2018 Konuşmacıları

 • Kemal Sunal ve İlyas Salman ile beraber…
  ŞENER ŞEN

  ŞENER ŞEN

  Brand Week Istanbul 2018 Onur Konuğu

  Kemal Sunal ve İlyas Salman ile beraber oynadığı komedi filmleri ile izleyicilerin gönlünde taht kuran Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu. Ünlü sinema oyuncusu Ali Şen’in oğlu olan Şener Şen, tiyatro kökenli bir oyuncu olup, ufak yan rollerle sinema sektörüne girmiş, Arzu Film ile beraber çektiği komedi filmleri ile ünlü olmuş ve de kariyerinin son yıllarında oynadığı Muhsin Bey, Eşkiya ve Kabadayı gibi dram filmlerindeki başarısıyla Türkiye’nin yetiştirdiği en iyi oyunculardan birisi olduğunu kanıtlamıştır.

  Şener Şen, 26 Aralık 1941 tarihinde, Adana’da dünyaya geldi. Komedi ve dram tarzındaki pek çok sinema filminde rol alan Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından Ali Şen’in oğlu olarak dünyaya gelen Şener Şen, babası gibi oyuncu olma isteğiyle tiyatroya başladı. İlk olarak 1958 yılında, Yeşil Sahne’de oyunculuğa başlayan Şener Şen, 1964–1966 yılları arasında öğretmen olarak Doğu Anadolu’da görev aldıktan sonra İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda yan rollerde yer alarak profesyonel oyunculuğa başladı.Şen, zaman içinde daha büyük rollerde görülerek mesleğinde ilerleme fırsatı yakaladı.

  Tiyatronun yanı sıra dublaj sanatçısı olarak da çalışan Şen, 1967 yılında çekilen Sözde Kızlar adlı sinema filmi ile beyazperdeye adımını attı. 1971 tarihli Altın Prens Devler Ülkesinde adlı yapımda babası Ali Şen ile beraber rol alan başarılı oyuncu, 70’li yılların ilk yarısında pek çok filmde yan rollerde gözüktükten sonra asıl çıkışını 1975 yılında rol aldığı iki filmle yakaladı; Bizim Aile ve Hababam Sınıfı.

  1975 tarihlinde vizyona giren, Rıfat Ilgaz’ın aynı adı taşıyan kitabından uyarlanan ve de yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı, Şen’i şöhrete taşıyan yapım oldu. Kadrosunda Münir Özkul, Tarık Akan, Adile Naşit ve Kemal Sunal gibi pek çok ünlü ismi barındıran bu filmde Şen’in canlandırdığı sakar, beceriksiz ve saf beden eğitimi hocası Body Ekrem karakteri halk tarafından çok sevilince devam filmleri olan 1976 tarihli Hababam Sınıfı Uyanıyor, 1977 tarihli Hababam Sınıfı Tatildeve de serinin son filmi olan 1978 tarihli Hababam Sınıfı Dokuz Doğurdu’nun kadrolarında da yer aldı.

  Hababam Sınıfı serilerinde beraber rol aldığı iki aktör, Kemal Sunal ve İlyas Salman, Şen’in uzun bir süre boyunca çekeceği pek çok komedi filminde kendisiyle beraber rol oynadı. İlyas Salman ile beraber Banker Bilo, Çiçek Abbas, Dolap Beygiri gibi filmlerde rol alan Şen, Kemal Sunal ile beraber ise Süt Kardeşler, Tosun Paşa, Kibar Feyzo, Davaro gibi pek çok komedi filminde rol alarak unutulmaz bir ikili oluşturdu. Bu dönemde oynadığı filmlerde genellikle üçkağıtçı, güvenilmez, kurnaz ama şansı sürekli kötüye giden bir karakteri canlandıran Şen, Kemal Sunal ve İlyas Salman’ın canlandırdığı saf karakter tiplemelerine çok iyi bir antitez oluşturarak unutulmayacak filmlere imza attı.

  Şen’in kariyerinin olgunlaşma dönemi olarak tanımlanabilecek olan ve genellikle dram ağırlıklı filmlerde rol oynadığı dönemin başlangıcı ise 1984 yılına rastladı. İlk olarak 1984 tarihli, Ertem Eğilmez yönetmenliğinde çekilen Namuslu’da fazlasıyla dürüst ve onurlu olduğu için sistem tarafından kabul edilmeyen Ali Rıza karakterini canlandıran Şen, daha sonra ise 1985 tarihli Nesli Çölgeçen filmi Züğürt Ağa’da feodalizmin modernite içinde çözülmesini sonucunda Ağalık’tan vazgeçmek zorunda kalan bir köy ağasının İstanbul’da başından geçen maceraları başarıyla canlandırdı.

  1985 tarihli Çıplak Vatandaş ve 1986 tarihli Milyarder, Şen’in yeni sinema anlayışının ekranlardaki temsilcileri olurken, 1987 yılında vizyona giren Muhsin Bey, Şener Şen’in sanat hayatındaki doruklardan birisini temsil etmekteydi. Yavuz Turgul’un senarist ve yönetmen olarak can verdiği Muhsin Bey, prensiplerine sonuna kadar bağlı, eski kafalı ve modası geçmiş bir müzik yapımcısı olan Muhsin Bey ve onun şöhret yapmak için çabaladığı yanık sesli genç sanatçı Ali Nazik’in hikayesini konu alıyordu. Değişen dünyada eski değerlere bağlı olarak yaşamaya çalışan Muhsin Bey karakteriyle Türk Sineması’nın başyapıtlarından birisine imza atan Şen, ayrıca bu film sayesinde ileriki yıllarda pek çok kez beraber kamera karşısına geçeceği Uğur Yücel ile de ilk defa bir başrolde beraber çalışma fırsatı yakaladı.

  Muhsin Bey’in ardından 1987 yılında Selamsız Bandosu ve Zengin Mutfağı filmlerinde başrol oynayan Şen, 1988 tarihli Arabesk ile bir kez daha unutulmaz bir oyunculuğa imza attı. Yönetmenliğini Ertem Eğilmez, yapımcılığını ise Türker İnanoğlu’nun üstlendiği ve senaryosunda Gani Müjde’nin görev aldığı Arabesk, Türk sinemasında arabesk kültürünün izlerini çözümleyen ve de bu duruma traji-komik bir bakış açısı getiren kuvvetli bir absürd komedi ve hatta yer yer müzikal filmiydi. Müjde Ar ve rol arkadaşı Şener Şen’in fevkalede oyunculukları sayesinde film 26. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü kazandı.

  Arabesk sonrasında rol aldığı film sayısını azaltan ve de filmlerin aralarındaki süreyi uzatan Şener Şen, artık tam anlamıyla bir yıldız oyuncu portresi çiziyordu. 1990 yılında Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni ile Muhsin Bey karakterine yakın bir portre çizen başarılı oyuncu, 1992 yılında Yavuz Turgul yönetmenliğindeki Gölge Oyunu’nda Şevket Altuğ ile beraber başrolde yer aldı. Bir sonraki filmi Amerikalı ise Amerikan Pop Kültürü’nün ülkemizde yarattığı değişimlere eğlenceli bir bakış açısı getiren başarılı bir absürd komedi örneğiydi. Amerikan filmlerinden bire bir alınmış bölümlerle desteklenen (Evde Tek Başına, Temel İçgüdü vs..) Amerikalı, Lale Mansur, Taner Barlas ve Eray Özbal gibi başarılı oyuncuları bir araya getirdi.

  Amerikalı’nın ardından üç yıl boyunca sinema filmi çekmeyen Şen, 1996 yılında Eşkiya ile beraber sinemalara geri döndü. Yavuz Turgul tarafından senaryosu yazılan ve de yönetilen Eşkiya, Baran adlı eski bir eşkiyanın 35 yıllık hapis hayatının ardından geçmişiyle hesaplaşmasını ve de Cumali adındaki genç bir serserinin hayatına dahil olmasını anlatırken bir yandan da uyuşturucu ve mafya ilişkilerine değiniyordu. Şen’i Uğur Yücel ile bir kez daha başrollerde bir araya getiren Eşkiya, uluslararası film festivallerinde ve de 19. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri’nde pek çok ödül kazandı.

 • Prof. Barry Schwartz ekonomi ve insan psikolojisi…
  BARRY SCHWARTZ

  BARRY SCHWARTZ

  Psikolog; Sosyal Teori ve Davranış Bilimleri Profesörü; Yazar

  Prof. Barry Schwartz ekonomi ve insan psikolojisi arasındaki ilişkileri inceleyen, modern yaşamın içyüzünü aydınlatan çalışmaları ile tanınmaktadır.

  2015 yılında yayımlanan Why We work adlı kitabında iş ve çalışmanın kültürel hayata nasıl yansıdığını ortaya koymakta; 2011 yılında yayımlanan Practical Wisdom: The Right Way to Do the Right Thing adlı kitabında bilgelik kavramını irdelemektedir.

  Prof. Schwartz’ın 2005 yılında yayımlanan The Paradox of Choice: Why More Is Less adlı kitabı, seçim kavramının çelişkilerini ele alır. 14 dile çevrilen kitap, Business Week ve Forbes dergileri tarafından yılın en başarılı iş kitaplarından biri olarak nitelenmiştir.

  Prof. Schwartz halen UC Berkeley Üniversitesi bünyesindeki Haas School of Business’ta ders vermekte ve Pensilvanya’daki Swarthmore College’da öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Bundan önce NYU bünyesindeki Stern School of Business’ta misafir öğretim üyesi olarak görev almıştır. Yayımlanmış 10’dan fazla kitabı ve meslek dergilerinde yayımlanan 100’den fazla makalesi vardır. Amerikan Psikoloji Derneği ve Amerikan Psikoloji Bilimi Derneği üyesidir.

 • Teknoloji girişimcisi, yatırımcı, bilgisayar…
  ARKADY VOLOZH

  ARKADY VOLOZH

  Yandex, Kurucu ve CEO

  Teknoloji girişimcisi, yatırımcı, bilgisayar uzmanı ve hayırsever Arkady Volozh, Avrupa’nın en büyük internet şirketlerinden biri olan ve Rusya’nın en popüler arama motoru Yandex’in CEO’su ve kurucusudur. NASDAQ kotalı Yandex, Rusya’nın en popüler arama motorunun yanı sıra arabalı ulaşım ve paylaşımlı yolculuk şirketine sahiptir. Bugüne kadar birçok başarılı bilişim şirketi kuran Volozh, ilk zamanlarında arama teknolojilerinin gelişimine liderlik etmiştir. Günümüzde, Rusça konuşan akıllı asistanın lanse edilmesi ve geleceği şekillendirecek teknolojilerden biri olan sürücüsüz otomobilini tanıtmasıyla Volozh ve Yandex yapay zekanın geleceğinde ve diğer son teknolojilerde ön planda olmaya devam ediyor. Volozh aynı zamanda İstanbul’da faaliyet gösteren hızlı teslimat yapan mobil ticaret uygulaması Getir’in yatırımcısı ve kurucu ortağıdır.

 • Shelina Janmohammed, Ogilvy & Mather ağına…
  SHELINA JANMOHAMED

  SHELINA JANMOHAMED

  Ogilvy Noor, Başkan Yardımcısı

  Shelina Janmohammed, Ogilvy & Mather ağına bağlı olarak faaliyet gösteren ve dünyada Müslüman hedef kitle ile ilgili danışmanlık veren tek ajans olan Ogilvy Noor’un başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Sektörün öncülerinden olan Janmohammed, Ad Age dergisi tarafından “Women to Watch” seçilmiş, Campaign dergisi tarafından öncü olarak nitelendirilmiş ve kendisine İngiltere’nin En Güçlü 100 Müslüman Kadını listesinde yer verilmiştir. Generation M: Young Muslims Changing the World adlı kitabın yazarıdır.

 •  Eric Goldberg, tecrübeli bir…
  ERIC GOLDBERG

  ERIC GOLDBERG

  The Walt Disney Company, Yönetmen; Tasarımcı; Animasyon Sanatçısı

   

  Eric Goldberg, tecrübeli bir yönetmen, tasarımcı ve animasyon sanatçısıdır; Walt Disney Animation Studios bünyesinde çalışmaktadır. “Aladdin”, “Pocahontas”, “Hercules”, “Fantasia/2000” ve “Wreck-It Ralph” gibi yapımlar dahil olmak üzere birçok Walt Disney Animation Studios filminde imzası vardır. Mickey’nin rol aldığı Oscar ödüllü “Get A Horse!” isimli kısa filmin yapımında 2D animasyon yönetmeni olarak görev almış, yine Oscar ödüllü bir uzun metraj film olan “Moana”da başkarakter Maui’nin dövmesine hayat veren ekibe liderlik etmiştir. Şubat 2011’de, ASIFA-Hollywood tarafından animasyonda yaşam boyu başarı ödülüne layık görülerek prestijli Winsor McCay Ödülü ile onurlandırılmıştır.

 • 1979’da Yalova’da dünyaya gelen Mehmet…
  MEHMET OKUR

  MEHMET OKUR

  NBA All Star ve Eski Milli Basketbolcu

  1979’da Yalova’da dünyaya gelen Mehmet Okur’un ilk takımı  Oyak Renault oldu. Daha sonra Tofaş ve Anadolu Efes formaları giyen Mehmet Okur’un kariyerinde, 1 NBA şampiyonluğu, 3 Türkiye şampiyonluğu, 4 Türkiye Kupası ve 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası bulunuyor. Ayrıca Anadolu Efes’in 2000-2001 sezonunda Avrupa üçüncüsü olan kadrosunda yer aldı. Milli Takım formamızı da başarıyla giyen Okur, 2001 Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa ikincisi olan Milli Takım kadrosunda da yer aldı. NBA kariyerine Detroit Pistons ile adım atan başarılı basketbolcu, 2004 yılında NBA şampiyonluğu elde eden ilk Türk sporcu olmasının yanı sıra All-Star maçında forma giyen ilk oyuncumuz da oldu. Okur NBA’de Utah Jazz ve New Jersey Nets formalarını giydi. Aktif basketbolculuk kariyerinin ardından yine NBA’de Phoenix Suns takımının antrenör kadrosuna dahil olan Okur, bu onura erişen ilk Türk spor insanı olmayı da başardı.

  Mehmet Okur’un kariyeri;

  Oyak Renault (1997–1998)
  Tofaş Spor Kulübü (1998–2000)
  Efes Pilsen (2000–2002)
  Detroit Pistons (2002–2004)
  Utah Jazz (2004–2011)
  Türk Telekom GSK (2011(Lokavt Süreci) )
  New Jersey Nets (2011–2012)
  Portland Trail Blazers (2012-2012)

 • Özellikle basketbol maçları anlatımıyla…
  MURAT MURATHANOĞLU

  MURAT MURATHANOĞLU

  TV Sunucusu, Spor Yazarı, Basketbol Yöneticisi

  Özellikle basketbol maçları anlatımıyla bilinen TV sunucusu, yorumcu, spor yazarı ve basketbol yöneticisi.

  ABD’de Illinois Üniversitesi İnşaat Bölümünü bitirdi. 17 yıl ABD’de kaldıktan sonra askerlik için Türkiye’ye geldi. Ancak askerliği 4 ay ertelenince Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde Aydan Siyavuş ile çalışmaya başladı. Böylece ABD’den edindiği basketbol tecrübesini ilk kez bu sayede kullanmaya başladı. Aydan Siyavuş ile birlikte Fenerbahçe Spor Kulübüne Basketbol Şubesi Teknik Menajeri olarak transfer oldu.

  Spikerliğe 1988 yılında NCAA Final Four maçlarını anlatarak TRT’de başladı. Daha sonra TRT’de ayrı ayrı üç dönem olmak üzere NBA maçları da anlattı. 1992’de Show TV’ye geçti, ve kuruluşundan itibaren Cine 5 de maç anlattı, program yaptı. Bu kanalda İsmet Badem ile yaptığı Asist Programı büyük beğeni kazandı. Daha sonra NTV Spor  başta olmak üzere, ATV, Kanal 24, TRT ve NTV de birçok maç anlattı ve program yaptı. NTV de Murat Kosova ve Kaan Kural ile yaptığı NBA Stüdyo programı Asist gibi unutulmaz programlar arasında yerini almıştır. NTV’den Lig TV/Digitürk’e geçti ve 5 yıl boyunca basketbol bölümünü yönetti hem de bir çok maç anlattı, program yaptı.

  Spikerliğin dışında çeşitli gazete ve dergilerde basketbol yazarlığı yaptı. İlk olarak Cumhuriyet Spor ekinde ABD basketbolunu Türkiye’ye tanıttı ve sevdirdi. Aynı zamanlarda Basket Dergisinin çıkarılmasında önemli rol oynadı. Daha sonra Fast Break, Slam, NBA Basket, Overtime ve Süper Basket dergilerinde yazılar yazdı ve dergilerin çıkarılmasında önemli rol üstlendi.Bunun dışında Bahçeşehir’de kurduğu ve başkanlığını yaptığı Baskent 34 basketbol kulübü bir çok oyuncu yetiştirdi ve bu oyunculardan 10 tanesi Türkiye Birinci ve Türkiye İkinci Basketbol Liginde forma giydi. NBA’de ki gururlarımızdan Furkan Korkmaz da Baskent 34 kulübünde yetişti.

 • 1954 yılında İstanbul’da doğan R. Faruk…
  R. FARUK ECZACIBAŞI

  R. FARUK ECZACIBAŞI

  Eczacıbaşı Holding, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

  1954 yılında İstanbul’da doğan R. Faruk Eczacıbaşı,1973 yılında İstanbul Alman Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Berlin Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Lisans ve Yüksek lisans eğitimlerini tamamladı.

  1980’de Eczacıbaşı Holding’in planlama departmanında çalışma hayatına atıldı. ABD’de bir süre deneyim kazandıktan sonra Türkiye’ye döndü ve Eczacıbaşı Topluluğunda çeşitli görevler aldı.

  Faruk Eczacıbaşı 1996 senesinden bu yana Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’dır.

  Aynı zamanda, halen başkanlığını yürütmekte olduğu, Türkiye’nin bir bilgi toplumuna dönüşmesi vizyonuyla 1995 yılında kurulan Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) aracılığıyla,çeşitli araştırma raporlarının hazırlanması ve bu konudaki politikaların şekillendirilmesi için çalışmaktadır. Faruk Eczacıbaşı ayrıca 1999 yılından bu yana Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanlığı görevini yürütmektedir.

   

   

 • Ahlat Ağacı ve Ölümlü Dünya filmlerindeki…
  DOĞU DEMİRKOL

  DOĞU DEMİRKOL

  Komedyen

  Ahlat Ağacı ve Ölümlü Dünya filmlerindeki başarılı performansı ve Güldür Güldür Show’daki stand up gösterisi ile ülkenin mizah gündemine oturan Doğu Demirkol, Abiler Detected ve çeşitli fenomen videonun yanı sıra BKM Mutfak Sahne ve farklı şehirlerdeki Açık Mikrofon ve komedi geceleriyle de adından söz ettirmeyi başarmıştı. Genç komedyen şimdilerde BKM Mutfak yapımcılığında gerçekleşen tek kişilik gösterisiyle seyirci karşısına çıkıyor.

 • 2000 doğumlu genç sanatçı müziğe olan…
  ALEYNA TİLKİ

  ALEYNA TİLKİ

  Sanatçı

  2000 doğumlu genç sanatçı müziğe olan ilgisini çok küçük yaşlarda keşfetti. İlk sahne deneyimini 8 yaşında yerel bir kanalda çıktığı televizyon programında yaşadı. 14 yaşında ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ programında gösterdiği performanslarla adını Türkiye’ye duyurmuş oldu.

  2016 yılında Emrah Karaduman’ın ‘Cevapsız Çınlama’ isimli single çalışmasını yorumlayan Aleyna Tilki 16 yaşında profesyonel müzik yaşantısına ilk adımı atmış oldu. ‘Cevapsız Çınlama’ kısa sürede YouTube’da en çok tıklanan Türkçe şarkı olurken, şu an 400 milyon görüntülenme barajını geçen tek türkçe şarkı konumunda.

  Aleyna Tilki 2017 yılında çıkardığı ‘Sen Olsan Bari’ isimli single çalışmasıyla da YouTube ve tüm dijital platformlarda listeleri altüst etti. ‘Sen Olsan Bari’ 5 günde 23 milyon kez tıklandı ve bugün 370 milyon tıklanma ile Türkiye’nin en çok tıklanan ikinci şarkısı.

  Sanatçı 2017 yılında Hürriyet Altın Kelebek ödüllerinde En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı ödülünü alarak bir başarıya daha imza attı.

  Genç sanatçı 2018 yılında ‘Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları’ albümümde yer alan ‘Yalnız Çiçek’ şarkısıyla rekorları bir kez daha altüst etti. Tilki şarkının video klibini kendi yönetti. Klip YouTube’da, yüklendiği andan itibaren 24 saatte 5 milyondan fazla tıklandı.

   

  Aleyna Tilki aynı yıl Emrah Karaduman’ın ‘Bombarduman’ albümünde yer alan ‘Dipsiz Kuyum’ şarkısını yorumladı. Aleyna Tilki yönetmenliğinde çekilen video klip ilk gün 6 milyona yakın izlenmeyle sanatçıya yeni bir rekor daha getirdi.

   

   

 • Murat Abbas 1969’da İstanbul’da doğdu. Tüm…
  MURAT ABBAS

  MURAT ABBAS

  Zorlu PSM, Genel Müdür

  Murat Abbas 1969’da İstanbul’da doğdu. Tüm eğitim hayatını İstanbul’da geçirdi. Üniversitede aldığı “Business Administration” eğitimini takiben Denet BDO (ex Deloitte Touche) firmasında auditor olarak çalışmaya başladı. Audit hayatına Coopers & Lybrand ve PricewaterhouseCoopers’da devam etti. Sonrasında Bosch-Siemens-Profilo, Superonline, Ticketturk gibi firmalarda “financial controller” ve “finance manager” pozisyonlarında çalıştı. 2002’den itibaren audit ve finans kariyerini sonlandırarak tamamen müzik ve kültür-sanat alanına yöneldi.

  1998-2012 yılları arasında Radio Eksen, Dinamo, FG 93.7, Radyo Babylon, 92.3 gibi radyolarda programcılık ve DJ’lik  yaptı. İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın “İstanbul Dostları” isimli müzik portalının editörlüğünü de yapan Murat Abbas; Aktüel, Trendsetter, Zip İstanbul gibi dergilerin müzik sayfalarını hazırladı. İrili ufaklı birçok festival ve konserde profesyonel DJ’lik yapan, Radar Live Festivali’nin küratörlüğünü de üstlenen Abbas, 2008 senesiyle birlikte yeniden; ama bu sefer müzik sektöründe çalışma hayatına döndü. MTV Türkiye’nin “event manager”lığından sonra ülkenin en büyük organizasyon firması Pozitif Live ve İstanbul’un köklü müzik mekanı Babylon’da 5 sene boyunca “Talent Buying & Booking” departmanından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı sıfatıyla çalıştı. Bu süre zarfında Babylon’un da vekaleten Genel Müdürlüğü’nü üstlendi. Rock’n Coke, Efes Pilsen One Love gibi ülkenin en büyük festivallerinin içerik küratörlüğünü yapan Murat Abbas Rihanna, Metallica, Iron Maiden, Bob Dylan, Blondie, Travis vb gibi irili ufaklı birçok konsere imza attı.

  2014 Ekim ayında Zorlu Gayrımenkul’de Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak işe başladı. 2015 Şubat ayında ise Zorlu PSM’nin Genel Müdürlüğü’ne atandı. Halen bu görevi yürütmekte olan Murat Abbas’ın özel merakları arasında dünyanın birçok ülkesinde müzik festivallerine gitmek ve plak toplamak öncelikli yer teşkil ediyor. Kendisi Türkiye’deki en iddialı plak arşivlerinden birisine sahip.

 • Bernard Marr, işletme alanında uluslararası…
  BERNARD MARR

  BERNARD MARR

  LinkedIn'e Göre Dünyanın En İyi 5 İş Influencer'ından Biri

  Bernard Marr, işletme alanında uluslararası düzeyde çok satan bir yazar, konuşmacı ve stratejik danışmandır. İş performansı, dijital dönüşüm ve iş dünyasında verinin akıllı kullanımı konularında dünyanın önde gelen uzmanlarından birisidir.

  Marr, Dünya Ekonomik Forumu’na (Davos) düzenli olarak katkı sağlamakta ve Forbes, Huffington Post ve LinkedIn’de haftalık köşe yazıları yazmaktadır. Yazıları milyonlarca insan tarafından okunmaktadır. Bunun yanı sıra The Times, The Guardian, The Financial Times, CFO Magazine ve Wall Street Journal gibi yayınlar; BBC News, Sky News ve BBC World gibi televizyon ve radyo kanallarında düzenli olarak görüşlerine yer verilmektedir.

  Uluslararası çok satanlar kategorisinde yer alan Data Strategy, Big Data in Practice, Big Data, Key Business Analytics, Key Performance Indicators, The Intelligent Company, Managing and Delivering Performance ve Strategic Performance Management dahil olmak üzere 15 kitabı ve yayımlanmış rapor ve makalesi bulunmaktadır. Kitapları 15’ten fazla dile çevrilmiş, Amazon’un en çok satanlar listesinde birçok kez birinci sırada yer almış ve CMI Yılın Yönetim Kitabı ve WHSmith En İyi İş Kitabı gibi ödüllere layık görülmüştür.

 • Karina Wilsher, 2017’den önceki yedi yıl…
  KARINA WILSHER

  KARINA WILSHER

  Anomaly, Global COO & Partner

  Karina Wilsher, 2017’den önceki yedi yıl boyunca Anomaly New York’ta CEO ve partnerlik görevini yürütmüş, şirketin bu dönemdeki rekor büyüme ve gelişim sürecine liderlik etmiştir. 2017 yılının başında Anomaly’nin Global Operasyondan Sorumlu Başkanı (COO) olarak atanan Wilsher, ajansın kilit müşterilerinin yönetimini üstlenerek, ajansa ait dünya çapındaki yedi ofisin güçlenerek büyümesine önderlik etmektedir.

  Anomaly; Los Angeles, New York, Toronto, Londra, Amsterdam, Berlin ve Şangay’da ofisleri bulunan, tarifi güç ama çalışması heyecan verici olan ‘yeni model’ bir ajanstır. Ajansın müşterileri arasında Budweiser, Diageo, Google, Hershey’s, New York Life, Nike, Panera, SONOS ve YouTube yer almaktadır. Ajansın fikri mülkiyetleri en az müşteri portföyü kadar ilginçtir; bunlar arasında Eric Ripert ile ortak bir mutfak markası, ABD’nin bir numaralı dudak nemlendiricisi olan EOS ve yakın tarihte piyasaya sürülen ödüllü tıbbi kenevir markası dosist bulunmaktadır.

  Wilsher bundan önce Fallon Londra’nın Ortağı ve Genel Müdürü olarak görev yapmış, bu ajansı İngiltere’deki ilk 10 ajans arasına sokmuştur. Wilsher’ın ajansta bulunduğu dönemde ajans Campaign dergisi tarafından iki kez Yılın Ajansı seçilmiş ve dünyanın en ödüllü kreatif ajansı olarak Gunn Report’ta yer almıştır.

 • 1973 yılında Ankara’da doğan Arzum Onan,…
  ARZUM ONAN ASLANTUĞ

  ARZUM ONAN ASLANTUĞ

  Sanatçı

  1973 yılında Ankara’da doğan Arzum Onan, Yapı Ressamlığı eğitiminin ardından bir süre manken ve fotomodel olarak çalıştı. 1993 yılında Türkiye ve Avrupa güzeli seçildi. Aralarında “Sıcak Saatler”, “Merdoğlu”, “Sahra” ve “Sessiz Fırtına”nın da bulunduğu TV yapımlarında ve “Aşkın İkinci Yarısı” adlı sinema filminde oynadı.

  14 yıldır heykel sanatına gönül veren Arzum Onan, 2004’te İrfan Korkmazlar’la başladığı heykel eğitimine 2006 yılından bu yana Yunus Tonkuş atölyesinde devam ediyor. “Dokuz” ve “Kadın” isimlerini taşıyan iki kişisel sergisiyle bu alana katkılar sağlayan Onan, çalışmalarını aynı zamanda kendi atölyesinde de sürdürüyor.

 • Anselmo Ramos, Miami ve Buenos Aires’te…
  ANSELMO RAMOS

  ANSELMO RAMOS

  GUT, Kurucu Ortak, Kreatif Direktör

  Anselmo Ramos, Miami ve Buenos Aires’te faaliyet gösteren bağımsız ajans GUT’ın kurucu ortağı ve kreatif direktörüdür. Bundan önce DAVID Kurucu Ortağı ve Yaratıcı Başkanı olarak görev alan Ramos burada “Proud Whopper”, “Scariest BK”, “Burning Stores”, “Google Home of the Whopper”, “Weiner Stampede”, “Pass The Heinz” ve “Man Boobs” gibi ses getirmiş kampanyalara imza atmıştır.

  Ramos DAVID’den önce Ogilvy & Mather Sao Paulo Kreatif Direktörü olarak görev almış, burada “Crazy for Good”, “Santa’s Forgotten Letters”, “Sprite Shower” ve “Recipe Receipt” gibi kampanyaları yönetmiştir. 2013 yılında yönettiği “Dove Real Beauty Sketches” kampanyası Ogilvy & Mather Sao Paulo’nun Cannes Lions Yılın Ajansı ödülünü kazanmasını sağlamıştır.

  Kariyeri boyunca Burger King, Kraft Heinz, Ab-InBev, Coca-Cola, Nestlé, Faber-Castell, Shell, Unilever gibi reklamverenlerle çalışan Ramos, 7 tanesi büyük ödül olmak üzere 195 Cannes Lions ve 3 Grand Clio ödülünün ve The One Show Best of Show, Grand ANDY, Grand Effie ve Penta Pencil gibi birçok önemli ödülün sahibi olmuştur.

 • Ezgi Mola, 1983 yılında İstanbul’da doğdu.…
  EZGİ MOLA

  EZGİ MOLA

  Oyuncu

  Ezgi Mola, 1983 yılında İstanbul’da doğdu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde 4 yıl oyunculuk eğitimi aldı. İlk kez Kartal Tibet’in yönettiği Karate Can dizisiyle ekran önünde yer aldı. Bir süre tiyatro oyunlarında rol alan Ezgi Mola, Hırsız Polis, Canım Ailem ve Kötü Yol gibi dizilerle de ismini duyurdu.12

  2005 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği Organize İşler filminde rol alan Mola, ilk beyazperde deneyimini de bu filmle yaşadı.  Hayatımın Kadınısın, Veda, Dedemin İnsanları gibi dönemin çok konuşulan sinema filmlerinde de rol alan Ezgi Mola, Celal ile Ceren, Patron Mutlu Son İstiyor ve Kocan Kadar Konuş serileriyle de komedi türündeki filmleriyle geniş kitlelere hitap etti.

  2017 yılında hikayesini kendi yazdığı “Maidenin Altın Günü” filminde rol alan Mola, son olarak Aydede ve Organize İşler 2 filminde oynadı.

  Ezgi Mola, uzun bir aranın ardından 2016 ve 2017 yıllarında Enis Arıkan’la birlikte Tiyatro Craft’ın oyunu “10 11 12” de rol aldı.

  Sosyal medyadaki paylaşımlarıyla da dikkat çeken Mola, Youtube’da “Tanınmış Kişileri Seviyorum” adlı programında ise sevdiği ünlü isimleri ağırlıyor.

   

   

  FİLMLER

  2019 – Organize İşler 2
  2018- Aydede- Abdurrahman Öner
  2018 – Lady Winsley – Hiner Saleem
  2018 – Kelebekler – Tolga Karaçelik
  2017 – Maide’nin Altın Günü – Caner Özyurtlu
  2016 – Kocan Kadar Konuş: Diriliş – Kıvanç Baruönü
  2015 – Kocan Kadar Konuş – Kıvanç Baruönü
  2013 – Patron Mutlu Son İstiyor – Kıvanç Baruönü
  2013 – Soğuk – Uğur Yücel
  2013 – Sen Aydınlatırsın Geceyi – Onur Ünlü
  2013 – Celal ile Ceren – Togan Gökbakar
  2012 – Pazarları Hiç Sevmem – Rezzan Tanyeli
  2011 – Dedemin İnsanları – Çağan Irmak
  2011 – Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi – Onur Ünlü
  2010 – Veda – Zülfü Livaneli
  2006 – Hayatımın Kadınısın – Uğur Yücel
  2005 – Organize İşler – Yılmaz Erdoğan


  DİZİLER

  2012 – Kötü Yol – KanalD – Nisan Akman
  2011 – Bir Ömür Yetmez – StarTV – İlksen Başarır, Burhan Türk
  2010 – Güneydoğudan Öyküler Önce Vatan – ShowTV – Onur Tan
  2008 – Canım Ailem – ATV – Sadullah Celen
  2008 – Sınıf – ShowTV –  Metin Balekoğlu
  2008 – Kolay Gelsin – Kanal1 – Dilek Alan
  2007 – Senden Başka – ATV – Metin Balekoğlu
  2005 – Hırsız Polis – KanalD – Türkan Derya Güven
  2004 – Görünmez Adam – Sadullah Şentürk
  2004 – Sevinçli Haller – Haluk Bener
  2003 – Sultan Makamı – KanalD – Aydın Bulut
  2002 – Unutma Beni – Türkan Derya
  2000 – Karate Can – TGRT – Kartal Tibet

  TİYATRO
  10 11 12 (2017-2018) –İbrahim Çiçek /Craft
  Vur/Yağmala/Yeniden (2008-2009) – Murat Daltaban / DOT
  Hisseli Harikalar Kumpanyası (2007) – Haldun Dormen / BKM
  Sizinkiler (2005) – Caner Alkaya / BKM
  Artiz Mektebi (2005) – Müjdat Gezen MSM
  Salak Oğlum (2004) – Müjdat Gezen / MSM
  Karmakarışık (2004) – Haldun Dormen / MSM
  Yalancı (2003) – İlker Ayrık / MSM
  Adalet Pantolonun Kemeridir (2003) – Müjdat Gezen / MSM
  Çürük Elma (1998-1999) – Aydoğan Temel / ATT

  REKLAM FİLMLERİ

  2015 – Boyner
  2015 – İpana
  2013 – Defacto
  2013 – Patos

 • İnsanın büyüme sürecini ve beyin gelişimini…
  YANKI YAZGAN

  YANKI YAZGAN

  Psikiyatr, Prof. Dr.

  İnsanın büyüme sürecini ve beyin gelişimini herkesin anlaması ve hayatına uygulaması amacıyla anne-babalık ve çalışma hayatı hakkında yazıp çizmektedir. (www.yankiyazgan.com)

  Klinisyen olarak çalıştığı insan gelişimi ve nörogelişimsel bozukluklar alanında kognitif nörobilim, moleküler genetik ve epidemiyolojik yöntemlerle çok sayıda bilimsel araştırma ve yayın yapmıştır.

 • Engin Altan Düzyatan 26.07.1979 tarihinde…
  ENGİN ALTAN DÜZYATAN

  ENGİN ALTAN DÜZYATAN

  Oyuncu

  Engin Altan Düzyatan 26.07.1979 tarihinde İzmir’de doğmuştur. 9 Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü bitiren Sanatçı 2001 yılında İstanbul’a gelerek oyunculuk hayatına başlamıştır. Sanatçı aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Teknikleri Master Programını bitirmiştir.

  Koçum Benim (Orçun), Mühürlü Güller (Engin), Sil Baştan (Cihan), Kızlar Yurdu (Özgür), Sevgili Dünürüm (Murat) dizilerinde yer alan Sanatçı; Cesaretin Var mı Aşka (Tamer), Bir Bulut Olsam (Serdar Batur), Kapalı Çarşı (Fırat Işık), Son (Halil), Yol Ayrımı (Gazeteci Murat), Cinayet (Yılmaz Seyhan) ve Çırağan Baskını (Poldi) dizilerinde başrol oynayarak dizi kariyerine devam etmiştir. Sanatçı şu an yayını devam eden Dirilş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi karakterini oynamaya/canlandırmaya devam etmektedir.

  Sanatçı; Kalbin Zamanı (Demir), New York’ta Beş Minare (Timur) filmlerinde yer almış; Cennet (Can), Romantik Komedi (Cem), Bir Avuç Deniz (Mert), Anadolu Kartalları (Kemal), Bu Son Olsun (Sinan), Romantik Komedi 2 (Cem), Bu İşte Bir Yalnızlık Var (Mehmet), Ve Panayır Köyden Gider (Ali) filmlerinde ise başrolde yer alarak Sinema kariyerine devam etmiştir.

  Sanatçı, Bir Avuç Deniz filmindeki performansı ile 2012 yılında “Los Angeles Movie Awards”da “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görülmüştür.

  Kenter Tiyatrosu ile Anna Karenina ve DOT ile Kürklü Merkür oyunlarında yer alan Sanatçı Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda Dar Ayakkabı İle Yaşamak oyununun yönetmenliğini yapmıştır.

  Bunun yanında Sanatçı, Show TV’de yayınlanmış olan Canlı Para isimli yarışma programının da sunuculuğunu yapmıştır. Sanatçı bu sezon TRT 1 Kanalında yayınlanacak olan 3’te 3 adlı Tarih Yarışması programının da sunuculuğunu yapacaktır.

  Yakın gelecekte tüm dünya su sorunu ile karşılaşacakken Afrika nüfusunun %53’ü halen temiz suya ulaşamamakta, kadın ve çocuklar her gün temiz olmayan su kaynakları için kilometrelerce yol katetmekte ve her 10 çocuktan 3’ü, 5 yaşına gelemeden kirli su kaynaklı hastalıklardan dolayı ölmektedir. Bu soruna dikkat çekmek isteyen Sanatçı 2014 ve 2017 yıllarında Afrika’ya giderek vahşi doğa fotoğrafları çekmiş ve bu fotoğraflardan oluşan “Sen de Tanık Ol” isimli fotoğraf sergisini 2017 yılı Kasım ayında açmıştır. Sergiden elde ettiği tüm gelir ile de Afrika’da su kuyusu ve akıllı köy projelerini hayata geçirerek bir sosyal sorumluluk projesi başlatmıştır.

   

 • Shevon Thompson (doğum tarihi 10 Haziran 1993),…
  SHEVON THOMPSON

  SHEVON THOMPSON

  İstanbul Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı Oyuncusu

  Shevon Thompson (doğum tarihi 10 Haziran 1993), Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde (BSL) İstanbul BB kulübünün Jamaika’lı profesyonel basketbol oyuncusudur. George Mason Üniversitesi’nde kolej basketbolu oynadı.

  Thompson, Jamaika’da futbol oynayarak büyüdü. Lisedeki üçüncü yılında bir kadının boyunu fark etmesine ve kendisine oynamayı bilip bilmediğini sormasına kadar hiç basketbol oynamamıştı. Thompson hayır cevabını verdi ve kadın ona daha sonra öğretmeyi teklif etti. Thompson, oynadıkça kendisini daha rahat hissetmeye başladı ve ABD’den ilgi görmeye başladı.

  Thompson, kolej kariyerine Midland College’da başladı ve bir sezon Harcum College’da oynadı. Koç Paul Hewitt’in Jamaika’da büyümüş olmasının da etkisiyle, Butler, Wichita State ve Old Dominion üniversitelerinin tekliflerini reddederek Patriots’u seçti ve üçüncü sınıf öğrencisi olarak George Mason Üniversitesine transfer oldu. Üçüncü sınıf öğrencisi olarak oyun başına 12,5 sayı ve 10,9 ribaund ortalaması ile oynadı. George Mason Üniversitesindeki son yılında oyun başına 9,9 sayı ve 10,6 ribaund ortalaması ile oynadı. Reese’s College All-Star maçında oynamak üzere seçildi.

