Ajax load

 • 1946 yılında İstanbul’da…
  YAVUZ TURGUL

  YAVUZ TURGUL

  Yönetmen, Senarist

  1946 yılında İstanbul’da doğdu.

   

  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Gazetecilik Enstitüsü’nden mezun oldu.

  1969 yılında Ses Dergisi’nde sayfa sekreteri olarak işe başladı.

  1975 yılından 1980’e kadar Arzu Film’de senaryo yazarı ve yönetici olarak görev yaptı.

  1980 yılında Manajans’ta reklam metin yazarı olarak çalışmaya başladı.

  1993 yılında Jeffi Medina ile birlikte Medina/Turgul reklam ajansını kurdu.

  2003 yılına kadar reklamcılık sektörünün içinde profesyonel olarak çalıştı.

  1984 yılından beri uzun metraj film yönetmenliği yapmakta…

  1984: ”Fahriye Abla”,

  1986: “Muhsin Bey”,

  1991: “Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni”,

  1993: “Gölge Oyunu”,

  1996: “Eşkıya”.

  2004: “Gönül Yarası”

  2010: “Av Mevsimi”

 • Tom Goodwin’in Zenith Media Inovasyon…
  TOM GOODWIN

  TOM GOODWIN

  Zenith USA, İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı

  Tom Goodwin’in Zenith Media Inovasyon departmanının başkan yardımcısı olarak en temel görevi yeni teknolojileri, davranışları ve platformları kavrayarak teknolojik gelişmelerin yarattığı yeni fırsatlardan yararlanmak isteyen müşteriler için çözümler üretmektir.

  Tom Zenith Media’nin inovasyon ve içerik uğraşlarını yönetiyor. Görevleri arasında yükselen  platformların, içerik ve influencer programlarının, yeni medya ve cihazların gücünü tanıtmak bulunuyor. Aynı zamanda sağlam iş sonuçları üretebilecek yeni teknolojiler üzerine de çalışıyor.

  Tom, 400.000’den fazla LinkedIn kullanıcısı tarafından “Pazarlamanın bir numaralı sesi” seçildi. Business Insider’in “Twitter’da Takip Edilmesi Gereken 30 Kişi” listesine girdi. FastCompany tarafından Reklamcılık Sektöründe Takip Edilmesi Gereken İki Kişiden biri olarak seçildi.

  Pazarlama ve iş dünyasının geleceği hakkında yorumlar yapan Tom, the Guardian, TechCrunch ve Forbes’da köşe yazarlığı yapıyor. The World Economic Forum, GQ, Ad Age, Wired, Ad Week, Inc, Quartz ve Digiday’e de sık sık katkıda bulunuyor. i24News’in “Cutting Edge” programında konuk konuşmacı olarak yer alıyor.

  Tom, çeşitli konferanslarda iş tahavvülü, ezber bozan teknoloji, reklam sektöründe inovasyon ve eğlence, perakende, finans ve ulaşım sektörlerinin geleceği hakkında konuşmalar yapıyor. Kogan Page tarafından basılacak “Digital Darwinism” adlı kitabi üzerinde çalışan Tom, Wharton’da “Future of Advertising” programının es kurucusudur.

  İngiltere doğumlu Tom, Sheffield Üniversitesi’nde sanat ve tasarıma olan tutkusunu gözle görülebilen sonuçlar ve inşa etme arzusuyla birleştirerek mimarlık ve inşaat mühendisliği okudu. New York’ta yaşıyor.

 • Mehmet Sezgin, 30 yıllık global deneyimi ile…
  MEHMET SEZGİN

  MEHMET SEZGİN

  myGini, Kurucu ve CEO

  Mehmet Sezgin, 30 yıllık global deneyimi ile bankacılık ve ödeme sistemleri sektörünün önde gelen yöneticilerinden.

  SanFransicso’da kurduğu son girişimi myGini ile; finansal şirketlere ve perakende iş yerlerine, dijital cüzdan, ödeme ve sadakat sistemleri sunuyor.

  BBVA Global Ödeme Sistemleri Direktörü olarak, 13 ülkede, 80 milyon kart ile, 120 milyar dolarlık satış hacmi sağlayan 1.4 milyon üye iş yeri yönetti. Yeni teknolojileri her zaman savunan Sezgin, BBVA Wallet isimi ile dijital bir kart ve ödeme sistemi uygulaması başlattı. İspanya, Şili, Meksika, ABD, Türkiye, Kolombiya ve Peru’da piyasaya sürülen uygulamanın indirilme sayıları 20 milyona ulaştı.

  Garanti Bankası çatısı altında bağımsız yönetime sahip Garanti Ödeme Sistemleri’nin kurucusu ve CEO’su olarak, 2000 yılında Türkiye’nin ilk ve tek çip tabanlı kartı sistemi Bonus Kart’ı yarattı. Yıllar içinde 10 farklı bankaya daha lisans vererek, Bonus’u Türkiye’deki en tanınan tüketici markası olarak konumlandırdı. Aynı zamanda Türk Hava Yolları ile iş birliği yaparak, harcadıkça mil kazandıran ilk kart platformu Shop&Miles’ı yarattı.  Türkiye’yi pin ve çip alt yapısıyla tanıştırdı. Sezgin’in önderliğinde Garanti Bankası, Avrupa’nın ilk beş en iyi ve en güçlü kart çıkaran şirketleri arasında yerini aldı.

  Kariyerine PricewaterhouseCoopers’da başlayan Sezgin, bankacılık sektöründeki yılların deneyimini arkasına aldıktan sonra, 1993 yılında 9 ülkedeki faaliyetleri yönetmek üzere MasterCard’a katıldı.

  Sezgin, 14 yıl boyunca MasterCard Avrupa Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra; Bankalararası Kart Merkezi, Kredi Kayıt Bürosu, ve Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi gibi önemli kuruluşlarda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı yaptı.

  Ankara Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde İşletme lisansı, University of Massachusetts’te FulBright bursu ile İşletme yüksek lisansı eğitimlerini tamamladı.

  Sezgin, aynı zamanda Hikayesi En Bol kitabının yazarıdır.

   

   

   

   

   

   

 • 1961 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa…
  AHMET GÜLÜM

  AHMET GÜLÜM

  Sportsnet Group, Yönetim Kurulu Başkanı

  1961 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa Lisesi’ndeki eğitimi sonrasında Marmara Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdi ve İşletme Yönetimi Master’ı yaptı. 23 Yıl profesyonel Voleybol oynadı. Galatasaray’da dokuz yıl takım kaptanlığı yaptı. 1986-89 yılları arasında üç kez üst üste Türkiye Şampiyonu olan Galatasaray Voleybol Takımının kaptanıydı. Genç, A, ordu ve üniversite takımlarında 158 kez milli oldu.

  Kaptanlık görevini de üstlendiği milli takımlarla Balkan turnuvalarında, Akdeniz Oyunları’nda, Bahar Kupası’nda ve Ordular arası Dünya Voleybol Şampiyonası’nda uluslararası dereceler kazandı. Aktif spor hayatı sonrasında Türkiye Voleybol Federasyonu ve Türk Voleybol Vakfı Başkanlıkları yaptı. Beach Volleyball Dünya Konseyi Üyeliği, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Marketing Komisyonu Başkanlığı, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Marketing Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. 1998’de Fanatik ve Zaman gazetelerinin, 1999’da ise Milliyet’in değerlendirmelerinde yılın spor adamı seçildi. 1996 yılından bu yana Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyesidir.

  2001 yılında Türkiye’nin ilk ve tek spor odaklı reklam ajansı olan Sportsnet’i kurdu. Sportsnet farklı

  hizmet alanlarında büyüyerek bir şirketler grubu halini aldı. Etkinlik Şirketi Allsports’u, Türkiye’nin ilk spor odaklı

  content marketing ajansı olan VO2bysportstv ve dünyanın en büyük spor ajansı Octagon’u Türkiye’ye getirmesi

  izledi. Beko, Petrol Ofisi, Vestel, Turkcell, Orkid, Aroma, Teb, Türk Hava Yolları, P&G, H&S, Gillette, Ford gibi

  ulusal ve uluslararası markalara spor odaklı pazarlama hizmeti veren grup, Türkiye’de düzenlenen İzmir ve

  Erzurum Universiade, Moto Gp, Formula 1, Dünya Basketbol Şampiyonası, TEB BNP Paribas WTA

  Championships İstanbul 2011-2013, TEB Tennis Star Series gibi önemli spor organizasyonlarının iletişim

  çalışmalarını yürüttü. 2006 Yılında Doğan Grubu ile ortak Türkiye’nin ilk spor kanalı D Spor’u kurdu. 2010 yılında D Spor’u

  Doğan Grubundan devralıp, farklı spor dallarına verdiği önem ve yayınlarında çeşitliliğe ağırlık vererek kendini

  “Community Platform” olarak tanımlayan spor kanalı sportstv’yi kurdu. 9. yılını dolduran sportstv özgün içeriği

  ve etkin yayın anlayışıyla dikkat çekerken 2015 yılında Türkiye’nin ilk kadın spor kanalı sportstv kadın kanalını kurdu. Mevcut tüm deneyimlerini akademik bir çatı altında toparlamak amacıyla 2015 yılında Sportsnet Group olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi ortaklığında İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu projesini hayata geçirdi. BİLGİSpor adıyla öğretim hayatına devam eden üniversitede Spor Odaklı Pazarlama İletişimi ve Spor Mülkiyetleri Yönetimi konularında öğretim üyesi olarak deneyimlerini öğrencilerle paylaşıyor.

 • KİMDİR?Hacettepe Üniversitesi İşletme…
  YEKTA KOPAN

  YEKTA KOPAN

  Master of Ceremony

  KİMDİR?

  Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.

  Yekta Kopan çocukken TRT Ankara Radyosu ile başladığı seslendirme sanatçılığını hala fiilen devam ettirmekte.

  Yazın hayatına şiir yazarak başladı. Pek çok dergi ve online dergiye yazan Kopan, ilk kitabını 2000 yılında yayımladı.

  Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri’ romanı 2002 yılında Sait Faik Hikâye Armağanına değer görüldü.

  Altı yaş öncesi için yazdığı ve Şilili ressam Alex Pelayo tarafından resimlenen çocuk kitabı “Burun”, 2009 yılında yayımlandı.

  Kasım 2009’da yayımlan “Bir de Baktım Yoksun” adlı öykü kitabı hem Yunus Nadi Öykü Ödülü’ne hem de Haldun Taner Öykü Ödülü’ne değer görülerek önemli bir başarı kazandı.

  Seslendirme sanatçısı olarak hayatı boyunca yaptığı çalışmalar sonucu sanatçının sesi özellikle Jim Carrey, Geleceğe Dönüş filmi serilerindeki Michael J. Fox, çizgi film karakteri Sylvester ve Buz Devri (film) animasyon karakteri miskin Sid ile özdeşleşti. Ayrıca Star Wars Sezon 1,2 ve 3’te Obi-Wan Kenobi’yi ve X Men 2’de Cyclops’u seslendirdi.

 • Alper Eroğlu, Unilever Türkiye’de Kişisel…
  ALPER EROĞLU

  ALPER EROĞLU

  Unilever Türkiye, Kişisel Bakım Kategorisinden Sorumlu Pazarlama Direktörü

  Alper Eroğlu, Unilever Türkiye’de Kişisel Bakım Kategorisinden Sorumlu Pazarlama Direktörü olarak ekibiyle, Elidor, Clear, Axe, Rexona, Dove, Signal, Toni & Guy, Vaseline markalarının kendimizi daha iyi hissetmemiz için sunduklarını hikayeleştiriyor. Türkiye’ye dönmeden önce, Unilever bünyesinde İtalya ve İngiltere’de bölgesel ve global çeşitli görevlerde bulundu. Axe, Rexona ve Magnum gibi ikonik markaların global medya ve dijital iletişim stratejilerinin belirlenmesi için çok uluslu ekiplere liderlik etti. Alper, Unilever’e katılmadan önce Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve University of California San Diego’da ekonomi ve finans eğitimi aldı. İnsanların tutum ve davranışlarını değiştirebilen fikirler, amacı olan markalar yaratmak konusunda tutkulu olduğunu söyleyen Alper, deneyimlemek için mutlaka zaman ayırdıklarını ise seyahat etmek, sokak sanatı ve Beşiktaş maçları olarak sıralıyor.

 • Bruce Dickinson Iron Maiden grubunun solisti, bir…
  BRUCE DICKINSON

  BRUCE DICKINSON

  Iron Maiden'ın Solisti, Pilot ve İş Adamı

  Bruce Dickinson Iron Maiden grubunun solisti, bir pilot, bira yapımcısı, girişimci ve yaratıcı bir düşünürdür. Bruce, başka şirketlere uçak kiralayan bir şirket olan Astraeus Airlines’da pilot ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapmıştır. Ayni zamanda Airbus ve Boeing ticari uçaklarının bakımıyla ilgilenen Cardiff Aviation şirketinin kurucusu ve başkanıdır.

   

  Bruce, havadan hafif hibrid ulaşım uçakları üretmek üzerine çalışan bir hava gemisi girişimi ve Windhorse Aerospace tarafından ulaşımı zor olan afet bölgelerine güvenli şekilde insancıl yardım ulaştırmayı hedeflenen yenilenebilir pilotsuz uçak Pouncer üzerine de çalışmalar yürütmektedir.

   

  Bruce Boeing 757 uçaklarını uçurmayı bırakmamıştır ve 2016 yılında Iron Maiden grubunu “Book of Souls” turnesi için dünyanın çeşitli yerlerine kendi uçakları ile uçurmuştur.

   

 • Ken Segall, pazarlama dünyasının en beğenilen…
  KEN SEGALL

  KEN SEGALL

  Apple’ın Efsanevi Kreatif Direktörü, Bestseller Yazarı

  Ken Segall, pazarlama dünyasının en beğenilen yaratıcı yöneticilerinden biridir. Apple’ın meşhur Think different (Farklı düşün) kampanyasını şekillendiren yaratıcı ekibi yöneten Segall, iMac’e adını vererek Apple’ın ürünlerinde “i” ön ekini kullanmasını sağlamıştır. Segall, kıvrak zekası ve bilgisiyle dünya genelindeki şirketlere sadeliğin gücünü anlatmaktadır. Sunumlarını Steve Jobs’un yaşamından renkli hikayelerle süslemektedir.

   

  Ken Segall, New York Times en çok satanlar listesinde yer alan O Kadar Basit Ki! kitabının ve onun devamı niteliğindeki Think Simple‘ın yazarıdır. Alanında uzman bir teknoloji tutkunu olan Segall, NeXT ve Apple’ı da kapsayan 12 yıllık reklam ajansı kreatif direktörlüğü kariyerinde Steve Jobs ile birlikte çalıştı. Ayrıca IBM, Intel, Dell ve BMW için dünya genelinde ajans kreatif direktörü olarak görev yaptı.

  Segall, sadeliğin gücüyle ilgili dünya çapında konuşmalar yapmaktadır. Verdiği mesaj; Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik bölgelerinde farklı sektörlerde yankı buldu. Yaptığı konuşmalar, insanların sadeliğin avantajlarını ve bu avantajlara herkesin ulaşabileceğini görmesini sağladı.

  Segall, O Kadar Basit Ki! isimli kitabında Steve Jobs’un sadelik tutkusunun Apple’ı iflasın eşiğinden kurtararak dünyanın en değerli şirketi hâline nasıl getirdiğini anlatıyor. Bu anlayışı Apple’ın yeniliklerinde, reklamlarında, perakende satışlarında ve hatta şirketin örgütlenmesinde de görebilirsiniz. Her şirket Apple’ın başarısından önemli dersler çıkarabilir.

  Ken Segall, Think Simple kitabında sadeliğin Apple’ın ötesinde, dünyanın farklı yerlerindeki her türden şirkete (küçük-büyük, bilinen-bilinmeyen ve köklü-yeni) nasıl güç verdiğini gösteriyor. Kitap; Whole Foods, The Container Store, Ben & Jerry’s, Charles Schwab, Telstra ve Bank of Melbourne gibi şirketlerde görev alan 40’tan fazla CEO ve işletme lideriyle yapılan röportajlardan yararlanılarak hazırlanmıştır.

   

 • Facebook Küresel Kurumsal Pazarlama ekibinin…
  SARAH PERSONETTE

  SARAH PERSONETTE

  Facebook, Küresel Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı

  Facebook Küresel Kurumsal Pazarlama ekibinin başkan yardımcısı olarak Sarah, reklamcılık dünyasının mobil öncelikli ortamda Facebook uygulamalarından ve hizmetlerinden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğine dair çalışmalar yürütüyor. Sarah’nın bu görevdeki sorumluluk alanında müşterilere işletmeleri için yenilikçi ve etkin pazarlama çözümleri sunmak yer alıyor.

   

  2014 yılında Facebook’a tekrar katılmadan hemen önce Sarah, Universal McCann’in ABD’deki temsilcilik operasyonlarını yönetiyordu.

  Temsilciliğin başkanı olarak Sarah; strateji, analiz, özel içerik, kanallar arası satın alma ve planlama ile iş geliştirme süreçlerinden sorumluydu.

   

  Universal McCann’e katılmadan önce ise Facebook’un Küresel Temsilcilik ekibini kurmuş ve yönetmişti. Buradaki görevi esnasında temsilciliklerdeki insanlarla ortak çalışmalar yürüten Sarah, kanallar arası operasyonların dijital içgörülerden beslenen kampanyalara dönüştürülmesinin ardındaki yaratıcı ve stratejik düşünce kombinasyonuna öncülük etti.

   

  Ayrıca müşteri ve kategori konuları da Sarah’ın uzmanlık alanına girmektedir. Starcom Mediavest Group’ta, Mars Wrigley AOR’den sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Sarah; ambalajlanmış tüketici malları/hızlı tüketim malları, içecek, tıbbi ürünler ve tüketici elektroniği alanlarında derin bir birikim kazanmıştır.

  Kısa bir süre önce Sarah, reklamcılık sektörüne yaptığı etki nedeniyle sektördeki 40 yaş ve altı en iyi yöneticilerin yer aldığı Amerika Reklamcılık Federasyonu Onur Listesi’ne dâhil edildi. 2014 yılında Advertising Age dergisinin yayınladığı “40 Yaş Altı En İyi 40” pazarlama yıldızları listesinde yer aldı.

  Topluluğuna ve sektörüne olan bağlılığının bir parçası olarak Sarah; Build-A-Bear Workshop kurullarında, AWNY’de, Northwestern Üniversitesinin Bölgesel Kurulunda, Reisenbach ve Angelight vakıflarında ve Social Impact for the Ad Council’de hizmet etmekten onur duymaktadır. Sarah ayrıca Rotary International Paul Harris üyesidir.

  Yöneticiliğinde şeffaf, açık bir yaklaşım benimsemek ve çalışmalarının merkezine müşterileri yerleştirmek, Sarah için övünç kaynağıdır. Sarah şu anda Facebook’un New York ofisinde çalışmaktadır. Northwestern Üniversitesi mezunu olan Sarah, evli ve iki çocuklu bir anne olmaktan büyük gurur duymaktadır.

 • Imaad, beş yıldan fazla bir süredir WARC'de…
  IMAAD AHMED

  IMAAD AHMED

  WARC, Pazarlama Direktörü

  Imaad, beş yıldan fazla bir süredir WARC’de Pazarlama Direktörü olarak görev yapmaktadır. WARC, dünyanın önde gelen markalarından etkili reklam ve pazarlama konusunda en iyi uygulama, kanıt ve anlayışlar sunan bir çevrimiçi istihbarat servisidir. WARC’de geçirdiği süre boyunca, Imaad, çeşitli içerik, veri ve dijital stratejiler aracılığıyla, WARC konusunda farkındalık yaratmaya ve çekirdek izleyicileri arasında kullanım sağlamaya yardımcı oldu.

  Pazarlama Festivali (Londra), Filmoteractive Varşova, Marka Haftası İstanbul ve DMX Dublin de dahil olmak üzere Avrupa’da çeşitli pazarlama etkinliklerinde bulundu. WARC’den önce, Imaad ağırlıklı olarak etkinlik sektöründe deneyim kazandı ve  IQPC, Emap ve i2i Events Group’ta Perakende, Savunma ve Petrol & Gaz sektörlerinde pazarlama ekiplerine liderlik etti.

 • Stefan Sagmeister; The Rolling Stones, HBO ve…
  STEFAN SAGMEISTER

  STEFAN SAGMEISTER

  Tasarımcı ve Sanat Yönetmeni

  Stefan Sagmeister; The Rolling Stones, HBO ve Solomon R. Guggenheim Müzesi gibi çok farklı müşteriler için tasarımlar üretti.İki Grammy ödüllü Sagmeister, bugüne kadar neredeyse her büyük uluslararası tasarım ödülünü kazandı.

  Sagmeister, yaşamımızda önemli yeri olan mutluluk veya güzellik gibi büyük konular ile bunların tasarımla ilişkileri ve günlük yaşamımız için taşıdığı anlamlar hakkında konuşmalar gerçekleştiriyor.TED Talks’ta bugüne kadar beş konuşma yapan Sagmeister, TED konuşmacıları arasında en çok rağbet gören ilk üç isimden biri.

  Sagmeister’ın kitapları yüz binlerce sattı ve sergileri dünyanın dört bir yanındaki müzelerde sergilendi.”The Happy Show” adlı sergisi neredeyse beş yüz bin kişi tarafından ziyaret edilerek, dünyanın en fazla ilgi gören grafik tasarımı etkinliği unvanını aldı.

  Avusturya’da doğan ve güzel sanatlar lisans eğitimini Viyana Uygulamalı Sanatlar Üniversitesi’nde tamamlayan Sagmeister, daha sonra Fulbright bursuyla Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek New York’taki Pratt Enstitüsü’nde master yaptı.

 • İtalya’da doğan ve büyüyen Berni Pisa…
  ARRIGO BERNI

  ARRIGO BERNI

  Moleskine Srl, Yönetim Kurulu Başkanı

  İtalya’da doğan ve büyüyen Berni Pisa Üniversitesinin saygın okulu Scuola Superiore S. Anna’nın İşletme bölümünden mezundur.

  Berni kariyerine Procter & Gamble’da Brand Manager olarak başladı ve Bain&Co.’da yönetim danışmanı olarak devam etti. Sonrasında kurumsal hayata geri dönerek Bulgari’nin ekibine katildi. Bulgari’nin ilk Kuzey Amerika’dan Sorumlu Yönetim Direktörü pozisyonuna olarak görev yaptıktan sonra İsviçre ofisine geçerek Bulgari’nin Global Yönetim Direktörlüğü pozisyonuna getirildi. 2000’li yılların başında ayakkabı ve deri üreticisi A. Testoni’nin ilk aile-dışı CEO’su olarak görev yaptı.

  2006’da Moleskine’nin satın alma dönemini başarı ile yönetmesi üzerine Moleskine’nin CEO’luğuna atandı. Moleskine’in CEO’luğunu yaptığı dönemde Berni, sirketi yıllık cirosu €20 milyon olan 20 kişilik bir ekipten 500’den fazla çalışanı olan ve yılda €160 milyon ciro yapan bir global marka haline getirdi. Berni, şirketi Milano Borsasına açtıktan sonra 2016 yılında tekrar özelleştirerek Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

  Ailesi ile Bologna’da yaşayan Berni, bol bol kitap okur, yemek yapmayı çok sever ve kayak ve yoga ile uğraşır.

 • 1965'te tanışan Mazhar Alanson ve Fuat…
  MFÖ

  MFÖ

  Efsane Müzik Grubu

  1965’te tanışan Mazhar Alanson ve Fuat Güner’in birlikte yer aldıkları ilk grup, içinde Ali Serdar, Semih Oksay ve Fikret Kızılok’u da barındıran Kaygısızlar’dı. Bir süre sonra Barış Manço’yla çalışmaya başlayan ikilinin o sıralar tanımadığı Özkan Uğur; Kurtalan Ekspres, Erkin Koray, Ersen ve Dadaşlar gibi müzisyenlere eşlik etmekteydi.

  Yola Mazhar-Fuat olarak başlayan grup, içinde sonradan ünlenecek parçaları Güllerin İçinden’i de barındıran ilk albüm Türküz Türkü Çağırırız’ı 1973’te yayınladı. Özkan Uğur’un katılması, 1976’da Ayhan Sicimoğlu ve Galip Boransu’nun da dahil olduğu İpucu Beşlisi’nin kurulmasıyla gerçekleşti.

  İpucu Beşlisi’nin dağılmasıyla bir süreliğine ayrı yollara giden üçlüden Fuat Güner ve Özkan Uğur, Ferhan Şensoy’un oyunlarına müzik bestelemeye başladı. Daha sonra bir araya gelerek Sezen Aksu, Ajda Pekkan ve Seyyal Taner’in arkasında çaldılar.

  1984’te çıkan Ele Güne Karşı albümüyle birlikte toplam 13 albümde (3 best of, 10 stüdyo albümü) dillere dolanan sayısız şarkıya imza atan, ülkenin dört bir yanında dopdolu konserlerde sahne alan MFÖ, 1985 ve 1988’de iki defa Eurovision Şarkı Yarışması’na katıldı. İlerleyen dönemde Fahir Atakoğlu ve Yavuz Çetin gibi değerli müzisyenlerle çalışan grup, özellikle hep aynı dizilimle yer aldıkları eğlenceli ve dinamik canlı performanslarıyla ön plana çıktı. Ele Güne Karşı, Ali Desidero, Güllerin İçinden, Sarı Laleler, Sakın Gelme, Mazeretim Var Asabiyim Ben, Sude, Yalnızlık Ömür Boyu ve Buselik Makamına gibi şarkılar, grubun efsane statüsüne ulaşacağı yolun temellerini attı.

 • Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde…
  CEM YILMAZ & ÇELİK

  CEM YILMAZ & ÇELİK

  Komedyen, Aktör, Film Yapımcısı

  Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde üniversite yıllarında Leman dergisinde çalışmaya başladı. İlk gösterisini dergide çalıştığı yıllarda, Leman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Sonrasında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahne almaya başladı ve düzenlediği gösteriler ile adını duyurmayı başararak günümüze kadar toplamda 4.000’den fazla kez sahneye çıktı. 1998’de Her Şey Çok Güzel Olacak isimli filmle sinema sektörüne adım attı. İçlerinde Türk Sineması’nın en sevilen filmleri arasına girmiş olan G.O.R.A, A.R.O.G, Hokkabaz, Yahşi Batı ve Pek Yakında gibi yapımların da bulunduğu 10 filmde rol aldı ve 3 filmde seslendirme sanatçısı olarak çalıştı. Sinema alanındaki çalışmalarının yanı sıra sahne gösterilerini de devam ettirdi; her biri kapalı gişe oynayan 4 ayrı stand up gösterisi gerçekleştirdi, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası işbirliği ile özel konserler kapsamında orkestraya 2 kez şeflik yaptı ve üniversite ziyaretlerinin birleşiminden oluşan bir DVD çıkardı. Kariyeri boyunca birçok markanın reklam yüzü oldu, aralarında Panasonic, Opet, Türk Telekom, Türkiye İş Bankası, Doritos gibi büyük markaların yer aldığı firmalar için başarılı reklam kampanyalarına imza attı. Karikatürlerinin yer aldığı bir kitap ve 3 filminin senaryolarının kitaplaştırılmış hali de okurların yoğun ilgisini çekti. “Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”, “4.Yeşilçam Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” ve “Brussels Uluslararası Bağımsız Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” gibi ödüllerin de dahil olduğu çeşitli ödüllere layık görüldü.

 • Anselmo Ramos; Buenos Aires, Sao Paulo ve…
  ANSELMO RAMOS

  ANSELMO RAMOS

  DAVID, Kurucu Ortak ve Kreatif Başkan

  Anselmo Ramos; Buenos Aires, Sao Paulo ve Miami’de ofisleri olan uluslararası kreatif ajans DAVID’in kurucu ortağı ve yaratıcı başkanıdır (Chief Creative Officer). DAVID’in Amerika’daki en önemli ofisi olan Miami ofisinin başkanı olan Anselmo; Burger King’in meşhur reklam kampanyası “Proud Whopper”, Heinz için yaratılan ve DAVID’in ilk Super Bowl reklamı olan “Wiener Stampede” ve DAVID’in yine Heinz için Mad Men dizisinden esinlenerek yarattığı “Pass The Heinz” kampanyası gibi başarılı kampanyaların kreatif direktörlüğünü yapmıştır. Anselmo’nun liderliğinde DAVID, bu sene Cannes Lions Festivali’nde Burger King için yaptıkları “Burning Stores” ve “Google Home of the Whopper” kampanyaları ile iki Grand Prix birden kazanmıştır.

  Anselmo reklamcılık kariyerine 24 yaşındayken Brezilya’dan ayrıldıktan sonra başladı. Y&R Lizbon, Madrid ve Miami’de ve Lowe New York’ta çalıştı. Yurtdışındaki ajanslarda çalıştığı dönemde Cannes Lions, The One Show, CLIOs ve D&AD gibi yarışmalardan prestijli ödüller kazandı. 2007 yılında Brezilya’ya dönerek Ogilvy Brezilya’nın yaratıcı başkanı oldu; Ogilvy Brezilya Dove için hazırlanan “Real Beauty Sketches” kampanyası ile Cannes Lions’da Latin Amerika’nın ilk Titanium Grand Prix ödülünü kazanacak ve 2013 yılında Cannes tarafından Yılın Ajansı olarak seçilerek bu unvanı kazanan ilk Ogilvy ofisi olacaktı.

  Anselmo’nun işleri bugüne kadar, 30’u bu yılki festivalde olmak üzere 195’i aşkın Cannes Lions ödülü kazanmıştır. Kendisi sektörün en prestijli onur unvanlarına sahip olmuş; DAVID Miami Ad Age tarafından yayımlanan Agency A-List Standout listesinde yer alırken, Anselmo aynı dergi tarafından yayımlanan Creativity Innovators List’te ve Adweek’in teknoloji, medya ve pazarlamadaki en önemli liderleri bir araya getiren Creative 100 listesinde yer almıştır.

 • Dr. Morgaine Gaye bir besin fütüroloğu ve…
  DR. MORGAINE GAYE

  DR. MORGAINE GAYE

  Besin Fütüroloğu ve Bellwether Direktörü

  Dr. Morgaine Gaye bir besin fütüroloğu ve Bellwether: Food Trends adlı besin trend araştırmaları oluşumunun direktörüdür. Aynı zamanda internet üzerinden satılan Dr. Gaye adlı doğal besin ürün gamının sahibidir.

  Morgaine besine ve yemek yemeye sosyal, kültürel, ekonomik, trend, branding ve jeopolitik perspektiflerle bakan bir uzman. Morgaine aynı zamanda tahayyül oturumları yönetir, gıda şirketleri için danışmanlık yapar, yeni ürünler ve fikirler geliştirir, PR ve reklam şirketleri için makale ve trend raporları yazar, belirli besin trendleri üzerine kamu, üniversite ve kurumsal alanlarda konuşmalar yapar, televizyon ve radyo programları için yeni fikirler geliştirir ve yemek yeme deneyiminin bütün boyutları üzerine araştırma yapar. Gıda alanında lider, büyük ve güvenilir şirket ve üreticilere danışır ve talep üzerine trend  ve yeni ürün üretim fikirleri üzerine brifingler verir.

  Morgaine devamlı; gazete, radyo ve televizyon dahil, medya platformlarına katkıda bulunur. Besin üzerine yaptığı akademik araştırmalardan pek çoğu yayınlanmıştır. Morgaine, Birleşik Krallık ve İsveç’te belirli üniversitelerde misafir konusmacılık yapar ve Uluslarası Yemek Tasarımı Konferansı ve akademik dergisinin tenkit panellerinde yer almaktadir.

 • Russell Belk, York Üniversitesi’nde Kıdemli…
  PROF. DR. RUSSELL BELK

  PROF. DR. RUSSELL BELK

  York Üniversitesi İşletme Okulu, Pazarlama Bölüm Başkanı

  Russell Belk, York Üniversitesi’nde Kıdemli Araştırma Profesörü ve York Üniversitesi bünyesindeki Schulich İşletme Okulu’nda pazarlama bölümü başkanıdır. Geçmişte, Uluslararası Pazarlama ve Geliştirme Derneği’nin (International Association of Marketing and Development) başkanlığını yapmıştır. Ayni zamanda Tüketici Araştırmaları Derneği’nin (Association for Consumer Research) üyesi, eski başkanı ve derneğin film festivalinin eş kurucusudur. Belk, Consumer Behavior Odyssey ve Consumer Culture Theory Conference kurucularındandır. Paul D. Converse Ödülü, iki Fullbright bursu ve Sheth Vakfı/Journal of Consumer Research Ödülleri Tüketici Araştırmaları Alanına Uzun Sureli Katkı Ödülü’nü kazanmıştır.

   

  Dört kıtada fahri profesörlükleri bulunan Belk; Illionis Üniversitesi, Utah Universitesi, Temple Üniversitesi (ABD), Göteborg Üniversitesi (İsveç), Craiova Üniversitesi (Romanya), Edith Cowan Üniversitesi (Avustralya), Hong Kong Üniversitesi, Otago Üniversitesi (Yeni Zelanda), Lancaster Üniversitesi İşletme Okulu (Birleşik Krallık), University of British Columbia, Afrika Üniversitesi (Zimbabve), Jishou Üniversitesi (Çin), Exeter Üniversitesi (Birleşik Krallık) gibi pek çok üniversitede misafir ve kadrolu öğretim üyeliği yapmaktadır. 600’den fazla yayını olan Belk’in araştırmaları kalitatif, görsel ve kültüreldir ve genişletilmiş benlik, sahipliğin anlamları, koleksiyonculuk, hediye verme, paylaşma, dijital tüketim ve materyalizm üzerinedir. Sage 2014 yılında, Belk’in çalışmalarını Legends in Consumer Behavior adı altında 10 ciltlik bir editörlü seri olarak yayımlamıştır. Romantic Gift Giving, Handbook on the Sharing Economy, Consumer Culture Theory, Review of Marketing Research, Qualitative Consumer and Marketing Research, Routledge Companion to Identity and Consumption ve Routledge Companion to the Digital Consumer ise geçtiğimiz 5 sene içerisinde yayımlanmış kitaplarından bazılarıdır.

