edilcuoghi, Demirdöküm, Nivea, Selpak, Turkish American Business Council gibi Türkiye’nin ve dünyanın seçkin markalarıyla çalıştı. Interpublic Group Company bünyesinde Zentropy Partners’ın kuruluş aşamasında kreatif direktör olarak önemli roller üstlendi, Zentropy’nin çokuluslu bir dijital iletişim ajansına dönüşmesine katkı sağladı. Bank of America için yarattığı ATM tasarımı tüm dünyada kullanıma sunuldu, PricewaterhouseCoopers’ın marka yönetimini üstlendi, Darren Aronofsky’nin “Requiem for a Dream” filmi için bir müzik videosu yönetti. Çok sayıda yaratıcılık ödülü kazandı. Bunlardan bazıları reklamcılık dünyasının önemli ödülleri olan The One Show, I.D., Hatch, Graphis, Communication Arts, MIMC, FWA, Stevie, Kristal Elma, Altın Örümcek, Webby’s ve Felis’tir. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nde tamamladı. Emerson College’da Integrated Marketing Communication bölümünde sürdürdüğü yüksek lisans çalışmalarının ardından aynı üniversitede yüksek lisans seviyesinde dersler verdi.

 • Hindistan’da kurulmuş AND Consulting…
  ADVAIT DIKSHIT

  ADVAIT DIKSHIT

  Hindistan’da kurulmuş AND Consulting Mumbai’nin 14 yıldır direktörlüğünü üstlenen Advait son 11 yıldır liderlik ve zirve performansı danışmanlığı yapmaktadır. MSL, Price Waterhouse Coopers, Barclays, JP Morgan, GE ve DSM gibi bir çok global ekibe katkı sağlamaktadır. Advait’in en güçlü özelliği çalıştığı kişilere konfor alanından çıkmaları, risk almaları ve açılım yapmaları konusunda yardımcı olmaktır. Saygı uyandıran bir konuşmacı ve yönetici olarak Advait’in profesyonel çalışmaları konusunda izlediği motto’su “Bilgi bir araçsa, deneyim motor ve duygu da yakıtıdır.” Advait bir değişim ajanı olarak profesyonel çalışmaları konusunda iki önemli hayat tecrübesinden ilham aldığını vurgulamaktadır; uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak ve konfor alanından çıkmak. Mumbai’de yaşayan Advait şu anda toplumuna geri dönüşüm konusunda kazandırdığı özel bir projeyi yönetiyor. Sigara, alkol, yemek, uyuşturucu ve iş bağımlılığı konusunda free danışmanlık veriyor.

 • 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonomi…
  DEMET İKİLER

  DEMET İKİLER

  1993 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonomi Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Profesyonel kariyerine 1993 yılında Ajanstek Reklamcılık’ta medya planlama uzmanı olarak başlayan İkiler, daha sonra Güzel Sanatlar/Saaatchi&Saatchi’ye geçti. Burada sırasıyla Media Executive ve Medya Müdürü görevlerini üstlendi. 1996 yılında ZenithMedia’ya geçen İkiler, burada da Müşteri Direktörü, Televizyon Departmanı Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2000-2011 yılları arasında MindShare Türkiye’nin CEO’luğunu yürüten İkiler, 2011 yılından itibaren Group M Türkiye CEO’luğunda görev yapmakta ve aynı zamanda 2014 yılı itibariyle WPP Türkiye Ülke Müdürü görevini sürdürmektedir.

 • 1991 yılında Grup 7 İletişim…
  CENGİZ TURHAN

  CENGİZ TURHAN

  1991 yılında Grup 7 İletişim Danışmanlığı’nın kurucu ortakları arasında yer aldı. 2003-2007 tarihleri arasında Bilgi Üniversitesi’nde iletişim danışmanlığı ile ilgili dersler veren Turhan, 2008-2010 yılları arasında İDA Başkanlığı ve ICCO Yönetim Komitesi üyeliği yaptı. Halen İDA Danışma Kurulu, İDAEtik Kurulu ve TÜHİD Disiplin Kurulu’nda görev yapıyor. 2010-2012 yıllarında TÜSİAD Meslek Örgütleri ve Bölgesel Kalkınma Komisyonu’nda Danışman Üye olarak görev alan Turhan, aynı yıllarda TÜSİAD’ın Görüş dergisinin yayın danışmanlığını ve yazı kurulu üyeliğini yaptı. Turhan 2009-2012 yılları arasında da, TÜRKONFED Yüksek Danışma Kurulu’na Danışman Üye olarak katıldı. Yöneticilere iletişim stratejisi, basın ilişkileri, konu, kriz ve itibar yönetimi üzerine dersler veren Cengiz Turhan halen Grup 7’nin ajans başkanlığını sürdürüyor.

 • Müzisyen Suavi Karaibrahimgil'in kızı olan…
  NİL KARAİBRAHİMGİL

  NİL KARAİBRAHİMGİL

  Müzisyen Suavi Karaibrahimgil’in kızı olan Nil, 12 yaşında “I see clouds rain is coming…” adlı ilk bestesini yaptı. Ortaokulda piyano; biraz daha büyüyünce caz gitarı çalmaya başladı. 12 yaşından itibaren okuldan arta kalan zamanlarında Serdar Erener’in de çalıştığı Reklamevi A.Ş adlı reklam ajansında metin yazarı olarak çalışmaya başladı. 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra reklam sektöründe çalışmaya devam etti. Reklam sektörünün oscar ödülleri olarak kabul edilen Kristal Elma Ödüllerine layık görüldü. Başta Bellona, Trendy&Friendly Algida ürünleri olmak üzere birçok ürünün reklam müziklerini yaptı.

 • 14 Şubat 1959 ‘da Sinop’ta doğdu Derici,…
  HULUSİ DERİCİ

  HULUSİ DERİCİ

  14 Şubat 1959 ‘da Sinop’ta doğdu Derici, 1980 İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Uygulamalı Endüstri Sanatları Grafik Bölümü mezunu. 1979 yılında başlayan reklamcılık serüveni, Esin Ajans (Grafik Tasarımcı), Günaydın Gazetesi (Sayfa Tasarımcısı),İlancılık (Sanat Yönetmeni), Radar Reklam (Yaratıcı Yönetmen), RPM-Radar/CDP EUROPE (Yaratıcı Yönetmen) ve Yorum’da (Yaratıcı Yönetmen) sürdürdükten sonra 1992’de Terra Nova’nın kurucu ortağı,Yönetim Kurulu Üyesi ve Yaratıcı Grup Başkanı olarak görev aldı. Ocak 1997’de M.A.R.K.A.’yı kurdu.Halen M.A.R.K.A.’da CEO ve Yaratıcı Grup Başkanlığı görevini sürdürüyor. Türkiye reklam tarihinde köşe taşları sayılan bir çok reklam kampanyasına Yaratıcı Yönetmen, Sanat Yönetmeni ya da Reklam yazarı olarak imza attı.

 • İrem Derici 1987 yılında İstanbul’da…
  İREM DERİCİ

  İREM DERİCİ

  İrem Derici 1987 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulla beraber başladığı MSÜ Devlet Konservatuarı Piyano bölümünü liseyle beraber bitirdi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitiren Derici, Adschool Pazarlama İletişimi Yüksek Lisansını tamamladı. Yüksek Lisans programı devam ederken O Ses Türkiye’ye katıldı ve yarı finale kadar yükseldi. Aynı dönemde Monopop isimli grubuyla Türkiye’nin birçok yerinde sahne aldı. 2012 yılının Kasım ayında ilk single’ı Bensiz Yapamazsın ile profosyonel müzik hayatına başlayan Derici bu single’la Türkiye Müzik Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Sanatçı adaylığı kazandı. 2013 Mayıs ayında söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait olan Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı şarkısıyla çok büyük bir ivme yakalayan Derici, üçüncü single’ı “İKİ” ile müzik dünyasında yerini sağlamlaştırdı. 2014 Nisan ayında “Kalbimin Tek Sahibine” single’ını çıkaran İrem Derici bu şarkıyla Youtube’da klibi en çok izlenen türk sanatçı, İ Tunes’ta en çok satılan türk şarkısı ve 2014 yılında Google’da en çok aranan kadın oldu. Ardından 2014 Haziran ayında “Üç” isimli maxi single’ını çıkaran Derici bu single’dan “Bir miyiz” ve “Nabza Göre Şerbet” şarkılarını kliplendirdi. 2015 Haziran ayında Produktör Emrah Karadaman’ın proje albümünde yer alan şarkıcı “Nerden Bilecekmiş” isimli şarkıyı seslendirdi.

 • Erdem Tolon Nielsen Türkiye Pazarlama Etkinliği…
  ERDEM TOLON

  ERDEM TOLON

  Erdem Tolon Nielsen Türkiye Pazarlama Etkinliği Direktörü görevine ek olarak Nielsen Watch Pazar Liderliği rolünü üstlenmektedir. Lisansını Koç Üniversitesi İktisat Bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisansını da Norwegian School of Economics (NHH) Üniversitesi Uluslararası İşletme alanında tamamlamıştır. Erdem Tolon kariyerine araştırma sektöründe online & offline mecralar, yatırım getirisi ( ROI) analizleri, medya mix optimizasyonları ve dijital alanlarında 10 yılı aşkın süredir devam etmektedir. Erdem Tolon IPTV Derneği’nde Yönetim Kurulu üyesi ve Mobile Marketing Association (MMA) üyesidir.

 • Bilge Çiftçi 1973’te Ankara’da doğdu.…
  BİLGE ÇİFTÇİ

  BİLGE ÇİFTÇİ

  Bilge Çiftçi 1973’te Ankara’da doğdu. ODTÜ Endüstri Mühendisliği ve University of Florida İşletme Master’ının ardından pazarlama kariyerine 1998 yılında Procter&Gamble’da başladı. Hem Türkiye’de hem de İsviçre-Cenevre’de çeşitli kategorilerde pazarlama yöneticiliği yaptı. 2011 yılından beri Vodafone Türkiye’de Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü olarak görev yapmaktadır.

 • İş hayatına Arçelik-LG’de Takım Mühendisi…
  ONUR ERBAY

  ONUR ERBAY

  İş hayatına Arçelik-LG’de Takım Mühendisi olarak adım attı. Kariyerine sırasıyla Otokar’da Takım Lideri, Ontex’te Üretim Sistemleri Müdürü olarak devam etti. McKinsey’in Chicago ofisinde üç yıl danışman olarak görev yaptıktan sonra Rocket Internet ile Türkiye’ye döndü. Evimister.com’un kurucu Genel Müdürlüğü’nü yaptı. Hopi Genel Müdürlüğü görevini üstlenmeden önce eBay’in San Jose ofisinde Kuzey Amerika Pazarı Stratejileri Bölüm Yöneticisi olarak çalışıyordu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan Onur Erbay’ın Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi’nden yüksek lisans, Pennsylvania Üniversitesi Wharton School’dan da MBA derecesi bulunuyor.

 • İzmir’de doğdu. Saint Joseph Lisesi'nden…
  ENİS ORHUN

  ENİS ORHUN

  İzmir’de doğdu. Saint Joseph Lisesi’nden sonra, Amerika Birleşik Devletleri’nde, University of Georgia’dan mezun oldu. 2005’te C-Section’ı kurdu, 2011’de Plasenta’nın kurucuları arasında yer aldı. İnteraktif Pazarlama alanında eğitmen ve konuşmacı olarak etkinliklere katıldı. Birçok önemli yarışmada jürilik yaptı. C-Section’da, halen Ajans Başkanı ve Yaratıcı Yönetmenlik görevlerini sürdürüyor.

 • İzmir Amerikan Lisesi’nden sonra Boğaziçi…
  İLKAY GÜRPINAR

  İLKAY GÜRPINAR

  İzmir Amerikan Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Uluslurarası İlişkiler/Siyaset Bilimi Bölümü’nü kazandı. Son senesinde University of Washington/Seattle’da Exchange Öğrenci olarak okudu, Marketing Minor yaptı. Önce Y&R/Reklamevi sonra Alametifarika olmak üzere toplam 8 yıl Serdar Erener’le çalıştı. 2006 yılında TBWAISTANBUL’a geçti. 9 yıldır çalıştığı TBWAISTANBUL’da, şu an Chief Creative Officer olarak görev yapıyor. Bugüne kadar çalıştığı ajanslarda Garanti Bankası, Bonus Card, Turkcell, Anadolu Sigorta, Anadolu Hayat Emeklilik, Akbank, AVEA, TTNet, TürkTelekom, AYGAZ, Hürriyet, McDonalds, IKEA, Efes, Teknosa, CarrefourSa, Borusan Otomotiv, KOTON, YKM/Boyner ve son olarak HOPİ markalarının markalaşma sürecinde belirgin katkıları oldu. 2010 yılında ADWOMEN organizasyonu tarafından dünyanın en etkili kadın kreatif direktörlerinden biri olarak gösterildi. Aynı yıl Mediacat dergisinin hazırladığı ankette, sektör oylarıyla “Yılın Reklamcısı”seçildi. 2013 yılında ise Women to Watch organizasyonu tarafından Türkiye’nin en başarılı 15 kadınından biri olarak gösterildi. Eurobest, New York Festivals, The Cup ve Golden Drum gibi yarışmalar dışında, Cannes Lions’da iki kere jüri görevi yaptı. Golden Drum ve Cannes Lions Festivalleri’ne konuşmacı olarak katıldı. İlkay Gürpınar şu anda, TBWAWOLDWIDE kreatif yönetiminde yer alan 7 kişiden biri. Global Network projelerinin yönetiminde de aktif rol oynuyor. Aynı zamanda müzikle uğraşıyor. Akbanklı Hep Farklı, Hürriyet Benim, Burada Burada Hepsi Burada ve HOPİ gibi jingleların da bestecisi.