  Thompson, 2016 NBA Geliştirme Ligi draftının ikinci turunda Erie BayHawks tarafından 33’üncü sırada seçildi. Çaylak sezonunda çıktığı 17 maçta 12,1 sayı ve 7,5 ribaund ortalaması ile oynadı. 17 Kasım 2017’de, Scott Suggs ile takas edilerek Raptors 905 takımına transfer oldu. Thompson, 5 Ağustos 2018’de, Türkiye Basketbol Süper Ligi takımlarından İstanbul BB ile sözleşme imzaladı.

 • İstanbul doğumlu olan Canan M. Özsoy,…
  CANAN ÖZSOY

  CANAN ÖZSOY

  GE Türkiye, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

  İstanbul doğumlu olan Canan M. Özsoy, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1985 yılında doktora derecesi ile mezun oldu.  1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde İş Yönetimi alanında master derecesinin ardından 2015 yılında Sabancı Üniveristesi’nde Enerji Teknolojileri master derecesini aldı. 1989 yılı sonuna kadar Diş Hekimi olarak görev yaptı. 1989-2004 yılları arasında ilaç sanayisinde farklı alanlarda satış ve pazarlama yöneticisi olarak görev aldıktan sonra 2004 yılında Global Pazarlama Liderlik pozisyonu için Paris’e taşındı.

  Mart 2007’de, Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika ve Çin’den Sorumlu Başkan Yardımcısı – Uluslararası Bölge Pazarlama ünvanıyla GE Healthcare iş alanına dahil olan Özsoy, Mart 2009’da, Healthcare Systems Pazarlama Direktörü olarak Global Liderlik ekibine katılmak üzere Milwaukee, Wisconsin’e taşındı. Burada yeni ürünlerin geliştirilmesi, stratejisi ve pazarlanması üzerine çalışan Özsoy, Kasım 2011’de, merkezi Paris’te olan GE Healthcare Mamografi Ürün Grubu Genel Müdürlüğü sorumluluğunu üstlendi.

  Canan Özsoy, Ağustos 2012’de ise Türkiye’de GE’nin büyümesinden sorumlu olarak GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkan & Genel Müdür ünvanını aldı. Canan Özsoy, halen TEI ( TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş ) ve METCAP grubu KOMET Yönetim Kurulu Başkan Vekili, YASED (Uluslararası Yatırımcılar Derneği), ABFT ( Amerikan Şirketler Derneği ) ve WCD ( Women Corporate Directors ) Türkiye Yönetim Kurulu üyesidir.

   

  Canan Özsoy evlidir ve bir oğlu vardır.

   

 • David Noguera (Chichester, Birleşik Krallık,…
  DAVID NOGUERA

  DAVID NOGUERA

  Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), İspanya Başkanı

  David Noguera (Chichester, Birleşik Krallık, 1974), Barselona Otonom Üniversitesi’nde cerrahi tıp eğitiminin ardından Barselona Üniversitesi’nde tropikal hastalıklar ve uluslararası sağlık üzerine yüksek lisansını tamamladı.

  Bir süre Girona’da (İspanya) doktor olarak görev yaptıktan sonra 2001 yılında Sınır Tanımayan Doktorlar’a (MSF) katılıp ilk saha projesinde görev aldı. Bu proje kapsamında Kanarya Adaları’nda bulunan göçmen toplulukların ihtiyaçlarının belirlenmesine katkıda bulundu. 2001 yılından bu yana MSF ile Somali, Fildişi Sahili, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Sudan, Angola, Zambiya, Hindistan, Timor, Gine Bissau, Tunus, Libya, Etiyopya ve Güney Sudan’da çalıştı.

  MSF ile çalıştığı yıllar boyunca çatışma, yerinden edilme, şiddet, beslenme krizi ve salgın hastalıklara bağlı acil durumlar konusunda deneyimini pekiştiren Noguera, MSF Acil Birimi ve Latin Amerika Program Koordinatörlüğü’nü yürüttü.

  Noguera; İspanya’da bulunan ve insani krizlere yönelik sosyal farkındalığın yanı sıra insani yardım alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarının (STK) kapasitesini geliştirmeyi amaçlayan Cooperativa Humanitaria’nın da (İnsani Yardım Kooperatifi) kurucuları arasında yer alıyor. Cooperativa Humanitaria bugüne kadar İspanya Uluslararası Kalkınma İçin İşbirliği Ajansı (AECID) gibi kurumlara ek olarak Kızılhaç, Action Against Hunger (ACF) ve Oxfam Intermon gibi STK’larla birlikte çalıştı.

  Noguera Ekim 2016’dan bu yana MSF İspanya’nın başkanlığını yürütüyor.

 • Mehmet Sezgin, 30 yıllık global deneyimi ile…
  MEHMET SEZGİN

  MEHMET SEZGİN

  myGini, Kurucu ve CEO

  Mehmet Sezgin, 30 yıllık global deneyimi ile bankacılık ve ödeme sistemleri sektörünün önde gelen yöneticilerinden.

  SanFransicso’da kurduğu son girişimi myGini ile; finansal şirketlere ve perakende iş yerlerine, dijital cüzdan, ödeme ve sadakat sistemleri sunuyor.

  BBVA Global Ödeme Sistemleri Direktörü olarak, 13 ülkede, 80 milyon kart ile, 120 milyar dolarlık satış hacmi sağlayan 1.4 milyon üye iş yeri yönetti. Yeni teknolojileri her zaman savunan Sezgin, BBVA Wallet isimi ile dijital bir kart ve ödeme sistemi uygulaması başlattı. İspanya, Şili, Meksika, ABD, Türkiye, Kolombiya ve Peru’da piyasaya sürülen uygulamanın indirilme sayıları 20 milyona ulaştı.

  Garanti Bankası çatısı altında bağımsız yönetime sahip Garanti Ödeme Sistemleri’nin kurucusu ve CEO’su olarak, 2000 yılında Türkiye’nin ilk ve tek çip tabanlı kartı sistemi Bonus Kart’ı yarattı. Yıllar içinde 10 farklı bankaya daha lisans vererek, Bonus’u Türkiye’deki en tanınan tüketici markası olarak konumlandırdı. Aynı zamanda Türk Hava Yolları ile iş birliği yaparak, harcadıkça mil kazandıran ilk kart platformu Shop&Miles’ı yarattı.  Türkiye’yi pin ve çip alt yapısıyla tanıştırdı. Sezgin’in önderliğinde Garanti Bankası, Avrupa’nın ilk beş en iyi ve en güçlü kart çıkaran şirketleri arasında yerini aldı.

  Kariyerine PricewaterhouseCoopers’da başlayan Sezgin, bankacılık sektöründeki yılların deneyimini arkasına aldıktan sonra, 1993 yılında 9 ülkedeki faaliyetleri yönetmek üzere MasterCard’a katıldı.

  Sezgin, 14 yıl boyunca MasterCard Avrupa Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra; Bankalararası Kart Merkezi, Kredi Kayıt Bürosu, ve Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi gibi önemli kuruluşlarda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı yaptı.

  Ankara Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde İşletme lisansı, University of Massachusetts’te FulBright bursu ile İşletme yüksek lisansı eğitimlerini tamamladı.

  Sezgin, aynı zamanda Hikayesi En Bol kitabının yazarıdır.

   

   

   

   

   

   

 • Doğum Tarihi: 28.4.1957, Tahran,…
  SHAHIN ROUHANI

  SHAHIN ROUHANI

  Sharif Teknoloji Üniversitesi, Profesör

  Doğum Tarihi: 28.4.1957, Tahran, İran.

  Lisans eğitimi University of Kent Canterbury, İngiltere, 1974-1977, yüksek dereceyle mezun olmuştur.

  Lisansüstü eğitimi: Imperial College, Londra, İngiltere, 1977-1980.

  Matematiksel fizikte DIC-Imperial College Diploması.

  Teorik Fizikte Doktora.

  Doktora sonrası deneyim 1980-1990

  İleri Araştırmalar Enstitüsü, Dublin, İrlanda,

  Durham Üniversitesi, İngiltere.

  University College, London University, İngiltere.

  Çalıştığı kurumlar 1990 yılından itibaren Sharif Teknoloji Üniversitesi, Tahran, İran.

  Halen çalıştığı alan 2015’ten bu yana Mikroelektronik Araştırma Merkezi Direktörü, Tahran, İran.

  Araştırma Alanları

  Kritik Olaylar – Konformal Alan Teorisi – Evrimsel Teori – Karmaşık Sistemler

  ISI Dergilerinde 125 tane makalesi yayınlanmıştır. Diğer makaleler belirtilmemiştir.

  Şu anda trafik, pazarlama, kamuoyu gibi sosyal konulara veri analizi uygulamalarına yönelik araştırmalar yapmaktadır. Yayınlarının tam listesi için, Google scholar papers and citations for S.Rouhani linkine bakınız.

 • Gizem ÖRGE6 Nisan 1993 Ankara doğumlu olan…
  VakıfBank KADIN VOLEYBOL TAKIMI

  VakıfBank KADIN VOLEYBOL TAKIMI

  Gizem ÖRGE

  6 Nisan 1993 Ankara doğumlu olan Gizem Örge, voleybola 2005 yılında Batıkent Kültür Spor Kulübü’nde başladı. Bir sezon sonra ismi Ankara Eczacı Spor Kulübü olarak değişen kulüpte 4 sene boyunca forma giydi. 2008 yılında Bursa Nilüfer Belediyesi A Bayan Voleybol Takımı’na libero olarak transfer olan Örge, Genç Milli Takıma yükseldi. 2012-2013 sezonunda kulübümüze katılan Örge, 1 sezon daha Nilüfer Belediyesi’nde kiralık olarak oynadıktan sonra 2013 yılında VakıfBank A Takım kadrosuna dahil oldu.
  VakıfBank forması altında 2 Dünya Kulüpler Şampiyonası Şampiyonluğu, 2 Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu, 3 Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 2 Türkiye Kupası Şampiyonluğu, 2 Türkiye Süper Kupa Şampiyonluğu ve 2 Avrupa Şampiyonlar Ligi 2.’liği yaşarken 2014-2015 ve 2015-2016 sezonlarında Türkiye Ligi final serisinde “en iyi libero” ödülünün de sahibi oldu.
  Yıldız Kız Milli Takımı’yla Dünya 4.’lüğü, Gençlik Olimpiyatları Şampiyonluğu ve Balkan Şampiyonluğu yaşayan Gizem, 2014 yılında Avrupa Ligi Şampiyonu olan A Bayan Voleybol Milli Takımı’nda da forma giydi. 2015 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nda ikinci olan milli takımda da görev yaptı ve turnuva sonunda “en iyi libero” ödülünü aldı.

  Cansu ÖZBAY

  17 Ekim 1996 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cansu Özbay, Arkas Spor altyapısından yetişmiştir. 2014 yılında Beşiktaş’a transfer olan Cansu, aynı sezonun ikinci yarınında Nilüfer Belediyespor forması giymiştir. 2015-2016 sezonunu Beşiktaş’ta tamamlayan ve bu takımla birlikte Türkiye Birinci Ligi’ne yükselme başarısı gösteren Cansu, 2016-2017 sezonu öncesinde VakıfBank’a transfer olmuştu.
  Milli takımların alt yaş kategorilerinde de forma giyen başarılı 1.82 m boyundaki pasör, halen 23 Yaş Altı Milli Takım kadrosunda yer almaktadır. Cansu VakıfBank forması ile 1 Dünya Kulüpler Şampiyonası, 2 Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu, 1 Türkiye Ligi ve 1 Türkiye Süper Kupa Şampiyonluğu yaşamıştır.

  Ting ZHU

  29 Kasım 1994 yılında Henan’da dünyaya gelen Zhu Ting, voleybol kariyerine 2008 yılında Henan’da başladı. 2013 yılında bir süre Guangdong Evergrande formasını giyen Zhu, bu takımla 2013 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda üçüncülük yaşadı. Ertesi sezon tekrar Henan Huawei takımına dönen başarılı smaçör 2016 sezonu sonuna kadar bu takımda yer alan Zhu Ting, 2016-2017 sezonu öncesinde VakıfBank’a transfer oldu. VakıfBank forması altında 1 Dünya Kulüpler Şampiyonası, 2 Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, 1 Türkiye Ligi, 1 Türkiye Kupası ve 1 Türkiye Süper Kupa Şampiyonluğu yaşadı.

  Özellikle milli takımlarda gösterdiği performansla dikkat çeken ve 195 cm boyunda olan Zhu Ting, 2013 yılından itibaren ülkesinin A Milli Takım kadrosunda yer almaktadır. Mili takımlar düzeyinde ilk çıkışını 2012 yılında gerçekleştiren Zhu, 2015 FIVB Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyat Oyunları’nda Çin Milli Takımı’yla birlikte altın madalya kazandı. Zhengzhou Üniversitesi Spor Enstitüsü Antrenörlük bölümü mezunu olan Zhu Ting’in kazandığı başarılardan bazıları şu şekildedir:

  Kübra ÇALIŞKAN

  13 Ekim 1994 Bursa Osmangazi doğumlu Kübra Çalışkan, voleybola 12 yaşında Nilüfer Belediyesi Spor Kulübü’nde başladı. Bu takımda 15 yaşındayken A Takıma yükseldi. 2012’de VakıfBank’a transfer olan genç orta oyuncu, Nilüfer Belediyesi’nde 1 sezon kiralık olarak forma giydi. Aynı sezon VakıfBank Genç Takımı ile Türkiye Şampiyonluğu yaşadı. 2013 – 2014 sezonu öncesinde VakıfBank A Takım kadrosuna dahil edilen genç orta oyuncu, burada 2 Dünya Kulüpler Şampiyonası, 3 Avrupa Şampiyonlar Ligi, 4 Türkiye Ligi, 3 Türkiye Kupası ve 2 Türkiye Süper Kupası şampiyonluğu ile 2 Avrupa Şampiyonlar Ligi 2.’liği yaşadı. Yıldız Milli Takım formasıyla Avrupa ve Dünya Şampiyonluklarının yanı sıra Balkan Şampiyonası’nda 2.’lik yaşadı. Genç Milli Takım ile Avrupa Şampiyonluğu, Dünya 5.’liği ve Balkan Şampiyonluğu kazanan kadroda yer aldı.

  Milli takımın alt yaş kategorilerinde forma giydikten sonra 2012 yılından itibaren A Milli Takım forması giymeye devam ediyor. 2014 yılında Avrupa Ligi Şampiyonu olan ve 2015 Avrupa Oyunları’nda altın madalya kazanan A Milli takım kadrosunda da yer alan Kübra, 2015 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nda da milli takım formasıyla gümüş madalyanın da sahibi oldu.

  Kelsey ROBINSON

  25 Haziran 1992’de Elmhurst/İllinois’de dünyaya gelen Kelsey Robinson, 2013 yılında Nebraska-Lincoln Üniversitesi’nden mezun oldu. 188 cm boyunda olan ve smaçör pozisyonunda oynayan Robinson, geçtiğimiz sezon VakıfBank’ın 2017 CEV Şampiyonlar Ligi finalinde karşılaştığı Imoco Volley Conegliano takımında forma giydi. Aynı şampiyonanın rüya takımına seçilen Kelsey, en iyi smaçör bireysel ödülünün de sahibi oldu. Robinson, 2016 Olimpiyat Oyunları’nda bronz, 2014 Dünya Şampiyonası’nda ise Amerika Birleşik Devletleri ile altın madalya kazanmıştır.

  Melis GÜRKAYNAK

  20 Nisan 1990 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Melis Gürkaynak, Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık ve Marka İletişimi Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Voleybola 9 yaşında o dönem Ankara’da bulunan VakıfBank Spor Kulübü altyapısında başlayan başarılı orta oyuncu, İstanbul’a gelerek VakıfBank’ta A Takım forması giymeye başladığında ise 15 yaşındaydı. 2008 – 2009 sezonunda Galatasaray’da, 2009 – 2010’da ise Beşiktaş’ta kiralık olarak görev yaptı. Sonrasında VakıfBank formasıyla şampiyonluklar yaşayan Melis, 2014-2015 sezonunu Galatasaray’da tamamladı ve ardından VakıfBank’a döndü.

  VakıfBank formasıyla 2 Dünya Kulüpler Şampiyonası, 4 Şampiyonlar Ligi, 4 Türkiye Ligi, 3 Türkiye Kupası, 1 Türkiye Süper Kupası Şampiyonluğu ile 3 Avrupa Şampiyonlar Ligi ve 1 Dünya Kulüpler Kupası 2.’liği yaşayan Melis, ilk kez 2004 yılında milli takım forması giydi. 2007 Dünya Şampiyonası’nda 2.’lik ve 2008 Avrupa Şampiyonası’nda 3.’lük kazanan Genç Milli Takım kadrolarında yer aldı. 2015 Avrupa Ligi’nde ikincilik kazanan Türkiye A Milli Takımı’nda görev yaptı.

  Ayça AYKAÇ

  27 Şubat 1996 İzmir doğumlu olan Ayça Aykaç, voleybola 10 yaşında Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nde başladı. 2009 yılında VakıfBank altyapısına katılan ve bütün yaş kategorilerinde forma giyen oyuncu halen Yeditepe Üniversitesi’ndeki öğrenimine devam etmektedir.

  VakıfBank altyapısında Yıldız Kızlarda 1, Genç Kızlarda 2, PAV Ligi’nde ise 3 kez Türkiye Şampiyonluğu yaşamıştır. 2014-2015 sezonunda VakıfBank altyapısının yanı sıra çifte lisanslı olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’nde de forma giymiştir.

  Ayça, VakıfBank formasıyla 1 Dünya Kulüpler Şampiyonası, 2 Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ile 1 Avrupa Şampiyonlar Ligi 2.’liği ve 2 Türkiye Ligi şampiyonluğu yaşamıştır.

  Milli takım formasıyla 2013 Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda ve 2014 Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda 3.’lük yaşamıştır. 2015 Genç Bayanlar Balkan Şampiyonası’nda ise “En iyi libero” ödülünü kazanmıştır.

  Lonneke SLOETJES

  Lonneke Sloetjes 15 Kasım 1990 tarihinde Hollanda’nın Wisch şehrinde dünyaya geldi. 192 cm boyunda olan ve pasör çaprazı olarak görev yapan oyuncu 322 cm smaç ve 315 cm blok yüksekliğine sahip.

  Sloetjes, profesyonel kariyerine 2006 yılında ülkesinde Lichtenvoorde takımında başladıktan sonra 2009-2011 yılları arasında yine aynı ülkede Heutink Pollux formasını giydi. 2011 yılında Almanya’nın USC Münster takımına transfer olan Sloetjes, burada geçirdiği iki sezonun ardından İtalya’nın Unendo Yamamay Busto Arsizio takımına geçti. Bir yıl İtalya’da kaldıktan sonra yeniden Almanya’ya dönen Hollandalı oyuncu, 2014-2015 sezonunda Schweriner forması giydi.

  2015-2016 sezonu öncesi transfer olduğu VakıfBank formasıyla ilk sezonunda Avrupa Şampiyonlar Ligi 2.’liği ve Türkiye Ligi Şampiyonluğu yaşayan Lonneke sonraki sezonda Dünya Kulüpler Şampiyonası ve 2 Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadı.

  2015 Avrupa Şampiyonası’nda Hollanda Milli Takımı’yla birlikte gümüş madalyanın sahibi olan Lonneke 2016 FIVB World Grand Prix’te de yine milli takım formasıyla 3.’lük yaşadı. 2016 Olimpiyat Oyunları’nda da forma giyen Lonneke, bu turnuvada yarı final oynama başarısı gösterdi.

  Buket GÜLÜBAY

  28 Şubat 1999 doğumlu olan Buket Gülübay, voleybola 12 yaşında VakıfBank’ta başladı. VakıfBank formasıyla iki sene üst üste hem yıldızlar hem de gençler kategorisinde Türkiye şampiyonluğu yaşayan 1999 doğumlu pasör, geçtiğimiz sezon Bahçelievler Voleybol Kulübü’nde kiralık olarak forma giydi.

  Aynı sezonun sonunda VakıfBank Genç Takımı’yla bir kez daha Türkiye şampiyonluğu sevinci yaşayan Buket Gülübay, Ay-Yıldızlı formayı tüm yaş kategorilerinde giymeyi başardı. Yıldız Milli Takımı’yla Dünya 4.’lüğü, Balkan Kupası ve EYOF şampiyonluğu yaşayan 19 yaşındaki oyuncu, Genç Milli Takım’ın Avrupa üçüncüsü ve dünya dördüncüsü olan kadrosunda yer aldı.

  Derya CEBECİOĞLU

  24 Ekim 2000 doğumlu olan Derya Cebecioğlu, 14 yaşında VakıfBank Spor Kulübü’nde voleybol oynamaya başladı. Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nda VakıfBank’la kupaya uzanan 2000 doğumlu smaçör, VakıfBank Genç Takımı’yla üst üste iki kez Türkiye şampiyonluğu yaşadı. Geçtiğimiz sezon Bahçelievler Voleybol Kulübü’nde kiralık olarak oynayan Derya Cebecioğlu, 2014 yılında Küçükler Milli Takımı’yla Balkan şampiyonu oldu. 18 yaşındaki smaçör, U18 ve U20 Milli Takımları’nın dünya dördüncüsü olan kadrolarında yer aldı. U19 Milli Takım ile Balkan Şampiyonası ikinciliği,
  U19 Milli Takım ile de Avrupa Şampiyonası dördüncülüğü yaşadı.

  Ebrar KARAKURT

  17 Ocak 2000 doğumlu olan Ebrar Karakurt, voleybola 12 yaşında VakıfBank Spor Kulübü’nde başladı. VakıfBank formasıyla iki sene üst üste hem yıldızlar hem de gençler kategorisinde Türkiye şampiyonluğu yaşayan 2000 doğumlu smaçör, geçtiğimiz sezon A Takım ile birlikte antrenmanlara çıktı ve zaman zaman forma giyme şansı buldu. U23 Milli Takımı’yla Dünya Şampiyonu olan Ebrar Karakurt, U18 Milli Takımı’yla mücadele ettiği Dünya Şampiyonası’nda ‘En İyi Smaçör’ ödülünün sahibi oldu.Oyuncunun kazandığı ödüllerden bazıları: U18 Avrupa Şampiyonası: En iyi smaçör

  Milena RASİC

  25 Ekim 1990 tarihinde Sırbistan’ın Pancevo şehrinde dünyaya gelen Milena, voleybola 12 yaşında Sumadija AV Belgrad Takımı’nda başladı. İlk profesyonel sözleşmesini 2007 yılında Dinamo Pancevo ile imzaladı ve 3 yıl boyunca bu takımın formasını giydi. 2010-2011 sezonunda Fransa’nın RC Cannes Takımı’na transfer olan başarılı orta oyuncu asıl çıkışını bu takımda yaşadı. 4 sezon boyunca bu takımın değişilmez ismi olmayı başaran Rasic, üst üste 4 lig ve kupa şampiyonluğu sevinci yaşadı. Aynı takımla Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde 2010 yılında bronz, 2012’de ise gümüş madalya kazanan oyuncu, 2014-2015 sezonu öncesinde VakıfBank’a transfer oldu. 193 cm boyunda olan Milena Rasic, 312 cm smaç ve 293 cm blok yüksekliğine sahip.

  Oyuncunun, Sırbistan Mili Takımı ile kazandığı sayısız başarılar arasında 1 Avrupa Şampiyonası Şampiyonluğu, 1 Avrupa Şampiyonası 3.’lüğü, 1 Dünya Kupası 2.’liği, 3 Avrupa Ligi Şampiyonluğu ve 2 World Grand Prix 3.’lüğü ön plana çıkmaktadır. Milli takımıyla birlikte 2012 Londra ve 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda da yer alan ve Rio’da gümüş madalya kazanan Milena Rasic, VakıfBank forması altında 1 Dünya Kulüpler Şampiyonası, 2 Avrupa Şampiyonlar Ligi, 2 Türkiye Ligi, 1 Türkiye Süper Kupası şampiyonluğu ve 1 Avrupa Şampiyonlar Ligi 2.’liği kazanmıştır.

  Tuğba ŞENOĞLU

  2 Şubat 1998 Tarsus doğumlu Tuğba Şenoğlu voleybola 10 yaşında Tarsus Belediyespor’da başladı. 14 yaşında VakıfBank Spor Kulübü altyapısına  transfer oldu. 2013-2014 yılında Yıldız ve Genç Türkiye şampiyonluğu yaşadı. 2014 – 2015 sezonunda İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü A takımda bir sezon kiralık forma giydi 2016 – 2017 yılında bir sezon Beşiktaş’ın A takımında kiralık olarak forma giydi. 2017 – 2018 yılında ise 19 yaşında  VakıfBank A takımına yükseldi.

  Yıldız milli takım forması ile Avrupa dördüncülüğü yaşadı 3 defa da Balkan Şampiyonası’nda şampiyonluk yaşadı Genç milli takım ile Avrupa üçüncülüğü ve Dünya dördüncülüğü yaşadı 2017 sezonunda ise 23 yaş altı ile Dünya Şampiyonluğu yaşamıştır.

  Zehra GÜNEŞ

  7 Temmuz 1999 İstanbul Kartal doğumlu olan Zehra Güneş, voleybola 12 yaşında VakıfBank’ta başladı. İki sene üst üste hem yıldız hem gençlerde Türkiye Şampiyonluğu yaşadı. Bu takımda 15 yaşındayken 2. Lig takımlarından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde bir sezon kiralık olarak forma giydi. Aynı sezon hem PAF takım hem genç takımda Türkiye Şampiyonluğu yaşadı.2015 – 2016 sezonu VakıfBank’ın 3.Lig’den 2. Lig’e Şampiyon olarak yükselen takımda forma giydi. 2016 – 2017 sezonu Beşiktaş’ta kiralık olarak forma giydi. Sezon sonunda VakıfBank genç takımı ile tekrardan Türkiye Şampiyonu oldu. Yıldız milli takımıyla Dünya dördüncülüğü, Balkan ve Eyof Şampiyonluğu, Genç Milli Takım formasıyla Avrupa üçüncülüğü, dünya dördüncülüğü, U23 takımıyla da dünya şampiyonluğu yaşayan kadrolarda yer aldı.

   

 • DMAX ve Discovery kanallarının sevilen yüzü…
  ED STAFFORD

  ED STAFFORD

  Discovery Channel; Kaşif, Televizyon Yapımcısı, Yazar

  DMAX ve Discovery kanallarının sevilen yüzü Ed Stafford, Amazon Nehri’ni baştan sona yürüyerek geçen ilk insan olarak Guinness Dünya Rekoru’nu elinde bulundurmaktadır. 2011 yılında Yılın Avrupalı Maceracısı ödülünü alan Stafford, aynı yıl içinde İskoç Kraliyet Coğrafya Topluluğu’ndan Mungo Park Madalyası kazanmıştır. Dünyanın en iyi hayatta kalma uzmanlarından biri olan Ed, 2012 yılında ıssız bir adada yiyecek, giysi ve ekipmanı olmadan 60 gün boyunca hayatta kalma mücadelesi verdiği Çıplak ve Mahsur adlı Discovery programıyla uluslararası üne kavuştu. Son olarak Discovery Channel ve DMAX’te Aralık’ta yayınlanacak “First Man Out” adlı 7. belgesel serisini çekmiştir. Land Rover, the Scouts, and The Youth Adventure Trust gibi kuruluşların dünya çapındaki temsilcisidir.

 • Prof. Moran Cerf, Northwestern University…
  MORAN CERF

  MORAN CERF

  Kellogg School of Management, Nörobilim ve İşletme Profesörü

  Prof. Moran Cerf, Northwestern University bünyesindeki Kellogg School of Management’ta nörobilim ve işletme profesörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Amerikan Film Enstitüsü (AFI) Konservatuarı’nda öğretim üyesidir.

  Prof. Cerf akademik kariyerine başlamadan önce neredeyse 10 yıl boyunca bilgisayar korsanlığı (hacker) yapmış, finansal kurumlar ve devlet kurumlarının bilgisayar sistemlerine sızarak bunların güvenliğinin test edilmesi ve geliştirilmesine yardımcı olmuştur. Bu tecrübesi onu daha sonraları gerçekleştirdiği beyin araştırmalarında geleneksel olmayan yöntemler kullanmaya itmiş, bilgisayar yeteneği gerektiren teknikler ve yenilikçi araştırma araçlarını kullanmasına olanak sağlamıştır. Örneğin, beyin ameliyatı geçirmiş hastaların davranış, duygu, karar ve rüyalarını incelemekte, bunun için münferit sinir hücrelerinin faaliyetini kaydetmek üzere hastaların beynine yerleştirilen elektrotlar kullanmaktadır.

  Prof. Cerf’in çok sayıda patenti vardır ve çalışmaları hem Nature gibi akademik dergilerde hem de Scientific American Mind, Wired, New Scientist gibi popüler bilim dergilerinde yayımlanmıştır.

 • Marcelo  Pascoa şu anda Burger King Küresel…
  MARCELO PASCOA

  MARCELO PASCOA

  Burger King, Global CMO

  Marcelo  Pascoa şu anda Burger King Küresel Marka Pazarlamasından Sorumlu Başkan olarak Miami’de görev yapmaktadır. Kariyerine Gray ve DDB Brasil (DM9) gibi ajanslarda metin yazarı olarak başlamıştır. DM9’deyken kreatif direktör ve dijital ve inovasyon direktörü pozisyonlarına yükselmiştir.

  2014 yılında Yaratıcı Mükemmellik Direktörü olarak Coca-Cola Brezilya’ya katılmış, hem Coke hem de Powerade markaları için global ölçekte 2016 Olimpiyatları kampanyalarını yönetmiştir. 2016 yılında, Coca-Cola’nın Küresel Yaratıcı Direktörü olarak Atlanta’ya tayin olmuştur.

  Pascoa kariyeri boyunca popüler kültürde önemli bir yeri olacak projelere odaklanmış; yaratıcı işlerin gerçek bir değişime yol açabileceğine, şirketler için güçlü büyüme ve iş sonuçları yaratırken dünyayı daha iyi ve daha basit bir yer haline getirebileceğine inanmıştır. Hem ajans kariyeri hem de reklamveren tarafında yaptığı işler Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, Clio Ödülleri, Jay Chiat Ödülleri ve Effie Ödülleri gibi büyük uluslararası platformlarda başarılar kazanmıştır.

 • Prof. Lerzan Aksoy, New York’taki Fordham…
  LERZAN AKSOY

  LERZAN AKSOY

  Fordham University, Pazarlama Profesörü

  Prof. Lerzan Aksoy, New York’taki Fordham University bünyesindeki Gabelli School of Business’ta dekan yardımcısı ve pazarlama profesörü olarak görev yapmaktadır. The Wallet Allocation Rule ve Why Loyalty Matters kitaplarıyla New York Times en çok satanlar listesine girmiştir. Müşteri deneyimi, müşteri memnuniyeti ve müşteri sadakati konularında dünya çapında üne sahiptir.

  Çığır açan araştırmaları kendisine dünya çapında birçok ödül kazandırmıştır. Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) tarafından 2007 yılında Türkiye’nin en başarılı genç bilim insanı seçilmiştir (TOYP Ödülleri Bilimsel Önderlik kategorisi). 2012 yılında ise uluslararası iş yönetimi alanına katkı sağlayan araştırmalarından ötürü bir yaşam boyu onur ödülü olan Yönetim Onur Ödülü’ne layık görülmüştür. Araştırmaları, eğitmenliği ve toplumsal katkılarından ötürü Koç Üniversitesi Werner von Siemens ve Fordham University Magis ödülleri ile onurlandırılmıştır.

 • Alman asıllı Thomas, Pasadena -…
  THOMAS MÜLLER

  THOMAS MÜLLER

  Fjord EALA, Genel Müdür

  Alman asıllı Thomas, Pasadena – Kaliforniya’daki ArtCenter Tasarım Koleji’nde Tasarım Yüksek Lisansını bitirdikten sonra kariyerine ABD’de başlamış ve Kuzey Amerika genelinde Müşteri Deneyimini yönettiği New York’taki Razorfish’te 10 yıl geçirmiştir. Avrupa’da Accenture Interactiveden Tasarım ve Yenilikçilik Fjord’un Genel Müdürü olarak katılmadan kısa bir süre önce Siegel+Gale marka danışmanlığı firmasında Baş Deneyim Sorumlusu olarak görev yapmıştır.

  Fjord’daki yaşamında zamanını üç ana ilgi alanına ayırmıştır. Birincisi ekibinin verimli olması için gerekli ortamın oluşturulması ve engellerin kaldırılmasıdır. İkincisi kilit müşteri ilişkilerinin yönetilmesi ve 6’dan fazla pazara yayılan bir Fjord ekibi oluşturulmasıdır. Üçüncüsü etkinliklerde konuşma yapma, medya ile etkileşimde bulunma ve EALA genelinde herhangi bir yerde Fjord’un yeni iş atılımı yapmasına yardım etme dâhil olmak üzere yeni iş geliştirme üzerinde çalışılmasıdır.

 • İlk olarak Mindshare Türkiye'deki CEO görevine…
  DEMET İKİLER

  DEMET İKİLER

  GroupM Türkiye, CEO & WPP, Ülke Müdürü

  İlk olarak Mindshare Türkiye’deki CEO görevine devam ederken, 2008’de kurulan şirketin yeniden yapılandırılmasını yönetmek üzere, Ocak 2011’de, yeni oluşturulan GroupM Türkiye CEO’luk görevine atandı. Kendisi, Maxus, MEC, MediaCom ve Mindshare dahil olmak üzere şirketin Türkiye’deki medya ajanslarının yönetimini ve Xaxis ve Connect gibi yeni medya ve teknoloji operasyonlarıyla medya işinin dönüşümünü denetlemektedir. WPP’nin veri ve teknoloji stratejisine paralel olarak, aynı zamanda, sırasıyla 2013 ve 2015 yıllarında MVA ve Directcomm gibi GroupM’nin Türkiye’deki şirket iktisaplarını da yönetmektedir.

  Kasım 2013’te atandığı yeni oluşturulan bir pozisyon olan WPP Türkiye Ülke Müdürü olarak, Demet, Türkiye’deki en iyi yetenekleri çekmek ve elde tutmak amacıyla yeni iş fırsatları, potansiyel iktisaplar ve yatırımları ve destek çabalarını belirleme konusunda tüm pazarlama iletişimi disiplinleri genelinde WPP şirketlerine yardımcı olmaktadır.  İştirakler de dahil olmak üzere, WPP şirketleri, Türkiye’de 1400’den fazla kişiyi istihdam etmekte ve 135 milyon ABD doları gelir elde etmektedir.

  GroupM’nin Türkiye’deki operasyonlarını yönetme sorumluluğunu almadan önce, Demet 10 yılını Mindshare Türkiye CEO’su olarak geçirdi. Üçüncü yılı boyunca ajans, Mindshare EMEA bölgesinde Yılın Ajansı seçildi ve 2007 yılında, Türkiye’nin en büyük medya ajansı oldu (RECMA).  Demet, hâlihazırda Mindshare’ın EMEA ExCo’suna bölge çapında pazar geliştirme ve ürün sunumuna odaklanarak danışmanlık yapmaktadır.

  Cannes Lions Festivali’nde Türkiye’nin ilk medya jüri üyesi olan Demet, medyadan sorumlu başkan yardımcısı olarak Türkiye Reklam Ajansları Derneği’nde önemli bir rol oynamaktadır. Demet, Dünya Ekonomik Forumu’nun Kadınların Güçlendirilmesine İlişkin Küresel Gündem Konseyinde GroupM ve WPP’yi temsil etmektedir, Türkiye’nin Cinsiyet Paritesi Projesi’nin liderlik grubunun bir üyesidir ve 2013 yılında Advertising Age ve MediaCat tarafından Türkiye’de “İzlenmesi gereken Kadınlar – Küresel Lider” seçilmiştir. Son dört yıldır, Türkiye’de Fortune ve The Economist dergilerinin en iyi 10 kadın CEO’su listesinde yer aldı.

  Demet profesyonel kariyerine 1993 yılında Güzel Sanatlar / Saatchi & Saatchi’de medya planlama asistanı olarak başladı. 1996 yılında Zenith Media’ya, Ajans, Güzel Sanatlar Grubu bünyesinde kurulduğunda Grup Muhasebe Müdürü olarak katılmış ve 1998 yılında Genel Müdür Yardımcısı olmuştur ve iki yıldır bu pozisyonda görev yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Evli ve bir çocuk annesidir.

 • Ece Tonbul Türk turizminin en köklü ve…
  ECE TONBUL

  ECE TONBUL

  Paloma Group, Yönetim Kurulu Başkanı

  Ece Tonbul Türk turizminin en köklü ve başarılı şirketlerinden biri olan Diana Turizm’in otel yatırımlarını temsil eden şirketi Paloma Hotels’in ikinci kuşak yöneticisidir.

  Diana Grubu, turizme ilk adımını 1977 yılında Kuşadası’nda seyahat acentesi olarak atmış ve konaklama sektörüne 1986 yılında Paloma Hotels markası ile girmiştir.

  Bugün Paloma Hotels sahibi olduğu 4+ ve 5 yıldız kategorisindeki 10 resort oteli ile 9.000 yatak kapasitesine sahiptir. 2500’ün üzerinde çalışanı mevcuttur. Kendi işlettiği 8 oteli ile yıllık yaklaşık 150.000 misafir ağırlamaktadır.

  Ece Tonbul, Basel Üniversitesi’ndeki ekonomi eğitiminin sonrasında Manchester Metropolitan Üniversitesi’nin İsviçre kampüsünde Turizm ve Otelcilik bölümünde MBA yapmıştır.

  Bugünkü pozisyonunun öncesinde Paloma Grubu’nun Satış & Pazarlama Direktörlüğünü 5 yıl boyunca yürütmüştür. Mayıs 2010 itibari ile grubun tüm operasyonundan, finansından, planlama ve geliştirmeden sorumlu Genel Müdürlük görevini yürütmüştür. Ece Tonbul 2014 Ocak ayı itibari ile Paloma Hotels Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilmiştir.

  Paloma Hotels bünyesindeki aktif görevi haricinde; Antalya Belçika Fahri Konsolosu, Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) Yönetim Kurulu Üyesi, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Üyesi, ve TOBB Turizm Meclisi üyesidir.

 • Talas American ve Tarsus Amerikan Kolejinden…
  AYHAN SİCİMOĞLU

  AYHAN SİCİMOĞLU

  Talas American ve Tarsus Amerikan Kolejinden mezundur. İngiltere’de Bournemouth and Poole College of Art ta fotoğraf tahsili yaptı. Londra günlerinden sonra “İpucu” grubunu Mazhar, Fuat, Özkan ve Galip ile kurdu ve single “Heyecanlı”yı white funk tarzı düzenledi. Aynı senelerde Türkiye’nin ilk müzik klıp i sayılan “Heyecanlı” klip’ini yazdı ve yönetti.

  Yazları INA (Institute of Nautical Archeology) ile beraber Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi yararına araştırma ve kazılara katıldı. Askerlik için geldiği Türkiye’de bazı mecmualarda kapak fotoğrafçısı oldu.