 • John Deighton Harvard Üniversitesin İşletme…
  PROF. DR. JOHN DEIGHTON

  PROF. DR. JOHN DEIGHTON

  Harvard Business School, Öğretim Üyesi

  John Deighton Harvard Üniversitesin İşletme Okulu’nun İşletme Bölümünde Brierley Profesörüdür. Geçmişte işletme üzerine yüksek lisans yapan öğrencilere dijital pazarlama dersleri veren Deighton, şu anda Big Data üzerine yüksek lisans dersleri vermektedir. Aynı zamanda “Competing on Business Analytics and Big Data” (İş Analizi ve Big Data’da Rekabet Etmek) adlı kısa bir ders de vermektedir.

   

  2017’de IAB’de yayınlanacak olan “Economic Value of the Advertising-Supported Internet Ecosystem,” DMA tarafından 2016’da yayınlanmış olan  “The Value of Data: Consequences for Insight, Innovation, and Efficiency in the U.S. Economy”,  Journal of Marketing’de yayınlanmış olan “Adding Bricks to Clicks: The Effects of Store Openings on Sales Through Direct Channels” ve Journal of Interactive Marketing’de yayınlanmış olan “Interactivity’s Unanticipated Consequences for Marketers and Marketing” Deighton’in yayınlanmış araştırmalarından sadece birkaçıdır. Deighton’in aynı zamanda Oracle: Targeting the CMO, Managing Data at Allstate, WPP: From Mad Men to Math Men ve Target Stores: The Hunt for Unvolunteered Truths adlı vaka analizleri bulunmaktadır. Deighton, Journal of Consumer Research ve Journal of Interactive Marketing dergilerinin eski editörüdür. Aynı zamanda Marketing Science Institute’un ve Harvard’daki Berkman Center for Internet Society’un eski direktörüdür. Deighton, Duke Üniversitesi, Tokyo Üniversitesi, Oxford Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi’nde de dersler vermektedir.

 • Doğu Londra'da doğdum. 16 yaşındayken okuldan…
  DAVE TROTT

  DAVE TROTT

  Kreatif Direktör ve Yazar

  Doğu Londra’da doğdum. 16 yaşındayken okuldan ayrılarak bir fabrikada mühendis çırağı olarak çalışmaya başladım. Fabrika ortamından nefret ettiğim için East Ham Tech adlı sanat okuluna gitmeye başladım. Okulda, nü modellik yapan Quentin Crisp’i çizerdim (nü modellik yapan oydu ben değil, yanlış anlaşılmasın).

  Daha sonra Rockefeller Bursunu kazanarak New York’taki sanat okulu Pratt Enstitüsü’ne devam ettim. Madison Avenue’da bulunan Carl Ally firmasında reklamcılık üzerine çalıştım. Danimarka’dan Güney Amerika’ya düzensiz sefer yapan bir gemide güverte personeli olarak görev yaptım. 1971’de Londra’ya geri döndüm. Portföyümün kopyalarını elli reklam ajansına gönderdiğimde bir bankada çalışıyordum. Reklamcılık alanında rekor sayıda ödüle layık görülen John Webster tarafından BMP’de işe alındım. Ekip olarak çok sayıda başarılı işe imza attık (ilgilinizi çekerse detaylı bilgi verebilirim). Birçok ödül aldık. Yaratıcı direktör yardımcısı oldum. 1980 yılında BMP’den ayrılarak kendi ajansım Gold Greenlees Trott’ı kurdum. Ajansımız, daha ilk yılında Campaign dergisi tarafından Birleşik Krallık’ın en iyi reklam ajansı seçildi. Dördüncü yılımızda ise New York’taki Advertising Age dergisi tarafından yapılan oylamada dünyanın en iyi reklam ajansı seçildik. Çok başarılı işlere imza attık (ilgilinizi çekerse detaylı bilgi verebilirim) ve çok sayıda ödüle layık görüldük. Daha sonra, otuz yıl faaliyet gösterecek D&AD Advertising Concepts Workshops’u açtım. Yüzlerce yaratıcı genç yetenek yetiştirdim. Birçoğu bugün Birleşik Krallık’ta veya yurt dışında kendi ajanslarının başında.

  1990’da GGT’den ayrılarak, Saatchi & Saatchi’nin eş CEO’larıyla birlikte Bainsfair Sharkey Trott’ı kurdum.

  1993’te BST’den ayrılarak Walsh Trott Chick Smith’i kurdum. Ajans’ın adı 2001’de Chick Smith Trott olarak değişti.

  Şirketin 2008’de The Gate ile birleşmesiyle oluşan yeni şirketin Yönetim Kurulu Başkanı oldum. Görevimden 2012 yılında ayrıldım. 2004’te D&AD Başkanının yaşam boyu başarı ödülüne layık görüldüm.

  Bunun yanı sıra The Creative Circle, The Marketing Society ve The Scottish Advertising Assoc. kurumlarından da yaşam boyu başarı ödülü aldım. Yayımlanmış üç kitabım bulunuyor:

  Creative Mischief (2009)

  Predatory Thinking: A Masterclass in Out-Thinking the Competition (2013)

  One Plus One Equals Three: A Masterclass in Creative Thinking (2016)

  İlk kitabımın baskısı tükendi. İkinci ve üçüncü kitabım Pan Macmillan tarafından (ciltli ve ince kapak) yayınlandı. Her hafta iki blogda yazı yazıyorum. Bloglardan birisi kendi sitemde, diğeri ise Campaign dergisinin blogu. Twitter’da yaklaşık 25.000 takipçim var. Şu sıralar danışmanlık yapıyorum ve freelance çalışıyorum. Eşim, sanat yönetmeni. Kızım da sanat yönetmeni. Oğlum, metin yazarlığı yapıyor.

  Çocuklarım Central Saint Martins Sanat Okulu’ndan mezun. Yani, ailece sanat okulu (yaratıcı) mezunuyuz.

 • Ahmet Kural 10 Kasım 1982 yılında…
  AHMET KURAL

  AHMET KURAL

  Oyuncu

  Ahmet Kural 10 Kasım 1982 yılında Kütahya’da dünyaya geldi. Selçuk Üniversitesi’nde Radyo-Televizyon ve Sinema bölümünden mezun olan oyuncu, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aktörlük eğitimi aldı. Beykent Üniversitesi Sinema Televizyon yüksek lisans programını tamamlayan oyuncu, tiyatro kariyerine Levent Kırca & Oya Başar Tiyatrosu’nda başladı ve birkaç oyunda yer aldı.

  2007 yılında “Fikrimin İnce Gülü” ile dizi dünyasına giriş yapan oyuncu, 2008 yılında “Evimin Erkeği” ve “Gazi” dizilerinde, 2009 yılında “Bir Bulut Olsam” ve “Ramazan Güzeldir” dizilerinde, 2010 yılında “Kahramanlar” dizisinde, 2010-2012 yılları arasında “Elde Var Hayat” dizisinde başrol olarak oynadı. 2012-2013 yılları arasında “İşler Güçler” dizisinde başrolü Murat Cemcir ile paylaşan oyuncu, 2014 yılına ait ve yine başrolleri Murat Cemcir ile paylaştıkları “Kardeş Payı” ile ekranlardaydı.

  Ahmet Kural’ın sinema çalışmaları sırasıyla; “Güneş’in Oğlu” (2008), “Memleket Meselesi” (2010), “Çalgı Çengi” (2010), “Düğün Dernek” (2013), “Düğün Dernek 2” (2014), “Çalgı Çengi İkimiz” (2016)’dir. Ahmet Kural son olarak 2018 yılı Mart ayında vizyona girecek “Ailecek Şaşkınız” filminde rol almıştır.

  Ayrıca yetenekli oyuncu, 2013 yılında bir GSM markasının, 2016 yılında başlayan ve halen devam eden Gary ve Metin kampanyası ile Yapı Kredi’nin reklam yüzü olmuştur.

  Başarılı oyuncu kariyeri boyunca; GQ Dergisi, Altın Kelebek Ödülleri, Quality of Magazin, Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri, Vefa Lisesi 8. Kemal Sunal Kültür ve Sanat Ödülleri, İTU, Bilkent Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi birçok kurum ve üniversite tarafından alanında pek çok ödüle layık görülmüştür.

 • Murat Cemcir, 30 Kasım 1976 tarihinde Tokat,…
  MURAT CEMCİR

  MURAT CEMCİR

  Oyuncu

  Murat Cemcir, 30 Kasım 1976 tarihinde Tokat, Niksar’da doğmuştur. Aslen Gürcü olan Murat Cemcir, Hatay, Mustafa Kemal Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 2001 yılından beri İstanbul’da yaşamaktadır.

  2009 yılında “Bir Bulut Olsam” ve “Ramazan Güzeldir” dizilerinde rol alan Murat Cemcir, Ahmet Kural ile birlikte 2010 yılında “Çalgı Çengi” sinema filmi, 2012/2013 yıllarında “İşler Güçler”, 2014 yılında “Kardeş Payı”dizisinde birlikte başrolü paylaşmış ve 2013 yılında bir GSM markasının, 2016 yılında başlayan ve halen devam eden Gary ve Metin kampanyası ile Yapı Kredi’nin reklam yüzü olmuştur.

  Yine Ahmet Kural ile birlikte 2013 yılının sonunda “Düğün Dernek” filminde rol almış, bunu 2015 yılında “Düğün Dernek 2” ve 2017 yılında “Çalgı Çengi İkimiz” takip etmiştir. Son olarak 2018 yılı Mart ayında vizyona girecek “Ailecek Şaşkınız” isimli filmde birlikte rol almışlardır.

  Bunların yanı sıra Murat Cemcir, 2018 yılında gösterime girmesi planlanan yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan’ın üstlendiği “Ahlat Ağacı” filminde rol almıştır.

  At biniciliği ve WingChun ile de ilgilenmektedir. WingChun’da üç dan derecesi vardır.

  Başarılı oyuncu kariyeri boyunca; Altın Kelebek Ödülleri, Quality of Magazin, Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri, Vefa Lisesi 8. Kemal Sunal Kültür ve Sanat Ödülleri, İTU, Bilkent Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi birçok kurum ve üniversite tarafından alanında pek çok ödüle layık görülmüştür.

  Filmleri ve dizileri arasında: “Kardeş Payı” (2014), “Düğün Dernek” (2013), “Behzat Ç.” (2012), “Yeraltı” (2012), “Üsküdar’a Giderken” (2011), “Küstüm Çiçeği” (2010), “Bir Bulut Olsam” (2010), “Ramazan Güzeldir” (2009), “Gazi” (2008), “Kurbanlık” (2008), “Polis” (2006), “Takva” (2005) bulunmaktadır.

 • Çağla Şıkel, kariyeri boyunca model, oyuncu,…
  ÇAĞLA ŞIKEL

  ÇAĞLA ŞIKEL

  Model, Oyuncu, Sunucu ve Youtuber

  Çağla Şıkel, kariyeri boyunca model, oyuncu, sunucu ve son olarak da Youtube olarak pek çok başarılı projeye imza atmıştır. Mesleki kariyerinin 17. yılında en çok aranan modeller arasında bulunan Şikel şu günlerde değerlendirdiği yeni televizyon projelerinin yanısıra tasarım alanında markalaşmayı hedefliyor.

   

  Çağla Şıkel 1997 yılında katıldığı Miss Turkey Güzellik Yarışması’nda birinci olduktan sonra ülkemizi Seychelles (Seyşel) Adaları’nda gerçekleştirilen Miss World’te temsil ederek dünya dördüncüsü oldu ve ‘’The Queen of Europe’’ (Avrupa Güzeli) ünvanına layık görüldü.

  Kariyer hayatına modellikle devam eden Şıkel Fransa, Almanya, İspanya, Amerika, Hong Kong, Rusya, Yunanistan, İsviçre ve Mısır gibi ülkelerde podyuma çıktı. Türkiye’nin imza isimleri Yıldırım Mayruk, Cengiz Abazoğlu, Vural Gökçaylı, Tuvana Büyükçınar ve Hakan Akkaya gibi modacıların podyumdaki vazgeçilmez yüzü oldu.

  Modellik kariyerinin yanısıra 2004 yılı itibariyle televizyon dünyasına da adım atan Şıkel, Cennet Mahallesi, Görgüsüzler, Avrupa Yakası, Zehirli Çiçek gibi dizilerde oyuncu olarak yer aldı. “Dansa Var mısın, Aile Boyu, İlle de Roman Olsun, Şehirler Yarışıyor, Bugün Ne Giysem ve Her Şey Dahil programlarında da sunuculuk ve jüri üyeliği yaptı.

   

  2007 yılında hayatını şarkıcı ve oyuncu Emre Altuğ ile birleştiren Şıkel, Kuzey ve Uzay isimlerinde iki erkek çocuk dünyaya getirdi. Çocuklarına düşkünlüğüyle bilinen ve kariyerine devam etmesine rağmen bir an bile ilgisini üzerlerinden eksik etmeyen Şıkel, annelik sürecinde de modellik kariyerini devam ettiren sayılı isimlerden biri oldu. Sağlıklı beslenme ve sporun yanısıra nefes egzersizleri, yoga ve meditasyon alanlarında da düzenli çalışmalar yaptı ve hem beden hem de ruh formunu doğal yollarla korumaya özen gösterdi. Bu süreçte bazı kişisel bakım ve gıda markalarının reklam yüzü oldu. Ayrıca hobi olarak ilgilendiği çizim, resim ve desen çalışmalarıyla 2015 yılında yeni bir projeye imza atan Şikel, Milla by Trendyol için hazırladığı özel koleksiyonu ‘’CağlaXmilla’’ ile ilk kez kendi çizdiği model ve desenlerle modaseverlerle buluştu. Çağla Şikel, tüm bu özelliklerini Nisan 2017 ‘de oluşturduğu Youtube kanalı ile tek bir çatı altında topladı. Youtube’da düzenli trend topic olan sayılı Youtuber’lar arasındaki yerini aldı.

 • John Bird The Big Issue dergisini 1991…
  BARON JOHN BIRD

  BARON JOHN BIRD

  The Big Issue, Kurucu ve Genel Yayın Yönetmeni

  John Bird The Big Issue dergisini 1991 yılında kurdu. Big Issue kurulduğu günden bu yana dünyanın dört bir yanına yayıldı.

   

  Yoksulluk içinde büyüyen John Bird bir koruyucu aile tarafından yetiştirildi ve bugüne kadar başından pek çok şey geçti. Hayatının çeşitli evrelerinde hırsız, hapishane mahkumu, sanatçı ve şair oldu. Bugün bir aktivist ve yayıncı olarak dünyanın en başarılı sokak dergisi olan The Big Issue’nun arkasındaki güçtür.  İş dünyasındaki en ilham verici liderlerinden birisidir ve kariyeri boyunca şirketlerin toplumsal dönüşümün aracı olabileceğini göstermiştir.

   

  Kurumsal sosyal sorumluluğun şirketler ve tüketicilerin gündeminde önemli bir yer edindiği şu dönemde John Bird iş dünyası ve toplum arasındaki ilişkiye yönelik taze ve orijinal bir bakış açısı sunuyor. Kendisi coşkulu kişiliği, engin tecrübesi, bilgeliği ve kimi zaman sert görüşleri ile son derece etkileyici ve ilgi çekici bir konuşmacı.

   

  John Bird bugüne kadar New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nden İstanbul’a, Nairobi’den İngiltere’deki Downing Caddesi ve Buckingham Sarayı’na dünyanın birçok yerinde konuşmalar yapmıştır. Birleşmiş Milletler Onur Belgesi, Britanya İmparatorluk Nişanı ve 2005-2006 Beacon Yaratıcı Bağış Ödülü bugüne kadar kendisine takdim edilen pek çok ödül ve onur unvanından sadece birkaçıdır. 1991 yılında Gordon Roddick ile beraber dergiyi kurduklarından beri John, Tokyo’dan Totnes’e kadar uzanan ve dünya çapında binlerce evsize yardım eden The Big Issue’nun Birleşik Krallık’ın en güçlü sosyal kurumlarından biri haline dönüşme sürecini yönetmiştir.

 • Devlet  memuru bir babanın tayinleri…
  NEVZAT SAYIN

  NEVZAT SAYIN

  NSMH, Kurucu - İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programı, Kurucu Üyesi

  Devlet  memuru bir babanın tayinleri sırasında, 1954 yılında, Hatay’da doğdu. Gaziantep, Ankara, İstanbul, Bodrum deneyimlerinden sonra, 1974 yılında, İzmir’de Atatürk Lisesi’ni, 1978 yılında, yine İzmir’de Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü’nü bitirdi. 1978-1980 arasında, yüksek lisans eğitimini de aynı okulda yaptı ama bitirmedi. Bütün bu İzmir süreci daha sonraki konuşmalarında, yazdıklarında ve yaptıklarında belirgin olan ‘Ege Kültürü’nü benimseyip, içselleştirmesini sağladı. 1980-1984 arasında ‘okul sonrası eğitim’ olarak adlandırdığı çalışma için İstanbul’a döndü ve Cengiz Bektaş ile çalıştı. 1984-1986  arasında mimarlık çalışmalarına ara verdi, Ege  Bölgesi ağırlıklı ve antikite odaklı ‘görgü arttırma gezileri’ yaptı, fotoğraf çekti. 1990’a kadar farklı büro yapılanmaları ile mimarlık çalışmalarını sürdürdü. Yurtiçi ve yurtdışı mimarlık ödüllerine aday gösterildi ve ödüller aldı. 1990-2004 arasındaki çalışmaları Tansel Korkmaz tarafından hazırlanan “Düşler Düşünceler İşler” adlı kitapta toplandı. 2015 yılında Umur Matbaa’nın düşünce ve yapım sürecini anlatan “Bir Yapı Kitabı” Umur Yayınları tarafından basıldı. NSMH adı altında süren çalışmalarının yanı sıra Türkiye’nin farklı mimarlık okullarında öğretim görevlisi olarak verdiği hizmetleri, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programı kurucu üyesi ve stüdyo yöneticisi olarak sürdürüyor. Mimarlık öğrencileri için yaz okulları, konferanslar, jüriler, atölye çalışmaları da mimarlık eğitimi ile ilişkisinin önemli parçaları olmaya devam ediyor. Çalışmalarının bir bölümünü  mimarlık yazıları, röportajları, sergileri ve yayınları oluşturuyor.

   

 • Defne Koz, Şikago’daki ödüllü inovatif…
  DEFNE KOZ

  DEFNE KOZ

  Koz Susani Design, Tasarımcı

  Defne Koz, Şikago’daki ödüllü inovatif stüdyo Koz Susani Design’in eş kurucusu ve ortağıdır. Ortağı Marco Susani ile beraber ikonik, duygusal olarak çekici ve inovatif ürün ve deneyimler tasarlıyor.

   

  Defne Koz ve Marco Susani’nin ev eşyalarından ileri teknoloji aletlere, hi-touch kumaşlardan interaktif tasarımlara, lüks el işi eserlerden seri üretim ürünlere kadar uzanan tasarımları her daim yüksek kaliteye önem veren, vizyonu ve inovatif doğasının yanı sıra insani ve duygusal yanını koruyabilen ürünlerden oluşuyor.

   

  Stüdyo; Alessi, Allstate, Arcelik, Avsar, Bernhardt, Burotime, Crate & Barrel, Derin, Delta, Dove/Unilever, Egizia, FontanaArte, Foscarini, Gaia&Gino, Leucos, Lipton/Unilever, MPD, Mitterteich 1400º, Megaron, Merati, Nissan, Nestle, Nude, Nurus, OmniDecor, Panasonic, Pirelli, Rapsel, Samet, Swarovski, Swissotel, TunaOffice, Verreum, Vitra, WMF, Xerox gibi uluslararası şirketlerle çalıştı.

  Defne Koz Türkiye’de doğdu ve profesyonel eğitimini İtalya’da tamamladı.

  Defne Koz’un tasarıma bakış açısı, Domus Academy – Milano’da eğitimini tamamladıktan sonra Ettore Sottsass’ın stüdyosundaki eğitimi, Türk ve İtalyan kültürleri ve farklı ürün tiplerine olan ilgisiyle şekillendi.

  Defne Koz, yeni teknolojileri insancıl kılmaktan el işi ürünleri tekrar göz önüne çıkarmaya kadar pek çok alanla ilgileniyor. Bütün projelerinde öne çıkan iki özelliği ise kendine has tasarım dili ve malzemelerin duyusal özellikleri üzerine yaptığı araştırmalar.

  Defne Koz, 2013 yılında Elle Deco Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde “Yılın Tasarımcısı” ödülünü aldı. Tasarımları; 2016 yılında Neocon’da “Altın Ödül;” 2015 ve 2014 yıllarında EF Design; 2014’te IDA Bronze Award; 2014, 2013, 2012, 2011, 2009 ve 2006 yıllarında RedDot Design Award; 2013 yılında Innovation Design Award German Design Council; 2015, 2012 ve 2011 yıllarında Elle Decor Award ödüllerini eve götürdü. 2001 yılında ID Design Magazine tarafından “Best in Category” ve 2002 ve 2013 yıllarında Good Design Award ödüllerini alan Defne Koz’un tasarımları 2002 ve 2016 yıllarında ADI Index Compasso d’Oro odullerine aday gösterildi. Defne Koz’un tasarımları pek çok kez EDIDA ve Design Turkey Ödüllerinde “Best of Category” seçildi.

  Üç sene boyunca Akbank’ın Sanat ve Tasarım Danışma Kurulu’nda yer alan Defne Koz 2012 yılında İstanbul Tasarım Bienali’nin kurulunda yer aldı. 2011 yılında IMM KoelnMesse Defne Koz’u Trend Kurul Üyesi olmak ve Köln Mobilya Fuar’ında “Surprising Empathy” adlı sergiyi tasarlamak üzere davet etti.

  Defne Koz’un tasarımları;  Triennale di Milano, Galleria Jannone, Galleria Posteria, Spazio Mudima, Idea books, Galleria Post Design, Spazio Vigentina in Milan, Biennale del Vetro Venezia, IOYB Koeln, Kunstmuseum Dusseldorf, Ubersee Museum Bremen, MARTa Herford, Ozone Gallery Tokyo, Les Atelier Gallery Paris, Abitare il Tempo Verona, Museo di Pietrarsa Napoli, Design Week Belgrade, Design Week Istanbul, MeDesign Genova gibi pek çok galeri ve müzelerde sergilendi.

  Defne Koz; UIC Chicago; Domus Academy Milano; AllDesign, Istanbul; Fukui Prefecture Japan; Architectural Association London; Bilgi Universitesi; Centro Borges Buenos Aires; Design Week Belgrade Design Week gibi pek çok konferans ve seminerde konuştu.

   

 • 1954 Konya doğumlu. Liseyi İzmir Kolejinde…
  EMRE SENAN

  EMRE SENAN

  Tasarımcı

  1954 Konya doğumlu. Liseyi İzmir Kolejinde bitirdi.

  Boğaziçi Üniversitesinde İnşaat Mühedisliği bölümüne girdi.

  İlk yılın sonunda ayrıldı.

  Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Uygulamalı Endüstri Sanatları Yüksek Okulu Grafik Tasarım Bölümü mezunu.

  Öğrencilik yıllarında İstanbul Reklam’da çizgi filmcilik yaptı. Mezun olduğu okulda asistanlığa başladı YÖK yasasının çıkmasıyla beraber istifa etti.

  Özel sektörde çalışmaya başladı. Yayın dünyasına kitap kapakları ve illüstrasyonlar üretti. Basında sürekli karikatür çizdi. Sırasıyla Yorum, Markom, Reklamcılık Klan ve Euro RSCG adlı reklam ajanslarının kurucusu, ortağı ve yaratıcı yönetmeni oldu.

  1980 den bu yana tasarım, canlandırma sineması ve çağdaş sanatlarda aktif olarak çalışıyor. Metis yayınlarından “Karakatür” adlı kitabı yayınlandı.

  Grafikerlek Meslek Kuruluşu ve Çizgi Filmciler Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık yaptı.

  Yurt içinde ve dışında grafik tasarım, karikatür ve çizgi film yarışmalarında birçok ödül kazandı. Yapıtları Kanada, İsviçre, Almanya, İran, Avusturalya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Kore’de sergilendi ve müzelere kabul edildi. Çağdaş sanatlarla aktif olarak uğraşıyor, yurtiçi ve yurtdışında 15 kişisel sergi açtı karma sergilere katıldı, çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda seçici kurul üyeliği yaptı. 2005 yılında yeniden üniversiteye döndü, yerli ve yabancı eğitim kurumlarında atölye çalışmaları yönetti, seminerler verdi.

  2005 yılında Prof. Ayşegül İzer’le birlikte Emre Senan Tasarım Vakfı’nı (ESTV) kurdu, kar amacı gütmeyen Yahşibey Tasarım Çalışmaları Projesi’ni başlattı, www.yahsiworkshops.com web sitesini hayata geçirdi.

  2007 yılında reklam sektöründen ayrılarak kendi tasarım ve danışmanlık bürosunu kurdu. 2012 yılından itibaren Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nde proje danışmanı olarak ders verdi, 2017 yılında kendi isteğiyle emekli oldu. İngilizce biliyor ve iki çocuk babası.

   

 • Daniel Granatta; bir mühendis, girişimci,…
  DANIEL GRANATTA

  DANIEL GRANATTA

  Fütürist, Yaratıcılık & İnovasyon Danışmanı

  Daniel Granatta; bir mühendis, girişimci, antropolog, gazeteci, küratör, üniversite hocası, eğitmen, yazar ve fütürist.

  Erken yaşlardan itibaren teknolojiye ilgi duymaya başlayan Granatta, yaşamının büyük bölümünü eğitmenliğe ayırıyor. Çalışmalarının yanı sıra, aralarında Digital Invaders ve Miami Ad School’un bulunduğu çeşitli kurumlarda dersler veriyor. Granatta’nın, reklamcılık ve etkileşimli tasarım üzerine tecrübelerini paylaştığı yirminin üzerinde kitabı bulunuyor.

  Bağımsız ve kurumsal reklam ajanslarında çalıştığı dönemde, reklamcılık dünyasının, aralarında Meksika reklamcılık tarihinin ilk Titanium & Integrated Lion ödülünün de yer aldığı tüm ödüllerini kazanan Granatta, yaşamını ve kariyerini sürdürdüğü Mexico City’de markalara, günümüzün yüksek tempolu dünyasına daha iyi adapte olabilmeleri için yardımcı oluyor.

 • Beşiktaş’ın “Sarı Fırtınası” Metin…
  METİN TEKİN

  METİN TEKİN

  Beşiktaş'ın "Sarı Fırtına" Lakaplı Efsane Futbolcusu

  Beşiktaş’ın “Sarı Fırtınası” Metin Tekin, 1964 yılında İzmit’te dünyaya geldi. Avukat olan babasının büyük çabalarıyla Kocaelispor altyapısında futbola başladı. Fuleli deparları, sürati ve çalımlarıyla kısa sürede sivrilen Metin, PAF Ligi’nin yıldız futbolcusuydu. Kocaelispor A Takımı’nda oynamadan Beşiktaş onu transfer etti. 1982-83 sezonunda henüz 18 yaşındayken Beşiktaş forması giyen Metin, siyah-beyazlı ekibin sembol isimlerinden biri oldu. 1982’den 1997’ye kadar 320 lig maçında oynayan ve 47 gol atan Metin, Beşiktaş’ta 5 Lig şampiyonluğu yaşadı. Beşiktaş’tan hiç ayrılmak istemeyen, Vanspor’da bir sezon kiralık olarak oynadıktan sonra siyah-beyazlı formayla jübilesini yapan Sarı Fırtına, Fenerbahçe’ye 13, Galatasaray’a da 8 gol atmayı başardı. 34 kez A Milli formayı giyen ve 2 gol atan Metin Tekin, Avrupa Kupaları’nda da çok başarılı maçlar çıkarttı. Özellikle 1993-94 sezonunda Kösice’yi eleyerek uzun yıllar sonra tur atlayan Beşiktaş’ın o günkü 2 golünü birden kaydeden Metin’in, Avrupa Kupaları’nda toplam 6 golü bulunuyor. Futbolu bıraktıktan sonra spor yazarlığı yapan Metin Tekin, daha sonra antrenörlüğe başladı. Gençlerbirliği ve Samsunspor’da Erdoğan Arıca’nın yardımcısı olarak görev alan Metin Tekin, Beşiktaş tribünlerinin hâlâ dilinde olan “Metin-Ali-Feyyaz” üçlüsünün en renkli isimlerindendi.

 • Efendi kişiliğiyle, futbolumuzun…
  ALİ GÜLTİKEN

  ALİ GÜLTİKEN

  Beşiktaş’ ın Efsane Futbolcusu

  Efendi kişiliğiyle, futbolumuzun ‘beyefendi’ futbolcularından biri olarak kabul edilen Ali Gültiken, futbola Bakırköy Yücespor Kulübü’nde başladı. Ardından Beşiktaş Genç Takımı’na geldi, 1984-85 sezonunda A takıma yükseldi. Orta saha ve forvet elemanı olup, 1 sezon da sağbek mevkiinde oynadı. Beşiktaş’ta 262 lig maçında 91 gol kaydetti. 1987-88’de 38 maçta 30 golle en yüksek performansını gösterirken, gol krallığındaTanju Çolak’ın arkasında ikinci sırayı aldı. Beşiktaş’ın yenilgisiz şampiyonluğu kazandığı 91-92 sezonunun kader maçında Ali’yi kötü bir sürpriz bekliyordu. 9 Mayıs 1992’de İnönü Stadı’nda oynanan maçta takımı adına bir gol de atan Ali, çok ağır bir sakatlık geçiriyor ve yeşil sahalardan uzak kalıyordu. Bu sakatlığın etkisinden tam olarak kurtulamayan başarılı futbolcu, bir süre daha futbol oynasa da, eski formunu yakalayamıyor ve 27 yaşında Beşiktaş’tan kopmak zorunda kalıyordu. Siyah-Beyazlı forma ile 5 lig, 3 Kupa, 4 Cumhurbaşkanlığı, 1 Başbakanlık ve 5 TSYD Kupası şampiyonlukları yaşayan, Avrupa Kupaları’nda 2 gol kaydeden Ali Gültiken, Fenerbahçe’ye karşı 7, Galatasaray’a karşı da 9 gol atmayı başardı. 7’si A, 11’i Ümit, 5’i Olimpiyat, 15’i de Genç olmak üzere 38 kez Milli forma giydi. 1995 Temmuz’unda transfer olarak son sezonunda Kayserispor’da oynadı. Beşiktaş- İstanbulspor maçıyla futbol yaşamını noktaladı. Futbolu bıraktıktan sonra spor yazarlığı ve teknik adamlık yapan Gültiken, Hatayspor’da teknik direktörlük kariyerine başladı. Ardından Mersin İdman Yurdu ve Erzurumspor’u çalıştırdı. İran’ın Pas takımında da Mustafa Denizli’nin yardımcısı olarak görev yaptı. Gültiken, Beşiktaş’ta İdari Menajerlik görevini de yürüttü.

   

 • Türk futbol tarihinin unutulmaz golcülerinden…
  FEYYAZ UÇAR

  FEYYAZ UÇAR

  Beşiktaş'ın "Bay Gol" Lakaplı Efsane Futbolcusu

  Türk futbol tarihinin unutulmaz golcülerinden biri olan Feyyaz Uçar, 27 Ekim 1963’te İstanbul’da doğdu. Futbola Avcılar Kulübü’nde başladıktan kısa bir süre sonra Beşiktaş Genç Takımı’na geldi. Serpil Hamdi Tüzün yönetimindeki genç takımın en iyilerinden biri olarak sivrilen Feyyaz’ın, A Takım’a geçişi de çabuk oldu. Şeref Stadı’nın tozlu sahasında golün her türlüsünü atan genç yıldız, 1982-83 sezonunda A Takım kadrosuna girdi. Attığı gollerle “Bay Gol” lakabını aldı. “Metin-Ali-Feyyaz” üçlüsünün en skorer ismiydi. 16 sezonda 320 lig maçında 170 golle, Beşiktaş’ın Türkiye Ligi’ndeki en büyük golcüsü oldu. Feyyaz Uçar, büyük maçların büyük golcüsüydü. Derbilere damgasını vuran ünlü forvet, Galatasaray’a 18, Fenerbahçe’ye 16 gol atarak Hakkı Yeten ve Şeref Görkey’in ardından yetişen en büyük golcü olduğunu kanıtladı. Ayrıca Türkiye Kupası’nda kaydettiği 17 golle tüm zamanlarda bu kupada en çok gol atan Beşiktaşlı unvanını da elde etti. 4 Lig, 3 Kupa, 4 Cumhurbaşkanlığı, 1 Başbakanlık, 6 TSYD Kupası şampiyonluğu yaşayan Feyyaz Uçar, 25 kez A, 3 kez Ümit ve 2 kez Genç Milli Takım formasını giydi. 1994-95 sezonunun başında Yönetim ile yaşadığı bir anlaşmazlık sonucu, Beşiktaş ile ilişkisi kesildi, Fenerbahçe’ye transfer oldu. Sarı-Lacivertli takımda bir yılı aşkın bir süre futbol oynadıktan sonra Kuşadası ve Antalyaspor’da da forma giyen ünlü yıldız, 1997’de futbolculuk yaşamını noktaladı. O, hep Beşiktaşlı Feyyaz olarak kaldı. Futbolu bıraktıktan sonra teknik adamlık yolunu seçen Feyyaz, Rıza Çalımbay’la birlikte önce Göztepe, ardından Denizlispor’da çalıştı.

