Kadın Liderler Mentorluk Programı

Kadın Liderler Mentorluk Programı 1

YÖNETİM KURULUNDA KADIN DERNEĞİ İşbirliğiyle…

 İŞ HAYATINDA ENGELLERİ AŞMAK

MediaCat 35 yaş altı marka yöneticileri ve ajanslarda çalışan genç kadınları Brand Week Istanbul 2019’da ustalarla buluşturdu. Yönetim Kurulunda Kadın Derneği işbirliğiyle, ING Women’s Lounge alanında 6 – 8 Kasım tarihlerinde düzenlenen “İş Hayatında Engelleri Aşmak” başlıklı buluşma günde üç kez gerçekleşti.

Genç profesyonellerin kariyerlerini şekillendirirken benzer deneyimleri yaşamış bilge kadınların vizyonlarından yararlanmalarını hedefleyen oturumlarda geleceğe dair tüm kariyer soruları yanıtlarını buldu.

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği işbirliğiyle hazırlanan, “İş Hayatında Engellik Buluşmaları” ING Women’s Lounge alanında gerçekleşti.

Mentorlar

 • Arzu, 1991’de Boğaziçi Üniversitesi…
  ARZU ÜNAL

  ARZU ÜNAL

  CEO, VMLY&R Group

  Arzu, 1991’de Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu.

  Kariyerine P&G Türkiye’de marka müdürü olarak başladı.

  1993’te VMLY&R’a katıldı. 1998’de şirketin Genel Müdürü oldu ve VMLYY&R İstanbul art arda 5 yıl çift rakamlı büyüme sağladı.

  VMLY&R’daki Genel Müdürlük görevinin yanı sıra, 2001’de Mediaedge:cia İstanbul’un kuruluşunda sorumluluk üstlenerek COO oldu. Bu çifte sorumluluğu VMLY&R İstanbul’un CEO’luğunu üstlendiği 2004 yılına kadar taşıdı. VMLY&R İstanbul’un önceki CEO’sunun şirketten müşterilerin %50’siyle beraber nitelikli çalışanları da alarak ayrılmasının ardından, Arzu’nun CEO olarak ilk işi ajansı yeniden lider pozisyonuna getirmek oldu. O ve ekibi, kısa sürede Vodafone, Burger King de dahil olmak üzere 11 yeni müşteri kazanma başarısını gösterdi. VMLY&R İstanbul bu çabalar sonucunda, son 10 yıldır ilk 3 ajans arasında yer almaktadır.

  Arzu, 2012’de WPP tarafından seçilen 12 global kadın lider arasında gösterildi ve WPP X Factor programında efsanevi Charlotte Beers’tan eğitim aldı. Yine aynı yıl VMLY&R EMEA’e EXCO üyesi olarak atandı.

  2013 yılında iki büyük online ajansın satın alma sürecinde VMLY&R Türkiye’ye liderlik etti. Bir yıl içinde Türkiye’deki VMLY&R markalarının arasına katılan C-Section 2014’te Yılın Ajansı, Plasenta ise Yılın En İyi Sosyal Medya Ajansı seçildi.

  Arzu 2014’te, Advertising Age Turkey dergisi tarafından verilen “Women to Watch” Ödülü’nün sahibi oldu.

  VMLY&R İstanbul, 2015’te Arzu’nun liderliğiyle Cannes Grand Prix ve Grand Clio ödüllerini Türkiye’den ilk kez kazanan ajans oldu ve ayrıca Yılın Ajansı seçildi.

  Arzu, 2004 yılından beri Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve 2019 Reklamcılar Derneği Başkan Yardımcısı.

 • ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan CEÇ iş…
  CANAN ERCAN ÇELİK

  CANAN ERCAN ÇELİK

  Borusan Kocabıyık Vakfı Genel Sekreteri ve Yeni Nesil Genel Müdürü

  ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan CEÇ iş hayatına bağımsız denetici olarak PricewatehouseCoopers bünyesinde başlamış, daha sonra katıldığı Borusan Holding’te yıllar içinde CFO, COO ( Kurumsal Fonksiyonlar Başkanı ), Borusan Yatırım Genel Müdürlüğü ve Grup Merkezi Hizmetlerinin ( IT,IK, Satınalma,Hukuk vb) aynı çatı altında toplandığı Borusan Danısmanlık’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmıstır. Aynı zamanda topluluk bünyesindeki bir çok şirketin de Yönetim Kurullarında görev almış, Merkezi Satınalma, Yalın 6 Sigma, Borusan Akademi gibi inisiyatiflere de liderlik etmiştir. Diğer yandan sivil toplum alanında da sürdürülebilirlik, eğitim, kadını güçlendirme, etik ve itibar konularında bir çok STK nın Yönetim Kurullarında yer almıs, Sürdürülebilir Kalkınma Derneğinin YK Başkanlığını yapmıştır.

  Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışmaya devam ederken, Borusan Grubu bünyesinde şu anda  üstlendiği  görevleri Borusan Kocabıyık Vakfı Genel Sekreterliği ve Yeni Nesil Genel Müdürlüğüdür.

  CEÇ evli ve iki çocuk annesidir.

 • 25 yılı aşkın kariyerinde farklı…
  DEMET ÖZDEMİR

  DEMET ÖZDEMİR

  EY Türkiye Kurumsal Finansman Şirket Ortağı, EY Türkiye ve CESA Özel Sermaye Fonları Lideri EY Girişimci Kadın Liderler Programı EMEIA Lideri

  25 yılı aşkın kariyerinde farklı sektörlerdeki bine yakın şirket ve girişimcilere danışmanlık hizmeti veren Demet Özdemir, 2015-18 yılları arasında EY EMEIA (Avrupa, Ortadoğu, Hindistan ve Afrika bölgeleri) Büyüyen Pazarlar Lideri olarak görev yapmıştır. Özdemir, ODTÜ İşletme Bölümü ve London School of Economics (LSE) mezunudur.

  Cinsiyet eşitliği ve kadının iş hayatında güçlenmesinde aktif çalışmalar yürüten Demet Özdemir, EY Global İş Kadınları Danışma Kurulu Üyesi, EY Women Fast Forward EMEIA Yönetim Komitesi üyesi, ayrıca EY Girişimci Kadın Liderler (EWW) Programı EMEIA Lideridir. 2015 yılında İstanbul’da G20 kapsamında ilk kez gerçekleştirilen W20 Zirvesi’nde “Kadın Girişimcilerin Güçlendirilmesi” konulu oturumun eş başkanlığını yapmıştır.

 • KİMDİR?Eda Uluca Özcan, 1971 yılında…
  EDA ULUCA ÖZCAN

  EDA ULUCA ÖZCAN

  İcra Kurulu Başkanı, Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizm. A.Ş.

  KİMDİR?

  Eda Uluca Özcan, 1971 yılında Istanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Avusturya Lisesi’nde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1994 yılında mezun oldu.

  İş hayatına Koç Grubu bünyesinde başlayan Eda Uluca Özcan; ilerleyen kariyeri süresince teknoloji ve telekom sektörünün dev firmaları olan SAP Digital, Oracle, Turkcell ve Microsoft’ta satış, pazarlama ve danışmanlık alanlarında çok çeşitli sorumluluklar aldı ve üst düzey yönetici olarak pek çok değişim, dönüşüm ve gelişim projesinin liderliğini üstlendi.

  Eylül 2018’den beri Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Sistemleri’nin İcra Kurulu Başkanı olarak, Sodexo’nun – 20,000’den fazla firma; 1 milyona yakın çalışan ve 45.000’in üzerindeki üye iş yerini dijital teknolojileri kullanarak en iyi deneyimle buluşturan- kurumsal dönüşümünü yönetmekte.

  DERNEK ÜYELİKLERİ

  Eda Uluca Özcan; Boğaziçi Robert Mezunları Yönetici ve İş Adamları Derneği (BRM) ile Teknolojide Kadın Derneği’nin kurucu üyesi olup aynı zamanda Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nin faal bir üyesi olarak, şirket yönetimlerinde kadın yöneticilerin varlığının artırılmasına yönelik çalışmalar yürütmektedir.