  New York’a yerleşti, INA idare heyetine, ardından prestijli “Explorer’s Club”a idare heyetine seçildi. Londra “The House of Lords” a seri konuşmalar için davet edilen ilk Türk oldu. Türkiye dönüşünde “Açık Radyo”da “Satmayan Plaklar” Radyo Show’una katılması ona radyo kapılarını açtı. Bu arada TINA’yı kurdu (Türkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı) ve idare heyeti başkanı olarak hızmet verdi. “Latin Lover” radio show’u ile açık radio ve “Radio Oxi-Gen”de programlar yaptı ve bazı mecmualarda yazılara başladı. “Afro-Cuban Percussion Workshop” okulunu kurdu ve Afrika, Peru and Küba’ya geziler düzenledi. Küba’ya ikinci kültür ziyareti ona CNNTURK, TV8, Skyturk ve şimdi de BlooombergHT yayınlanmakta olan “Renkler” dizilerini getirdi.

  Halen popüler TV Showları ile Bloomberg HT, Turkmax Gurme ve IZTV de izlenmektedir. Halen, Türkiye’de ve uluslararası mecralarda bir hayli tanınan 10 kişilik “Latin All Stars” grubu ile konserler vermekte, festivallere katılmakta, uluslararası sanatçılar ile iş birliği yapmaktadır. İki adet müzik CDsi çıkarmıştır; “Friends and Family” ve “En Estambul” Kitabı “Renkli Masallar” 4. Baskısını yapmıştır. Türkiye de Joy FM de ve Los Angeles “Saborsalsa” haftalık Radio Show “Latin Lover” yayınlanmaktadır. Hürriyet haftasonu eki “Seyahat” de haftalık yazılarını okuyabilirsiniz.

 • Sosyal antropoloji profesörü Tayfun Atay, din,…
  TAYFUN ATAY

  TAYFUN ATAY

  Sosyal Antropoloji Profesörü, Yazar

  Sosyal antropoloji profesörü Tayfun Atay, din, siyaset, medya, popüler kültür, toplumsal cinsiyet ve çevre-insan ilişkisi üzerine araştırma ve incelemelerde bulunmuş, çok sayıda kitap ve makaleye imza atmıştır. Atay, 2000’lerin başından itibaren Milliyet, Birgün, T24, Radikal ve en son olarak da yakınlarda ayrıldığı Cumhuriyet gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmış olan Atay, halen İstanbul Okan Üniversitesi’nde akademik  çalışmalarına devam ediyor.

 • Shelley Zalis, iş yerinde eşitliğin…
  SHELLEY ZALIS

  SHELLEY ZALIS

  The Girls' Lounge Founder & The Female Quotient, CEO

  Shelley Zalis, iş yerinde eşitliğin ilerletilmesi konusunda dünyaca tanınmış bir fikir lideridir. Uluslararası araştırma sektöründeki en büyük 25 şirketten birinin ilk kadın icra kurulu başkanı olarak oyunu değiştirmiş, iş yerinde kadın konumunun geliştirilmesine katkıda bulunmuş, kendisini bu sektördeki kadınlar ve liderler için bir akıl hocası ve rol model olmaya adamıştır.

  Zalis şu anda The Famale Quotient’in CEO’sudur. Bir deneyim alanı konsepti olan Girls’ Lounge ile hem Dünya Ekonomik Forumu, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali ve Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) gibi uluslararası etkinliklerde hem de kurum içi etkinliklerde yer almakta, farklı sektörlerde toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesine yönelik farkındalık faaliyetleri yürütmektedir. The Female Quotient tarafından düzenlenen Equality Bootcamp etkinlikleri ile kurumların kendi içlerinde yarattıkları inisiyatiflere öncülük etmekte, değişime çözümlerin etkinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

 • Ann Rosenberg, SAP'nin taahhüdüyle uyumlu bir…
  ANN ROSENBERG

  ANN ROSENBERG

  SAP NEXT-GEN, Kıdemli Başkan Yardımcısı

  Ann Rosenberg, SAP’nin taahhüdüyle uyumlu bir amaç odaklı inovasyon üniversitesi ve topluluğu olan SAP Next-Gen’i yönetmektedir. SAP Next-Gen, endüstrilerin ve akıllı işletmenin geleceğini yeniden tasarlamak, genç yenilikçi şirketlerle yıkıcı inovasyonun tohumlarını atmak ve dijital gelecekler için beceriler inşa etmek için müşterilerle, akademik düşünce liderleri ve araştırmacıları, öğrenciler, yeni şirketler, hızlandırıcılar, teknoloji topluluk ortakları, amaca odaklı ortaklar, girişim şirketleri, fütüristler ve SAP uzmanları arasında bağlantı kurmayı amaçlar.

  Ayrıca Ann Rosenberg, genç kadınlar ve kızlar için inovasyon ve teknolojinin daha fazla işe yaramasını sağlamak için endüstri çapında eylem yürütmek amacıyla BM Kadınları ile işbirliği yapan #sheinnovates için çalışan bir küresel liderdir.  Aynı zamanda,  Tech Awards kategorisinde 2018 EQUALS ödülüne layık görülmüştür.

 • 1995 yılında ESSEC’den mezun olan Domitille…
  DOMITILLE DOAT

  DOMITILLE DOAT

  Danone, CDO

  1995 yılında ESSEC’den mezun olan Domitille Doat, 2016 yılında Danone’un dijital dönüşüm direktörü (Chief Digital Officer) olarak göreve başlamıştır. Doat bundan önce New York, Paris ve Şangay’da ofisleri bulunan reklam ajansı Fred&Farid’in IT ve dijital prodüksiyon direktör yardımcısı olarak görev almış, öncesinde ise Ubisoft Çin ve Ubisoft Kanada bünyesinde 15 yıl kadar uygulayıcı yapımcı olarak çalışmıştır.

 •  Dr. Yves-Alexandre de Montjoye,…
  YVES-ALEXANDRE DE MONTJOYE

  YVES-ALEXANDRE DE MONTJOYE

  Imperial College London, Bilişimsel Gizlilik Grubu Başkanı

   

  Dr. Yves-Alexandre de Montjoye, Imperial College London’da öğretim görevlisi olarak çalışmakta, Bilişimsel Gizlilik Grubu’na (Computational Privacy Group) başkanlık etmektedir. Doktora derecesini 2015 yılında MIT’den almıştır; halen bu kurumda araştırma görevlisidir. Araştırmaları insan davranışının eşsizliğinin cep telefonu, kredi kartları veya tarama verileri gibi zengin ve çok boyutlu veri kümeleri içerisinde, çıkarsama veya verinin yeniden kimliği tespit edici hale getirilmesine nasıl olanak sağladığı, bireylerin gizliliğini nasıl etkilediği konusuna odaklanmıştır. Çalışmaları Science ve Nature (Srep.) yayımlanmış; birçok uluslararası haber kanalı yayını ve gazetelerde yer edinmiştir.

  Dr. de Montjoye, Boston Consulting Group için çalışmış ve hem Bill ve Melinda Gates Vakfı hem de Birleşmiş Milletler için uzman olarak görev yapmıştır. Dünya Ekonomik Forumu tarafından oluşturulmuş Yapay Zekâ, Nesnelerin İnterneti ve Güvenin Geleceği ağının, Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) bünyesindeki Yapay Zekâ ve Otonom Sistemlerde Etik Hususlara İlişkin Global İnisiyatif’in ve Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü bünyesindeki Sağlık Verisi Yönetişimi Danışma Kurulu’nun bir üyesidir.

 • MV Holding'in kurucusu Murat Vargı, kariyerine…
  MURAT VARGI

  MURAT VARGI

  MV Holding, Kurucu

  MV Holding’in kurucusu Murat Vargı, kariyerine 1972 yılında Koç Holding’de ihracat temsilcisi olarak başlamıştır.

  1976 yılında 3 ortağıyla beraber Penta Dış Ticaret şirketini kurmuştur.

  Murat Vargı 1993 yılında Turkcell’in ve KVK’nın kurucu ortağı olmuş ve aynı yıl MV Holding kurulmuştur.

  Murat Vargı, MV Holding Yönetim Kurulu Başkanı, TED İstanbul Koleji, PODEM, TEGV ve Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi ve Çöpüne Sahip Çık Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanıdır.

  Murat Vargı, TED Ankara Koleji mezunu olup, üniversite tahsilini Ankara İktidasi ve İdari İlimler Yüksekokulu’nda Ekonomi ve Dış Ticaret üzerine yapmıştır. Helsinki School of Economics’de UNTD bursu ile ticaret geliştirme lisans programını, daha sonra yine burslu olarak Indian Institute of Foreign Trade, New Delhi’de Dış Ticaret programını tamamlamıştır.

   

 • Les Binet, Oxford Üniversitesi’nde aldığı…
  LES BINET

  LES BINET

  adam&eveDDB, Head of Effectiveness

  Les Binet, Oxford Üniversitesi’nde aldığı fizik eğitiminin ardından Edinburgh Üniversitesi’nde yapay zekâ alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Buradaki araştırmaları, bilgisayar modellerinin kullanımı aracılığıyla insanların dili işleme şekillerinin incelenmesini konu almaktadır. 1987 yılında, o zamanlar ismi BMP olan reklam ajansının planlama departmanında işe başlamış, modelleme becerilerini reklam etkisinin ölçümlenmesi sorununa yöneltmiştir. Şu anda bu ajansın devamı olan adam&eveDDB’de Head of Effectiveness konumunda görevini sürdürmekte, ajansın ekonometri danışmanlığı ekibi DDB Matrix’i yönetmektedir.

  Binet bugüne kadar aralarında AXA, Barclaycard, Heinz, Nestlé, Phillips, Unilever, Virgin ve Volkswagen’in de bulunduğu birçok büyük reklamverenle çalışmıştır. Ayrıca, IPA Reklam Etkililiği Ödülleri (Advertising Effectiveness Awards) tarihi boyunca en ödül kazanan kişi olarak, ajansın yaratıcı etki konusundaki itibarının oluşmasında önemli bir rol üstlenmiştir.

  2007 yılında Les Binet ve Peter Field, pazarlama faaliyetlerinin etkililiğine etki eden faktörlerin incelendiği Marketing in the Era of Accountability’yi yayımlamıştır. Çalışma The Guardian tarafından “pazarlama alanındaki tüm ciddi akademisyenler için zorunlu okuma” tanımlanmıştır.

  Binet, Wharton Business School global danışma kurulu üyesidir ve Admap dergisini düzenli olarak katkıda bulunmaktadır.

 • Dilnişin Bayel, 2003 yılında katıldığı…
  DİLNİŞİN BAYEL

  DİLNİŞİN BAYEL

  Accenture, Genel Müdür

  Dilnişin Bayel, 2003 yılında katıldığı Accenture’da, Genel Müdürlük görevini üstlenmeden önce;  büyük dönüşüm projelerinin tasarımı ve uygulamaya geçirilmesini ve yakın zamanda dijital dönüşüm projelerini yönetti. 2008 – 2016 yılları arasında Accenture Türkiye Finans Sektörü Lideri ve Yönetici Ortağı olarak görev yapan Bayel’in uzman olduğu konular arasında Kurumsal Strateji Geliştirme, Sigortacılık, Finansal Analiz, Teknoloji Uygulama, İş Süreçleri, Fonksiyonel Dizayn, İş Çalışma Modelleri , Organizasyonel  Yapılandırma ve Krediler Yönetimi yer almaktadır. 2016 yılında Accenture Türkiye Genel Müdürlük görevini üstlenen Bayel, Accenture içinde kadın programlarını yürüterek gelecek nesil kadın liderler yetiştirmede de öncülük etmektedir. Bayel, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme mezunudur.

 • 1963 Trabzon doğumlu olan Ahmet Hamdi ATALAY,…
  AHMET HAMDİ ATALAY

  AHMET HAMDİ ATALAY

  HAVELSAN, Genel Müdür

  1963 Trabzon doğumlu olan Ahmet Hamdi ATALAY, 1984 yılında, Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.
  1985-1986 yılları arsasında TELETAŞ firmasında Ar-Ge Mühendisi olarak çalışan ATALAY, 1987 yılında Kalite Mühendisi olarak NETAŞ’ta çalışmaya başlamıştır.
  1998-2004 yılları arasında Kalite Müdürü ve Kablosuz Sistemler Müdürü olarak görevine devam eden ATALAY, 2004 – 2009 yılları arasında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda Kurul Üyeliği, 2012-2015 tarihleri arasında NETAŞ İcra Kurulu Üyeliği, 2013-2015 tarihleri arasında KRON Telekomünikasyon A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, 2013-2015 tarihleri arasında HAVELSAN Yönetim Kurulu Üyeliği, 2010-2105 yılları arasında PROBİL Bilişim Teknolojileri A.Ş Genel Müdürü görevini icra etmiştir.
  Ahmet Hamdi ATALAY Ağustos 2012’den itibaren de Bilgi Güvenliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.
  ATALAY ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Bilgisayar Yazılım Meclisi Üyeliği, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Ar-Ge Değerlendirme Kurulu Üyeliği ve Eskrim Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütmüştür.
  Ahmet Hamdi ATALAY evli ve iki çocuk babası olup İngilizce ve Almanca bilmekt

 • Siemens Türkiye’de, 32 yıl; Sağlık, İnsan…
  ALİ RIZA ERSOY

  ALİ RIZA ERSOY

  ION  Academy, Kurucu

  Siemens Türkiye’de, 32 yıl; Sağlık, İnsan Kaynakları, IT Çözümleri ve Servisleri, Kurumsal Teknolojiler, Tedarik Zinciri Yönetimi, Şehirler,  Endüstri ve Dijital Fabrikalar Bölümleri Direktörlükleri ile, bir dönem “Siemens Business Solutions” şirketi  Genel Müdürlüğü yaptı. İcra Kurulu Üyeliği ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinin ardından, Ekim 2017’de     “ION  Academy”yi kurdu. Danışmanlık, mentorluk/koçluk ve eğitmenlik yapıyor.

  Koçarlı/Aydın 1957 doğumlu. Tarsus Amerikan Koleji ve İTÜ Elektronik  Fakültesi mezuniyetinden sonra Viyana Teknik Üniversitesi’ni ikinci üniversite olarak master derecesi ile bitirdi. Eş zamanlı olarak aynı üniversitede 5 yıl asistanlık yaptı.

  Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 Derneği kurucu başkanı, TÜSİAD Endüstri 4.0 Çalışma Grubu kurucu başkanı, Etik ve İtibar Derneği kurucu başkanı.

  Tıbbi Görüntüleme, Personel Yönetimi, Türkiye Bilişim, Bilişim Sanayicileri, Yazılım Sanayicileri, International Coach Federation USA, ICF Türkiye, Rotary, Propeller, AlumniTurk, Mutfak Dostları, Füturistler, Buğday, Slow Food, Batı Urla Köyleri Dernekleri’nde; Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Sağlık ve Eğitim Vakfı ile Bilim Merkezleri Vakfı’nda üyelik veya yönetim kurulu üyeliği yaptı, yapıyor.

  “Melek Yatırımcı”, “ICF Associate Certified Coach” ve “KOBİ/Startup Mentorluğu” sertifikaları var.

  “Dijitalleşme ve İnovasyon Çağında Değişimi Yönetmek”, “Dijital Çağda Koçluk/Mentorluk”, “Tükenmişlik Sendromu” ve “Endüstri 4.0 El Kitabı” adlı kitapları yayına hazırlanmakta.

 • 2001-2003 yılları arasında Bookinturkey.com…
  MEHMET ALİ AKARCA

  MEHMET ALİ AKARCA

  KoçSistem, Genel Müdür

  2001-2003 yılları arasında Bookinturkey.com Genel Müdürlüğü görevinin ardından; 2004-2011 arasında Koç.Net Haberleşme Teknolojileri ve İletişim Hizmetleri AŞ’nin Genel Müdürlüğünü yürüttü. 2011-2012 arasında Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret A.Ş’deki Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Akarca, 2012-2017 yılları arasında Türk Telekom Grubu’nda sırasıyla Pazarlama ve İletişim Başkanı, Kurumsal Müşteri Başkanı ve Kurumsal İş Birimi Genel Müdürü görevlerinde bulundu. 1 Nisan 2017 itibarıyla KoçSistem Genel Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

   Mehmet Ali Akarca, Nottingham Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Surrey Üniversitesi’nde Pazarlama ve Turizm alanlarında yüksek lisans yaptı. Mehmet Ali Akarca, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Netaş Uluslararası Pazarlar Genel Müdürü ve…
  SERDAR URÇAR

  SERDAR URÇAR

  Netaş, Uluslararası Pazarlar Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi

  Netaş Uluslararası Pazarlar Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi olan Serdar Urçar, 2018 yılı mart ayından bu yana şirketin dış pazarlardaki satış, proje ve çözümlerinden sorumlu olarak görev yapmaktadır. Netaş’ın Uluslararası Pazarlar Proje Direktörlüğü, Ürün ve Çözüm Direktörlüğü, Satış Direktörlüğü ile Satış Destek ekipleri Urçar’a bağlı olarak çalışmaktadır.

  Netaş’a katılmasından önce Index Grup’ta Danışma Kurulu Üyesi olarak stratejik bir dijital dönüşüm projesini yöneten Urçar, 2017 yılı nisan ayından bu yana Sun Grup bünyesindeki tekstil ve konfeksiyon şirketi Ekoten’de kurumsal sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesinde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir.

  Profesyonel kariyerine Arthur Andersen’ın  Mali Denetim bölümünde başlayan Serdar Urçar, uluslararası bilgi teknolojisi ürünleri dağıtım şirketi olan Karma Bilgisayar’da çalışma hayatına devam etti. Bunun ardından bir internet servis sağlayıcı olarak kuruluş aşamasında olan Superonline’ın çekirdek kadrosunda yer aldı. Serdar Urçar, yaklaşık 19 yıl sürecek HP kariyerine, Türkiye’de Finansal Hizmetler bölümünü kurmak üzere 1997 yılında başladı. 2002 yılında gerçekleşen HP-Compaq birleşmesinin ardından Kişisel Sistemler Grubu Genel Müdürü görevine getirildi. 2007 yılında aynı iş grubunun Orta Doğu Genel Müdürü  olmak üzere Dubai’ye yerleşti. Ekim 2008’de HP Türkiye’nin Genel Müdürü olarak atanan Serdar Urçar, 2013 yılından 2016 yılı ortasına kadar HP MENA bölgesi (Orta Doğu, Akdeniz, Afrika) Satış-Dağıtım Kanalları ve KOBİ Pazarı Bölge Direktörü olarak görev yaptı.

  Ayrıca 2005 yılından itibaren Urçar, bazı yeni girişimlere yatırım yaparak melek yatırımcılığa ve girişimcilik ekosistemine adım attı. Bir dönem hem İTÜ Çekirdek erken aşama kuluçka merkezi bünyesinde, hem de Mentors Network Turkey ağının bir parçası olarak deneyim ve uzmanlığını paylaşmak adına mentorluk yapan Urçar, Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın Kurucu Mütevelli Heyeti üyeleri arasında yer almaktadır.  Odağını Türkiye bilişim sektörünün büyümesi olarak belirleyen Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) Yönetim Kurulu Üyesi olan Serdar Urçar, liderlik, dijitalleşme ve yaşam felsefesi ile ilgili görüşlerini “Aklımdan Geçenler” adlı bloğunda paylaşmaktadır. Urçar aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyesidir.

  Evli ve 2 kız çoçuğu olan Serdar Urçar, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, aynı üniversitenin Jean Monnet Enstitüsü’nden Avrupa Politikası ve Ekonomisi konusunda yüksek lisans derecesi aldı. Urçar, yöneticilik kariyeri ve eğitiminin bir parçası olarak 2005 yılında INSEAD’ın  Genç Liderler Yönetici Eğitimi Programını tamamladı.

 • 1990’da Yıldız Teknik Üniversitesi Makine…
  YENAL GÖKYILDIRIM

  YENAL GÖKYILDIRIM

  MediaMarkt Türkiye, CEO

  1990’da Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitiminin ardından, yine Yıldız Teknik Üniversitesi’nde MBA yapan Gökyıldırım, 20 yılı aşan kariyeri süresince uluslararası şirketlerde üst düzey görevlerde bulundu. 14 yıl Philips Elektronik’in Istanbul, Dubai, Viyana, Amsterdam operasyonlarında yönetici olarak görev aldı. Ardından şirketin genel merkezinde Batı Avrupa ve Kuzey Amerika’dan Sorumlu Başkan olan Gökyıldırım, 2011’de Türkiye’ye dönerek Doğan Online’ın CEO’su oldu. Ardından LC Waikiki Mağazacılık Genel Müdürü olan Gökyıldırım, buradaki görevi boyunca, Türkiye’den bir dünya markası çıkmasında kritik bir rol üstlendi.

  2015’te İcra Kurulu Başkanı olarak MediaMarkt Türkiye’ye katılan Gökyıldırım, şirketin tüm faaliyetlerini Türk tüketicisine alışılmışın ötesinde, geleceğin elektronik perakendeciliğini içeren bir hizmet sunmak; onlara en geniş ürün yelpazesini, rekabetçi fiyatları,yenilikçi hizmetleri çok-kanallı olarak ulaştırabilme vizyonu doğrultusunda yönetiyor.

 • 1956 yılında Çal/Denizli’de doğdu. 1979…
  BEKİR AĞIRDIR

  BEKİR AĞIRDIR

  KONDA Araştırma ve Danışmanlık A.Ş, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

  1956 yılında Çal/Denizli’de doğdu. 1979 yılında ODTÜ/İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. 1979- 2003 yılları arasında çeşitli sanayi şirketlerinde yöneticilik yaptı. 2003–2005 yıllarında TARİH VAKFI’nda önce Koordinatör, sonra Genel Müdür olarak çalıştı. 2005 Yılından bu tarafa da KONDA Araştırma ve Danışmanlık Ltd. Şti. Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürüyor. T24 İnternet Gazetesi yazarı

 • Kyoko, 2010 yılında Dentsu'ya katıldı ve MIT…
  KYOKO YONEZAWA

  KYOKO YONEZAWA

  Dentsu, Creative Technologist

  Kyoko, 2010 yılında Dentsu’ya katıldı ve MIT Media Lab ve Tokyo Üniversitesi gibi üniversitelerle işbirlikçi araştırmalarla başlayan eşsiz bir kariyer yaptı. Yaratıcı bir teknoloji uzmanı olarak, dijital planlama ile iletişim planlamasından, ürün yeniliği ve hizmet geliştirmeye kadar geniş bir yelpaze alanında çalışıyor. Projeleri arasında ‘Honda / Ayrton Senna 1989’ Sound ‘,’ Play Air ‘, JAXA için’ Space Hangout ‘ve ispace için’ HAKUTO ‘yer alıyor. Uluslararası başarıları arasında Cannes’da Titanium Grand Prix, D & AD’de Black Pencil ve Japonya Medya Sanatları Festivali’nde Grand Prix yer alıyor. Ve kendisi bir kedi aşığı.

 •  Dr. Mathieu Trepanier, Tsquared…
  MATHIEU TREPANIER

  MATHIEU TREPANIER

  Tsquared Insights, CEO & Kurucu Ortak

   

  Dr. Mathieu Trepanier, Tsquared Insights’ın CEO’su ve kurucu ortağıdır. Aynı zamanda Fransa’daki INSEAD’de hem MBA hem HCILP programları kapsamında misafir öğretim görevlisi olarak görev almakta, dijital içgörü ve itibar yönetimi konularında düzenli olarak dersler vermektedir. Bilişimsel dilbilim, davranışsal finans ve strateji alanlarında birçok araştırma projesinde çalışmıştır.

  Dr. Trepanier aynı zamanda İsviçre’deki St. Gallen Üniversitesi’nde Uluslararası İktisat ve Uygulamalı Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Northwestern University Kellogg School of Management’ta yönetim ekonomisi ve strateji dalında doktora, HEC Montréal’de uygulamalı ekonomi dalında yüksek lisans yapmış, lisans öğrenimini Kanada’daki Laval University’de gerçekleştirmiştir. Ayrıca Fransa’daki Audencia School of Management’ta finans eğitimi görmüştür. Boş zamanlarında squash oynamayı, Cenevre Gölü’nde yelkenle açılmayı sever.

 • Dr. Benal Tanrisever Şimşek, müzik eğitimine…
  BENAL TANRISEVER ŞİMŞEK

  BENAL TANRISEVER ŞİMŞEK

  BT Müzikevi ve Sahne Sanatları, Kurucu

  Dr. Benal Tanrisever Şimşek, müzik eğitimine Prof. Ferdi Statzer ile İstanbul Konservatuarı’nda başladı. Çalışmalarına Sergei Rachmaninov’un ögrencilerinden Joseph Raieff ile New York, Juilliard Müzik Okulu’nda aldığı başarı bursu ile devam etti. Okulda lisans ve yüksek lisans derecelerini ayni eğitim senesinde tamamlayan ilk öğrenci oldu. Gösterdiği üstün basarıdan ötürü yüksek lisans, Professional Studies Programi’na kabul edildi. Okul tarafindan ABD’nin çeşitli kentlerinde konserler vermek üzere görevlendirildi. Bir başka başarı bursuyla Berlin’de Hochschule der Künste’de Prof. Georg Sava ile eğitimini sürdürerek “piyano virtüözü” unvanını kazandı. 2001 yılında Bilkent Üniversitesi, Grafik Tasarım Bölümü doktora programını tamamlayarak doktor unvanını aldı. Doktora tez konusu, “Müziğin filmlerde anlatım gücü” pek çok bilimsel araştırmaya referans oldu.

 • 1961 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa…
  AHMET GÜLÜM

  AHMET GÜLÜM

  Sportsnet Group, Yönetim Kurulu Başkanı

  1961 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa Lisesi’ndeki eğitimi sonrasında Marmara Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdi ve İşletme Yönetimi Master’ı yaptı. 23 Yıl profesyonel Voleybol oynadı. Galatasaray’da dokuz yıl takım kaptanlığı yaptı. 1986-89 yılları arasında üç kez üst üste Türkiye Şampiyonu olan Galatasaray Voleybol Takımının kaptanıydı. Genç, A, ordu ve üniversite takımlarında 158 kez milli oldu.

  Kaptanlık görevini de üstlendiği milli takımlarla Balkan turnuvalarında, Akdeniz Oyunları’nda, Bahar Kupası’nda ve Ordular arası Dünya Voleybol Şampiyonası’nda uluslararası dereceler kazandı. Aktif spor hayatı sonrasında Türkiye Voleybol Federasyonu ve Türk Voleybol Vakfı Başkanlıkları yaptı. Beach Volleyball Dünya Konseyi Üyeliği, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Marketing Komisyonu Başkanlığı, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Marketing Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. 1998’de Fanatik ve Zaman gazetelerinin, 1999’da ise Milliyet’in değerlendirmelerinde yılın spor adamı seçildi. 1996 yılından bu yana Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyesidir.

  2001 yılında Türkiye’nin ilk ve tek spor odaklı reklam ajansı olan Sportsnet’i kurdu. Sportsnet farklı

  hizmet alanlarında büyüyerek bir şirketler grubu halini aldı. Etkinlik Şirketi Allsports’u, Türkiye’nin ilk spor odaklı

  content marketing ajansı olan VO2bysportstv ve dünyanın en büyük spor ajansı Octagon’u Türkiye’ye getirmesi

  izledi. Beko, Petrol Ofisi, Vestel, Turkcell, Orkid, Aroma, Teb, Türk Hava Yolları, P&G, H&S, Gillette, Ford gibi

  ulusal ve uluslararası markalara spor odaklı pazarlama hizmeti veren grup, Türkiye’de düzenlenen İzmir ve

  Erzurum Universiade, Moto Gp, Formula 1, Dünya Basketbol Şampiyonası, TEB BNP Paribas WTA

  Championships İstanbul 2011-2013, TEB Tennis Star Series gibi önemli spor organizasyonlarının iletişim

  çalışmalarını yürüttü. 2006 Yılında Doğan Grubu ile ortak Türkiye’nin ilk spor kanalı D Spor’u kurdu. 2010 yılında D Spor’u

  Doğan Grubundan devralıp, farklı spor dallarına verdiği önem ve yayınlarında çeşitliliğe ağırlık vererek kendini

  “Community Platform” olarak tanımlayan spor kanalı sportstv’yi kurdu. 9. yılını dolduran sportstv özgün içeriği

  ve etkin yayın anlayışıyla dikkat çekerken 2015 yılında Türkiye’nin ilk kadın spor kanalı sportstv kadın kanalını kurdu. Mevcut tüm deneyimlerini akademik bir çatı altında toparlamak amacıyla 2015 yılında Sportsnet Group olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi ortaklığında İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu projesini hayata geçirdi. BİLGİSpor adıyla öğretim hayatına devam eden üniversitede Spor Odaklı Pazarlama İletişimi ve Spor Mülkiyetleri Yönetimi konularında öğretim üyesi olarak deneyimlerini öğrencilerle paylaşıyor.

 • 15 yılı aşkın tecrübesiyle sektörde…
  MISHA SHER

  MISHA SHER

  MediaCom, Worldwide VP, Sport & Entertainment

  15 yılı aşkın tecrübesiyle sektörde kıdemli olan Misha, sporun ve eğlencenin gücüne ciddi anlamda değer katan yenilikçi ortaklıklar yaratma konusunda en çok beğenilen küresel markalar, etkinlikler, objeler ve yeteneklerle çalışmış ve bunlara tavsiyelerde bulunmuştur.

  Spor simgeleri Pelé ve Brian Lara’nın menfaatlerini temsil etmiş ve ayrıca, Amerikan Hava Yolları, Sony, Allianz, Toyota, Shell, Indeed ve diğer birinci sınıf markalara, spor ve eğlence pazarlamasında yatırımları en iyi nasıl kullanacaklarına dair tavsiyelerde bulunmuştur.

  Misha, eSports yatırım stratejisi üzerine birden fazla WPP marka müşterisiyle çalışmanın yanı sıra, ticari modellere dair, lig operatörü Gfinity ve dijital platform GameOnTV’ye danışmanlık yaparak, WPP’nin eSports’a katılımında ön saflarda yer almıştır.

  Misha, büyük endüstri etkinliklerinde sıkça konuşma yapan, yayınları bulunan bir yazardır. The New York Times, The Wall Street Journal, Fortune, CNN, Sky, CMO, The Drum, Marketing Magazine ve Sport Business International gibi önde gelen medya kuruluşlarında fikirlerine düzenli olarak yer verilmektedir.

 • Ev Bakım Kategorisinden Sorumlu Başkan…
  KAMURAN UÇAR

  KAMURAN UÇAR

  Unilever Türkiye, Ev ve Kişisel Bakım Kategorileri Başkan Yardımcısı, Yönetim Kurulu Üyesi

  Ev Bakım Kategorisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya, Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım Kategorilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesidir.

  Kamuran Uçar 1974 yılında Diyarbakır’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden yüksek lisansla 1996 yılında mezun olan Uçar, Unilever’deki kariyerine 1999 yılında başladı.

  2002-2007 yılları arasında OMO Ürün Müdürü görevini üstlendikten sonra, 2007’de Ev Temizlik ve Çamaşır Yumuşatıcısı Kategorilerinde Afrika, Orta Doğu, Türkiye bölgelerinden sorumlu Kategori Direktörü olarak atandı. Bu görevini takiben 2009 yılında Çamaşır Bakım Kuzey Africa, Ortadoğu ve Türkiye Kategori Direktörlüğü görevini üstlendi.

  2011’ de Çamaşır Bakımı Kategorisinde Güney Afrika ve NAMET (Kuzey Afrika,Orta Doğu ve Türkiye) bölümlerinden sorumlu Kategori Başkan Yardımcısı olarak atandı ve Güney Afrika ve Türkiye’deki kategori ekiplerine liderlik yaptı. Bu dönem içerisinde aynı zamanda Unilever Global Çamaşır Kategori Yönetim Kurulu ekibinde yer aldı.

  Uçar 2016 yılı itibarıyla, Ev Bakım Kategorisi Başkan Yardımcısı Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya, Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım Kategorileri Başkan Yardımcısı ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

  Kamuran Uçar, evli ve 2 çocuk annesidir.

 • Alemşah Öztürk, 4129Grey’in Chief Happiness…
  ALEMŞAH ÖZTÜRK

  ALEMŞAH ÖZTÜRK

  4129Grey, Chief Happiness Officer

  Alemşah Öztürk, 4129Grey’in Chief Happiness Officer’i, 41?29! 2007 yılında kurdu. İlk 5 yılında Türkiye’nin en başarılı ve ödüllü dijital reklam ajansı haline gelen 41?29!, bu başarıları sayesinde WPP’nin dikkatini çekti ve 2012 yılında WPP network’ünün bir parçası haline geldi.

  41?29!’u kurmadan önce sektörde 2 farklı ajans kuran, 24 yaşında Türkiyenin en genç kreatif direktörü ünvanını alan ve fark yaratan projelere imza atan Öztürk, 20 yıldır ajanslarıyla ürettiği işlerle dünyanın en önemli yaratıcılık yarışmalarında, özellikle Cannes Lions, Clio ödülleri, D&AD, Webby ödüllerinde başarılarıyla ses getirdi.

  Bu global yarışmalarda, özellikle Cannes Lions’da jurilik göreviyle de Türkiye’yi temsil etmiştir.

  Özellikle sosyal medyayı çok aktif kullanan Öztürk, 250.000 twitter takipçisine, pazarlama ve dijital iletişim, şirket kültürü ve dijital transformasyon konusunda yazdığı yazılarla ulaşmaktadır. Son 15 yıldır TEDx’de dahil, ulusal ve uluslararası bir çok farklı organizasyonda konuşmalar yapan Öztürk, yazılarını http://medium.com/@alemsah sayfasında toplamaktadır.

  Amerikan başkan yardımcısı Joe Biden tarafından Türkiye’nin örnek girişimcilerinden gösterilen Alemşah Öztürk, genç girişimcilerle yakın çalışmalarını sürdürmekte ve onlara akıl hocalığı yapmaktadır. Aktif bir girişimcilik hayatı yanısıra son 4-5 yıldır melek yatırımcı olarak Türkiye’nin girişimcilik ruhunu geliştirmeye çalışmaktadır.

  Mayıs 2015 itibariyle 41?29! ve GREY Türkiye ofisleri Alemşah Öztürk’ün yönetimi altında birleşmiş, yeni nesil tamamen entegre bir ajans yapısı ile markalara uçtan uça iletişim stratejileri ve çözümleri sunmaktadır.

  Alemşah Öztürk, Kabataş Erkek lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Kreatif projelerle çalışmadığı ve danışmanlık yapmadığı zamanlarda, yeni kitabını bitirmeye çalışmakta, farklı yerli ve yabancı dergiler için yazı yazmakta ve hala oyun oynamaktadır.

   

 • KİMDİR?Hacettepe Üniversitesi İşletme…
  YEKTA KOPAN

  YEKTA KOPAN

  Master of Ceremony

  KİMDİR?

  Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.

  Yekta Kopan çocukken TRT Ankara Radyosu ile başladığı seslendirme sanatçılığını hala fiilen devam ettirmekte.

  Yazın hayatına şiir yazarak başladı. Pek çok dergi ve online dergiye yazan Kopan, ilk kitabını 2000 yılında yayımladı.

  Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri’ romanı 2002 yılında Sait Faik Hikâye Armağanına değer görüldü.

  Altı yaş öncesi için yazdığı ve Şilili ressam Alex Pelayo tarafından resimlenen çocuk kitabı “Burun”, 2009 yılında yayımlandı.

  Kasım 2009’da yayımlan “Bir de Baktım Yoksun” adlı öykü kitabı hem Yunus Nadi Öykü Ödülü’ne hem de Haldun Taner Öykü Ödülü’ne değer görülerek önemli bir başarı kazandı.

  Seslendirme sanatçısı olarak hayatı boyunca yaptığı çalışmalar sonucu sanatçının sesi özellikle Jim Carrey, Geleceğe Dönüş filmi serilerindeki Michael J. Fox, çizgi film karakteri Sylvester ve Buz Devri (film) animasyon karakteri miskin Sid ile özdeşleşti. Ayrıca Star Wars Sezon 1,2 ve 3’te Obi-Wan Kenobi’yi ve X Men 2’de Cyclops’u seslendirdi.

 • Richard Shotton, davranış bilimlerinin elde…
  RICHARD SHOTTON

  RICHARD SHOTTON

  Manning Gottlieb OMD, Davranış Bilimleri Başkanı ve "The Choice Factory" Kitabının Yazarı

  Richard Shotton, davranış bilimlerinin elde ettiği bulguların reklamcılıkta nasıl kullanılabileceğini konu alan The Choice Factory’nin çok satan yazarıdır. Campaign dergisi kitap hakkında “Bu kitabı alın ve Shotton’ı kitaplığınızda Morgan, Earls, Feldwick ve Sharp’ın yanına koyun; Shotton’ın yeri en iyilerin yanı” yorumunu yapmış; Wunderman’ın eski global kreatif direktörü Steve Harrison, kitabın ileride reklamcılık literatürünün klasik eserlerinden birisi olacağını belirtmiştir.

  Kariyerine 18 yıl önce medya planlamacısı olarak başlayan ve Coke, Lexus ve comparethemarket.com gibi reklamverenlerle çalışan Shotton, sonraları davranış biliminin iş sorunlarının çözümünde nasıl kullanılabileceği konusuna odaklanmıştır. Şu anda, IPA Reklam Etkililiği Ödülleri tarihinde en fazla ödül kazanmış olan medya ajansı Manning Gottlieb OMD’de Head of Behavioural Science unvanı ile görev yapmaktadır.

  Richard, konferanslarda sık sık konuşmacı olarak yer almaktadır; Cannes, Ad Week ve Festival of Marketing gibi etkinliklerde konuşmuştur. Marketing Week’teki köşesinde yaptığı deneyler hakkında yazılar yazmakta; Quartz, Mumbrella, Campaign, AdMap ve Drum gibi yayınlar için yazılar kaleme almaktadır.

 • Dr. Maarten J. Gijsenberg Hollanda’daki…
  MAARTEN J. GIJSENBERG

  MAARTEN J. GIJSENBERG

  Groningen Üniversitesi, Krizde Pazarlama Yönetimi Uzmanı

  Dr. Maarten J. Gijsenberg Hollanda’daki Groningen Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan bir pazarlama doçentidir. Belçika (1981) doğumlu olup, Belçika’daki Leuven Üniversitesi’nde işletme mühendisliği alanında yüksek lisans ve pazarlama alanında doktora yapmıştır.

  Araştırmaları ağırlıklı olarak pazarlama kararlarının ekonometrik modellemesine (yatırımların zamanlaması ve büyüklüğü, hedeflenen eylemler) ve bu kararların etkililiğine odaklanmaktadır. Özel ilgi alanı, bu etkililiğin zaman içindeki dinamikleridir (örneğin makroekonomik veya firmaya bağlı krizlerin tüketici davranışında yarattığı değişikliğin etkileri); ana ilgi alanı reklamcılıktır. Çalışmaları, Journal of Marketing Research ve International Journal of Research in Marketing dergilerinde yayımlanmıştır.

  Dr. Gijsenberg, 2010 yılındaki EMAC McKinsey Pazarlama Tezi Ödülleri’nde ikinci olmuş, araştırmaları Avrupa Komisyonu Marie Curie Bursu ile ödüllendirilmiştir. 2013’te Paul E. Green Ödülü, 2015’te Amerikan Pazarlama Derneği SERVSIG En İyi Hizmet Sektörü Makalesi Ödülü ve 2018’de William O’Dell Ödülü’nde finalist olmuştur.

  Halen International Journal of Research in Marketing dergisinin yazı işleri kurulunda görev almakta, bu dergi için düzenli olarak hakemlik yapmakta ve 2015 yılından beri yılda bir kez düzenlenen EMAC konferansı için takip başkanlığı görevini yürütmektedir.