 • Robin, bütün kariyerini eğlence ve spor…
  ROBIN COURAGE

  ROBIN COURAGE

  Eğlence ve Spor Menajeri

  Robin, bütün kariyerini eğlence ve spor dünyasından olan müşterilerine destek çıkarak ve onların tanıtım ve danışmanlığını yaparak geçirmiştir.

  Kariyerine o zamanın en büyük reklamcılık şirketi olan J Walter Thompson’da başlayan Robin, bir gece Chelsea’deki bir barda Ronan O’Rahilly adında bir İrlanda’lıyla tanışır. Bu dönemde O’Rahilly dünyanın ilk korsan radyo istasyonu olan Radio Caroline üzerine çalışmalar yapmaktaydı. Aynı gece O’Rahilly Robin’e radyo istasyonunda bir pozisyon teklif etmiştir. Burada Robin radyo istasyonu için programlar yazmaya ve reklamlar satmaya başlamıştır. Aynı zamanda, İngiliz Hükümeti’nin istasyonu kapatıp kapatmayacağından emin olmamasına rağmen istasyonun geniş dinleyici kitlesine sunulan programlar üretmeye başlamıştır. Radio Caroline’da iki yıl çalıştıktan sonra bir yapımcılık şirketine katılmıştır. İngiliz televizyonlarına reklam filmleri çeken bu şirkette çalışırken Robin Pepsi için bir reklam filmi çekmeye gittiği Los Angeles’ta Sammy Davis Jr. ile tanışıp, onu Londra’nın Grosvenor House Otel’inde konser vermeye ikna etmiştir. Gerekli parayı toparlayarak kapalı gişe çeken konserlerde düzenledikten sonra Sammy Robin’in hayati boyunca arkadaşı olmuştur. Robin sonraki 12 seneyi Sammy, Marlene Dietrich, Count Basie, Ella Fitzgerald, Lena Horne ve Buddy Rich gibi dünyanın en yetenekli sanatçılarının menajerliğini ve promosyonlarını yaparak geçirmiştir. Liza Minelli, Frank Sinatra ve benzer pek çok sanatçı ile çalıştıktan sonra Robin hayattaki ikinci tutkusu ile uğraşabilme fırsatını yakalamış uluslarasın spor alanında büyük etkinlikler düzenlemiştir.

   

  Robin, 1980li yılların sonlarına doğru dünyanın en büyük reklam ajanslarından biri olan Saatchi and Saatchi’nin Yayın Yönetmenliğine getirilerek spor odaklı marka iletişimi alanında çalışmaya başlamıştır. Dokuz Kış ve Yaz Olimpiyat Oyunlarında, üç FIFA Dünya Kupasında, altı Ryder Kupasında ve pek çok Wimbledon Grand Slam turnuvaları ve FA Kupalarında çalışmıştır. 2001 yılında merkezi Lausanne olan TSE Consulting şirketini kurarak spor alanında danışmanlık yapmaya başlamıştır. 9 sene sonra ise buradaki pozisyonundan feragat etmiş, şirketin CEO’luğunu yapmayı bırakmıştır.

   

  Robin, 2010 yılında nihayet “emekliye” ayrılarak Wight Adası’ndaki evine yerleşmiştir. Birleşik Krallıkta spor alanında engelliler için verdiği hizmetlerden sonra kendisine Britanya İmparatorluk Nişanı’nı takdim eden İngiltere Kraliçesi, 2017 yılında Robin’i Wight Adasından sorumlu Kıdemli Şerif pozisyonuna getirmiştir. Robin, İngiliz Tekerlekli Sandalyeli Sporlar Derneği’nin bağış toplama direktörü ve yürütme kurulu üyesidir. Robin’in direktörlüğü boyunca dernek $20 milyon bağış toplayarak engelli sporlarına destek vermeye devam etmiştir.

   

  Etkileyici kariyeri boyunca Robin, eğlence ve spor dünyasından pek çok efsanevi isimlerle omuz omuza çalışmıştır.

 • Ramesh Srinivasan dünyanın çeşitli…
  DR. RAMESH SRINIVASAN

  DR. RAMESH SRINIVASAN

  UCLA Öğretim Üyesi , Digital Cultures Lab Kurucusu

  Ramesh Srinivasan dünyanın çeşitli bölgelerinde teknoloji, politika ve toplumlar arasındaki ilişkiler üzerine araştırmalar yapan bir akademisyendir. 2005 senesinden beri UCLA’in Bilgi Teknolojileri ve Tasarım/Medya Sanatları bölümlerinde profesörlük yapmaktadır. University of California üniversitelerinin teknolojinin dünyaya yayılmasının doğurduğu sonuçları analiz eden Digital Cultures Lab’lerinin (Dijital Kültürler Laboratuvarı) kurucusudur. Aynı zamanda NYU Press tarafından yayımlanan “Whose Global Village? Rethinking How Technology Impacts Our World” (Kimin Dijital Köyü? Teknolojinin Dünyamızı Nasıl Etkilediği Üzerine Düşünceler) ve Polity Press tarafından 2017’de yayımlanacak olan “After the Internet” (İnternetten Sonra) adlı iki kitabın yazarıdır.

   

  Srinivasan doktorasını Harvard Üniversitesi tasarım bölümünde, yüksek lisansını Massachussetts Institute of Technology medya sanatları ve bilimleri bölümünde, lisansını ise Stanford Üniversitesi endüstri mühendisliği bölümünde yapmıştır. MİT’inin Cambridge ve Asya kıtasındaki çeşitli Medya Laboratuvarından eğitim bursları almıştır. Srinivasan aynı zamanda Harvard Üniversite’si Graduate School of Design’da yüksek lisans öğrencilerine görsel ve çevresel tasarım üzerine dersler vermektedir.

   

  Srinivasan düzenli bir TEDx konuşmacasıdır. MSNBC, NPR, Al Jazeera, “The Young Turks,” National Geographic ve Public Radio International gibi kanallarda program konuğu olmuştur. Yazıları ise Al Jazeera English, CNN, Wired, The Washington Post, Forbes ve The Huffington Post’ta defalarca yayımlanmıştır.

 • David Edwards bir mucit, yazar ve oNotes…
  DR. DAVID A. EDWARDS

  DR. DAVID A. EDWARDS

  Harvard Üniversitesi; Wyss Institute, Öğretim Üyesi

  David Edwards bir mucit, yazar ve oNotes şirketinin kurucusudur. Edwards Harvard Üniversitesi’nde öğretim üyesidir. Bir çok şirket ve kar amacı gütmeyen kurumlar kurmuştur. Hava yoluyla alınan insülinden (AIR, Alkermes’e satılmıştır) yenilebilen ambalajlara (Incredible Foods) kadar bir çok alanda çalışmalar yürütmüştür. Paris’te bulunan Le Laboratoire adlı kültür merkezinin ve MIT ve Harvard’ın yanındaki “future-of-food” restoranı Cafe ArtScience’in kurucusudur. Edwards, Amerika’daki National Academy of Engineering’e (Amerikan Mühendislik Akademisi) seçilme hakkını kazanan en genç mühendislerden biridir. Aynı zamanda Fransa’daki National Academy of Engineering’e ve Amerika’daki National Academy of Inventors’a (Amerikan Mucitler Akademisi) seçilmiştir.

  Fransız Kültür Bakanlığı’nın kendisine vermiş olduğu “Sanat Şövalyesi” unvanı dahil olmak üzere pek çok uluslararası ödüle layık görülmüştür. Edwards, pek çok İngilizce ve Fransızca kitap ve makalelerin yazarıdır.

 • Fabio Mancone Lombard Odier’e 2015 yılında…
  FABIO MANCONE

  FABIO MANCONE

  Lombard Odier, CBO ve Genel Müdür Yardımcısı

  Fabio Mancone Lombard Odier’e 2015 yılında Chief Branding Officer olarak katıldı.

  Lombard Odier’in pozisyonu ve dünya çapındaki imajından sorumlu olan Fabio Mancone aynı zamanda Lombard Odier’in pazarlama, reklam, iç ve dış iletişim, etkinlik ve sponsorlar, kurumsal kimlik ve müşteri deneyimi alanlarındaki bütün marka stratejilerinden sorumlu.

  25 yıldan uzun bir suredir global bir kariyer izleyen Fabio Mancone çeşitli Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da yaşadı ve çalıştı. Kariyerine Unilever’de paketlenmiş tüketim maddeleri (dondurma) bölümünde başladı ve oradan sonra Kraft Foods’a (çikolata) geçti. Sonrasında yönünü değiştirerek L’Oréal’in (Lancôme, Armani) lüks ürünler bölümünde çalıştı. Ralph Lauren, Giorgio Armani ve SMCP (Sandro, Maje ve Claudie Pierlot) markalarında liderlik pozisyonlarında çalıştı.

   

 • Priya Patel Instagram’ın Orta Doğu, Türkiye…
  PRIYA PATEL

  PRIYA PATEL

  Instagram, İş Geliştirme Direktörü

  Priya Patel Instagram’ın Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgelerindeki iş geliştirme aktivitelerinden sorumlu. Medya ve reklamcılık sektöründe 15 yıllık deneyimi olan Patel, Birleşik Krallık, Avustralya ve Asya bölgelerinde baskı (Financial Times), televizyon (BBC), ajans ve dijital alanlarda çalıştı. Facebook ekibine katılmadan önce Google’da 5 sene geçirdi ve YouTube’un Güneydoğu Asya bölgesindeki ticari lansmanında büyük bir rol üstlendi. 2014 yılında Orta Doğu’ya taşınarak Gıda ve İçecek sektörünü yönetti ve Google’ın MENA bölgesindeki reklam stratejisini yürüttü. 2015 yılında Instagram ailesine katıldı ve marka ve ajanslarla çalışmaya başladı. Boş vaktinde Priya Instagram’dan aldığı ilhamla yemek yapıyor, seyahat ediyor ve dalış yapıyor.

 • Türkiye merkezli bir iş danışmanı olan…
  SAFFET KARPAT

  SAFFET KARPAT

  Eski P&G CEO'su

  Türkiye merkezli bir iş danışmanı olan Saffet Karpat Çanakkale’de tarım alanında girişimcilik yapıyor. Saffet Karpat aynı zamanda Eczacıbaşı’nın yönetim kurulunda bulunuyor.

   

  Saffet Karpat 30 yıl boyunca Procter & Gamble’da çeşitli finans ve liderlik pozisyonlarında çalıştı. 2013’te emekliye ayrılmadan önce P&G’de Müdür Yardımcısı ve Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan sorumlu Genel Müdür olarak çalışarak Türkiye, Orta Asya, Israil ve Kafkasya’dan bölgelerine baktı.

   

  2013-2016 yılları arasında Saffet Karpat Sütaş’ın yönetim kurulunda yer aldı.

   

  İstanbul Üniversitesi İşletme Bolumu mezunu olan Saffet Karpat yüksek lisansını Lausanne Üniversitesinde yaptı.

 • 1954 yılında doğan İzzet Karaca, Boğaziçi…
  İZZET KARACA

  İZZET KARACA

  Eski Unilever CEO'su

  1954 yılında doğan İzzet Karaca, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 1977 yılında mezun olmuştur. Çalışma hayatına 1977 yılında Koç Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde başlayan Karaca, 1985 yılına kadar Endüstri Mühendisliği ve Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. 1985-1988 yılları arasında Ford Otosan’da Sistem ve Organizasyon Direktörü olarak görev yapan İzzet Karaca, 1988 yılından itibaren Unilever’de Almanya, Türkiye ve Baltık Ülkelerinde olmak üzere İç Denetim Grup Müdürlüğü, Lojistik Müdürlüğü, Ticari Direktörlük, Genel Müdürlük gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur.

   

  İzzet Karaca ayrıca, 2011-2013 yılları arasında Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanlığı görevini de yürütmüştür. Karaca, Unilever Türkiye ve Unilever Kuzey Afrika, Orta Doğu, Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya bölgesi İcra Kurulu Başkanlığı görevleri ile Unilever CEO Forumu üyeliğini yürüttükten sonra 31 Aralık 2013 tarihinde emekliye ayrılmıştır.

   

  2015 yılında “Yeni CEO… Sensin” adlı ilk kitabını yayımlamıştır.

   

  İzzet Karaca, muhtelif şirketlerde bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır.

 • 1950 yılında İstanbul’da doğan Dr.…
  DR. ERDAL KARAMERCAN

  DR. ERDAL KARAMERCAN

  Eczacıbaşı Holding, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

  1950 yılında İstanbul’da doğan Dr. Karamercan, 1968 yılında İstanbul Erkek Lisesi’nden,
  1973 yılında da Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.
  1977 yılında ABD’de University of Virginia’da Kimya Mühendisliği Yüksek Lisans (MSc.) ve
  Doktora (PhD.) öğrenimlerini tamamlayarak, Eczacıbaşı Holding’te çalışma hayatına başladı.
  Holding Planlama Bölümü’nde başlayan iş yaşamını, İntema Proje Müdürlüğü, Artema Tesis
  Müdürlüğü, Eczacıbaşı Holding Dış Ticaret Müdürlüğü, Ekom Eczacıbaşı Dış Ticaret Genel
  Müdürlüğü, İpek Kağıt Genel Müdürlüğü, İlaç ve Tüketim Ürünleri Grupları Koordinatörlüğü
  görevleriyle sürdürdü. Dr. Erdal Karamercan 2003 yılından bu yana Eczacıbaşı
  Topluluğu’nda CEO görevini sürdürmektedir.
  Dr. Karamercan’ın, Reklamverenler Derneği Kurucu Üyeliği, TÜSİAD, TESEV, TÜSİAD –
  Sabancı Üniversitesi Rekabet Forumu Üst Kurulu, İktisadi Araştırmalar Vakfı, İstanbul Erkek
  Liseliler Eğitim Vakfının yanı sıra çeşitli dernek ve spor kulüplerinde de üyelikleri vardır.
 • Mesleği Kasap. 1959 yılında Erzincan’da…
  CÜNEYT ASAN

  CÜNEYT ASAN

  Günaydın Restoranları, Kurucu ve Ortak

  Mesleği Kasap. 1959 yılında Erzincan’da doğdu. Annesi, 10 çocuk dünyaya getirdi, 5 çocuğu hayatta kaldı. Babası kalan çocuklarının okumasını istediği için hep birlikte 1962’de İstanbul’a göç ettiler. İstanbul’da Bostancı Lunaparkın üstündeki Civciv Mahallesi olarak adlandırılan yerde bir gecekonduya yerleştiler. Babası, bir süre sonra apartman görevlisi olarak işe başladı. Kişilikli, dürüst, sağlam bir adamdı.

  Cüneyt Asan, ailesine yardımcı olmak için ilkokul yıllarında bir kasap dükkânında işe başladı ve ekonomik sıkıntılardan dolayı eğitiminde ilerleyemedi. Okulda her ihtiyacı, kendisine yapılan yardımlarla karşılanıyordu. Maddi imkânsızlıklardan ötürü bir önlüğü dahi yoktu. İlkokul öğretmeninden çok sevgi görmüştü. Bir gün öğretmeni kendisine yardımcı olmak amacı ile sınıf arkadaşlarından Gülcan’ı çağırdı.  Gülcan maddi durumu iyi bir ailenin kızıydı.  Ona, Cüneyt’i eve götürmesini ve annesinin ona önlük dikmesini söyledi.  O an bir kırılma noktasıydı. Cüneyt Asan, o akşam eve gittiğinde artık okula devam etmek istemediğini söylediyse de babası buna asla izin vermedi. O zaman kararını verdi.

  Ertesi gün okul saati bittikten sonra elinde çanta niyetine taşıdığı torbası ile Bostancı Kasaplar çarşısına girdi. İçeri adımını attığı Bahar Kasap’ta ilk işine başladı. Patronu ona bir önlük verdi ve o gün kasap oldu. Çay, kahve yaptı, ortalığı temizledi. Gelen müşterilerin poşetlerini taşıdı ve az miktarda olsa harçlık toplamaya başladı. Böylelikle para ile tanışmış oldu. Cebinde ilk kez para ile okula gitti. İki arkadaşına kola ısmarladı.

  Sonra her gün okula oradan kasaba gitti. Askere gidene dek orada çalıştı. O yaşta bile etin nasıl tutulması gerektiğini düşünüyordu. Türkiye’de kasaplıkla ilgili ne kadar ilk varsa hepsini gerçekleştirdi. Kasaba ilk köfteyi koyan, çocukları çeken, kadının işini kolaylaştıran, ilk tavuğu parçalayan ve tavuktan ürünler yapan kendisi oldu. Bir süre sonra ustaların üzerindeki koku bile ona aşk gibi gelmeye başlamıştı.

  Zaman içinde bu işin kendisine gönderildiğine inandı. O yüzden çok insan yetiştirdi. Türkiye’de, Moskova’da, Dubai’de, Katar’da, Londra’da yüzlerce kişi Cüneyt Asan’ın tezgâhından geçti ve büyüdü. İlk başta çalıştığı dükkân iyi durumda değildi. Çok yoksul zamanlar geçiriyorlardı. O dükkânı yaşatmayı başardı ve sonra sahibi oldu.  Ustalardan çok dayak yedi ama yılmadı, devam etti. Direndi ve direndikçe güçlendi. Askere gitmeden önce patronu her şeyin sorumluluğunu ona veriyordu. O güne kadar dükkânın adı Bahar Kasap’tı. Bir gün bütün dükkân isimlerinin benzer olduğunu fark etti. O da fark yaratmak istedi. Kasabın adını değiştirerek ‘Günaydın’ ismini koydu. O günlerde çocuklar, Günaydın gazetesini sokaklarda bağırarak satıyordu ve bu Cüneyt Asan’a güç ve büyüklük algısı veriyordu.

  12 Eylül’de askerlik yaptı. Çok zor bir süreçti ki bu da birçok şeyi fark etmesini sağladı. Kendine verdiği sözü tutmayı her zaman çok önemsedi. Başarmaya başladığında insanın daha çok başardığını keşfetti. Kartopu gibi. Her zaman kavga değil, ahlak ile mücadele etti. Daha çok çalışarak rekabet etmeyi bildi. Güçlendikçe büyüdü. Yarışın içinde hep devam etti. Askerden dönünce patronu dükkânı satmaya karar verdiğini söyledi. O da ceketini aldı ve çıktı. Bir hafta sonra patronu yanına geldi. Dükkânı almak isteyenlerle bir şekilde anlaşmasını istedi. O günkü dükkânın alıcısı olanlar bugünkü 35 yıllık ortaklarıydı. Dükkânı devraldılar. Parayı denkleştirmek için 7 ortak güç birliği yaptılar. Mesele gücü oluşturmaktaydı. Türkiye’de bu işi yapan pek çok kişi Cüneyt Asan’ın dükkânlarında çalışmıştır ve sektöre birçok nitelikli uzman yetiştirdi. Kendisini yetiştiren ustaların bir kısmı da bugün halen onunla beraber çalışıyorlar. Ortaklıklarının 5’nci yılında kendi et üretimini yapmak için Tekirdağ Malkara’da et üretim çiftliğini kurdu. Çiftlikle birlikte Türkiye’de restoran ve fabrikalara çiğ et vermeye başladılar.

  Cüneyt Asan ve ortakları Günaydın Restoran ile fark yaratmaları gerektiğini biliyorlardı. Dünyadaki ilk Amerikan Barlı Kütüphaneli Kasap’ı açtılar. Gazetelerde baş sayfada mesleğine çağ atlatan kişiler diye anıldılar. Antep’ten, Urfa’dan, Güneydoğu’dan kebapçılar İstanbul’a gelip kebapçı dükkânı açıyorlardı. O dükkanlara et tedarik etmeye başladı. Sonra da kendisi 1992’de Küçükyalı Çamlık’ta ilk kebapçı dükkânını açtı.
  Arkasından talep artınca Bostancı, Kozyatağı, Etiler, Suadiye şubeleri geldi. Şimdi yurt içinde ve yurt dışında onlarca şube ile birlikte Türkiye’de bir lojistik merkezi var. Türkiye’nin restoran sektöründeki devleri arasında yer alıyor. 2500 çalışanı var. Cüneyt Asan, yeni biri bünyeye katıldığında, önce ona eğitim veriyor. Eğitime önem veren ve buna gönülden inanmış bir girişimci.
  Kurulduğu günden itibaren sektörde hep yenilik ve farklılıkları takip eden Cüneyt Asan, Günaydın Et, Günaydın Kasap/Steak House, Günaydın Köfte Döner olmak üzere sektöre hizmet veriyor.

  Türkiye’de yapılan en iyi 10 restoran seçimlerinde her zaman ilk sıralarda yer alan bir marka. Yan ürünleri Gaziantep’ten getiriyor. Etin en iyisini hedefliyor. Ustasını da en iyi şekilde yetiştiriyor. İletişime çok önem veriyor. Türkiye’de AVM’ler dönemi başladığında İstinye Park’ın kurucuları müşterisiydi. Onlarla olan iletişimi sayesinde alışveriş merkezinde yer alma alanı açıldı. İlk olarak İstinye Park’ta bir yer açtı. DRY AGE sistemi ile tanıştı. Bugün kendi projesi olarak Himalaya tuzundan yapılmış dolaplar dünyada kullanılıyor. 2016’da Dubai’ye ilk şubesini açtı. Buradaki dükkan sayılarını hızlı bir şekilde arttırmayı hedefliyor. Katar, Londra, Dubai, New York’ta da yer almak planlar arasında. Kendi etini kendisi için üreten bir marka Günaydın. Balıkesir Gönen’deki çiftlikte 20 bin dana besliyor. Çiftlik, Türkiye’deki 5 Ari çiftlikten biri.

  2015’te Doğuş Gurubu ile ortaklık kuruldu. Hedef dünya markası olmak. Cüneyt Asan’ın en önemli ilkesi, gittiği her yerde var olduğunu hissettirmek. İnsanın varlığını hissetmediği takdirde kendi değerini de fark etmediğini dolayısıyla yolda kaldığını düşünüyor. Kendisi tüm yaşamı ile hayatın bir gerçeğini sembolize ediyor. Kendini bulabilen, yol çizebilen ve o yoldan yürüyen, en çok da inat eden bir karakter. Başarmak için bir hedef ve en önemlisi de bir ihtiyacın olması gerektiğini savunuyor. Çok varlıklı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmenin, çalışmak ve başarmak azmi adına birçok sebebi yok ettiğini düşünüyor.

  Şans ve tesadüfe asla inanmıyor. Emeğe, akla ve bilime inanıyor. İnandıklarının ve rüyalarının arkasından koşmaya inanıyor. Düşündüklerine bir sevda gibi inanmayı başarı nedeni olarak kabul ediyor. Tüm zorlukların daha çok gelişmek için sebepler olduğunu düşünüyor. Gelişmeden ve emek vermeden dönüşümün mümkün olmadığını savunuyor.

 • Ankara doğumlu Fuat Keyman lisans ve yüksek…
  FUAT KEYMAN

  FUAT KEYMAN

  İstanbul Politikalar Merkezi, Direktör

  Ankara doğumlu Fuat Keyman lisans ve yüksek lisans eğitimini ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde, doktorasını ise Carlton Üniversitesi’nde tamamladı. Akademik kariyerine Harvard Üniversitesi ve Wellsley College’da devam eden Keyman daha sonra Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev aldı. Halen Sabancı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyeliği, Koç Üniversitesi Küreselleşme ve Demokratikleşme Araştırma Merkezi (GLODEM) direktörlüğü, Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi (EDAM) kurucu yönetim kurulu üyeliği ve İstanbul Politikalar Merkezi direktörlüğü görevlerinde bulunan Fuat Keyman, siyasi analiz ve görüşleriyle Milliyet gazetesi yazar kadrosunda yer alıyor.

 • Lidyana.com, Peak Games, Krombera, Anibera,…
  HAKAN BAŞ

  HAKAN BAŞ

  Supermassive E-spor, Kurucu Ortak

  Lidyana.comPeak GamesKromberaAnibera, Groop App ve Supermassive kurucu-ortağı olan Hakan Baş, şu an Lidyana.com CEO’su olarak görev yapmaktadır.

  Wired UK dergisi Eylül 2016 yılında Hakan Baş’ı “teknolojiye yön veren global 100 isim”den biri olarak göstermiştir.

  Liseyi Üsküdar Amerikan Lisesi, lisans eğitimini Cornell University, MBA eğitimini ise Yale University’de tamamlamıştır. Eski milli, rekortmen yüzücülerimizden Hakan Baş aynı zamanda Girişimcilik Vakfı kurucu YK üyesi, Endeavor Danışma Kurulu üyesi, SosyalBen Vakfı YK üyesi ve Fenerbahçe SK kongre üyesidir.

 • Mashable’in Baş Data Bilimcisi olan Haile…
  HAILE OWUSU

  HAILE OWUSU

  Mashable, Baş Veri Bilimcisi

  Mashable’in Baş Data Bilimcisi olan Haile Owusu, şirketin Velocity ve Knowledge Graph teknolojilerinin gelişimini denetleyerek şirketin veri bilimi uğraşlarına katkıda bulunuyor. Uzmanlığı istatistiksel öngörü olan Owusu’u kuramsal fizik üzerine Rotgers Üniversitesinde doktora, University of London’da master ve Yale’de de lisans yapmıştır.

 • Hızla değişen kozmetik sektöründe…
  JEAN-FRANÇOIS MIGNOT

  JEAN-FRANÇOIS MIGNOT

  L'Oréal, Dijital Dönüşüm Direktörü

  Hızla değişen kozmetik sektöründe Jean-Francois Mignot L’Oréal tarafından Lubomira Rochet’in CDO ekibiyle beraber L’Oréal’in dünya çapında pazarlama kültürünü ve uğraşlarını reforme etmek ve dijital devrimin önüne geçerek müşteri odaklı bir strateji izlemek için görevlendirilmiştir.

  Jean-Francois doğal liderliği ve insanlarda her daim insan odaklı bir kolektif çözüm üretebilme sürecini harekete geçirme yeteneği ile tanınır.

  Jean-Francois profesyonel zamanını L’Oréal’in dijital ve pazarlama ekipleriyle geleneksel çözümleri sorgulayarak, hayal gücünü canlandırarak ve yazılım yarışmaları aracılığıyla yeni ufuklar yaratarak geçirir.

  Gerçek bir hümanist olan Jean-Francois 6 dil konuşur ve tüketicilere karşı olan ilgisini Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Amerika’da 10 farklı ülkede yaşayarak, severek ve çalışarak geliştirmiştir.

  L’Oreal’deki günlük hayatı ve kafa yapısında derin değişimler elde etmeye teşvik etmek için hiç yılmadan yaratıcı ruhları canlandırmaya, özgüveni tetiklemeye ve verimli işbirliklerini desteklemeye odaklı bir değişim pratisyenidir.

   

 • Thomas Kolster sürdürebilir iletişim alanında…
  THOMAS KOLSTER

  THOMAS KOLSTER

  Mr. Goodvertising, Kurucu ve Kreatif Direktör

  Thomas Kolster sürdürebilir iletişim alanında uluslararası bir uzmandır. Bu alanda yazılmış en kapsamlı kitaplardan biri olan “Goodvertising’in” yazarıdır. Goodvertising Agency’nin Direktörü olarak şirketler, ajanslar ve STK’lara bu gerçekliği anlamaları konusunda yardımcı oluyor. Uluslararası konferanslarda deneyimli bir konuşmacı olarak yer alan Kolster; SXSW, Epica, D&AD ve Sustainable Brands gibi konferanslarda konuştu. Guardian ve bir takım başka yayınlarda köşe yazarlığı yapan Kolster uluslararası yarışmalarda sık sık jürilik görevi de yapıyor. Girişimciliğe tutkuyla bağlı bir değişim mümessili olarak Kolster Cph:Change ve Wheregoodgrows.com gibi platformların lansmanını yaptı. Kolster, Huffington Post tarafından yakın zamanda “İlham Verici Lider” olarak betimlendi.

 • 30 Ağustos 1961’de Kars’ta doğdu. Bursa…
  ZAFER ALGÖZ

  ZAFER ALGÖZ

  Oyuncu ve Yazar

  30 Ağustos 1961’de Kars’ta doğdu. Bursa Devlet Tiyatrosu’nda açılan “Gençlik Kursları” ile tiyatro eğitimi almaya başladı. 1980 yılında girdiği Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden 1985’te mezun oldu. Birçok tiyatro oyunu, dizi ve filmde yer alan ve KAFA Dergisi’nde yayımlanan yazılarını “Haşırt Dı Bilekbord” adlı kitabında toplayan usta oyuncu, yazılarıyla her ay KAFA Dergisi’nde okuyucularıyla buluşmaya devam ediyor.

 • 8 Aralık 1968’de İstanbul’da doğdu. Komedi…
  CAN YILMAZ

  CAN YILMAZ

  Oyuncu and KAFA Dergisi Yazarı

  8 Aralık 1968’de İstanbul’da doğdu. Komedi Dükkanı’nın yazar kadrosunda, Her Şey Çok Güzel Olacak, Hokkabaz, Pek Yakında, G.O.R.A., A.R.O.G. ve Yahşi Batı gibi Türkiye sinemasının önemli filmlerinin senaryosunda yer aldı. “Klişe Hayatlar Matbaası” ve “Yap Bi Babalık” adlı iki kitabı da olan Can Yılmaz, yazılarıyla her ay KAFA Dergisi’nde okuyucularıyla buluşmaya devam ediyor.

 • Babası Mehmet Kutman Arman, Avusturya Lisesi…
  AYŞE ARMAN

  AYŞE ARMAN

  Gazeteci ve Köşe Yazarı

  Babası Mehmet Kutman Arman, Avusturya Lisesi mezunu. Üniversite için İsviçre’ye gidiyor, kapı komşusu Alman balerin Veronika Arman’la tanışıyor. İşte, Arman bu aşk evliliğinin iki numaralı hediyesi.

  Erkek olması beklendiği için biraz erkek Fatma yetişmiş. Dönem itibariyle sokakta oynayarak büyüyen kuşaktan. Ağaca iyi çıkar, paten kayar, iyi dalar, koşar.

  Orta ve lise eğitimine Tarsus Amerikan Lisesi’nde tamamlıyor, sonra İ. Ü’si İletişim Fakültesi Radyo Televizyon bölümüne kaydoldu. Bir süre devam etti. Ama sonra Nokta Dergisi’nde çalışmaya başlayınca bitirme fırsatı olmadı.

  22 yıl sonra tekrar okula döndü ve mezun oldu.

  Gazetecilik mesleğine tutkuyla bağlı. Sırasıyla Nokta, Aktüel, Tempo, Marie Claire ve Yeni Yüzyıl Gazetesi’nde çalıştıktan sonra Hürriyet Gazetesi’nde çalışmaya başladı.

 • Rafı ödüllerle dolu bir…
  İSKENDER PAYDAŞ

  İSKENDER PAYDAŞ

  Müzisyen, Aranjör, Müzik Yapımcısı

  Rafı ödüllerle dolu bir müzisyen..prodüktör, aranjör, besteci, müzik yönetmeni, yapımcı, söz yazarı, davulcu, klavyeci, orkestra şefi. Zamanının çocuk şarkıcısı. 1967 İstanbul doğumlu. Ünlü orkestra şefi Muhittin Paydaş’ın oğlu.

  Babasının (Muhittin Paydaş ve Lordlar) orkestra provalarını evde yapmasından dolayı doğumundan beri müzikle iç içe. İlk enstrumanı üç yaşında çalmaya başladığı davul olmuş. Öncesinde ise evdeki tüm tencere ve boya kutuları onun müzik aletleri! Beş yaşında piyano derslerialmaya başlamış ve o yaşta “Büyük İskender” ismi ile şarkıcılığa adım atmış. Beş ve yedi yaşlarında çıkardığı iki 45′lik single’ı ve babasının orkestra şefliğindeTürkiye turnelerinde toplam 145 konseri var. O zamanki en büyük çocuk şarkıcı rakibi ise Şanar Yurdatapan’ın oğlu Arda Kardeş.

  Dokuz yaşında sabahları ilkokula giderken, öğlenden sonraları da İstanbul Devlet Konservatuarı piyano bölümüne gitmeye başlamış. İlk besteleri de bu dönemde gelmeye başlıyor.12 yaşına kadar okulda gördüğü klasik eğitim ve teori, evde babadan gördüğü modern müzik ve pratik ile birleşince ortaya zengin bir karışım çıkıyor.

  Sonra ilginç bir karar alıyor ve evdekileri de ikna ederek konservatuarı bırakıyor.’ çok fazla yönlendirme var konservatuarda. Ben başkalarının parçalarını çalan iyi bir piyanist veya bir orkestra şefi olmak istemedim. Memur değil, üreten olmak istedim hep” diyor. Buna karar verdiğinde yaşı sadece 12.

  13 yaşındayken de [ileride Taksim Meydanı’nda konser verme hayali ile] ilk rock grubunu kuruyor İskender Paydaş. Çaldığı enstruman davul. Kader birliği ettiği arkadaşı Tamer Özkan ile bundan sonra kurup dağıttıkları grup sayısını ise hatırlamıyor! Müzik yapıp para kazanmaya ise ilk kez 15 yaşında Avşa Otel’de başlıyor. Sözlerini yazıp bestelediği rock’n roll şarkısı ‘Küçük Hanım’ o yaz Avşa Adası’nın hiti oluyor.

  Şişli Koleji’nde orta okulu, Kabataş Erkek Lisesi’nde de liseyi bitirmiş.