 • 1987’de Sabah’ta başladığı gazetecilik…
  DOĞAN ŞENTÜRK

  DOĞAN ŞENTÜRK

  1987’de Sabah’ta başladığı gazetecilik kariyerine, 1990’da Türkiye’nin ilk özel televizyonu olan Star’ın kurulmasında kıdemli muhabir olarak devam etti. Eş zamanlı olarak, Kanal D ve Kanal 6’da Kıdemli Muhabir, CTV’de İstanbul temsilcisi, BRT, TGRT ve TGRT Haber’de Haber Direktörü olarak çalıştı, daha sonra 2006’da FOX Haber ve Spor Genel Yayin Yönetmeni olarak görevine başladı. İstanbul Üniversitesi Siyasi Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Şentürk, yüksek lisansını da burada yaptı. 2004’te Saddam’ın Baas’ı: Ortadoğu’nun Arap Birliği Rüyası isimli kitabı yayınlandı. Başlıca ödülleri: Türk Gazeteciler Derneği- En İyi Haber Programı Ödülü 1996 Türk Gazeteciler Derneği- En İyi Haber Programı Ödülü 1993 Yunan Televizyonu Alpha- Onur Ödülü

 • İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme…
  FATİH PORTAKAL

  FATİH PORTAKAL

  İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi’ni bitirdikten sonra Sydney Avustralya’da bulunan New College’da eğitim alan Fatih Portakal 1996 yılında Star TV’de İzmir muhabiri olarak gazeteciliğe başladı. 2005 yılında Doğan Haber Ajansı için çalışmaya başlamasının ardından kısa bir süre sonra Kanal D muhabiri olarak İstanbul’a taşındı. 2010 yılında hafta içi sabah haber kuşağı Çalar Saat’i sunmak için FOX’a transfer oldu. Başarılı 3 sezonun ardından 2013 yılında yine FOX ekranlarında Fatih Portakal ile FOX Ana Haber’i sunmaya başladı. 2012 yılında ilk kitabı “Ses”siz’i yayımladı.

 • İlk ve orta öğrenimini Kütahya'da tamamladı.…
  İSMAİL KÜÇÜKKAYA

  İSMAİL KÜÇÜKKAYA

  İlk ve orta öğrenimini Kütahya’da tamamladı. 1993 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. 1991’de Hürriyet Gazetesi’nde başladığı muhabirlik görevine daha sonra Sabah ve Star gazetelerinde devam etti. 2000 yılında Akşam Gazetesi’nde köşe yazarlığına başladı. 2003 yılında Akşam’daki yazılarının yanı sıra Skytürk Televizyonu Ankara Temsilciliği görevine getirildi. 2005-2008 yılları arasında Akşam Gazetesi’nin Ankara temsilcisi olarak çalıştı. Kasım 2008’de getirildiği Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini Haziran 2013’e kadar sürdürdü. Eylül 2013’ten beri hafta içi her sabah FOX’ta Çalar Saat adlı programı sunmaktadır.

 • 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Doğuş…
  CEM BATU

  CEM BATU

  1980 yılında İstanbul’da doğdu. Doğuş Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde MBA yaptı. Sırasıyla Luckyeye, Rafineri/Trafo ve Litespell’de Proje Yöneticisi, ardından Leo Burnett/Arc bünyesinde Dijital Pazarlama Müdürü ve Proximity Istanbul’da Kreatif Direktör/Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. İnteraktif pazarlama, Deneyimsel pazarlama, Sosyal Medya, Pazarlamada Hikaye Anlatımı alanlarında konuşmacı ve eğitimci olarak farklı platformlarda yer aldı. 2015’teki Kristal Elma dijital jüri başkanlığının yanında, kariyeri boyunca çeşitli organizasyonlarda jürilik deneyimleri oldu. 2011 Mart’ından beri, kurucu ortağı olduğu Plasenta Conversation Agency’de Ajans Başkanı ve Kreatif Direktör olarak görevine devam ediyor.

 • Galatasaray Lisesi’ndeki eğitiminin ardından…
  MEHMET BALİ

  MEHMET BALİ

  Galatasaray Lisesi’ndeki eğitiminin ardından University of Massachusetts’den üniversite, Bentley University’den de finans odaklı MBA diploması alan Bali, Amerikan turizm sektöründeki dört yıllık deneyiminin ardından Türkiye’ye döndü. İnternet danışmanlığı alanında faaliyet gösteren Vodaco’daki Yönetim Kurulu Üyeliği’nin ardından, 2003-2007 yılları arasında Trafo’da Grup Direktörü olarak görev aldı. 2007 yılında kurduğu deneyim pazarlaması ajansı Seratonin ile birlikte 2009 yılında Proximity İstanbul bünyesine katılarak 5 yıl boyunca Genel Müdür olarak görev yaptı. Mehmet Bali, 2015 yılının başından beri Plasenta’nın Genel Müdürü olarak kariyerine devam ediyor. Kariyeri süresince, pek çok global markanın yanı sıra Türkiye’nin önde gelen lokal markaları ile çalıştı. Etki yaratan ve ödül getiren çok sayıda projede yer alan Bali, 2008’den itibaren dünyanın dört bir yanında üyesi bulunan ve 11 farklı dile çevrilen The Experiential Marketing Forum’un Danışma Kurulu’nda yer almaktadır.

 • 2008 yılında Bogaziçi Üniversitesi İşletme…
  ERİNÇ KARGAN

  ERİNÇ KARGAN

  2008 yılında Bogaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Kısa süreli pazarlama deneyimi sonrası 2009 da C-Section Digital Reklam Ajansı nda çalışmaya başladı. 4.5 yıl Proje Yöneticisi ve Dijital Prodüktör olarak; Vodafone, Efes Pilsen, TEB, Coca-Cola gibi markalarla pek çok ödüllük projeyi yürüttü. 2 Yıldır Plasenta Conversation Agency de bir türlü türkçeye çeviremediği “title”ı “Conversation Manager” olarak çalışıyor. Şu aralar, dijital itibar yönetimi, dijital araştırma metodolojileri, gerçek zamanlı içerik ve etkileşim üzerine yoğunlaşmış durumda.

 • Evebirilazım’ın ve Çaycı'nın kurucusu…
  VEYSEL BERK

  VEYSEL BERK

  Evebirilazım’ın ve Çaycı’nın kurucusu Veysel Berk, Boğaziçi Üniversitesi mezunu, MIT (Massachusetts Institute of Technology)’de yaptığı başarılı bilimsel çalışmalar sonrasında University of California Berkeley’de doktora programına davet edildi. Berkeley’de doktorasını aldıktan sonra Amerikan Enerji Bakanı ve Nobel Ödüllü Fizikçi Steven Chu ile doktora sonrası çalışmalar yaptı. Yaptığı buluşlar 2013 yılında Science dergisinde yayınlandı. Aynı yıl Silikon Vadisi’nde kurduğu bilişim ve teknoloji şirketi Wallit’e iki hafta gibi kısa bir sürede 1 Milyon doların üzerinde yatırım aldı. Yatırımcıları arasında HP’nin başkan yardımcısı, OpenTable’in başkanı, PocketGems CEO’su gibi meşhur isimler ve Venture Capital şirketleri var.

 • 1980 doğumlu, 13 yıldır reklamcı.…
  AYŞE AYDIN

  AYŞE AYDIN

  1980 doğumlu, 13 yıldır reklamcı. Sırasıyla, dda, ddb&co, rafineri’de reklam yazarlığı; Medina Turgul ddb’de reklam yazarligi ve kreatif grup başkanlığı yaptı. 2015 Şubat ayından itibaren Team Red kreatif direktörü olarak çalışıyor. Bugüne kadar çalıştığı ajanslarda Akbank, Hürriyet, Volkswagen, Siemens, SEK, Unilever, Digiturk ve Vodafone gibi markalar için çalıştı. Ödüller: İkisi film dalında büyük ödül olmak üzere 31 kristal altın elma. 2015 Eurobest Silver (Vodafone Kırmızı Işık) 2015 Epica silver (Vodafone Sesli İmza-Print) 2015 Golden Drum ve New York Festivals Shortlist 2015 Cannes Lions 1 Grand Prix, 1 Gold, 2 Si̇lver, 2 Bronze, 16 shortlist (Vodafone Kırmızı Işık Uygulaması Entegre Kampanyası ve Vodafone Coverage basın kampanyası)

 • 2002 yılının sonuna doğru arkadaşlarıyla…
  ERDİL YAŞAROĞLU

  ERDİL YAŞAROĞLU

  2002 yılının sonuna doğru arkadaşlarıyla Penguen Dergisi’ni kurdu. Artık orada çiziyor. Komikaze.net diye bir site yapmıştı 99 yılında, onunla da ilgileniyor. Sürekli sinemaya gidiyor. Hayatta hiçbir zaman işine yaramayacak olan bilgileri öğreniyor. Bunun için saatlerce ansiklopedi okuyor. Bir ayının kış uykusunda yarı yarıya kilo kaybettiğini bilmek onu sevindiriyor. Resim yapıyor. Büyük tuallerle oynarken onu ana okulunda daha yeni tanıdığım yılları hatırlıyorum. Resimleri hala o çocuk resimleri. Aynı renkler, aynı çizgiler. Mutlu, her zaman mutlu. Derdi yok değil. Herkesin derdi var. Ama o bu dertlerin bir süre sonra bitebileceğini hatırlayabiliyor. Hayatın sıkıntılarının kendisini üzmesine izin vermiyor.

 • 1973 yılında İstanbul’da doğdu. Boğaziçi…
  SELİN FELDMAN

  SELİN FELDMAN

  1973 yılında İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Gazeteciliğe Doğan Dergi Grubu’nda başladı. İstanbul Life, Nstyle, National Geographic Kids gibi çeşitli dergilerde muhabirlik ve editörlük yaptı. Haziran 2014’ten beri Süper Penguen dergisinde Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapıyor.

 • 1976 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul…
  PINAR DENİZER

  PINAR DENİZER

  1976 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde okudu. Gazeteciliğe 1997 yılında Yeni Yüzyıl gazetesinde başladı. Star gazetesi, Nstyle, Tempo, National Geographic Kids gibi çeşitli gazete ve dergilerde muhabirlik ve editörlük yaptı. Haziran 2014’ten beri Süper Penguen dergisinde Yayın Yönetmeni olarak görev yapıyor

 • Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi resim…
  DORUKTAN TURAN

  DORUKTAN TURAN

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi resim bölümü öğrencisi. Fırıldak Ailesi çizgi filminde background çizerliği yaptı. 64, OT ve Hürriyet Kampüs için birçok çizim yaptı. Penguen ve Süper Penguen’de karikatür çizmeye devam ediyor.

 • Mimar Sinan Üniversitesi’nden mezun oldu.…
  GÖKÇE AKGÜL

  GÖKÇE AKGÜL

  Mimar Sinan Üniversitesi’nden mezun oldu. Çizgi roman, animasyon ve karakter tasarımı yapıyor. Birçok kitap ve dergi için yaptığı illüstrasyonlar, tasarladığı reklam karakterleri, animasyon ve oyun projeleri için yaptığı arka plan tasarımları var. 2015 yılı itibariyle Süper Penguen’de çizmeye başlamıştır.

 • Didem Kölüksüz Gülyurt, lisans eğitimini…
  DİDEM KÖLÜKSÜZ GÜLYURT

  DİDEM KÖLÜKSÜZ GÜLYURT

  Didem Kölüksüz Gülyurt, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Çevre Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesinde İşletme bölümünde yüksek lisans eğitimi almıştır. Mesleki hayatına Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş’ de başlayan Gülyurt, araştırma sektöründeki kariyerine ise 1997’de ACNielsen’de başlamıştır. Aynı kurumda “Business Unit Head” pozisyonuna kadar ilerlemiş olan Gülyurt, 2010 yılına kadar bu görevde devam etmiştir. Mayıs 2010’dan itibaren Ipsos bünyesinde olan Gülyurt, Ipsos Marketing, Retail Research Departmanında Impact Partner olarak görevine devam etmektedir.

 • 1984 yılında İzmir'de doğmuştur. 2008…
  ULAŞ ÇAN

  ULAŞ ÇAN

  1984 yılında İzmir’de doğmuştur. 2008 yılında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra, 2009 yılından itibaren sportsnet bünyesinde, sportstv’de çalışmaya başlamıştır. Yaklaşık 6 yıldır sportstv’de editörlük, muhabirlik ve spikerlik görevlerinde bulunmaktadır. 2012 yılından itibaren tenis özelinde branşlaşmış ve 2 yıl boyunca ‘Tenis Club’, 3 yıldır da (hala devam etmekte) ‘Center Court’ programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir. WTA ve ATP turnuvalarında maç anlatımı, özel röportajlar ve sunumlar yapmaktadır. Aktif olarak bazı internet siteleri, gazete ve dergilerde spor yazıları yayınlanmaktadır.

 • Ece Üner; 1981 / İstanbul doğumlu. Koç Lisesi…
  ECE ÜNER

  ECE ÜNER

  Ece Üner; 1981 / İstanbul doğumlu. Koç Lisesi ve ardından Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Paris Sorbonne Üniversitesi’nde Fransızca dil eğitimi ve Brüksel’de Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı. DİALOG Spikerlik ve Sunuculuk okulunu dönem birincisi olarak bitirdi. 2013 yılında ABD’de Edward R. Murrow Leadership Programını tamamladı. Irak Savaşı sırasında NTV Haber Merkezi’nde çeviri ve haberler yaptı. 2002’den 2006 Ocak ayına kadar NTV muhabiri olarak diplomasi ve ekonomi alanlarında yoğunlaştı. Aralarında İran ve İsrail Meclis Başkanları, İran İçişleri Bakanı, Çek Cumhurbaşkanı, Amerikan Başkanı Bill Clinton, Amerikan Savunma Bakanlığı Başdanışmanı Richard Perle, Bill Clinton’ın Başdanışmanı Richard Holbroke, Amerika’nın Türkiye Büyükelçileri, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Ficher, Alman eski Başbakanı Gerhard Shcröder, İngiliz, Rus, Fransız ve Alman devlet bakanlarının da bulunduğu birçok üst düzey devlet adamıyla özel röportajlar yaptı. Formula 1 Bahreyn Pisti’nden haberler yaptı. 2005 Ağustos ayında İstanbul’da koşulan Formula 1 Grand Prix’ine gazeteci olarak yaptığı katkılardan dolayı bir plaketle ödüllendirildi. 2006 yılında CNN TÜRK Spor Departmanı’nda görev alan Ece Üner 2007 yılı Mart ayından, 2009 Ağustos ayına kadar CNN Türk’te Yeni Gün adlı programı hazırlayıp sundu. 2009 Ağustos ayından itibaren Habertürk Televizyonu’nda Ana Haber, Akşam Raporu ve Olduğu Gibi programını hazırlayıp sundu. Bir dönem SHOW TV Ana Haber’i sundu. Şuanda Habertürk televizyonunda Enine Boyuna programının editörlüğünü ve moderatörlüğünü yapıyor. 12 yıl boyunca atletizmle uğraşan Üner’in 1500-3000-5000 metrelerde İstanbul ve Türkiye dereceleri bulunmaktadır. Ece Üner çok iyi derecede İngilizce, Fransızca ve İspanyolca biliyor. Ayrıca Medya Ekonomisi, Dünya Medyası, Medya Tarihi ve Küresel İletişim üzerine yazıları ve tezleri bulunmaktadır.