 • Jülide Ateş, 1990 yılında Türkiye Güzeli…
  JÜLİDE ATEŞ

  JÜLİDE ATEŞ

  Sunucu

  Jülide Ateş, 1990 yılında Türkiye Güzeli seçilerek adım attığı medya dünyasında kendine farklı bir kariyer seçerek televizyon gazeteciliğini ve sunuculuğu tercih etti. Ekranda geçen uzun yılların sonunda seyircinin gözünde başarılı, zarif ve kaliteli sıfatları ile takdir toplayan bir haber spikeri ve sunucu oldu.

  Uzun yıllar farklı kanallarda sunduğu ana haber bültenleriyle haberin kaynağında çalışma şansı yakalayan Jülide Ateş, bugün yer aldığı toplantı ve organizasyonlarda bu sayede edindiği araştırmacılığını gösterme fırsatı da buluyor. Jülide Ateş moderatör, sunucu ve master of ceremony olarak yer aldığı organizasyonlarda titiz çalışması ve başarısıyla organizasyonun mükemmelliğini ön planda tutuyor.

  Birçok kurum ve kuruluştan “En İyi Haber Spikeri” ödülü alan Jülide Ateş, ayrıca Türk Dil Kurumu tarafından 2000 yılında Onur Ödülü’ne layık görüldü. Türkçeyi düzgün konuşmanın yanı sıra Jülide Ateş, İngilizceye hakimiyetiyle de uluslararası organizasyonlarda aranılan bir isim haline geldi.

  Jülide Ateş uzun bir süre NTV’de yayınlanan Haber Merkezi ve Öğle Bülteni’ni sundu.

 • Samsun Çarşamba doğumluyum. İlköğretim ve…
  NURTEN AKKUŞ

  NURTEN AKKUŞ

  Samsun Ayvacık Anaokulu Müdürü, 2018 Dünyanın En İyi 10 Öğretmeninden Biri (Varkey Gems Vakfı, 2018)

  Samsun Çarşamba doğumluyum. İlköğretim ve lise öğrenimimi Çarşamba’da tamamladım. “Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Amasya Eğitim Fakültesi) ni” 2.likle bitirdim. 2. üniversitemi Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık, 3. üniversitemi Sosyoloji alanında tamamladım. Aynı yıl Samsun Asarcık İlçesi’ne bağlı köyde, sonrasındaki yıllarda da Bayburt’un soğuk ve uzak bir köyü’nde Okul Öncesi Öğretmenliği yaptım. Sonrasında Samsun’un küçük bir ilçesi olan Ayvacık’taki bomboş ve inşaat sonrası teslim aldığım, ilçenin de ilk anaokulu olan ‘Ayvacık Anaokulu’ nun kurucu müdürlüğünü yaptım.Türkiye’nin en genç okul yöneticilerinden biri olarak başladığım yöneticilik görevimi  halen bu okulda sürdürmekteyim. Hem eğitim hem de toplumsal alanda birçok proje gerçekleştirdim ve yaygınlaştırdım. okulum dışında da talep eden birçok kaymakamlık, belediye, okul ve farklı diğer kurumlara da proje yazarak koordinatörlüğünü yaptım. Unıcef, AB, MEB, farklı kurum ve kuruluşlar, stk larla birçok projenin içinde yer aldım. Öğrencilerimiz, kadınlar, yaşlılar, engelliler, lösemili çocuklar, ilçenin tanıtımı ve gelişimi gibi birçok alanda çalışmalar gerçekleştirdim ve çalışmalarda yer aldım. Çalışmalarımla ulusal birçok ödülün sahibi olurken, 2018 yılında Dünyanın en iyi 10 öğretmeni arasına giren ilk ve tek Türk Öğretmen oldum. 24 Kasım 2017 tarihinde çıkan, ülkemizin farklı bölgelerinde görev yapan öğretmenlerle şehit öğretmenlerimiz anısına ve geliri ihtiyaç sahibi çocuklara bağışlanacak kitap yazdım.

  Yazdığım ve ulusal çapta yaygınlaştırdığım projelerim ve etkilerinden bazıları şunlardır:

  – “Baba Bana Bir Masal Anlat” Projesi,  “Bana Bir Gül(ü)ver” Projesi   “(S)empati Okulu” projesi, Okul Öncesi Spor Şenliği,Sen Dili’nde Kadın” , Türkiye’nin ilk Çoklu Zeka Oyun Salonu projesi, “Mezunlar Günü Projesi “ (Türkiye’de ilk kez uygulanmıştır.), “Adam Olacak Çocuk Projesi” (meslekleri tanıma ve yerinde uygulama projesi ), “Geleceğin Etkin Yurttaşları Projesi”(çocuk hakları), “Bize Her Yer Okul”, “Benim Adım Çocuk Benim de Hakkım Var” Hibe Projesi, “Sensiz 1 Eksiğiz” Projesi (kadınlar, lösemili çocuklar, yaşlılarımız ve öğrencilerimize yönelik), “Ayvacık Anaokulu Çocuk Festivali Projesi, “Küçük Eller Büyük Yetenekler” Projesi, “Meyve Saati Uygulaması” Projesi.

 • Lucio Rufo 2008 yılından bu yana yönetici…
  LUCIO RUFO

  LUCIO RUFO

  R/GA London, Yönetici Kreatif Direktör

  Lucio Rufo 2008 yılından bu yana yönetici kreatif direktör olarak R/GA Londra’nın tasarım departmanını yönetmektedir. Nike, Beats by Dre, Unilever, Aston Martin, Nokia, Disney, BBC, Heineken ve Google’ın da aralarında bulunduğu 14 lider global markaya hizmet veren tasarım ekibinin gelişiminden sorumludur.

  Grafik ve interaktif tasarım alanlarında 13 yılın üzerinde deneyime sahip olan Rufo insan-bilgisayar etkileşimi, tipografi, tasarım yönetimi ve markalama alanlarına odaklanmıştır. Gerçekten anlamlı ürün ve hizmetler yaratmanın tek yolunun dürüst, insan odaklı ve ustalıklı bir tasarım yaklaşımından geçtiğini düşünmektedir.

  Rufo son yıllarda, aralarında Communication Arts, One Show Interactive, Cannes Cyber ​​Lions, London International Awards, D&AD Ödülleri ve CLIO Ödülleri’nin de olduğu sektörün en prestijli yarışmalarında, sayısız ödüle layık görülmüştür.

 • 1985-1990 yılları arasında reklam…
  PAUL ENEROTH

  PAUL ENEROTH

  Forsman & Bodenfors, Creative Colleague

  1985-1990 yılları arasında reklam ajanslarında çalıştı. Profesyonel bir müzisyen olduğu dönemde Forsman & Bodenfors ile yolları kesişti ve 2000’den itibaren Forsman & Bodenfors’ta çalışmaya başladı. Paul Eneroth için Forman & Bodenfors‘da yaratıcılık, bir grupta müzik yaratmak gibidir. Kolektif grup en önemlisidir ve Forsman & Bodenfors’da yıldız yoktur…

 • Verity Gill, Facebook'ta Avrupa Ortadoğu Afrika…
  VERITY GILL

  VERITY GILL

  Facebook, Marketing Science Agency Lead EMEA

  Verity Gill, Facebook’ta Avrupa Ortadoğu Afrika Bölgesi Pazarlama Bilimi Ajans Başkanıdır. Tüm ajans gruplarında çalışmaktadır ve insan-medya etkileşimlerinin anlaşılması aracılığıyla platformlar arası ölçümler konusunda tutkuludur. Mezun olduktan sonra kariyerine Devlet İstihbaratı’nda başlamış olup Credit Suisse First Boston’da Teknik Ticari İşlem Analizi’nde Teknik Veri Örüntülerini çözme görevi ile tutkusunun peşinden gitmiştir.

   

 • Creative Shop’in MEA bölge ofisinin…
  WEERA SAAD

  WEERA SAAD

  Facebook, MEA Bölgesi Creative Shop Direktörü

  Creative Shop’in MEA bölge ofisinin direktörü olarak Weera’nın en önemli görevi bu platformun müşteriler, şirketler ve medya partnerleri için yaratıcı gücünü ortaya çıkaracak inovatif fikirleri destekleyip yönetmektir.

   

  Facebook’a katılmadan önce Weera, kariyerinin 20 senesini reklamcılık dünyasında kreatif, iş geliştirme direktörü ve DDB ve BBDO MEA bölgesi ofislerinde strateji planlamadan sorumlu genel direktörlük gibi pozisyonlarda geçirmiştir.

   

  Sektörde iletişim konusundaki kapsamlı deneyimleri ile tanınan Weera, güçlü marka hikayeleri yaratmak için stratejik araştırma, analiz ve trend belirleme gibi alanları birleştirir. ADMC ve ImageNation’da iki sene çalışmış, bu şirketler için pek çok medya markalarını baştan yaratmıştır. ImageNation’daki kariyeri boyunca metin yazarları ve direktörlere mentorluk yapmış, fikirlerini ödül kazanan filmlere dönüştürmelerinde yardımcı olmuştur. Weera’nın yaptığı işler Effie, Lynx ve Cannes ödüllerinde pek çok yaratıcılık ve etkileyicilik ödülleri kazanmıştır.

   

  Weera geleceğin, çizgileri bulanıklaştırabilen ve var olanları yıkarak beklenmeyen, heyecan verici ve yeni bağlar kurabilen iletişimcilere ait olduğunu düşünür. Facebook’taki uğraşları bölgedeki etkileyici hikayeleri ortaya çıkarabilecek bir platform yaratmaya odaklıdır.

 • Ödüllü dijital ürünler, hizmetler ve…
  GIANLUCA BRUGNOLI

  GIANLUCA BRUGNOLI

  McKinsey Digital, Tasarım Deneyimi Yönetici Direktörü

  Ödüllü dijital ürünler, hizmetler ve uygulamalar için entegre UX / CX stratejileri tasarlama konusunda 25 yılı aşkın tecrübesi ile Gianluca Brugnoli, McKinsey Design’ın Milano stüdyosunda saygın bir liderdir ve bu stüdyoda, tasarım düşüncesinin ve kullanıcı görüşlerinin iş stratejisi ve yenilikçi ürün geliştirmeye nasıl dahil edileceği konusunda üst düzey şirketlere danışmanlık yapmaktadır.

  Gianluca, daha önce frog design’ın Milan Ofisi’nin kurucu ortağı ve Yönetici Yaratıcı Direktörü olarak görev yaptı. Bu ofiste, finansal hizmetler, e-ticaret, tüketici ürünleri, telekomünikasyon, medya, moda, kurumsal uygulamalar ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok sektör genelinde çeşitli uluslararası çok fonksiyonlu yaratıcı ekipler, inovasyon ve dijital dönüşüm programlarına liderlik etti. Gianluca, Endüstriyel Tasarımda Mimarlık Derecesi ve Doktora derecesine sahip olup, aynı zamanda ünlü Politecnico di Milano’da tasarım öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

   

 • Simon Ruda, Behavioural Insights Team’in (BIT)…
  SIMON RUDA

  SIMON RUDA

  İngiltere Hükümetine Bağlı Behavioral Insights Team, Direktör

  Simon Ruda, Behavioural Insights Team’in (BIT) İngiliz İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Savunma Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası Kalkınma Departmanı, emniyet teşkilatları ve diğer çeşitli devlet kurumları ile birlikte yürüttüğü çalışmalardan sorumludur. Latin Amerika, Asya ve Avrupa’daki 12 yabancı ülke ile yürütülen çalışmaları da o yönetmektedir.

  Ruda, BIT’nin ilk çalışanlarından biridir ve kurumun en etkili programlarından bazılarına liderlik etmiştir. Kamu politikaları ve davranış değişikliği konusunda 10 seneden fazla tecrübesi vardır. Bu süre boyunca İngiltere’nin neredeyse bütün bakanlıklarıyla çalışmıştır, dünyanın farklı yerlerinde davranış bilimleri konusunda eğitimler vermiştir. BIT’de çalışmaya başlamadan önce Kabine Ofisi’ne bağlı Başbakanlık Strateji Birimi’nde görev almıştır. Bir süre Dışişleri Bakanlığı bünyesinde Pakistan analisti olarak görev yapmıştır. Bu görevinden önce de Avam Kamarası üyesi kıdemli bir politikacıya içişleri konularında danışmanlık vermiştir. Kariyerine pazarlama stratejisti olarak başlayan ve global markalarla çalışan Ruda kalitatif araştırmalar uzmanı bir araştırmacıdır.

 • New York Times çok satanlar listesine giren The…
  TIMOTHY KEININGHAM

  TIMOTHY KEININGHAM

  St. John University, Pazarlama Profesörü

  New York Times çok satanlar listesine giren The Wallet Allocation Rule kitabının yazarı Dr. Timothy Keiningham, müşteri deneyimi yönetimi konusunda dünya çapında bir üne sahiptir. New York’taki St. John’s University’de öğretim üyesi ve e-ticaret bölüm başkanı olarak görev yapmaktadır.

  Dr. Keiningham çığır açan araştırmalarıyla, aralarında Amerikan Pazarlama Derneği (AMA) tarafından verilen Hizmet Disiplinine Kariyer Boyu Katkı Ödülü’nün de bulunduğu bir düzineden fazla saygın ödüle layık görülmüştür.

  Dr. Keiningham aynı zamanda Washington bölgesinde bulunan pazar araştırması firması Rockbridge Associates bünyesinde stratejiden ve müşteri yönetiminden sorumlu başkan olarak görev almaktadır. Bu firmaya katılmadan önce Ipsos’ta 17 sene boyunca farklı üst düzey pozisyonlarda çalışmıştır. Ipsos’taki son 7 senesini Ipsos Loyalty Küresel Stratejiden Sorumlu Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak geçirmiştir.

 •  1985 yılından beri hem akademisyen…
  NÜKHET VARDAR

  NÜKHET VARDAR

  Elizi İletişim Danışmanlık, Kurucu Ortak; Akademisyen

   

  1985 yılından beri hem akademisyen hem de uygulamacı olarak çalışan Prof. Nükhet Vardar, İzmir Amerikan Lisesi’nden (1979) mezun olmuş, lisans derecesini Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Ekonomisi Bölümü’nde (1983) tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini İngiltere’de Manchester Üniversitesi bünyesindeki Institute of Science and Technology’de (UMIST) uluslararası pazarlama dalında (1985), Doktorasını yine UMIST’de (1990) uluslararası reklamcılık konusunda yapmıştır.

  Profesyonel iş hayatına Turyağ-Henkel’de ürün müdürü (1985-1987) olarak başlamış ve Yaratım/FCB Araştırma ve Medya Müdürü (1990-1993), Y&R/Reklamevi Planlama Direktörü (1993-1995) olarak sürdürmüştür. Aralık 1995 – Haziran 2001 tarihleri ​​arasında Initiative Media’nın kurucu genel müdürlüğünü üstlenmiştir.

  Prof. Vardar iş hayatına devam ederken, bir yandan akademik çalışmalarını sürdürmüştür. 1994’te doçentlik unvanını almış; Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmış (2002-2008) ve 2004’te profesör olarak atanmıştır.

  Prof. Vardar pazarlama, reklamcılık, markalaşma üzerine yayınlar yapmaktadır. Halen 13 kitabı, 4’ü İngilizce olmak üzere 6 kitap bölümü, 20’si İngilizce olmak üzere 60 makalesi ve 80 sunumu bulunmaktadır. 2002’de kurduğu ve kendisine ait olan El İzi İletişim Danışmanlık’ta çalışmalarını sürdürmektedir. Son olarak geliştirdiği e-öğrenme projesini yurt dışına açabilmek için Ekim 2016’da El İzi’nin İngiltere’deki şubesi, El Izi Communications Consultancy UK’i hayata geçirmiştir. 2017 itibariyle çalışmalarına El Izi Londra ve El İzi İstanbul ofislerinde devam etmektedir.

 • Jonathan, aktivasyon konusunda dünya çapında…
  JONATHAN DODD

  JONATHAN DODD

  Geometry Global, Strateji Yöneticisi

  Jonathan, aktivasyon konusunda dünya çapında benzersiz bir deneyime sahiptir ve çeşitli çok uluslu ajanslar ve müşteriler için disiplinin oluşturulmasında kilit rol oynayan Shopper Pazarlama’da kabul görmüş bir endüstri lideridir.  Jonathan’ın deneyimi, entegre, çok kanallı çözümler sunmak için çok ajanslı ekipler kurulması ve içinde çalışmasını da içerir.

  Geometry’de, Jonathan, müşteri ihtiyaçlarını aşmak için ajansın stratejik yeteneklerini oluşturma ve geliştirmekten, ajansın küresel ihtiyaçlarını karşılamak için liderlik ve müşteri ekipleri ile yakın işbirliği ile sorumludur.  P & G, GSK, Unilever ve Coca-Cola dahil olmak üzere geniş bir yelpazede küresel müşteriler ile çalıştı.

  Geometry, dünya çapında 56 pazarda faaliyet gösteren, markaların çok yönlü bir dünyada gelişmesine yardımcı olmak için tasarlanan küresel bir marka aktivasyon ve deneyim ajansıdır.

 • Önceden adı BrainJuicer olan System1, inovasyon…
  MARK JOHNSON

  MARK JOHNSON

  System 1, Avrupa Genel Müdürü

  Önceden adı BrainJuicer olan System1, inovasyon ve reklam fikirlerinin başarısını daha iyi tahmin etmek için davranış biliminin kullanımına öncülük etmiştir.

  GreenBook tarafından 6 yıl üst üste ‘En İnovatif Şirket’ adını alan ve Marketing Magazine tarafından En İyi Araştırma Ajansı seçilen System1, yeni ve yenilikçi araştırma yöntemleri ile tanınıyor.

  Mark, System1’in Avrupa ofislerini kurmuş ve birçok sektörde ve coğrafyada 100’den fazla müşteriyle çalışmıştır. Duyguları anlamada ve büyümekte olan markalar için onları nasıl geliştirebileceği konusunda uzmanlaşmıştır.

 • 1969 Ankara doğumlu. Tevfik Fikret Lisesi’ni…
  BÜLENT HİÇSÖNMEZ

  BÜLENT HİÇSÖNMEZ

  Google Türkiye, Ülke Müdürü

  1969 Ankara doğumlu. Tevfik Fikret Lisesi’ni bitirdi ve ardından ODTÜ Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Northeastern Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisliği ve Imperial College Management School’dan İşletme alanında yüksek lisans yaptı. Digital Equipment Corporation ve Sun Microsystems’ta görev aldı. Sun’daki görevinin son 3 yılında Mısır, Levant ve Kuzey Afrika Bölgesinin Genel Müdürü olarak hizmet verdi. 7 yıl çeşitli görevler üstlendiği Sun Microsystems’tan Google’a transfer oldu. 2007’den bu yana Google Türkiye Ülke Direktörü olarak görev yapmaktadır.

 • ODTÜ Ekonomi bölümünde eğitimini tamamlayan…
  VURAL ÇAKIR

  VURAL ÇAKIR

  İNGEV, Başkan

  ODTÜ Ekonomi bölümünde eğitimini tamamlayan Vural Çakır, kısa bir reklam ve bankacılık denemesinin ardından Zet Araştırma Şirketi’nin kurucuları arasında yer aldı. 1993 yılında ACNielsen’la birleşerek Zet Nielsen adını alan şirketin ortağı ve genel müdürü olarak 2000 yılının sonuna kadar görev aldı. 2000 yılında Şirket hisselerini Nielsen’e satarak ayrıldı. 2001’de KMG Pazarlama Hizmetleri Grubu’nun kuruluşuna öncülük yaptı ve 2007 senesine kadar bu grubun başkanlığını yaptı. 2007 Ipsos’la KMG ortaklığı gerçekleşti. 2016 yılına kadar Ipsos’un Türkiye CEO’su ve Ipsos Global Yönetim Konseyi üyesi olarak çalışmalarını sürdürdü. 2016 yılında şirket hisselerinin tamamını Ipsos’a satarak sivil toplum alanında çalışmak amacı ile İNGEV’in kuruluşuna öncülük yaptı. Esas olarak çalışmalarını insani gelişme alanında yapmakta ve yenilikçi girişimleri desteklemeye devam etmektedir. Mesleki dergilerde çok sayıda makalesi yayınlanan Vural Çakır, 2008 – 2013 yılları arasında Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı’nda öğretim görevliliği yaptı. Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) başkanlığı da yapan Vural Çakır’ın, “Geleceğe Dokunuş” ve “İş Hayatının – Okulda Öğretilmeyen – 21 Gizli Kuralı” isimli kitapları bulunmaktadır.

 • On sekiz yılı aşkın bir süre Türkiye’nin…
  GALİP AYKAÇ

  GALİP AYKAÇ

  BİM, İcra Kurulu üyesi, COO ve Genel Satınalma Komitesi Başkanı

  On sekiz yılı aşkın bir süre Türkiye’nin ilk organize perakende zinciri olan Gima’da çeşitli üst düzey görevlerde çalışan Aykaç, 1997’de BİM’de Satın Alma Genel Müdürü olarak göreve başlamıştır. Kasım 2007 itibarıyla Operasyon Başkanı (COO) olan Aykaç, halen Operasyon Başkanlığı’nın yanı sıra (Ocak 2010 itibarıyla) İcra Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir. Perakende sektörünün en prestijli ödülü olan Perakende Güneşi Ödüllerinde 2010 yılının En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü’nü almıştır. Galip Aykaç, aynı zamanda Odalar ve Borsalar Birliği’nce oluşturulan Türkiye Perakende Meclisi Üyeliği, Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Gıda Perakendecileri Derneği Başkan Yardımcılığı yapmaktadır. Aykaç, Fortune dergisinin yaptığı değerlendirmede 2013 ve 2014 yılının en başarılı iş insanları sıralamasında 3., 2015 yılının sıralamasında ise 2. sırada yer almıştır. 2013 yılında Xsights Araştırma ve Danışmanlık firmasının Marketing Türkiye Dergisi için yapmış olduğu araştırmada “İş dünyasının en itibarlı yöneticileri” arasında 7. sırada yer almıştır.

 • Aralık 2017 tarihinden bu yana, Bayer…
  TAYGUN GÜNAY

  TAYGUN GÜNAY

  Bayer Tüketici Sağlığı Türkiye Ülke Müdürü

  Aralık 2017 tarihinden bu yana, Bayer Türkiye-Tüketici Sağlığı bölümünde Ülke Müdürü olarak görev yapmaktadır. 1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve ardından 1997 yılında Pennsylvania State Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. Günay, kariyeri boyunca P&G ve Gillette firmalarında aralarında Türkiye, İngiltere, İsviçre, Azerbaycan ülkelerinin bulunduğu çeşitli lokal ve uluslararası görevlerde yer almıştır.

 • 1957 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray…
  LEVENT ERDEN

  LEVENT ERDEN

  1957 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Üniversitesi’nden mezun olduktan sonrasında MBA Programına Boğaziçi Üniversitesi’nde devam etti. Reklamcı olarak başladığı kariyerine birçok büyük markanın yöneticiliğini yaparak devam etti. Şimdilerde kurucu ekibinde de bulunduğu Bilgi Üniversitesi’nde akademisyenlik yapmakta ve KAFA Dergisi’nde okuyucularıyla buluşmaya devam etmektedir.

 • Timur Altop, televizyon, internet ve basılı…
  TİMUR ALTOP

  TİMUR ALTOP

  YouTube Türkiye, İçerik İşbirlikleri Lideri

  Timur Altop, televizyon, internet ve basılı yayıncılık endüstrilerinde içerik yayınlama, lisanslama, üretim ve dağıtım konularında uzmanlaşan hem Kuzey Amerika’da hem de Avrupa’da rol alan bir medya sektörü üst düzey yöneticisidir. Bir girişimci olarak Timur, en sonunda Euromoney-Institutional Investor tarafından satın alınan piyasaya dayalı ilk içerik portal servislerini başlattı. Türkiye’de “Çırak,” “Benimle Dans Eder misin,” “Bir Dilek Tut” ve “Fenomen” gibi uluslararası format uyarlamaları için yönetici yapımcı olarak görev alarak televizyona geçiş yaptı. Bu süre zarfında Warner Market Group ve Group Media adina Men’s Health, Women’s Health ve Marie Claire dergilerinin Türkiye lisanslama ve iş geliştirme danışmanı oldu. Ardından Timur, FOX Networks Group’ta FOX, National Geographic, FX, Fox Crime, Fox Life, Fox Sports, 24 Kitchen ve BabyTV için dağıtım ve iş geliştirmeden sorumlu üst düzey yöneticisi olarak çalıştı. 2017’den beri, YouTube Türkiye’de içerik iş ortaklıkları ilişkilerini yönetmek ve geliştirmektedir. Timur, ayni zamanda gelişmekte olan pazarlarda etkin girişimciliği destekleyen kâr amacı gütmeyen Endeavor Türkiye’nin kurucularındandır. 1972 New York doğumlu ve Washington D.C.’de American Üniversitesi’den Pazarlama Bölümü’nden mezun oldu. Timur Altop, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ÖRAV Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Karadere,…
  NAFİZ KARADERE

  NAFİZ KARADERE

  Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), Yönetim Kurulu Başkanı

  ÖRAV Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Karadere, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezunu oldu. Profesyonel kariyeri boyunca çeşitli özel sektör bankalarında üst düzey yönetici olarak çalıştıktan sonra 1999 yılında Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Karadere, 2016 yılında emekli olarak bu pozisyondaki görevinden ayrıldı.

  Nafiz Karadere, 2017 yılından bu yana DMS A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Pozitif Müzik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Mobilet Yönetim Kurulu Başkanı, Doğuş Yeni Girişim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Bomontiada Yönetim Kurulu Başkanı, D.ream Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Doğuş Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

  Karadere, ÖRAV’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanı sıra Garanti Kültür A.Ş. (SALT) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.

 • Matteo Rinaldi, Garrison Group’ta partner ve…
  MATTEO RINALDI

  MATTEO RINALDI

  Garrison Group, Partner ve Bölge Direktörü

  Matteo Rinaldi, Garrison Group’ta partner ve bölge direktörü olarak görev yapmaktadır. Danone, Efes, Carlsberg, Ikea, Sanofi, Visa, Revlon, Aksigorta ve başka pek çok şirket için yürütülen danışmanlık projelerinde yer almıştır. Son dönemde İtalya, Brezilya ve Güney Afrika’daki bazı spor kulüpleri ile birlikte, spor kulüplerini yaşam tarzı ikonlarına dönüştürecek bir metodoloji üzerine çalışmaktadır.

  Rinaldi aynı zamanda İtalya’daki LUISS Guido Carli’de misafir öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca İtalya’da BS Sole 24 Ore ve LIUC, ABD’de Tuck School of Business ve Plymouth State University, Türkiye’de Kadir Has Üniversitesi’nde dersler vermiştir.

  Türkiye ve Romanya’da sayısız makalesi yayımlanmış, çeşitli pazarlama kitaplarına katkıda bulunmuştur; şu anda kendi yazdığı bir pazarlama kitabı üzerinde çalışmaktadır. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu bir düzineden fazla pazarda çalışmış, Türkiye’de bir yıldan uzun bir süre yaşamıştır. Şu anda şirketin Afrika ve Güney Amerika pazarlarındaki faaliyetlerini büyütmeye odaklanmıştır. Danışmanlık sektörüne geçmeden önce L’Oreal’in pazarlama ekibinde ve Coca-Cola İtalya’nın satış ekibinde çalışmıştır.

 • Coca-Cola Orta Asya ve Kafkasya Bölgesi Entegre…
  AYLİN KOSOVA BİLGİN

  AYLİN KOSOVA BİLGİN

  Coca-Cola Türkiye, Orta Asya ve Kafkasya Pazarlama İletişimi Direktörü

  Coca-Cola Orta Asya ve Kafkasya Bölgesi Entegre Pazarlama İletişimi Direktörü olan Aylin Kosova Bilgin kariyerine 1996 yılında Reklam Moran, Ogilvy & Mather’da başladı. Sırasıyla Müşteri İlişkileri ve Stratejik Planlama Direktörlüğü’nü yaptığı ajanstan 2001 yılında ayrılarak Coca-Cola Pazarlama’da Türkiye Reklam Müdürü olarak çalışmaya başladı. 2008 yılında Avrasya ve Afrika Grubu Reklam Direktörlüğü’ne atandı ve 90 ülkeden sorumlu olarak çalışmalarına devam etti.

  2011 – 2016 senelerinde Yummy Cupcakes Türkiye’yi kurarak kariyerine girişimcilik tecrübesini de ekleyen Aylin Kosova halen İstanbul Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu üyesidir.

 • Mezun olduğu Mimar Sinan Üniversitesi, Grafik…
  UĞURCAN ATAOĞLU

  UĞURCAN ATAOĞLU

  Alametifarika, Kurucu, Yönetici Kreatif Direktör, GMK Üyesi

  Mezun olduğu Mimar Sinan Üniversitesi, Grafik Tasarım Bölümü’nde öğretim üyesidir. Meslek hayatının 25. yılında bugüne kadar yaptığı işlerden oluşan “Yirmibeş Kuruşluk Kitap” isminde arşiv kitabı, “How Are You Bob?” isminde deneme kitabı, “100 Soru Yüz Cevap” isminde illüstrasyon kitabı ve “Dedem Mehmet Rıfat” isminde mikro tarih kitabı yayınlandı.

 • Yükseköğrenimini Orta Doğu Teknik…
  ELİF ÇOBAN

  ELİF ÇOBAN

  Şölen, CEO

  Yükseköğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlayıp Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde yarı zamanlı asistanlık yaptı. Eş zamanlı olarak ekonomi yüksek lisansını bitirdi.

  Kariyerinin başında, farklı şirketlerde çalıştı; ardından dış ticaret alanına odaklanarak, aile üyelerinin kurduğu Şölen’in ihracat bölümündeki potansiyeli değerlendirme öngörüsüyle Şölen’de ihracat müdürü olarak göreve başladı. Elif Çoban, 2010 yılında gerçekleştirilen yeniden yapılanma ile icra kurulunun başına getirildi. CEO olarak yeni görevine atanan Elif Çoban, beş erkek kardeşin ortak kararıyla bu görevi üstlendi.

  Birçok üniversite ve konferansta konuşmacı olarak deneyimlerini aktaran Elif Çoban, Fortune Dergisi’nin hazırladığı ‘En Güçlü 50 İş Kadını’ listesinde 37. sırada bulunuyor. Çoban ayrıca TOBB Kadın Girişimciler Kurulu üyesi ve Kagider üyesi.

  Elif Çoban, 2014 yılında Advertising Age ve MediaCat dergilerinin ortaklaşa verdiği ‘Women To Watch-Fark Yaratan Kadınlar Ödülü’ne, 2016 yılında ise Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) tarafından ‘Yılın Girişimci İş Kadını Ödülü’ne layık görüldü.

  Elif Çoban’ın İcra Kurulu olarak görev yaptığı Şölen; bugün İstanbul ve Gaziantep’teki iki fabrikasında görev yapan  1800  çalışanıyla 200’ün üzerinde ürün çeşidini ABD’den Belçika’ya Maldivler’e kadar 100’ü aşkın ülkeye ihraç ediyor. Biscolata, Ozmo, Luppo, Boombastic, Milango gibi yenilikçi markaların yaratıcısı olan “Türkiye’nin Çikolata Fabrikası Şölen”; çikolata, çikolatalı ürünler, bisküvi, kraker, kek, şeker ve lokum pazarında Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında bulunuyor. Şölen, dünyanın en önemli şekerleme listelerinden biri olan Candy Industry TOP 100’de 54. sırada yer alıyor.

 • Anadolu Üniversitesi  Grafik Sanatlar Bölümü…
  ENGİN KAFADAR

  ENGİN KAFADAR

  Reklamcı, Kreatif Direktör, GMK Üyesi

  Anadolu Üniversitesi  Grafik Sanatlar Bölümü mezunu olan Engin Kafadar sırasıyla, Art Group, Alice/BBDO, ATCW ve RPM/Radar’da çalıştıktan sonra 2001 yılında girdiği LEO BURNETT’te 6,5 yıl yaratıcı yönetmen olarak çalıştı. Kısa bir Manajans/JWT Yaratıcı Yönetmenliği döneminden sonra 7 yıl Grey/ istanbul Yaratıcı Yönetmenlik görevini üstlendi. 2015 kasım ayından itibaren FCB Art Group istanbul’da ECD görevini 3 yıl sürdürdü.

  Buluduğu kurumlara, takım çalışmasına inanarak bir çok ödülü kazandırdı. (Cannes Lions, Golden Drum, LIA, Clio, NY festival, Eurobest, Epica, One Show, Kirstal Elma , Kırmızı, GMK)

 •  Prof. Dr. Yasemin AÇIK,  Elazığ’da…
  YASEMİN AÇIK

  YASEMİN AÇIK

  Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı, TÜRKONFED Yüksek Danışma Kurulu Üyesi

   

  Prof. Dr. Yasemin AÇIK,  Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini aynı şehirde tamamladı. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde, Doktora eğitimini ise akademik görevini yürüttüğü Fırat Üniversitesi’nde tamamladı. 1999 yılında doçent, 2005 yılında Profesör unvanı alan Dr. AÇIK, 1997 yılında İngiltere’de Nottingham Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı ve Epidemiyoloji Bölümü’nde çalıştı. 1998-2011 yılları arasında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Yasemin AÇIK’ın birçok uluslararası ve ulusal dergide yayınlanmış 400 dolayında yayını bulunmaktadır.

  Önemli çalışma alanları; ana-çocuk sağlığı, kadının toplumsal statüsü, üreme sağlığı, kadına yönelik şiddet, çalışma yaşamı ve kadın, çocuk ihmali ve istismarı, çevre sağlığı, sigara alkol ve bağımlılık yapıcı maddeler, bulaşıcı olmayan hastalıklar ve olağanüstü durumlarda sağlık hizmetleri gibi önemli halk sağlığı konulardır.

  1998 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile “Kamu Yararı Çalışan Dernek” unvanı alan, Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneğinin kurucu üyesi ve Dernek Başkanı olan Prof. Dr. AÇIK, sigarayla mücadeledeki başarılı çalışmalarından dolayı 2009 yılında Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ tarafından “Tütün Kanununa Destek Ödülü’ne layık görüldü. Yaklaşık 27 yıldır sigara ile mücadele çalışmaları içerisinde yer alan Dr. AÇIK, Sağlık Bakanlığı Ulusal Tütün Kontrol Kurulu Üyeliği ile Sigara Sağlık Ulusal Komitesi Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

   

  Elâzığ Spor Kulübü’nde 3 dönem yöneticilik yapan Dr. AÇIK, 2008 yılında kadın girişimci sayısını artırmak, kadın girişimciler arasında güç birliği oluşturmak ve kadınların iş dünyasındaki statülerini sağlamlaştırmak amacıyla Elazığ İş Kadınları Derneği’ni (ELİKAD) bir grup arkadaşı ile kurdu. ELİKAD bünyesinde; “Hanım Eli Göz Nuru”, “ADI-RİZ-ELA: Kadınlar Güç Birliği”, “Uluslararası Kadın Girişimciler Forumu (IWEF)”, meslek edindirme kursları gibi birçok proje gerçekleştiren Dr. AÇIK, Fırat Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (FIRATSİFED) başkan yardımcılığı görevinin yanı sıra 2015-2018 yılları arasında TÜRKONFED başkan yardımcısı ve İş Dünyasında Kadın (İDK) Komisyonu başkanı görevlerini de üstlendi. TÜRKONFED bünyesinde görev yaptığı süre boyunca iki büyük uluslararası kadın zirvesinin ve TÜRKONFED 3. İş Dünyasında Kadın Raporu’nun yayımlanmasına katkı sağlayan Açık, 2018 yılında üniversitedeki görevinden emekli olarak iş dünyası ve STK çalışmalarına ağırlık vermeye başladı. 2016 yılında Cumhuriyet tarihi boyunca Doğu Anadolu Bölgesi’ne yapılmış en büyük özel sektör yatırımı olan Seza Çimento’nun kuruluşunu gerçekleştiren Açık, şirketin yönetim kurulu başkanlığını da sürdürmektedir. STK, akademik yaşam ve iş dünyasında çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Yasemin Açık evli ve 2 kız çocuk annesidir.

 • Lale Saral Develioğlu, başta Telekomünikasyon…
  LALE SARAL DEVELİOĞLU

  LALE SARAL DEVELİOĞLU

  Yönetim Danışmanı

  Lale Saral Develioğlu, başta Telekomünikasyon ve Tüketici Ürünleri olmak üzere çok uluslu şirketlerde pazarlama, strateji, iş geliştirme ve genel idare alanlarında 26 yıllık bir deneyime sahiptir. 12 yılını Unilever’de, 11 yılını Turkcell’de Pazarlama Direktörü ve Uluslararası İşletmeler Müdürü olarak geçirdi. Son olarak, Yıldız Holding ve pladis’te 3.5 yıl geçirdi ve global şekerleme şirketinin kuruluşu sırasında marka stratejisinin oluşturulmasında araçsal bir rol oynadı.İş danışmanı ve kurul müdürü olarak kariyerine devam etmek için 2018 Temmuz’unda pladis’ten ayrıldı.

  Lale Saral Develioğlu bir pazarlama yöneticisidir. 2009 yılında Türkiye’nin “En İyi Pazarlama Personeli” seçildi; 2014 yılında Pazarlama için “İzlenmesi gereken Kadınlar” ödülünü kazandı ve global Creativepool 2018 ödüllerinde  “En İyi 100 Etkileyici Kişi” arasında yer aldı. Türkiye Reklamverenler Derneği  (RVD) ve Reklam Özdenetim Kurulu’nda (RÖK) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

  Çeşitli şirketlerde yönetici ve bağımsız yönetim kurulu direktörü olarak görev aldı. INSEAD Uluslararası Direktörler Programı, Harvard Business School Kıdemli Yönetici Programı ve Türkiye’deki “Kurullardaki Kadınlar” için Mentorluk Programı’ndan sertifikalar aldı.

  Lale Saral Develioğlu, kadın liderlik organizasyonlarının aktif bir üyesidir. YKKD (Yönetim Kurulunda Kadın Derneği),  GBRD (Global Board Ready Women Directors), WCD (Women Corporate Directors) and KAYAK (Keiretsu Angel Investment Forum Women’s Branch) derneklerinin kurucu üyesidir.

  Lale Saral Develioğlu, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden lisans diploması ve Rensselear Polytechnic Üniversitesi’nden (NY) mühendislik yönetimi alanında master diploması kalmıştır.

  Türkiye ve ABD’de teknoloji şirketlerinde 6 yatırımı olan bir teknoloji meraklısı ve sertifikalı bir melek yatırımcısıdır. Aynı zamanda Bilgi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi, çeşitli üniversitelerde konuşmacı ve ‘Karar Verdim’ adlı kitabın yazarıdır.

 • Mehmet Keteloğlu, Perakende, Tüketici…
  MEHMET KETELOĞLU

  MEHMET KETELOĞLU

  Google Türkiye, Sektör Lideri

  Mehmet Keteloğlu, Perakende, Tüketici Elektroniği, Telekom ve Teknoloji de dahil olmak üzere bir çok farklı sektörde Google Türkiye’de Sektör Lideri olarak görev alıyor. Aynı zamanda Google’ın Türkiye’deki ana Arama platformu girişimlerinden de sorumlu olan Mehmet; tüketici elektroniği, online pazarlar, moda & giyim, perakende satış mağazaları, telekom operatörleri, ev-yapı market zincirleri, gıda ve mobilya da dahil olmak üzere Perakende ve Teknoloji sektörüyle ilgili Google’da gerçekleşen gelir ve satış anlaşmalarını yönetiyor.

  Google ailesine katılmadan önce Mehmet, Türkiye’de Doğan Group ile birlikte bir e-ticaret start-up’ı kurdu. Daha da geriye gidecek olursak, Anadolu Group bünyesinde İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Motorola’da Ürün Pazarlama Üst Düzey Yöneticisi ve ABD, Şikago’da McKinsey & Company’de Associate Principal olarak görev aldı. Ankara, Türkiye’de yer alan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans derecesini tamamlayan Mehmet’in, Kellogg Graduate School of Business’tan da MBA’i bulunuyor.