  Zaten üniversiteyi de hep bir formalite olarak görüp, sadece soranlara “evet bir üniversiteye kaydım var” diyebilmek için İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Latin Dili Edebiyatı, sonrasında Antropoloji, sonrasında Felsefe, sonrasında Açık Öğretim İktisat’la devam eden yolculuğu diploma almadan da sonra ermiş.

  1985 lise mezuniyetinden sonra 2 sene üniversite sınavlarına girmeyip çeşitli gece kulüplerinde çalarken 1986′da Kayahan‘la tanışıyor. Gerçek profesyonelliği Kayahan’ın klavyecisi olduğunda öğrendiğini söylüyor. Bu aynı zamanda Kayahan’a basit aranjmanlar yapmaya başladığı ilk yıllar da oluyor. 1988 yılında çıkan ‘Benim Şarkılarım’ albümündeki ‘Üsküdar’ın İncisi’ baştan sona aranjmanını yaptığı ilk şarkısı. 1990 yılında Eurovizyon Şarkı Yarışması’da Türkiye’yi temsil eden ‘Gözlerinin Hapsindeyim’de almış eline akordiyonu.

  Ciddi bir popülerite yakaladığı ‘Yemin Ettim’ şarkısı da dahil çok sayıda şarkısında birlikte çalışıyor Kayahan’la, ‘Biricik’ albümündeki (tek parça dışında) tüm şarkılarının aranjörü olmuş.

  1986′dan beri yakın arkadaşı olan Fergan Mirkelam‘ın da önemli bir yeri var İskender’in hayatında. Kayahan dışında, Mirkelam ile de sayısız konser ve festivallerde sahne almış.

  Aranjörlük ve müzik direktörlüğü şapkasıyla Kayahan, Nilüfer, Nazan Öncel, Harun Kolçak, Aşkın Nur Yengi, Ajda Pekkan, Suat Suna, Kibariye, Orhan Gencebay, Sertap Erener, Ege, Asya, Mustafa Sandal, Levent Yüksel, Mazhar Fuat Özkan , Özgün, GECE, Atiye, Nil Karaibrahimgil, Keremcem,  Sıla, Hadise, Deniz Seki, Murat Dalkılıç, gibi isimler var.

  Prodüktör ve Müzik Yönetmenliği yaptıkları arasında ise Mirkelam, Şebnem Ferah, Emre Altuğ, Ajda Pekkan ve Aşkın Nur Yengi var. Yapımcı kimliği ile Kurban, Mezdeke ve İlker Çalışkan… Istanbul for Aficionados, Hırsız Var, Türkler Çıldırmış Olmalı,Şaşkın, Pak Panter, Kolpaçino, Bu İşte Bir Yalnızlık Var filmlerinin film müziğini; İmkansız Aşk, Ümit Milli,  Ah Bir Polis Olsam, Lale Devri , Kurt Kanunu dizilerinin film müziklerini yaptı.

  imzasını attığı şarkıların sahnede özgürce yeniden yorumlanmış halinden oluşan ‘Zamansız Şarkılar’ projesinden 2011 ve 2014 yıllarında iki  albüm çıkardı..

  Zamansız Şarkılar albümü ile eş zamanlı kurduğu orkestrası ile 2011 yılından bu yana yaklaşık 400 kez sahne aldı ve zaman zaman sürpriz konuk sanatçıların katılımıyla renklenen sahne performanslarına halen devam ediyor.

   

 • Müzisyenliğinin yanı sıra şiir kitapları ve…
  CAN BONOMO

  CAN BONOMO

  Müzisyen

  Müzisyenliğinin yanı sıra şiir kitapları ve resim sergileri gibi sanatın farklı dallarında da eserleri bulunan Can Bonomo, müziğe sekiz yaşında gitar çalarak başladı. 1987 İzmir doğumlu olan Bonomo, İstanbul’a taşınmasının ardından çalışmalarına en büyük ilhamlarından biri olan bu şehirde devam ediyor.

   

  İlk albümü Meczup’u 2011’de yayınlayan Can Bonomo, ikinci albümünün hemen öncesinde Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi Love Me Back adlı şarkıyla temsil etti. 2012’de yayınlanan Aşktan ve Gariplikten, 2014’te yayınlanan Bulunmam Gerek albümünün ardından Can Bonomo’nun 4. albümü Kâinat Sustu 2017 yılı Mart ayında dinleyicileri ile buluştu.

  Sanatçı, müzik kariyerinin yanı sıra Delirmek Belirmektir (2013) ve Şu Sevdalar Tevatürü (2016) adlı iki ayrı kitapla şiirlerini yayımladı. Pek çok aylık dergide de yazar olarak katkıda bulunuyor.

 • Boğaziçi Üniversitesi’nin Turizm ve Otel…
  SAFFET EMRE TONGUÇ

  SAFFET EMRE TONGUÇ

  Tarihçi, Seyahat Yazarı ve Profesyonel Rehber

  Boğaziçi Üniversitesi’nin Turizm ve Otel Yöneticiliği, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ile Osmanlı Sosyal Tarihi yüksek lisans bölümlerinden mezun oldu. Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde (Wirtschafts Universitat) işletme üzerine doktora çalışması yaptı.

  Fotoğrafları 1990 yılından itibaren Amerika ve Avustralya başta olmak üzere çeşitli ülkelerdeki dergi ve internet sitelerinde yayınlandı. Tasarımını yaptığı çeşitli ev ve bahçeler Maison Française, House Beautiful, Home Art, Marie Claire, Elele, İnStyle ve Banyo + Mutfak gibi dergilerde yer aldı. Gerek mesleki, gerek şahsi ilgisinden dolayı 124 ülkeye seyahat etti. Hürriyet Gazetesi’nin Seyahat ekinde, İstanbul Life ve Skylife dergilerinde devamlı yazıları çıkan Saffet Emre Tonguç’un yazdıkları ve yaptıkları yurtdışında, Conde Nast Traveler, Travel and Leisure, National Geographic ve Lonely Planet gibi yayınlarda yer aldı. İstanbul the Ultimate Guide adlı kitabı New York Times ve International Herald Tribune gazetelerine haber oldu. NTV’de yayınlanan “Paha Biçilemez İstanbul” programı kanalın en yüksek izlenme oranlarına ulaştı.

   

 • Google’ın Video Çözümleri Direktörü…
  DYANA NAJDI

  DYANA NAJDI

  Google, Video Çözümleri Direktörü

  Google’ın Video Çözümleri Direktörü olarak Dyana Najdi, başta YouTube olmak üzere Google’ın video şirketleri ağının EMEA bölgesindeki ürün geliştirme, reklam ve içerik çözümlerinden sorumludur. Google’da geçirdiği 10 yıl boyunca Google Analytics, medya platformları, satış ve strateji gibi farklı alanlarda çalışan Dyana Najdi, son birkaç yıldır Google’ın medya fiyatlandırma ve satın alma uğraşlarını düzenlemeye odaklandı. University College London’da Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Sistemleri bölümlerinden mezun olan Dyana Najdi kariyerine Accenture’da başladı. Buradaki zamanı boyunca AOL ve Sky Media ile çalışarak ticari istihbarat, medya ve teknolojide dijital strateji alanlarında uzmanlaştır.

 • Benoit Vancauwenberghe fikirleri, sözcükleri ve…
  BENOIT VANCAUWENBERGHE

  BENOIT VANCAUWENBERGHE

  20Something Kurucu Ortağı ve Kreatif Direktörü

  Benoit Vancauwenberghe fikirleri, sözcükleri ve enerjisi ile fırtınalar yaratmayı seven Belçikalı bir kreatif direktördür. Hedefi reklamcılık dünyasını mümkün olduğunca değiştirmektir. Bu yüzden gelecekte dünyayı döndürecek olanlara ilham vermeyi seçmiş ve 20Something isimli ajansı kurmuştur.

  Benoit’nın ajansı Y kuşağı için, Y kuşağı ile birlikte çalışan bir kreatif ajans. Ajansın çalışanları ve tüm yönetimi tamamen gençlerden oluşuyor ve gençler ajans hayatının her aşamasını deneyimleme fırsatına sahip oluyorlar.

  20Something’in hikâyesini şöyle özetlemek mümkün: Benoit bir gün uyandığında kendini ofisi olmayan 35 yaşında bir kreatif direktör olarak buldu. Şirket arabasını artık bir başkası kullanıyordu ve yılın en büyük müşteri toplantısını yöneten kişi bir stajyerdi.

 • Simon son 15 senedir dünyanın en ünlü…
  SIMON WASSEF

  SIMON WASSEF

  R/GA Londra, Strateji Direktörü

  Simon son 15 senedir dünyanın en ünlü markaları için dünyanın en iyi ajanslarında strateji üretiyor. Müşterileri ve ortakları için değerli, eğlenceli ve verimli pazarlama stratejileri üreten Simon, bu uğraşları için pek çok ödül kazanmış.

  Simon, R/GA ekibine 2015 yılında Nike’in pazarlama stratejisini yönetmek için katıldı ve Nike Football, Nike Running, Nike Training ve Nike Sportswear için strateji projelerini yönetti. Sonrasında ise Strateji Direktörü pozisyonuna gelerek Nike, Samsung, Hyundai, Beats by Dre, Johnnie Walker ve Google için çalışmalar yaptı. Analitikten, içerik, marka stratejisine ve tasarıma pek çok farklı alanda genç profesyonelleri yetiştirerek ekibine kattı.

 • Patrick Vien; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki…
  PATRICK VIEN

  PATRICK VIEN

  A+E International, Yönetici Direktör

  Patrick Vien; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki (EMEA) tüm A + E şirketlerinin Yönetici Direktörü rolünü üstlenmektedir. Patrick Vien, Birleşik Devletler dışındaki tüm ülkelerin TV kanallarında programlama stratejisi, satın alma süreçlerine ve üretime öncülük eder ve uluslararası pazarlamayı denetlemekle birlikte, Vien 220 bölgedeki faaliyetlerle küresel içerik satış grubunu denetler.

  Daha önceleri Vien, VICE Media ile ortaklaşa çalışan global, modern bir içerik stüdyosu olan Pulse Films’in başkanıydı. Pulse’un son işleri  arasında Beyonce’un HBO Lemonade ve Cannes’ın “Prix du Jury” filmi “American Honey” yer almaktadır.

   

  Bugüne kadar  Vien, televizyon dizisi üretimi, film geliştirme, kitap yayıncılığı, perakende ve dijital ürünlerin gözetimini içine alan Tyra Banks Company’nin (TBC) Başkan ve COO’su idi.

   

  TBC’den önce, Warner Music International’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olan Patrick Vien, Warner Music bünyesi altında 500’den fazla kayıt sanatçısı bulunan 50 ülkenin stratejilerini, ticari operasyonlarını ve genel yönetimini denetledi.

   

  NBC Universal’in Global Networks Başkanlığı görevini yaptıktan sonra Warner Music’e katılan Vien, NBCU’nun Avrupa, Asya ve Güney Amerika’daki televizyon kanallarını yönetti. Programlama, pazarlama ve ticari operasyonları denetledi ve dünya çapında platformlar için yeni TV kanalları oluşturmakla görevlendirildi. Vien ayrıca Sundance Channel ve HBO Asia gibi Universal Studios’un TV ortak girişimlerini yönetti.

   

  NBC Universal’e katılmadan önce Universal’in Televizyon Şirketleri Başkanlığı görevini üstlendi ve burada ABD’nin kurulduğu ve başlattığı pop kanal kültürü TV kanalı TRIO ve Newsworld International gibi kablolu ağları yönetti.

   

   

 • 1992 yılında Esra Oflaz Güvenkaya New York'da…
  ESRA OFLAZ GÜVENKAYA

  ESRA OFLAZ GÜVENKAYA

  MCD Medya Başkan ve Lifetime Türkiye Başkanı

  1992 yılında Esra Oflaz Güvenkaya New York’da okurken, kariyerine New World International tarafından yayınlanan “Cesur ve Güzel” dizisinde stajyer olarak başladı.

  1992 yılında Türkiye’ye döndüğünde, aile şirketleri olan Medyavizyon Ltd. şirketinde Programlama ve Satın Alma Müdürü olarak çalıştı ve ardından yabancı TV kanallarının Türkiye’de tanıtımı ve yerelleştirmesi konusunda uzmanlaşmaya karar verdi.

  1998 yılında Oflaz Güvenkaya MCD Görüntülü A.Ş. ortak şirketini kurdu, National Geographic kanalını Türkiye’ye getirdi ve bu kanalı yerelleştirdi.

  Eurosport, RTL, Sat 1, Travel, MTV, VH1, Euronews, ve Pro 7 kanallarının da içinde bulunduğu pek çok yabancı TV kanalının temsili sonrasında, Nickelodeon kanalının yayın lisansı haklarını aldı ve 2005 yılında Nickelodeon Turkey kanalının lansmanını yaptı. 1 Mayıs 2005 tarihinde Nickelodeon Europe tarafından bir başarı ödülü aldı.

  Aynı yıl, Esra Oflaz Güvenkaya yalnızca Avrupa’nın kanalı olan Pan-European spor kanalını temsilen Türkiye’de Eurosport kanalının lansmanını yaptı ve Eurosport ve Eurosport 2 kanallarını 24 saat yayın yapan canlı yayın spikerleri ile yerelleştirdi. Kendisine Eurosport tarafından bir başarı ödülü verildi. Sn. Güvenkaya ayrıca Pan European Eurosport Channels ve global Discovery Channels için Türkiye’de reklam, sponsorluk ve etkinlik haklarını da aldı.

  2006 yılında, MTV’nin Türkiye’deki lisans vericisi olarak MTV Türkiye kanalını kurdu. Ayrıca 23 Ekim 2006 tarihinde kendisine MTV Europe tarafından bir başarı ödülü verildi.

  Aynı yılın Mayıs ayında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’de daha fazla yabancı medya yatırımı yapılması konusunu görüşmek üzere MTV Türkiye lansmanı öncesinde Miacom Mogul Sumner Redstone ve MTV Türkiye’nin lisans vericisi Sn. Esra Oflaz Güvenkaya ile Ankara’da bir araya geldi.

  Aynı yıl, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Live 8 ve Yoksulluğa ilişkin G8 zirvesine yönelik MTV Europe kanalında yayınlanan Sn. Esra Oflaz Güvenkaya ile yapılan röportaja katıldı. Röportaj Bill Clinton, Tony Blair, Mandela, Bill Gates’in röportajları ile birlikte MTV’nin “Switched on” Programında yayınlandı.

  2008-2009 yıllarında, Sn. Esra Oflaz Güvenkaya Türkiye’nin Avrupa Müzik Ödülleri yarışmasına katılmasını sağladı. Emre Aydın ve ardından da Manga grubu hayran kitlesinin oyları ile birincilik ödüllerini kazandı. Bu yarışma sayesinde, Türk sanatçılar Avrupa’da duyulma ve Beyoncé, Katy Perry, Paul McCartney v.b. gibi sanatçılar ile aynı sahneyi paylaşma şansı yakaladılar.

  2008-2010 yılları arasında, MTV Türkiye “Türkiye’nin En İyi TV Kanalı” ve “En İyi İletişim” dahil olmak üzere sayısız ödül ile tanıştı.

  Esra Oflaz Güvenkaya 2008 yılının Temmuz ayında “Sinema TV” olarak adlandırılan pay tv sinema kanalının, ardından da Sinema TV 2, Sinema TV Family, Sinema TV Action, Sinema TV 1001kanallarının ortak kurucusu ve bir ortağı oldu.

  2009 yılında BBC kanallarının temsiline başladı, BBC HD ve BBC Knowledge kanallarını Türkiye’ye tanıttı ve yerelleştirilmiş sürümlerinin lansmanını yaptı.

  2009 yılında, medyada Güçlü bir kadın olarak tanındı.

  O yıl ayrıca “Sci-Tech TV” adlı Türkiye’nin ilk yerel bilim ve teknoloji kanalını kurdu.

  2012 yılının Şubat ayında, çocuklara yönelik Kidz TV kanalını kurdu, günlük yayınlar yapan Kidz TV’de BBC’nin CBeebies çizgi film ve canlı şovların lansmanını yaptı.

  2016 yılının Mart ayında, Nisan 2016 tarihinde lansmanı yapılan A&E Networks ve Lifetime Turkey JV kanallarının iş ortağı oldu. Lifetime Türkiye Kanalı 18 milyon hanaye ulaşarak Türkiye’nin tüm platformalarında yayınlanmaktadır. Lifetime Türkiye Türkiye’deki tek kadın odaklı kanaldır.

  2016 yılının Aralık ayında, “Entertainment Power 100 kapsamında Hollywood Kadın Muhabirleri” Ödülleri programına davet edilmiş ve Lifetime Türkiye’yi temsil etmiştir.

   

  Oflaz Medya Grubunun ortak kurucusudur

  MCD Medya A.Ş.’nin Başkanıdır

  Eurosport Türkiye kanalının Başkanıdır

  MCD :  Multi Channel Developers – Türkiye Bağımsız İçerik Platformu-  MCD Görüntülü A.Ş., MCD A.Ş. –-  www.mcd.com.tr

  Lifetime Türkiye Başkanıdır

   

 • Davor Bruket, Zagreb merkezli…
  DAVOR BRUKETA

  DAVOR BRUKETA

  Bruketa&Zinic&Grey , Kreatif Direktör

  Davor Bruket, Zagreb merkezli Bruketa&Žinić&Grey reklam ajansının kreatif direktörüdür. Ajansı, Nikola Zinic ile beraber 1995 yılında Bruketa&Žinić OM olarak kurdu. Ajans 2017’de Grey Group’a katıldığında adi Bruketa&Žinić&Grey değiştirildi. Bruketa&Žinić OM reklamcılık ve tasarım alanlarında 450’den fazla ödül almıştır. B&Z, 2014 yılında Advertising Age tarafından “Yılın Uluslararası Bağımsız Ajansı” seçilmiş, Campaign tarafından ise dünyanın lider bağımsız ajansları listesine girmiştir. 2012 yılında B&Z Effie Effectiveness Index’te bağımsız ajanslar kategorisinde 2. sıraya girdi.

  Bruketa, New York Cresta Awards Grand Jury’nin kalıcı üyesidir. Red Dot, D&AD London, New York Festivals ve Graphis gibi prestijli yarışmalarda da jürilik yapmıştır. London International Awards’da Güneydoğu Avrupa’dan gelen ilk jüri başkanı olmuştur.

 • Jord Nikov, JANDL’in dijital kreatif…
  JORD NİKOV

  JORD NİKOV

  JANDL, Yaratıcı Dijital Direktör

  Jord Nikov, JANDL’in dijital kreatif direktörüdür. Slovakia’daki en genç kreatif direktörlerden olan Nikov, Slovakya’ya ilk Cannes Lions ödülünü kazandırmış olan JANDL şirketinde çalışıyor. Nikov, 11 senedir dijital reklamcılık ve pazarlama sektöründe çalışıyor. Wiktor Leo Burnett, MUW Saatchi & Saatchi ve Mayer/McCann Erickson şirketlerinde Telekom, Orange ve global moda markası Nehera gibi müşterilerle çalıştı. Orta ve Doğu Avrupa ülkeleri için fikirler üretip dijital stratejiler tasarlamanın dışında kendi YouTube Vlog’unda dijital pazarlama ve reklamcılık hakkında çeşitli konularla ilgili konuşuyor.

 • Noha Wagih Bashir, Facebook&Instagram ın…
  NOHA WAGIH BASHIR

  NOHA WAGIH BASHIR

  Facebook, EMEA Bölgesi Eğitim Direktörü

  Noha Wagih Bashir, Facebook&Instagram ın eğitim markası olan bölgedeki Facebook  Blueprint in de yönetiminden sorumludur. Bu görevinden önce, Visa CEMEA da Dijital ve Sosyal Medya biriminin başkanlığını  ve öncesinde  Impact Proximity Dubai nin sosyal medya başkanlığını üstlenmiştir.

  Uzun yıllar Vancouver, Kanada da yaşadıktan sonra Kahire de işletme eğitimi almıştır. Astronomi ve felsefe konularına ilgi duyan Bashir, son 6 yıldır Dubai de yaşamakta ve  boş zamanlarında seyahat etmekten ve kitap okumaktan hoşlanmaktadır.

 • Hamilton, yaratıcılıktan ilham alarak ve…
  MARK HAMILTON

  MARK HAMILTON

  Facebook, MEA Bölgesinden Sorumlu Pazarlama Müdürü

  Hamilton, yaratıcılıktan ilham alarak ve meraktan güç alarak dünyayı daha açık ve bağlı hale getirmeye odaklıdır.

  Facebook’un Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’deki pazarlama stratejilerini yöneterek Facebook ve Instagram markalarını geliştirmektedir.

  İş ortaklarına Facebook platformunu ve çözümlerini daha iyi anlamak ve mobil dünyaya geçişlerini optimize etme konusunda yardımcı olmak tutkularından biridir.

  Hamilton Facebook’tan önce medya ve reklamcılıkta 15 seneyi askın bir süre çalışmış, Coca-Cola, Procter & Gamble ve Microsoft gibi müşterilerle EMEA bölgesinde ve gelişen pazarlarda global ve bölgesel marka stratejilerini geliştirmek için çalışmalar yürütmüştür.

   

 • Rupert Younger Finsbury’nin eş kurucusu ve…
  RUPERT YOUNGER

  RUPERT YOUNGER

  Oxford Üniversitesi, Direktör

  Rupert Younger Finsbury’nin eş kurucusu ve global direktörü ve Oxford Üniversitesi Centre for Corporate Reputation’nin kurucusu ve direktörüdür. Kurumsal itibarin yaratılması, yönetilmesi, yok edilmesi ve baştan yaratılması konusunda global bir uzmandır. Rupert’in gorusleri ve yaptigi isler BBC, CNN, Financial Times, The Wall Street Journal ve Times of London gibi önemli haber kaynaklarında sürekli yayınlanmaktadır. Son 20 yıldır Finsbury’nin önemli itibar ve global iletişim kampanyalarını yönetmiştir.

   

  Rupert Oxford Üniversite’sinin Socially Responsible Investment Committee of Council’ini yönetmektedir ve Worcester Üniversitesi, Oxford Üniversitesi ve St. Antony’s Üniversitelerinin  kıdemli Common Rooms üyesidir. Bir uluslararası mayın temizleme organizasyonu olan The HALO Trust’ın mütevelli üyesidir. Rupert, 2013-14 yılları arasında Kraliçe Elizabeth II tarafından Hampshire bölgesinin kıdemli şerifi ilan edilmiştir. Aynı zamanda İskoçya’da Kraliçe’nin güvenliğinden sorumlu olan the Royal Company of Archers’in üyesidir.

   

 • Markus Spiller 25 yılı aşkın süredir dijital…
  MARKUS SPILLER

  MARKUS SPILLER

  UX/UI Accenture Interactive Delivery, Orta Avrupa Başkanı

  Markus Spiller 25 yılı aşkın süredir dijital pazarlama alanında uzmanlık kazanmış, pek çok interaktif işlere imza atmıştır. 2014 yılında Accenture’a katılmadan önce lider çizgi üstü, çizgi altı ve dijital ajanslarda çalışmış, şirketlere interaktif marka ve satış iletişimi, kampanya yönetimi ve kreatif strateji gibi alanlarda danışmanlık yapmıştır. CRM, Ticaret, Sosyal, Araştırma, Reklamcılık, PR, İçerik ve Kurumsal gibi pek çok departmanlar arası dijital danışmanlık yapar. Marka ve tüketici odaklı düşünce ile üst düzey dijital marka, program ve kampanya danışmanlığını birleştirerek iş uzmanları, tasarımcılar ve teknoloji uzmanlarından oluşan takımlar yaratıp yönetir. Bu takımlarla özgün deneyimler yaratmak üzere çalışmalar yapmaktadır.

  Spiller, Accenture’ın Accenture Interactive Delivery DACH Practice for UI Design & UI Deparment programını yönetmektedir. Aynı zamanda EALA Frontend Capability programına da eş yöneticilik yapar.

 • Saygı değer bir danışman, konuşmacı ve…
  JONATHAN FERRAR

  JONATHAN FERRAR

  OCHRE ROCK LTD., Kurucu ve CEO

  Saygı değer bir danışman, konuşmacı ve yazar olan Jonathan Ferrar, IK stratejisi, IK analitiği ve iş geleceği konularında şirketlerle çalışıyor.

  Müşterilerine iş performansını yükseltecek insan kaynakları stratejileri belirlemelerinde yardımcı oluyor ve insan kaynakları liderleri ile daha analitik odaklı bir karar verme sürecine erişmeleri üzerine çalışmalar yürütüyor. Özellikle, IK teknolojileri ve IK analitik şirketlerinin kurul üyeleri ve CEO’larına, Chief Human Resources Officerlar’i ve diğer müşterileri için strateji geliştirmelerinde yardımcı oluyor.

  Ferar, 2014 yılında LinkedIn’in “Global Top HR Analytics Influencers” listesinde, 2015 yılında Jibe’in “15 HR and People Analytics Experts to Follow” listesinde ve 2017’de ise Sage People’in “20 Experts in People Analytics” listesinde yer aldı.

  Ferrar’in eş yazarlığını yaptığı “The Power of People” (Pearson FT Press, Mayıs 2017) kitabı başarılı organizasyonların IK analitiğini kullanarak nasıl iş performanslarını arttırabileceklerini anlatıyor.

  Ferrar, 25 sene boyunca IBM, Andersen Consulting (Accenture) ve Llyods Bank gibi kurumsal şirketlerde çalıştı. Kurumsal kariyerinin 11 senesi boyunca direktörlük ve müdür yardımcılığı yaptı. Pek çok ülkede çeşitli ekiplerle çalışarak kar ve zarar yönetimi yaptı ve multi-$100 milyon dolarlık bütçeleri yönetti. Ferrar, dünyanın en büyük ve saygın şirketlerinin Chief HR Officerlar’i ile  çalışarak onlara nasıl etkili IK stratejileri, yöntemleri ve teknolojileri uygulayabileceklerini gösterdi.

  Ferrar lisans ve yüksek lisansını University of Cambridge’de tamamladı. Kingston Business School’dan IK yönetimi diplomasi bulunan Ferrar, Chartered Institute of Personnel and Development’in sözleşmeli üyesidir.

   

 • Geleneksek Olmayan Marka ve Pazarlama…
  SAID BAAGHIL

  SAID BAAGHIL

  Marka ve Pazarlama Danışmanı, Yazar

  Geleneksek Olmayan Marka ve Pazarlama danışmanı Said Baaghil, sıra dışı fikirleriyle şirketleri, hedef kitlelerine ulaşma ve sürdürülebilir markalar inşa etme konularında yeniden düşünmeye teşvik etmektedir. Ancak uzmanlığı, korkaklara göre değildir. Müşterileri; geleneksel kalıpları yıkarak, işletmelerini dönüştürerek ve bunun sonucunda bulundukları kategoriye hakim markalar yaratarak rakiplerinden çarpıcı derecede farklı olma cesaretine sahip olan ve lider kurumlarda görev yapan CEO’lardan ve CMO’lardan oluşmaktadır.

  ‘İşletmeyi Dönüştüren Adam’ olarak bilinmektedir. Baaghil, markanın beyni ile kalbine kolayca girebilme ve fırsatları en iyi şekilde kullanmak için yenilikçi bir yol haritası çizebilme yeteneğine sahiptir. Markaları birer insan olarak görmektedir. Markanın, tatmin edilmediği takdirde yaşayamayacağına ve müşterilerin markanın vaadini her gün deneyimlemesi gerektiğine inanmaktadır. Ona göre iyi bir şekilde inşa edilmiş markalar ebedidir. Bu bağlamda şirketler, Baaghil’e marka bilimindeki derin bilgi birikimi ve sürekli büyümeyi sağlayan pazarlama stratejileri oluşturma yeteneği nedeniyle güvenmektedir.

  25 yılı aşkın tecrübesiyle Femi9, Vivid Flair ve Code Red gibi en kârlı ve sürdürülebilir yerel ve uluslararası markaların bazılarını dönüştürmüş ve bunların piyasaya sürülmesine yardımcı olmuştur. Bunların yanı sıra Tadawul (Suudi Arabistan Borsası), Savola, Al Muhaidib (Mayar), Al Khabeer Capital, Makkah Techno Valley Co. (MTVC) gibi birçok şirketi  bilgi ve tecrübeyle dolu unutulmaz bir marka yolculuğuna çıkarmıştır.

  “The Power of Belonging”in de aralarında olduğu üç kitabın yazarı olan Baaghil, birçok kitabın da ortak yazarıdır.

  Marka ve pazarlamaya sunduğu eşsiz yaklaşım sayesinde Baaghil, ünlü pazarlama uzmanı Dan Hill’in “Emotionomics” adlı kitabında ve saygın marka stratejisi uzmanı ve yazar Libby Gill’in “Capture the Mindshare and the Market Share will Follow” kitabında kendine yer bulmuştur. BrainReserve CEO’su fütürist Faith Popcorn, Baaghil ile pazar trendleri üzerine bir röportaj yapmıştır. Dünyaca ünlü marka danışmanlık firması Siegel+Gale, yakın zaman önce Baaghil ile Orta Doğu’da markalaşma üzerine bir söyleşi gerçekleştirmiştir.

  Baaghil, marka ve pazarlama konularında New York, Hong Kong, Amsterdam, Riyad ve Doha’nın da aralarında bulunduğu dünyanın birçok yerinde konuşma yapmıştır. Ayrıca Birleşik Krallık’taki Campaign dergisinde ve Dubai merkezli lider pazarlama dergisi Gulf Marketing Review’da (GMR) yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Baaghil düzenli olarak Orta Doğu’nun ilk sadece internette yayınlanan iş dergisi olan, GMR’nin kardeş kuruluşu Kippreport’ta yazmaktadır.

 • 2000 yılından beri Marek, Nielsen’deki…
  MAREK RUDEK

  MAREK RUDEK

  Nielsen, İnovasyon Bölümü Partneri & Direktörü

  2000 yılından beri Marek, Nielsen’deki çeşitli görev ve pozisyonlarında keyifli bir şekilde çalışmayı sürdürüyor. Fakat geçtiğimiz birkaç sene içerisinde gerçek tutkusu başarıyla geliştirip piyasaya sürdüğü paketlenmiş tüketici ürünleri yenilikleri oldu. Marek, Orta ve Doğu Avrupa’da piyasaya sürdükleri birkaç başarılı inovasyon ile gurur duyar.

   

  Ayni zamanda Marek, üniversitede Fen Bilimleri ve Market Araştırmaları Bölümü’nden mezun olmuştur.

   

 • Oya Canbaş, Güney Afrika Pretorya şehrinde…
  OYA CANBAŞ

  OYA CANBAŞ

  Bayer, Tüketici Sağlığı İngiltere ve İrlanda Ülke Müdürü

  Oya Canbaş, Güney Afrika Pretorya şehrinde dünyaya geldi. Kendisi 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesinden mezun olmuştur.2015 yılında Bayer Consumer Care (Tüketici Sağlığı) Birimi Türkiye Ülke Müdürlüğü’ne getirilen Oya Canbaş, Bayer’e geçiş yapmadan önce P&G ve Gilette’de pazarlama bölümünde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Kendisi evli olup, iki çocuk sahibidir. 2,5 yılı aşkın bir süredir Bayer’in tüketici sağlığı ürünlerinin Türkiye’deki tüm satış ve pazarlama süreçlerinden sorumlu olan Canbaş, 1 Eylül tarihinden itibarense aynı görevi İngiltere’de sürdürmeye başlamıştır.

 • Bilişim sektöründeki kariyerine 1989’da…
  MURAT KANSU

  MURAT KANSU

  Microsoft Türkiye, Genel Müdür

  Bilişim sektöründeki kariyerine 1989’da başlayan Kansu, 2003 yılında Microsoft Ortadoğu ve Afrika yönetim ekibine katıldı. 2003-2015 yılları arasında Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde sırasıyla Sunucu Yazılımlarından Sorumlu Birim Yöneticisi, Operasyonlardan Sorumlu Direktör, Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Direktör ve son olarak da Cihaz Üreticileri ve İş Ortakları’ndan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yaptı. Kansu, 1 Eylül 2015 itibarıyla Microsoft Türkiye Genel Müdürü oldu.

  Bilişim sektöründeki kariyerine 1989’da başlayan Kansu, Microsoft’a katılmadan önce HP’nin finans sektörü çözümlerinin pazarlamasından dünya çapında sorumluydu.

  Murat Kansu İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur.

 • Garanti Bankası’nda Dijital Bankacılık,…
  DİDEM DİNÇER BAŞER

  DİDEM DİNÇER BAŞER

  Garanti Bankası Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

  Garanti Bankası’nda Dijital Bankacılık, Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi, Müşteri Deneyimi ve Memnuniyeti, Sigorta ve Emeklilik Koordinasyon ve Çağrı Merkezi yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Didem Dinçer Başer, bankanın dijital dönüşümüne liderlik etmektedir. 2012 yılından beri Genel Müdür Yardımcılığını yürüten Başer, aynı zamanda Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş, Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. ve Garanti Bilişim Teknolojisi ve Tic. A.Ş’de Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

  Başer, Garanti Bankası’ndaki görevine 2005 yılında  Bireysel Bankacılık İşkolu Koordinatörü olarak başladı. Daha evvelinde ise 7 sene çalıştığı McKinsey&Company global yönetim şirketinde Associate Partner olarak görev yapmaktaydı.

   

  1995 yılında iş yaşamına başlayan Başer, University of California Berkeley Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden yüksek lisans ve Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden lisans derecelerine sahiptir.