 • Kramp’ın Kurucu Ortağı ve Ajans Başkanı…
  AHMET AKIN

  AHMET AKIN

  Kram, Ajans Başkanı

  Kramp’ın Kurucu Ortağı ve Ajans Başkanı olan Ahmet Akın, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, University of Rochester Simon Business School’da MBA eğitimini tamamladı. Reklamcılık mesleğine Güzel Sanatlar / Saatchi & Saatchi’de başladı. Daha sonra 9 yıl çalıştığı TBWA Istanbul’da Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. 2009 – 2013 döneminde, Leo Burnett İstanbul’da CEO olarak çalıştı. 2010 – 2013 döneminde Reklamcılık Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alan Ahmet Akın, 2011 – 2013 döneminde Reklam Özdenetim Kurulu (RÖK) Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürüttü. 2013-2014 öğretim yılından itibaren Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı Marka Okulu’nda ders vermektedir

 • İstanbul’un simgelerinden, vapurdaki seyyar…
  BURHAN DEMİRCAN

  BURHAN DEMİRCAN

  İstanbul’un simgelerinden, vapurdaki seyyar satıcıların en ünlüsü olan ve yolcular tarafından “Burhan Pazarlama” olarak tanınan Burhan Demircan, Brand Week Istanbul sahnesinde pazarlama ve marka profesyonelleriyle buluşuyor.

  Burhan Demircan, çocuk yaşta başladığı ve 60 yıla yayılan kariyerinde kendine has bir tarz geliştirerek fenomen haline geldi. Güzel kullandığı Türkçesi, kendi oluşturduğu şiirsel metinleri ve hiç düşmeyen enerjisiyle, her gün kıta değiştiren hemen hemen her İstanbullunun tanıdığı Burhan Pazarlama, bugün kurumsal firmalara bile eğitmenlik veriyor. Hakkında belgeseller çekilen, tezler yazılan Burhan Demircan, satış ve pazarlama konusunda 60 yılda edindiği deneyimlerini Brand Week Istanbul katılımcılarıyla Shopper Marketing özel oturumunda paylaşacak.

 • 1971 Denizli doğumluyum. 1988 yılında Ataköy…
  MURAT ŞAYLAN

  MURAT ŞAYLAN

  1971 Denizli doğumluyum. 1988 yılında Ataköy Lisesi’nden mezun oldum ve iş hayatına atıldım. Satış alanında çalışırken üniversite eğitimi almaya karar verdim ve İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Fakültesini kazandım. Daha lise yıllarında ekonomi dergilerini ve iş kitaplarını okumayı seven birisiydim. Ekonomist olduğumu belgeleyen diplomamı aldıktan sonra kendime başlangıç hedefi olarak bir reklam ajansında çalışmayı belirledim. Türkiye’nin seçkin ajanslarında (TerraNova, İvme, Klan-Euro-RSCG, Cenajans, Sportsnet) önemli görevler (Reklam Yazarı, Stratejik Planlamacı, Müşteri Temsilcisi ve Yaratıcı Yönetmen) üstlendim. İş dünyamızın lider markaları için reklam kampanyaları, PR çalışmaları, direct marketing projeleri, etkinlikler ve sponsorluk uygulamaları yürüttüm. 8 yıllık reklamcılık deneyimim sırasında katkıda bulunduğum bazı reklam çalışmaları ile ulusal ve uluslararası ödüller de kazandım. Reklam ajanslarında çalışırken pazarlama, iş geliştirme, proje yönetme, yeniden yapılanma, büyüme ve yeni yatırımlar gibi alanlara daha çok merak saldım ve kendimi bu alanlarda geliştirdim. Yetkinliğim öyle artmıştı ki; çeşitli iş yayınlarında yazılarım yayınlandı ve muteber üniversitelerin sertifika programlarında eğitimler vermeye başladım. Bu gayretlerimin sonucunda daha da cesaretlendim ve 2004 yılında pazarlama danışmanlığı şirketi Referans Noktası’nı kurdum. Aynı yıl evlendim de. Anlayacağınız hayallerimdeki işime ve eşime 2004 yılında kavuştum. 2009 yılında bir oğlum oldu. Reklamcılık ve danışmanlık yaptığım sürelerde Türkiye’nin büyük firma ve markalarına hizmet üretme fırsatım oldu. Hepsinin satışlarını, karlılıklarını ve marka değerlerini artırmasına katkıda bulundum. Eşsiz tecrübeler edindim. Edindiğim tecrübelerden makaleler ürettim ve bloglarımda paylaştım. 2014 yılının son çeyreğinde kurulan Türkiye’nin marka potansiyelini ateşlemek için kurulan Marka Konseyi’nin (Marka Danışmanları ve Yöneticileri Derneği’nin) kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesiyim.

 • 1962 Eskişehir doğumlu olan Güven Borça,…
  GÜVEN BORÇA

  GÜVEN BORÇA

  1962 Eskişehir doğumlu olan Güven Borça, ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra askerlik hizmetine kadar aile şirketi bünyesinde çalışarak patates cipsi üreten bir tesis kurdu ve işletti (1985-1986). Milli Savunma Bakanlığı’nda tamamlanan vatan görevinin akabinde 1987 yılında İpek Kağıt Karamürsel fabrikasında Ürün Geliştirme Mühendisi olarak işe başladı. 1989 yılı başında aynı şirketin pazarlama bölümüne geçen Güven Borça, Selpak, Solo ve Silen tuvalet kağıtlarından sorumlu olarak çalıştı, ayrıca Marathon markalı ev dışı kullanım ürünlerini pazara verdi. Daha sonra transfer olduğu Başer-Colgate (sonradan Colgate-Palmolive) şirketinde 6 yıl süreyle Marka Yöneticisi, Grup Müdürü, Pazarlama Müdürü pozisyonlarında görev yaptı. ABC, Fab, Axion, Hacı Şakir, Palmolive, Colgate, Protex markalarını yönetti. Öte yandan Colgate-Palmolive’in global eğitimcileri arasına katıldı ve şirketin uluslararası eğitim programlarını bölge ülkelerinde yürüttü. 1991 yılında Marketing Türkiye dergisinde “marka” konulu ilk makalesi yayınlandı. Marka Yönetimi alanında Türkiye’nin ilk eğitim çalışmalarını yaptı. 1997 yılında on yıllık profesyonel yaşama veda ederek marka eğitimleri vermeye ve marka danışmanlığı yapmaya başladı. Türkiye’nin ilk marka danışmanlık şirketi olan Markam AŞ’nin kurucusu ve yöneticisidir. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nde Marka İletişimi Yönetimi dersi vermektedir. İlk kitabı “Bu Topraklardan Dünya Markası Çıkar mı? ” Haziran 2002’de çıkmış, toplam on bir baskı yapmıştır. Haftalık Para dergisinde “Reklamlardan Sonra” başlığıyla 2001-2003 yıllarında pazarlama konularında düzenli yazmış ve yazıları aynı adlı kitabında toplamıştır. Üçüncü kitabı “Pazarlama Reçeteleri” 2004 yazında, dördüncü kitabı “Başka Akmerkez Yok” 2007, beşinci kitabı “Marketing Recipes” 2010 ve son kitabı “İleri Dönüşüm Kutusu” 2010 yazında raflarda yerini almıştır. İstanbul’da yaşayan Güven Borça evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası…
  CÜNEYT BAŞARAN

  CÜNEYT BAŞARAN

  Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Yeditepe Üniversitesi’nde MBA yapan Cüneyt Başaran; İstanbul’da ABANK ve BNP ‘de Trader, Londra’da Commerzbank ve Standard Bank’ta Türkiye Masası Şefliği yapmıştır. Şu an Bloomberg HT TV Genel Yayın Yönetmeni, BloombergHT.Com Genel Yayın Yönetmeni ve Habertürk Gazetesi Köşe Yazarı’dır. Aynı zamanda Bloomberg HT’de ekrana gelen Sabah Raporu ve 3. Seans programlarını sunmaktadır.

 • 2008 yılından bu yana Ciner Medya Grubu…
  AÇIL SEZEN

  AÇIL SEZEN

  2008 yılından bu yana Ciner Medya Grubu bünyesinde, Habertürk ve Bloomberg HT kanallarında anchor olarak görev yapmaktadır. Bloomberg HT televizyonunda Bloomberg HT Radyo Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdüren Açıl Sezen, aynı zamanda Bloomberg HT’de ekrana gelen Sabah Raporu, Yatırım Kulübü ve Akıllı Para programlarını sunmaktadır. Daha öncesinde Vatan Gazetesi Ekonomi Müdürlüğü yapmış, uzun yıllar Doğuş Medya Grubu ve Sabah gazetesinde ekonomi ve finans alanında haberci ve yönetici olarak görev almıştır. Aynı zamanda internet yayıncılığı alanında faaliyet gösteren Sem Dijital bünyesinde Gazeteport ve The Lira adlı haber ve finans sitelerinde yönetici ortak olarak çalışmaktadır. Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlayan Açıl Sezen, aynı üniversitede doktora eğitimini sürdürmektedir.

 • Gökhan Şen Marmara Üniversitesi Sigorta…
  GÖKHAN ŞEN

  GÖKHAN ŞEN

  Gökhan Şen Marmara Üniversitesi Sigorta Bölümü mezuniyeti sonrası, 2007 yılında Finans Bölümü üzerine master yaptı. 2007 yılında Ata Yatırım’da Yatırım Danışmanı olarak kariyerine başladı. 2009 yılında ise Fon ve Portföy Yöneticisi olarak devam etti. 2010-2013 yılları arasında Bloomberg HT’de Araştırma Müdürü olarak görev yaptı. 2013 yılında AK Yatırım’da Uluslararası Piyasalar Araştırma Başkan Yardımcısı olarak görevini yürüttü. Şu an Bloomberg HT’de Ekonomi Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Sabah Raporu ve Finans Merkezi programının sunucusudur. Bildiği diller Rusça, Almanca ve İngilizce’dir.

 • 1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal…
  ASLI ŞAFAK

  ASLI ŞAFAK

  1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe üniversite yıllarında, Tercüman Gazetesi’nde ekonomi muhabiri olarak başladı. Daha sonra TRT’de ekonomi muhabirliği, Başbakanlık ve Parlamento muhabirliği yaptı. Muhabirlik yıllarında TRT’de birçok program hazırladı ve sundu. Başbakanlıkları döneminde Süleyman Demirel ve Tansu Çiller, Cumhurbaşkanlığı döneminde de Abdullah Gül ile özel röportajlar gerçekleştirdi. 2003-2010 yılları arasında Londra’da yaşadı. TRT’nin Londra temsilciliğinin yanı sıra, dış politika üzerine The Daily News ve The New Anatolian gazetelerinde köşe yazıları yazdı. Bloomberg International Londra bürosunda Türkiye temsilcisi olarak çalıştı. 2010’da Bloomberg HT’de program yapımcısı ve sunucusu olarak çalışmak üzere İstanbul’a geldi. Halen her gün 17.00-18.45 arasında Bloomberg HT ekranlarında 3. Seans ve Günden Kalanlar programlarıyla izleyiciyle buluşuyor. BloombergHT Radyo’da her gün 12-14.00 saatleri arasında program yapıyor. Finansal okuryazarlık projesi kapsamında oluşturulan Sayının Namusu kitabının yazarıdır. Nişantaşı Üniversitesi’nde Türkiye Ekonomisi dersi veriyor.

 • Cihan Kırımlı 1965’te Ankara’da doğdu.…
  CİHAN KIRIMLI

  CİHAN KIRIMLI

  Cihan Kırımlı 1965’te Ankara’da doğdu. ODTÜ’de Endüstriyel Tasarım BID derecesini aldıktan sonra ODTÜ’de MBA’ini tamamladı. Kariyerine Procter & Gamble’da satış departmanında başlayan Cihan, daha sonra ODTÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü’nde Pazarlama ve Promosyon Planlaması derslerinde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Panda Pazarlama Müdürlüğü görevinde bulundu. Görevi süresince 30’a yakın yeni marka/ürün lansmanını yaptı. Panda markasının kurum kimliği yenilenmesini gerçekleştirdi. Boyner Holding – Advantage Katalog Genel Müdürlüğü görevinde bulundu, şirketin kuruluşunu gerçekleştirdi. Burger King Pazarlama Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak stratejik planların ve yeni konumlamanın oluşturulmasını gerçekleştirdi. Çok sayıda kampanya ve yeni ürün lansmanını gerçekleştirdi. Burger King Dünya’da ilk olarak McDonalds’ı geçerek, liderliğe oturdu. Sonrasında, Mey Pazarlama ve İş Geliştirme’den sorumlu CMO ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Tekel’den Mey’e dönüşüm/yapılanma sürecinde aktif rol aldı. Rakı, Votka, Şarap, Bira, ve diğer içkilerden oluşan tüm kategorilede 33 marka ve 120’den fazla ürünün lansman ve relansmanlarını gerçekleştirdi. TPG satın alması sonrası genel ve pazarlama fonksiyonlarında yeniden yapılanmayı yönetti. Tüm kategorilerde % 80’ler civarında paylarla pazar liderliğini sürdürdü. 2008 Haziran ayında Brandmark’ı kurdu. Brandmark, Eti, Efes, Mondelez, EWE, İpek Kağıt, Arkas, Finansbank, Komili-Ana Gıda, GEMS Education International, Kale Grubu, Tellcom, Mey, Doğuş Çay, Penti, Mondelez, Rixos gibi bir çok büyük marka ve firmaya strateji ve tasarım konularında hizmet veriyor. Cihan Kırımlı, Koç Üniversitesi Yönetici Eğitimi Programı’nda strateji ve pazarlama eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda Management Center Türkiye danışmanıdır.