 • Boğaziçi Üniversitesi İnşaat…
  BAŞAK TAŞPINAR DEĞİM

  BAŞAK TAŞPINAR DEĞİM

  Armut, Kurucu Ortak

  Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden 2000 yılında mezun olan Başak Taşpınar Değim, ardından Koç Üniversitesi’nde MBA ve Chicago Loyola Üniversitesi’nde MSIMC yüksek lisans programlarını bitirmiştir. Çoğunluğu yurtdışında yöneticilik yaparak geçen kurumsal kariyerini 2011 yılında bırakarak şu an 200.000’den fazla profesyoneli barındıran, aylık trafiği 2 milyonun üzerinde ve müşteri memnuniyeti %98 olan Türkiye’nin en büyük online hizmet platformu armut.com‘u kurmuştur.  Armut 2017 yılında, üç yıllık 2800% büyümesiyle Deloitte Fast 50 listesinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen 2. , Avrupa ve Ortadoğu’nun da 40. teknoloji şirketi olmuştur. Armut 2017 yılının sonunda HomeRun markası ile ABD, İngiltere, Romanya, Mısır ve Suudi Arabistan’da da hizmet vermeye başlamıştır. Çeşitli girişimcilik ödülleri kazanan Değim, en son 2018 yılında Ekonomist dergisi  tarafından gerçekleştirilen Yılın İş İnsanları ödüllerinde Yılın Kadın Girişimcisi ödülünü almıştır.

 • Alper Eroğlu, Unilever Türkiye’de Güzellik…
  ALPER EROĞLU

  ALPER EROĞLU

  Unilever Türkiye, Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorisinden Sorumlu Pazarlama Direktörü

  Alper Eroğlu, Unilever Türkiye’de Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorisinden Sorumlu Pazarlama Direktörü olarak ekibiyle, Elidor, Clear, Axe, Rexona, Dove, Signal, TONI&GUY, Vaseline markalarının kendimizi daha iyi hissetmemiz için sunduklarını hikayeleştiriyor. Türkiye’ye dönmeden önce, Unilever bünyesinde İtalya ve İngiltere’de bölgesel ve global çeşitli görevlerde bulundu. Axe, Rexona ve Magnum gibi ikonik markaların global medya ve dijital iletişim stratejilerinin belirlenmesi için çok uluslu ekiplere liderlik etti. Alper, Unilever’e katılmadan önce Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve University of California San Diego’da ekonomi ve finans eğitimi aldı. İnsanların tutum ve davranışlarını değiştirebilen fikirler, amacı olan markalar yaratmak konusunda tutkulu olduğunu söyleyen Alper, deneyimlemek için mutlaka zaman ayırdıklarını ise meditasyon, seyahat etmek, sokak sanatı ve Beşiktaş maçları olarak sıralıyor.

   

 • Anadolu Efes, Fenerbahçe ve 12 Dev Adamla…
  ÖMER ONAN

  ÖMER ONAN

  Türkiye Basketbol Federasyonu, CEO

  Anadolu Efes, Fenerbahçe ve 12 Dev Adamla birlikte sayısız başarılara imza atan Ömer Onan 4 Şubat 1978’de Mersin’de dünyaya geldi. Basketbola Tarsus Çukurova sporda başlayan Ömer Onan Toros Koleji forması ile mücadele ettiği Türkiye Ortaokullar Basketbol Şampiyonası’nda sayı kralı oldu ve o zamanki ismiyle Efes Pilsenli antrenörlerin dikkatini çekmeyi başardı. Genç yaşında Mersin’den İstanbul’a gelen Ömer Onan parlak performansını Efes forması altında da sürdürdü. İstanbul’da kısa sürede yükselen Onan 1996-97 sezonu da A Takım formasıyla ilk resmi maçına çıkma başarısını gösterdi.1996 ile 2004 yılları arasında kesintisiz olarak Anadolu Efes forması giyen Ömer Onan lacivert-beyazlı forma altında sayısız başarılara imza atan kadronun da çok önemli bir parçasıydı. Anadolu Efes forması giydiği dönemde 4 Türkiye Ligi Şampiyonluğu,3 Cumhurbaşkanlığı Kupası sevinci yaşayan Ömer Onan bir Türk takımının yıllardır hasretini çektiği Final Four sevincini yaşayan kadroların da vazgeçilmez oyuncularından birisiydi. Eurolegue’in 1999-2000 sezonunda çeyrek final serisinde Fransız temsilcisi takımını geçerek Final Four a kalan Anadolu Efes, bunu Başaran ilk Türk takımı olarak da tarihe geçiyordu. Efes’in Final Four yolunda çıktığı 22 maçta forma giyen Onan özellikle savunmada takıma getirdiği enerji ve soktuğu kritik üçlüklerle başarılı bir sezon geçiriyor ve Türk Basketbol tarihine geçen kadronun önemli bir parçası oluyordu. 2000-2001 sezonunda Efes bir kez daha Final Four’a adımını atarken Ömer Onan da artan dakikaları ve her geçen gün büyüyen oyunuyla takımın en önemli kozlarından biri haline geliyordu.

  Onan’ın başarılı kariyeri sadece Anadolu Efes’e sınırlı kalmıyordu üst üste 2 kez Final Four oynayan lacivert-beyazlıların getirdiği ivme A Milli Basketbol Takımına da yansıyordu. 12 Dev Adam Türkiye’de düzenlenen şampiyonada finale kadar yükselme başarısı gösteriyordu finalde güçlü rakibi Yugoslavya’ ya  kaybederek Gümüş madalyada kalan 12 Dev Adam başarılı bir turnuvayı geride bırakırken Ömer Onan da A Milli Takım forması ile katıldığı ilk turnuvanın heyecanını yaşıyordu.

  2004-2005 sezonunda kariyerinde yeni bir sayfa açan Ömer Onan Aydın Örs ile yeniden yapılanmaya giden Fenerbahçe’ye transfer oldu.Basketbol yaşamı boyunca hep savunmacı kimliği ile ön plana çıkan Onan sarı-lacivertli takımda hücumda da önemli rol üstleniyor ve takımın skor yükünü çeken oyuncuların başında geliyordu.

  Fenerbahçe’nin Süper Lig’de Playoff yarı finaline kadar yükselmesinde büyük pay sahibi olan Onan o Sezon sonunda Ülker spora transfer oldu. Ülker Sporda geçirdiği tek sezonda takımının Türkiye Ligi şampiyonu olmasında büyük pay sahibi olan yıldız oyuncu 2006 yazında Ülker Spor ve Fenerbahçe’nin birleşmesi sonucunda ortaya çıkan Fenerbahçe Ülker’in yolunu tutuyor ve bir bakıma tekrar yuvasına dönüyordu Ömer Onan Fenerbahçe Ülker ismi ile yüzüncü yılına iddialı bir kadro ile giren Fenerbahçe’nin hem savunma da hem de hücumda en etkili oyuncularından biri oluyordu. Aydın Örs yönetimindeki sarı-lacivertliler ligde normal sezonda sadece 2 mağlubiyet alırken Play off larda ki tek mağlubiyetini Darüşşafaka’dan oluyor ve finalde Anadolu Efes’i 4-0  geçerek şampiyonluğa ulaşan taraf oluyordu. Sarı-lacivertli formayı tam 9 sezon boyunca giyen ve bu süre zarfında 5 Türkiye Basketbol Ligi Şampiyonluğu,3 Türkiye Kupası ve 2’de Cumhurbaşkanlığı Kupası Şampiyonluğu elde ederek ismini Fenerbahçe tarihine altın harflerle yazdıran Ömer Onan son 4 sezondur takım kaptanlığı görevini de başarıyla yerine getiriyordu. Basketbol Süper Ligi’nde 500 maçta 4500 sayı barajını Aşan Ömer Onan ligimizin en kariyerli oyuncularından biri oldu. Ülkemizde düzenlenen 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda Gümüş madalya kazanan A milli Erkek Basketbol takımımızın savunmadaki lideri olan Onan turnuva boyunca karşılaştığımız ve rakipleri en büyük yıldızlarına yaptığı savunmayla şampiyonaya damgasını vuruyordu. Başarılarla dolu 18 yıllık kariyerinde 11 Türkiye Ligi Şampiyonluğu,8 Türkiye Kupası,5 Cumhurbaşkanlığı Kupası kaldıran Ömer Onan ülke basketbolun A Milli Takım seviyesinde de yıllarca başarıyla hizmet etti. 2001 yılında Avrupa ikincisi 2010 yılında da dünya ikincisi olan A milli takım kadroları da yer alarak bu parlak kariyeri taçlandırdı.

  Basketbol kariyerinde birçok başarıya imza atan Onan, 2014 tarihinde Ülker Sports Arena’da oynanan Fenerbahçe Ülker-Emperio Armani Milano karşılaşmasının devre arasında yapılan veda töreni ile kariyerini sonlandırdı. Aktif basketbol hayatına veda ettikten sonra, 2015 yılı itibarıyla Fenerbahçe Ülker’de Genel Menajer Yardımcılığı görevini yürüttü. Şu anda ise Türkiye Basketbol Federasyonu’nun CEO’su olarak kariyerine devam etmektedir.

 • Aralık 2015’ten bu yana Facebook’ta Türkiye…
  DERYA MATRAŞ

  DERYA MATRAŞ

  Facebook Türkiye, Ülke Direktörü

  Aralık 2015’ten bu yana Facebook’ta Türkiye Ülke Direktörü görevini yürüten Derya Matraş, Facebook bünyesindeki, Türkiye’de faaliyet gösteren marka ve ajansların Facebook, Instagram ve diğer ilgili şirket ürünlerini en iyi şekilde kullanmalarına yardımcı olmak amacıyla çalışan ekibe liderlik ediyor.

  Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde alan Matraş, Columbia Business School’da MBA derecesini tamamladı. Daha önce McKinsey & Company gibi uluslararası şirketlerde görev aldı. Matraş, Facebook’a katılmadan önce Doğan Holding bünyesinde Perakende, Eğlence ve Eğitim Grubu’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. Derya hanim evli ve iki çocuk annesidir.

 • Arzu Örsel, hızlı tüketim ürünleri, enerji,…
  ARZU ÖRSEL

  ARZU ÖRSEL

  VakıfBank, Kurumsal İletişim Başkanı

  Arzu Örsel, hızlı tüketim ürünleri, enerji, perakende, otomotiv, telekomünikasyon ve bankacılık sektörlerinde, ulusal ve uluslararası şirket, marka ve firmaların kuruluş ve/veya dönüşüm süreçlerinin yanı sıra yine ulusal ve uluslararası önemli roller üstlenmiştir. Pazarlama, yenilikçi ürün tasarımı, stratejik planlama ve iletişim alanında deneyimli üst düzey bir yöneticidir.

  Bugüne kadar Eczacıbaşı, Colgate-Palmolive, Shell Türkiye, British American Tabacco, Ülker-Komili, Türk Telekom, Talia Group, Otokoç Otomotiv gibi uluslararası şirketlerde üst düzey görevlerde bulunan Örsel, Ağustos 2017’den bu yana VakıfBank’ta Kurumsal İletişim Başkanı olarak görev yapmaktadır.

  Örsel, Guinness Dünya Rekoru başta olmak üzere, ilk kez bir Türk firmasının aldığı Berlin Dijital İletişim ve Stevie gibi ulusal ve uluslalarası pek çok ödüle layık görülen projelerin yönetiminde de kritik rol üstlenmiştir.

 • İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından Boğaziçi…
  MAHMUT KURŞUN

  MAHMUT KURŞUN

  Ciner Bilgi Grubu Başkanı ve Dijital Yayınlar Genel Müdürü, IAB Türkiye Başkanı

  İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden lisans, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. 1997-2003 yılları arası Ciner Grubu’nda Proje Finans Koordinatörü olarak görev yaptı. 2003-2007 yılları arasında Sabah ve ATV grubunda ”Bilgi Sistemleri Grup Başkanı” olarak çalışmıştır. Halen Ciner Grubu’nda “Bilgi Grubu Başkanı” ve “Ciner Medya Dijital Yayınlar Genel Müdürü” olarak görev yapmaktadır. 2015 yılından beri IAB Türkiye Başkanı ve IAB Avrupa Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Sencer, Google Türkiye'de Finans ve Seyahat…
  SENCER KUTLUĞ

  SENCER KUTLUĞ

  Google Türkiye, Sektör Lideri

  Sencer, Google Türkiye’de Finans ve Seyahat Sektörlerinin en büyük reklam veren markalarıyla çalışan satış ekiplerine liderlik ediyor. 2011 yılında Google ailesine katılan Sencer, bu zamana dek dijital ekosisteminin oluşturulmasında ve geliştirilmesinde ülke çapında pek çok girişimde liderlik görevi üstlendi. Google’dan önce Sencer, Seyahat sektöründe İş Geliştirme Direktörü olarak çalıştı ve Tez Tour için online bir işletme yarattı. Kariyerine Florida’da yer alan Citrix Systems’da Yazılım Mühendisi olarak başladı ve sonrasında Ürün Geliştirme Müdürü görevini üstlenerek şirketin en önemli ürününün piyasaya sunulma sürecini yönetti.

  Sencer Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ohio Üniversitesi Bilgisayar Bilimi bölümünde Yüksek Lisans’ını tamamlayan Sencer’in, INSEAD’dan MBA’i bulunuyor.

 • Asude Altıntaş Güray, geleceğin liderlerini…
  ASUDE ALTINTAŞ GÜRAY

  ASUDE ALTINTAŞ GÜRAY

  YGA, Başkan

  Asude Altıntaş Güray, geleceğin liderlerini yetiştirmek için Türkiye’de kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu olan YGA’nın başkanlığını yürütüyor. Bursa’da doğdu. ODTÜ’de İşletme okudu. Avrupa ve Hindistan’da sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalıştı. Coca-Cola’da staj yaptı. 2009 yılında 50 bin kişi arasından YGA’ya seçildi. Mezuniyetinin ardından Stanford Üniversitesi’nde Social Entrepreneurship programına burslu kabul aldı. United Nations New York’da, YGA’yı ve sosyal inovasyonlarını dünyadaki en iyi örneklerden biri olarak 150 ülke temsilcisine anlattı.

  YGA’nın liderlik ve inovasyon kültürü, Harvard Business Review ve Berkeley’de vaka çalışması olarak yayınlandı. Ekibi ile birlikte hayata geçirdikleri görme engelli teknolojileri bugüne kadar dünya çapında 10’un üzerinde ödül aldı. Son 3 yıldır, bilimsel bakış açısına sahip, özgüvenli gençler yetiştirmek için inovasyon geliştiriyorlar. 2016 yılında çocuklara bilimi sevdirmek için Twin Bilim Setini ürettiler. 2017 yılında CNNTürk’te Bilin Deneyin programını hazırlayıp, sundular. Öğretmenlerden gelen yoğun talep üzerine, bilim setlerini tüm ihtiyaç sahibi okullara ulaştırmak için “Bilim Seferberliği” başlattılar. Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında 3 yılda 2 milyon öğrenciyi bilimle buluşturmayı hedefliyorlar.

 • 1979 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans…
  BURAK SAĞLIK

  BURAK SAĞLIK

  Teknasyon, Kurucu Ortak

  1979 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İşletme Bölümü’nde tamamladı. Profesyonel kariyer hayatı Telsim’de başlayıp, daha sonra Anadolu Efes’te devam eden Sağlık’ın ilk girişimi; yönetici ortaklığı rolü ile 2009 yılında bir e-ticaret projesidir. 2013 yılında ortaklarıyla, GSM sektöründe Telco servisleri hazırlamak hedefiyle ortakları ile beraber Teknasyon’u kurdu. Bugün B2C projeleri gerçekleştiren Teknasyon, özellikle son 2 yılda cross border’a yoğunlaştı. Projelerini 48 farklı dilde, 155 ülkede sunmaktadır. Son bir yılda uygulamaları yaklaşık 100 milyon kişi tarafından indirildi. Teknasyon’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam eden Burak Sağlık, aynı zamanda yatırımcı rolüyle de sektörde yer almaktadır. Teknasyon bir oyun şirketi olan Panteon ve Meditasyon uygulamasına da yatırım yaptı.

 • Imaad, beş yıldan fazla bir süredir WARC'de…
  IMAAD AHMED

  IMAAD AHMED

  WARC, Pazarlama Direktörü

  Imaad, beş yıldan fazla bir süredir WARC’de Pazarlama Direktörü olarak görev yapmaktadır. WARC, dünyanın önde gelen markalarından etkili reklam ve pazarlama konusunda en iyi uygulama, kanıt ve anlayışlar sunan bir çevrimiçi istihbarat servisidir. WARC’de geçirdiği süre boyunca, Imaad, çeşitli içerik, veri ve dijital stratejiler aracılığıyla, WARC konusunda farkındalık yaratmaya ve çekirdek izleyicileri arasında kullanım sağlamaya yardımcı oldu.

  Pazarlama Festivali (Londra), Filmoteractive Varşova, Marka Haftası İstanbul ve DMX Dublin de dahil olmak üzere Avrupa’da çeşitli pazarlama etkinliklerinde bulundu. WARC’den önce, Imaad ağırlıklı olarak etkinlik sektöründe deneyim kazandı ve  IQPC, Emap ve i2i Events Group’ta Perakende, Savunma ve Petrol & Gaz sektörlerinde pazarlama ekiplerine liderlik etti.

 • Doğan Balamir Nazlıca gençlik yıllarını…
  DOĞAN BALAMİR NAZLICA

  DOĞAN BALAMİR NAZLICA

  Yandex Türkiye, Satış Direktörü

  Doğan Balamir Nazlıca gençlik yıllarını İsviçre’de geçirdi. İsviçre’den ayrılarak üniversite hayatına İstanbul’da devam eden Doğan Balamir Nazlıca, Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.

  2007-2011 yılları arasında Fransa merkezli kurumsal ve yatırım bankacılığı şirketi Societe Generale’de “Müşteri Temsilcisi”, “Kurumsal İlişkiler Müdür Yardımcısı” ve “Operasyon Sorumlusu” görevlerinde çalıştı. 2011’de Otel Online Satış ve Kanal Yönetimi hizmeti veren

  Hotel Runner’da “Satış Müdürü” olarak görev yapmaya başlayan Nazlıca, 2015’e kadar bu görevini sürdürdü. Nazlıca, 2015’te Boston merkezli yazılım şirketi Solvoyo’da, ardından bir başka yazılım şirketi olan Paraşüt’te “Satış Direktörü” olarak kariyerine devam etti. 18 yılı aşkın iş tecrübesiyle özellikle teknoloji şirketlerindeki satış ekiplerine liderlik yaptı. Satış takibi raporları ile birçok satış ödülüne layık görüldü ve son çalıştığı 3 start up en iyi Euro Bulut ödülünü kazandı. Doğan Balamir Nazlıca, 17 Nisan 2017 tarihinden beri Yandex Türkiye’de satış direktörü olarak görevini sürdürüyor.

 • Özlem Geyik, Google Türkiye bünyesinde yer…
  ÖZLEM GEYİK

  ÖZLEM GEYİK

  Google Türkiye, İş Geliştirme Yöneticisi

  Özlem Geyik, Google Türkiye bünyesinde yer alan medya satın alma çözümleri ekibinde İş Geliştirme Yöneticisi olarak çalışmaktadır.

  Dijital reklamcılık sektörüne 2006 yılında Google İrlanda’da Adwords ekibinde başlayan Özlem, 4 yıllık yurtdışı deneyiminin ardından Türkiye’ye dönmüş ve sırasıyla Yemeksepeti.com ve Zanox’ta online pazarlama ve iş geliştirme alanlarında çalışmıştır.

  Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Özlem, ayrıca IAB Türkiye Yeni Trendler Komitesi’nde Ad tech ve Programatik Ekosistemi konulu çalışma gruplarında da aktif olarak görev almaktadır.

   

 • Erhan 2004 yılından bu yana Miami, Riga, Kiev,…
  ERHAN ALİ YILMAZ

  ERHAN ALİ YILMAZ

  Mindfulness Alliance & Mindfulness Academy, Kurucu Ortağı

  Erhan 2004 yılından bu yana Miami, Riga, Kiev, İstanbul ve Stockholm gibi şehirlerde McCann ve DDB gibi dünyanın en iyi reklam ajanslarında creative director olarak çalıştı., Diğer yandan da uluslararası pek çok üniversite ve konferansa eğitimci ve keynote speaker olarak katıldı.

  2011 yılında nörobilime olan merakı onu Mindfulness kavramıyla tanıştırdı. Bu tanışmanın ardından katıldığı eğitimler sonrası uyguladığı Mindfulness tekniklerinin zihinsel ve bedensel performansındaki dramatik etkileri bu konuya tüm dikkatini yöneltmesini sağladı. Mindfulness’ın insan hayatındaki kullanım alanlarının zenginliği ve kolektif bilince yapabileceği pozitif etkilerinin sıradışı potansiyeli onu çok heyecanlandırdı.

  Sonrasında Türkiye’yi Mindfulness ile tanıştırmak ve insanların zihinlerini daha sağlıklı ve verimli kullanabilmesine yardım edebilmek hayattaki amacı halini aldı.

  Bu amaçla 2015 yılında Mindfulness Academy’i kuran Erhan, 2016 yılından bugüne Türkiye’de ve uluslararası alanda 1500’ü kurumsal yönetici olmak üzere 11.000 üzerinde kişiyi Mindfulness kavramıyla tanıştırdı.

  Erhan Ali Yılmaz bugün Mindfulness Alliance Avusturya’da mindfulness eğitim programlarını tasarlıyor ve Mindfulness Academy’de yurt içi ve yurtdışında mindfulness temalı seminerler vermeye devam ediyor.

 • Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar…
  YİĞİT KARAGÖZ

  YİĞİT KARAGÖZ

  TBWA ISTANBUL, Kreatif Grup Başkanı, GMK Üyesi

  Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde ve Belçika’da Royal Academy of Fine Arts Ghent’te grafik tasarım eğitimi aldı. 2009’dan bu yana Belçika’da SEVEN, DANİSKA ve RABARBA’da çalıştı. 2014 yılından beri kreatif grup başkanı olarak TBWA\ISTANBUL’da çalışmaktadır.

  Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu tarafından Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı ödülünün 2 kez kazanan Yiğit Karagöz, geçtiğimiz 3 sene boyunca ulusal ve uluslararası 50’nin üzerinde ödül kazandı. Halen üniversitelerde tasarım  çalışmaları vermeye devam etmektedir.

   

 • Anadolu Üniversitesi G.S.F. Grafik Tasarım…
  ATİLLA KARABAY

  ATİLLA KARABAY

  Happy People Project, Kreatif Direktör, GMK Üyesi

  Anadolu Üniversitesi G.S.F. Grafik Tasarım bölümü mezunudur. Eylül 2002 – Şubat 2011 tarihleri arasında Leo Burnett reklam ajansında sanat yönetmeni olarak görev almıştır.
  McDonalds, Philip Morris, Philips, Chevrolet, Heineken, Cappy, Western Union, Kelloggs, Şölen, Ketek, Borusan Telekom, İzmir Ticaret Odası, Savarona Art&Craft Koska, Medicana, Hisar Hospitals, Trakya Birlik, Dask, Kuzey Kıbrıs Turkcell, Barınak Gönüllüleri Derneği, Tema, Koç Allianz, Gnctrcll, Turkcell, Turkcell Süperlig, İşTcell, Turkcell Kurumsal gibi markalara hizmet vermiştir

  Şubat 2011’den bugüne Happy People Project reklam ajansında Yaratıcı Grup Lideri olarak da görev almaktadır.

 • Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar…
  ZEYNEP ORAY

  ZEYNEP ORAY

  Medina Turgul DDB, Sanat Yönetmeni, GMK Üyesi

  Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu. Şuan Medina Turgul DDB’de Sanat Yönetmeni olarak görev almaktadır.

 • Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar…
  CEM AKAR

  CEM AKAR

  Titrifikir, Kurucu, Kreatif Direktör, GMK Üyesi

  Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur.

  Pazarlama ve reklam endüstrisinde; Dijital Strateji, Sanat Yönetmenliği , Logo Tasarımı, Reklamcılık ve Yaratıcı Strateji alanladırda  görev almıştır.

  2003 yılında Titrifikir ajansını kurdu ve günümüzde hem kurucu ortak hem de kreatif direktör olarak görev almaktadır.

 • 1987 yılında Bursa'da doğan Zeynep…
  ZEYNEP YILDIRIM

  ZEYNEP YILDIRIM

  roundabout, Kurucu, GMK Yönetim Kurulu Üyesi

  1987 yılında Bursa’da doğan Zeynep Yıldırım, Koc Özel Lisesi’ni 2006 yılında bitirdikten sonra Parsons School of Design, NY İletişim Tasarımı bölümünden 2010 yılında mezun olmuştur.

  New York’ta 3 sene çalışıp Türkiye’ye döndüğünde kısa bir ajans deneyiminden sonra 2013 yılında roundabout tasarım stüdyosunu kurarak, kurumsal kimlik, paketleme ve kitap tasarımı gibi alanlarda hizmet vermeye başlamıştır.

  2012 yılında üye olduğu GMK’nın, 2018 yılında Yönetim Kurulu üyesi olmuştur ve Mirror Circle kadın girişimci platformu kurucu üyelerindendir.

 • Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik…
  YEŞİM DEMİR

  YEŞİM DEMİR

  Demir Tasarım, Kurucu, GMK Üyesi

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik Ana Sanat Dalı mezunudur. 1992-2002 yılları arasında Young and Rubicam Reklamevi, Repro ve RPM Radar/CDP Europe’da sanat yönetmeni ve yaratıcı yönetmen olarak görev yapmıştır.

  1993-2013 yılları arasında Grafikerler Meslek Kuruluşu (GMK) sergilerinde çeşitli kategorilerde birçok ödül kazandı. 2003’te Demir Tasarım’ı kurdu. 2006-2012 yılları arasında Grafikerler Meslek Kuruluşu yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüttü.

  2011-2013 ve 2013-2015 dönemlerinde Dünya Tasarım Konseyi (ico-D – eski adı ile ICOGRADA) yönetim kurulunda başkan yardımcısı olarak görev yaptı. MSGSÜ Grafik Ana Sanat Dalı’nda öğretim görevlisi olan Demir, GMK, AWDA, EMZIN, Yahşibey Workhops, Grafist 14, Taiwan International Design Competition gibi ulusal ve uluslararası yarışmalarda jüri üyeliği yaptı, konferanslar  verdi, çalıştaylar yönetti. 2. Uluslararası İstanbul Tasarım Bienali Danışma Kurulu’nda yer aldı. Şuan, çalışmalarına Demir Tasarım’da devam etmektedir.

 • Şam şehrinden Suriyeli mimar, Şam…
  SIMA AL-KANAWATI

  SIMA AL-KANAWATI

  MORE DESIGN, CEO

  Şam şehrinden Suriyeli mimar, Şam Üniversitesinden yüksek lisans derecesine sahiptir. 2006 yılında kendi ofisini kurmadan önce Suriye’de çeşitli kurumlarda mimari çalışmalar yaptı. 10 yıl boyunca Suriye’de mimarlık fakültesi öğrencileri için mimari tasarım dersleri verdi ve daha sonra Suriye’de yaşanan kriz nedeniyle önce Lübnan’a daha sonra İstanbul’a taşınmak zorunda kaldı. İstanbul’da iç tasarım ve mobilya düzeni konusunda 20 yıldır bu alanda çalışan ve kendisi de iç mimar olan kocası Mouhamad Albeyrouti ile birlikte çalışmaya başladı İstanbul’da birkaç ay çalıştıktan sonra Türkiye’de cesaret verici ve ümit verici bir çalışma ortamı olduğunu keşfettiler ve bu yüzden Türkiye’de bir şirketin nasıl kurulacağı hakkında daha fazla bilgi edindiler ve tüm zorluklara rağmen inşaat mühendisi olan ortakları Bachar Kudmani ile birlikte 2015 yılında mimarlık, dekorasyon ve mühendislik alanlarında faaliyet gösterecek MORE DESIGN adlı şirketlerini kurdular. Türkiye topraklarında tüm Suriyeli yatırımcılara cömert bir el sunan Türk ekonomisine değer katmak ve başarıya ulaşmak için umut ve istek dolu olarak.

   

 • Lise eğitimini Fevziye Mektepleri Vakfı Özel…
  GÜLFEM SAYDAN SANVER

  GÜLFEM SAYDAN SANVER

  Siyasal İletişim Uzmanı

  Lise eğitimini Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi’nde alan Gülfem Saydan Sanver, Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Sorbonne Üniversitesi’nde “Siyasal İletişim” yüksek lisansı yaparak “Algılama Teorileri” üzerine çalışan Sanver, 2012 yılında da aynı üniversitede “Siyasal İletişim” doktorasını tamamladı.

   

  Türkiye’deki siyasi partilerin karşılaştırmalı seçim stratejileri üzerine yaptığı çalışma, 2013 yılında A.N.R.T Yayınevi tarafından Fransa’da basılarak bu konuda Avrupa’da basılan ilk kitap oldu. Sosyo-ekonomik ve kültürel sınıf farklılıklarının algılama üzerindeki etkileri hakkında yazdığı ikinci kitabı “Yorumlayan Topluluklar” da Editions Universitaires Européennes Yayınevi tarafından 2014 yılında Fransa’da basıldı

  2015 yılında Amerikan Siyasi Danışmanlar Derneği (AAPC)’nin her yıl başarılı kampanyalara verdiği ve Siyasal İletişimin Oscar’ı kabul edilen Pollie Ödülü’nü kazandı. 2017 yılında Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC)  tarafından verilen Polaris Ödülü’nü kazandı. Aynı yıl, merkezi Washington’da bulunan ComPol dergisi tarafından Dünyanın En Başarılı 100 Stratejisti arasında seçildi.

  CNNTurk’te Ocak-Temmuz 2018 dönemi Türkiye’nin Gündemi Programı’nda siyasi analist olan Sanver halen çeşitli TV kanallarında ve Internet gazetelerinde Türkiye’de siyaset ve seçim gündemi konularında analist olarak katılıyor.

  Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği (IAPC) üyesi olan Gülfem Saydan Sanver kendi kurduğu Element Strateji Yönetimi şirketi ile siyasal iletişim hizmetleri vermeye devam ediyor.

 • Cevat Olçok, binlerce yıldır farklı…
  CEVAT OLÇOK

  CEVAT OLÇOK

  Arter Reklam, Ajans Başkanı

  Cevat Olçok, binlerce yıldır farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan, Anadolu kadim şehri Çorum’un Mecidiyekavak Köyü’nde, 15 Ocak 1972 yılında doğdu.

  Aslen Çerkes olan Olçok ailesinin beşinci ve en küçük evladıdır. İlkokulu ve ortaokul öğrenimini Çorum’da, lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İş hayatına lise yıllarında, Erol Olçok ile birlikte reklamcılık yaparak başladı.

  Reklam sektörünün yeni bir ivme kazandığı 1990’lı yılların ortasında, Anadolu Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölümü’nden ayrıldı ve Erol Olçok ile birlikte kendi reklam ajansını kurdu. 1999 yılında Doğru Yol Partisi’nin seçim kampanyasını yaptı ve önemli bir tecrübe kazandı. Genç yaşta edindiği bu büyük tecrübe ile siyasal iletişim alanında ilerlemeye karar verdi. 2001 yılında Ak Parti’nin isim, logo, slogan ve kurumsal kimlik çalışmalarını gerçekleştirdi.

  O tarihten itibaren sırasıyla Ak Parti’nin 2002 Genel Seçimleri, 2004 Yerel Seçimleri, 2007 Genel Seçimleri, 2008 ve 2010 Halk Oylamaları, 2011 Genel Seçimleri, 2014 Yerel Seçimleri, 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri (R. Tayyip Erdoğan), 7 Haziran 2015 – 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri ve 16 Nisan 2017 Halkoylaması seçim kampanya çalışmalarını üstlendi.

  Çalışma aşkı, disiplini, zorluklar karşısındaki mücadeleci karakteri ile gerçekleştirdiği tüm seçim çalışmalarında Ak Parti’nin başarılarında büyük katkısı oldu. Her seçim sonrası Ak Parti birinci parti olmayı başarırken, Durmak Yok Yola Devam, Hayaldi Gerçek Oldu, Lafa Değil İcraata Bakarım, Milletin Adamı, Onlar Konuşur Ak Parti Yapar, Sen Ben Yok Türkiye Var gibi Türk ve dünya siyasal iletişim tarihine geçen kampanyalara öncülük etti. Unutulmaz sloganlara imza etti.

  Siyasi iletişim alanında kazandığı tecrübeyi KKTC, Irak, Gürcistan, Malezya, Lübnan, Ukrayna, Mısır, Tunus ve Makedonya gibi ülkelerde pek çok defa seçim kampanyası yaparak perçinledi.

  Üst üste en fazla seçim kampanyası yapan ve bu tecrübeyi yurtdışına taşıyan Türkiye’nin tek reklam ajansını yöneten Cevat Olçok, aynı zamanda, Türkiye’de WTA, Birleşmiş Milletler 4. Dünya İnsani Zirvesi, Teknofest, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu gibi ulusal ve uluslararası projelerin organizasyonlarını ve tanıtım çalışmalarını da başarıyla gerçekleştirdi.

 • Seçim kampanyaları, poliçe geliştirme ve…
  KRISTINA WILFORE

  KRISTINA WILFORE

  Karakoyun Strategies, Genel Müdür

  Seçim kampanyaları, poliçe geliştirme ve sivil toplum savunuculuğu alanlarında 20 seneden fazla deneyimi olan Kristina Wilfore, hem ABD’de hem de uluslararasi projelerde edindiği uzmanlığı Karakoyun Strategies çatısı altında birleştiriyor. Kristina dünyada daha hareketli ve sorumlu demokrasiler yaratma üzerine çalışıyor. Uluslararası kalkınma danışmanı olan Kristina; bireylerin siyasete, partilere ve yönetime katılmasını etkileyen problemler ile ilgili yazılar yazıyor, konuşmalar yapıyor ve eğitimler veriyor. Beyaz Rusya, Gürcistan, Kosovo, Sırbistan, Kuveyt, Afganistan ve Suudi Arabistan gibi Dogu Avrupa, Balkan, Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerindeki siyasi liderler ve STK’larla çalışıyor. Kristina aynı zamanda parlamento grup toplantıları düzenleme, kadın siyasetçilere toplumsal bakış açılarını ölçen kamuoyu araştırmaları yapma ve kadın liderlere engel olan problemlerle savaşmak için halkı organize etme gibi çalışmalarıyla kadınların siyasete katılımını arttırma üzerine çalışıyor. Kristina, Ukrayna demokrasisine yaptığı katkılarından dolayı 2011 yılında Kyiv Post tarafından “Yılın Expatı” seçildi. Kristina, Women’s Media Center’in online danışman grubunda (www.SheSource.org) demokratik kalkınma akımları yaratma uzmanı olarak yer alıyor.

   

 • Kara Harp Okulu ve Ankara Hukuk Fakültesi'nde…
  NECATİ ÖZKAN

  NECATİ ÖZKAN

  Ajans Başkanı, Öykü/ Dialogue International, Stratejist, Siyasi Danışman

  Kara Harp Okulu ve Ankara Hukuk Fakültesi’nde okudu. ODTÜ İşletme Bölümü’nde MBA eğitimi aldı. 1985 yılında Öykü Reklam Ajansı’nı kurdu. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda kuruma ve markaya hizmet etti. 2012- 2015 yılları arasında bağımsız reklam ajansları networkü olan Dialogue International’in Global Başkanlığı, 2014 – 2016 yıllarında ise Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC) Başkanlığı görevlerini üstlendi.

  Ticari iletişimin yanısıra siyasi iletişim alanında da çalıştı. Liderlere, adaylara ve siyasi partilere iletişim danışmanlığı yaptı; kampanyalarını yönetti. 2010’da dünyanın önde gelen siyasi danışmanları arasından 10 kişilik “Dünya Rüya Takımı”na seçildi. Aynı yıl Aristotle uluslararası siyasi iletişim büyük ödülünü aldı.

  Türkiye tanıtım kampanyasıyla kazandığı 2 Gümüş Adrian ödülü, çeşitli seçim kampanyalarıyla kazandığı 11 Pollie Ödülü, 5 Reed Ödülü, 11 Golden Eagle Ödülü ve 1 Goldies Exellence Ödülü dahil olmak üzere, ulusal ve uluslararası alanda 50’nin üstünde ödülü var.

  İletişim fakültelerinde strateji, yaratıcılık, kampanya yönetimi ve seçim kampanyaları dersleri verdi. 2’si telif, 2’si editörlük üzere yayınlanmış 4 kitabı var.

 • Krešimir kendi ajansı Manjgura Ltd.’yi…
  KRESIMIR MACAN

  KRESIMIR MACAN

  Business and Communication Consultant

  Krešimir kendi ajansı Manjgura Ltd.’yi başarıyla yöneten bir Hırvat PR profesyonelidir. Krešimir’in uzmanlık alanları kriz yönetimi, strateji odaklı siyasi iletişim ve yeni medyadır. 1998 yılında Hırvatistan’ın en önemli medya gruplarından Croatian Radio Television’ın ilk Kurumsal İletişim Direktörü olarak işe başladı. 2003 yılında hükümetin iletişim çabalarını geliştirebilmek icin Hırvat Başbakanı’nın İletişim Danışmanı olarak görev almaya başladı. 2004-2008 yılları arasında Hırvat PR ajansı Madison Consulting’in Genel Direktörlüğünü yaptı.

  Krešimir 1991 yilindan beri PR ile uğraşıyor. Hırvatistan Bağımsızlık Savaşı’nda Haber Alma Bakanlığı’nın kurmay başkanı olarak görev alan Krešimir, sonra Hırvatistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nda Haber Alma departmanının başkanlığını yaptı.

  Dünyaca tanınan bir uluslararası seçim danışmanı olan Krešimir, aynı zamanda Chartered Institute of Public Relations (CIPR) onaylı bir konuşmacıdır ve yeni medya iliskileri, kriz yönetimi ve siyasi iletişim üzerine dersler verir. Zagreb Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Departmanı bilgisayar bilimi mezunu olan Krešimir, beş lisan konuşabiliyor.

  Krešimir Croatian PR Association (HUOJ), Chartered Institute of Public Relations (CIPR) ve European Association of Political Communication (EAPC) üyesidir.

 • Priya Patel Instagram’ın Orta Doğu, Türkiye…
  PRIYA PATEL

  PRIYA PATEL

  Instagram, İş Geliştirme Direktörü

  Priya Patel Instagram’ın Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgelerindeki iş geliştirme aktivitelerinden sorumlu. Medya ve reklamcılık sektöründe 15 yıllık deneyimi olan Patel, Birleşik Krallık, Avustralya ve Asya bölgelerinde baskı (Financial Times), televizyon (BBC), ajans ve dijital alanlarda çalıştı. Facebook ekibine katılmadan önce Google’da 5 sene geçirdi ve YouTube’un Güneydoğu Asya bölgesindeki ticari lansmanında büyük bir rol üstlendi. 2014 yılında Orta Doğu’ya taşınarak Gıda ve İçecek sektörünü yönetti ve Google’ın MENA bölgesindeki reklam stratejisini yürüttü. 2015 yılında Instagram ailesine katıldı ve marka ve ajanslarla çalışmaya başladı. Boş vaktinde Priya Instagram’dan aldığı ilhamla yemek yapıyor, seyahat ediyor ve dalış yapıyor.