 • Ali Batı bir çok ilke imza atarak Türk…
  ALİ BATI

  ALİ BATI

  Leo Burnett Bucharest, Kreatif Başkan

  Ali Batı bir çok ilke imza atarak Türk reklamcılığının uluslararası alanda kendine bir yer edinmesine öncülük eden isimlerden biri oldu. Cannes Lions, Eurobest, New York Festivals, Epica Awards, Golden Drum ve Kristal Elma da dahil, 100’ün üzerinde ulusal ve uluslararası ödül kazandı. Çalışmalarının etkinliği, aldığı birçok Effie ödülüyle de tescillendi.
  Sektördeki birinci yılında Türkiye’ye Cannes Lions’daki ilk başarısını kazandırdı. Bu ödülle aynı zamanda Cannes’da ödül kazanan en genç Türk yaratıcı oldu. 2010 yılında Lürzer’s Archive tarafından dünyanın en iyi sanat yönetmeni seçildi. Aynı yıl, çalışmasıyla derginin kapağında yer aldı. DDB&Co’nun Cannes Lions’ta yılın ajansı sıralamasında 3. sırada yer almasında önemli pay sahibi olarak, Türkiye’ye bu alanda en büyük başarısını kazandıran ekipte yer aldı. Golden Drum’da Türkiye’ye ilk uluslararası Grand Prix’sini getiren çalışmaya imza attı ve ekibiyle beraber yılın ajansı ünvanını kazandı.

  Marmara Üniversitesi’nde Grafik Tasarım, Parsons’ta Design and Technology okudu. 2 master, 1 doktora sahibi. Daha önce Türkiye, İtalya, İngiltere, Amerika’da çalışan Ali, şu anda kariyerine reklam yönetmeni ve Leo Burnett Bucharest’in Chief Creative Officer’ı olarak devam ediyor.

 • Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası…
  CÜNEYT BAŞARAN

  CÜNEYT BAŞARAN

  BloombergHT, TV Genel Yayın Yönetmeni

  Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi’nde tamamladı. Kariyerine finans sektöründe başlayan Cüneyt Başaran, İstanbul’da ABank ve BNP’de trader olarak görev aldı. Daha sonra Londra’ya yerleşip Commerzbank ve Standard Bank’ta Türkiye Masası Şefi pozisyonunda çalıştı. 2010 yılında medya sektörüne geçti. Halen Bloomberg HT Televizyonu ve Bloomberght.com Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinin yanı sıra Gazete Habertürk’te köşe yazıları yazmaya devam ediyor.

 • Marmara Üniversitesi Sigorta Bölümü…
  GÖKHAN ŞEN

  GÖKHAN ŞEN

  Bloomberg HT, Ekonomi Koordinatörü

  Marmara Üniversitesi Sigorta Bölümü mezuniyeti sonrası, 2007 yılında Finans Bölümü üzerine master yaptı. 2007 yılında Ata Yatırım’da Yatırım Danışmanı olarak kariyerine başladı, 2009 yılından itibaren Fon ve Portföy Yöneticisi olarak devam etti. 2010-2013 yılları arasında Bloomberg HT’de Araştırma Müdürü olarak görev aldı. 2013-2014 yılları arasında AK Yatırım’da Uluslararası Piyasalar Araştırma Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. Şu an Bloomberg HT Televizyonu’nda Ekonomi Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir.

   

 • Gazeteci bir babanın kızı olarak dünyaya…
  ASLI ŞAFAK

  ASLI ŞAFAK

  Bloomberg HT Programcısı, Gazeteci-Yazar

  Gazeteci bir babanın kızı olarak dünyaya geldi. Armut dibine düştü, gazeteci oldu. Uzman gazeteci olmak istedi, Mülkiye’de ekonomi okudu. Okurken çalışmaya başladı. Önce gazetelerin, ardından televizyonların rahleyi tedrisinden geçti. Uzun yıllar Ankara’da muhabirlik yaptı, haber programları hazırladı, sundu. Ülkeyi yönetenlerle röportajlar gerçekleştirdi. 7 yıl Londra’da yaşadı, köşe yazdı. 2010 yılından bu yana İstanbul’da, Bloomberg HT Televizyon’unda ekonomi anlatıyor. Anlatmaya radyoda da devam ediyor. Üniversitede ekonomi dersleri veriyor. “Bana Bana Hep Bana” kitabının yazarıdır.

 • Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul…
  AÇIL SEZEN

  AÇIL SEZEN

  Bloomberg HT Radio, Genel Yayın Yönetmeni

  Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı. 2010 yılında anchor olarak  kadrosuna katıldığı Bloomberg HT’de, bu görevine ek olarak Radyo Genel Yayın Yönetmenliği görevini de yürütmektedir. Daha öncesinde Vatan Gazetesi Ekonomi Müdürlüğü yaptı, uzun yıllar Doğuş Medya Grubu ve Sabah Gazetesi’nde ekonomi ve finans alanında haberci ve yönetici olarak çalıştı. 2006-2015 yılları arasında Gazeteport ve The Lira adlı haber ve finans sitelerinde yönetici ortak olarak görev üstlendi.

 • Profesyonel kariyerine FIFA 1990 Dünya Kupası…
  FRANK T. LEENDERS

  FRANK T. LEENDERS

  FIBA Medya ve Pazarlama Hizmetleri, Genel Direktör

  Profesyonel kariyerine FIFA 1990 Dünya Kupası sırasında ISL Marketing’ de başlayan Frank Leenders, uluslararası spor pazarlaması alanında en üst seviyede tecrübeye sahip profesyoneldir.

   

  ISL Marketing’de başladığı görevinden sonra 1992 yılında UEFA Şampiyonlar Ligi’nin kurucusu olan TEAM Marketing şirketine geçti ve burada Şampiyonlar Ligi’nin geliştirilmesi ve büyümesine öncülük etti. Pazarlama ve Operasyon departmanlarında çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra 1998-2001 yılları arasında yayıncılık alanına geçen Leenders, TelevizyonSatış ve Prodüksiyon departmanlarında görev aldı.

   

  2001 yılında Sky Italia televizyonunda Spor Yayın Hakları Satın Alma Direktörü olarak Roma’ya taşınan Frank Leenders, bu süreç boyunca spor içerikli yayınların satın alımından sorumlu oldu.

  2002’de TEAM Marketing’e Genel Müdür olarak geri döndü ve 2005 yılında Yönetim Kuruluna atandı.

  2010 yılında TEAM’den ayrılıp kendi bağımsız spor pazarlama şirketi olan Value-Experience’i kurdu.

  2012 senesinde İsviçre’de Uluslararası Basketbol Federasyonu FIBA için medya ve pazarlama birimini kuran Leenders,  şuan da FIBA Medya ve Pazarlama Hizmetleri Genel Direktörü olarak görev yapmaktadır.

  St.Gallen Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Frank aynı zamanda Milano’da ki Bocconi Üniversitesi’nde MBA yapmıştır.

 • Google’ın Biletleme, Spor ve Canlı…
  MIKE LORENC

  MIKE LORENC

  Google, Biletleme, Spor ve Canlı Etkinlikler Bölüm Başkanı

  Google’ın Biletleme, Spor ve Canlı Etkinlikler bölümünün başında yer alan Mike Lorenc, Google’a gelir yaratacak çeşitli iş kolları ve projelerin üretilmesine öncülük eden isimdir.

   

  Chicago’da bulunan Loyola Üniversitesi’nin Pazarlama ve Uluslararası İşletmecilik bölümünden mezun olan Lorenc, Google’ ın spor, eğlence, müzik ve biletleme alanında yer alan stratejik partnerleriyle olan ilişkilerin yürütülmesinden sorumludur. Kurumun bünyesinde bulunan markalara Canlı Etkinlikler  kategorisi özelinde yeni reklam çözümleri ve ürün geliştirme konularında önemli hizmetler verdi.

  11 yıl önce Google lokal ofislerinden birini aktive etmek için Ann Arbor’a taşınan Lorenc, bu süreçte Google Polonya’nın kurulmasına da aracılık ederken aynı zamanda da Google Canada  satış ekibinin başında yer aldı.

  Michigan State Üniversitesi’nde Video ve Dijital Pazarlama dersleri veren Mike Lorenc, Eastern Michigan Üniversitesi  “Dijital Etkileşim Merkezi” nde de Baş Danışmanlık görevini sürdürmektedir.

  Halen Ann-Arbor, Michigan’da ikamet eden ve Spor/Eğlence sektöründe çalışmaktan son derece şanslı olduğunu dile getiren Mike Lorenc, AFC Ann Arbor- Minor Lig Futbol Takımının kurucusu ve oğlunun oynadığı U-10 takımının teknik direktörlüğü görevini de yürütmektedir.

 • Jeff Ehrenkranz, Octagon’un Pazarlama…
  JEFF EHRENKRANZ

  JEFF EHRENKRANZ

  Dünyanın En Büyük Spor Ajansı Octagon’ un Uluslararası Pazarlama Başkanı

  Jeff Ehrenkranz, Octagon’un Pazarlama Birimi’nin ve New Business Avrupa ve Asya-Pasifik bölgelerinin pazarlamadan sorumlu başkanıdır. 20 yıldır şirketin bir parçası olan Jeff, 2017 yılının ikinci yarısında Avrupa, Orta Doğu ve Hindistan’ın denetlendiği EMEI (Avrupa, Orta Doğu ve Hindistan) Genel Müdürlüğü pozisyonundan Uluslararası Pazarlama Başkanlığı pozisyonuna terfi etti. Bu pozisyona Octagon’un Amerika’da ki merkezinde yaptığı ve ajansın Pazarlama Çözümleri ve Entertainment birimlerini yönettiği Genel Müdür Yardımcılığı görevinden sonra geldi. Bu birimlerin işlerini başarıyla yöneten müşterilerine çeşitli hizmet önerileriyle ve ürün kategorileriyle destekleyerek sektörün en iyi strateji uzmanlarından birisi olarak ünlendi. Ehrenkranz Asya, Avusturalya ve Avrupa’da Octagon için birkaç yıl çalıştı ve yüksek bir global tecrübeye sahip oldu.

  Jeff, geniş sektör bilgisi dahilinde futbol, ragbi, golf, olimpiyatlar, motor sporları, müzik ve film gibi birçok farklı kategoride sponsorluk yatırımlarıyla pekçok şirkete hizmet vermiştir.

  2011 yılında etkili ve yenilikçi bir kanaat lideri olarak yetenekleri , SportsBusiness dergisi tarafından spor sektöründeki en büyük onurlardan biri olarak görülen “Forty Under 40” (40 yaş altı en iyi 40) listesine dahil olmasıyla onaylanmıştır.

  Jeff Londra’da karısı Brianne ve oğulları Seamus ve Rory ile birlikte yaşamaktadır. Kendisi Tufts Üniversitesi’nde Politika Bilimi Lisans Programını ve Columbia Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır.

 • Sanem Oktar, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nin…
  SANEM OKTAR

  SANEM OKTAR

  directComm Marketing Group & Limonsocial, Kurucu Ortak

  Sanem Oktar, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine 1993 yılında Colgate Palmolive Türkiye’de başlayan Sanem Oktar bir seri kadın girişimcidir. 1997 yılında ilk şirketi Tribeca İletişim Danışmanlığı’nı kurdu. İki yıl sonra  satış ve pazarlama destek hizmetleri veren Tribal Satış ve Pazarlama Destek Hizmetleri’nin kurucu ortağı olan Sanem Oktar, 2000 yılında da veri tabanına dayalı pazarlama şirketi directCom şirketini kurdu. 2002 yılında birebir pazarlama konusunda danışmanlık veren dünyanın önde gelen şirketlerinden Peppers&Rogers Türkiye ofisinin kurucu ortakları arasında yer aldı. Sanem Oktar, 2011 yılında da Limonsocial sosyal medya ajansını kurdu. Şuan CRM, Etlinlik, Dijital Pazarlama konusunda entegre pazarlama çözümleri sunan directComm Marketing Group ve Limonsocial şirketlerinde yönetici ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş yaşamını sürdürmektedir. Sanem Oktar, içinde bulunduğu sektörü geliştirmek adına, 2005 yılında kurulan DPİD’in 12 kurucu üyesinden biri oldu ve 2007-2009 yıllarında DPİD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. İletişim, satış ve pazarlama danışmanlığı konusunda Türkiye’nin belli başlı markaları ile farklı sektörlerde çalışan Sanem Oktar, kariyeri boyunca ulusal ve uluslararası birçok farklı marka ile çalıştı. Sanem Oktar evli ve iki kız çocuğu annesidir.

 • Ebru Özgüç, 1995 – 2011 yılları arasında…
  EBRU ÖZGÜÇ

  EBRU ÖZGÜÇ

  Vodafone Türkiye, Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü

  Ebru Özgüç, 1995 – 2011 yılları arasında 3M’de görev yapmış ve çeşitli yöneticilik görevlerini üstlenmiştir. 1995 – 2000 yılları arasında Satış ve Pazarlama departmanlarında görev yapan Özgüç, sırasıyla 2000 – 2003 yılları arasında 3M Fransa’da Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan sorumlu Pazarlama Müdürü olarak Paris’e yerleşmiştir.

  Ardından 3M Türkiye İcra Kurulunda yer almış ve 2004-2006 yılları arasında 6Sigma Kara Kuşak görevini üstlenmiştir. 2006 – 2009 yılları arasında Kurumsal Pazarlama, Kurumsal İlişkiler ve IT Direktörü olarak görev yapan Özgüç, 3M ‘de 2009 – 2011 yılları arasında Satış ve Pazarlama Direktörü rolünü üstlenmiştir. 2012 yılında Vodafone’da Kurumsal Pazarlama Direktörü görevine atanan Özgüç, bu görevde Vodafone Türkiye’nin iş dünyasının dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonunda önemli rol oynayan “Yarına Hazırım”, “Dijitalleşme endeksi” ve ve kurum ve bireylere ilham veren Dijital Dönüşüm Zirvesinin lansmanına liderlik etmiştir.

  2016 yılından beri Vodafone Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü olarak çalışmaktadır. Özgüç, Ankara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Fransa’da bulunan European Üniversitesinde Uluslararası İşletme alanında MBA yapmıştır. 12 yaşında ikiz erkek çocuk sahibidir.

 • Nüzhet Algüneş, Boğaziçi Üniversitesi…
  NÜZHET ALGÜNEŞ

  NÜZHET ALGÜNEŞ

  BPN Istanbul, CEO

  Nüzhet Algüneş, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi 94’ mezunudur. Mezuniyetinin hemen ardından katıldığı Unilever’de 7 yıl boyunca Satış, Pazarlama ve Medya departmanlarında yöneticilik yapmıştır.

  2001-2002 döneminde hayallerinin peşinde koşarak bir süre Universal Music Türkiye’nin Genel Müdür Yardımcılığı’nı yaptıktan sonra pazarlama iletişimi dünyasına geri dönmüş ve Mindshare, Mobilera, OMD gibi uluslararası ajanslarda medya satınalma/planlama, iş geliştirme, marka iletişim stratejileri ve dijital pazarlama alanında kariyerine devam etmiştir.

  BPN Istanbul’da çalışmakta, MediaCat dergisindeki köşesinde iletişim dünyasının bugünü ve geleceği üzerine yazılar yazmakta, fırsat buldukça seminer ve panellerde konuşmacı/eğitmen olarak yer almaktadır.

 • Galatasaray Üniversitesi İletişim…
  PROF. DR. KEREM RIZVANOĞLU

  PROF. DR. KEREM RIZVANOĞLU

  Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi, Xedzone Kurucu Ortağı

  Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışan Kerem Rızvanoğlu halen aynı fakültede Bilişim Anabilim Dalı Başkanlığı’nı yürütmektedir.

  Rızvanoğlu, 2001 yılından beri kullanıcı deneyimi, kullanılabilirlik ve etkileşim tasarımı başlıkları altında lisans, lisansüstü ve sertifikasyon seviyelerinde farklı kurumlarda ders vermektedir. Rızvanoğlu, geçmiş yıllarda Boağaziçi ve Koç Üniversitesi’nde lisans ve lisansüstü dersler vermiştir. Galatasaray Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi halen düzenli olarak ders vermekte olduğu kurumlardır.

 • Adrian Mediavilla, ilk 11 yaşındayken markalar…
  ADRIAN MEDIAVILLA

  ADRIAN MEDIAVILLA

  Señora Rushmore, Planlama Direktörü

  Adrian Mediavilla, ilk 11 yaşındayken markalar üzerine tartışmaya başladı. Coca-Cola Company’nin İspanya için ürettiği yeni bir içecek markası olan SprinGo’nun reklam kampanyası üzerine Santander’deki yerel gazeteye bir mektup gönderdi.

   

  Simdi Adrian İspanya’daki en önde gelen kreatif ajanslardan biri olan Señora Rushmore’un Planlama Direktörü. Señora Rushmore hem global hem de bölgedeki Coca-Cola kampanyaları üzerine çalışan nadir şirketlerden biri. WPP’nin bünyesinde olan Señora Rushmore aynı zamanda Vodafone’un İspanya’daki faaliyetlerinden de sorumlu. Señora Rushmore’un diğer müşterileri arasında ING Bank, El Corte Ingles, MINI ve Atletico de Madrid Futbol Kulübü de bulunuyor.

   

  Señora Rushmore ekibine katılmadan önce Adrian 6 senesini Paris’te Publicis Worldwide, Duke Razorfish ve Saatchi & Saatchi’de çalışarak geçirdi. Sonra Saatchi & Saatchi’nin efsane Londra ekibine katılarak Toyota Hybrid’in Avrupa’daki bütün işlerinin sorumluluğunu aldı. Bir sure sonra Adrian Viacom ekibine katılarak MTV, Paramount Channel ve pek çok diğer global eğlence şirketlerinin pazarlama direktörü olarak görev almaya başladı.

   

  Reklamcılık kariyerinin yan sıra Adrian, İspanya’da PAPEL, Jotdown ve Libero gibi yayınlarda yazılar yazıyor. London Business School, Universidad Complutense de Madrid ve Miami Ad School’da da dersler veriyor.

   

 • Orkun, 2007’den beri İzmir’deki evinden…
  ORKUN IŞITMAK

  ORKUN IŞITMAK

  YouTuber

  Orkun, 2007’den beri İzmir’deki evinden çektiği basit el çabukluğu videolarını YouTube platformundan paylaştığı için kendini ilk YouTuber’lardan görüyor. İlk takipçi kitlesini Gamer’lardan alan Orkun, 2015 yılında YouTube kanalında değişiklikler yaparak eğlence sektörüne yöneldi. Prodüksiyon kalitesindeki değişimler ve kendine uyguladığı sıkı çalışma programı sayesinde takipçi kitlesini arttıran Orkun’un şu an 4 milyon takipçisi bulunuyor. Türkiye’de “YouTuber” kavramını bir mesleğe dönüştüren Orkun’un videoları çeşitli mecralarda yayınlandı.

 • 1975 İstanbul doğumlu. Yazar kökenli.…
  EMRE KAPLAN

  EMRE KAPLAN

  Rafineri, CCO / Partner

  1975 İstanbul doğumlu. Yazar kökenli. Alametifarika ve TBWA’de, Group Head, Creative Director ve Executive Creative Director görevlerinde bulundu. 3 yıldır Rafineri’nin ortağı ve Chief Creative Officer’ı. Hikayenin gücüne inanıyor. Gerçek etkiler yaratmayı reklamcının kreatif sorumluluğu olarak tanımlıyor. Uzun yıllardır birlikte çalıştığı ekibiyle, kazandıkları yüzlerce ulusal ve uluslararası ödülün yanında, IPSOS AdWatch araştırma verilerine göre, son 6 yılda 3 kez, yılın en beğenilen reklamına imza attı.

 • İtalyan Lisesi’nden sonra Boğaziçi…
  DR. AYBİL GÖKER

  DR. AYBİL GÖKER

  Habitus Research, Kurucu Ortak

  İtalyan Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji mezunu olan Aybil Göker, London School of Economics (LSE)’de Sosyal Antropoloji yüksek lisansını tamamlayarak, University College of London (UCL)’dan Antropoloji doktora derecesini almıştır. 2007’de Türkiye’ye dönen Aybil, Yeditepe Üniversitesi’nde çalışırken bunun yanı sıra Boğaziçi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde dersler vermiş, doktora tezleri yürütmüş, yayınlar yapmıştır. 2012 yılında Alper Göker ile Türkiye’nin en iddialı etnografik araştırma ve stratejik danışmanlık şirketi olan Habitus Research’ü kurmuştur. Habitus Research 2015-2016 yılları arasında Baykuş Ödülleri’nde toplam 14 ödüle layık görülmüştür. Nisan 2015’te, Habitus Research Amerika/Florida’da şubesini açmıştır.

 • Robert Kolej’in ardından Boğaziçi…
  NAZAN SOMER ÖZELGİN

  NAZAN SOMER ÖZELGİN

  Yapı Kredi, Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

  Robert Kolej’in ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Nazan Somer Özelgin, profesyonel kariyerine 1988 yılında Arthur Andersen’da başlamış ve Serbest Muhasebeci ve Müşavir unvanını almıştır.

  1999 yılında aynı şirkette Finans Sektöründen Sorumlu Ortak olarak atanan Somer Özelgin, 2000 yılının Eylül ayında Yapı Kredi bünyesine Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmış, Şubat 2006’dan Ocak 2009’a kadar Kredi Kartları ve Tüketici Kredilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir.

   

  Özelgin, Ocak 2009’dan bu yana Yapı Kredi Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı görevini sürdürmekte olup aynı zamanda Yapı Kredi İcra Kurulu Üyesidir. Özelgin ayrıca Yapı Kredi Bank Azerbaijan Yönetim Kurulu üyesi ve Tanı Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir. Uzun yıllar Visa Avrupa Yönetim Kurulu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak Türkiye’yi temsil eden Özelgin, Visa Türkiye Üst Kurulu Başkanlığı görevini halen sürdürmektedir. Ayrıca, 441 Trust Co Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Başkanıdır. Somer Özelgin kariyeri süresince çeşitli dönemlerde KKB ve BKM Yönetim Kurulu üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de üstlenmiştir.

  Şubat 2017 itibarıyla 3 yıl süreyle Unicredit Bank Romanya Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Somer Özelgin, Ocak 2018 itibarıyla Yapı Kredi’ deki görevlerinden ayrılacak ve profesyonel hayatını Romanya ve bazı diğer Unicredit bankalarında yönetim kurulu üyesi olarak devam ettirecektir. Somer Özelgin ayrıca Türkiye ve yurtdışında çeşitli sektörlerde bağımsız yönetim kurulu üyelikleri yapmayı planlamaktadır.

  54 yaşında, evli ve bir çocuk sahibi olan Özelgin, yelken ve golf sporlarıyla ilgileniyor, seyahat etmek ve kitap okumaktan hoşlanıyor.

 • 15 yıl reklam, pazarlama stratejileri, marka…
  AKAN ABDULA

  AKAN ABDULA

  FutureBright Research, Kurucu ve Yönetici Ortağı

  15 yıl reklam, pazarlama stratejileri, marka yönetimi ve pazar araştırma iş deneyimi vardır. Grey İstanbul reklam ajansında Strateji ve Planlama direktörlüğü ve Grey Group Worldwide global strateji konseyi üyeliği yaptı. Grey global strateji konseyi üyesi 12 stratejistten biriydi.

  Reklam Özdenetim Kurulu üyeliği yaptı. Kırmızı ve Effie jüriliği yaptı. İşleri çok sayıda altın Effie ödülüne layık görüldü.

  FutureBright ve Davranış Enstitüsü’nü kurdu. Bugün her iki şirket Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasındadır. FutureBright Group 250’nın üzerinde markayı portfoyünde bulundurmaktadır. FutureBright bir reklam ajansı olmamasına ragmen, Effie Avrupa sıralamalarında üst sırada yer almaktadır.

  2016 yılında ZMET Institute’u kurdu ve Olson Zaltman & Associates’in dokuzuncu küresel ortağı oldu. ZMET Institute bugün Türkiye’nin en hızlı büyüyen nöropazarlama şirketlerinden biridir. TEDx ve Intel TechTalks konuşmacısıdır. Ünlü Daily Telegraph stratejik yaklaşımlarını haber yapmıştır.

  İstanbul Bilgi Üniversitesi, Marka Okulu, yüksek lisans düzeyinde Tüketici Davranışları dersini vermektedir.

 • Alex git gide büyüyen global bir seyirci…
  ALEX TORSO / French Guy Cooking

  ALEX TORSO / French Guy Cooking

  YouTuber

  Alex git gide büyüyen global bir seyirci kitlesi için haftalık yemek videoları çeken bir YouTuber’ dır. Yaratıcı tarifler, lezzetli vloglar, sıradışı deneyler ve mutfak kendin-yap fikirleri. İçeriği ne olursa olsun Alex’in bağlılıkla yaptığı videoları her zaman ilham ve güven veriyor. 3 sene önce Jamie Oliver tarafından keşfedilen Alex, aslında mühendislik eğitimli bir girişimci. Markalar ve medya ile işbirliği yaparak kendi macerasını sürdürebilir bir iş haline getirdi. Salut (Fransızcada “merhaba”) sizlere!

 • Londra’da doğup büyümüş olan Jenk Oz bir…
  JENK OZ

  JENK OZ

  iCoolKid Ltd., Kurucu ve CEO

  Londra’da doğup büyümüş olan Jenk Oz bir aktör, sunucu ve eğitimli bir müzisyendir. 12 yaşında olan Jenk iCoolKid şirketinin kurucusu ve CEO’sudur. Jenk, Birleşik Krallıktaki en genç CEO’dur.

   

  iCoolKid 8 ve 15 yaşları arasındaki gençlere hitap eden bir yayımcılık, medya, danışmanlık ve prodüksiyon şirketidir. Şirket, iCoolKid.com adli bir websiteden, çeşitli sosyal medya platformlarından, orijinal içerik üreten bir YouTube sayfasından, haftalık Spotify playlistlerinden, Jenk’in kendi üretip SoundCloud aracılığıyla paylaştığı profesyonel gece kulübü seviyesinde mix edilmiş playlistler, “The Garage” olarak hitap edilen bir yapımcılık tesisi ve yakında piyasaya sürülecek olan bir kıyafet markası iCoolKidGear’dan oluşmaktadır. iCoolKids’in 165’ten fazla ülkeden 60,000 takipçisi bulunmaktadır.

   

  Jenk, BBC, CNN, MSN, The Telegraph, The Evening Standard, Business Insider, Start-Ups, Growth Business ve Vanity Fair gibi yayınlarda konu olmuştur. Temmuz ayında “Fikirler Mürekkebi” adlı bir TEDx konuşması yapmıştır ve Arlix Meet Genç Girişimciler Konferansı’nda gençleri hayallerini takip edip fikirlerini geliştirmelerine teşvik etmek için konuşma yapmıştır.

  Jenk, Start-up Magazine tarafından düzenlenen 2017’de İzlenilmesi Gereken 20 Genç Girişimci ve The Evening Standard gazetesi tarafından düzenlenen 2017 Yılının En Etkili İsimleri arasına girmiştir.

 • Ödüllü gişe filmlerinin yönetmeni ÖMER…
  ÖMER FARUK SORAK

  ÖMER FARUK SORAK

  Böcek Yapım Şirket Ortağı, Yönetmen

  Ödüllü gişe filmlerinin yönetmeni ÖMER FARUK SORAK, AÜ İletişim Fakültesi mezunudur. Profesyonel kariyerine başladığı yer olan TRT Kurumunda 1987-90 yılları arasında kameraman yardımcılığı, 1990-95 yılları arasında da kameramanlık yapmıştır. 1995 yılı itibarıyla görüntü yönetmenliği ve yönetmenlik çalışmalarına başlamıştır. 1998 yılında kendi firması Böcek Yapımı kurmuş ve bugüne kadar pek çok reklam, uzun metrajlı film, televizyon programı ve müzik klibine imza atmıştır. 5 uzun metrajlı filmiyle de başarılara imza atan Ömer Faruk Sorak, ulaştığı 13 milyonu aşkın izleyiciyle ve 58,5 milyon doları aşkın gişe hasılatıyla, Türkiye’nin en önde gelen yönetmenlerindendir.

  Yönetmenliğini yaptığı sinema filmleri: Vizontele (2001), G.O.R.A. (2004), Sınav (2006), Yahşi Batı (2010), Aşk Tesadüfleri Sever (2011), 8 Saniye (2015).

 • 1975 doğumlu genç bir girişimci. Lise…
  ARDA TÜRKMEN

  ARDA TÜRKMEN

  Şef, Televizyon Programcısı, Girişimci

  1975 doğumlu genç bir girişimci. Lise eğitimini saınt benoıt fransız lisesinde alan türkmen, üniversite eğitimini bilgi üniversite’sinde çift dalda yaparak işletme ve sahne gösteri sanatları bölümlerinden mezun olarak tamamlamıştır.

  İş hayatına öğrenci turları düzenleyerek başlamış, yine aynı yıllarda yürüttüğü işletmecilik deneyimleri ile yiyecek içecek sektörüne geçiş yapmıştır.

  2003 yılının sonlarına doğru kurduğu roka davet isimli catering firması bu zamana kadar pek çok başarılı organizasyonun yiyecek-içecek işlerini üstlendiği gibi türkiye’ye gelen pek çok yabancı yıldızın özel yemekleri için de tercih edilen isim olmuştur.

  Metallıca ve depeche mode gibi türkiye’ye yolu düşen önemli müzik gruplarının caterıng hizmeti roka davet tarafından yapılmıştır.

  2008 yılının nisan ayında asmalımescit’te açtığı 11 leblon isimli restaurantı ise açıldığı yıl itibarı ile ‘tıme out yeme içme ödülleri’nde iki dalda aday gösterilmiştir.

  Leblon daha sonra çağan ırmak’ın ıssız adam filmi’ndeki alper karakterinin her akşam mesai sonrası oturup bir kadeh şarap içtiği o meşhur mekân olarak başarısına şöhreti de katmıştır.

  2010 yılında cnnturk televızyonu için ‘arda’nın mutfağı’ isimli yemek programını yapmaya başladı. Program 4 sezon boyunca haftasonları yayınlanmaya devam etti.

  2012 yılının başında sabah gazetesinde arda’nın mutfağı sayfasını yazmaya başladı.

  2012 yılının ortalarına doğru la cucına ıtalıana dergisinde yemek yazıları ve tarifleri yazmaya başladı.

  2012 yılında sahibi olduğu roka davet şirketini satmıştır.

  2013 yılında sabah’taki yazılarını sonlandırıp hürriyet pazar ekinde arda’nın mutfağı sayfasını yazmaya başlamıştır.

  2013 yılında ikinci restaurant’ı olan fornerıa’yı karaköy’de açmıştır.

  2014 yılında ise leblon isimli restaurant’ını başka bir işletmeciye isim hakkı kendisinde kalacak şekilde devretmiştir.

  2014 yılının mart ayında turkmax gurme televizyon kanalında arda’nın mutfağı 3.sezon yayınlanmaya başlanmıştır.

  2014 yılının eylül ayında tv8 televizyon kanalında arda’nın mutfağı 5. Sezonu yayınlanmaya başlanmıştır.

  2014 yılının ekim ayında tv8 televizyon kanalında ver fırına isimli yarışma programında jüri olarak görev aldı.

  2015 yılının eylül ayında karaköydeki Forneria isimli restoranının olduğu binanın teras katına “Mükellef Meyhane”yi açtı.

  2017 yılının mart ayında karaköy’deki forneria isimli restaurantına konsept değişikliği yaparak teras katındaki meyhaneye bağlı bir ocakbaşı restaurantına dönüştürdü.

  Günümüz tarihlerinde de tv8 televizyon kanalında arda’nın mutfağı 8. Sezonu yayınlanmaya devam etmektedir.

 • Dr. Sjoerd van den Heuvel Hollanda’daki…
  SJOERD VAN DEN HEUVEL

  SJOERD VAN DEN HEUVEL

  Utrecht Üniversitesi, Öğretim Üyesi

  Dr. Sjoerd van den Heuvel Hollanda’daki University of Applied Sciences Utrecht’te bir araştırmacı ve profesördür. IK analitiğinin geliştirilmesi, uygulanması ve kabulü üzerine araştırmalar yürütür. IK profesyonellerine, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine IK analitiği öğretir. University of Twente, AOG School of Management ve FHR School of Governance (Surinam) gibi eğitim kurumlarında IK analitiği kursları ve dünyanın çeşitli bölgelerinde IK profesyonellerine IK analitiği eğitimleri verir. Sjoerd, IK Yönetimi üzerine doktora yapmıştır. Üniversitedeki pozisyonundan önce Capgemini Consulting’de IK yönetimi danışmanı, Hollanda Posta Servisi’nde dahili danışman ve University of Amsterdam ve University of Twente’de asistan profesör olarak çalıştı. Hem derslerinde hem de araştırmasında IK bilimi ile uygulanması arasındaki köprüleri kurmak için çalışıyor.

 • İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler…
  TEVFİK BAŞAK ERSEN

  TEVFİK BAŞAK ERSEN

  TÜSEV, Genel Sekreter

  İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden lisans ve New York Long Island Üniversitesinden Siyaset Bilimi yüksek lisans derecelerine sahip olan T.Başak Ersen danışmanlık şirketlerinde iş hayatına başladıktan sonra 2004 yılında Türkiye Üçüncü Sektör Vakfında çalışmaya başlamıştır. Halen Genel Sekreter olarak görevine devam etmektedir.

  Dernek ve vakıf mevzuatı alanında çok sayıda eğitim vermenin yanı sıra; STK’larda kapasite gelişimi, kamu-sivil toplum işbirliği, STK’larda hukuk reformu ve savunuculuk, vergi kanunlarının iyileştirilmesi ve sosyal girişimler konularında çalışmaları ve bu konularda birçok rapor ve makalesi bulunmaktadır. Tevfik Başak Ersen Vakıflar Genel Müdürlüğünün üst karar organı olan Vakıflar Meclisi üyesidir.