  ÖDÜLLERİ

  2019 Türkiye’nin En Güçlü 10.Kadın CEO’su – Capital-Ekonomist Dergisi 2019 Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını sıralamasında 31.sıra – Fortune Dergisi

 • İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi…
  ELİF ÇELİK

  ELİF ÇELİK

  ThreeD Stratejik Yönetim & Liderlik Danışmanlığı Kurucu &CEO

  İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olan Elif Çelik, 1993 yılında Eczacıbaşı Topluluğu bünyesine katılmış ve çoğu yabancı ortaklıklar olmak üzere farklı Sağlık Grubu şirketlerinde, 13 yılı Genel Müdürlük ve Sağlık Grubu Başkanlığı rollerinde görev yapmıştır.

  Eczacıbaşı Topluluğu’nu, Sağlık/İlaç alanındaki pek çok uluslararası platformda temsil eden ve birçok stratejik işbirliğine adım atmasını sağlayan Çelik, ulusal düzeyde de TÜSİAD (Sağlık Grubu Üyesi), İEİS (İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (YK Üyesi), DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu / Türk-Hindistan İş Konseyi Başkanı) gibi STK’larda aktif görev almış, Topluluğun pek çok şirketinde uzun yıllar Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür.

  Forbes tarafından her yıl küresel olarak yayınlanan ‘’40 Women to Watch over 40’’ 2017 listesine Entegre Sağlık Modeli konusundaki çalışmalarıyla seçilen Çelik, Ekonomist dergisi tarafından her yıl yayınlanan ‘’Türkiye’deki En Güçlü 50 Kadın CEO’’ listesinde de  2012-2018 yılları arasında yer almıştır.

  2018 yılı sonunda 25 yılı aşkın süreyle bünyesinde yer aldığı Eczacıbaşı Topluluğu’ndan ayrılan Elif Çelik, Liderlik birikimini daha geniş bir platforma yansıtmak amacıyla ThreeD Stratejik Yönetim ve  Liderlik Danışmanlığı’nı kurmuştur. Kendisi aynı zamanda  Kurtsan Holding, Kurtsan İlaç, Kurtsan Medikal ve Otacı Bitkisel Ürünler şirketlerinin Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği, İzmir Biyotip ve Genom Merkezi Danışma Kurulu Üyeliği ve İstanbul Modern Sanat Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

  ​Kadınların iş yaşamında ve stratejik karar mekanizmalarında etkin rol almalarına yönelik girişimleriyle öne çıkan Çelik, geleceğin donanımlı ve güvenli liderlerini geliştirmenin de gönüllü bir savunucusudur. Çelik, bu iki hedefi odağına alan; YKKD (Yönetim Kurulunda Kadın Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi, KAGİDER (Girişimci Kadın Derneği), PWN (Professional Women’s Network) ve YGA (Young Guru Academy) gibi sivil toplum kuruluşlarının da aktif üyesidir. ​

 • KİMDİR? Pazarlama dünyasının en…
  LALE SARAL DEVELİOĞLU

  LALE SARAL DEVELİOĞLU

  Pazarlama ve Yönetim Danışmanı

  KİMDİR? 

  Pazarlama dünyasının en tecrübeli liderlerinden biridir. Unilever, Turkcell ve Yıldız Holding (pladis) şirketlerinde, Türkiye ve global pazarlarda, toplam 27 yıllık pazarlama, genel müdür yardımcılığı, başkanlık ve genel müdürlük tecrübelerine sahiptir.

  16 farklı şirkette yönetim kurulu üyeliği yapmış, “Yönetim Kurullarında Kadın Derneği’nin kurucularından ve Yönetim Kurulu üyesidir. Aynı zamanda, 6 farklı teknoloji şirketine yatırım yapmış, Bireysel Katılım Yatırımcısı lisanslı bir melek yatırımcıdır.

  Bilgi Üniversitesi Marka Okulu’nda Stratejik Marka Yönetimi dersi vermektedir.