 • Dilek Özman Boğaziçi Üniversitesi İ.İ.B.F.…
  DİLEK ÖZMAN

  DİLEK ÖZMAN

  Dilek Özman Boğaziçi Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü’nden mezun olduktan (1987) sonra Müşteri Temsilcisi olarak sırasıyla A&B Halkla İlişkiler ve ParsMcCann / Erikcson şirketlerinde görev aldı. 1988 yılında Borusan Holding’e katılan Dilek Özman en son Reklam ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı olarak önemli deneyimler kazandığı bu kurumdan ayrılarak 1992 yılında RPM / Radar cdp / Europe reklam ajansında Müşteri Direktörlüğü görevini üstlendi. Bu dönemde farklı sektörlerde ulusal ve uluslararası müşteriler ile çalışma imkanı bularak, masanın diğer tarafını da görme fırsatını yakaladı. Ardından, Colgate Palmolive Hacı Şakir Türkiye şirketinde 1994 yılında kıdemli ürün yöneticisi olarak göreve başladığı pazarlama departmanından 2000 yılında kategori müdürü olarak ayrıldı. Pazarlama Direktörü olarak Kraftsa- Kraft Sabancı Gıda Pazarlama ve Tic. A.Ş. ve Ekim-2001 ile Ekim- 2004 yılları arasında Satış-Pazarlama Bölüm Müdürü olarak Kopaş Kozmetik A.Ş’de (Dalin, Voila, Leda, Cire Aseptine, Tokalon, Alix Avien, Sesu) görev alarak pazarlama-satış konusundaki kariyerine devam etti. Pazarlama – marka geliştirme konusunda Kişisel Bakım, Temizlik, Gıda, Kozmetik, otomotiv, demir-çelik sektörlerindeki profesyonel deneyimini stratejik marka / pazarlama danışmanı ve eğitmeni olarak çalışmalarını devam ettirmektedir. Sabancı Üniversitesi-EDU’da program danışmanı ve eğitim ortağı olarak farklı konularla eğitim vermeye devam etmektedir. Turquality projesinin eğitmenleri arasındadır.İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde de verdiği “Marka Yönetimi” ve “Bütünleşik Pazarlama İletişimi” dersleri ile akademik tecrübe edinmiştir. Kemerburgaz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Master programında ders vermeye devam etmektedir. Dilek Özman, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği ve BRM üyesidir. Marka Konseyi – Marka Danışmanları ve Yöneticlleri Derneği kurucusu ve Yönetim Kurulu üyesidir.

 • 1968 doğumlu 1991 yılından beri pazarlama ve…
  BORA ALÇI

  BORA ALÇI

  1968 doğumlu

  1991 yılından beri pazarlama ve marka alanında çalışıyor

  2001 yılından beri danışmanlık yapıyor.

  Türkiye’nin lider marka danışmanlığı şirketi Argus’u 2006’da kurdu.

  EĞİTİM

  Boğazici Universitesi – BA İşletme

  İŞ TECRÜBESİ

  Kurucu / Genel Müdür, Argus Marka Danışmanlığı ve Araştırma

  Kurucu Ortak, Brandbox Marka Danışmanlık

  Kurucu Ortak, Orsa Stratejik İletişim Danışmanlık

  Pazarlama Müdürü, Turkcell

  Global Strateji Takım Üyesi, Danone Global Su Grubu

  Kategori Pazarlama Müdürü, vücur ve saç bakım ürünleri, Schwarzkopf & Henkel Kozmetik

  Marka Müdürü, bulaşık deterjanları, Türk Henkel

  AYRICA:

  Öğretim Görevilisi, Stratejik Marka Yönetimi, Bilgi Üniversitesi İletişim Master Programı

  Köşe yazarı, Mediacat dergisi

  Porfesyonel konuşmacı, Speaker Agency

  Tripadvisor Istanbul Destination Expert

 • Yunus Baran, ekonomi, marka yönetimi ve…
  YUNUS BARAN

  YUNUS BARAN

  Yunus Baran, ekonomi, marka yönetimi ve reklamcılık okudu. Markalara ve ajanslarına pazarlama yönetimi ve marka iletişimi danışmanlık hizmetleri verdi. Reklam ajansında stratejik planlama direktörlüğü ve ajans başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü. Birçok markanın yaratıcı iletişim stratejilerini belirledi. 2014 yılında Yubai Creative Brands marka danışmanlık şirketini kurdu. Markaların potansiyellerini açığa çıkaran stratejisi sağlam yaratıcı marka danışmanlık hizmetleri sunuyor. Marka konumlandırma, marka isimlendirme, yenilikçi pazarlama stratejileri geliştirme ve yaratıcı iletişim danışmanlık hizmetleri veriyor. Genç girişimcilere ve startup işlere kendi markaları yaratma konusunda marka koçluğu yapıyor. Marka, strateji ve reklam yazıları yazıyor. Birçok seminer de konuşmacı olarak yer alıyor. Farklılaşma, strateji, inovasyon ve yaratıcılıkla ilgili workshop çalışmaları gerçekleştiriyor. Yeni marka, strateji, reklam ve yaratıcılık eğitimleri veriyor.

 • Reklamcılığa Medina Turgul‘da başlayıp…
  CAN ARABACILAR

  CAN ARABACILAR

  Reklamcılığa Medina Turgul‘da başlayıp McCann‘de devam eden Can Arabacılar, “ikinci ailem” dediği Team Red’in reklam yazarları arasında yer alıyor. Cannes Lions tarihinde Türkiye’ye ilk Grand Prix‘yi getiren Vodafone Kırmızı Işık kampanyasının iki reklam yazarından biri olan Arabacılar’ın son bir yıldaki diğer işleri arasında “Telefonla Değil Vodafone’la” ve “Vodafone Red Kampanyası” öne çıkıyor.

 • Kariyerinin henüz başında Young Lions’tan…
  SELİM ÜNLÜSOY

  SELİM ÜNLÜSOY

  Kariyerinin henüz başında Young Lions’tan aldığı Gümüş Aslanla adını duyuran Selim Ünlüsoy DDB&Co, bir süre sonra adına yeni bir unvan (Head of Art) açılan Leo Burnett İstanbul, Leo Burnett Moskova’da geçen yıllarının ardından soluğu Ogilvy & Mather’da aldı. Mart 2015′te göreve gelen çiçeği burnunda ECD yeni misyonunu “Aynı jenerasyondan olduğum, dilinden anladığım insanların kariyerlerinin en iyi işlerine imza atmaları için zemin oluşturmak müthiş bir sorumluluk. İstanbul ofisinin dünyanın en iyi Ogilvy ofisleri arasında olması için buradayım” şeklinde özetliyor.

 • 2010′da Mimar Sinan Güzel Sanatlar…
  ÖZGE GÜVEN

  ÖZGE GÜVEN

  2010′da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden birincilikle mezun olduktan sonra aynı bölümde yüksek lisansa devam edip beraberinde Ontwerpwerk Multidisciplinary Design Agency’de (Den Haag/Hollanda) staj yapan Özge Güven’in IKEA – Tidy Up işindeki Çorap, Kravat ve Ayakkabı üçlemesi posterleri bu yıl Cannes Lions‘ta kısa listeye kalan işler arasındaydı. Akbank Kısa Film Festivali için hazırladığı “Hayat Kısa Film İzle” posteri, 12 farklı esnafın günlük işlerinde kullandığı 12 farklı kağıt türünün, her bir aya ait not bölümlerini oluşturduğu Akbank Esnaf Takvimi ve 34. İstanbul Film Festivali için hazırladığı Akbank sponsorluk posterleri de bu yıl Güven’in konuşulan işleri arasındaydı.

 • Kariyerine birkaç stajdan sonra…
  GİZEM ŞENGÜLER

  GİZEM ŞENGÜLER

  Kariyerine birkaç stajdan sonra Tayfa&WDO’da başlayan Gizem Şengüler daha sonra Daniska’da çalışmış, iki buçuk yıldır da Rafineri‘de reklam yazarı olarak görev alıyor. Şengüler’in son bir yılda imzasını attığı işler arasında bir kalbin şehrin sokaklarını dolaştığı !f İstanbul 2015 tanıtım filmi, Turkcell Misket-Çiğ Köfte-Saz filmleri ve Tadım‘ın yılbaşı kampanyası var.

 • Bir buçuk yıl önce Team Red ekibine dahil olan…
  UĞUR SÖNMEZ

  UĞUR SÖNMEZ

  Bir buçuk yıl önce Team Red ekibine dahil olan Sönmez, Türkiye’ye ilk kez Grand Prix getiren Vodafone Kırmızı Işık kampanyasının yazarlarından.

 • Diyarbakır doğumlu Dilan Bozyel’ in fotoğraf…
  DİLAN BOZYEL

  DİLAN BOZYEL

  Fotoğraf Sanatçısı

  Diyarbakır doğumlu Dilan Bozyel’ in fotoğraf sanatı ile 8 yıl önce tanışma hikayesi Londra’da başladı. Fotoğraf ve sanat üzerine aldığı eğitimlerin ardından çıktığı Ortadoğu yolculukları ile şekillenen sanat hayatına Istanbul ve Diyarbakır başta olmak üzere uluslararası birçok noktada devam etmekte.

  Sanatçı, medya sektöründeki birçok sanat, reklam ve moda dergisinin fotoğraf çekimlerini yaptı. Üniversiteler başta olmak üzere birçok şehirde söyleşi, seminer ve atölyeler aracılığıyla fotoğrafçılık ve sanatın günlük hayatımıza olumlu gücünü daha çok kişiye yaymaya çalışmakta.

  Sanatçı, Döne Otyam’ın teklifi üzerine 2015 Mayıs ayında gerçekleşen 3.Mardin Bienali’ne ‘Şahmeran’ın Ortanca Kızı’ adlı eseri ile katıldı. Yurtiçi ve yurtdışında birçok karma sergide yer alan, iki konsept solo sergi ve uluslarası on beşe yakın fotoğraf ödülüne sahip olan sanatçı; politik içerikli çalışmalarıyla ilgili yeni proje ve sergiler üzerine çalışmaya devam etmekte.

Brand Week Gastro

 •  Andrea Bezzecchi hukuk fakültesinden…
  ANDREA BEZZECCHI

  ANDREA BEZZECCHI

  Acetaia San Giacomo, Geleneksel Balsamik Sirke Üreticisi; Parmigiano Reggiano, Duyusal Analist

   

  Andrea Bezzecchi hukuk fakültesinden mezun olduktan hayatını geleneksel Reggio Emilia balsamik sirkesine ve genel olarak sirke işine adamıştır. Acetaia San Giacomo’nun kurucusudur.

  Reggio Emilia Menşeli (PDO) Geleneksel Balsamik Sirkesinin Korunması Konsorsiyumu’nun başkanı olan Bezzecchi hem Reggio Emilia balsamik sirkesi hem de Parmigiano Reggiano peyniri uzmanı sertifikalı bir duyusal analisttir.

  Bezecchi şu anda gıda biyoteknolojisi alanında doktora yapmaktadır. Tezi sirkenin ev üretimi ve farklı ham maddeler kullanılarak üretimine yönelik yenilikçi bir sistemin oluşturulmasını ile ilgilidir.

 • Mengen’de, 4 kuşaktır aşçılık yapan bir…
  AYDIN DEMİR

  AYDIN DEMİR

  ŞEF

  Mengen’de, 4 kuşaktır aşçılık yapan bir ailenin mensubu olarak dünyaya geldi. Meslek hayatına 1984 yılında Club 29 İstanbul mutfağında başlayan Aydın Demir, Şamdan, Discorium, Piezza, Citron,  Garden 74, La Fontaine, Citron, Changa, Konyalı Kanyon ve Feriye Palace gibi işletmelerde şef aşçı ve koordinatör şef olarak çalıştı.

  Bunun yanında  Eresin Hotel, Ritz Carlton, Çırağan Palace ve Divan Hotel  gibi birçok beş yıldızlı otelde şeflik yaptı

  1999 yılında ülkenin ilk tasarım fusion restoranı olarak açılan Changa’nın şefliğini 4 yıl üstlendi. 2002 yılında Dünyann en iyi 50 Resturantı arasında 39. Olarak seçilmiştir. http://www.theworlds50best.com/list/past-lists/2002#

  Buun yanı sıra Çırağan Sarayı’na geçtiğinde Tuğra Restoran’a Travel& Leisure tarafından  2004“Dünyanın En İyi Otel Restorantı”  ödülünü kazandırdı. 2005 yılında Napa Valley-San Francisco, Culinary Institute of America’da seminerler verdi; yemek sunumları yaptı.

  2006’da Konyalı Lokantası’nın mutfak şefi oldu. Geleneksel Türk Mutfağı sunan Konyalı Restoran zincirine Kanyon lokasyonunun eklenmesiyle birçok yeniliği de hayata geçirdi. Asırlık yemek reçetelerini aslına sadık kalarak yeniden yorumlayan Aydın Demir, 2008’de Konyalı’ya “En İyi Lokanta” ve “En İyi Yemek” ödüllerini getirdi. Aynı yıl Time Out tarafından “Yılın En İyi Şefi” seçildi.

  2008-2009 yıllarında Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nün mutfak şefliğini yaptı. 2010 yılında Divan Oteli’ne transfer olan Aydın Demir, 2012’de, merkezi Lyon’da  bulunan “Toques Blanches du Monde” tarafından yeniden “Yılın en iyi yabancı Şefi” unvanı ile ödüllendirildi.

  Aydın Demir 2013 yılından bu yana Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyet Bölümü’ne Türk Mutfak Kültürü derslerine ve Ascılık bölümü ögrencilerine yemek derslerine girmektedir. Yeme-içme ve konaklama işletmelerine mutfak yeme-içme konsep ve stil danışmanlığı hizmetleri de sunan Demir, aynı zamanda Diğitürk Bein Gurme kanalında her Cuma  “5 sef “ isimli yemek programı sunmaktadır.

  Şubat 2016 tarihinden beri İstanbulun en iyi restoranlarından bir olarak gösterilen Feriye Palace’ın Executive Chef’liğini yürütmektedir.

  Chef Aydın Demir   2017 yılında aşçıların piri sayılan Atezbaz-I  veli 2017 yılın sefi ödülünüde almıştır. Gecce .com tarafından 2017-2018 yılın sefi adayıdır.

  Aydın Demir’in yaptığı bazı danışmanlık hizmetleri;

  • “Sunset “restaurant. Ulus istanbul
  • Neni Brasseria, Caddebostan, Istanbul
  • “Raf” Patisserie Cafe Istanbul
  • “Lacivert” Restaurant, Istanbul
  • “Koleksiyon” Restaurant, Istanbul
  • “Sosa” café rest ve sağlıklı yiyecekler İstanbul
  • Denizli Aydem Holding “labada” restaurant cafe
  • “Dudakpayı” türk mutfagı İstanbul
  • “Park şamdan” restaurant pera Istanbul
  • Agora Meyhanesi Balat Istanbul
  • “KL08”Sokak lezzetcisi Antalya, Lara
  • “Kaleiçi” Meyhanesi Antalya
  • “Sisim” Meyhane İzmir
  • “Nestle” food Istanbul
  • Küçük Ev restoranlar grubu
  • Kırkpınar restoranlar grubu istanbul
  • Bowbels bar kalamış istanbul
  • Aromsa arge danısmanlık. İstanbul
  • “Sukar Pasha” restaurant Qatar Doha
  • “La Cigale” Hotel Qatar doha
  • The Regency Hotel Kuwait
  • “Divan hotel” Erbil, Iraq
 •  Beatriz Jacoste Future Food Institute…
  BEATRIZ JACOSTE

  BEATRIZ JACOSTE

  Future Food Institute, Kurumsal İlişkiler ve Global Misyon Program Yöneticisi

   

  Beatriz Jacoste Future Food Institute bünyesinde kurumsal ilişkiler yöneticisi olarak görev almaktadır. Şu anki görevinden önce Gıda İnovasyonu Programı çerçevesinde dünyada gıda sektörü açısından uluslararası bağlantı noktası konumunda olan 10 farklı merkezde gıda trendlerini ve bu alandaki yenilikleri araştırmıştır.