 • Yemek Tarifleri MucidiTV Yemek Programı…
  REFİKA BİRGÜL

  REFİKA BİRGÜL

  Yazar, Gazete Yazarı, Youtuber, TV Yemek Programı Yapımcısı

  Yemek Tarifleri Mucidi

  TV Yemek Programı Yapımcısı

  Yazar, Gazete Yazarı, Youtuber

  En büyük hayali bir Fransızı evinde sevgilsine “lahmacun” yaparken görmek.

   

  1998 Robert Kolej mezunu

  2002 Koç Üniversitesi Psikoloji mezunu

  2004 If Istanbul ve IKSV Kültür Sanat organizasyonlarında çalıştı

  2006 London School of Economics Liderlik Programı mezunu

  2008-2013 Özel Doğan Hastanesi’nde üst düzey yönetici ve sonrasında genel müdürlük yaptı

  2010 Refika’nın Mutfağı/Cooking New Istanbul Style kitabı ingilizce/türkçe olarak yayınlandı

  2010 Simotas binasını renove etti ve mutfak atölyesini kurdu

  2011-2014 arası NTV’de Arçelik ile Mucize Lezzetler yemek programı yayınlandı. Toplam 104 bölüm

  2011 Nursen Doğan’ın yazdığı “Bulgurun Halleri” kitabı raflarda yerini aldı

  2013 Memleket değerlerini ve zanaatkarları desteklemek amacıyla hayata geçen Refika’dan markasının kurucu ortağı

  2013 Time Out İstanbul Yeme İçme Ödülleri’nde En İyi Tv Şefi seçildi

  2013 ‘’Nar’lı Tarifler’ kitabı yayınlandı

  2015 NTV’de Refika’dan Hızlı Tarifler yemek programı yayınlandı. Toplam 30 bölüm

  2015 NTV’de izlenme rekorları kıran ‘Hızlı Tarifler’ programının kitabı yayınlandı

  2016 Fissler ile Düdüklü’nün Sihirleri adlı kitabı çıktı

  2016 Türkiye’nin en büyük yemek okulu olmak misyonu ile ‘Refika’nın Yemek Okulu’ kuruldu

  2017 2017 itibariyle aktif yayın hayatına başlayan Refika’nın Yemek Okulu kanalıyla 3 ayda 100.000 aboneyi aştı.

 • “Biz fark yaratan etkinin peşindeyiz. Gönül…
  TUĞBAY BİLBAY

  TUĞBAY BİLBAY

  Manajans J. Walter Thompson, CEO & CCO

  “Biz fark yaratan etkinin peşindeyiz. Gönül çelen fark, insanların değişmeyen özellikleri ve düşleri üzerine, bir takımın ortak enerjisi ile yaratılır.” Bazıları Türkiye’de hala tek olan 150 den fazla yaratıcılık, etkinlik ve mükemmellik ödülü kazandı. Big5 denen CannesLions, Clio, D&AD, LIAA ve The One Show yarışmalarının hepsinden altın ve gümüş olmak üzere ödül almış 2 Türk Yaratıcı Yönetmenden biri oldu. Dünyanın sayılı yarışmalarında jüri üyelikleri yaptı, üniversitelerde öğretim görevlisi olarak sektöründen aldıklarını geri vermek için çalıştı. Grey’de görev yaptığı 4 yıl içinde, daha önce liste dışında olan ajansın 2008 yılında en çok ödül alan Türk ajansı ve dünya çapında en çok yeni iş kazanmış Grey ofisi olmasında büyük rol oynadı ve aynı yıl Grey Worldwide tarafından verilen “Accelerating Creativity Award”ı kazandı.

 • 1995 yılında Posta gazetesinin kurucu ekibinde,…
  SERDAR KUZULOĞLU

  SERDAR KUZULOĞLU

  Gazeteci

  1995 yılında Posta gazetesinin kurucu ekibinde, yazı işleri servisinde gazeteciliğe başladı. 1996 yılına dek Bilim-Teknik sayfası editörlüğünü yaptı. 1997 yılında Radikal gazetesinin kurucu ekibinde Teknoloji Editörü olarak yer aldı.

  2004 yılında Technology Channel adlı televizyon kanalında Technosohbet adlı programı; 2007 yılındaysa Business Channel’da Bilişime Yön Verenler adlı programı hazırlayıp sundu.

  2008’de bünyesinde Yahoyt.com, Televidyon.com, Kaybolduk.biz ve AlkislarlaYasiyorum.com gibi alanındaki en popüler web sitelerini barındıran MYK Medya adlı içerik ajansını kurdu.

  Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Sertifika Programı’nın kurucularından olan Kuzuloğlu, ayrıca birçok üniversitede davetli olarak uzmanlık alanları konusunda ders vermektedir.

 • Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi…
  İHSAN ÖZÇITAK

  İHSAN ÖZÇITAK

  Deeper, Yönetici Ortak & İstanbul Bilgi Üniversitesi Marka Okulu Öğretim Görevlisi

  Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu. Lisede başlayan tiyatro sevdası sebebiyle uzun bir üniversite öğrenciliği dönemi oldu. Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları ve Tiyatro Boğaziçi kadrolarında oyuncu-dramaturg-yazar-yönetmen olarak bulundu.

  30 yaşına kadar tiyatrocu olmaya çalıştı.

  Olamadı.

  Güzel bir teselli ikramiyesi olarak reklamcı oldu.
  Güzel Sanatlar Grubu bünyesinde farklı şirketlerde yazar, stratejist ve yönetici olarak çalıştı.
  2012’de bir süre yurt dışına kaçtı. Okudu, tazelendi. 2016’da geri döndü.
  Veri temelli bir davranışsal pazarlama şirketi olan Deeper’a yönetici ortak olarak katıldı.
  Ayrıca Bilgi Üniversitesi Marka Okulu’nda “Pazarlama İletişimine Evrimci Yaklaşım” dersini
  veriyor.

 • Galatasaray Üniversitesi'nin Siyaset Bilimi ve…
  BEDİZ EKER

  BEDİZ EKER

  Y&R Istanbul, Stratejik Planlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı

  Galatasaray Üniversitesi’nin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.Siyasal iletişim projesi Fransız Hükümeti tarafından Bourse d’Excellence ile ödüllendirildi ve Toulouse Üniversitesi’nde İletişim Yönetimi ve İşletmeciliği yüksek lisans programını tamamladı. Reklamcılık kariyerine Paris’te, Euro RSCG Worldwide’ın Avrupa İş Geliştirme Departmanı’nda başladı. Türkiye’ye dönüp sırasıyla ALICE BBDO’da Stratejik Planlamacı, Alametifarika’da Marka Direktörü olarak çalıştıktan sonra Stratejik Planlama Direktörü olarak tekrar ALICE BBDO’ya geri
  döndü. Y&R İstanbul’a Stratejik Planlama’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak 2012’de katıldı ve halen bu göreve devam ediyor.

 • Alemşah Öztürk, 4129Grey’in Chief Happiness…
  ALEMŞAH ÖZTÜRK

  ALEMŞAH ÖZTÜRK

  4129Grey, CEO

  Alemşah Öztürk, 4129Grey’in Chief Happiness Officer’i, 41?29! 2007 yılında kurdu. İlk 5 yılında Türkiye’nin en başarılı ve ödüllü dijital reklam ajansı haline gelen 41?29!, bu başarıları sayesinde WPP’nin dikkatini çekti ve 2012 yılında WPP network’ünün bir parçası haline geldi.

  41?29!’u kurmadan önce sektörde 2 farklı ajans kuran, 24 yaşında Türkiyenin en genç kreatif direktörü ünvanını alan ve fark yaratan projelere imza atan Öztürk, 20 yıldır ajanslarıyla ürettiği işlerle dünyanın en önemli yaratıcılık yarışmalarında, özellikle Cannes Lions, Clio ödülleri, D&AD, Webby ödüllerinde başarılarıyla ses getirdi. Bu global yarışmalarda, özellikle Cannes Lions’da jurilik göreviyle de Türkiye’yi temsil etmiştir. Özellikle sosyal medyayı çok aktif kullanan Öztürk, 250.000 twitter takipçisine, pazarlama ve dijital iletişim, şirket kültürü ve dijital transformasyon konusunda yazdığı yazılarla ulaşmaktadır. Son 15 yıldır TEDx’de dahil, ulusal ve uluslararası bir çok farklı organizasyonda konuşmalar yapan Öztürk, yazılarını http://medium.com/@alemsah sayfasında toplamaktadır.

  Amerikan başkan yardımcısı Joe Biden tarafından Türkiye’nin örnek girişimcilerinden gösterilen Alemşah Öztürk, genç girişimcilerle yakın çalışmalarını sürdürmekte ve onlara akıl hocalığı yapmaktadır. Aktif bir girişimcilik hayatı yanısıra son 4-5 yıldır melek yatırımcı olarak Türkiye’nin girişimcilik ruhunu geliştirmeye çalışmaktadır.

  Mayıs 2015 itibariyle 41?29! ve GREY Türkiye ofisleri Alemşah Öztürk’ün yönetimi altında birleşmiş, yeni nesil tamamen entegre bir ajans yapısı ile markalara uçtan uça iletişim stratejileri ve çözümleri sunmaktadır.

  Alemşah Öztürk, Kabataş Erkek lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Kreatif projelerle çalışmadığı ve danışmanlık yapmadığı zamanlarda, yeni kitabını bitirmeye çalışmakta, farklı yerli ve yabancı dergiler için yazı yazmakta ve hala oyun oynamaktadır.

 • Ergun Gümrah, Gazeteciliğe 1984 yılında…
  ERGUN GÜMRAH

  ERGUN GÜMRAH

  Goodworks İletişim Danışmanlığı, Ajans Başkanı

  Ergun Gümrah, Gazeteciliğe 1984 yılında İzmir, Yeni Asır’da başladı. İstanbul’da; Sabah, Hürriyet ve Milliyet EP dergilerinde muhabir olarak çalıştı. 1993 yılında Dr. Stress programının yapımcısı oldu. 1994-1997 yılları arasında Türkiye’nin ilk ekonomi kanalı olan Kanal E’nin stratejisini belirledi. Prototipini hazırlayarak, 4 yıl boyunca Genel Koordinatörlüğü’nü yürüttü. 1997-1999 yıllarında Kent TV’nin yeniden yapılanmasını gerçekleştirdi ve Genel Yayın Yönetmenliği’ni yaptı. 2000 yılında Cumhuriyet TV’yi, 2001 Ocak ayında Türkiye’nin ilk sağlık kanalı olan Medical Channel’ın kuruluşunu gerçekleştirdi. 2001-2014 arasında Leo PR – MSLGROUP Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. Türkiye’de TV ve Medyada Haber Olmak isimli iki çok yazarlı kitabı bulunmaktadır. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler dalında çok sayıda ödülün sahibidir. 1 Ocak 2015 tarihinde GOODWORKS iletişim Danışmanlığını kuran Gümrah,  Türkiye Halkla İlişkiler Derneği, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti ve Basın Konseyi üyesidir.

 • Doç. Dr. Kaan Varnalı, İstanbul Bilgi…
  DOÇ. DR. KAAN VARNALI

  DOÇ. DR. KAAN VARNALI

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi, 4play Yönetim Kurulu Üyesi

  Doç. Dr. Kaan Varnalı, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesidir. Üniversitede lisans ve yüksek lisans seviyesinde tüketici psikolojisi, marka yönetimi ve araştırma yöntemleri alanlarında dersler vermektedir. Aynı fakültede 6 yıl süre ile Dekan Yardımcılığı yapmıştır. Endüstride Marka Okulu adıyla bilinen Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı’nın kurucu direktörüdür. 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Pazarlama alanında doktorasını tamamladıktan sonra 2013 yılında aynı dalda Doçent unvanını almıştır. Müşteri deneyimi ve davranışları üzerine gerçekleştirdiği araştırmaları Journal of Business Research, Electronic Commerce Research and Applications, International Journal of Information Management, Society gibi alanının en prestijli uluslararası akademik dergilerde yayınlanmış olan Kaan Varnalı’nın ayrıca sektöre yönelik kaleme aldığı 4 adet kitabı bulunmaktadır.

  Akademik çalışmalarının yanında BIST 100 şirketlerinden, küçük ve orta ölçekli dijital girişimlere kadar birçok kuruma müşteri deneyiminin keşfi ve iyileştirilmesi alanında yardım etmiş olan Kaan Varnalı, 4play Digital Workshop isimli mobil deneyim ajansının ortağı ve yönetim kurulu üyesidir.

 • İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilgisayar ve…
  PROF. DR. ZEHRA ÇATALTEPE

  PROF. DR. ZEHRA ÇATALTEPE

  tazi.ai, Kurucu Ortak

  İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi’nde profesör olan Zehra Çataltepeaynı zamanda banka, sigorta kuruluşları ve telekomünikasyon alanlarında akan veriden devamlı olarak öğrenen yapay öğrenme uygulamaları geliştiren tazi.ai şirketinin eş-kurucusudur.
  Dr. Çataltepe yüksek lisans ve doktora eğitimini California Institute of Technology’de bilgisayar bilimleri dalında ve yapay öğrenme alanında tamamladı.
  Yapay öğrenme algoritmaları ve yazılımları, öznitelik seçimi, aykırılık tespiti, çevrimiçi öğrenme, insan eğitimi için yapay öğrenme, heterojen, zaman serisi ve büyük veriden öğrenme Dr. Çataltepe’nin araştırma konuları arasında yer almaktadır.

  TÜBİTAK ve AB destekli pekçok projede görev yapan Dr. Çataltepe’nin 14 patenti ve 80’den fazla yayını bulunmaktadır.

 • Dr. Tanju Çataltepe elektrik mühendisliğinde…
  DR. TANJU ÇATALTEPE

  DR. TANJU ÇATALTEPE

  tazi.ai, Kurucu Ortak

  Dr. Tanju Çataltepe elektrik mühendisliğinde lisans derecesini MIT’den, doktorasını UCLA’den aldı. 1990-2005 arasında ABD’de Bell Labs ve AT&T Labs’da önce optik ağlar sonra da Internet omurga mimarileri üzerinde çalıştı. Türkiye’ye döndükten sonra önce Türk Telekom’da CEO danışmanı ve International Telecommunications Union Tam Yetkili Temsilciler Konferansı başkanı olarak hizmet etti. 2006-2010 arasında Yıldız Holding CIO’su olarak veri merkezi konsolidasyonu ve SAP projeleri gerçekleştirdi. 2010-2012 arasında Cisco’da Advanced Services Director’üydü. Daha sonra 2015’de tazi.ai’nun kurucu ortağı olana kadar Kantar Media Audiences’ın önce Türkiye genel müdürü daha sonra da Global IT Director’ü olarak çalıştı.

 • Anne Michaut HEC Paris’te Grande Ecole, MBA,…
  ANNE MICHAUT

  ANNE MICHAUT

  HEC Paris, Pazarlama Programı Öğretim Üyesi

  Anne Michaut HEC Paris’te Grande Ecole, MBA, Executive MBA ve Executive Education programlarında eğitim verir. Lüks marka yönetimi ve inovasyon pazarlaması konularında ders veren Michaut, L’Oreal, McKinsey & Company, Orange, Michelin, AT Kearney, Kering ve LVMH gibi şirketlerle işbirliği yapmıştır.

  LVMH Academic Chair’in başında olan Michaut, HEC Paris’in lüks sektörü uzmanlığını derinleştirmek için çalışmalar yürütüyor. 2008-2015 yılları arasında Michaut, moda ve lüks marka işletmesi üzerine IFM ve Tsinghua tarafından ortak yürütülen bir yüksek lisans programının akademik direktörlüğünü yapıyordu.

  Araştırmasında lüks markalara odaklanan Michaut, lüks kavramının algısı, sürdürebilir kalkınma, girişimcilik ve müşteri deneyimi üzerine araştırmalar yapıyor. Michaut Wageningen Üniversitesinde pazarlama ve müşteri davranışları üzerine master, sosyal bilimler üzerine ise doktora yaptı. Aynı zamanda tarım mühendisliği diplomasi bulunan Michaut, HEC Paris’ten önce Unilever’de inovasyon ve ürün geliştirme süreçleri üzerine çalışmalar yürütüyordu.

 • Dr. Uygar Özesmi, Good4Trust.org'un yani…
  DR. UYGAR ÖZESMİ

  DR. UYGAR ÖZESMİ

  Good4Trust.org, Kurucu

  Dr. Uygar Özesmi, Good4Trust.org‘un yani ekolojik ve sosyal açıdan adil bir gelecek yaratmak isteyen insanların bir araya geldiği bir türetim ekonomisi sisteminin kurucusu ve kışkırtıcısı.  Uygar, 2012’de Türkiye’de Change.org’u kurdu ve 2017’ye kadar Doğru Avrupa ve Batı Asya Direktörü olarak çalıştı. Daha önce Greenpeace Akdeniz Genel Direktörü (2008-2012) ve TEMA Vakfı Genel Müdürü (2006-2008) görevlerini yürüttü. BirdLife’ın Türkiye ortağı olan Doğa Derneği’nin 2002 yılında kurucu başkanlığını yaptı ve Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nin de kurucuları arasında yer aldı. Sivil toplumda görev almadan önce Fulbright bursulusu olarak çevre bilimlerinde Ohio State Üniversitesi’nde master ve MacArthur burslusu olarak Minnesota Üniversitesi’nde koruma biyolojisi, kalkınma ve sosyal değişim konusunda doktora yaptı, Devlet Bakanı Adnan Kahveci’nin danışmanlığını, Erciyes Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü kuruculuğunu yaptı (2000-2004) ve New York’ta Birleşmiş Milletler Kalkınma Programında çevre uzmanı olarak çalıştı (2004-2006). Good4Trust.org yanında Türkiye’nin ilk kitle kaynak projesi olan kusbank.org’u 2001 senesinde kurdu, 100’ün üzerinde bilimsel yayını ve bir kitabı olan Dr. Özesmi’nin Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilirlik Merkezinde dersi ve Açık Radyo 94.9’da hafta içi her akşam programı devam ediyor.

 • Aralık 2015’ten bu yana Facebook’ta Türkiye…
  DERYA MATRAŞ

  DERYA MATRAŞ

  Facebook Türkiye, Ülke Direktörü

  Aralık 2015’ten bu yana Facebook’ta Türkiye Ülke Direktörü görevini yürüten Derya Özkaya Matraş, Facebook bünyesindeki, Türkiye’de faaliyet gösteren marka ve ajansların Facebook, Instagram ve diğer ilgili şirket ürünlerini en iyi şekilde kullanmalarına yardımcı olmak amacıyla çalışan ekibe liderlik ediyor.

  Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde alan Matraş, Columbia Business School’da MBA derecesini tamamladı. Daha önce Oliver Whyman, McKinsey & Company gibi uluslararası şirketlerde görev aldı. Matraş, Facebook’a katılmadan önce Doğan Holding bünyesinde Perakende, Eğlence ve Eğitim Grubu’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.

 • Yükseköğrenimini 1990 yılında Orta Doğu…
  CEMAL ONARAN

  CEMAL ONARAN

  Garanti Bankası, Kobi Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı

  Yükseköğrenimini 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlayan Onaran, aynı yıl Garanti Bankası Teftiş Kurulu’nda müfettiş yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2007 yılına kadar Garanti Bankası’nın İstanbul’daki çeşitli bölge müdürlüklerinde Bölge Müdürü olarak görev alan Onaran, Garanti Bankası’nın mortgage kredileri konusunda faaliyet gösteren iştiraki Garanti Mortgage’ın kurulmasıyla 2007 yılının Ekim ayında şirkete Genel Müdür olarak atanmıştır. Onaran, 1 Ağustos 2012 – 2016 yılları arası  Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapmıştır.

  Ocak 2016 itibariyle Garanti Bankası A.Ş Kobi Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

 • "Tolga YILDIZ, Bahçeşehir Okulları’nda Fen…
  TOLGA YILDIZ

  TOLGA YILDIZ

  Bahçeşehir Okulları - Fen ve Teknoloji Lisesi, Okul Müdürü

  “Tolga YILDIZ, Bahçeşehir Okulları’nda Fen ve Teknoloji Lisesi adlı proje okulunun okul müdürlüğü görevini yürütmektedir. Aslen İngilizce öğretmeni olup yüksek lisans ve takibinde mesleki çalışmalarının tamamında IT alanının öğretimle birleştirilmesiyle yakından ilgilenmiştir. Son dönemlerde STEM ve ürün sonuçlu öğretim üzerine modeller geliştirme üzerine çaba gösteren Tolga YILDIZ özellikle havacılık, IHA, robotik ve CNC uygulamaları içeren çalışmaları lise çatısı altına sokarak disiplinler arası çalışmalarda dikkat çeken işlere ekibiyle birlikte katkıda bulunmaya çalışmaktadır. Son dönemlerde öğretmen arkadaşlarıi ve öğrencileriyle birlikte yazmış oldukları mühendislik tabanlı toplam 12 yeni dersin öğretim programlarını Talim Terbiye’ye sunmuştur. Türkiye’nin uluslararası alandaki en başarılı FRC takımı olan Integra 3646’nın gururlu bir üyesidir.”

 • İzmir Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra…
  ÇAĞLAR İŞÇİOĞLU

  ÇAĞLAR İŞÇİOĞLU

  Piri, Kurucu Ortak

  İzmir Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2001 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne girdi. Boğaziçi Üniversitesi’nde Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. 2008 yılında Microsoft Türkiye’de iş planlama ve finans alanında çalışmaya başladı. Sorumlu olduğu segmentte 60’dan fazla ülkenin yer aldığı Orta Doğu ve Afrika Bölgesinde görev aldı. Üniversitede okurken gönüllü olarak çalıştığı sivil toplum kuruluşu YGA’ya, iş hayatındayken de zamanını vakfetmeye devam etti. YGA’nın Anadolu’ya Beyin Göçü projesi kapsamında Eskişehir’e gitti ve bir süre gönüllü öğretmenlik yaptı. 2013 yılında ise istifa edip sırt çantasıyla 2 yıl süren bir dünya turuna çıktı. Çin’den Peru’ya 26 ülke, 100’den fazla şehir gezdi. Bu yolculuk sonunda, dünyayı gezmenin dışarıda olduğu kadar içeride de devam eden bir kendini keşfetme yolcuuğu olduğunu fark etti. Türkiye’ye döndükten sonra, gezginlerin hayatını kolaylaştıran mobil seyahat uygulaması Piri’yi, YGA Mezunları ile birlikte hayata geçirdi. Dünyayı en iyi rehberlerin sesiyle keşfetmenizi sağlayan Piri, TeknoTİM içerisinde ve YGA çatısında yer alıyor. Aynı zamanda Harvard, Berkeley gibi üniversitelerle işbirlikleri yapan YGA’nın uluslararası ilişkilerine danışmanlık vermeye devam ediyor.

 • Cavit Yantaç, Microsoft Ortadoğu Bölgesi’nde…
  CAVİT YANTAÇ

  CAVİT YANTAÇ

  Microsoft Türkiye, Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı

  Cavit Yantaç, Microsoft Ortadoğu Bölgesi’nde Yazılım Geliştirme Teknolojileri Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Bu rolünden önce Microsoft Türkiye’de Yazılım Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı yapan Cavit Yantaç uygulama geliştiriciler, öğrenciler, eğitim kurumları ve girişimciler ile çalışarak, eğitim teknolojileri, bulut bilişim, nesnelerin interneti, büyük veri, yapay zeka ve makina öğrenimi gibi konularda Microsoft teknolojilerini kullanmalarını desteklemiştir. DigitalAge dergisi tarafından 2016 Eylül’de Türkiye’nin En Etkili 100 teknoloji liderinden biri olarak seçilen Cavit Yantaç, 11 yıldan beri Microsoft Türkiye bünyesinde çalışmaktadır. Cavit Yantaç, Microsoft’a katılmadan önce Nexum Boğaziçi firmasında danışmanlık ve yöneticilik yapmıştır; kendisi University of Georgia’dan MBA ve Boğaziçi Üniversitesi’den İşletme Bölümleri mezunudur.

 • 1971 Ağustos doğumlu Sn. Berkman, Syracruse…
  TUNÇ BERKMAN

  TUNÇ BERKMAN

  Vestel, Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı

  1971 Ağustos doğumlu Sn. Berkman, Syracruse University Ekonomi bölümü mezunu olup (1995), F.W. Olin Graduate School Of Business At Babson College’da MBA (1996_1998) yapmıştır.

  Pazarlama, Pazarlama İletişimi, Stratejik Planlama, Medya ve İş Geliştirme alanlarında Direktör ve Genel Müdürlük pozisyonlarında çalışmıştır ve aynı zamanda Türkiye’nin lisanlı ilk Melek Yatırımcıları arasındadır.

  Kendileri sırasıyla;

  1998-2000 yılları arasında New York’ta Monitor danışmanlık firmasında,

  2000-2003 yılları arasında Koç Holding bünyesinde farklı şirketlerde ve 2003_2007 Arçelik’te Pazarlama Grup Müdürü,

  2007-2010 yılları arasında Avea’da Pazarlama Direktörü,

  2010- 2013 yılları arasında Veritas/Arena Medya Genel Müdürü pozisyonlarında çalışmıştır.

  2013 Aralık ayından beri Vestel Ticaret Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

  Endeavor Danışma Kurulu,  İTÜ Çekirdek Girişimcilik Danışmanı, GYİAD ve 1907 dernekleri üyesidir. Kendileri evli ve 1 kız çocuğu vardır.

   

 • Ebru Özdemir, Limak Şirketler Grubu’nun…
  EBRU ÖZDEMİR

  EBRU ÖZDEMİR

  Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı

  Ebru Özdemir, Limak Şirketler Grubu’nun iştiraki Limak Yatırım’ın Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Yurt içi ve yurt dışındaki altyapı ve enerji yatırımlarına odaklanan Limak Yatırım, enerji üretim, dağıtım, satış ve ticareti ile havalimanı, liman, hızlı tren garı, köprü ve otoyol işletmeciliği sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

  Özdemir, 2014 yılında Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Konseyi bünyesinde yer alan Uluslararası Kamu Özel İşbirliği Projelerinde En İyi Uygulamalar Merkezi’nde oluşturulan Danışma Kurulu’na Türkiye’den seçilen tek üye olmuştur. Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), Endeavor Türkiye ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEIK) Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ile Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB)’ne üyedir. Ayrıca Amerikan Türk Cemiyeti (The American Turkish Society)’nin Genç Cemiyet Liderleri arasında yer alan Özdemir, Tate Modern Müzesi MENAAC (Ortadoğu ve Kuzey Afrika İktisab Komitesi) üyesidir. Mühendislik eğitimi alan ve alacak olan kız öğrencileri, birçok yönden desteklemeyi hedefleyen “Türkiye’nin Mühendis Kızları” başta olmak üzere grubun tüm sosyal sorumluluk projelerini de yönetmektedir.

  Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden lisans derecesini ve New York’ta Fordham Üniversitesi’nden Uluslararası Finans ve İş Yönetimi üzerine MBA derecesini almıştır.

 • Stratejik İletişim Yönetimi alanında akademik…
  SALİM KADIBEŞEGİL

  SALİM KADIBEŞEGİL

  RepMan - ORSA Stratejik İletişim Danışmanlığı , Kurucu

  Stratejik İletişim Yönetimi alanında akademik ve profesyonel birikimi ve yüksek referansları bulunan Salim Kadıbeşegil, Kurumsal İtibar Yönetimi kavramının ülkemizde tanınması ve yer etmesine öncülük etti. Merkezi Londra’da bulunan Uluslararası İletişim Danışmanları Birliği, ICCO’da ülkemizi 1999-2004 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak temsil eden Kadıbeşegil, Capital Dergisi’nin “En Beğenilen Şirketler” ve “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” araştırma projelerine danışmanlık verdi.. Kadıbeşegil merkezi New York’ta bulunan “The Reputation Institute”un 2001-2011 yılları arasında Türkiye temsilciliğini yürüttü. Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği ve Buğday Ekolojik Dönüşüm Derneği ve Türkiye Bilim Merkezi Vakfı Yönetim Kurulu üyeliklerinde aktif görevler yaptı. Aynı zamanda INBREC (Uluslararası Marka ve İtibar Yönetimi Topluluğu) yönetim Kurulu Üyesidir.
  Temsil ettiği ORSA Stratejik İletişim Danışmanlığı Global Reporting Initiative‘in ülkemizden ilk üyesidir. Kadıbeşegil düzenli olarak aylık Brandmap ve Türkiye Etik ve İtibar Derneği’nin dönemsel yayını IN dergisine makaleler yazmaktadır.

  Salim Kadıbeşegil ICCO (Uluslararası İletişim Danışmanlığı Şirketleri Birliği) Türkiye oluşumu İDA tarafından mesleğe olan katkıları nedeniyle Mart 2017’de Şeref Kürsüsü ile onurlandırılmıştır. Kadıbeşegil ayrıca Ege Yönetim Danışmanları Derneği onur üyesidir.

  Kadıbeşegil, “Kurumsal İtibar Yönetimi, Kriz iletişimi yönetimi, Stratejik İletişim Planlaması, Kurumsal Sosyal Sorumluluk” konularında workshop ve seminerler vermekte, profesyonel konuşmalar yapmakta. Halkla ilişkiler, Stratejik İletişim, Kurumsal İtibar Yönetimi, Çalışan Markası, Kriz İletişimi, Kurum İçi İletişim konularında yerli ve yabancı yayınlarda yayımlanmış 100’den fazla makalesi vardır. 2014 yılına kadar Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesinde Liderlik Yönetimi  dersleri verdi. Kadıbeşegil RepMan İtibar Araştırmaları Merkezi Kurucusu ve Danışma Kurulu Üyesidir.

   

 • 11.09.1970’te İstanbul’da doğdu. İlk ve…
  PROF. DR. MURAT AKSOY

  PROF. DR. MURAT AKSOY

  Liv Hospital, Genel Cerrahi Bölüm Başkanı

  11.09.1970’te İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini sırası ile Şişli Terakki Lisesi Levent İlköğretim Okulu’nda ve Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1994’te mezun olarak tıp doktoru ünvanı aldı. Genel Cerrahi uzmanlık eğitimini İÜ İstanbul Tıp Fakültesi’nde 1999’ta tamamladı.

  İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda 2000 yılında başasistan olarak çalışmaya başladı. 2004-2005 arasında damar cerrahisi konusunda bilgi ve becerisini artırmak amacı ile bir yıl boyunca Henri Mondor Hastanesi Damar ve Endokrin Cerrahisi Servisi’nde, Fransa’da çalıştı. Yüksek Öğretim Kurumu tarafından düzenlenen sınavda başarılı olarak 2006’da doçent ünvanı aldı. Avrupa Uzman Doktorlar Birliği Damar Cerrahisi Seksiyonu (UEMS-Vasc) tarafından düzenlenen Board Sınavı’nda başarılı oldu ve yeterlilik belgesi aldı. Bahçeşehir Üniversitesi kadrosuna 2013 yılında geçti ve aynı yıl Genel Cerrahi Profesörü oldu.

 • Dilara Koçak 1994 yılında Hacettepe…
  DİLARA KOÇAK

  DİLARA KOÇAK

  Diyetisyen ve İyi Yaşam Uzmanı

  Dilara Koçak 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini de tamamlayarak Uzman Diyetisyen ünvanını aldı. Ardından İstanbul Üniversitesinde Yönetici geliştirme programı, Boğaziçi Ünversitesinde Etkili Sunum ve Konuşma Teknikleri programı ile 2015 yılında ise Bilgi Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler Sertifika programını tamamladı.

  1994 – 1999 döneminde çeşitli hastanelerde klinik alanda ve yönetici olarak görev yaptıktan sonra 1999 -2004 yıllarında Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde Beslenme ve Diyet Bölümü Şefi olarak çalıştı.

  2003 Ekim – 2004 Şubat tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde kendi alanı ile ilgili gözlemler yaparak bu yöndeki tecrübelerini güçlendirdi.

 • Ağustos ayının sıcak bir gece yarısı…
  SAMİ BASUT

  SAMİ BASUT

  JWT Istanbul, Kreatif Direktör

  Ağustos ayının sıcak bir gece yarısı İstanbul’da doğdu. Gece hayatına merakı taaa o günlere dayanır. Her Türk genci gibi sokaklarda büyüdü, küçük yaşta ticarete atıldı. Tommiks, teksas ve misket sattı. Satış yeteneğini erken yaşta keşfeden babası, onu yazları Sultanhamam’da mağazalarının başına geçirdi. Marka ve alışverişi çok sevdi. Sıra üniversiteye gelince bir o kadar çok sevdiği tiyatro aşkının peşinden gitti. Boğaziçi Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı okudu. Shakespeare mi Pinter mı derken kendini bir reklam ajansında metin yazarken buldu. Mesleki gelişimini Publicis topraklarında tamamladı. Önce Yorum sonra Bold’da süregelen kariyerinde kreatif direktörlüğe kadar yükseldi. Bir yandan çalışırken bir yandan da Bilgi Üniversitesi reklam tasarımı bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Bir çok yerel ve uluslarası markaya baktı ve bu markalara yerel ve uluslarası ödüller kazandırdı. Yeri geldi jüri oldu, yeri geldi seminerlerde konuşmacı. Şu an bir yandan Manajans/JWT’de kreatif direktörlük yapıyor, bir yandan da Boğaziçi Üniversitesi’nde Metin Yazarlığı dersi veriyor.