 • Gul Yuksel Akkaya is one of the Industry leaders…
  GÜL YÜKSEL AKKAYA

  GÜL YÜKSEL AKKAYA

  Facebook, Sektör Lideri

  Gul Yuksel Akkaya is one of the Industry leaders at Facebook based in London where for the last 3.5 years she’s headed up relationships with many of the Turkey’s largest Telecommunications and Financial Services brands. With over 14 years experience in media and marketing, Gul has also held a number of leadership positions at Microsoft and Show TV. She received a B.A. from Bogazici University, Istanbul, in Political Science and International Relations.

 • Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi…
  MURAT ŞEKER

  MURAT ŞEKER

  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Öğretim Üyesi

  Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde 2003 yılında tamamladı. Florida State University’de sürdürdüğü tez çalışmaları sonucunda, 2009 yılında Doktor unvanı aldı. Yurtdışında bulunduğu sürede bir araştırma kuruluşu olan Florida Tax Watch’de asistan olarak çalıştı. 2011 yılında “Happiness Economics” konulu TÜBİTAK projesi ile Florida State University’de, 2016 yılında ise Fulbright Senior Scholar olarak Georgia State University’de misafir öğretim üyesi olarak bulundu. UNDEF, ILO, IBP, AB-CFCU, TÜBİTAK ve Kalkınma Ajansları başta olmak üzere ulusal ve uluslararası projelerde yürütücü, danışman, uzman ve araştırmacı olarak görev aldı.

  Ekonomi, maliye ve çok disiplinli alanlarda ulusal, uluslararası düzeyde yayımlanmış makale, tebliğ ve kitapları bulunan Şeker, 2012 yılında Doçent, 2017 yılında Profesör unvanı aldı. Son yıllarda bölge, il ve ilçe düzeyinde yaşam kalitesi ve rekabet endeksleri üzerine projelerini ve araştırmalarını yoğunlaştıran Şeker; İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nde görev yapmaktadır. İlgi alanları kamu ekonomisi, kamu bütçesi, yerel yönetimler, proje yönetimi, yaşam kalitesi araştırmaları ve mutluluk ekonomisidir.

 • İhsan Aktaş Genar Araştırma Şirketi Yönetim…
  İHSAN AKTAŞ

  İHSAN AKTAŞ

  Genar Araştırma, Yönetim Kurulu Başkanı

  İhsan Aktaş Genar Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 1964 yılında dünyaya gelen İhsan Aktaş Bayburt doğumludur.

  İlköğretim ve Ortaokul tahsilini memleketi Bayburt’ta tamamlamış ardından Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur.

  Mezuniyetin ardından yine aynı üniversitede Yüksek Lisans yapmış ve Arel Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde Doktora eğitimini sürdürmektedir.

  Genar dışında, İstanbul Kent Konseyi Derneği Genel Sekreteri, Habitat 3 Hazırlık Komite Üyesi, Sürdürülebilir Kentler Konsorsiyumu Üyesi ve Şehir Araştırmaları Merkezi Bilim Kurulu Üyesidir.

  Daily Sabah Gazetesinde köşe yazıları ile çalışmalarını sürdüren İhsan Aktaş ayrıca Şehircilik Sosyoloji ve Siyaset Bilimi dalında makaleler hazırlamış ve yayınlanmıştır.

 • Murat Sarı 1987 yılında Saint-Joseph Fransız…
  MURAT SARI

  MURAT SARI

  Konsensus Araştırma, Genel Müdür

  Murat Sarı 1987 yılında Saint-Joseph Fransız Erkek lisesini bitirdikten sonra 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. 1989 yılında iş hayatına araştırma sektöründe başladı. 2001 yılına kadar pek çok araştırma şirketinde çeşitli kademelerde yer aldıktan sonra Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketini kurdu.

  2002 yılının Kasım ayında yapılan Türkiye Genel Milletvekili Seçimlerinde TBMM’ye sadece 2 parti milletvekillerinin gireceğini seçimlerden 2 ay öncesinden açıklayan araştırmayı açıkladı. 2001 Eylül – 2004 arasında Avrupa Komisyonu’nun, 13 aday ülkede yürüttüğü Eurobarometer for Candidate Country (CCEB) araştırma projesini Türkiye’de yürüttü. Başında bulunduğu Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketinin 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde yaptığı tahminler ve gerçekleşen yerel seçim sonuçları o kadar isabetliydi ki Habertürk Gazetesinin 31 Mart 2014 Pazartesi günü çıkan sayısının 19. sayfasındaki manşeti “Konsensus sonuçları tam bildi” oldu.

  Türkiye’de 16 Nisan 2017’de yapılan Referandum öncesi, Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi, 9 Nisan 2017’de raporunu bitirdiği ve 10 Nisan 2017’de, referandumdan 6 gün önce, T.C. Beşiktaş 8. Noterliğine tasdik ettirdiği seçim tahmini, Yurtiçi Referandum 2017 sonuçlarını virgülden sonraki ilk ondalık dilimde «0,0» hata yani hatasız yakalamıştır.

 • Mustafa Dalcı 2006 yılında ODTÜ İstatistik…
  MUSTAFA DALCI

  MUSTAFA DALCI

  IoX Digital, CEO

  Mustafa Dalcı 2006 yılında ODTÜ İstatistik bölümünü bitirip 2011 yılında ODTÜ Enformatik Enstitüsü Bilişim Sistemleri bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 2006 yılından 2011 yılına kadar ODTÜ’de araştırma görevlisi olarak çalışan Mustafa Dalcı, 2009 yılında Userspots’u kurdu. Firmalara kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik hizmetleri sunan Userspots bugüne kadar Yemeksepeti, TTNET, Bonus, Mynet, Bilyoner gibi firmalarla kullanılabilirlik hizmeti çalışmaları yürüttü. Mustafa Dalcı, 2009 yılında hayata geçirdiği “Erişlebilir Web” projesiyle Dünya Bankası Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Yarışmasında 20.000$ destek aldı. Bu çalışmasıyla 2011 yılında Bilgi Üniversitesi ve TEGV katkılarıyla düzenlenen yarışmadan seçilen 10 sosyal girişimciden biri oldu. Ayrıca JCI Turkiye tarafından “İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı” kategorisinde Türkiye’nin en başarılı genci seçildi.

 • Turan Can Artunc, 2013 yılında İstanbul…
  TURAN CAN ARTUNÇ

  TURAN CAN ARTUNÇ

  IoX Digital, CTO

  Turan Can Artunc, 2013 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirip, 2018 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 2013 yaz döneminde Amerika’da bulunan Rowan Universitesi’nde proje asistanlığı olarak çalışan Turan Can Artunc, 2014 yılında yeni kurulmuş olan Ingenious şirketinde donanım geliştirme mühendisi olarak çalışmaya başladı. 2017 yılında Userspots ve Ingenious ortaklığıyla kurulan IoX dijital şirketinde CTO olarak çalışmaya devam etmektedir

 • 2014 yılında Endüstriyel Tasarım ve Marka…
  CANER ARAS

  CANER ARAS

  IoX Digital, İş Geliştirme ve Tasarım Direktörü

  2014 yılında Endüstriyel Tasarım ve Marka İletişimi bölümlerinden mezun oldu. Mobilya sektöründe özel sektör için tasarım odaklı bütünsel yaklaşımlarda bulundu. Marka iletişimi ve Tasarım odaklı pazarlama ve iş stratejileri konularında çalışmalar yürüttü. 2017 yılında İstanbul’a taşındı. Yenilikçi projeler üretmek üzere yolculuğuna başlayan IoX ile iş geliştirme ve tasarım faaliyetleri yürütmek üzere çalışmaya başladı. Bugüne kadar pek çok projede tasarımcı ve tasarım yöneticisi olarak görev aldı. Markaların sunduğu ürün ve servisleri, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirmek için tasarlamaya, üretmeye ve araştırmaya devam etmektedir.

 • Nihal Temur, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya…
  NİHAL TEMUR

  NİHAL TEMUR

  Unilever Tedarik Zincirinden Sorumlu Bölge Başkanı

  Nihal Temur, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezundur. 1989’de katıldığı Unilever’de değişik ülkelerde,bölümlerde  ve kategorilerde çeşitli görevler almıştır.

  2006 yılında  Dubai’ye Unilever Afrika, Ortadoğu ve Türkiye Kişisel Bakım Ürünleri Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı olarak atandı. Bu bölgedeki 30 ‘u aşkın ülkede yapılan yeni ürün lansmanlarından ve 20 fabrikadan oluşan üretim ağının yatırımları, stratejisi, yeniden yapılanması ile teknoloji geliştirmelerinden sorumlu olarak çalıştı.

  2008 yılı ortasında Singapur’a Asya-Pasifik, Afrika, Ortadoğu,Türkiye ve Rusya Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı olarak atandı. 40’ı aşkın ülkedeki 90’ı aşkın fabrikanın Ev Bakım ürünleri ile Kişişel Bakım ürünleri portfolyosunun Bölge Tedarik Zinciri liderliğini yapan Temur, profesyonel hayatının 11 yılı aşkın bir süresini İngiltere, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri ve Singapur’da geçirmiştir.Tedarik zinciri stratejilerinin bölgesel ve global bazda yapılanmasında ve hayata geçirilmesinde, yeni yatırımlarda,değişim ve dijitalleşmede  önemli kararlara imza atmıştır.

  2011-2016 yılları arasında Unilever Türkiye, İsrail, Orta Asya ve İran’daki tüm portfolyodan sorumlu Tedarik Zinciri Başkanı olarak görev yapan Temur, 2016 yılı Temmuz ayı itibarıyla; Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Tedarik Zincirinden Sorumlu Başkanı olarak atanmıştır. Nihal Temur hem 35  ülkeden oluşan bu bölgenin Tedarik Zinciri Başkanı hem de Unilever Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi’dir.Ayrıca globaldeki 8 bölgeden oluşan Tedarik Zinciri Yönetim Kurulu üyesidir.

 • İpek Ersavaş, Robert Kolej, ardından da…
  İPEK ERSAVAŞ

  İPEK ERSAVAŞ

  P&G Türkiye ve Kafkasya Pazarlama Direktörü

  İpek Ersavaş, Robert Kolej, ardından da İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2002’de Procter & Gamble Türkiye’de Marka Müdür Yardımcısı olarak işe başladı. 2002-2008 yılları arasında P&G Türkiye’de Kumaş Bakım Kategorisi Marka Müdür Yardımcılığı ve Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 2008-2013 yılları arasında İsviçre’deki P&G Bölgesel Merkezi’nde önce Kumaş Bakım, sonra Saç Bakım kategorileri için; Orta ve Doğu Avrupa bölgelerinden sorumlu Marka Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 2013’de Türkiye’ye atanarak Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorileri için Turkiye ve Kafkasya Ticari Operasyonlar Direktörü görevini üstlendi. 2017 Aralık ayı itibariyle Türkiye ve Kafkasya Pazarlama Direktörü olarak görevine başladı.

 • Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal…
  ÇAĞANUR ATAY UÇTU

  ÇAĞANUR ATAY UÇTU

  MediaMarkt, Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü

  Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler’de, yüksek lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde ve ikinci yüksek lisans derecesini de Galatasaray Üniversitesi’nde tamamladı. Profesyonel kariyerine başladığı Anadolu Hayat Emeklilik ve daha sonra görev yaptığı HSBC Türkiye’nin ardından, MediaMarkt Türkiye’de Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak çalışıyor. Aynı zamanda İcra Kurulu Üyesi olarak sorumluluğu, bir yandan MediaMarkt Türkiye’nin müşteri odaklı dönüşümünü yönetirken bir yandan da çok kanallı entegre pazarlama fonksiyonları ile bağlantılı markanın tüm iç ve dış iletişim faaliyetlerini kapsıyor.

 • Murat Yetkin, 1959 yılında Gaziantep‘de…
  MURAT YETKİN

  MURAT YETKİN

  Gazeteci

  Murat Yetkin1959 yılında Gaziantep‘de doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Kariyerine Bülent Ecevit‘in Ankara‘da yayınlamaya başladığı Arayış dergisinde gazeteciliğe başladı. Murat Yetkin, daha sonra BBC World Service, Deutsche Welle, AFP, Turkish Daily NewsKanal D, NTV ve Sabah’ın bulunduğu yayın organlarında muhabirlik ve haber yöneticiliği yaptı. 2001-2011 yılları arasında Radikal gazetesi Ankara temsilcisi olarak çalıştı. 2011-2018 yılları arasında Hürriyet’in Ingilizce yayın yapan gazetesi Hürriyet Daily News’in Genel Yayın Yönetmeni olarak gorev aldı.  2004 yılında dünyanın değişim elçiliği yapan düsünce liderlerini verilen Eisenhower Fellowship’e layık görüldü. Murat Yetkin, Türkiye Insan Hakları Vakfı ve toplumsal cinsiyet eşitliği üzerine çalışan Yanındayız’ın kurucu üyesidir.

 • Senem Aydın-Düzgit, Sabancı Üniversitesi…
  SENEM AYDIN DÜZGİT

  SENEM AYDIN DÜZGİT

  Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi

  Senem Aydın-Düzgit, Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi öğretim üyesi ve İstanbul Politikalar Merkezi Kıdemli Uzmanı ve Araştırma ve Akademik İlişkiler Koordinatörü’dür. Aydın-Düzgit, Sabancı Üniversitesi’ne katılmadan önce İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde AB Siyaseti ve Yönetimi Çalışmaları alanında Jean Monnet kürsüsü başkanlığını yürütmüştür. Başlıca araştırma alanları arasında Avrupa dış politikası, Türk dış politikası, söylem çalışmaları ve kimlik siyaseti yer almaktadır. Doktorasını Siyaset Bilimi üzerine Free University of Brussels (VUB)’dan, yüksek lisans derecesini Avrupa Siyaseti ve Politikaları üzerine London School of Economics and Political Science (LSE)’dan ve lisans derecesini Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler üzerine Boğaziçi Üniversitesi’nden almıştır. Journal of Common Market Studies, West European Politics, Cooperation and Conflict, South European Society and Politics, Alternatives, International Relations, Journal of Language and Politics ve Politique Europeenne dergilerinde birçok makale yayımlamıştır. Is Turkey De-Europeanising? (Alper Kaliber ile, Routledge, 2017), Turkey and the European Union (Nathalie Tocci ile, Palgrave, 2015) ve Constructions of European Identity (Palgrave, 2012) isimli kitapların yazarıdır. Aydın-Düzgit, European Council on Foreign Relations (ECFR) üyesi, Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi (EDAM) Yönetim Kurulu üyesi, Global İlişkiler Forumu (GIF) ve Carnegie Rising Democracies Network üyesidir. Aynı zamanda, South European Society and Politics dergisinin eş-editorüdür. 2014 yılında, Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanı (BAGEP) ödülünü almıştır.

 • Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat…
  PINAR MAVİTUNA

  PINAR MAVİTUNA

  Shell, Global Yakıtlar ve Fiyatlandırma Genel Müdürü

  Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nün ardından Yale Üniversitesi’nde İşletme Programı’nı başarıyla tamamladı. 1995 yılında Shell Türkiye’de kariyerine başladı. Kariyeri boyunca Shell’de perakende, ticari akaryakıt ve madeni yağlar işkollarında, grup düzeyinde kurumsal strateji, pazarlama, satış ve operasyonlar da dahil olmak üzere çok çeşitli görevlerde bulundu. Görevleri boyunca 10’a yakın ülkede çalıştı.  Ekim 2018 den itibaren Shell’in en büyük iş kollarından, 70den fazla ülke, günde 30 milyon müşterinin ziyaret ettiği 44,000den fazla istasyonun yönetimden sorumlu Shell Perakende işkolunda, Global Yakıtlar Pazarlama ve Fiyatlama Genel Müdürlüğüne getirildi. Bu görevinde Shell’in ürün portföyünün ve markalarının gelecekteki stratejisinden ve yönetimden sorumlu olacak ve aynı zamanda Shell’in enerjideki liderliğini sürdürmesini sağlamak için yeni ürünlerin, düşük emisyonlu enerji çözümlerinin ve yenilebilir enerjilerin inovasyonu ile ilgili Ar-Ge’nin başı olacak.

  Mavituna evli ve üç çocuk annesi. Mavituna aynı zamanda, Northwestern Üniversitesi Kellogg School’da liderlik eğitimi aldı. Londra merkezli Pazarlama Liderleri topluluğunun üyesi ve Yönetim Kurulunda Kadın kurucu üyesi.

 • 1985 Bursa doğumlu İdil Yazar, lise eğitimini…
  İDİL YAZAR

  İDİL YAZAR

  YouTube İçerik Üreticisi

  1985 Bursa doğumlu İdil Yazar, lise eğitimini Koç Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Amerikaya yerleşti. Babson College’da Girişimcilik ve Pazarlama bölümlerinden mezun oldu. 2 sene New York’ta dünyanın en büyük kozmetik şirketlerinden biri olan Coty’de görev aldı. 2009 yılında Türkiye’ye döndükten sonra kurumsal çalışma hayatına Digitürk ve LigTV’de devam etti.

  2013 senesinde Mutfak Sanatları Akademisi’nde profesyonel aşçılık eğitimi aldı. Televizyon tecrübesi, aşçılık eğitimi ve mutfağa olan tutkusunu 2015 senesinde ‘İdil Yazar’ YouTube yemek kanalı açarak dijitalde birleştirdi. 800’den fazla yayınladığı tarifleriyle, YouTube’un en büyük kanallarından birine sahip.

  2016 senesinde hürriyet.com.tr’de 1 sene boyunca köşe yazarı olarak görev aldı. Yazar kimliğini 2018’de Milliyet Gazetesine taşıdı.

  Bein Gurme’de haftada 3 yayınlanan İDİL’DEN programını sunmaya devam ediyor.

  İdil Yazar YouTube kanalından paylaştığı pratik yemek tariflerinin yanı sıra, ‘idil’s kitchen’ adında açtığı yeni youtube kanalı ile, Türk mutfağını Dünya’ya tanıtmayı hedefliyor.

   

 • Güzellik yarışmasında birinci olarak…
  ÇAĞLA ŞIKEL

  ÇAĞLA ŞIKEL

  YouTube İçerik Üreticisi

  Güzellik yarışmasında birinci olarak hayatımıza giren Çağla Şıkel, modellik, sunuculuk, oyunculuk derken hayattaki birçok farklı rolüyle karşımızda oldu. Kendisini “hayatı seven, süslü mü süslü, ailesine bağlı bir evlat ve çocuklarına düşkün bir anne” olarak tanımlayarak, Youtube kanalında karşımıza en doğal haliyle “Çağla” olarak çıkıyor.

  Kanalında güzellik sırları, makyaj teknikleri, cilt bakımı, oyunlar, formda ve sağlıklı bir yaşam için gerekenler, moda, sahne arkası sürprizler, sohbetlere yer veriyor.

  Toplumun vicdanı, bel kemiği ve gücü olan kadınlara sesleniyor.

 • İzmir’de dünyaya gelen Orkun Işıtmak, asıl…
  ORKUN IŞITMAK

  ORKUN IŞITMAK

  YouTube İçerik Üreticisi

  İzmir’de dünyaya gelen Orkun Işıtmak, asıl mesleği olan YouTuberlığa oyun videoları hazırlayarak başladı. Sonrasında kanal konseptini eğlence odaklı bir yöne çeviren Işıtmak’ın kanalı 6 milyon aboneye yaklaşmış durumda. Türkiye’de YouTube’un çehresini değiştiren ve YouTuber’lığı bir meslek olarak hayatımıza yerleştiren Orkun, ‘AVM’de Bir Gece Geçirmek’ videosuyla ana akım medyada da kendine sağlam bir yer edindi. Dünyanın birçok yerinde çektiği eğlenceli ve ufuk açıcı içerikleri ile Google tarafından düzenlenen ve sadece kendi alanında bir numara olan isimlerin bulunduğu YouTube Top Creator programına seçildi. Tüm bunların dışında Orkun Işıtmak Türkiye’nin ve dünyanın ilk e-spor filmi olan İyi Oyun’un kadrosunda yer alarak ilk oyunculuk deneyimini de yaşamış oldu.

 • 1986 yılında İstanbul’da doğan Merve…
  MERVE ÖZKAYNAK

  MERVE ÖZKAYNAK

  YouTube İçerik Üreticisi

  1986 yılında İstanbul’da doğan Merve Özkaynak lise eğitiminden sonra iş hayatına atılarak Vakko ve Pronovias’ta moda danışmanı, sonrasında da Chanel’de supervisor olarak görev yaptı. Üniversitede iletişim okuyan Merve mezun olduktan sonra kariyerine reklam ajanslarında müşteri temsilciliği yaparak devam etti. Sonrasında Revlon/CND’de pazarlama müdürü, Meredith Dergi Grubu’nda dijital pazarlama müdürlüğü yaptı. Merve Özkaynak, dijital medya dünyasındaki 5 yılı aşkın deneyimi ve öncesinde moda alanında edindiği profesyonel tecrübesini birleştirerek kurduğu YouTube kanalı ile Türkiye’de güzellik ve stil kategorisinin en büyüğü haline gelmeyi başardı. Merve, kaliteli içerikleri ve güvenilir yönlendirmeleri ile Google tarafından düzenlenen, kendi alanında bir numara olan isimlerin bulunduğu YouTube Top Creator programına seçildi ve 2017 yılının YouTube Rewind videosunda ülkemizi temsil etti. Bu yıl da Top Creator programına seçilen youtuberlar arasında yer alıyor. Mayıs 2018’de MAC Cosmetics’le yaptığı MACxMerve Özkaynak #Summer4ever işbirliği ise Türkiye’nin bugüne kadar yapılmış en büyük influencer işbirliği

 • 2000 yılında Concept’te, Jr. Sanat Yönetmeni…
  YİĞİT KARAKIŞ

  YİĞİT KARAKIŞ

  İYİ Parti, Stratejik İletişim Merkezi Başkanı

  2000 yılında Concept’te, Jr. Sanat Yönetmeni olarak reklamcılığa ilk adımını attı. 2002 yılında dijital ajans hizmeti veren Code Interactive’i kurdu. 2009 yılında Code ve Sportsnet ortaklığı ile sektörün ilk ajans birleşmelerinden birine imza attı. 2012 yılında yine dijital iletişim alanında faaliyet gösteren Nicewise’ı kurdu.
  2016 yılında Dijital Panorama’nın kreatif direktörlüğünü yürüttü. 2017 yılının sonunda ise tüm faaliyetlerine noktayı koyup, İYİ Parti için taşın altına elini koyan binlerce kişiden biri oldu.

  18 yılı aşan kariyerinde, yüzden fazla markaya hizmet verdi ve 50’den fazla ödüle layık görüldü.

  ODTÜ’den Endüstriyel Tasarım lisansına ve Boğaziçi Üniversitesi’nden İşletme yüksek lisansına sahiptir. Evli ve iki kız çocuk babasıdır.

 • Berk Coşkun, sevilen şarkıların coverlarını…
  BERK COŞKUN

  BERK COŞKUN

  YouTube İçerik Üreticisi

  Berk Coşkun, sevilen şarkıların coverlarını “organik müzik” konseptiyle yaparak dikkat çekti. Organik müzik konseptiyle beraber, eğlenceli fikirler bularak hazırladığı videoları ve deneyimlerini aktardığı vloglarıyla Youtube kanalında ve Instagram’da büyük bir ilgiyle takip edildi.

  Yıldız Teknik Üniversitesi’nde okuduğu Elektrik ve Elektronik bölümünü bırakarak Bahçeşehir Üniversitesi’nde Reklamcılık bölümüne başladı.

  Kısa sürede YouTube ve Instagram’da geniş kitlelere ulaşan Berk Coşkun, Ziynet Sali ile birlikte “Hadi Hoppalara” single’ında düet yaparak ilk kez profesyonel bir müzik çalışmasında yer aldı ve geçtiğimiz haftalarda Ziynet Sali’nin Harbiye Açıkhava konserinde bu şarkıyı onunla birlikte seslendirdi.

  Berk Coşkun, dijital odaklı projeler geliştirmeye ve içerik üretmeye devam ediyor.

 • “Refika'nın Mutfağı” ve Türkiye’nin en…
  REFİKA BİRGÜL

  REFİKA BİRGÜL

  YouTube İçerik Üreticisi

  “Refika’nın Mutfağı” ve Türkiye’nin en büyük yemek okulu olma misyonu ile yola çıkan “Refika’nın Yemek Okulu” Youtube kanalının kurucusu, “Refika’dan” markasının kurucu ortağı, yemek kitabı ve gazete yazarı, TV programcısı…

  Gündelik hayatın içinden yemek kültürümüzle ilgili konuları yazılarına taşıyan, yemek ve yaşam üzerine tarifler veren Refika, tariflerinde hem yaratıcılığı hem de unutulan, önemini yitiren yerel malzemeleri başrol oyuncusu haline getiriyor. Bir yandan zengin mutfak kültürümüzün geleneklerini koruyarak, diğer yandan da kurallarını yıkarak yeni tarifler yaratıyor.

 • 1978’de Istanbul’da doğdu. 1997’de…
  KENAN ÜNSAL

  KENAN ÜNSAL

  Muhabbet, Kurucu Ortak

  1978’de Istanbul’da doğdu. 1997’de başladığı kariyeri boyunca lokal ve global markaların iletişimlerini tasarladı. 2000 ve 2003’te GMK tarafından “Yılın Grafik Tasarımcısı” seçildi. Çalışmaları uluslararası yayınlarda yayınlandı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda birçok ödül kazandı. 2015 Haziran ayında ortağı Emrah Karpuzcu ile Muhabbet’i kurdu. Coca-Cola, Mondelez, Imperial Tobacco, Hasbro, Brita gibi global markaların yanında Eti, Agt, Beşiktaş JK, Hillside, Babylon gibi lokal toplam 22 markaya hizmet veren muhabbet 2017’nin çıkış yapan ajansı seçildi.

 • Özge Güven, Mimar Sinan Güzel Sanatlar…
  ÖZGE GÜVEN

  ÖZGE GÜVEN

  TBWAISTANBUL, Tasarım Direktörü

  Özge Güven, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Grafik Tasarım bölümü mezunu, aynı bölümde Yüksek Lisans’a devam etti. Reklam sektöründen önce farklı tasarım stüdyolarında kurumsal kimlik tasarımı, yayın tasarımı, sergileme tasarımı, ambalaj tasarımı  gibi alanlarda çalıştı. Hollanda’da geçirdiği süreçte Lava, Ontwerpwerk gibi stüdyolarda multidisipliner projeler içinde yer aldı.

  İstanbul’da çeşitli kültür sanat kurumlarının iletişim tasarımları üzerinde çalıştı, çalışmaya devam ediyor. İKSV 3. Tasarım Bienali küratörleri tarafından davet edilen, bienalin iletişimini kuran ve bienalin bir parçası olan beş tasarımcıdan biri oldu. 10 yıldır süren Yahşibey Tasarım Çalışmaları’nda workshoplara katıldı, proje yöneticiliği yaptı, bu bağlamda tasarım eğitimi üzerine düşünüyor, farklı tasarım disiplinleri ile yakın temasta kalmaya çalışıyor. 

  2014 yılında TBWA\İstanbul’da Sanat Yönetmeni olarak çalışmaya başladı. 2018 itibariyle TBWA Design Community adlı departmanın kuruluşuyla Tasarım Direktörü olarak görev aldı. İşleri, Europen Design Awards, Epica, Dubai Lynx, Felis, Kristal Elma, Kırmızı, GMK gibi yarışmalarda ödüllendirildi. Cannes Lions’ta iki kere kısa listeye girdi, bu sene son işiyle Cannes Lions’tan Türkiye’nin Tasarım kategorisindeki ilk ödülü olan Bronz Aslan sahibi oldu. Devamında aynı iş, Loerries Awards’ta Grand Prix kazandı.

 • Meslek hayatı içinde ekonomi muhabirliği,…
  YAVUZ BARLAS

  YAVUZ BARLAS

  Haberturk.com, Genel Yayın Yönetmeni

  Meslek hayatı içinde ekonomi muhabirliği, editörlüğü olmak üzere 20 yıla yakın süredir çeşitli gazetelerde çalışan Yavuz Barlas Haberturk.com Genel Yayın Yönetmenliği öncesinde son olarak Habertürk Gazetesi’nin Ekonomi Müdürü olarak görev yürütüyordu. Evli ve 2 çocuk babası olan Barlas, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olup Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık master programına katılmıştır.

 • Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi…
  SİDAR GEDİK

  SİDAR GEDİK

  Ipsos Türkiye, CEO

  Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı.

  1997’de başlayan araştırmacılık hayatı, 2001 sonrasında kurucu ekibinde yer aldığı KMG ve sonrasında Ipsos’ta olmak üzere yaklaşık 21 yıldır devam ediyor.

  2015 yılına kadar 8 yıl süreyle Ipsos Loyalty Genel Müdürü ve Ipsos Türkiye İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2015 itibarı ile Ipsos Türkiye CEO’su olarak çalışma hayatına devam ediyor.

 • İstanbul’da doğdu. Orta Doğu Teknik…
  YASEMİN ÖZEN GÜRELLİ

  YASEMİN ÖZEN GÜRELLİ

  Ipsos Türkiye, Chief Client Officer

  İstanbul’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu.

  Pazar araştırmalarının değişik alanlarında çalıştıktan sonra 2009 yılında Ipsos’a katıldı. Türkiye’nin önde gelen firmaları için marka, iletişim ve medya üzerine gerçekleştirilen pek çok araştırmaya danışmanlık yaptı. 2016 Effie, 2018 Felis Ödülleri jürilerinde yer aldı. Gürelli, araştırma alanındaki bilgi ve tecrübelerini üniversitelerde, konferanslarda gerçekleştirdiği konuşmalar ve sektörel dergilerde yazıları ile paylaştı.

  Evli ve 1 çocuk annesi olan Gürelli, halen Ipsos‘un yeni kurulan müşteri yönetimi bölümünün Türkiye’deki liderliğini sürdürüyor.

 • 16 yaşından beri seçim kampanyalarında aktif…
  REZA KAZEMİ

  REZA KAZEMİ

  Campaigns & Technology, Genel Müdür

  16 yaşından beri seçim kampanyalarında aktif rol almaya başlayan Reza Kazemi, 22 yaşında genel seçim düzeyinde seçim kampanyaları yönetmeye başlayarak Avrupa’nın en genç siyasi danışmanlarından biri oldu. Bugün Reza Kazemi siyasi pazarlama ve iletişim alanında tanınan uzmanlardan biri. Campaigns & Technology ve Kazemi-Consulting’in kurucusu olan Reza Kazemi Avrupa’nın pek çok ilginç seçimlerinde aktif rol aldı. Geçtiğimiz on yılda hem yerel, hem bölgesel hem de genel seçimlerde başbakanlar, parlamento adayları ve Avrupa Parlamentosu adayları olmak üzere pek çok adaya yardımcı oldu. Siyasal PR ve mühendislik alanındaki uzmanlığını birleştiren Reza Kazemi Almanca konuşan coğrafyalarda modern siyasi teknolojileri kullanan ilk danışman oldu. Mekanik mühendislik ve işletme mezunu olan Reza Kazemi’nin siyasi pazarlama ve iletişim alanında doktorası bulunuyor.

 • TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra…
  ÖZGE ÇELİK

  ÖZGE ÇELİK

  Bankalararası Kart Merkezi (BKM), İş Geliştirme Direktörü

  TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra 2002 yılında Bilkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olan Özge Çelik, kariyerine Ankara’da savunma sanayi alanında başlamıştır. Daha sonra Akbank Kart Operasyon- Sistem Geliştirme bölümünde ödeme sistemlerine ilişkin çeşitli projelerde rol almıştır. 2007’den itibaren Bankalararası Kart Merkezi’nde (BKM) çalışmakta olup, İş Geliştirme Direktörlüğü görevini sürdürmektedir.

 • Prof. Murat Somer Koç Üniversitesi Siyaset…
  MURAT SOMER

  MURAT SOMER

  Koç Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde Öğretim Üyesi

  Prof. Murat Somer Koç Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde Öğretim Üyesi: http://home.ku.edu.tr/~musomer/Turkce%20sayfa.htm . Kutuplaşma, demokrasi, siyasal din ve laiklik, etnik çatışmalar, siyasal İslam ve Kürt meselesi üzerine çalışmaları kırkın üzerinde bilimsel kitap, derleme ve makalede yayınlandı. Princeton, Stockholm ve Harvard gibi üniversitelerde ziyaretçi öğretim üyesi olarak çalıştı ve dersler verdi. CNN Türk, Habertürk, Al Jazeera ve T24 gibi medya kanallarındaki katkılarıyla toplumsal kutuplaşmaya karşı barış, hakikat temelli kamusal söylem ve demokrasinin gelişmesi için çaba gösterdi. Dindar ve laik değerler üzerine araştırmaları 2009’da bir Sabancı-Brookings Araştırma Ödülüne, Milada Dönüş: Türk ve Kürt Meselesinin Üç İkilemi kitabı 2015 Sedat Simavi Sosyal Bilimler Ödülüne layık bulundu. Kutuplaşma, popülizm ve demokrasi üzerine American Behavioral Scientist (2018) ve Annals of the American Academy of Political and Social Sciences (2019) dergilerindeki iki uluslararası özel sayının ortak editörlüğünü yaptı.

 • Aydın Tabur, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü…
  AYDIN TABUR

  AYDIN TABUR

  Pegasus Havayolları, Bilgi Teknolojileri Direktörü

  Aydın Tabur, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu olup, profesyonel iş hayatına, yazılım uzmanı olarak başlamıştır. Perakende ve havacılık sektörlerinde 13 yıllık iş tecrübesine sahiptir. Ülkemizin 2. büyük havalimani olan Sabiha Gökçen’in açılış projesi ekibinde yer almış olup, Proje Yöneticisi ve Sistem Geliştirme Yöneticisi pozisyonlarında görev almıştır.

  Son 6 yıldır, Pegasus Havayolları Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü bünyesinde Yazılım Geliştirme Teknik Lideri görevini sürdürmekte olup, 2016 yılında başlayan dijital dönüşüm projesinin ilk adımı olan Flybus projesinde Proje Yöneticiliği yapmıştır. 2017 yılında devreye alınan ve havacılık sektöründe ilklerden olan blockChain projesinde aktif rol oynamıştır.

  Teknoloji dünyasında ilgi duyduğu ve çalışma yaptığı alanlar, BlockChain, 3D Yazıcılar, Görüntü İşleme, Yapay Zeka , Bulut Dönüşüm ve IOT olup yüzme, kamp seyehati ve dart ise diğer hobileri arasında yer almaktadır.

  Aydın Tabur, evli ve bir çocuk babasıdır.

 • 1997 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel…
  HALUK ERKMEN

  HALUK ERKMEN

  Puck Global, Ajans Başkanı ve Kreatif Direktör

  1997 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Grafik Tasarım Bölümünden mezun oldu.

  Güzel Sanatlar/Saatchi&Saatchi, Medina Turgul DDB, RPM/Radar, Manajans JWT gbi ajanslarda

  sanat yönetmeni, grup direktörlüğü ve kreatif direktörlük yaptı. Çalıştığı ajanslara 100 civarında ödül kazandırdı.

  Daha sonra 2012 yılında Puck-Communication reklam ajansını kurdu ve o tarihten bugüne kadar Puck-Communication’ın ajans başkanlığı ve kreatif direktörlük görevini yürütmektedir.

 • 10 yılın üzerindeki sektörel deneyimini 2015…
  SERDAR KESKİN

  SERDAR KESKİN

  The Others Brand Experience Agency Ajans Başkanı & AdTech İstanbul Kurucu

  10 yılın üzerindeki sektörel deneyimini 2015 yılında kurduğu The Others Marka Deneyim Ajansı ile Coca-Cola, Puma, Anadolu Grubu, Pernod Ricard ve DeFacto gibi markalara hizmet vererek sürdüren Serdar Keskin, 2016’dan itibaren Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesinde Experiential Marketing dersini veriyor.

  New York, Londra ve Tokyo gibi şehirlerde örneği bulunan, reklam ve teknoloji dikeyindeki startupların gelişme platformu Adtech İstanbul’un da kurucusu olan Keskin, Türkiye’deki startup ekosistemiyle mentör ve yatırımcı olarak da ilgilenmekte.

 • Melih Gürel, Ankara doğumlu olup eğitim…
  MELİH GÜREL

  MELİH GÜREL

  Workinton Girişim Merkezi Koordinatörü & AdTech Kurul Üyesi

  Melih Gürel, Ankara doğumlu olup eğitim hayatına İtalya’da devam etmiştir. Eğitim hayatının ardından girişimcilik ve sosyal projeler konusunda kendini geliştirirken ulusal ve uluslararası çeşitli kuruluşlara proje yazmış ve koordinasyonunu sağlamıştır.
  WayTurkey, Workincubation, Lonca Girişimcilik Merkezi ve AdTech İstanbul olmak üzere 4 farklı kuluçka ve hızlandırma merkezinin kurucu koordinatörüdür.

 • Özer Sencar 2004 yılından beri faaliyet…
  ÖZER SENCAR

  ÖZER SENCAR

  MetroPoll Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi, Kurucu ve Genel Müdür

  Özer Sencar 2004 yılından beri faaliyet gösteren Ankara merkezli MetroPoll Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Merkezinin kurucusu ve genel müdürüdür. 1997-2003 yılları arasında kurucu ortaklarından biri olduğu Anar Araştırma’da çalışmıştır. Araştırma sektörüne girmeden önce ise 1970-2000 yılları arasında öğretim üyesi olarak ve değişik yönetici rollerinde üç üniversitede çalışmıştır.

 • Kağan Yıldızalp, 2017’de Publicis Groupe…
  KAĞAN YILDIZALP

  KAĞAN YILDIZALP

  Publicis One Türkiye, CMO

  Kağan Yıldızalp, 2017’de Publicis Groupe ajanslarının Publicis One Türkiye yapılanması altında birleşmesiyle birlikte Starcom, Zenith, Spark Foundry, DataWise medya ajanslarından sorumlu Chief Media Officer olarak atandı.

  Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Sanatları Bölümü mezunu olan Kağan Yıldızalp; 2003 yılından itibaren Starcom’da ulusal ve uluslararası birçok markaya medya planlama ve satınalma hizmeti verdi. 2010 yılından itibaren Vivaki Türkiye’de; Starcom, Mediavest ve Zenith ajanslarının Dijital operasyonlarından sorumlu Managing Director görevini üstlendi. 2014 yılında ise sosyal medya ve dijital kreatif alanında hizmet veren Vivaki Creative’in kurulmasına liderlik etti.

  2017 başı itibari ile Publicis One Türkiye Chief Media Officer olarak görevini sürdüren Yıldızalp, dijital ve veri analitiği alanında uzmanlaşmış DataWise ve markalı içerik alanında uzmanlaşmış Publicis Media Content markalarının stratejik yapılanmasını üstlendi.

  İzmir ve Foça hayranı olan, biyografi ve yakın tarih konularına ilgi duyan Kağan Yıldızalp evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

 • Müge Albayrak, iş hayatını son 8 yıldır…
  MÜGE ALBAYRAK

  MÜGE ALBAYRAK

  Garanti Bankası, Medya Planlama ve Satın Alma Yöneticisi

  Müge Albayrak, iş hayatını son 8 yıldır Garanti Bankası’nda sürdürüyor. Bankanın Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi biriminde, Medya Kıdemli Yönetmeni olarak görev yapıyor. 20 yıllık medya planlama ve satınalma deneyim yolcuğundaki diğer şirketler Türk Telekom, Universal McCann ve Alpmedya olmuştur. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümü mezunudur.