  Jacoste, gastrodiplomasi üzerine çalışmakta, gıdanın insanları bir araya getirdiğine ve kültürler arasındaki karşılıklı anlayışı güçlendirdiğine inanmaktadır. Gıdanın bir eğitim aracı olarak kullanımını araştırmış; yaratıcılık ve girişimcilik becerilerinin geliştirilmesine yönelik, gıdayı temel alan bir metodoloji geliştirmiştir. Barilla ve Tetra Pak gibi şirketler için tasarım odaklı düşünme projeleri yaratıp yönetmiştir. Şu anda trendlerin ve yeni teknolojilerin gıda alanındaki etkilerini araştırmakta, bu sektördeki şirketlerle birlikte daha iyi bir gelecek için stratejiler geliştirmekte; ayrıca Future Food’un İspanya’daki genişleme sürecini yönetmektedir.

 • 1969 yılında İstanbul’da doğan Berrin Bal…
  BERRİN BAL

  BERRİN BAL

  Antre Gourmet, Kurucu

  1969 yılında İstanbul’da doğan Berrin Bal Onur, satış yöneticisi olarak başladığı kariyerine, Sabah ve Hürriyet dergi gruplarının çeşitli yayınlarında reklam  koordinatörü olarak devam etti.

  1993-1994 yılları arasında İngiltere’de satış-pazarlama eğitimi aldı.

  Özel radyo yayıncılığının yeni geliştiği dönemde Show TV yayın grubu radyolarının reklam grup koordinatörü göreviyle satış organizasyonlarını yapılandırdı.

  2000 yılında Neşe Aksoy Biber ile birlikte Türkiye’nin ilk peynir ve yöresel ürünler konusunda uzmanlaşmış şirketi Antre Gourmet’yi kurdu.

  2007 yılında MSA/City&Guilds Uluslararası Profesyonel Aşçılık Okulu diplomasına sahip oldu.

  Neşe Aksoy Biber ile birlikte yazdıkları “Peynir Aşkına” ve “50 Peynirli Şehir Balıkesir” adlı iki kitabı bulunan Onur, peynirle ilgili danışmanlık, eğitim, araştırma ve gezi çalışmalarını sürdürmekte, yönetiminde olduğu KEDV-Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın dar gelirli kadınların ekonomik durumlarını ve yaşam kalitelerini güçlendirme çalışmaları içinde yer almaktadır.  YUCİTA ( Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı) üyesidir.

 • 12 yaşımdayken diyetisyenle tanıştım ve…
  BERRİN YİĞİT

  BERRİN YİĞİT

  Berrin Yiğit Beslenme ve Diyet Danışmanlık, Kurucu

  12 yaşımdayken diyetisyenle tanıştım ve zayıflamak için bir diyetisyenin desteğini aldım.  Bu deneyim bana çok şey öğretti ve erken yaşta sağlıklı beslenmenin hayatı nasıl da iyileştirdiğini anlamamı sağladı.

  “Bugün keşke elimde sihirli bir değnek olsa da bir anlığına bu hissi tüm insanlara yaşatabilsem” diyorum. Bir kere tadına varırsanız bir daha bırakamayacağınızı biliyorum.

  Bir sihirli değnek yok belki ama tüm hayatımı danışanlarıma bu hissi yaşatmak ve bunu sürekli kılmak için çalışmaya adadım. Başaranları gördükçe mutluluğum ve işime olan bağlılığım, heyecanım katlanarak arttı.

  Evliyim ve son 5 yılda ailemize İpek ve Eren’de katıldı.

  Onlar büyürken sağlıklı beslenmeyi öğrenmelerini sağlamak benim için en büyük mutluluk ve en değerli deneyim.

  Bugüne kadar neler yaptım hızlıca özetleyeyim;

  Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldum. Sonra Amerika’da UCLA’da pazarlama sertifikası ve California State University, Los Angeles’da yüksek lisansımı tamamladım. Amerika’da kaldığım dönemde Cedars Sinai Medical Center’da gönüllü olarak 1,5 sene çalıştım.

  ADA, AHA ve American Dietetic Association derneklerinde ve etkinliklerinde her zaman aktif olarak yer aldım mesleki portföyümü zenginleştirdim.

  Ayrıca UCLA Medical Center’da gözlem yapma şansı buldum ki bu o dönemde bakış açımı oldukça geliştirdi.

  Jenny Craig’de de danışman diyetisyen olarak çalıştım.

  Okumayı ve araştırmayı sevdiğim kadar yazmayı da hep sevdim. Kitaplar, dergilerde makaleler yazdım, TV programlarında deneyimlerimi ve önerilerimi paylaştım.

  Tümünü web sitemden ve sosyal medya hesaplarımdan inceleyebilir, takip edebilirsiniz.

  2009 yılında Nişantaşı’nda kendi kliniğimi açtım ve bugün de aynı klinikte danışanlarıma hizmet vermeye devam ediyorum.

  Diyet yapmanın, sağlıklı beslenmenin bir zorluk değil aksine mutluluk olduğuna inanıyorum. Sağlıklı beslenmeyi keyifli hale getirirsek bunu sürdürmek o zaman mümkün olabilir.

  Sonunda ne kadar mutlu bir hayata sahip olacağınızı bildiğim, yaşadığım, gördüğüm için ısrarla ve bıkmadan bu işi yapmaya devam edeceğim.

  Sizin yapmanız gereken sadece “başlamak istiyorum” demek. Sonrası mı? Cevabı birlikte bulacağız…

 • 1977 yılında doğan Burak Zafer Sırmaçekici…
  BURAK ZAFER SIRMAÇEKİCİ

  BURAK ZAFER SIRMAÇEKİCİ

  Şef

  1977 yılında doğan Burak Zafer Sırmaçekici sosyal bilimler ve işletme eğitimi aldı. Uzun süre reklam yazarlığı ve prodüksiyon yaptıktan sonra tutkusunun peşinden giderek önce profesyonel aşçılık eğitimi aldı. Ardından New York’taki Annisa adlı Michelin yıldızlı restoranda stajını yaparak Türkiye’ye döndü. Türkiye’de bir yandan mesleğini icra ederken diğer yandan çeşitli markalar için tarifler geliştirdi, yemek videoları çekti, yemekle ilgili skeçler yazıp oyunculuk yaptı. 2015 yılında ortağı Tülin Bozüyük’le beraber açtığı Lokanta Armut’ta yılın şefi ödülüne aday gösterildi. 2017 yılında kendisinin hazırlayıp sunduğu programla Kanal D ekranlarında yer aldı. 2017 ve 2018 yıllarında Yeditepe Üniversitesi Dişçilik Fakültesinde Gastronomi Tarihi isimli seçmeli dersin öğretmenliğini yaptı. Tarifleri birçok yerli ve yabancı dergi/gazetede yayınlanan Burak Zafer Sırmaçekici halen gastronomi alanında danışmanlık ve öğretmenlik yapmaya devam ediyor.

 • 1982 yılında İstanbul'da doğan Cankut Aydın,…
  CANKUT AYDIN

  CANKUT AYDIN

  Zomato Türkiye, Genel Müdür

  1982 yılında İstanbul’da doğan Cankut Aydın, Türkiye Birincisi olarak girdiği İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden mezun oldu. Yüksek öğrenimine Londra’da devam ederek, London School of Economics’te Management and Strategy üzerine Master yaptı ve 2009 yılında Distinction derecesi ile mezun oldu.

  İş hayatına yine Londra’da, önce Maxis Investments ve ardından Tibra Capital’da devam etti. Yaklaşık 4 senelik Londra deneyiminden sonra döndüğü İstanbul’da, Ak Yatırım Menkul Değerler’e katıldı ve burada şirketin en önemli dijital projelerinden TradeAll’un inşasında görev aldı.

  2015 senesinde başlıca uluslararası forex şirketlerinden XTB’nin Türkiye operasyonlarının başına geçerek şirketin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

  Yaklaşık dokuz senelik finans ve sermaye piyasaları deneyiminin ardından 2018 yılında, dünyanın önde gelen restoran arama ve keşif platformlarından Zomato’ya Türkiye Ülke Müdürü olarak katılan Cankut Aydın, halen bu görevine devam etmektedir.

   

 • İnovatif bakış açısı ile modern İtalyan…
  CRISTINA BOWERMAN

  CRISTINA BOWERMAN

  Şef

  İnovatif bakış açısı ile modern İtalyan mutfağının en önemli temsilcilerinden Michelin yıldızlı şef Cristina Bowerman, ilk bakışta akla gelmeyecek lezzetleri ustaca biraraya getirmesi kadar tekniği ve yemek hakkındaki özverili  disiplini ile tanınıyor.

  Roma’nın ikonik restaurantlarından biri olan, Cristina Bowerman’ın yönetimindeki Glass Hostaria bugün, çağdaş mekanı ve inovatif gastronomi felsefesiyle, İtalyan mutfağına dair bambaşka bir yaklaşım sunuyor.

   

 • Deniz Temel, mutfak şefi olarak profesyonel…
  DENİZ TEMEL

  DENİZ TEMEL

  Şef

  Deniz Temel, mutfak şefi olarak profesyonel meslek hayatına ilk adımını liseden mezun olduğu yıl Bodrum Mövenpick Otel’de atmıştır. Üniversite hayatı boyunca çeşitli yarışmalarda ödüller kazanmış, Four Seasons Otel Bosphorus ve Anemon Otel’de çalışmıştır. Murat Bozok’a ait Mimolett’te işe başlaması kariyerinde önemli bir dönüm noktası olmuş; bu dönemde bir yandan Salt Bistro Beyoğlu şefliği, İstanbul Culinary Institute eğitmen şefliği, Casa Dell Arte Otel mutfak şefliği görevlerini yürütmüştür. Mimolett’in Sao Paulo’daki D.O.M restoranda bir ay kadar misafir olduğu dönemde burada bir Anadolu kültürü menüsünü hazırlamıştır. Ardından bu kurumda staj yapan Temel, en alt seviyede çalışmaya başladığı Mimolett’ten 3 yılın ardından şef olarak ayrılmıştır.

  Temel daha sonra dünya mutfağı tekniklerini daha iyi öğrenmek için, üç defa üst üste dünyanın en iyi restoranı seçilen, iki Michelin yıldızlı Noma’da üç ay staj yapmıştır. Ardından yine Kopenhag’daki Michelin yıldızlı Relae’de bir ay çalışmış ve Türkiye’ye dönmüştür. Türkiye’de Alancha restoranda mutfak şefi olarak göreve başlamış, 2013-2018 yılları arasında bir yandan bu restoranda çalışırken bir yandan da Anadolu’yu araştırmıştır. Burada Anadolu topraklarında bulunan medeniyetleri konu alan “Büyük Göç” menüsünü servis etmiş, Göbekli Tepe’den ilham alan bir menü ortaya çıkarmıştır.

  Şu anda İstanbul’daki Kuruçeşme’de yer alacak, yemeğin içinde kültürü anlatacağı restoranını açmaya hazırlanmaktadır.

 • 2001 yılında New York’taki French Cullinary…
  DİDEM ŞENOL TİRYAKİOĞLU

  DİDEM ŞENOL TİRYAKİOĞLU

  Şef

  2001 yılında New York’taki French Cullinary Institute’da aşçılık eğitimi aldı. Eleven Madison Park restoranında çalıştı. İstanbul’a döndükten sonra Nu Teras’ta “Ufak Yemekler”i yaptı. 2005-2009 yılları arasında Dionysos Hotel ‘in baş aşçılığını üstlendi. 2010 yılında ilk kitabı “Kızınız Defne’yi Oğlumuz İskorpite…” Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı.  Mayıs 2010’da Karaköy’de Lokanta Maya’yı, Mayıs 2012’de de Şişhane’de Gram’ı açtı. İnternet ve anket yoluyla oylanarak seçilen Time Out İstanbul 2010 Yeme İçme Ödülleri’nde En İyi Şef Ödülü’ne layık görüldü. İkinci kitabı ‘Biraz Maya, Biraz Gram‘ aynı sene yine Yky’dan çıktı.  Gram’lar 2017’de 4 şubeye ulaştı. Mevsimsel ve yerel malzeme ile yemek düşünmeye devam ediyor. Yaptığı tüm hatırı sayılır işleri beraber çalıştığı muhteşem ekibe borçlu olduğunu düşünüyor.

 • Dilara Koçak 1994 yılında Hacettepe…
  DİLARA KOÇAK

  DİLARA KOÇAK

  İyi Yaşam ve Beslenme Uzmanı

  Dilara Koçak 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini de tamamlayarak Uzman Diyetisyen ünvanını aldı. Ardından İstanbul Üniversitesinde Yönetici geliştirme programı, Boğaziçi Ünversitesinde Etkili Sunum ve Konuşma Teknikleri programı ile 2015 yılında ise Bilgi Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler Sertifika programını tamamladı.

  1994 – 1999 döneminde çeşitli hastanelerde klinik alanda ve yönetici olarak görev yaptıktan sonra 1999 -2004 yıllarında Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde Beslenme ve Diyet Bölümü Şefi olarak çalıştı.

  2003 Ekim – 2004 Şubat tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde kendi alanı ile ilgili gözlemler yaparak bu yöndeki tecrübelerini güçlendirdi.

 • Duygu Kutluoğlu Kılıç 1984 yılında…
  DUYGU KUTLUOĞLU KILIÇ

  DUYGU KUTLUOĞLU KILIÇ

  FineDine, Kurucu Ortak, Genel Müdür

  Duygu Kutluoğlu Kılıç 1984 yılında İstanbul’da doğdu. Kadikoy Anadolu Lisesi’nde aldığı ortaokul ve lise eğitiminden sonra İstanbul Teknik Üniversite Elektronik Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisansı’nı tamamladı. 2008-2010 yıllarında İstanbul’da İstanbul Teknik Üniversitesi ve Koç Üniversitesi, İsviçre’de ise Ecole Polytechnique Federale de Lausanne üniversitelerinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

  Özel sektördeki kariyerine 2010 yılında başlayan Duygu Kutluoğlu Kılıç, 2010-2012 yıllarında Huawei Türkiye’de Yazılım Mühendisi, Çözüm Mimarı ve Takım Yöneticisi görevlerini üstlendi. Bu şirkette sorumluluğunu üstlendiği projeler için yaklaşık 1 yıl Çin’de görev yaptı. 2012’de Türkiye’nin hızla büyüyen girişimlerinden Pozitron’da Proje Yöneticisi olarak işe başladı ve 2014 yılı itibariyle aynı şirkette Proje Yönetimi Direktörlüğü görevini üstlendi. 