  ÖDÜLLERİ 

  “Türkiye’nin En İyi Pazarlamacısı”, Capital 2009

  “Fark Yaratan Kadınlar”, Women to Watch Mediacat 2014

  “Top 100 Influencers”, Global Creative Pool Annual 2018

  KİTAPLARI 

  Karar Verdim, Mediacat Yayınları, 2015

 • 1971 yılında doğan Tülye Sekendiz, Lisans…
  TÜLYE SEKENDİZ

  TÜLYE SEKENDİZ

  Macrocenter Satış-Pazarlama Direktörü

  1971 yılında doğan Tülye Sekendiz, Lisans eğitimini 1993 yılında Marmara Üniversitesi İktisat bölümünde tamamladı. 1994 yılında Migros kariyerine , Mağaza yönetim ekibi satış saha kanadında başlayan Tülye Sekendiz, saha deneyimi üzerine pazarlama fonksiyonuna geçti.  Pazarlama birimi farklı kategori gruplarında yöneticilik yaptıktan sonra,  2008 yılından itibaren Macrocenter markasının yeniden yapılandırılması göreviyle Macrocenter Satış-Pazarlama Direktörü olarak görev almaya başladı.

  Ayrıcalıklı ürün portföyü, yüksek standartlarda sunduğu müşteri hizmetleri, çalışanı odağında tutan ve özel mağaza tasarımıyla Türkiye’nin seçkin süpermarket zinciri olan Macrocenter formatında, Macrocenter İşbirimi Direktörü olarak görevine devam etmektedir.

  Kadın projelerine çok inanan ve destekleyen Tülye Sekendiz ; Yönetim Kurulunda Kadın Derneği ve  Lead Network üyesi olup ;  Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği ile ortak proje çalışmaları yürütmektedir.

 • 2018 Yılına kadar Arçelik Global Pazarlama…
  TÜLİN KARABÜK

  TÜLİN KARABÜK

  Girişimci, 90Fit Melek Yatırımcı, Meditasyonapp Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi,Türk Tuborg ve Mutlu Akü

  2018 Yılına kadar Arçelik Global Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı, Turkcell Satış & Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı, Superonline (Tellcom)Genel Müdürü,  İnteltek(İddaa), Bilyoner, Superonline Yönetim Kurulu Başkanı, Astelit Yönetim Kurulu Üyesi, Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Danışmanı

  Arçelik döneminde Beko markası  Avrupa’da Pazar payını en çok artıran marka olmuş ve toplam solo pazarında 1.liğe yükselmiştir. Avrupa’nın en önemli pazarlarında çok önemli başarılara imza atarak İngiltere’de 8.likten 1.liğe, Polonya’da 18.likten 1.liğe, Fransa’da 25.likten 3.lüğe, İspanya’da 38.likten 3.lüğe yükselmiştir.

  Turkcell döneminde, Turkcell’in 2,3 milyon olan abone sayısı 23,4 milyona çıkmış ve şirketin pazar payı %67’ye ulaşmıştır. Turkcell, pazara iki yeni operatör girmesine rağmen, 2001 yılındaki ciro payını %75 oranında koruyarak toplam cirosunu 2004 yılında 3,7 milyar dolara çıkarmıştır. Aynı dönem Turkcell ve Hazırkart, Türkiye’de en beğenilen GSM markaları seçilmiştir.(Trend).

  ÖDÜLLERİ

  ‘’Marka yaratmak”, Reklamcılar Derneği Büyük Ödülü

  “Müşteri Programı ile Yolculuk”,The Customer Relationship Management Institute Büyük Ödülü

  Türkiye’nin En iyi 25 Pazarlama Yöneticisi, Capital

  Telekomünikasyon Sektörünün En Başarılı İş Kadını, Dünya Gazetesi

  Türkiye’nin En Güçlü 30 İş Kadını, Capital

  Türkiye’nin En Yaratıcı 50 İş İnsanı, Mediacat Online

  Karabük profesyonel iş hayatından ayrıldıktan sonra 90Fit platformunu kurarak, aktif beslenmeyi yani mental ve bedensel faydayı optimize eden beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek, yaymak üzere çalışmalara başlamıştır.

   

Kadın Liderler Mentorluk Programı 10
Kadın Liderler Mentorluk Programı 11
Kadın Liderler Mentorluk Programı 12
Kadın Liderler Mentorluk Programı 13
Kadın Liderler Mentorluk Programı 14
Kadın Liderler Mentorluk Programı 15
Kadın Liderler Mentorluk Programı 16
Kadın Liderler Mentorluk Programı 17