   

 • 1982 Almanya doğumlu. Hasan Polatkan Anadolu…
  SERAP BALKAN

  SERAP BALKAN

  Teknosa, Pazarlama Yöneticisi

  1982 Almanya doğumlu. Hasan Polatkan Anadolu Lisesi’ni bitirdi ve ardından İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Sabancı Üniversitesi’nde Marka Pratikleri alanında yüksek lisans yaptı. Reklam ajanslarında görev alarak iletişim dünyasına adım atan Serap Balkan, devamında elektronik perakende markası Darty’nin  Pazarlama departmanında önce yönetici sonra da İletişim Müdürü olarak görev aldı. 2014 yılında Teknosa markasına katılan Serap Balkan, 2016 yılından bu yana Teknosa’da Pazarlama Müdürü olarak görevine devam ediyor.

 • 1978 yılında İstanbul’da doğdu, Cağaloğlu…
  GÖKHAN BİÇİCİ

  GÖKHAN BİÇİCİ

  Adil Seçim Platformu Temsilcisi

  1978 yılında İstanbul’da doğdu, Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü bitirdi. Gazeteciliğe 1999 yılında Evrensel Gazetesi’nde başladı. Gazetecilik hayatına sendikanet.org, EmekDünyası.Net, İMC TV, Yön Radyo, dokuz8HABER ile devam etti. 2005 yılında bir grup aktivist, sendikacı, gazeteci, akademisyenle birlikte Toplumsal Araştırma ve Eğitimi Merkezi’ni (TAREM) kurdu ve kurucu genel koordinatörü oldu.
  TAREM, 2005-2016 yılları arasında 100’ün üzerinde yerel ve uluslararası etkinlik, toplantı, konferans, çalıştay, kamp, araştırma, yayın örgütledi. Alternatif Medya odaklı olarak medyanın dijital dönüşüm süreci ve yurttaş haberciliği alanında gelişmeleri yakından takip etti. 2007 yılında EmekDünyasi.Net’i kurdu.
  2008-2010 yıllarında “Dünya Genç İşçi Buluşması” etkinlikleri organize etti.
  2009-2010 yıllarında “2010 Toplantıları” adı altında 500’ün üzerinde aydın, akademisyen, sendikacı, bilim insanı, insan hakları savunucusu, gençlik, kadın ve lgbti hareketi temsilcisi, siyasetçinin katıldığı forumlar organize etti.
  2009 ve 2011 yıllarında hayata geçirilen Mezopotamya Sosyal Forumu’nun kurucularından birisi ve koordinasyon üyesiydi. 2010 Temmuz’unda İstanbul’da düzenlenen Avrupa Sosyal Forumu’nun organizasyon komitesi üyelerindendi.
  2011 Kasım ayında 30 Ülkeden 100 delege, Türkiye’den onlarca farklı kurumdan 400 kişinin katılımıyla düzenlenen “Sosyal Ağlardan Sosyal Devrimlere: LabourStart Küresel Dayanışma Konferansı-İstanbul” etkinliğini organize etti.
  2008-2010-2016-2018 yıllarında alternatif medya odaklı olarak çeşitli araştırmalarda yer aldı.
  İMC TV’nin kuruluşunun ilk aylarında Yunus Erduran’la birlikte ‘Gündem Araştırma’ programını hayata geçirdi. Daha sonra 2.5 yıl devam eden ‘İMC TV Emek Dünyası’ programını hazırladı ve sundu. Yön Radyo’da ‘Emek Dünyası’ ve ‘dokuz8GÜNDEM’ Programlarını hazırladı ve sundu. 2013 Gezi eylemleri sürecini ilk andan itibaren gazeteci olarak en aktif takip eden isimlerden oldu. Gezi sürecindeki çalışmalarından ve gazeteci olarak yaşadıklarından dolayı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından 2013 yılı Basın Özgürlüğü Ödülününe layık görüldü. 2013 Gezi eylemleri günlerinde ortaya çıkan yurttaş haberciliği dinamizmini gazeteciliğin birikimiyle buluşturan kalıcı bir platform yaratmak üzere bir grup yurttaş habercisi, aktivist ve gazeteciyle birlikte ‘Yurttaş haber ajansı ağı’ kuruluş çalışmalarına başladı. Bu çalışma daha sonra dokuz8HABER adını aldı ve 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerine yönelik oluşturulan “Seçim Haber Takip Merkezi’yle ilk yayınına başladı. 2014-2018 döneminde İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Adana, Ordu, Antalya merkezli olarak toplam 70’i aşkın kentten 950 yurttaş habercisi, yerel gazeteci ve aktivistin katılım sağladığı 37 ‘Alternatif Medya ve Yurttaş Haberciliği Eğitim Programı’ düzenledi.
  “Alternatif Medya, Yurttaş Haberciliği ve Dijital aktivizm” alanında yaptığı çalışmalar nedeniyle 2016 yılında İngiltere merkezli bir basın ve ifade özgürlüğü savunucusu kurum olan İndex On Censorship tarafından ‘Freedom Of Expression Awards 2016’da dünya çapında 400 aday arasında finale kalan 5 kişiden birisi oldu. 2014-2018 döneminde yapılan tüm seçimlerde bir yurttaş inisiyatifi olarak “Seçim haber takip ağları” kuruluşunu koordine etti. Bunlardan en büyüğü ve etkilisi Adil Seçim Platformu’yla işbirliği halinde 24 Haziran Seçimlerine yönelik oluşturulan ‘dokuz8HABER #Seçim2018 Yurttaş Haber Takip Ağı’ çalışması oldu. Türkiye çapında 1100 yurttaş habercisi ve yerel gazeteci seçimlerde hak ihlallerini tespit etmeye ve haberleştirmeye yönelik etkin bir çalışma yaptı.
  dokuz8HABER’in beşinci yıla yaklaşan birikimleri üzerinden Haber Akademisi, dokuz8TV ve Yerel Medya Koordinasyonu çalışmaları kuruluş çalışmalarını sürdürüyor. Adil Seçim Platformu’nun Yerel Seçimler süreci çalışmalarında da sekretarya üyesi olarak medya-iletişim çalışmaları koordine etmeye başladı. Evli, 2 yaşında bir kızı var.

 • İstanbul doğumlu olan Prof. Dr. Mehmet Levent…
  LEVENT KURNAZ

  LEVENT KURNAZ

  Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Merkezi, İklim ve Doğa Bilimci

  İstanbul doğumlu olan Prof. Dr. Mehmet Levent Kurnaz, Boğaziçi Üniversitesi’nden 1988’de Elektrik/Elektronik Mühendisi, 1990’da Elektrik/Elektronik Yüksek Mühendisi ve Fizik, 1991’de University of Pittsburgh’dan Fizik Yüksek Lisans ve 1994’de Fizik Doktorası diplomasını aldı. 1995-1997 yılları arasında Tulane University Kimya Bölümü’nde doktora sonrası araştırmalar yaptı. 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 2005 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümünde Profesör olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Prof. Dr. Kurnaz’ın 1 uluslararası kitabı, 25 uluslararası bilimsel makalesi, 49 uluslararası sunumu, tamamlanmış ve devam eden 20 Yüksek Lisans, 6 Doktora tez danışmanlığı bulunmaktadır. PAGEV Danışmanlar Kurulu üyesidir.

 • Altuğ Gültan profesyonel medya kariyerine 2009…
  ALTUĞ GÜLTAN

  ALTUĞ GÜLTAN

  Cornerman, Yapımcı

  Altuğ Gültan profesyonel medya kariyerine 2009 yılında Fox International Channels Turkey yayın planlama ve program alımları departmanında başladı. Çok hızlı geçen bu süreye birçok kanal lansmanı, global içerik anlaşması, lokal prodüksiyonlar, özel projeler ve entegrasyonlar sığdırdı. Markayı çeşitli içerik fuarlarında profesyonelce temsil etti. Türkiye’de FOXCRIME ve 24Kitchen kanal stratejilerini oluşturduktan sonra FIC’nin Yunanistan’daki kanallarını da destekledi.

  Altuğ FIC Turkey “Yapımlar Direktörü” pozisyonuna terfi olduktan sonra çıtayı biraz daha yükseltmiş oldu. Bu vesileyle global standartlarda içerik üretme hayalini de gerçekleştirme fırsatı buldu. National Geographic kanalının ilk lokal içeriklerinin yapımcılığını üstlendi. Mega Fabrikalar Vestel, Inside Turkish Airlines, Ozan Güven’le Ahmak Bilimi gibi projelerin yanı sıra, in-house ürettiği ‘Tracking The Brown Bear’ belgeseliyle FIC Turkey ekibine ‘Üstün Başarı’ ödülü kazandırdı. Her yeni projesinde içerik geliştirme konusuna ne kadar vakıf olduğunu göstermeye çaba harcadı.

  6 senelik televizyon tecrübesinin ardından 2015 Temmuz ayında uzun zamandır planladığı Cornerman şirketini kurmak için FIC’ye veda etti. Kanal planlaması, içerik alımları, yayın akışı, proje satışı ve global prodüksiyon deneyimiyle yeni şirketinde hayata geçireceği her işin sektöre örnek olmasını kendisine misyon edindi.

 • Dr. Burcu Kasapoğlu, 2014 yılından beri…
  BURCU KASAPOĞLU

  BURCU KASAPOĞLU

  Oy ve Ötesi, Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Sekreter

  Dr. Burcu Kasapoğlu, 2014 yılından beri Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak ders vermekte ve araştırmacı olarak çeşitli projelerde yürütücülük yapmaktadır. Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamlamış, Sinirbilim alanında yüksek lisans ve doktora çalışmalarını gerçekleştirmek üzere 2005-2013 yılları arasında Almanya’nın Göttingen şehrinde yaşamış ve Max-Planck-Enstitüsü’nde çalışmıştır. 2014 yılından beri gönüllüsü ve üyesi olduğu Oy ve Ötesi Derneği’nde sandık müşahitliğinden ilçe sorumluluğuna değişen sorumluluklar almıştır. Mart 2018’den beri ise Yönetim Kurulu üyesi ve genel sekreter olarak çalışmaktadır.

 • Lisans derecesini 2013 yılında İktisat…
  BERK KOCAMAN

  BERK KOCAMAN

  Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Danışmanı ve Blockchain Türkiye Platformu (BCTR) Direktörü

  Lisans derecesini 2013 yılında İktisat alanında New York Eyalet Üniversitesi’nden kazanan Berk Kocaman, 2015 yılında Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Yüksek Lisans (M.B.A.) programını, Microsoft ile yürüttüğü “Yönetimde Eylem Projesi” ile birincilikle tamamladı.

  2015-2018 yılları arasında Ekonomi Analisti olarak Eczacıbaşı Holding Stratejik Planlama ve Finansman Grup Başkanlığı’nda çalışan Berk, Haziran 2018 tarihi itibariyle Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Danışmanı ve Blockchain Türkiye Platformu (BCTR) Direktörü görevlerini üstlenmekte.

 • Türkiye ikincisi olarak kazandığı TED Ankara…
  ÖZLEM GÜRSES

  ÖZLEM GÜRSES

  Gazeteci, Yazar

  Türkiye ikincisi olarak kazandığı TED Ankara Koleji’nde ilköğretim ve lise eğitimini tamamladı. Ardından ODTÜ Mimarlık Bölümü’nü bitirdi. Mimarlık Tarihi programında yüksek lisans yaparken geçirdiği bir trafik kazası onu İstanbul’a ve medya dünyasına taşıdı.
  ATV Haber Merkezi’nde muhabir olarak başladığı medya kariyerine Star TV’de ‘Gece Hattı’ ve ‘Kırmızı Koltuk’la devam etti. NTV için ‘Mimarlık ve Yaşam’, CNNTURK için ‘Yeşil Ekran’ belgesellerini hazırladı.

  Ufuk Güldemir’in kurduğu Habertürk TV’de 20. Saat, 13 Ajansı, Bildiğin Gibi Değil, Burası Haftasonu, Habertürk Gündem programlarının editörü ve sunucusuydu.
  Kanal 1 Ana Haber’in hem haber müdür yardımcısı hem de ekran yüzüydü. İzlenme oranı olarak 90-100 aralığında devraldığı Ana Haber Bülteni’ni ilk 20 arasına yükseltti.
  Aynı kanalda ‘Özlem Gürses’le Bakış’ ve ‘Şahane Çocuklar’ programlarının yapımcısı ve editörüydü.
  Skyturk’te ‘Özlem Gürses’le Çizgi Dışı’ programında pek çok saygın ve ünlü ismi konuk olarak ağırladı.

  TV8’de ve Habertürk’te Vivet Kanetti Uluç ve Ayşe Böhürler ile birlikte sunduğu ‘3YÜZ’ün özgün format yaratıcısı ve editörüydü.
  FOXTV’de gündüz kuşağı programlarından ‘Affetsen’in ekran yüzüydü.
  Türkiye’nin 2000’li yıllarda yaşadığı büyük değişim medyada “yeni fırsatlar, özgür alanlar” aramasına yol açtı.

  Özgür gazeteciliğe inanan bir ekiple kurucusu olduğu ArtıBirTV bu arayışlardan biriydi. Uğur Dündar ile birlikle Ana Haber’i hazırladı ve sundu.
  Bugüne dek ulusal ve uluslararası çok sayıda organizasyonda “Moderatör ve Sunucu” olarak görev aldı.

  Mayıs 2017 tarihinde ise ilk kitabı olan “Bazen Olmaz…” Kronik Kitap’tan çıktı.
  Şimdilerde köşeyazıları ve röportajları ile SÖZCÜ Gazetesi’nde.
  Özlem Gürses evlidir ve Uzay isimli bir çocuk annesidir.

 • Ayşe Nur Dağgeçen, Sırrı Yırcalı Anadolu…
  AYŞE NUR DAĞGEÇEN

  AYŞE NUR DAĞGEÇEN

  L’Oréal, Grup Marka Müdürü

  Ayşe Nur Dağgeçen, Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nin ardından lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Marka yönetimi yolculuğu Ferrero’da Nutella ve Kinder gibi “Lovebrand”lerle başladı. Son 2 yıldır iş hayatına güzelliğe adanmış bir şirket olan L’Oréal’de Maybelline New York markasından sorumlu Grup Marka Müdürü olarak devam ediyor ve Sosyal Medya Kampüsü’nde “pazarlama kampanyaları için doğru briefing” konulu eğitimler veriyor.

 • Profesyonel kariyerine 2002 yılında Universal…
  NEŞE YAZICIOĞLU

  NEŞE YAZICIOĞLU

  Google Türkiye, Ajans İlişkileri Yöneticisi

  Profesyonel kariyerine 2002 yılında Universal McCann’de medya planlama sorumlusu olarak başladı. Pazarlama iletişimi alanında uzmanlaşmaya,  ZenithOptimedia’da devam etti ve çok uluslu birçok markanın medya planlama ve satınalma operasyonunu yönetti. Ajans kariyerini 2006 yılında sonlandırarak Pınar Gıda Grubu’nun pazarlama departmanına geçti ve medya planlama, ajans ilişkileri sorumluluklarını yürüttü. 2008’den itibaren sekiz yıl boyunca Nestlé Türkiye’de medya & reklam alanındaki çeşitli pozisyonlarda yöneticilik yaptı. 2014-18 yılları arasında Nestlé’deki pozisyonuna paralel olarak Türkiye Reklamverenler Derneği’nde  (RVD) Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2016 yılından itibaren ise Google Türkiye’de Ajans İlişkileri Yöneticisi pozisyonunu yürütmektedir. Saint Benoit Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Neşe, evli ve bir çocuk annesidir.

 • Kıvanç ve Burak 2006 yılında rakip olarak…
  KIVANÇ & BURAK

  KIVANÇ & BURAK

  İllüzyonist

  Kıvanç ve Burak 2006 yılında rakip olarak Türkiye’yi temsilen katıldıkları Avrupa düzenlenen bir illüzyon yarışmasında tanıştılar. Bu zamana kadar gerçekleşmiş olan bütün konseptlerin dışına çıkarak Türkiye’ de bir benzeri olmayan ‘Stand-Up Magic’ temasını yarattılar. ‘Ted Talks’ dahil olmak üzere, farklı birçok platforma konuşmacı olarak katıldılar. 13 Ülke, 74 Şehir’de, 320’nin üzerinde gösteri ve 140’ın üzerinde lansman yaparak 400.000 kişiye ulaştılar. 2006 yılında, ’’Uluslararası Balkan Magic Convention’’ yarışmasından 2 ödülle beraber ülkelerine döndüler. 2012 yılında, ‘Dünya Sihirbazlar Birliği’ tarafından Merlin Ödülüne layık görülerek “En İyi Büyük Sahne Sihirbazı”, 2013 yılında da, “En İyi Manipülatör” seçildiler. 2014 yılında yayınlanan ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ programının şampiyonu oldular. 2015 yılında, Türkiye İllüzyonistler Derneği tarafında `En İyi Sahne Sihirbazı ́ ödülüne layık görüldüler.

 • İBRAHİM SELİM
 • İletişim, ürün ve sistem tasarımı…
  GÜLİN ÖLÇER

  GÜLİN ÖLÇER

  Zero, Kurucu & Strateji Direktörü

  İletişim, ürün ve sistem tasarımı projelerinde stratejist olarak görev alarak başladığı kariyerinde Vodafone, İş Bankası, Zorlu Holding, Unilever gibi markalarla çalıştı. Yer aldığı tasarım ve strateji çalışmaları yerel ve global ölçekte çeşitli ödüllere layık görüldü. Döngüsel ekonomiyi incelediği, sıfır atık üreten ürün, servis ve iş modellerini araştırdığı Tufts University MS İnovasyon Yönetimi yüksek lisansını tamamladıktan sonra ZERO’yu kurdu. Halen ZERO bünyesinde sıfır atık üretmeye odaklı tasarım ve inovasyon projelerini yürütmeyi, katılımcı tasarım yöntemleriyle döngüsel ekonominin pratik uygulamalarını deneyimletmeyi ve Türkiye’de döngüsel ekonomiye dair geniş bir ağ oluşturmayı sürdürüyor.

 • Ayşesu, insan odaklı tasarım stratejisti,…
  AYŞESU ÇELİK

  AYŞESU ÇELİK

  Öğrenme ve Süreç Tasarımcısı

  Ayşesu, insan odaklı tasarım stratejisti, süreç tasarımcısı ve kolaylaştırıcısıdır. Mart 2016 – Eylül 2018 arasında ATÖLYE’de tasarım araştırmacısı, servis tasarımcısı ve öğrenme tasarımcısı olmak üzere farklı roller üstlendi. Projelere tasarım araştırması, tasarım stratejisi, deneyim ve sistem tasarımı alanlarında destek verdi. Dijital tasarım, ürün-servis sistem tasarımı, mekansal tasarım gibi farklı ölçeklerde projeler gerçekleştirdi. Araştırmacı ve tasarımcı olarak rol aldığı projelerin yanı sıra, hem özel sektör hem sosyal sektördeki değişim öncüleri için inovasyon programları tasarladı. Uzun soluklu inovasyon programlarının yanında, geçtiğimiz 2,5 yılda kurumsal firmalar, STK’lar, sosyal alanda değişim öncüleri, girişimciler ve öğrenciler için 30’dan fazla birlikte üretim ve öğrenme süreci tasarladı ve kolaylaştırdı.

 • 1993-2000 yılına kadar Türkiye'de, çeşitli…
  SEFA KARAHAN

  SEFA KARAHAN

  1,618, Ajans Başkanı

  1993-2000 yılına kadar Türkiye’de, çeşitli gazete ve reklam ajanslarında çalışan Sefa Karahan, 2001 yılında ilk reklam ajansını kurdu. Farklı sektörlere hizmet veren ajans geçmişinin ardından değişen ve gelişen dünyada öngörülü hareket ederek, geleneksel ajanstan yeni nesil reklam ajansı çalışmalarına başladı ve 2011 yılında 1,618 “Creative Ad Works”ü kurdu.
  “Yeni değilse eskidir” mottosu ile hareket eden 1,618’in ajans başkanlığını yürütmeye devam eden Sefa Karahan,  Türkiye’de birçok şeyi değiştireceğine inandığı çeşitli STK’ların da aktif üyeliğinde yer alıyor. TOBB Genç Girişimciler Kurulu İcrasında, IAA Turkiye Genç Profesyonel Grubu ve çeşitli iş insanı derneklerinde aktif görev alan Karahan, aynı zamanda Reklam Yaratıcıları Derneği yönetim kurulu üyesi.

  Şimdiye kadar, İstanbul Teknik, Bilgi, Yıldız Teknik, Trakya, Kadir Has, Gelişim, Medipol, Marmara, Karadeniz Teknik, İzmir Katip Çelebi, İstanbul Arel, Kocatepe, Haliç Üniversitelerinde öğrencilere seminerler veren Sefa Karahan, Pazarlama Zirvesi ve İnsan Kaynakları Zirvesi gibi sektörel etkinliklerde girişimcilik, reklam, dijital pazarlama başlıkları altında ilgili profesyonellerle buluşmaya devam ediyor.

   

  Bilgi paylaştıkça yenilenir düşüncesiyle hareket eden Karahan aynı zamanda üniversite veya eğitim kurumlarında eğitmen olarak görev almaktadır.

 • 1978’de İstanbul’da doğan Ece Vahapoğlu,…
  ECE VAHAPOĞLU

  ECE VAHAPOĞLU

  Sunucu, Yazar, Wellness ve Yoga Eğitmeni

  1978’de İstanbul’da doğan Ece Vahapoğlu, İşletme okuduğu The American University of Rome’u 2000 yılında birincilikle bitirdi. Fransa IEHEI’de AB ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisansı yaptı. 2001 yılında JC Derneği tarafından “Türkiye’nin En Başarılı Genci” seçildi. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın ‘Uluslararası Yükselen Yıldızlar Liderlik Programı’na katıldı. 

  Çok satanlar listelerinde yer alan yedi kişisel gelişim kitabı, bir romanı, Sağlıklı Yaşam ve Spor üzerine dört kitabı var. Milliyet, Sabah, Akşam, Takvim gazetelerinde köşe yazarlığı ve röportajlar yaptı. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde “Radyo ve TV Sunuculuğu” dersi verdi. 

  Ulusal ve uluslararası etkinliklerde Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca sunuculuk yapıyor. Kendi web sitesinin yanı sıra CEO Life Dergisi’nde yazıyor. 

  Spor, eğitim ve sağlık alanında sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyor. Göbekli Tepe tanıtım projesinin koordinatörlüğünü yürüttü. Sağlıklı yaşam, spor ve beslenme seminerleri veriyor. Fitness, pilates, yoga ve koşu ile ilgili spor etkinlikleri yapıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Herkes İçin Spor Federasyonu’ndan sertifikalı Wellness ve Yoga Eğitmenliği’nin yanı sıra HİS Federasyonu Proje Başkan Vekili görevini yürütüyor. Fit21 spor giyim ve aksesuar markasının kurucusu ve tasarımcısı.

 • Kubilay, Facebook'ta Pazarlama Bilimi İş…
  KUBİLAY ÖZDOĞAN

  KUBİLAY ÖZDOĞAN

  Facebook, Marketing Science Partner

  Kubilay, Facebook’ta Pazarlama Bilimi İş Ortağıdır ve reklamcıların ölçüm stratejilerini oluşturmalarına yardımcı olmaktadır. Lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden aldı. Facebook’a katılmadan önce Google İstanbul ofisinde 3 yıl Analitik Danışman olarak çalıştı. Ayrıca 6 yıl İş Zekası ve Proje Yönetimi üzerine çalıştı.

 • Kaan Camgoz, Bilkent Üniversitesi İşletme…
  KAAN CAMGÖZ

  KAAN CAMGÖZ

  Facebook, Head of Strategy and Chief of Staff

  Kaan Camgoz, Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu ve Maastricht Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi’nde Stratejik Pazarlama alanında yüksek lisans yaptı. Marka pazarlama ve yönetim rollerinde Wall’s, Lipton, Magnum gibi çok sayıda markada Unilever için pazarlama alanında çalışmaya başladı. 2015-2016 yılları arasında Unilever China’da Dondurma Kategorisi Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. 2017 yılında Facebook’a FMCG & Perakende Dikey Yönetici olarak katıldı. Son olarak Kaan, Londra’da bulunan Strateji Müdürü ve Personel Başkanı olarak görev yapmaktadır. Kaan, aynı zamanda genç yönetici elçi olarak One Young World için ve pazarlama komitesi yöneticisi olarak Mobil Pazarlama Derneği’nde gönüllü olarak çalışmaktadır.

 • Gord, Instagram'ın Avrupa için Marka…
  GORD RAY

  GORD RAY

  Instagram, Marka Geliştirme Lideri

  Gord, Instagram’ın Avrupa için Marka Geliştirme Lideri’dir ve reklam ortaklarına, reklamcılıkta en iyi uygulamalar hakkında ve genel marka değerinin oluşturulmasına Instagram’ın nasıl katkıda bulunabileceği konusunda danışmanlık yapmaktadır. Gord, son 20 yılda, pazarlama stratejisi ve iletişimi alanında dünyanın önde gelen markalarıyla çalışarak, uluslararası bir kariyer edindi. Gord, aralarında Time Inc’de Wallpaper* dergisi Yayın Direktörü, Kopenhag’daki Georg Jensen için Küresel Pazarlama Direktörü ve Toronto, Prag ve Londra’daki Leo Burnett ve Saatchi & Saatchi’de üst düzey pozisyonlar olmak üzere pazarlama ve medyanın pek çok alanında çeşitli liderlik rolleri üstlenmiştir.

 • Candaş Gültekin, Teknoloji, Telekomünikasyon…
  CANDAŞ GÜLTEKİN

  CANDAŞ GÜLTEKİN

  Facebook, Client Solutions Manager

  Candaş Gültekin, Teknoloji, Telekomünikasyon ve Auto Verticals ürünlerini kapsayan bir ürün lideridir. Facebook’a katılmadan önce, Avrupa, Ortadoğu ve Asya’da 5 ülke için programmatic, LinkedIn ve Foursquare reklamları sunan Adcolony reklam operasyonları ekibine liderlik ediyordu. Candaş ayrıca 3 yılını bir ürün müdürü olarak geçirdi ve Adcolony için şirket içi ad-tech platformunun geliştirilmesine liderlik etti. Lisans derecesini, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden almıştır.

 • Erdem, son iki buçuk yıldır Londra'da…
  ERDEM ÇELİK

  ERDEM ÇELİK

  Facebook, Digital Natives Lead

  Erdem, son iki buçuk yıldır Londra’da Facebook’ta satış yöneticiliği yapmaktadır. 18 yıldan fazla bir süredir devam eden satış ve iş geliştirme yolculuğu, yerel yeni teknoloji şirketlerinin kurucusu olarak başladı ve Wirecard Türkiye için iş geliştirme direktörü olarak devam etti. Daha sonra Google’a katıldı ve Facebook’tan önce, Google’ın Türkiye’deki DoubleClick işinin başı olarak görev yaptı. Erdem, lisans derecesini Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden, yüksek lisans derecesini INSEAD Singapor’dan almıştır.

   

 • 1991 yılında Programcı olarak VakıfBank’ta…
  ABDİ SERDAR ÜSTÜNSALİH

  ABDİ SERDAR ÜSTÜNSALİH

  VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı

  1991 yılında Programcı olarak VakıfBank’ta iş hayatına başlayan Abdi Serdar Üstünsalih, aynı anda Bankada çeşitli şube ve birimlerde müdürlük yaptıktan sonra EBİS, Bireysel Bankacılık, Bankacılık Operasyonları, Temel Bankacılık Uygulama Geliştirme birimlerinde başkanlık görevini yürütmüştür.

  Halen Güneş Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Vakıf Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, VakıfBank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı Denetçiliği görevlerini sürdüren Üstünsalih, Temmuz ayında Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

  Abdi Serdar Üstünsalih, birçok vakıf ve dernekte de görev almıştır.

 • Alper, Deloitte Danışmanlık’ta…
  ALPER GÜNAYDIN

  ALPER GÜNAYDIN

  Deloitte Danışmanlık, Türkiye Blockchain Lideri & Direktör

  Alper, Deloitte Danışmanlık’ta müşterilerine Direktör olarak hizmet sunmaktadır. Şirketlerin kurumsal stratejilerinin belirlenmesi ve yeniden yapılandırılması alanında 12 yıllık deneyimi bulunmaktadır. Kompleks ve büyük ölçekli programların yönetimi, hedef faaliyet modellerinin tasarlanması, dijital dönüşüm, analitik uygulamaların geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi alanında tecrübe sahibidir. YASED ve TÜSİAD çalışma gruplarının aktif bir üyesi olarak, regülatif gelişmeler, pazar koşullarındaki değişikliler ve yeni trendler konusunda öngörüler sağlamaktadır. Sektör spesifik birçok rapor ve makalesi bulunmaktadır.

  Deloitte Türkiye’de Blockchain inisiyatiflerine liderlik etmektedir ve Blockchain Türkiye Platformunun kuruluşunda çalışmalar yapmıştır. Yapay zeka ile tahminlemeden optimizasyona, veri analitiğinden müşteriye özel risk yönetim araçları geliştirilmesine kadar farklı alanlarda teknoloji ve inovasyon projeleri gerçekleştirmiştir.

  Alper Günaydın, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümünden Lisans ve Yüksek Lisans derecelerine sahiptir.

   

 • İPEK ILICAK KAYAALP

  İPEK ILICAK KAYAALP

  Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı

 • 6 Nisan 1993 Ankara doğumlu olan Gizem Örge,…
  GİZEM ÖRGE

  GİZEM ÖRGE

  VakıfBank Spor Kulübü A Takımı, Libero

  6 Nisan 1993 Ankara doğumlu olan Gizem Örge, voleybola 2005 yılında Batıkent Kültür Spor Kulübü’nde başladı. Bir sezon sonra ismi Ankara Eczacı Spor Kulübü olarak değişen kulüpte 4 sene boyunca forma giydi. 2008 yılında Bursa Nilüfer Belediyesi A Bayan Voleybol Takımı’na libero olarak transfer olan Örge, Genç Milli Takıma yükseldi. 2012-2013 sezonunda kulübümüze katılan Örge, 1 sezon daha Nilüfer Belediyesi’nde kiralık olarak oynadıktan sonra 2013 yılında VakıfBank A Takım kadrosuna dahil oldu.

  VakıfBank forması altında 2 Dünya Kulüpler Şampiyonası Şampiyonluğu, 2 Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu, 3 Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 2 Türkiye Kupası Şampiyonluğu, 2 Türkiye Süper Kupa Şampiyonluğu ve 2 Avrupa Şampiyonlar Ligi 2.’liği yaşarken 2014-2015 ve 2015-2016 sezonlarında Türkiye Ligi final serisinde “en iyi libero” ödülünün de sahibi oldu.

  Yıldız Kız Milli Takımı’yla Dünya 4.’lüğü, Gençlik Olimpiyatları Şampiyonluğu ve Balkan Şampiyonluğu yaşayan Gizem, 2014 yılında Avrupa Ligi Şampiyonu olan A Bayan Voleybol Milli Takımı’nda da forma giydi. 2015 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nda ikinci olan milli takımda da görev yaptı ve turnuva sonunda “en iyi libero” ödülünü aldı.

  Oyuncunun kazandığı bireysel ödüllerden bazıları şöyledir:

  2015 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası: En İyi Libero
  2015 Türkiye Ligi: En İyi Libero
  2016 Avrupa Şampiyonlar Ligi: En İyi Libero
  2016 Türkiye Ligi: En İyi Libero
  2018 Türkiye Ligi: En İyi Libero
  2018 Avrupa Şampiyonlar Ligi: En İyi Libero

 • 25 Haziran 1992’de Elmhurst/İllinois’de…
  KELSEY ROBINSON

  KELSEY ROBINSON

  VakıfBank Spor Kulübü A Takımı, Smaçör

  25 Haziran 1992’de Elmhurst/İllinois’de dünyaya gelen Kelsey Robinson, 2013 yılında Nebraska-Lincoln Üniversitesi’nden mezun oldu. 188 cm boyunda olan ve smaçör pozisyonunda oynayan Robinson, geçtiğimiz sezon VakıfBank’ın 2017 CEV Şampiyonlar Ligi finalinde karşılaştığı Imoco Volley Conegliano takımında forma giydi. Aynı şampiyonanın rüya takımına seçilen Kelsey, en iyi smaçör bireysel ödülünün de sahibi oldu. Robinson, 2016 Olimpiyat Oyunları’nda bronz, 2014 Dünya Şampiyonası’nda ise Amerika Birleşik Devletleri ile altın madalya kazanmıştır.
  Oyuncunun kazandığı bireysel ödüllerden bazıları:

  2017 CEV Şampiyonlar Ligi: En iyi Smaçör
  2016 Olimpiyat Oyunları: Bronz Madalya
  2015 Dünya Grand Prix: En iyi ikinci Smaçör
  2014 FIVB Dünya Şampiyonası: Altın Madalya

 • 20 Nisan 1990 tarihinde Ankara’da dünyaya…
  MELİS GÜRKAYNAK

  MELİS GÜRKAYNAK

  VakıfBank Spor Kulübü A Takımı, Kaptan

  20 Nisan 1990 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Melis Gürkaynak, Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık ve Marka İletişimi Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Voleybola 9 yaşında o dönem Ankara’da bulunan VakıfBank Spor Kulübü altyapısında başlayan başarılı orta oyuncu, İstanbul’a gelerek VakıfBank’ta A Takım forması giymeye başladığında ise 15 yaşındaydı. 2008 – 2009 sezonunda Galatasaray’da, 2009 – 2010’da ise Beşiktaş’ta kiralık olarak görev yaptı. Sonrasında VakıfBank formasıyla şampiyonluklar yaşayan Melis, 2014-2015 sezonunu Galatasaray’da tamamladı ve ardından VakıfBank’a döndü.

  VakıfBank formasıyla 2 Dünya Kulüpler Şampiyonası, 4 Şampiyonlar Ligi, 4 Türkiye Ligi, 3 Türkiye Kupası, 1 Türkiye Süper Kupası Şampiyonluğu ile 3 Avrupa Şampiyonlar Ligi ve 1 Dünya Kulüpler Kupası 2.’liği yaşayan Melis, ilk kez 2004 yılında milli takım forması giydi. 2007 Dünya Şampiyonası’nda 2.’lik ve 2008 Avrupa Şampiyonası’nda 3.’lük kazanan Genç Milli Takım kadrolarında yer aldı. 2015 Avrupa Ligi’nde ikincilik kazanan Türkiye A Milli Takımı’nda görev yaptı.

   

 • Lonneke Sloetjes 15 Kasım 1990 tarihinde…
  LONNEKE SLOETJES

  LONNEKE SLOETJES

  VakıfBank Spor Kulübü A Takımı, Pasör

  Lonneke Sloetjes 15 Kasım 1990 tarihinde Hollanda’nın Wisch şehrinde dünyaya geldi. 192 cm boyunda olan ve pasör çaprazı olarak görev yapan oyuncu 322 cm smaç ve 315 cm blok yüksekliğine sahip.

  Sloetjes, profesyonel kariyerine 2006 yılında ülkesinde Lichtenvoorde takımında başladıktan sonra 2009-2011 yılları arasında yine aynı ülkede Heutink Pollux formasını giydi. 2011 yılında Almanya’nın USC Münster takımına transfer olan Sloetjes, burada geçirdiği iki sezonun ardından İtalya’nın Unendo Yamamay Busto Arsizio takımına geçti. Bir yıl İtalya’da kaldıktan sonra yeniden Almanya’ya dönen Hollandalı oyuncu, 2014-2015 sezonunda Schweriner forması giydi.

  2015-2016 sezonu öncesi transfer olduğu VakıfBank formasıyla ilk sezonunda Avrupa Şampiyonlar Ligi 2.’liği ve Türkiye Ligi Şampiyonluğu yaşayan Lonneke sonraki sezonda Dünya Kulüpler Şampiyonası ve 2 Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadı.

  2015 Avrupa Şampiyonası’nda Hollanda Milli Takımı’yla birlikte gümüş madalyanın sahibi olan Lonneke 2016 FIVB World Grand Prix’te de yine milli takım formasıyla 3.’lük yaşadı. 2016 Olimpiyat Oyunları’nda da forma giyen Lonneke, bu turnuvada yarı final oynama başarısı gösterdi.

  2015 Avrupa Şampiyonası: En iyi pasör çaprazı
  2016 Türkiye Ligi: En iyi pasör çaprazı
  2016 World Grand Prix: En iyi pasör çaprazı
  2016 Olimpiyat Oyunları: En iyi pasör çaprazı
  2017 CEV Şampiyonlar Ligi: En İyi Pasör Çaprazı

 • 25 Ekim 1990 tarihinde Sırbistan’ın Pancevo…
  MILENA RASIC

  MILENA RASIC

  VakıfBank Spor Kulübü A Takımı, Orta Oyuncu

  25 Ekim 1990 tarihinde Sırbistan’ın Pancevo şehrinde dünyaya gelen Milena, voleybola 12 yaşında Sumadija AV Belgrad Takımı’nda başladı. İlk profesyonel sözleşmesini 2007 yılında Dinamo Pancevo ile imzaladı ve 3 yıl boyunca bu takımın formasını giydi. 2010-2011 sezonunda Fransa’nın RC Cannes Takımı’na transfer olan başarılı orta oyuncu asıl çıkışını bu takımda yaşadı. 4 sezon boyunca bu takımın değişilmez ismi olmayı başaran Rasic, üst üste 4 lig ve kupa şampiyonluğu sevinci yaşadı. Aynı takımla Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde 2010 yılında bronz, 2012’de ise gümüş madalya kazanan oyuncu, 2014-2015 sezonu öncesinde VakıfBank’a transfer oldu. 193 cm boyunda olan Milena Rasic, 312 cm smaç ve 293 cm blok yüksekliğine sahip.

  Oyuncunun, Sırbistan Mili Takımı ile kazandığı sayısız başarılar arasında 1 Avrupa Şampiyonası Şampiyonluğu, 1 Avrupa Şampiyonası 3.’lüğü, 1 Dünya Kupası 2.’liği, 3 Avrupa Ligi Şampiyonluğu ve 2 World Grand Prix 3.’lüğü ön plana çıkmaktadır. Milli takımıyla birlikte 2012 Londra ve 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda da yer alan ve Rio’da gümüş madalya kazanan Milena Rasic, VakıfBank forması altında 1 Dünya Kulüpler Şampiyonası, 2 Avrupa Şampiyonlar Ligi, 2 Türkiye Ligi, 1 Türkiye Süper Kupası şampiyonluğu ve 1 Avrupa Şampiyonlar Ligi 2.’liği kazanmıştır.