   2015 yılında ortağı Adil Burak Kılıç ile FineDine girişimini kuran Duygu Kutluoğlu Kılıç, halen bu girişimde Genel Müdür olarak görev almaktadır. FineDine bir ayağı Amerika’da olan ve 45 ülkede 500’den fazla restorana hizmet veren bir restoran teknolojisi firmasıdır. 

 • Vorwerk Türkiye Genel Müdürü görevini…
  EBRU ERKAN AYANOĞLU

  EBRU ERKAN AYANOĞLU

  Vorwerk Türkiye, Genel Müdür

  Vorwerk Türkiye Genel Müdürü görevini yürüten Ebru Erkan Ayanoğlu Ankara Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunudur. Özellikle doğrudan satış konusunda deneyimi olan Ayanoğlu’nun meslek hayatı 1996-2003 yılları arasında Eczacıbaşı Avon kozmetikte çalışarak başladı. Ayanoğlu ardından 2003 yılında Oriflame firmasında çalışmaya başladı. Oriflame Türkiye’de önce saha sonrasında ise satış destek müdürü olarak görev yaptı. 2009 yılında Oriflame Türkiye Pazarlama Direktörüğü’ne getirildi. Ayanoğlu daha sonra sırasıyla sırası ile Oriflame Türkiye’de bölgesel Satış Destek Direktörlüğü ve bölgesel Satış Direktörlüğü görevini üstlendi. Ebru Erkan Ayanoğlu halen Vorwerk Türkiye şirketi Genel Müdürlüğü görevini sürdürmekte.

   

 • 1987 yılında İstanbul’da doğdu, Saint…
  ECE AYDIN

  ECE AYDIN

  İksir Resort Town, Co-founder

  1987 yılında İstanbul’da doğdu, Saint Benoit Fransız Lisesini tamamladıktan sonra 2009 yılında Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı yıl faaliyete geçen, annesi İksir Hanım’ın doğduğu topraklara yatırımı olan İksir Resort Town Tatil Kasabası’nda satış ve pazarlama departmanları ağırlıklı olmak üzere çalışmaya başladı. Ekibi ile beraber bir yandan kırsalda çok alternatifli, sürdürülebilir turizmi hayata geçirir ve yaşatırken, bir yandan da unutulmaya yüz tutmuş doğal ürünler ve bölgenin zenginliklerini araştırarak ortaya çıkardı. Bu noktada konaklama tesislerine 3 km. mesafedeki üretim çiftliklerini de 6 odası ile ekoturizm merkezi olarak renove ederek organik sertifikalarını aldı. Mutfaklarında sundukları ve tüm Türkiye’ye satışını yaptıkları ürünlerin topraktan sofraya tüm süreçlerinin planlanmasından, satış ve pazarlaması, konaklama tesislerinden, çiftliğin işletmeciliğine kadar tüm faaliyetleri 2. kuşak olarak yürütmeye devam ediyor.

 • Ferhan Talib, Kadıköy Anadolu Lisesi ardından…
  FERHAN TALİB

  FERHAN TALİB

  Facts Of Fashion, Kurucu, Yönetici Ortak

  Ferhan Talib, Kadıköy Anadolu Lisesi ardından Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar perakende sektöründe çalıştıktan sonra 2009’da yazmaya başladığı iconjane adlı blogu ile sosyal medya hayatına tam zamanlı olarak giriş yaptı. 2009’dan beri değişe ve dönüşen tüm sosyal medya mecralarında; modadan yeme içmeye seyahatten güzelliğe hayatının her alanında deneyimlediklerini paylaşarak, takipçilerine fikirler vermeye devam ediyor.

 • FUNDA İNANSAL

  FUNDA İNANSAL

  Dude Table Ajans Başkanı

 • Handan Abdurrahmanoğlu, İstanbul Bilgi…
  HANDAN ABDURRAHMANOĞLU

  HANDAN ABDURRAHMANOĞLU

  Arçelik Pazarlama A.Ş. – Grundig Türkiye Grup Yöneticisi

  Handan Abdurrahmanoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2002 yılında mezun oldu.

  Koç Üniversitesi’nin “Executive MBA” programını 2014’te tamamladı.

  Kariyerine 2003’te Arçelik ihracat bölümünde başlayan Abdurrahmanoğlu, 2012’de Orta Avrupa’dan, 2015’te ise Doğu Avrupa’dan sorumlu bölge müdürü olarak görev aldı. Abdurrahmanoğlu, 2016- 2017 yıllarında Arçelik’in omnichannel dönüşüm ve iletişimine liderlik yapmasının yanında Grundig’in Türkiye’deki organizasyonun da başındaydı.

  Abdurrahmanoğlu Grundig’in Türkiye’de relansmanını amacı olan marka konumlandırması çerçevesinde gerçekleştirerek, Ruhun Doysun platformunu hayata geçirmiştir.

  Markanın farkındalık hareketine öncülük etmesi, dijitalin ana mecra olması ve içerikle pazarlamayı gerçek anlamda hayata geçirmesi ile tanınan Abdurrahmanoğlu, halen Grundig Türkiye Grup Yöneticisi olarak görevine devam ediyor.

 • Haro Cümbüşyan bir sosyal girişimci ve…
  HARO CÜMBÜŞYAN

  HARO CÜMBÜŞYAN

  EK BİÇ YE İÇ ve Collectorspace, Kurucu Direktör

  Haro Cümbüşyan bir sosyal girişimci ve İstanbul’daki EK BİÇ YE İÇ ve collectorspace projelerinin Kurucu Direktörü.  London School of Economics, University of Pennsylvania ve Yale’den Ekonomi ve İşletme dallarında Yüksek Lisans dereceleri bulunan Cümbüşyan,1996-2008 yılları arasında ABD’de analitik danışmanlık yaptı.  Daha sonra ailesiyle Londra’ya yerleşerek güncel sanata odaklanan ve halen çeşitli sanat kurumlarının yönetim ve danışma kurullarında görev almakta olan Cümbüşyan, 2013’ten beri Zürih’te yaşıyor.

 • HAZER AMANİ
 • "Fransa'da Ecole Ferrandi ve Institut Paul…
  KAAN SAKARYA & DERİN ARIBAŞ

  KAAN SAKARYA & DERİN ARIBAŞ

  Şef

  “Fransa’da Ecole Ferrandi ve Institut Paul Bocuse’de okuduktan sonra; yine Fransa ve Belcika’da Michelin yıldızlı restoranlarda deneyim kazanan iki şef Kaan Sakarya ve Derin Arıbaş, 2016’da Basta! Street Food’u kurdular”

   

  Derin Arıbaş

  1985 doğumlu. St. Michel Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu.

  Aşçılık eğitimini Lyon’da Institut Paul Bocuse’de aldı.

  3 Michelin yıldızlı Astrance (Fransa) ve Hof Van Cleve’in (Belçika) de aralarında bulunduğu gastronomik restoranlarda çalıştı.

  Son olarak “Atelier Des Chefs” Dubai şubesinin executive şefliğini yaptı.

  Basta!’nın iki şef-ortağından biri.

   

  Kaan Sakarya

  1981 doğumlu. Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu.

  Kısa bir reklamcılık tecrübesinin ardından Paris’te Ecole Ferrandi’de aşçılık eğitimi aldı.

  Fransa ve Belçika’da Michelin yıldızlı restoranlarda deneyim kazandı.

  Son olarak İstanbul’da Nicole restoranın şefliğini yaptı.

  Basta!’nın iki şef-ortağından biri.

 •  Katie Parla Roma’da yaşayan bir…
  KATIE PARLA

  KATIE PARLA

  Gazeteci; Yazar; Gıda ve İçecek Eğitmeni

   

  Katie Parla Roma’da yaşayan bir gazeteci ve gıda ve içecek eğitmenidir. Aslen New Jerseyli olan Parla Yale Üniversitesi’nde sanat tarihi okumuş, Roma Tor Vergata Üniversitesi’nde İtalyan gastronomi kültürü üzerine yüksek lisans yapmıştır. Federazione Italiana Sommelier Albergatori Ristoratori’den sömeliye sertifikası, Roma Belediyesi’nden arkeolojik mağara bilimi sertifikası almıştır.

  Parla fevkalade yemekler ve içeceklere dikkat çekmeyi, bizi iyi beslemek için çaba gösteren insanların takdir görmesini sağlamayı ve insanların yemek hakkında konuşabilecekleri bir ortam yaratmayı kendine görev edinmiştir. Yaşadığı şehir olan Roma ile özel olarak ilgilenmekte, buranın yerel yemek kültürü açısından tehlike arz eden durumları yakından takip etmekte, restoran eleştirileri ve yemek trendleri konusunda eleştiriler kaleme almaktadır.

  20’den fazla kitapta imzası bulunan Parla’nın yemek eleştirileri ve gezi yazıları The New York Times, The Guardian, The Financial Times, Food & Wine, Condé Nast Traveler dahil olmak üzere birçok uluslararası yayında yer almıştır.

 • Kenan Yıldırım, 1987 yılında İstanbul'da…
  KENAN YILDIRIM

  KENAN YILDIRIM

  gezmelerdeyim.com, Instagrammer

  Kenan Yıldırım, 1987 yılında İstanbul’da doğdu.İşletme eğitimi aldı. Satış pazarlama konusunda çalışırken seyahat etmenin ve keşfetmenin ne denli mutluluk verdiğini hissedip yazmaya başladı. 2011 yılında günlüklerinden yola çıkarak; gezmelerdeyim.com ve aynı isimle hayata geçirdiği sosyal medya hesaplarından yazılar paylaşarak bu alanda ilk adımı atmış oldu.

  Seyahat ve yeni destinasyonlar keşfetmenin yanında, farklı ve lokal lezzetler ile sokak yemekleri en sevdiği konulardandır. Çeşitli dergilerde de yazılar yayınlayıp, keşif tutkusunun peşinden gitmeye devam etmektedir.

 • Lale Çavuşoğlu Kuseyrioğlu 1969 İstanbul…
  LALE KUSEYRİOĞLU

  LALE KUSEYRİOĞLU

  Pales Süt Ürünleri, Kurucu

  Lale Çavuşoğlu Kuseyrioğlu 1969 İstanbul doğumludur. Ortaokul ve liseyi İngiltere’de okudu Richmond Üniversitesi İngiltere’de BA Pazarlama eğitimi aldı. 1994 Çavuşoğlu – Davies danışmanlık şirketini kurdu. Şirketlere eleman yerleştirme, iletişim, liderlik eğitimi, yeniden yapılanma, yönetim organizasyonu hizmetleri verdi. Antakya’ya eşinin şehrine taşınıp 2016 senesinde Pales Süt Ürünlerini kurdu. Antakya’nın yöresel peynirlerini artisanal şekilde üretmeye başladı, coğrafi işaretleri alınan peynirleri üniversiteden aldığı danışmanlık ile uluslararası standarta uygun üretip ulusal pazarda satılmasını sağladı. Pales’in, yöresel ürün gamına Antakya mezelerini ilave ederek bunları da ulusal pazarda satmaya başladı. Slow Cheese organizasyonu daveti ile Bra İtalya’da ve Cheese Berlin Almanya’da ürettiği peynirleri tanıtmak üzere konuşmacı olarak yer aldı. Misyonu Unesco tarafından gastronomi şehri olarak seçilmiş Antakya’ya ait yöresel lezzetleri dünyada tanıtıp hak ettiği yere gelmesi.

 • Levon Bağış, 1980 yılında İstanbul'da…
  LEVON BAĞIŞ

  LEVON BAĞIŞ

  Yazar, Yeme İçme Uzmanı

  Levon Bağış, 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Kamu Yönetimi eğitimi alırken şaraba merak duymaya başladı. Bu merak, zamanla profesyonel hayatı haline geldi. WSET, London Wine Academy, Ecole du Vin gibi eğitim kurumlarında sertifika programlarına katılarak aldığı sertifikalar ile bilgilerini pekiştirdi. Kavaklıdere Şarapları bünyesinde hayata geçen Türkiye’nin ilk zincir şarap butikleri Kav Butikler’in kuruluşunu gerçekleştirdi. 2003-2009 yılları arasında bağ bozumu döneminde bağda ve kavda çalışma şansına sahip oldu. 4 yıl boyunca Kavaklıdere Şarapları Pazarlama Koordinatörlüğünü yürüttü. 15 yıldır en sevdiği şeyi, yani şarapçılığı profesyonel bir meslek olarak yürütüyor. Yine Türkiye’nin en geniş kapsamlı şarap profesyoneli eğitim programlarından olan ve 2006 yılından beri Kavaklıdere Şarapları bünyesinde verilen Kavekol’u hazırlayan Levon Bağış’ın “Şarabın ABC’si” isimli bir şarap eğitim kitabı bulunuyor. Karaf Dergisi ve FEED dergisinde yazıları yer aldı. Kuruyemiş Ansiklopedisinin madde yazarıdır.  Türk Mutfağının kimliklendirilmesi için önemli çalışmalardan  ‘’Yeni Yerel Sohbetlerin’’ kurucu ekibinde yer aldı. Salt bünyesinde yer alan ‘’Gastronomika’’porjesinin danışmanlığını üstlendi. 2009-2010 ders yılında Okan Üniversitesi Gastronomi bölümünde misafir öğretim görevlisi olarak ‘’İçki ve İçki Kültürü’’ dersini verdi. 2015 yılından itibaren Mutfak Sanatları Akademisinin şarap eğitimlerini vermeye ve haftalık AGOS Gazetesi’nde köşe yazarlığına devam etmektedir.