 • Sawsan, Müslüman kitleler için marka…
  SAWSAN ABDILLAHI

  SAWSAN ABDILLAHI

  Ogilvy Noor, MENA Bölgesi Direktörü

  Sawsan, Müslüman kitleler için marka danışmanlığı servisleri sunan Ogilvy Group bünyesindeki Ogilvy Noor’un MENA bölgesinden sorumlu Direktörüdür.

   

  Sawsan aynı zamanda Social@Ogilvy’nin Yardımcı Müşteri İlişkileri Direktörüdür.

   

  Sosyal medya ve seyahat alanlarında uzman olan Sawsan, Abu Dhabi’nin en büyük kültür şirketlerinden biri olan Abu Dhabi Tourism & Cultural Authority’de Müşteri Direktörlüğü yapıyor ve Visit Abu Dhabi’nin sosyal medyasını yönetiyor.

   

  Bundan öncesinde Sawsan Chevrolet’nin Orta Doğu bölgesinden sorumlu Sosyal Medya Direktörüydü. Şirketin müşterilerle daha etkili bir iletişim yürütebilmesi için müşteri ilişkileri yönetimi sistemi kurdu.

 • ODTÜ Ekonomi bölümünde eğitimini tamamlayan…
  VURAL ÇAKIR

  VURAL ÇAKIR

  İNGEV, İnsani Gelişme Vakfı Başkanı

  ODTÜ Ekonomi bölümünde eğitimini tamamlayan Vural Çakır, kısa bir reklam ve bankacılık denemesinin ardından Zet Araştırma Şirketi’nin kurucuları arasında yer aldı. 1993 yılında ACNielsen’la birleşerek Zet Nielsen adını alan şirketin ortağı ve genel müdürü olarak 2000 yılının sonuna kadar görev aldı.2000 yılında Şirket hisselerini   Nielsen’e satarak ayrıldı.  2001’de KMG Pazarlama Hizmetleri Grubu’nun kuruluşuna öncülük yaptı ve 2007 senesine kadar bu grubun başkanlığını yaptı. 2007  Ipsos’la KMG ortaklığı gerçekleşti.

   

  2016 yılına kadar Ipsos’un Türkiye CEO’su ve Ipsos Global Yönetim Konseyi üyesi olarak çalışmalarını sürdürdü. 2016 yılında şirket hisselerinin tamamını Ipsos’a satarak sivil toplum alanında çalışmak amacı ile  İNGEV’in kuruluşuna öncülük yaptı. Esas olarak çalışmalarını insani gelişme alanında yapmakta ve yenlikçi girişmleri desteklemeye devam etmektedir. Mesleki dergilerde çok sayıda makalesi yayınlanan Vural Çakır, 2008 – 2013 yılları arasında Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı’nda  öğretim görevliliği yaptı. Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) başkanlığı da yapan Vural Çakır’ın, “Geleceğe Dokunuş” ve “İş Hayatının – Okulda Öğretilmeyen – 21 Gizli Kuralı” isimli kitapları bulunmaktadır.

 • 1971 Ankara doğumlu. Avusturya Lisesi mezunu.…
  HASAN ÇOLAKOĞLU

  HASAN ÇOLAKOĞLU

  Riot Games, Gelişmekte Olan Pazarlar Direktörü

  1971 Ankara doğumlu. Avusturya Lisesi mezunu. Viyana Teknik Üniversitesindeki lisans ve Elektronik Mühendisliği master eğitiminin ardından, Harvard Business School’da General Management programını tamamladı.

  Bilişim ve teknoloji sektörüne ilk adımını 1995 yılında attı. 2002 yılında kurduğu Avatürk adlı startup ile oyun sektörüne giriş yaptı. 2005-2012 yılları arasında Nintendo Türkiye ofisinde kurucu ortaklık ve ülke müdürlüğü görevini sürdürdükten sonra, Mart 2012’de Riot Games Türkiye ofisini kurdu. 2017 Nisan ayına kadar Riot Games Türkiye Ülke Müdürü olarak görev yapmasının ardından, “Gelişmekte Olan Pazarlar Direktörü” unvanıyla şirketin Amerika Birleşik Devletleri Los Angeles’taki merkez ofisine transfer oldu.

  Hasan Çolakoğlu, hali hazırda Riot Games’in Türkiye, Ortadoğu, Hindistan, Brezilya ve Latin Amerika bölgelerinden sorumludur. Çolakoğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

 • Şule Yücebıyık, 1994 yılında İstanbul…
  ŞULE YÜCEBIYIK

  ŞULE YÜCEBIYIK

  Borusan Holding, Kurumsal İletişim Direktörü

  Şule Yücebıyık, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Üniversitenin aynı bölümünde Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Tarihi alanında yüksek lisans yaptı. Profesyonel iş yaşamına gazeteci olarak TRT İstanbul Haber Merkezi’nde başlayan Yücebıyık, Yeni Yüzyıl Gazetesi’nde ekonomi muhabiri olarak devam etti.

  1996 yılında Milliyet Gazetesi’nde göreve başlayan Şule Yücebıyık, gazetenin ekonomi departmanında 10 yılı aşkın süre muhabir – köşe yazarı ve editör/yönetici olarak çalıştı. 2006 – 2008  arasında Global Hill & Knowlton Halkla İlişkiler Ajansı’nda Başkan Yardımcısı olan Yücebıyık, yaklaşık 10 yıldır Borusan Holding’in Kurumsal İletişim Direktörü.

  Kurumsal İletişimin ‘toplumsal fayda yaratma’ merkezli olarak yönetilmesi gerektiğine inanan Şule Yücebıyık, bu alanda faaliyet gösteren yerel ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarında aktif rol alıyor. Yücebıyık, 2014’ten bu yana BM’ye bağlı Women Empowerment Principles’ın  (WEP’s) Uluslararası Danışma Kurulu üyesi.

  Mesleğinin yanı sıra ICF Executive Koçu olan Yücebıyık, iş hayatının ölçülemeyen değerlerine yönelik perspektif ve etki alanlarını genişletmeleri amacıyla yöneticilere ‘liderlik iletişimi’ alanında koçluk yapıyor.

 • Aslı Kurul Türkmen, Northwestern Üniversitesi…
  ASLI KURUL TÜRKMEN

  ASLI KURUL TÜRKMEN

  Endeavor Türkiye, Girişimci Hizmetler Direktörü

  Aslı Kurul Türkmen, Northwestern Üniversitesi Ekonomi ve Öğrenme ve Kurumsal Değişim bölümlerinde çift ana dal yapmıştır. Yüksek Lisans eğitimini ise Columbia Üniversitesi’nde Sosyal-Kurumsal Psikoloji alanında tamamlamıştır. Kariyerine finans ve danışmalık alanında Chicago’da başlamıştır. 2009 yılında bere Endeavor Türkiye’de Girişimci Seçim ve Hizmetler Direktörü olarak görev yapmaktadır. Bu görevi kapsamında, etkin girişimcileri tespit etmekte, Endeavor Türkiye portfolyosunda yer alan girişimlere destek hizmeti süreçlerini koordine etmekte ve Endeavor’in kar amaci gütmeyen uluslararası Catalyst Yatırım Fonunun Türkiye temsilcisi olarak önderlik yapmaktadır. Aslı, girişim sermayesi profesyonellerinin gelişimine ve yüksek teknoloji kullanan, hızlı büyüyen ve büyük etki yaratan şirketlerin oluşmasına odaklanan bir eğitim programı olan Kauffman Fellows Programı Fellow’udur. 2014 yılında İstanbul Kalkınma Ajansı hibesiyle Angel Resource Institute işbirliğinde “Melek Yatırımcılıkta İyi Uygulamalar” atölye dizisini tasarlamıştır ve 600 kişiye yakın potansyel yatırımcıya bu atölyeyi sunmuştur.

   

 • 2010 yılından bu yana Birleşmiş Milletler…
  DR. FAİK UYANIK

  DR. FAİK UYANIK

  UNDP Türkiye, İletişim Koordinatörü

  2010 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın Türkiye’deki iletişiminden sorumlu. UNDP’nin İstanbul’da bulunan Avrasya bölgesi iletişim ekibinde de ortaklıklar, etkinlikler ve basınla ilişkilerden sorumlu üye olarak görev alıyor.

  Gazetecilik ve yayıncılığa 1992 yılında İstanbul Belediyesi’ne bağlı BRT’de başladı. 1997’den itibaren on yıl süre ile NTV’de görev aldı. Üç yılı aşkın bir süre Londra’da BBC Türkçe Servisi’nde görev aldı. 2008’de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Sedat Simavi Ödülü’nü kazandı.

  Jean Monnet bursu ile gittiği Belçika’da Leuven Katolik Üniversitesi’nde Avrupa Çalışmaları alanında yüksek lisans yaptı ve AB Bölgesel Kalkınma Politikası üzerine çalıştı. Marmara Üniversitesi’nde Gazetecilik alanında yüksek lisans ve doktora yaptı. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde okudu. 

 • Kurumsal sosyal sorumluluk ve…
  FADİLE PAKSOY

  FADİLE PAKSOY

  Benchmark KSS Danışmanlığı Ajansı, Kurucu

  Kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik alanlarında hizmet veren Benchmark’ın kurucusu olan Fadile Paksoy, Uludağ Üniversitesi İktisat Bölümü’nden sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nü bitirdi. Üniversite yıllarından başlayarak Cumhuriyet Dergi başta olmak üzere çeşitli ulusal yayınlarda yazılar yazan Paksoy profesyonel kariyerine; Kongre Gazetesi’nde Haber Müdürü, Ünsal Porter Novelli’de Medya İlişkileri Direktörü, Bersay’da Proje Yönetmeni ve Su CSR’da Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti.  Fadile Paksoy halen, misyonunu “Ürün ve hizmetleriyle özel sektör, kamu ve sivil toplum kuruluşları için paylaşılan değer yaratmak, toplumsal gelişmeye ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmak” olarak benimseyen Benchmark’ta, markalara ve topluma değer yaratan uygulamaları hayata geçirmeye devam etmektedir.

  20 yılı aşkın bir süredir çok sayıda kurumsal sosyal sorumluluk uygulamasının tasarım ve yönetim aşamalarında görev alan Paksoy, bu alandaki bilgi birikimi ve deneyimini çeşitli eğitim ve konferanslarla iş dünyası, kamu, sivil toplum kuruluşları ve üniversite öğrencileriyle paylaşmaktadır.

 • Hem küçük reklam ajanslarında, hem büyük…
  RICHARD BRADFORD

  RICHARD BRADFORD

  MEC Londra, Grup Strateji Direktörü

  Hem küçük reklam ajanslarında, hem büyük medya ajanslarında, etkinliklerde, dijitalde, iletişim planlama ve stratejilerinde çalıştım. Reklamları ve düşüncelerimiz konusunda dürüst olmayı seviyorum; hilelerden hoşlanmıyorum. Finansı (ilginin az oluşu büyük bir problem olduğunu belirtiyor) ve davranışsal değişiklikleri (hepimiz aslında kendimizin en iyi hali olmaya çalışmıyor muyuz) seviyorum. İşimin en güzel tarafı sattığımız ürünün neden birileri için önemli olabileceğini anlamak. Bunu çoğu zaman kendimi müşterinin yerine koyarak yapıyorum. Merak, hata ve yılmazlığın bir ürünüyüm. Kariyerim boyunca EE ve Lloyds Bank’in lansmanını yapmaktan, Nationwide ve Butlins’in büyüleyici hikayelerini anlatmaktan ve Change4Life ve Stoptober ile insanların sağlığında etki bırakabilmekten çok keyif aldım.

 • Bülent ÖZCAN, 1999 yılında Ortadoğu Teknik…
  BÜLENT ÖZCAN

  BÜLENT ÖZCAN

  Avrupa Birliği Bakanlığı, Proje Uygulama Başkanı

  Bülent ÖZCAN, 1999 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsünde AB Ekonomisi Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. Harvard Üniversitesi John F. Kennedy School of Government kapsamında düzenlenen Liderlik Programına kabul edilmiştir.

   

  2001 yılında görev yapmaya başladığı Avrupa Birliği Bakanlığı’nda uzman yardımcısı, uzman ve koordinatör olarak görev yapmıştır. Avrupa Birliği Bakanlığında 2010 yılının Eylül ayından itibaren Proje Uygulama Başkanlığı görevini yürütmektedir. Türkiye’ye sağlanan Katılım Öncesi AB Mali Yardım kapsamında Türkiye’de sivil toplumun kapasite gelişimi, Türkiye ve AB arasında sivil toplum diyaloğunun güçlendirilmesi, başta valilikler olmak üzere yerel yönetimlerin AB sürecinde kapasitesinin artırılması ve kamu, üniversite, sivil toplum ve özel sektör kuruluşlarında AB uzmanlığının desteklenmesi konularında yürütülen projelerin yönetiminden sorumludur.

   

  “Türkiye’ye Sağlanan Katılım Öncesi Avrupa Birliği Mali Yardımı”, “Avrupa Birliği Hibe Programları ve STK’lara Sağlanan Destekler” ve “Proje Hazırlama ve Uygulama” konulu kitapları bulunmaktadır. TOBB-ETÜ Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programında “Proje Yönetimi” dersi vermektedir.

 • 1983 yılında İstanbul’da doğan Yonca…
  YONCA KUNAÇAV

  YONCA KUNAÇAV

  Bepanthol Baby Konuşmacısı

  1983 yılında İstanbul’da doğan Yonca Kunaçav büyüdüğü şehir olan Tekirdağ’dan taşınıp üniversite için İstanbul’a yerleşti ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı.

  2012 yılında evlenmesinin ardından 2014 yılında kızı Lila’yı ve 2016 yılında oğlu Yaman’ı kucağına alarak kendisini sosyal medyada etki sahibi bir anne blogger olarak buldu. İki çocuklu hayat ile ilgili tecrübelerimi, tecrübesizliklerini paylaştığı bir bloğu ve Instagram hesabı bulunan Kunaçav hayatından kesitler paylaşarak takipçilerine ulaşıyor.

 • Kına Demirel, University of Leeds’ten mezun…
  KINA DEMİREL

  KINA DEMİREL

  Migros, Pazarlama İletişimi ve CRM Direktörü

  Kına Demirel, University of Leeds’ten mezun olduktan sonra, perakende tutkusu sayesinde Migros Ticaret A.Ş’de göreve başlamıştır. Perakende sektöründeki yolcuğuna Migros Ar-ge’de başlamış ve projeye imza atmıştır. Türkiye’nin en büyük sadakat programı olan Money Club’ı ekibiyle birlikte yönetmeye başlayan Kına Demirel, aynı zamanda  son 3 yıldır Migros Grubu’nun tüm markalarının da marka iletişiminin başındadır. Uluslararası arenada, ‘Big Data’ ve sadakat konularıyla ilgili konferanslarda konuşmacı olarak yer almaktadır.

   

 • Jonathan müşterilerin beklentilerini…
  JONATHAN DODD

  JONATHAN DODD

  Geometry Global, Küresel Strateji Direktörü

  Jonathan müşterilerin beklentilerini karşılamak için ajansın stratejik altyapısını kurmak ve geliştirmekten sorumlu. Yönetici ve müşteri ekipleriyle yakından çalışan Jonathan ajansın global strateji planlamaların da yönetiyor.

   

  Etkinleştirme alanında benzersiz deneyimi olan Jonathan, tüketici pazarlaması alanında alana olan katkılarından dolayı sektörün tanınmış liderlerinden biri. Deneyimleri arasında farklı ajanslardan ekiplerle çalışarak entegre çoklu-kanal çözümleri üretmek de yer alıyor.

   

  Jonathan, Birlesik Krallık’ın ilk halka acık satış danışmanlığı şirketi olan KLP’de kariyerine başladıktan sonra Grey Group’a katılarak şirketin pazarlama servislerini geliştirme üzerine çalışmalar yürüttü. Grey Marketing Services, Birleşik Krallık’ın en büyük 3. entegre pazarlama ajansı haline gelen Grey Integrated, Joshua ve G2 Worldwide’in kuruculuğunu üstlendi.

   

  Jonathan P&G, GSK, Unilever ve Coca-Cola gibi pek çok global müşteri ile çalıştı.

   

  Jonathan kar amacı gütmeyen bir hikayeler dünyası olan Give Kids the World’un yönetici kurulunda yer alıyor. Florida’da bulunan şirket hayati tehlikesi olan çocuklara ve ailelerine bir fantezi dünyasında ücretsiz, bir haftalık tatil imkânları sağlıyor.

  Boş zamanında Jonathan yerel lacrosse takımında yer alıyor. Hatta İngiltere’yi 2014 Dünya Şampiyonasında Grand Masters alanında temsil bile etti!

   

 • 1994 doğumlu olan Lucy, Westmnister…
  LUCY EARL

  LUCY EARL

  YouTuber

  1994 doğumlu olan Lucy, Westmnister Üniversitesi Pazarlama İletişimi Bölümü nü birincilikle bitirmiştir. Başarısız geçen bir yılın ardından kendini İngilizce öğretirken buldu ve kısa sürede en büyük tutkusu haline geldi. 21 yaşında, üniversitenin son döneminde 500 poundluk bir kredi alarak  ‘English with Lucy’ adlı kendi Youtube kanalını kurdu. Kısa sürede bu kanal onun tam zamanlı profesyonel işi haline geldi ve şu anda milyonlarca insana İngilizcelerini geliştirmek için her ay bedava dersler veriyor. Öğrencilerine sadece ellerindeki ile yetinmemelerini ve dışarı çıkıp modern dünyanın onlara sunduğu imkanlar içerisinde kendilerine en uygun olan tutkuları bulmaları konusunda eğitimler yapmaktadır.

   

 • Marco Nazzari 1996’dan beri spor odaklı…
  MARCO NAZZARI

  MARCO NAZZARI

  Nielsen Sports, Avrupa Genel Müdür

  Marco Nazzari 1996’dan beri spor odaklı pazarlama sektöründe öncü görevlerde çalışmıştır.

   

  2013’te dünyanın önde gelen spor odaklı araştırma şirketlerinden olan Repucom İtalya’da yönetici müdür olarak çalışmaya başlamıştır.

  Formula 1, MotoGP, UEFA Şampiyonlar Ligi, Vancouver 2010 ve Londra 2012 Olimpiyat Oyunları gibi büyük spor odaklı pazarlama ve eğlence projelerini yönetmiştir.

  Marco, 2016’dan itibaren, ofislerini büyüten ve yeni bölgelere yayılmayı hedefleyen şirketin ticari faaliyetlerini sağlamlaştırmak için Repucom’un Avrupa’dan sorumlu maliye kurulu başkanlığı pozisyonuna getirilmiştir.

  Repucom’un Nielsen  (şu anda Nielsen Sports) tarafından alınmasıyla, Marco Nazzari Avrupa ve Orta Doğu’dan sorumlu pazarlama başkanlığı  görevine getirilerek çalışmalarına hem İtalya hem de Avrupa ölçeğinde devam etmiştir.

  Yakın zamanda Nielsen Sports firmasının Avrupa bölge müdürü olarak atanmış  ve var olan bütün ofisler arası uçtan uca ticari faaliyetleri yönetmekten ve yeni pazarlara yayılma çalışmalarından  sorumludur.

  Marco ailesiyle Milan’da yaşamaktadır.

 • 1960 yılında İstanbul’da doğdu. Güzel…
  ENDER MERTER

  ENDER MERTER

  İlancılık, Ajans Eş Başkanı

  1960 yılında İstanbul’da doğdu. Güzel sanatlar ve işletme eğitimi aldı. Okul yıllarında Cağaloğlu’nda başladığı profesyonel hayatı boyunca iletişim sektöründe çok boyutlu deneyim sahibi oldu. TRT’de dublaj sanatçılığı ve yayıncılık alanlarında da çeşitli görevler üstlendi. 1986’da kurduğu yurt içi ve yurtdışı birçok başarı kazanan Tür Tanıtım’da yirmi yıl boyunca ajans başkanlığını yürüttü. 2006 yılında yaptığı stratejik girişimle Espas İletişim’i kurdu ve ve 2013’te İlancılık Reklam Ajansı ile birleşerek halen sürdürdüğü ajans eş başkanlığını üstlendi. 15 kitaba, 60 sergi, panel ve konferansa katkıda bulundu, birçok dergi, blog ve gazetede yazıları yayımlandı. 2011’den beri hazırlayıp sunduğu, halen Bloomberg HT’de canlı yayınlanan Reklamarkası programıyla 2013 ve 2014 yıllarında Kırmızı Elma, 2015’te İz Ödülü, 2017’ de Altın Pusula ödülü aldı. Evli ve iki çocuk babası.

  • UN Youth for Habitat/Habitat Gündem 21 Gençlik Derneği Kurucu Üyesi ve 1996-2011 arasındaki iletişim danışmanı.
  • 1998-2002 arasında Advertising Marketing International Network’ün (AMIN) Türkiye temsilcisi.
  • 2002-2006 arasında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve 2006’dan bu yana Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi.
  • 2009-2010 yıllarında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) kültür ve olimpik eğitim komisyonu üyesi.
  • 2009 yılında Reklamcılar Derneği yönetim kurulu tarafından yaşam boyu üye seçildi.
  • Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA Turkey), Reklamcılar Derneği, Reklamcılık Vakfı, Reklam Yaratıcıları Derneği’nde kurucu üyelik ve yönetim kurulu üyelikleri yaptı.
  • 1994 yılında hazırlamaya başladığı İhap Hulusi Görey görsel arşivini Müsellesten Üçgene adıyla tanıttı ve 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul sürecinde Marmara Üniversitesi’ne bağlı Cumhuriyet Müzesi’ne bağışladı.
  • 2010-2011 arasında Galatasaray Spor Kulübü 100. yıl iletişim komitesi üyesi ve kurumsal iletişim direktörü.
  • 2012’de Marmara Üniversitesi’nin 129. kuruluş yılı sebebiyle verilen Özel Onur Ödülü’nün sahibi.
  • Halen Reklamcılık Vakfı Denetleme Kurulu Üyesi, Türkiye Böbrek Vakfı Mütevelli Üyesi, Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi Danışma Kurulu Üyesi, Doğuş Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Danışma Kurulu Üyeliği bulunmakta.
 • İlk, Orta ve Lise öğrenimi Adapazarı’nda,…
  FİKRET ÇETİNKAYA

  FİKRET ÇETİNKAYA

  Fenerbahçe Spor Kulübü, Amatör Şubeler Koordinatörü

  İlk, Orta ve Lise öğrenimi Adapazarı’nda, Yüksek Öğrenimi Marmara üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümü, İstanbul’da tamamladım.
  Atletizm sporu ile tanışmam 1971 yılında, Orta ikinci sınıfta Beden eğitimi hocam Muzaffer Maden sayesinde olmuştur. Sınıfta yaptığı seçme yarışında ve okul seçmelerinde birinci oldum ve okul takımına girdim. Aynı yıl Sakarya’da İl birincisi, Marmara bölgesi dördüncüsü oldum.
  1971 yılında Sakarya Spor’da lisansım çıktı ve 1975 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü atletizm takımına transfer oldum. 01.04.1978 yılında ayrıca kulüp muhasebesinde göreve başladım ve 1980 yılında çalışma hayatında başarılı olunca İdari görevde daha çok ilerlemek için sporu bırakmak zorunda kaldım.
  Fenerbahçe atletizm takımına çalışırken, idareci olarak perde arkasında katkı yapmaya başladım. Daha sonra Fenerbahçe Spor Kulübünde Mali işler Sorumlusu görevine getirildim ve bu görevi uzun yıllar sürdürdüm.
  Atletizm takımı olarak, 22 yıl aradan sonra İstanbul Türkiye Şampiyonalarında ezeli rakibimiz Galatasaray’ı geçmeyi başardık, bu başarıda çok büyük payım vardır.
  Ali Ergenç ve İlker Çetin Federasyonlarında çok genç yaşta Yönetim Kurulu üyelikleri yaptım. 1997 yılında Atletizm Federasyon Başkanlığı’na seçildim. 2000 yılı Nisan ayına kadar 3,5 yıl görevde kaldım. Bugün ki Balkan Atletizm Birliğinin (ABAF) kurulmasına öncülük ettim. Türkiye Atletizm Federasyonu’nun bugün ki modern amblemin kabulü için danışma kurulunu ikna etmek için uğraştım ve değiştirilmesini kabul ettirdim. Federasyon Başkanlığım süresince birçok hizmetler yanında değişik bir yönetim tarzı getirdim.
  Fenerbahçe’de 1964 yılında kapanan Bayan atletizm takımını 30 yıl sonra tekrar açılmasını sağladım ve 1994 yılından beri birçok başarılı sporcunun, bu kulüpte yetişmesine ve birçok başarıya imza atmasına çok büyük emek verdim.
  Fenerbahçe Spor Kulübü’nde 2007 yılında Atletizm Şube Kaptanlığına getirildim. Bu görevi 2013 Kasım ayında Fenerbahçe Spor Kulübü Amatör Şubeler Koordinatörlüğü görevine atanıncaya kadar sürdürdüm ve halen Fenerbahçe’de Amatör Şubeler Koordinatörlüğü görevine devam etmem dolayısıyla, atletizm dışında beş branşa daha hizmet vermeye devam etmekteyim.
  Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ve Türk Atletizmine, başta son Dünya Şampiyonu sporcumuz Ramil Guliyev ve Dünya beşincisi sporcumuz Eda Tuğsuz olmak üzere Gençlerde, Yıldızlarda, Avrupa Şampiyonalarında ve Dünya Şampiyonalarında başarı kazanan birçok sporcunun atletizm Sporuna kazandırılmasında ve başarısında katkılarım vardır.
  Özellikle Kulübüm Fenerbahçe’nin Yıldız, Genç, Büyük Bayan ve Erkek takımlarının Türkiye ve Avrupa Şampiyon Kulüplerde kazandığı başarılarında da büyük emeğim vardır.
  Bugün halen başta Atletizm Şubesi olmak üzere Türk sporuna çalışma ve desteklerim devam etmektedir.

 • Başak Süer, kurumsal bir şirketteki pazarlama…
  BAŞAK SÜER

  BAŞAK SÜER

  Givin, Kurucu Ortak ve Sosyal Girişimci

  Başak Süer, kurumsal bir şirketteki pazarlama kariyerinde uğraştığı “bi tık” revizyonlardan daha çok fayda sağlayan işler yapmak istediğini fark ederek halkanın dışına çıkmış bir sosyal girişimci. Türkiye’de, bağış karşılığında ürün satışı gerçekleştirilen, alışveriş yapar gibi Sivil Toplum Kuruluşlarına destek olunabilmesini sağlayan ilk mobil uygulama olan givin’in kurucu ortağı Başak, teknoloji sayesinde sosyal faydaya katılımı arttırmayı ve platformu, Türkiye’nin teknoloji tabanlı en büyük sosyal girişimi haline getirmeyi hedefliyor.

 • Oğuzhan Canım iş hayatına United Towers’ın…
  OĞUZHAN CANIM

  OĞUZHAN CANIM

  Askıda Ne Var, Kurucu

  Oğuzhan Canım iş hayatına United Towers’ın pazarlama departmanında başladı, şirketin ABD ve İngiltere’de bulunarak iki farklı programının pazarlama çalışmalarını yürüttü, ardından Saat ve Saat’te Diesel ve DKNY’nin marka müdürü olarak çalıştı. Bu görevden sonra kurumsal hayatın yaratıcılığa zıt düşen bir yer olduğunu düşünerek girişimcilik dünyasına adım attı. Böylelikle hem Ahtapot Sosyal Medya’nın kurucu ortağı hem de Askıda Ne Var’ın kurucusu olarak çalışmalarına devam etti. Askıda Ne Var’ın son yıllarda gösterdiği ivme nedeniyle Ahtapot Sosyal Medya’dan ayrıldı ve sosyal girişimci olarak iş yaşamına devam ediyor.

  Oğuzhan, 2012 yılında kurduğu Askıda Ne Var sosyal girişimini Ford’un ana sponsorluğunda devam ettiriyor ve yılda 3 milyon Lira değerinde ürün ve hizmetin üniversite öğrencilerine ücretsiz ulaşmasını sağlıyor. Ashoka, Bilgi Üniversitesi, Tübitak, Sabancı Vakfı gibi kurumlardan aldığı ödül ve desteklerle; dünyadaki sürdürülebilir ve sosyal etkisi yüksek, örnek markalardan biri olarak gösteriliyor.

 • 23 Haziran 1957 tarihinde Diyarbakır’da…
  TAYFUN BAYAZIT

  TAYFUN BAYAZIT

  Bayazit Consultancy Services, Kurucu ve Başkan

  23 Haziran 1957 tarihinde Diyarbakır’da doğdu. 1980 yılında S. Illinois University, Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1983 yılında Columbia Business School – MBA (Finans ve Uluslararası İşletme Master) programını bitirdikten sonra iş hayatına 1983 yılında Citibank’ta başladı. 13 yıl boyunca Çukurova Grubu bankalarında çeşitli pozisyonlarda (Yapı Kredi – Genel Müdür Başyardımcısı ve İcra Komitesi Üyesi, Interbank – CEO, Banque de Commerce et de Placements S.A. İsviçre – CEO) görev aldı. 1999 yılında Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Dışbank Murahhas Azalığına getirildi. 2001 yılında Dışbank İcra Başkanlığını üslendi. 2005’te Fortis’in Dışbank’ın çoğunluk hisselerini satın alması sonrası Fortis Türkiye’de CEO ve Fortis Küresel Yönetim Komitesi Üyeliği görevlerinde bulundu. 2006 yılında Fortis Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üslendi. 2007 yılında Yapı Kredi Bankası’na geri dönerek Murahhas Üye ve Genel de Müdür olarak göreve başladı. 2009 yılından itibaren Yapı Kredi Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Koç Holding Bankacılık ve Sigorta Grubu Başkanlığı görevlerini üslendi. 2011 yılında Bayazıt Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri’ni kurmak için aktif bankacılık kariyerini noktaladı. Mediobanca Türkiye, Taaleri Portföy Türkiye, Primist Gayrimenkul Geliştirme ve Marsh&McLennan Grubu (Marsh, Mercer, Guy Carpenter ve Oliver Wyman) Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlıklarını da yürüten Bayazıt aynı zamanda Migros Türk, Doğan Holding, Bereket Enerji, Boyner Perakende ve TAV’da bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

  Sivil toplum çalışmalarına da önem veren Bayazıt Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneği Başkanlığı, Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Başkan Yardımcılıklarını üslemmiş ve halen Türkiye Sürdürülebilir Ulaşım Derneği (WRI Türkiye), Darüşşafaka ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) gibi derneklere aktif katkıda bulunmaktadır. İngilizce ve Almanca bilen Bayazıt, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • Başkent Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar…
  GÜLŞAH YILMAZ BENK

  GÜLŞAH YILMAZ BENK

  Google, Kıdemli Analitik Lider

  Başkent Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde yüksek lisansına başlamıştır. Şuanda da aynı bölümde Doktora’sına devam etmektedir.

  Google’da Kıdemli Analitik Lider olarak 4 senedir görev yapmaktadır. Bunun yanında Google’in Amerika’da ML üzerine düzenlediği ML eğitimine katılan özel ekibin bir parçası olarak da görev almaktadır.

 • Cenk Bülbül, Google’ın medya ve reklam…
  CENK BÜLBÜL

  CENK BÜLBÜL

  Google ve YouTube, Ajans Pazarlama Direktörü

  Cenk Bülbül, Google’ın medya ve reklam ajanslarına fırsat yaratma uğraşlarından sorumlu. Daha önce Cenk Google’da YouTube Ads’in pazarlama departmanına bağlı Strateji ve İçgörü Direktörü olarak çalışıyordu.

  Google’dan önce Cenk, Ogilvy & Mather New York’ta pazarlama stratejilerinden sorumluydu. Müşterilerin marka pazarlama planlamaları ve iletişimlerini yürütüyordu. Öncesinde ise McKinsey & Company New York’ta dünyanın en önde gelen markalarıyla çalışarak dijital pazarlama danışmanlığı yaptı. Aynı zamanda Telecom Italia Mobile’in Türkiye lansmanında çalıştı.

  Cenk, Carnegie Mellon Üniversitesinde finans MBA’si ve New York Üniversitesinde pazarlama üzerine doktora yaparak duyguların tüketici davranışları üzerindeki etkilerini araştırdı. Tutkulu bir koşucu olan Cenk sık sık kar amacı gütmeyen organizasyonlarla gençlerin eğitim ve entegrasyonu üzerine çalışmalar yürütüyor.

 • İzmirli. 2008 yılından beri İstanbul’da.…
  ARMAN ACAR

  ARMAN ACAR

  Unite.ad, Genel Müdür

  İzmirli. 2008 yılından beri İstanbul’da. Global markaların Türkiye’de dijital büyüme stratejilerinde ve iletişim planlamalarında yer aldı. 2010 yılında Türkiye’de sosyal medyada influencer kullanım kampanyalarının öncülerinden oldu. 7 yıldır 1000’den fazla yerli ve yabancı bir çok influencer kampanyasının planlanmasında ve hayata geçirilmesinde rol aldı. Girişim ekosisteminde çeşitli çalışmalar yapıyor ve bir çok girişime destek olup, danışmanlık yapıyor. Şu an Unite.ad’in genel müdürü.

 • MTV ödüllü rock grubu maNga’nın lideri,…
  FERMAN AKGÜL

  FERMAN AKGÜL

  maNga'nın Solisti, 06 Records Kreatif Direktör

  MTV ödüllü rock grubu maNga’nın lideri, şarkı yazarı, prodüktör, yönetmen, oyuncu ve TV sunucusu olarak tanınmaktadır. Ferman ulusal ve uluslararası hitlere imza atmış ve kariyeri müziğin çok daha ötesine geçmiş Türkiye’nin önde gelen sanatçılarındandır.