 •  Bilkent Üniversitesi, Turizm…
  M.CİHAN KIPÇAK

  M.CİHAN KIPÇAK

  Şef

   

  Bilkent Üniversitesi, Turizm işletmeciliği bölümünündün mezun olduktan sonra, İsviçre’ye gitmiş ve burada Joel Robuchon, Guy Savoy ve Alain Ducasse’ın Restoranlarını yönetmiş olan Stephane Montmayeur  ve  Laval Alain tarafından yetiştirilmiştir. Türkiye’ye döndükten sonra, bir sure Ankara’da çalıştıktan sonra sırasıyla Argos in Cappadocia, Mimolette’de yönetici pozisyonlarında çalıştı. Ardından Tomtom Suitesin F&B direktörlüğünü üslenip Üryan Doğmuş ile  La Mouette projesini hayata geçirerek Chef-Manager  görevini üstlendikten sonra Üryan Doğmuş ile kendi projelerini  hayat geçirerek 2012 ylında Gile Restaurant’ı, 2014 yılında, Nupera binasının içinde sokak yemeklerini yorumlayan Tabla Restoran’ı açtı. 2015 yazında ise  Üryan Doğmuş ile Tabla Alaçatı ile Hacımemiş Mahallesinde yer aldı. Yerli ve yabancı basında Vogue, The Guardian, der Feinschmeiker gibi birçok önemli mecra yer aldı   İtalya ve Kanadanın önemli Tv kanallarında yeraldı. 2008 yılında Bilkent Üniversitesi, En çok Gelecek vaad eden Genç ödülüne layık görüldükten sonra 2013 yılında en iyi Chef Kategorisinde GQ “Men of The Year”  ve 2014 yılında  Gecce.com  “Yılın Şefi” olarak ödüllendirildi.

  2017 Nisan’da 35 Senelik gastronomik kültüre sahip olan 2 Michelin Yıldızlı Spago İstanbul’un Executive Chef görevini aldı. Ekim ayında Zula İstanbul ile Harbiyenin arka sokaklarında çok ses getiren bir projeyi hayata geçirdiler. 2018 Mart ayında ise Wolfgang Puck’ın özel davetiyle 90. Oscar Törenlerinde Cihan Kıpçak önderliğinde ilk defa Türk Yemekleri servis edildi hemen akabinde 2 Michelin Yıldızlı Spago Beverly Hills’de Türk Tadım menüsü hazırladı. Ekim Sonunda açılacak olan Bomontideki ‘’Bâtard’’ ile klasik bistro temasına Eklektik bir yaklaşım getirmeye hazırlanıyor.

 • 1997 yılında Marmara Üniversitesi İletişim…
  MEHMET ATEŞ

  MEHMET ATEŞ

  Yemek Fotoğrafçısı

  1997 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisiyken başlayan fotoğraf hayatı, 1998 yılında dergi fotoğrafçılığına geçişiyle profesyonel bir boyut kazandı.

  İlk stüdyosunu yıkık bir Beyoğlu evinden evirdi… Koridorunun nemli duvarları çuval bezi üzeri mavi sıva alçısıyla kaplı stüdyosunda, sürekli şekil değiştiren kendi su altı haritasını yaratmayı başardı. İki sene bu stüdyoda müşterilerine soba üstü kestane keyfi yaşatan Mehmet Ateş, 2002 yılında şu anda da hizmet verdiği stüdyosuna taşındı.

  2003 yılında Sabah Dergi Grubu’nda, editoryal açıdan yeni bir maceraya başladı. Başlangıçta stil ve dekorasyonun ağırlıkta olduğu bu yolculukta, yemek fotoğrafçılığı ile tanıştı. Fotoğraf editörü olarak Ciner Dergi Grubu’na geçtiği 2008 yılında grup bünyesinde bulunan La Cucina Italiana ve Food and Travel dergileri ile yemek fotoğrafçılığı konusunda ustalaşma fırsatı buldu.

  Yemek fotoğrafçılığı üzerine çalışmalarına kendi stüdyosunda devam ediyor. 

  Diğer yandan, içindeki “öğrenme” ve “öğretme” aşkını dizginleyemeyen Mehmet Ateş’in, meslektaşı Erkin Ön ile birlikte düzenlediği “Yemek Fotoğrafçılığı Atölyesi” ile 2011 yılından bu yana fotoğraflarına lezzet katmak isteyenlerle buluşuyor.

  Fotoğrafçılık tekniği ve anlayışını, editoryal dünyanın nefes aldıran atmosferinde ‘’freerange’’ geliştirme fırsatı bulan Mehmet Ateş statik olmayan, yenilikçi ve global bir fotoğraf anlayışını temsil ediyor.

 • Mehmet Gürs, İstanbul Yiyecek İçecek Grubu…
  MEHMET GÜRS

  MEHMET GÜRS

  İstanbul Yiyecek İçecek Grubu, Ortak, Şef

  Mehmet Gürs, İstanbul Yiyecek İçecek Grubu bünyesindeki, “Mikla” dahil, 21 başarılı işletmenin şefi ve ortağı olmasının yanı sıra bir çok kişi tarafından, İstanbul’un çağdaş lokantacılığını başlatan kişi olarak tanınıyor ve başlattığı vizyoner “Yeni Anadolu Mutfağı” ile de adından söz ettiriyor. Bu yaklaşımda, geleneksel ve gerçekten “asil” ürünlere saygı ile eski ve yenilikçi yöntemlerle yarının mutfağını yaratma çabası var. Yıllar boyunca odaklandıkları yoğun araştırmalar ve yaratıcı prosesler sonucunda, araştırmacı şefler, tam zamanlı bir Antropolojist, köylüler, anneler ve dedeler ile birlikte, bölgenin ürünleri, yöntemleri, alışkanlıkları hakkında derin bilgi birikimi ile geniş bir ağ oluştu. Tüm bu çalışmalar, toprağın gerçek sahipleri ve şehirlerdeki şefler arasında başarılı bir işbirliği ile sonuçlandı. Ve ödül olarak, 2015 yılında listeye 96. sıradan giren Mikla, 2016 yılında 40 sıra sıçrayarak 56., 2017’de de tırmanışı sürdürerek 51. sıraya geldi. 2018 ‘de ise 44.sıraya yükselerek ilk 50’deki yerini aldı. Mikla, listeye dört sene üst üste giren tek Türk restoranı oldu.

  Mikla ile birlikte, Gürs, rahat aile lokantası zinciri “numnum café & restaurant”, İtalyan lokantası “Trattoria Enzo”, yenilikçi self servis lokantası “Terra Kitchen” ve kahvecilikte yeni sayfa açan “Kronotrop Coffee Bar & Roastery” markalarını da işletiyor. 3. dalga kahvecilikte Türkiye’de lider konumunda yer alan Kronotrop’un kavurma ustaları ve baristaları, son iki senedir Türkiye’yi Dünya şampiyonalarında temsil ediyor.  Buzzfeed ise Kronotrop’u ölmeden önce Dünyada görülmesi gereken 25 en iyi kahveci arasında sayıyor.

  İstanbul Yiyecek İçecek Grubu, Türkiye’de Gastronomi sektörünün öncüsü olarak yer almaya devam etmektedir.

   

   

 • Mehmet Kırali kurumsal hayatta uzun yıllar…
  MEHMET KIRALİ

  MEHMET KIRALİ

  Instagram Fenomeni, Fotoğrafçı

  Mehmet Kırali kurumsal hayatta uzun yıllar çalıştıktan sonra yolu Instagram’la kesişti. İş hayatının yoğun temposuna rağmen 25 yıldır en büyük tutkusu olan fotoğraf çekmeye her zaman vakit yarattı. Instagram’la birlikte yer aldığı dünya çapında projeler ve destinasyon tanıtım çalışmalarıyla çektiği fotoğrafları büyük kitlelerle buluştu. Farklı yayınlarda seyahat yazıları yazan ve sosyal medya stratejileri yöneten Kırali, keşfederek paylaşmayı hayatta önemli bir motivasyon olarak alıyor.

 • Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu olan…
  MERVE AKGÜL

  MERVE AKGÜL

  Dude Table, Food Marketing Stratejik Danışmanlık Ajansı Yöneticisi

  Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu olan Merve Akgül, üniversite yıllarında hayal etmenin en önemli yetkinlik olduğunun farkına varması ile okulunu dondurup Tanrılar Okulu kitabı yazarı Stefano D’Anna’nın Floransa’daki üniversitesi European School of Economics’te burslu Visionary Leadership eğitimini alıp üniversite eğitimini bu eğitimle birlikte tamamlıyor. Unilever Food Solutions’ta yaptığı 6 aylık staj deneyimi sayesinde hayal ettiği food ve marketing kavramlarının bir araya geldiği Funda Güzelmeriç İnansal’ın uzmanlık alanı ile karşılaşıyor. Üniversiteden mezun olup stajının bitmesi ile Funda Güzelmeriç İnansal ile 2012’de çalışmaya başlayan Merve Akgül, Dude Table’da Funda İnansal ile birlikte Türkiye’nin tek food marketing stratejik danışmanlık ajansı olarak entegre pazarlama hizmeti veriyor. Dude Table’da yeni nesil yöntemleri ve yeni alanları geliştiren şirket yöneticisi olarak gelişen yeni nesil ekonominin yeme-içme sektörüne entegre edilebileceği konusunda da çalışmalarına devam ediyor.

 • 2003 yılında Uludağ üniversitesi Gıda…
  MÜGE NEBİOĞLU

  MÜGE NEBİOĞLU

  ONAOO, Prof. Zeytinyağı Tadımcısı, Eğitimci

  2003 yılında Uludağ üniversitesi Gıda Mühendisliğinden mezun oldu. 2006 yılında Uludağ Üniversitesi Fen Bilimleri Gıda Mühendisliği’nde Yüksek Lisans’ını tamamlayarak,  2014 yılında Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliğinde doktorasına başladı.

  2003 yılında özel bir şirkette proje müdürlüğü yaptıktan sonra 2005 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Koruma Kontrol Genel Müdürlüğü’nde göreve başladı.

  2007 yılında Bursa ya yerleşerek Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü’nde uzman araştırmacı olarak(-uzmanlık alanı olarak “yağ teknolojileri-) çalışmaya başladı ve halen burada çalışmaya devam etmektedir.

  2010 yılında çalıştığı konulardan biri olan Zeytinyağı ile ilgili tadım eğitimleri almaya başladı ve eğitimleri Dünya’da sayılı ve İtalya’nın ilk uluslararası okulu olan ONAOO da 3 yıl boyunca alarak Profesyonel Zeytinyağı Tadımcısı ünvanımı aldı. Halen eğitimlerine devam etmekle birlikte bu okulun ilk resmi yabanci ogretmeni olarak gorev yapmaktadır.

  Bu eğitimleri ve ONAOO tadımcısı/eğitmeni ünvanı ile dünyanın sayılı başkentlerinde ve şehirlerinde (Paris, Roma, Barcelona, Amsterdam, Fas, Tunus, İstanbul) zeytinyağı tadım eğitimleri, workshopları düzenledi, çeşitli yarışmalarda jüri üyeliği yaptı. Türkiye’de düzenlenen zeytinyağı yarışmalarının üç tanesinde düzenleme kurulunda yer aldı. 2015 yılında Milano’da düzenlenen “zeytinyağı Tadımcıları Yarışması’ında Dünya 2. Liği kazandı. 2018 yılında Avrupada ilk 5 zeytinyagi tadimcisindan biri olarak tanimlandi.

  Türkiye’de ONAOO ile üç eğitim düzenlemektedir ve  halen ONAOO da Prof.zeytinyağı tadımcısı olarak ve eğitimcisi olarak görev almaktadır.

 • Murat Bozok, 6 Aralık 1975 tarihinde…
  MURAT BOZOK

  MURAT BOZOK

  Şef

  Murat Bozok, 6 Aralık 1975 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra radikal bir karar ile sevdiği meslek olan aşçılığı seçti. Amerika’ya yerleşerek Johnson & Wales Üniversitesi’ne kayıt oldu. Buradaki iki senelik eğitimini sürdürürken bir yandan da Rhode Island’daki restoranlarda çalışmaya başladı.

  Mezun olduktan sonra ilk ciddi iş tecrübelerini Hyatt Park Boston, Ritz Carlton New York ve Ritz Carlton Boston’da edinen Bozok, çok geçmeden Michelin kavramıyla tanıştı ve Michelin yıldızlı restoranlarda çalışabilmek için Alain Ducasse, Joel Robuchon, Pierre Gagnaire gibi dünyaca ünlü Michelin yıldızlı şeflere mektuplar yazmaya başladı. Yoğun çabalarının ardından ilk yanıt Pierre Gagnaire’den geldi. Bunun üzerine Sketch isimli 1 Michelin yıldızlı restoranda çalışmak üzere Londra’ya gitti.

  Sonrasında, Gordon Ramsay Holding’e bağlı 3 Michelin yıldızlı Royal Hospital Road ve 1 Michelin yıldızlı Angela Hartnett at Connought’ta toplam 2.5 yıl çalışan Bozok, Gordon Ramsay Grup’tan ayrılarak Paris’teki 2 Michelin yıldızlı L’atalier de Robuchon’da çalışmaya başladı. Burada geçirdiği 8 aydan sonra ise Londra’ya geri dönerek buradaki L’atalier de Robuchon restoranının kurulmasına katkıda bulundu.

  Robuchon’la çalıştıktan sonra tekrar Gordon Ramsay Holding’e dönen Bozok, 2 Michelin yıldızlı Petrus’a sous-chef olarak atandı. Yaklaşık 1.5 yıl kadar burada kalan Bozok, Gordon Ramsay’in İngiliz pub’larını gastro-pub’lara dönüştürme projesine bağlı olarak The Devonshire’da head chef ve sonrasında da alınan tüm pubların co-head chefi olarak görev aldı.

  2009 yılında Türkiye’ye geri dönen Murat Bozok ‘Mimolett’ isimli fine-dining restoranını açtı. Mimolett ile sayısız ödüller kazanan Murat Bozok, uzun süredir düzenli olarak Milliyet ve sonrasında Habertürk gazetelerinde köşe yazarlığı yapmaktadır. MBK Istanbul hem aşçılık eğitimi hem de danışmanlık hizmetlerine yoğun bir biçimde devam etmektedir. Nestle, Yudum, Unilever, Superfresh gibi gıda firmalarının yanında yurtiçinde ve yurtdışında birçok otel, avm, havalimanı ve restoran projelerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

  Son iki yıldır Beingurme kanalında hergün yayınlanan ‘Bıçağın İki Yüzü’ programını hazırlamaktadır. Daha öncesinde Show Tv’de yayınlanan ‘Masterchef’ programında yer almıştır. İki adet gastronomi üzerine basılmış kitabı bulunmaktadır.

 • 1954 doğumluyum. Çocukluğum Çukurova’nın…
  NARDANE KUŞÇU

  NARDANE KUŞÇU

  Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi, Kurucu

  1954 doğumluyum. Çocukluğum Çukurova’nın Ceyhan Köyü’nde kadınların üretimin büyük bir parçası olduğu bir çiftlikte geçti. Doğayı korumayı, coğrafyaya saygı ve sevgiyi öğreten Yörük kültüründen geliyorum. Köy Enstitüsü öğretmenleri tarafından okutuldum. İlkokulda da öğretmen okulunda da hep doğayla iç içeydim. Sanki doğanın bir parçası değilmişiz de, doğa kullandığımız bir şeymiş gibi davranılan yaşam şekli içimi acıtırken hep ailelerin çocuklarıyla birlikte gerçek bir şey yarattıkları, insanların doğaya dönerken kendi içlerindeki huzuru ortaya çıkarabilecekleri bir yaşam biçimi hayal ettim.

  Emekli olmadan önce kızımın aldığı deftere bir eğitim çiftliği çizmemle başladı her şey ve ailemle birlikte bu hayali gerçeğe dönüştürdük. Ailemin her bireyinin burada emeği var. Bütüncül bakış açısını, aile içerisinden başlayarak uyguluyoruz aslında. Ben tarımla ilgileniyorum, kızım mimari kısmı yönetiyor, gelinim finansal durumu kontrol ediyor, oğlum Ozan da eğitim merkezi ile ilgileniyor.

  Öğretmenlik yaparken çocuklardan çok şey öğrendim; yaşları ne olursa olsun insanların farklılıklarının onların öğrenme yöntemine yansıdığını gördüm. Sınıfın içinde not tutup kitap okuyarak öğrenmiyor herkes, 40 dakika aynı sırada oturmak motivasyon kaybettiriyor. Halbuki en güzel öğrenme yöntemi deneyim etmek; çocukların bitkileri domates dikerek öğrenmesini hayal ettim ben, astronomiyi yıldızlara bakarak keşfetmelerini istedim. Ozan da içimizde olan bu deneyimleme ihtiyacını kurumsal eğitimlere yansıttı. Çünkü bilmek ile öğrenmek arasında büyük bir fark var ve bu fark sadece deneyimleme sayesinde aşılabilir.

  Narköy; bir çiftlik, bir otel, bir eğitim merkezi ve birçok kişi için bir yuva. Her yaştan, her milletten insanın farklılıklarını aşarak bir bütün olarak dünyaya değer kattıkları bir yer. Güzel kalpli insanların bir araya gelip birbirlerinden sürekli bir şeyler öğrendikleri, kendi ilgi alanları doğrultusunda var oldukları bir cennet ve buraya yolu düşmüş herkesle paylaşılan ortak bir hayal…

 • NEŞE BİBER

  NEŞE BİBER

  Antre Gourmet, Kurucu

  1971 yılında Adana’da doğan Neşe Aksoy Biber,Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Programcılığı Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı bölümde iletişim yüksek lisansını tamamladı.

  İş hayatına Sabah dergi grubu reklam bölümünde  başlayan Neşe Aksoy Biber, kariyerine Akşam gazetesinde reklam müdürü, ardından CNN TÜRK’te reklam grup koodinatörü olarak devam etti. 2000 yılında DigiTürk’te Pazarlama ve Projeler koordinatörü görevini üstlendi.Bu dönemde şirketin kurumsal kimlik çalışmalarını, e-ticaret ve pazar geliştirme faaliyetlerini yürüttü. 2000 yılında kurucusu olduğu Türkiye’nin ilk peynir ve yöresel ürünler konusunda uzmanlaşmış şirketi, Antre Gourmet ile gurme gıda sektöründeki çalışmalarına başladı.

  Berrin Bal Onur  ile birlikte yazdıkları “Peynir Aşkına” ve“50 Peynirli Şehir Balıkesir” adlı iki kitabı bulunan Biber, peynirle ilgili danışmanlık, eğitim, araştırma ve gezi çalışmalarını sürdürmektedir.

  Neşe Aksoy Biber, halen Antre Gourmet ile ticari çalışmalarını sürdürmekte olup, Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı /YUCİTA üyesidir.

 • 1988’de Çorlu – Tekirdağ’da dünyaya…
  OLCAY SİLAHLI

  OLCAY SİLAHLI

  Fazla Gıda, CEO

  1988’de Çorlu – Tekirdağ’da dünyaya gelen Olcay Silahlı 2001’de girdiği Kuleli Askeri Lisesi’nin ardından 2005’te Kara Harp Okulu’na devam etti. Silahlı, okul üçüncüsü olduğu Harbiye’den ayrılarak İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İşletme Mühendisliğine devam etti. Bu okulu ise üç yılda bitirerek 2011’de iş hayatına atıldı. Deloitte Consulting’te İş Analisti, Unilever’de Marka Yöneticisi ve Akbank’ta Think Tank Koordinatörü gibi pozisyonlarda çalışan Olcay Silahlı, 2017’de, ortağı Arda Eren ile beraber, web tabanlı bir B2B atık yönetim platformu olan Fazla Gıda’yı kurdu.

 • 1975 yılında İstanbul'da doğdu. 1997…
  OZAN KUŞÇU

  OZAN KUŞÇU

  Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi, Genel Müdür

  1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1997 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. 1999 – 2001 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi’nde Finans dalında MBA öğrenimini tamamladı. İş hayatına Monitor Company’de, Yapı Kredi Bankası’nın “Yeniden Yapılanma Projesi”nde yer alarak başladı.

  1997 yılında Garanti Bankası’na MT olarak başlayan Ozan Kuşcu, 2005 yılına kadar bu bankanın çeşitli kademelerinde görev aldı.

  2000 yılında Belçika’da Management Center Europe (MCE)’dan “Advanced Selling Skills”, 2004 yılında İngiltere’de Cranfield School of Management’da “Vital Business Update” eğitimleri almıştır.

  Uzun yıllar Kurumsal Şubelerde Portföy ve daha sonra Satış Koordinasyon Yöneticisi olarak görev yapıp son olarak Garanti Bankası Eğitim Müdürlüğü’nde, Şube Müdürleri Teknik Eğitimi Projesinin koordinasyonu görevini yürüttükten sonra ayrılarak NAR Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nin kurucu ve yönetici ortağı olmuştur.

  Halihazırda Nar Eğitim, Narköy ve NarTek’te yönetici ortak, Agile Partners da ise ortak olarak görev yapmaktadır.

  İyi derece İngilizce ve Almanca bilen Ozan Kuşcu`nun uzmanlık alanları; Bankacılık ve Finans, Şirket Analizleri, Pazarlama, Yönetim Becerileri, İletişim, Satış ve NLP olarak sıralanabilir.

  Aikidoda siyah kuşak sahibi olan Ozan Kuşcu, amatör olarak gitar çalıp şarkı söylemektedir.

   

   

 • 1984 yılında Denizli’de doğdu. 2007…
  ÖZGE AKÇAY

  ÖZGE AKÇAY

  Garaj Gıda, Pazarlama ve İş Geliştirme’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

  1984 yılında Denizli’de doğdu. 2007 yılında Yeditepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Üniversite son sınıfta katıldığı bir sosyal sorumluluk projesi kariyerine yön verdi ve sivil toplum sektöründe iş hayatına başladı. 2007-2013 yılları arasında, sırasıyla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Darüşşafaka Cemiyeti, Abalıoğlu Holding çatısı altında Türkiye’de 50’nin üzerinde kenti gezdi; eğitim, kültür ve çevre projeleri gerçekleştirdi. Türkiye’nin önde gelen şirketleri ile ortak sosyal sorumluluk projeleri ve Avrupa Birliği projelerine liderlik etti. 2009 yılında Common Purpose Liderlik Eğitimi’ni tamamladı.

  2013 yılının sonunda Garaj Gıda’nın kurucu ekibine dâhil oldu. Plus Kitchen markasının yaratılması ve büyütülmesinde aktif olarak çalıştı. Küçüklüğünden beri mutfağa olan ilgisi, sürdürülebilir projelere olan motivasyonu, çevreye duyarlı bakış açısı bir çatı altında buluştu kendi deyimiyle. Halen Garaj Gıda’da Pazarlama ve İş Geliştirme’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

 • Pınar Öney Bilsel, çalışma yaşamına…
  PINAR ÖNEY BİLSEL

  PINAR ÖNEY BİLSEL

  Nestlé Türkiye, İçecekler İş Birimi Genel Müdürü

  Pınar Öney Bilsel, çalışma yaşamına öğrencilik yıllarında Management Centre Türkiye’de Müşteri Temsilcisi olarak başladı. 2 yıllık tecrübenin ardından 1996 yılında Kraft Foods’da Marka Müdürü olarak çalışmaya başlayan Öney buradaki 6 yıllık deneyiminin ardından PepsiCo’ya Pazarlama Müdürü olarak transfer oldu. Temmuz 2007’de ise Mövenpick Dondurmaları Ülke Müdürü olarak Nestlé ailesine katıldı. Daha sonra sırasıyla Nestlé Türkiye Pazarlama Hizmetleri ve İletişim Direktörlüğü ve Nestlé Türkiye Nescafé Xpress ve Çocuk İçecekleri Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Ocak 2016’da Nestle Türkiye İçecekler İş Birimi Genel Müdürlüğü koltuğunu devraldı. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlayan Pınar Öney Bilsel, Sabancı Üniversitesi’nde yönetim alanında MBA yaptı.

  Pınar Öney Bilsel, kahvenin sıcak içileceği algısının hakim olduğu bir dönemde Türkiye’ye getirilen Nescafé Xpress ile soğuk kahve kategorisinin Türkiye’ye tanıtılması, yaygınlaşması ve geniş kitleler tarafından benimsenmesinde önemli rol oynadı.

  Ana hedef kitlesi gençler olan Nescafé 3’ü 1 Arada’nın tüm iletişim çalışmalarını tek bir platformda bir araya getirerek bir yandan güçlü marka imajını destekledi diğer yandan orijinal ürünün yanı sıra tüm varyantlarda büyümeyi tetikleyen bir ivme yarattı. Bu çalışmayla markaya Effie’de Altın Ödül kazandırdı.

  Öte yandan lider marka olarak tüketicilere kahvenin hikayesini en doğru şekilde anlatma sorumluluğunu üstlenerek kahvenin çekirdekten fincana hikayesini anlatan kahve belgeselini hayata geçirdi. Türkiye’de ilk defa bir FMCG markası tarafından yayınlanan ilk markasız belgesel olan “Çekirdekten Fincana Kahvenin Hikayesi” aynı zamanda Türkiye’nin ilk kahve belgeseli oldu.

 • Şemsa Denizsel yemek tutkusunu hayata geçirip,…
  ŞEMSA DENİZSEL

  ŞEMSA DENİZSEL

  Şef

  Şemsa Denizsel yemek tutkusunu hayata geçirip, kendi tarzıyla yemek pişirebilmek ve onları istediği şekilde servis edebilmek için 2000 yılında Kantin’i açtı. Sadece mevsimsel ve yerli ürün kullanarak, küçük üreticileri desteklediği bir model yarattı. Yerelliği, malzemenin hasını, esnaf düsturunu, İstanbullu olmayı merkezine koyan Kantin kendi benzersiz hikayesini yarattı. Denizsel 18 yıl sonra şimdi yeni bir hikayenin peşinde, Ayvalık’ta bir yemek atölyesi, bir mutfak kuruyor.

 • Yemeği, onu yaratanların hikayelerinini,…
  TUBA ŞATANA

  TUBA ŞATANA

  Yazar, İstanbulfood.com, Kurucu

  Yemeği, onu yaratanların hikayelerinini, esnafı, yerel ürünleri, tatları, şehrin yemek halini ve Türkiye coğrafyasının yemek kültürünü anlattığı  istanbulfood.com’u 2009 yılında kurdu.

  TED Ankara Koleji ve Bilkent Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği bölümü mezunu olan Şatana, yiyecek ve içecek sektöründe 1993 yılında çalışmaya başladı ve  açılışından yönetimine birçok uluslararası otel ve kuruluşta görev aldı.

  Türkiye mutfağı ile ilgili yurtiçi ve yurtdışında restoranlara, şeflere ve televizyon programlarına malzemeleri anlatmakta, şefler ve lokantalar ile yerel malzemeyi buluşturmakta, yerel turizm kalkınma projelerinde, yiyecek ve içecek operasyonlarında uzun süreli eğitimler düzenlemekte ve danışmanlık vermektedir. Turizm yatırım projelerinde çalışmalarına İstanbul’da devam etmekte, dönem dönem üniversitelerde ve gastronomi okullarında ders ve seminerler vermektedir.

  Radikal, Hürriyet ve Cumhuriyet’te köşe yazarlığı yapmıştır. Türkiye’de ve uluslararası medyada Türkiye mutfağı ile ilgili yazılar yazmaya devam etmektedir.

  Meyhane Erbabının El Kitabı (Boyut, 2011) eş yazar, Güneşin ve Ateşin Tadı (YKY, 2012) fotoğraf sanatçısı, Yashim Cooks Istanbul (Arganout Books, 2016) kitabına fotoğrafları ile katkıda bulunmuştur.

 • Tarsus Amerikan Lisesi ve Başkent Üniversitesi…
  ÜRYAN DOĞMUŞ

  ÜRYAN DOĞMUŞ

  Şef

  Tarsus Amerikan Lisesi ve Başkent Üniversitesi İktisadi ve idari bilimler fakültesi turizm işletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine profesyonel mutfak alanında yön vermeye karar verdikten sonra Culinary Institute of America (CIA)’dan mezun olmuştur. Ritz Carlton Sarasota ve Ritz Carlton Kapalua’da çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönmüştür. Türkiye’de ilk olarak Kapadokya’da Argos in Cappadocia Otel’de aşçıbaşı olarak görev almıştır. İstanbul’da sırasıyla Mikla Restaurantta çalıştıktan sonra Cihan Kıpçak ile Tomtom Suits F&B direktörlüğü ve aşçıbaşılık görevlerini yapmıştır. 2011 yılında Tomtom suitesteki görevininin yanı sıra USLA da eğitmenlik yapmaya başlamıştır. 2012 yılında Gile Restaurantı açmak için Tomtom suites teki görevinden ayrılmıştır. 2013 yılında en iyi Chef Kategorisinde GQ Men of The Year  ve 2014 yılında  Gecce.com  “Yılın Şefi” olarak ödüllendirildi. 2015 yılında Tabla Alaçatıyı. 2016 yılında Tabla Nuterası açtı. 2016 yılında üç yıldır sürdürdüğü USLA yönetici şefliği görevinden ayrıldı.  Bu süre Zarfında Cihan Kıpçak ile kurdukları Let’s danışmanlık ile istnbulun bir çok ünlü restaurantına hizmet verdiler, 2017 Ekim ayında ise Zula İstanbul ile sokak yemeklerine dayalı bir restoran açtılar. Ekim Sonunda açılacak olan Bomontideki ‘’Bâtard’’ ile klasik bistro temasına Eklektik bir yaklaşım getirmeye hazırlanıyorlar.