  1979 yılında Ankara’da doğan Ferman Akgül, MTV ödüllü müzik grubunun solistidir ve efsane Türk rock grubu maNga’nın şarkı sözlerini yazmaktadır. Ferman Akgül’ün yetenekleri onu Türkiye’nin en yetenekli sanatçılarından biri haline getirmiştir.

  Ferman lisans eğitimini mimarlık üzerine alırken yüksek lisansını ise sinema üzerine yapmıştır.  TRT’de üç sezon boyunca kendi müzik programı Kulaktan Kulağa’nın yapımcılığını ve sunuculuğunu yapan Ferman Akgül, Küçük Prens’in müzikal uyarlamasında pilot rolünü üstlendi.

  2016 yılında solo müzik projesini hayata geçiren Ferman aynı yıl kendi bağımsız plak şirketi 06 Records’u kurmuştur.  06 Records şu sıralarda konsepti kendilerine ait olan Türkiye’nin ilk akustik müzik festivali “Unplugged Music Festival” ini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

 • Kopenhag Üniversitesi’nde hukuk yüksek…
  BETTİNA KUPERMAN

  BETTİNA KUPERMAN

  Impact34, Genel Müdür

  Kopenhag Üniversitesi’nde hukuk yüksek lisansı yapmış olan Danimarka vatandaşı Bettina Kuperman, Institute of Business Consulting’den sertifikalı yönetim danışmanıdır.

  Bettina, spor ve eğlence endüstrisinde stratejik planlama, iletişim ve marka geliştirilmesi alanlarında uzmanlaşmıştır.

  Bettina kariyerine İsviçre’nin Olimpiyat Başkenti olarak da bilinen Lozan kentinde başlamıştır. Aralarında UEFA ve FIBA’nın da bulunduğu çok sayıda uluslararası spor federasyonu ile çalışan Kuperman, büyük spor organizasyonlarının etkinlik adaylığı sürecinde çalışmış ve dünyanın dört bir yanındaki şehirlerle beraber Olimpiyatlar, Dünya Şampiyonaları ve Kıta Şampiyonaları için etkinlik düzenleme hakkı kazanılması konularında çalışmıştır.

  2009 yılında Türkiye’ye taşınmasının ardından Impact34’ü kuran Bettina Kuperman, ardı sıra Türkiye Basketbol Federasyonu’nun baş danışmanı olmuştur. Kuperman, ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Olimpiyat Komitesi ve Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı ile de çalışmıştır.

  Impact34, bölgedeki bir çok projeyi yönetmiş ve aralarında Türkiye, Polonya, Ukrayna, Azerbaycan ve Dubai’nin olduğu ülkelerle çalışmıştır.
  2016 yılında eşi ile birlikte bir yapım şirketi açtı. 06 Records yetenek yetiştirme, sanatçıların, markaların ve konsept müzik organizasyonlarının marka kimliğini oluşturma konusunda faaliyet göstermektedik. Şu sırlarda konsepti kendilerine ait olan Türkiye’nin ilk akustik müzik festivali “unplugged music festival” ini hayata geçirmeye hazırlanıyorlar.

 • Zeynep Aycan Koç Üniversitesi Endüstri ve…
  PROF. DR. ZEYNEP AYCAN

  PROF. DR. ZEYNEP AYCAN

  Koç Üniversitesi, Endüstri ve Örgüt Psikolojisi, Profesör

  Zeynep Aycan Koç Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alanında Profesör olarak görev yapmaktadır.

  Koç Holding Yönetim ve Strateji Kürsüsü sahibidir. Sosyal Bilimler Enstitüsü Direktörüdür – sosyal bilimler alanında 28 master ve doktora programını yönetmektedir.

  Lisans ve yükseklisans derecelerini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden almıştır. Doktora ve doktora sonrası çalışmalarına sırasıyla Kanada’nın Queen’s Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve McGill Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde devam etmiştir.

  Aycan’ın yayınlanmış 6 kitabı ve çoğunluğu yabancı dilde 80’in üzerinde bilimsel makale ve kitap bölümü vardır. Aycan araştırmalarına en çok atıf yapılan 100 Bilim İnsanı arasındadır. Aycan’ın araştırmaları uluslararası ve ulusal pekçok ödüle layık görülmüştür. Bunlardan bazıları:

  • TÜBITAK Bilim Ödülü – Cumhurbaşkanı tarafından verilen Türkiye’nin en büyük bilim ödülü.
  • American Psychological Association (APA) tarafindan verilen Global Book of the Year Award.
  • Chartered Management Institute (CMI) tarafından verilen yılın en iyi Liderlik ve Yönetim kitabı Ödülü.
  • Society for Industrial and Organizational Psychology (SIOP) Üstün Başarılı Araştırmacı (Fellow).
  • Association for Psychological Sciences (APS) Üstün Başarılı Araştırmacı (Fellow).
  • World Economic Forum tarafından Üstün Başarılı Genç Akademisyen Ödülü.
  • Simon Fraser Üniversitesi Küresel İş ve Çalışan Stratejileri Merkezi Kıdemli Araştırmacı (Research Fellow).
 • 1975 yılında doğan Betül Selcen Özer, Orta…
  BETÜL SELCEN ÖZER

  BETÜL SELCEN ÖZER

  Tohum Otizm Vakfı, Genel Müdür

  1975 yılında doğan Betül Selcen Özer, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi Nüfus Etütleri Enstitüsü Ekonomik ve Sosyal Demografi Ana Bilim Dalı’ndan aldı. Tez çalışmasını ‘Ulusal Günlük Gazetelerde Yayınlanan Aile Planlaması Haberlerinin İçerik Analizi: 2001-2005’ üzerine yaptı. 2000 yılından beri Willows International, TURMEPA ve Toplum Gönüllüleri Vakfı gibi önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarında; üreme sağlığı, aile planlaması, çevre ve gençlik alanlarında çalıştı. 2013 – 2015 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde Temel Demografi dersini verdi. 17 yıllık Sivil Toplum yolculuğunda saha, eğitim, projeler, kaynak geliştirme ve iletişim gibi birçok farklı görevde bulunan Özer, 2014 yılından beri Tohum Otizm Vakfı’nın Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 • Yıldız Teknik Üniversitesi Harita…
  CEM KEREM YOSUNTAŞ

  CEM KEREM YOSUNTAŞ

  Fiat Dijital Pazarlama Uzmanı

  Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği mezunu olan Cem Kerem Yosuntaş, kariyerine 2012’de GroupM Search’te Stratejist olarak başladı. Kariyerine Zer A.Ş.’de Marka Yöneticisi olarak devam etti ve şu anda 2016 yılında geçiş yaptığı Fiat markasında Dijital Pazarlama faaliyetlerini yürütüyor.

 • 20 yılın üzerinde uluslararası İnsan…
  ÇAĞATAY GÜNEY

  ÇAĞATAY GÜNEY

  Peoplise, Kurucu Ortak

  • 20 yılın üzerinde uluslararası İnsan Kaynakları deneyimi
  • Global firmalarda yöneticilik ve danışmanlık
  • Uzmanlık alanları: Stratejik Planlama, Organizasyonel Değişim, Gelişim ve Kültür
  • M.S in Organization Development
  • Bulunduğu kritik roller:
   • Peoplise- Kurucu Ortak
   • Deloitte Türkiye –İK Direktörü
   • ToyotaSa – İK Direktörü
   • Ford Motor Company –K.Amerika Organizasyonel Gelişim Müdürü
  • Illinois Eyaleti İşgücü Yatırım Komitesi ve TÜSİAD İstihdam alt komitelerinde üyelik

   

 • 1965 yılının karlı bir kış günü,…
  İZZET ÇAPA

  İZZET ÇAPA

  ÇapaMag, Kurucu

  1965 yılının karlı bir kış günü, 16’sındaki gencecik bir kızla

  kendinden 30 yaş büyük bir adamın aşklarının meyvesi olarak

  dünyaya gözlerini açmıştır. Aralarındaki sevda o kadar büyüktür ki,

  babası Bedii Çapa, altıncı karısı Gürnar’ın Ezo Gelin çorbasına olan

  tutkusu nedeniyle hayatına yeni bir yol açar. Çünkü o sıralarda hazır

  Ezo Gelin çorbası diye bir şey yoktur ve çiftimiz her gece çorba

  içmek için bir kebapçıya gitmek zorundadır. Mekanda karısını

  yönelen bakışlardan rahatsız olan Bedii Bey, eşinin evde rahat rahat

  çorba içebilmesi için hazır çorbayı keşfeder ve Türkiye hazır

  çorbayla tanışır…

   

  Daha çocuk yaştaki bir annenin ve yaşını başını almış bir babanın

  kendisine olan aşırı düşkünlüğünden dolayı şımarık ve yaramaz

  olarak büyüyen İzzet, ilkokulu Şair Nadim’de bitirir. Fransız Koleji

  mezunu annesinin “Komşuların çocukları Robert Kolej’i kazandı”

  cümlelerine rağmen o hiçbir okulu kazanamaz ve son anda kapağı

  Beşiktaş Atatürk Lisesi’ne atar. Hayatta ne kadar BAL’lı olduğunu

  anlaması aynı döneme rastlar. Fakat özellikle okulun son senesinde

  devrimci derneklerle olan bağlantıları yüzünden birçok kez annesi

  ve babası tarafından siyasi şubeden kurtarılmak zorunda kalınır.

  Üzerinden yeşil parkasını ve botlarını hiç çıkarmayan İzzet -ki hala çıkartmıyor-, onun üniversiteye girmesinden umudu kesen ailesiyle barışı Boğaziçi İşletme’ye kazanarak sağlar.

   

  Ama makus talihi onun peşini üniversite yıllarında da

  bırakmayacaktır. “Ya ben bunları zaten biliyorum ki” diyerek bildiğini

  zannedip girmediği derslerden kalmaktan başı döner. Boğaziçi’nde

  geçirdiği sekiz senede dört kez kovulup, üç kez de öğrenci affıyla

  dönmesiyle Guinness Rekorlar Kitabına girmeye aday olur. En

  nihayetinde de Deniz Gökçe’nin dersinden ‘F’leyerek okulla ilişkisi

  sonsuza kadar kesilir.

   

  Akademik kariyerinde gösterdiği bu üstün başarısını özel hayatına

  da taşır ve ailesine ait iş yerinde tanıştığı assolist ile 23 yaşında

  evlenir ama bu evlilik sadece üç yıl sürer.

   

  Üniversiteden kovulunca o dönemin en gözde mesleklerinden biri

  olan videoculuğa de el atan İzzet’in meslek hayatına aslında

  eğlence sektörünün duayenleri olan abileri Ahmet ve Celal Çapa

  yön verir. Onları kıskandığı için açtığı Dedikodulu Cafe ve

  Meyhane’yle girdiği sektörde farkında olmadan über bir yolculuk

  başlatmıştır.

   

  O günlerde yolda karşılaştığı Deniz Gökçe’nin boynuna sarılıp

  “Hocam size teşekkür borçluyum. Sayenizde üniversiteden kovulup

  meyhaneci oldum ama inanın ki çok para kazanıyorum” der.

  Dedikoduluyla başlayan ve kendisinin nefret ettiği tabirle ‘eğlence

  dünyasının dahi çocuğu’ olarak 20 yıldır devam eden ÇapaMarka

  Entertainment Group serüveninde 60’dan fazla mekan ve markaya

  imza atmıştır.

   

  Lise yıllarında İmece Dergisi için Çetin Altan ve Ahmet İsvan’la

  yaptığı röportajlardan aldığı zevk, içinde ukte olarak kalan İzzet,

  kırkından sonra ‘gazeteci’ olmaya karar verir. Hala kariyerden gelen

  gazeteciler tarafından eleştirilen bariyerden gelen gazeteci kişiliğine

  önce Sabah, ardından HaberTürk, son olarak da Hürriyet’te röportaj yapıp, köşe yazıları yazmıştır.

   

  Medyadan sıtkı sıyrılan İzzet, keni takım arkadaşlarıyla ÇapaMag adında 19 alt kategoriden oluşan haber platformu kurdu.

  Mesleği sorulduğunda title’ını “Ne iş olsa yaparım!” diyerek

  açıklayan Çapa, bir ara televizyon sektörüyle de flörtleşip,

  ekranların İzzet Paşa’sı olarak SkyTürk 360 ve TV8’de talk show

  programları yapmıştır. En son programında kafayı kırıp canlı

  yayında elindeki kartonetleri havaya fırlatan İzzet, o gün bugündür

  hiçbir televizyon kanalından gelen teklifi kabul etmemiştir. Zaten hiç teklif de gelmemiştir. Bunun üzerine kendi kendine yaptığı offer’la ÇapaMag TV YouTube kanalını kurup, Sacit Aslan ile Beraber ve Solo Serzenişler adından 49 Bölüm süren talk show yapmıştır.

   

  Bakalım kahramanımız İzzet’i bundan sonra neler bekliyor olacak!

 •  Fernando Sanz 16 yıl boyunca  Real…
  FERNANDO SANZ

  FERNANDO SANZ

  La Liga MENA Bölgesi ve Uluslararası Spor Projeleri Genel Müdürü

   

  Fernando Sanz 16 yıl boyunca  Real Madrid akademisinde  oynamıştır.Bunun yanında 1993-94 ve  1994-95 sezonları olmak üzere iki sezon boyunca Real Madrid’in ikinci ligde bulunan B takımında forma giymiştir.

  1999-2000 sezonu başı itibari ile Fernando Sanz 7 yıl boyunca  Malaga’nın kaptanlığını yapmıştır.

  2002 yılında takımıyla UEFA Intertoto kupası şampiyonluğu yaşamıştır.

  Sanz 2006 yılında kulübün içinde bulunduğu kötü ekonomik koşullardan kurtulabilmesine katkı sağlamak amacıyla futbolu bıraktı.

  Kulübü kurtarma girişimi olarak aceleci bir şekilde futbolu bırakmış ve 42 milyon Euro  borcu olan kulübün hisselerinin %98’ini tek başına satın almıştır ve kulübün başkanı olmuştur.

  Kulübün mali durumunu istikrarlı hale getirdikten ve geliştirdikten sonra 27 Temmuz 2010 tarihinde kulüp başkanlığını bırakmıştır. Sanz’ın başkanlığı döneminde artık bir La Liga takımı olmuş olan  Malaga 2010 yazı başında Katarlı  Al-Thani ailesine satılmıştır.

  Fernando Sanz  görev yaptığı dönemde İspanya Futbol Federasyonu’nun yüksek vizyon sahibi bir üyesi olmuştur.Federasyonda bulunduğu dönemde EURO 2008 ve 2010 Dünya Kupası kazanılmıştır. Fernando Sanz La Liga’nın ilk Küresel Elçisidir.

 • ODTÜ Fizik bölümü mezunu.Öğrencilik…
  PELİN ÖZKAN

  PELİN ÖZKAN

  MediaCat ve DigitalAge Genel Yayın Yönetmeni - Moderatör

  ODTÜ Fizik bölümü mezunu.

  Öğrencilik yıllarında reklamcılığa başladı.

  12 yıllık reklamcılık hayatından sonra 1993 yılında MediaCat’i yayınlamaya başladı.

  MediaCat’in yanısıra, Advertising Age gibi yan yayınların ve her yıl özel olarak İngilizce hazırlanan MediaCat Cannes Lions, Digital Age dergisinin, pazarlama ve iletişim kültürü dergisi Pİ’nin genel yayın yönetmenliğini yürütüyor.

  Sayıları 800’ü geçen MediaCat Kitapları’nın yayın yönetmenliğini de sürdüren Özkan’ın reklam dünyasının ustalarıyla ilgili “Hayatımız Reklam” isimli bir kitabı var.

  Pelin Özkan geniş bir ekiple Kapital çatısı altında her yıl onlarca workshop, seminer, Digital Age Summit, Brandweek Istanbul gibi etkinlikleri, Felis yaratıcılık ve Women to wacth  ödüllerini, Lovamarks araştırmasını gerçekleştiriyor.

  Türkiye’nin en büyük B2B yayıncısı, içerik üreticisi ve en büyük iş dünyası bilgi platformlarından biri olan Kapital Grup’un yöneticisi Pelin Özkan 50 kişilik bir ekiple her gün daha yeni ve yaratıcı fikirler bulmak için çalışıyor.

 • Reklamcılığa 2001 yılında reklam yazarı…
  ARDA ERDİK

  ARDA ERDİK

  Tribal Worldwide Istanbul, Ajans Başkanı & Yaratıcı Yönetmen

  Reklamcılığa 2001 yılında reklam yazarı olarak başladı. 2006 yılında DDB İstanbul ekibine katıldı. 2012 yılında bir kariyer molası verdi ve dünyayı gezdi. Ardından Tribal Worldwide Istanbul’a yaratıcı yönetmen olarak döndü. Tribal Worldwide Istanbul, son 4 sene içerisinde 4 Büyük Ödül de dahil olmak üzere, 200’den fazla ulusal ve uluslararası ödül kazandı.

  2016 yılında, Tribal Worldwide Istanbul’un Ajans Başkanlığı görevini de üstlendi. Aynı zamanda Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. 2011 yılından beri, Kadir Has Üniversitesi’nde Reklam Yazarlığı dersleri vermektedir.

 • Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi…
  DİLAY KURTULUŞ ELÇİSEVEN

  DİLAY KURTULUŞ ELÇİSEVEN

  P&G Türkiye ve Kafkasya Kumaş Bakım Kategorisi Marka Müdürü

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünden 2008 yılında mezun olan Dilay Kurtuluş Elçiseven, iş hayatına ilk adımı aynı yıl  P&G Türkiye’de attı.  4 yıl boyunca Orkid ve Pantene gibi alanında lider olan markalarda sorumlu olarak çalıştı. Sonrasında, P&G’nin Türkiye Mağaza içi iletişim ve Alışverişçi Pazarlama planlarından sorumlu Grup Müdürlüğü görevini üstlendi. Son 3 yıldır ise P&G Türkiye ve Kafkasya pazarlarındaki Kumaş Bakım markalarından sorumlu olarak görevine devam ediyor. Evli ve 1 çocuk annesidir.

 • İzmir Amerikan Lisesi, daha sonra da Boğaziçi…
  İLKAY GÜRPINAR

  İLKAY GÜRPINAR

  TBWAISTANBUL, CCO

  İzmir Amerikan Lisesi, daha sonra da Boğaziçi Üniversitesi Uluslarası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun oldu.

  Kariyerine reklam yazarı olarak başladı. 2006 yılında TBWA\ISTANBUL’a Kreatif Direktör olarak katıldı. Ekibe katılmasıyla birlikte, TBWA\ISTANBUL’un yıllar içinde Türkiye’nin en büyük ve en çok ödül alan ajansı haline gelmesine katkıda bulundu.

  Birçok uluslararası yarışma dışında Cannes Lions’ta üç kere jürilik görevi yaparak Türkiye’yi temsil etti. Ayrıca ekibi ile birlikte Cannes’dan Türkiye’ye en çok ödül getirenlerden biri. ADWOMEN tarafından dünyanın en etkili kadın kreatif direktörlerinden biri olarak gösterildi ve Mediacat/Advertising Age tarafından Yılın Reklamcısı seçildi. Son olarak bu sene, dünyanın en saygın pazarlama platformlarından Business Insider’in yayınladığı ‘Dünyanın En Yaratıcı 30 Kadını’ listesinde 3. sırada yer aldı.

  İlkay aynı zamanda, tüm dünyada ingilizce olarak yayınlanan kültür ve sanat dergisi 212’nin de kreatif direktörlüğünü yapıyor.

 • Alice BBDO ve Güzel Sanatlar'da sanat…
  AYŞE BALİ

  AYŞE BALİ

  Rafineri, Kurucu Ortağı & Kreatif Direktör

  Alice BBDO ve Güzel Sanatlar’da sanat yönetmeni, Total İletişim’de yaratıcı yönetmen olarak çalıştı. 2001 yılında Rafineri’nin kurucu ortakları arasında yer aldı. Halen Rafineri’de başkan yardımcılığı görevini yürütüyor.

  Ekip arkadaşlarıyla birlikte yarattığı işler, ulusal ve uluslararası yarışmalarda 100’ün üzerinde ödül kazandı. Eurobest ve Cannes Lions’ta jüri üyesi olarak Türkiye’yi temsil etti. Kırmızı ve Kristal Elma yarışmalarında jüri başkanlığı yaptı.

 • Ahmet Sezer, İnteltek’e* 2004 yılında Genel…
  AHMET SEZER

  AHMET SEZER

  İnteltek (İDDAA), Genel Müdür

  Ahmet Sezer, İnteltek’e* 2004 yılında Genel Müdür olarak katılmıştır.

  1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ahmet Sezer, iş hayatına Aselsan’da başlamıştır.

  Sonrasında sırayla, IBM Turk, Intertech ve Vestel Grup ve Vestel Consulting’de  Sistem Mühendisi, Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olarak çalışmıştır.

  Sezer, İnteltek’teki görevinden önce Probil’de Genel Müdür olarak görev yapmıştır.

   

  *İnteltek hakkında : 2004 yılından bugüne geçen sürede adeta bir “love mark”a dönüşen i ddaa oyununun ardında İnteltek A.Ş. bulunuyor. İnteltek A.Ş, T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı adına 2004 yılından bu yana iddaa’nın satış, pazarlama, teknolojik altyapı ve risk yönetimi faaliyetlerini yürütüyor aynı zamanda oyun ve markanın yaratıcısı. Şirket;  fiziksel ve digital bayiler aracılığı ile iddaaseverlere sunulan yüksek nitelikli ve dünya standartlarında bir servisin sağlayıcısı konumunda bulunuyor.

 • Erdem Tolon 10 yılı aşkın zamandır görev…
  ERDEM TOLON

  ERDEM TOLON

  Nielsen Medya Genel Müdürü

  Erdem Tolon 10 yılı aşkın zamandır görev almakta olduğu Nielsen Grubu’nda Nielsen Medya Genel Müdürü görevine ek olarak Nielsen Orta Avrupa İş Geliştirme Direktörü rolünü üstlenmektedir.

  Lisansını Koç Üniversitesi İktisat Bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisansını da Norwegian School of Economics (NHH) Üniversitesi Uluslararası İşletme alanında tamamlamıştır.

  Erdem Tolon kariyerine araştırma  sektöründe online & offline mecralar, yatırım getirisi (ROI) analizleri, medya mix optimizasyonları ve dijital alanlarında 10 yılı aşkın süredir devam etmektedir.

  Erdem Tolon Mobile Marketing Association (MMA) Yönetim Kurulu Üyesi ve IPTV Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

 • 2017 Dünya Atletizm şampiyonu olan sporcu Ramil…
  RAMİL GULİYEV

  RAMİL GULİYEV

  2017 Dünya Atletizm Şampiyonu

  2017 Dünya Atletizm şampiyonu olan sporcu Ramil Guliyev 29 Mayıs 1990 yılında Bakü de doğmuştur. 27 yaşında olan Ramil Guliyev Azerbaycan kökenli Türk sprint atletitir.  Ramil Guliyev 2011 yılında Türk vatandaşı olmuş ve ülkemizi temsil etmeye başlamıştır.

  2013 yılından bu yana milli atlettir ve Fenerbahçe Spor Kulübü sporcusudur.
  2009 Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası’nda Azerbaycan adına mücadele etti ve 100 metrede gümüş madalya, 200 metrede ise altın madalya kazandı.
  100 metre ve 200 metre yarışlarında, ulusal ve uluslararası gençler rekorlarının sahibidir.
  Ayrıca 200 metre Avrupa gençler rekoru ve 60 metrede ulusal gençler rekorunun da sahibidir. 200 metredeki zamanı, genç atletlerdeki en hızlı ikinci derece olup en hızlı zaman Usain Bolt’a aittir. 2009 yılında dağıtılan Avrupa Atletizminde Yılın Yükselen Yıldızı Ödülü’nde ikinci oldu.

  16.Dünya atletizm yarışmasında 100 metre elemelerinde 9.97 lik derecesi ile 100 metreyi 10 saniyenin altında koşan üçüncü beyaz atlet oldu.

 • Üniversite eğitimini 1993-1998 yılları…
  JOSE MARIA ARRABAL

  JOSE MARIA ARRABAL

  La Liga, MENA Bölgesi İş geliştirme Müdürü

  Üniversite eğitimini 1993-1998 yılları arasında Malaga Üniversitesi Ekonomi ve İdari Bilimler Fakültesinde tamamladı. 1998 yılında NBA’in köklü takımlarından New Jersey Nets’de staj yapmak için Amerika’ya gitti ve burada yaklaşık 1 sene kadar kaldı. Daha sonra NBA İspanya ve Portekiz’in Pazarlama Müdürü görevini üstlenerek Barcelona’ya döndü. 2002-2006 yılları arasında Real Madrid Basketbol Şubesi’nin Pazarlama Müdürü olarak, 2006-2007 yılları arasında ise Real Madrid’in Uluslararası İş Geliştirme biriminde önemli roller üstlendi. 2007-2013 yıllarında La Liga’nın önemli ekiplerinden Malaga FC’nin İş Geliştirme Direktörü olarak kulübün gelişmesine ve büyümesine katkı sağlayacak birçok önemli proje geliştirdi. Burada ki üstün başarısı La Liga’nın dikkatini çekmesi ile  La Liga’nın MENA bölgesindeki İş Geliştirme Direktörü pozisyonuna getirildi. 2014 senesinde eski çalıştığı kulübü olan Malaga FC’ye İş Geliştirme Direktörü olarak tekrar geri döndü ve bu görevi 2 sene sürdürdü. Son olarak La Liga’nın MENA Bölgesinde ki İş Geliştirme Direktörü pozisyonuna getirilen Arrabal, bu görevi başarıyla sürdürmektedir.

 • Yousef Al-Obaidly, 2003 yılında MENA…
  YOUSEF AL-OBAIDLY

  YOUSEF AL-OBAIDLY

  beIN MEDIA GROUP CEO Vekili ve Digiturk CEO

  Yousef Al-Obaidly, 2003 yılında MENA bölgesinin en önde gelen ödemeli spor TV ağının başarılı bir şekilde tanıtılmasında önemli bir rol oynadı. Daha sonra 2012 yılında, beIN SPORTS Fransa, Amerika ve Asya-Pasifik’in tanıtılmasıyla beraber, spor ağının uluslararası genişlemesini başlatmış oldu. Aralık 2013’de ise beIN MEDIA GROUP CEO’su Nasser Al-Khelaïfi ile beraber Al Jazeera Sport’un uluslararası spor ağı olan beIN SPORTS’a dönüşümünü tamamladı. Şu anda beIN MEDIA GROUP’un Başkan Vekili olmasının yanı sıra; beIN SPORTS Fransa, Amerika ve Asya- Pasifik’in de Başkanıdır. Bunlara ek olarak; Katar Tenis Federasyonu’nun Genel Sekreterliği, Katar Spor Yatırımları (QSI) Yönetim Kurulu Üyesi, Paris Saint-Germain Futbol Kulübü ve Paris Saint-Germain Hentbol Kulübü’nün Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Yousef Al-Obaidly Seattle Üniversitesi mezunudur.

 • Rize’de dünyaya gelen Yavuz Sütlüoğlu,…
  YAVUZ SÜTLÜOĞLU

  YAVUZ SÜTLÜOĞLU

  Çaytaş Başkan Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi

  Rize’de dünyaya gelen Yavuz Sütlüoğlu, ilköğrenimini Hatay Antakya’da, orta ve lise öğrenimini Rize’de tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme Bölümü’nden 2003 yılında mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi’nde MBA yapan Sütlüoğlu, iş hayatına 2003 yılında özel sektörde finans ve hızlı tüketim malları firmalarında satış temsilciliği, satış yöneticiliği, Türkiye Satış Müdürlüğü gibi kademelerde görev alarak başladı. Yurtiçi ve yurt dışı proje bazlı çalışmalarda yer aldıktan sonra 2008 yılında Çaykur ile kamu sektörüne adım atan Sütlüoğlu, kurumda satın alma, pazarlama ve satış fonksiyonlarında farklı görevler üstlendi. Şu anda Çaykur’daki görevinin yanı sıra iş hayatına bir Çaykur iştiraki olan Çaytaş’ta Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili olarak devam etmektedir.

 • Ümit Leblebici 1988 yılında İstanbul…
  ÜMİT LEBLEBİCİ

  ÜMİT LEBLEBİCİ

  TEB Genel Müdürü

  Ümit Leblebici 1988 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu; 1994 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Finans Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı. 1991-1997 tarihleri arasında çeşitli finans kuruluşlarında görev alan Leblebici, 1999 yılında Hazine Grubu Direktörü olarak Türk Ekonomi Bankası’na (TEB) katıldı. 2002 yılında TEB Aktif Pasif Yönetimi ve Hazine Grubu Genel Müdür Yardımcısı olan Leblebici, Şubat 2013’te TEB Genel Müdür Vekili olarak göreve başladı. Eylül 2013’ten bu yana TEB Genel Müdürü olarak görev yapan Leblebici, aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir.

 • 1968 Ankara doğumlu olan Tolunay Kafkas, futbola…
  TOLUNAY KAFKAS

  TOLUNAY KAFKAS

  Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu

  1968 Ankara doğumlu olan Tolunay Kafkas, futbola Ankara PTT kulübünde başladı.

  Sırasıyla Keçiörengücü, Diyarbakırspor, Erzurumspor ve Konyaspor’da forma giyen Tolunay Kafkas, 1993 – 1998 yılları arasında Trabzonspor’da oynadı. Daha sonra Galatasaray’a transfer olan Kafkas, ardından Bursaspor ve Denizlispor takımlarında top koşturdu. Kafkas’ın bir sonraki durağı ise Avrupa oldu. Avusturya’da 3 farklı kulüpte forma giydikten sonra aktif futbolculuk kariyerini noktaladı. Milli Takımlarda 35 kez forma şansı bulan ve 1996 Avrupa Şampiyonası’nda A Milli Takım’da yer alan Tolunay Kafkas, sonrasında teknik direktörlük kariyerine geçiş yaptı. U 19 Milli Takımı, Kayserispor, Gaziantepspor, Trabzonspor, Karabükspor ve Akhisarspor kulüplerinde görev yapan Tolunay Kafkas, Kayserispor ile Türkiye Kupası’nı kazanma başarısını gösterdi. Kayserispor, Gaziantepspor ve Karabükspor ile Avrupa Kupalarında mücadele etti. 2011 – 2013 yılları arasında TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü ve Türkiye U21 Milli Takımı Teknik Direktörlüğü yapan Kafkas, Ağustos 2017’de TFF’de bu kez Futbol Gelişim Direktörlüğü ve Genç Milli Takımlar Sorumluluğu görevine getirildi.

 • 16 Aralık 1985 izmit doğumlu. İzmit…
  GÖKHUN ÖZTÜRK

  GÖKHUN ÖZTÜRK

  Türkiye Buz Buz Hokeyi A Milli Takım Kaptanı

  16 Aralık 1985 izmit doğumlu. İzmit belediyesinin açmış olduğu buz pateni pistinde buz hokeyine başladı ve rus antrenör Oleg Zag’ın Türk hokeyine kazandırdığı en önemli defans oyuncusu oldu. İlk defa 2002 yılında U18 milli takımıyla Litvanya’nın kaunas kentinde düzenlenen turnuvada milli formayı giydi. O günden bu yana, 2003 yılında A milli takım kadrosuna katılarak, milli formayı taşıdı. 2015 yılında Zeytinburnu belediyesinden gelen teklifle kariyerinin en önemli transferini gerçekleştirdi. 2014-2015 sezonundan bu yana Zeytinburnu belediyesi takım kaptanlığını üstleniyor. Ayrıca A milli ve U20 milli takımlarında kaptanlık ve asistan kaptanlık görevleriyle milli formayı giydi.

   

   

  2014-15 Türkiye Buz Hokeyi Süper Ligi

  2015-16 Didi Türkiye Buz Hokeyi Süper Ligi Şampiyonluğu

  2016 IIHF div.3 grubu dünya şampiyonluğu

  2016-17 Didi Türkiye buz hokeyi süper ligi şampiyonluğu

  2015 Continental cup grup A 2.liği-Sırbistan

  2016 Continental cup grup A 1.liği-Bulgaristan

  2016 Continental cup grup B 3.lüğü-İspanya

  2017 Continental cup grup A 2.liği-Sırbistan

   

  Boy:184

  Kilo:86

  Sopa:sağ

 • Kariyerine Oyak-Renault Bursa’da 1993 yılında…
  SİNAN ÖZKÖK

  SİNAN ÖZKÖK

  Nissan Genel Müdürü

  Kariyerine Oyak-Renault Bursa’da 1993 yılında başlayan Sinan Özkök, daha sonra Oyak Renault Genel Merkezi’nde 4 yıl görev yaptı. 2001 yılında Fransa’daki Renault SAS’ta çalışmaya başlayan Özkök, 2007 yılında Türkiye’ye geri döndü. Aralarında Türkiye’nin en geniş bayi geliştirme ağına sahip  Renault ve Dacia markalarının Satış ve Şebeke Direktörlüğü görevi de dahil olmak üzere bir çok üst düzey pozisyonda yer aldı. Sinan Özkök, Ekim 2015 yılından bu yana Nissan Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 • 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal…
  DR. SONER CANKO

  DR. SONER CANKO

  Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Genel Müdür

  1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Dr. Soner Canko, aynı üniversitenin İktisat Fakültesi’nde yüksek lisans ve doktora dereceleri almıştır. Kariyerine Dışbank’ta başlayan Dr.Soner Canko, Procter&Gamble, Citibank, Hewlett-Packard ve Bileşim A.Ş’de yönetici olarak çeşitli görevler üstlenmiştir. First Data Türkiye Kurucu Genel Müdürlüğü sonrasında Ziraat Bankası’nda Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Dr.Canko, Temmuz 2011’den itibaren Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.