  Milena Rasic’in kazandığı bireysel ödüllerden bazıları şunlardır:

  2011 World Grand Prix: En İyi Hücum Eden Oyuncu
  2013 World Grand Prix: En İyi İkinci Orta Oyuncu
  2011 Fransa Ligi: En İyi Orta Oyuncu
  2012 Fransa Ligi: En İyi Orta Oyuncu
  2013 Fransa Ligi: En İyi Orta Oyuncu
  2014 Fransa Ligi: En İyi Orta Oyuncu
  2015 CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi: En İyi Orta Oyuncu
  2016 Türkiye Ligi: En İyi İkinci Orta Oyuncu
  2016 Olimpiyat Oyunları: En İyi Orta Oyuncu
  2017 CEV Şampiyonlar Ligi: En İyi Orta Oyuncu
  2018 CEV Şampiyonlar Ligi: En İyi Orta Oyuncu

 • 7 Temmuz 1999 İstanbul Kartal doğumlu olan…
  ZEHRA GÜNEŞ

  ZEHRA GÜNEŞ

  VakıfBank Spor Kulübü A Takımı, Orta Oyuncu

  7 Temmuz 1999 İstanbul Kartal doğumlu olan Zehra Güneş, voleybola 12 yaşında VakıfBank’ta başladı. İki sene üst üste hem yıldız hem gençlerde Türkiye Şampiyonluğu yaşadı. Bu takımda 15 yaşındayken 2. Lig takımlarından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde bir sezon kiralık olarak forma giydi. Aynı sezon hem PAF takım hem genç takımda Türkiye Şampiyonluğu yaşadı.2015 – 2016 sezonu VakıfBank’ın 3.Lig’den 2. Lig’e Şampiyon olarak yükselen takımda forma giydi. 2016 – 2017 sezonu Beşiktaş’ta kiralık olarak forma giydi. Sezon sonunda VakıfBank genç takımı ile tekrardan Türkiye Şampiyonu oldu. Yıldız milli takımıyla Dünya dördüncülüğü, Balkan ve Eyof Şampiyonluğu, Genç Milli Takım formasıyla Avrupa üçüncülüğü, dünya dördüncülüğü, U23 takımıyla da dünya şampiyonluğu yaşayan kadrolarda yer aldı.
  Oyuncunun kazandığı bireysel ödüllerden bazıları:

  2017 U18 Dünya Şampiyonası – En İyi Orta Oyuncu
  2017 U20 Dünya Şampiyonası – En İyi Orta Oyuncu
  2018 Türkiye Ligi Gururla Yerli Özel Ödülü

 • 1980 senesi Ankara doğumludur. Lisans eğitimini…
  ONUR KUMBARACIBAŞI

  ONUR KUMBARACIBAŞI

  FOX Türkiye, Haber Operasyon Direktörü

  1980 senesi Ankara doğumludur. Lisans eğitimini İngiltere’de University of Kent’te Siyaset Bilimi üzerine ve yüksek lisansını da aynı üniversitede Avrupa Siyaseti ve Demokrasi Çalışmaları alanında tamamladıktan sonra, akademik kariyerine sırasıyla; İstanbul Bilgi Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi, İletişim ve Medya  konularındaki çalışmalarıyla devam etmiştir. 2007 senesinden itibaren Fox Türkiye’de çeşitli görevler alan Kumbaracıbaşı, halen aynı kurumda Haber Operasyon Direktörü olarak çalışmaktadır.

  Medya kariyeri boyunca pek çok özel yayın, Olimpiyat Oyunları başta olmak üzere çeşitli spor müsabakaları ve yarışma formatlarının prodüksiyonundan sorumlu olarak çalışmıştır. News Corp “NewsCore”, Sky Italia, Sky TG24, Times Now India, Georgetown University ve Florida Jacksonville University ile televizyon gazeteciliği alanında ortak çalışmalar yürütmüştür. 2014 senesinden bu yana uluslararası gazeteciler zirvesi News Xchange katılımcısıdır.

  Medya ve İletişim alanındaki deneyim ve uzmanlığının yanısıra, Fox Türkiye ve Bilgi Üniversitesi ortaklığında 4 dönem boyunca televizyon gazeteciliği üzerine sertifika programı düzenlemiş; 8. Boğaziçi Zirvesi, National Geographic on Campus gibi etkinliklerde  ise moderatörlük görevleri üstlenmiştir. Halen çeşitli üniversitelerde konuk konuşmacı olarak  ders vermektedir. Aynı zamanda profesyonel olarak fotoğrafçılık yapan Kumbaracıbaşı, ilk fotograf sergisini 2006 yılında açmış, fotoğrafçılık kariyerine Kadıköy’deki stüdyosunda yarı zamanlı olarak devam etmektedir.

 • Ege Arar 1996'da Adana'da doğdu. 2010 yılında…
  EGE ARAR

  EGE ARAR

  Galatasaray Basketbol Takımı Oyuncusu

  Ege Arar 1996’da Adana’da doğdu. 2010 yılında 37 kişinin katıldığı Galatasaray seçmelerinde seçilen az sayıda oyuncudan biri oldu.

  Ege 2010 yılında Oktay Mahmuti‘nin çalıştırdığı Galatasaray’ın altyapısına katıldı. 2012 yazında önce düzenlenen U-16 Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon olan millî takımın kadrosunda olan Arar ciddi dakikalar alamadı. 2012/13 sezonunda yaşı tuttuğu için U-18 takımında da oynayabilme imkanı olsa da sakatlığından ötürü kadroda olmayıp, o şampiyonlukta takımdan uzak kaldı. Ancak 2013-14 sezonu U-18 Avrupa Şampiyonluğu’nda Karşıyaka’lı Egemen Güven‘le birlikte pota altını kontrol eden 2 isimden biri olmayı başardı millî takımda. 2013-14 sezonunda Galatasaray genç takımı, liseler arası şampiyonada formasını giydiği Doğa Koleji, Ankara’da düzenlenen ve Gelişim Ligi’nin temellerini atması umut edilen turnuvada da yine sarı-kırmızı formayla 30 dk ortalamayla 21 sayı – 13.8 ribaund – 2.3 blok istatistiğini yakladı. Özellikle Fenerbahçe karşısındaki 24 sayı – 21 ribaundluk performansı ile dikkatleri çekti. Liselerarası şampiyonada ise finalde Furkan Korkmaz‘lı Evyap’a yenilseler de performansıyla övgü aldı. Daha sonra Konya’da düzenlenen U-18 Avrupa Şampiyonası’ndaki ciddi rol alan Arar, turnuvanın sonu yaklaştıkça performansını arttırması dikkat çekti. En kritik ve zor gözüken Hırvatistan maçında Dragan Bender ile eşleşmesine rağmen 14 sayı – 10 ribaundla maçın adamı oldu. Böylesine başarılı performansların ardından ise 2014-15 sezonunda A Takım kadrosuna dahil edildi.

 • Ankara Universitesi Ingiliz Dili ve Edebiyati…
  SERKAN TAVŞANOĞLU

  SERKAN TAVŞANOĞLU

  Facebook, Agency Partner

  Ankara Universitesi Ingiliz Dili ve Edebiyati bolumunden 2006 yilinda mezun oldu. 2007’de dijital medya ile tanisti. Turkiye’nin onde gelen tech-media sirketlerinden Nokta Medya’da 10 yil sureyle reklam ekibinde gorev aldi. Bu surecte medya planlama ve satin alma ajanslari ile yakin temas halinde calisarak yuzlerce dijital reklam projesini yonetti, video reklamcilik ve interaktif reklam uygulamalari uzerine uzmanlasti. 2018 yilinda Facebook ailesine katildi. Facebook Turkiye ekibinde Agency Partner olarak gorev alan Serkan, Turkiye’deki ajans ekosisteminin gelisiminden ve ajans isbirliklerinden sorumludur. 

 • 29 Kasım 1994 yılında Henan’da dünyaya…
  TING ZHU

  TING ZHU

  VakıfBank Spor Kulübü A Takımı, Smaçör

  29 Kasım 1994 yılında Henan’da dünyaya gelen Zhu Ting, voleybol kariyerine 2008 yılında Henan’da başladı. 2013 yılında bir süre Guangdong Evergrande formasını giyen Zhu, bu takımla 2013 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda üçüncülük yaşadı. Ertesi sezon tekrar Henan Huawei takımına dönen başarılı smaçör 2016 sezonu sonuna kadar bu takımda yer alan Zhu Ting, 2016-2017 sezonu öncesinde VakıfBank’a transfer oldu. VakıfBank forması altında 1 Dünya Kulüpler Şampiyonası, 2 Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, 1 Türkiye Ligi, 1 Türkiye Kupası ve 1 Türkiye Süper Kupa Şampiyonluğu yaşadı.

  Özellikle milli takımlarda gösterdiği performansla dikkat çeken ve 195 cm boyunda olan Zhu Ting, 2013 yılından itibaren ülkesinin A Milli Takım kadrosunda yer almaktadır. Mili takımlar düzeyinde ilk çıkışını 2012 yılında gerçekleştiren Zhu, 2015 FIVB Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyat Oyunları’nda Çin Milli Takımı’yla birlikte altın madalya kazandı.

  Zhengzhou Üniversitesi Spor Enstitüsü Antrenörlük bölümü mezunu olan Zhu Ting’in kazandığı başarılardan bazıları şu şekildedir:

  2012 Asya Gençler Şampiyonası “En Değerli Oyuncu”
  2012 Asya Gençler Şampiyonası “En İyi Smaçör”
  2013 FIVB Gençler Dünya Şampiyonası “En Değerli Oyuncu”
  2013 FIVB Gençler Dünya Şampiyonası “En İyi Smaçör”
  2013 Montreux Volley Masters “En Skorer Oyuncu”
  2013 FIVB World Grand Prix “En İyi Smaçör”
  2013 Asya Şampiyonası “En İyi Smaçör”
  2014 FIVB Dünya Şampiyonası “En Skorer Oyuncu”
  2014 FIVB Dünya Şampiyonası “En İyi Smaçör”
  2015 Asya Şampiyonası “En Değerli Oyuncu”
  2015 Asya Şampiyonası “En İyi Smaçör”
  2015 FIVB Dünya Kupası “En Değerli Oyuncu”
  2016 Olimpiyat Oyunları “En İyi Smaçör”
  2016 Olimpiyat Oyunları “En Değerli Oyuncu”
  2017 CEV Şampiyonlar Ligi “En Değerli Oyuncu”
  2017 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası “En Değerli Oyuncu”
  2017 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası “En İyi Smaçör”
  2017 Kupa Voley (Türkiye Kupası) “En Değerli Oyuncu

  2018 Türkiye Ligi “En Değerli Oyuncu

  2018 CEV Şampiyonlar Ligi “En İyi Smaçör”

 • FATİH ALTAYLI

  FATİH ALTAYLI

  Habertürk Yazarı

 • Oyuncu, yapımcı, uluslararası marka elçisi…
  TUBA ÜNSAL

  TUBA ÜNSAL

  Oyuncu, Yapımcı, Marka Elçisi

  Oyuncu, yapımcı, uluslararası marka elçisi olarak çalışmaktadır. Los Angeles’ta Stella Adler Akademi’de oyunculuk eğitimi aldı. Birçok televizyon dizisi, film ve tiyatroda yer aldı. 2017 yılında “To be House of Production” adlı yapım şirketini kuran Tuba Ünsal, İsimsiz Yıldız, Kürk Mantolu Madonna gibi tiyatro projelerinde hem oyuncu hem de yapımcı olarak seyirci karşısına çıktı. Dünyanın En Güzel Kokusu, ortak yapımcı olduğu ilk sinema filmi oldu. 2012’de kendi hamilelik ve doğum sürecini anlattığı “Benim Komposto Günlüğüm” adlı kitabı yayınlandı. MARKA 2016’da ilk kez, bir oyuncu olarak nasıl marka olunur sürecini anlattı.

Brand Week Gastro

 •  Andrea Bezzecchi hukuk fakültesinden…
  ANDREA BEZZECCHI

  ANDREA BEZZECCHI

  Acetaia San Giacomo, Geleneksel Balsamik Sirke Üreticisi; Parmigiano Reggiano, Duyusal Analist

   

  Andrea Bezzecchi hukuk fakültesinden mezun olduktan hayatını geleneksel Reggio Emilia balsamik sirkesine ve genel olarak sirke işine adamıştır. Acetaia San Giacomo’nun kurucusudur.

  Reggio Emilia Menşeli (PDO) Geleneksel Balsamik Sirkesinin Korunması Konsorsiyumu’nun başkanı olan Bezzecchi hem Reggio Emilia balsamik sirkesi hem de Parmigiano Reggiano peyniri uzmanı sertifikalı bir duyusal analisttir.

  Bezecchi şu anda gıda biyoteknolojisi alanında doktora yapmaktadır. Tezi sirkenin ev üretimi ve farklı ham maddeler kullanılarak üretimine yönelik yenilikçi bir sistemin oluşturulmasını ile ilgilidir.

 • Mengen’de, 4 kuşaktır aşçılık yapan bir…
  AYDIN DEMİR

  AYDIN DEMİR

  ŞEF

  Mengen’de, 4 kuşaktır aşçılık yapan bir ailenin mensubu olarak dünyaya geldi. Meslek hayatına 1984 yılında Club 29 İstanbul mutfağında başlayan Aydın Demir, Şamdan, Discorium, Piezza, Citron,  Garden 74, La Fontaine, Citron, Changa, Konyalı Kanyon ve Feriye Palace gibi işletmelerde şef aşçı ve koordinatör şef olarak çalıştı.

  Bunun yanında  Eresin Hotel, Ritz Carlton, Çırağan Palace ve Divan Hotel  gibi birçok beş yıldızlı otelde şeflik yaptı

  1999 yılında ülkenin ilk tasarım fusion restoranı olarak açılan Changa’nın şefliğini 4 yıl üstlendi. 2002 yılında Dünyann en iyi 50 Resturantı arasında 39. Olarak seçilmiştir. http://www.theworlds50best.com/list/past-lists/2002#

  Buun yanı sıra Çırağan Sarayı’na geçtiğinde Tuğra Restoran’a Travel& Leisure tarafından  2004“Dünyanın En İyi Otel Restorantı”  ödülünü kazandırdı. 2005 yılında Napa Valley-San Francisco, Culinary Institute of America’da seminerler verdi; yemek sunumları yaptı.

  2006’da Konyalı Lokantası’nın mutfak şefi oldu. Geleneksel Türk Mutfağı sunan Konyalı Restoran zincirine Kanyon lokasyonunun eklenmesiyle birçok yeniliği de hayata geçirdi. Asırlık yemek reçetelerini aslına sadık kalarak yeniden yorumlayan Aydın Demir, 2008’de Konyalı’ya “En İyi Lokanta” ve “En İyi Yemek” ödüllerini getirdi. Aynı yıl Time Out tarafından “Yılın En İyi Şefi” seçildi.

  2008-2009 yıllarında Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nün mutfak şefliğini yaptı. 2010 yılında Divan Oteli’ne transfer olan Aydın Demir, 2012’de, merkezi Lyon’da  bulunan “Toques Blanches du Monde” tarafından yeniden “Yılın en iyi yabancı Şefi” unvanı ile ödüllendirildi.

  Aydın Demir 2013 yılından bu yana Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyet Bölümü’ne Türk Mutfak Kültürü derslerine ve Ascılık bölümü ögrencilerine yemek derslerine girmektedir. Yeme-içme ve konaklama işletmelerine mutfak yeme-içme konsep ve stil danışmanlığı hizmetleri de sunan Demir, aynı zamanda Diğitürk Bein Gurme kanalında her Cuma  “5 sef “ isimli yemek programı sunmaktadır.

  Şubat 2016 tarihinden beri İstanbulun en iyi restoranlarından bir olarak gösterilen Feriye Palace’ın Executive Chef’liğini yürütmektedir.

  Chef Aydın Demir   2017 yılında aşçıların piri sayılan Atezbaz-I  veli 2017 yılın sefi ödülünüde almıştır. Gecce .com tarafından 2017-2018 yılın sefi adayıdır.

  Aydın Demir’in yaptığı bazı danışmanlık hizmetleri;

  • “Sunset “restaurant. Ulus istanbul
  • Neni Brasseria, Caddebostan, Istanbul
  • “Raf” Patisserie Cafe Istanbul
  • “Lacivert” Restaurant, Istanbul
  • “Koleksiyon” Restaurant, Istanbul
  • “Sosa” café rest ve sağlıklı yiyecekler İstanbul
  • Denizli Aydem Holding “labada” restaurant cafe
  • “Dudakpayı” türk mutfagı İstanbul
  • “Park şamdan” restaurant pera Istanbul
  • Agora Meyhanesi Balat Istanbul
  • “KL08”Sokak lezzetcisi Antalya, Lara
  • “Kaleiçi” Meyhanesi Antalya
  • “Sisim” Meyhane İzmir
  • “Nestle” food Istanbul
  • Küçük Ev restoranlar grubu
  • Kırkpınar restoranlar grubu istanbul
  • Bowbels bar kalamış istanbul
  • Aromsa arge danısmanlık. İstanbul
  • “Sukar Pasha” restaurant Qatar Doha
  • “La Cigale” Hotel Qatar doha
  • The Regency Hotel Kuwait
  • “Divan hotel” Erbil, Iraq
 •  Beatriz Jacoste Future Food Institute…
  BEATRIZ JACOSTE

  BEATRIZ JACOSTE

  Future Food Institute, Kurumsal İlişkiler ve Global Misyon Program Yöneticisi

   

  Beatriz Jacoste Future Food Institute bünyesinde kurumsal ilişkiler yöneticisi olarak görev almaktadır. Şu anki görevinden önce Gıda İnovasyonu Programı çerçevesinde dünyada gıda sektörü açısından uluslararası bağlantı noktası konumunda olan 10 farklı merkezde gıda trendlerini ve bu alandaki yenilikleri araştırmıştır.

  Jacoste, gastrodiplomasi üzerine çalışmakta, gıdanın insanları bir araya getirdiğine ve kültürler arasındaki karşılıklı anlayışı güçlendirdiğine inanmaktadır. Gıdanın bir eğitim aracı olarak kullanımını araştırmış; yaratıcılık ve girişimcilik becerilerinin geliştirilmesine yönelik, gıdayı temel alan bir metodoloji geliştirmiştir. Barilla ve Tetra Pak gibi şirketler için tasarım odaklı düşünme projeleri yaratıp yönetmiştir. Şu anda trendlerin ve yeni teknolojilerin gıda alanındaki etkilerini araştırmakta, bu sektördeki şirketlerle birlikte daha iyi bir gelecek için stratejiler geliştirmekte; ayrıca Future Food’un İspanya’daki genişleme sürecini yönetmektedir.

 • 1969 yılında İstanbul’da doğan Berrin Bal…
  BERRİN BAL

  BERRİN BAL

  Antre Gourmet, Kurucu

  1969 yılında İstanbul’da doğan Berrin Bal Onur, satış yöneticisi olarak başladığı kariyerine, Sabah ve Hürriyet dergi gruplarının çeşitli yayınlarında reklam  koordinatörü olarak devam etti.

  1993-1994 yılları arasında İngiltere’de satış-pazarlama eğitimi aldı.

  Özel radyo yayıncılığının yeni geliştiği dönemde Show TV yayın grubu radyolarının reklam grup koordinatörü göreviyle satış organizasyonlarını yapılandırdı.

  2000 yılında Neşe Aksoy Biber ile birlikte Türkiye’nin ilk peynir ve yöresel ürünler konusunda uzmanlaşmış şirketi Antre Gourmet’yi kurdu.

  2007 yılında MSA/City&Guilds Uluslararası Profesyonel Aşçılık Okulu diplomasına sahip oldu.

  Neşe Aksoy Biber ile birlikte yazdıkları “Peynir Aşkına” ve “50 Peynirli Şehir Balıkesir” adlı iki kitabı bulunan Onur, peynirle ilgili danışmanlık, eğitim, araştırma ve gezi çalışmalarını sürdürmekte, yönetiminde olduğu KEDV-Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın dar gelirli kadınların ekonomik durumlarını ve yaşam kalitelerini güçlendirme çalışmaları içinde yer almaktadır.  YUCİTA ( Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı) üyesidir.

 • 12 yaşımdayken diyetisyenle tanıştım ve…
  BERRİN YİĞİT

  BERRİN YİĞİT

  Berrin Yiğit Beslenme ve Diyet Danışmanlık, Kurucu

  12 yaşımdayken diyetisyenle tanıştım ve zayıflamak için bir diyetisyenin desteğini aldım.  Bu deneyim bana çok şey öğretti ve erken yaşta sağlıklı beslenmenin hayatı nasıl da iyileştirdiğini anlamamı sağladı.

  “Bugün keşke elimde sihirli bir değnek olsa da bir anlığına bu hissi tüm insanlara yaşatabilsem” diyorum. Bir kere tadına varırsanız bir daha bırakamayacağınızı biliyorum.

  Bir sihirli değnek yok belki ama tüm hayatımı danışanlarıma bu hissi yaşatmak ve bunu sürekli kılmak için çalışmaya adadım. Başaranları gördükçe mutluluğum ve işime olan bağlılığım, heyecanım katlanarak arttı.

  Evliyim ve son 5 yılda ailemize İpek ve Eren’de katıldı.

  Onlar büyürken sağlıklı beslenmeyi öğrenmelerini sağlamak benim için en büyük mutluluk ve en değerli deneyim.

  Bugüne kadar neler yaptım hızlıca özetleyeyim;

  Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldum. Sonra Amerika’da UCLA’da pazarlama sertifikası ve California State University, Los Angeles’da yüksek lisansımı tamamladım. Amerika’da kaldığım dönemde Cedars Sinai Medical Center’da gönüllü olarak 1,5 sene çalıştım.

  ADA, AHA ve American Dietetic Association derneklerinde ve etkinliklerinde her zaman aktif olarak yer aldım mesleki portföyümü zenginleştirdim.

  Ayrıca UCLA Medical Center’da gözlem yapma şansı buldum ki bu o dönemde bakış açımı oldukça geliştirdi.

  Jenny Craig’de de danışman diyetisyen olarak çalıştım.

  Okumayı ve araştırmayı sevdiğim kadar yazmayı da hep sevdim. Kitaplar, dergilerde makaleler yazdım, TV programlarında deneyimlerimi ve önerilerimi paylaştım.

  Tümünü web sitemden ve sosyal medya hesaplarımdan inceleyebilir, takip edebilirsiniz.

  2009 yılında Nişantaşı’nda kendi kliniğimi açtım ve bugün de aynı klinikte danışanlarıma hizmet vermeye devam ediyorum.

  Diyet yapmanın, sağlıklı beslenmenin bir zorluk değil aksine mutluluk olduğuna inanıyorum. Sağlıklı beslenmeyi keyifli hale getirirsek bunu sürdürmek o zaman mümkün olabilir.

  Sonunda ne kadar mutlu bir hayata sahip olacağınızı bildiğim, yaşadığım, gördüğüm için ısrarla ve bıkmadan bu işi yapmaya devam edeceğim.

  Sizin yapmanız gereken sadece “başlamak istiyorum” demek. Sonrası mı? Cevabı birlikte bulacağız…

 • 1977 yılında doğan Burak Zafer Sırmaçekici…
  BURAK ZAFER SIRMAÇEKİCİ

  BURAK ZAFER SIRMAÇEKİCİ

  Şef

  1977 yılında doğan Burak Zafer Sırmaçekici sosyal bilimler ve işletme eğitimi aldı. Uzun süre reklam yazarlığı ve prodüksiyon yaptıktan sonra tutkusunun peşinden giderek önce profesyonel aşçılık eğitimi aldı. Ardından New York’taki Annisa adlı Michelin yıldızlı restoranda stajını yaparak Türkiye’ye döndü. Türkiye’de bir yandan mesleğini icra ederken diğer yandan çeşitli markalar için tarifler geliştirdi, yemek videoları çekti, yemekle ilgili skeçler yazıp oyunculuk yaptı. 2015 yılında ortağı Tülin Bozüyük’le beraber açtığı Lokanta Armut’ta yılın şefi ödülüne aday gösterildi. 2017 yılında kendisinin hazırlayıp sunduğu programla Kanal D ekranlarında yer aldı. 2017 ve 2018 yıllarında Yeditepe Üniversitesi Dişçilik Fakültesinde Gastronomi Tarihi isimli seçmeli dersin öğretmenliğini yaptı. Tarifleri birçok yerli ve yabancı dergi/gazetede yayınlanan Burak Zafer Sırmaçekici halen gastronomi alanında danışmanlık ve öğretmenlik yapmaya devam ediyor.

 • 1982 yılında İstanbul'da doğan Cankut Aydın,…
  CANKUT AYDIN

  CANKUT AYDIN

  Zomato Türkiye, Genel Müdür

  1982 yılında İstanbul’da doğan Cankut Aydın, Türkiye Birincisi olarak girdiği İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden mezun oldu. Yüksek öğrenimine Londra’da devam ederek, London School of Economics’te Management and Strategy üzerine Master yaptı ve 2009 yılında Distinction derecesi ile mezun oldu.

  İş hayatına yine Londra’da, önce Maxis Investments ve ardından Tibra Capital’da devam etti. Yaklaşık 4 senelik Londra deneyiminden sonra döndüğü İstanbul’da, Ak Yatırım Menkul Değerler’e katıldı ve burada şirketin en önemli dijital projelerinden TradeAll’un inşasında görev aldı.

  2015 senesinde başlıca uluslararası forex şirketlerinden XTB’nin Türkiye operasyonlarının başına geçerek şirketin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

  Yaklaşık dokuz senelik finans ve sermaye piyasaları deneyiminin ardından 2018 yılında, dünyanın önde gelen restoran arama ve keşif platformlarından Zomato’ya Türkiye Ülke Müdürü olarak katılan Cankut Aydın, halen bu görevine devam etmektedir.

   

 • İnovatif bakış açısı ile modern İtalyan…
  CRISTINA BOWERMAN

  CRISTINA BOWERMAN

  Şef

  İnovatif bakış açısı ile modern İtalyan mutfağının en önemli temsilcilerinden Michelin yıldızlı şef Cristina Bowerman, ilk bakışta akla gelmeyecek lezzetleri ustaca biraraya getirmesi kadar tekniği ve yemek hakkındaki özverili  disiplini ile tanınıyor.

  Roma’nın ikonik restaurantlarından biri olan, Cristina Bowerman’ın yönetimindeki Glass Hostaria bugün, çağdaş mekanı ve inovatif gastronomi felsefesiyle, İtalyan mutfağına dair bambaşka bir yaklaşım sunuyor.

   

 • Deniz Temel, mutfak şefi olarak profesyonel…
  DENİZ TEMEL

  DENİZ TEMEL

  Şef

  Deniz Temel, mutfak şefi olarak profesyonel meslek hayatına ilk adımını liseden mezun olduğu yıl Bodrum Mövenpick Otel’de atmıştır. Üniversite hayatı boyunca çeşitli yarışmalarda ödüller kazanmış, Four Seasons Otel Bosphorus ve Anemon Otel’de çalışmıştır. Murat Bozok’a ait Mimolett’te işe başlaması kariyerinde önemli bir dönüm noktası olmuş; bu dönemde bir yandan Salt Bistro Beyoğlu şefliği, İstanbul Culinary Institute eğitmen şefliği, Casa Dell Arte Otel mutfak şefliği görevlerini yürütmüştür. Mimolett’in Sao Paulo’daki D.O.M restoranda bir ay kadar misafir olduğu dönemde burada bir Anadolu kültürü menüsünü hazırlamıştır. Ardından bu kurumda staj yapan Temel, en alt seviyede çalışmaya başladığı Mimolett’ten 3 yılın ardından şef olarak ayrılmıştır.

  Temel daha sonra dünya mutfağı tekniklerini daha iyi öğrenmek için, üç defa üst üste dünyanın en iyi restoranı seçilen, iki Michelin yıldızlı Noma’da üç ay staj yapmıştır. Ardından yine Kopenhag’daki Michelin yıldızlı Relae’de bir ay çalışmış ve Türkiye’ye dönmüştür. Türkiye’de Alancha restoranda mutfak şefi olarak göreve başlamış, 2013-2018 yılları arasında bir yandan bu restoranda çalışırken bir yandan da Anadolu’yu araştırmıştır. Burada Anadolu topraklarında bulunan medeniyetleri konu alan “Büyük Göç” menüsünü servis etmiş, Göbekli Tepe’den ilham alan bir menü ortaya çıkarmıştır.

  Şu anda İstanbul’daki Kuruçeşme’de yer alacak, yemeğin içinde kültürü anlatacağı restoranını açmaya hazırlanmaktadır.

 • 2001 yılında New York’taki French Cullinary…
  DİDEM ŞENOL TİRYAKİOĞLU

  DİDEM ŞENOL TİRYAKİOĞLU

  Şef

  2001 yılında New York’taki French Cullinary Institute’da aşçılık eğitimi aldı. Eleven Madison Park restoranında çalıştı. İstanbul’a döndükten sonra Nu Teras’ta “Ufak Yemekler”i yaptı. 2005-2009 yılları arasında Dionysos Hotel ‘in baş aşçılığını üstlendi. 2010 yılında ilk kitabı “Kızınız Defne’yi Oğlumuz İskorpite…” Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı.  Mayıs 2010’da Karaköy’de Lokanta Maya’yı, Mayıs 2012’de de Şişhane’de Gram’ı açtı. İnternet ve anket yoluyla oylanarak seçilen Time Out İstanbul 2010 Yeme İçme Ödülleri’nde En İyi Şef Ödülü’ne layık görüldü. İkinci kitabı ‘Biraz Maya, Biraz Gram‘ aynı sene yine Yky’dan çıktı.  Gram’lar 2017’de 4 şubeye ulaştı. Mevsimsel ve yerel malzeme ile yemek düşünmeye devam ediyor. Yaptığı tüm hatırı sayılır işleri beraber çalıştığı muhteşem ekibe borçlu olduğunu düşünüyor.

 • Dilara Koçak 1994 yılında Hacettepe…
  DİLARA KOÇAK

  DİLARA KOÇAK

  İyi Yaşam ve Beslenme Uzmanı

  Dilara Koçak 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini de tamamlayarak Uzman Diyetisyen ünvanını aldı. Ardından İstanbul Üniversitesinde Yönetici geliştirme programı, Boğaziçi Ünversitesinde Etkili Sunum ve Konuşma Teknikleri programı ile 2015 yılında ise Bilgi Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler Sertifika programını tamamladı.

  1994 – 1999 döneminde çeşitli hastanelerde klinik alanda ve yönetici olarak görev yaptıktan sonra 1999 -2004 yıllarında Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde Beslenme ve Diyet Bölümü Şefi olarak çalıştı.

  2003 Ekim – 2004 Şubat tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde kendi alanı ile ilgili gözlemler yaparak bu yöndeki tecrübelerini güçlendirdi.

 • Duygu Kutluoğlu Kılıç 1984 yılında…
  DUYGU KUTLUOĞLU KILIÇ

  DUYGU KUTLUOĞLU KILIÇ

  FineDine, Kurucu Ortak, Genel Müdür

  Duygu Kutluoğlu Kılıç 1984 yılında İstanbul’da doğdu. Kadikoy Anadolu Lisesi’nde aldığı ortaokul ve lise eğitiminden sonra İstanbul Teknik Üniversite Elektronik Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisansı’nı tamamladı. 2008-2010 yıllarında İstanbul’da İstanbul Teknik Üniversitesi ve Koç Üniversitesi, İsviçre’de ise Ecole Polytechnique Federale de Lausanne üniversitelerinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

  Özel sektördeki kariyerine 2010 yılında başlayan Duygu Kutluoğlu Kılıç, 2010-2012 yıllarında Huawei Türkiye’de Yazılım Mühendisi, Çözüm Mimarı ve Takım Yöneticisi görevlerini üstlendi. Bu şirkette sorumluluğunu üstlendiği projeler için yaklaşık 1 yıl Çin’de görev yaptı. 2012’de Türkiye’nin hızla büyüyen girişimlerinden Pozitron’da Proje Yöneticisi olarak işe başladı ve 2014 yılı itibariyle aynı şirkette Proje Yönetimi Direktörlüğü görevini üstlendi. 

   2015 yılında ortağı Adil Burak Kılıç ile FineDine girişimini kuran Duygu Kutluoğlu Kılıç, halen bu girişimde Genel Müdür olarak görev almaktadır. FineDine bir ayağı Amerika’da olan ve 45 ülkede 500’den fazla restorana hizmet veren bir restoran teknolojisi firmasıdır. 

 • Vorwerk Türkiye Genel Müdürü görevini…
  EBRU ERKAN AYANOĞLU

  EBRU ERKAN AYANOĞLU

  Vorwerk Türkiye, Genel Müdür

  Vorwerk Türkiye Genel Müdürü görevini yürüten Ebru Erkan Ayanoğlu Ankara Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunudur. Özellikle doğrudan satış konusunda deneyimi olan Ayanoğlu’nun meslek hayatı 1996-2003 yılları arasında Eczacıbaşı Avon kozmetikte çalışarak başladı. Ayanoğlu ardından 2003 yılında Oriflame firmasında çalışmaya başladı. Oriflame Türkiye’de önce saha sonrasında ise satış destek müdürü olarak görev yaptı. 2009 yılında Oriflame Türkiye Pazarlama Direktörüğü’ne getirildi. Ayanoğlu daha sonra sırasıyla sırası ile Oriflame Türkiye’de bölgesel Satış Destek Direktörlüğü ve bölgesel Satış Direktörlüğü görevini üstlendi. Ebru Erkan Ayanoğlu halen Vorwerk Türkiye şirketi Genel Müdürlüğü görevini sürdürmekte.

   

 • 1987 yılında İstanbul’da doğdu, Saint…
  ECE AYDIN

  ECE AYDIN

  İksir Resort Town, Co-founder

  1987 yılında İstanbul’da doğdu, Saint Benoit Fransız Lisesini tamamladıktan sonra 2009 yılında Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı yıl faaliyete geçen, annesi İksir Hanım’ın doğduğu topraklara yatırımı olan İksir Resort Town Tatil Kasabası’nda satış ve pazarlama departmanları ağırlıklı olmak üzere çalışmaya başladı. Ekibi ile beraber bir yandan kırsalda çok alternatifli, sürdürülebilir turizmi hayata geçirir ve yaşatırken, bir yandan da unutulmaya yüz tutmuş doğal ürünler ve bölgenin zenginliklerini araştırarak ortaya çıkardı. Bu noktada konaklama tesislerine 3 km. mesafedeki üretim çiftliklerini de 6 odası ile ekoturizm merkezi olarak renove ederek organik sertifikalarını aldı. Mutfaklarında sundukları ve tüm Türkiye’ye satışını yaptıkları ürünlerin topraktan sofraya tüm süreçlerinin planlanmasından, satış ve pazarlaması, konaklama tesislerinden, çiftliğin işletmeciliğine kadar tüm faaliyetleri 2. kuşak olarak yürütmeye devam ediyor.

 • Ferhan Talib, Kadıköy Anadolu Lisesi ardından…
  FERHAN TALİB

  FERHAN TALİB

  Facts Of Fashion, Kurucu, Yönetici Ortak

  Ferhan Talib, Kadıköy Anadolu Lisesi ardından Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar perakende sektöründe çalıştıktan sonra 2009’da yazmaya başladığı iconjane adlı blogu ile sosyal medya hayatına tam zamanlı olarak giriş yaptı. 2009’dan beri değişe ve dönüşen tüm sosyal medya mecralarında; modadan yeme içmeye seyahatten güzelliğe hayatının her alanında deneyimlediklerini paylaşarak, takipçilerine fikirler vermeye devam ediyor.

 • FUNDA İNANSAL

  FUNDA İNANSAL

  Dude Table Ajans Başkanı

 • Handan Abdurrahmanoğlu, İstanbul Bilgi…
  HANDAN ABDURRAHMANOĞLU

  HANDAN ABDURRAHMANOĞLU

  Arçelik Pazarlama A.Ş. – Grundig Türkiye Grup Yöneticisi

  Handan Abdurrahmanoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2002 yılında mezun oldu.

  Koç Üniversitesi’nin “Executive MBA” programını 2014’te tamamladı.

  Kariyerine 2003’te Arçelik ihracat bölümünde başlayan Abdurrahmanoğlu, 2012’de Orta Avrupa’dan, 2015’te ise Doğu Avrupa’dan sorumlu bölge müdürü olarak görev aldı. Abdurrahmanoğlu, 2016- 2017 yıllarında Arçelik’in omnichannel dönüşüm ve iletişimine liderlik yapmasının yanında Grundig’in Türkiye’deki organizasyonun da başındaydı.

  Abdurrahmanoğlu Grundig’in Türkiye’de relansmanını amacı olan marka konumlandırması çerçevesinde gerçekleştirerek, Ruhun Doysun platformunu hayata geçirmiştir.

  Markanın farkındalık hareketine öncülük etmesi, dijitalin ana mecra olması ve içerikle pazarlamayı gerçek anlamda hayata geçirmesi ile tanınan Abdurrahmanoğlu, halen Grundig Türkiye Grup Yöneticisi olarak görevine devam ediyor.

 • Haro Cümbüşyan bir sosyal girişimci ve…
  HARO CÜMBÜŞYAN

  HARO CÜMBÜŞYAN

  EK BİÇ YE İÇ ve Collectorspace, Kurucu Direktör

  Haro Cümbüşyan bir sosyal girişimci ve İstanbul’daki EK BİÇ YE İÇ ve collectorspace projelerinin Kurucu Direktörü.  London School of Economics, University of Pennsylvania ve Yale’den Ekonomi ve İşletme dallarında Yüksek Lisans dereceleri bulunan Cümbüşyan,1996-2008 yılları arasında ABD’de analitik danışmanlık yaptı.  Daha sonra ailesiyle Londra’ya yerleşerek güncel sanata odaklanan ve halen çeşitli sanat kurumlarının yönetim ve danışma kurullarında görev almakta olan Cümbüşyan, 2013’ten beri Zürih’te yaşıyor.

 • HAZER AMANİ
 • "Fransa'da Ecole Ferrandi ve Institut Paul…
  KAAN SAKARYA & DERİN ARIBAŞ

  KAAN SAKARYA & DERİN ARIBAŞ

  Şef

  “Fransa’da Ecole Ferrandi ve Institut Paul Bocuse’de okuduktan sonra; yine Fransa ve Belcika’da Michelin yıldızlı restoranlarda deneyim kazanan iki şef Kaan Sakarya ve Derin Arıbaş, 2016’da Basta! Street Food’u kurdular”

   

  Derin Arıbaş

  1985 doğumlu. St. Michel Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu.

  Aşçılık eğitimini Lyon’da Institut Paul Bocuse’de aldı.

  3 Michelin yıldızlı Astrance (Fransa) ve Hof Van Cleve’in (Belçika) de aralarında bulunduğu gastronomik restoranlarda çalıştı.

  Son olarak “Atelier Des Chefs” Dubai şubesinin executive şefliğini yaptı.

  Basta!’nın iki şef-ortağından biri.

   

  Kaan Sakarya

  1981 doğumlu. Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu.

  Kısa bir reklamcılık tecrübesinin ardından Paris’te Ecole Ferrandi’de aşçılık eğitimi aldı.

  Fransa ve Belçika’da Michelin yıldızlı restoranlarda deneyim kazandı.

  Son olarak İstanbul’da Nicole restoranın şefliğini yaptı.

  Basta!’nın iki şef-ortağından biri.

 •  Katie Parla Roma’da yaşayan bir…
  KATIE PARLA

  KATIE PARLA

  Gazeteci; Yazar; Gıda ve İçecek Eğitmeni

   

  Katie Parla Roma’da yaşayan bir gazeteci ve gıda ve içecek eğitmenidir. Aslen New Jerseyli olan Parla Yale Üniversitesi’nde sanat tarihi okumuş, Roma Tor Vergata Üniversitesi’nde İtalyan gastronomi kültürü üzerine yüksek lisans yapmıştır. Federazione Italiana Sommelier Albergatori Ristoratori’den sömeliye sertifikası, Roma Belediyesi’nden arkeolojik mağara bilimi sertifikası almıştır.

  Parla fevkalade yemekler ve içeceklere dikkat çekmeyi, bizi iyi beslemek için çaba gösteren insanların takdir görmesini sağlamayı ve insanların yemek hakkında konuşabilecekleri bir ortam yaratmayı kendine görev edinmiştir. Yaşadığı şehir olan Roma ile özel olarak ilgilenmekte, buranın yerel yemek kültürü açısından tehlike arz eden durumları yakından takip etmekte, restoran eleştirileri ve yemek trendleri konusunda eleştiriler kaleme almaktadır.

  20’den fazla kitapta imzası bulunan Parla’nın yemek eleştirileri ve gezi yazıları The New York Times, The Guardian, The Financial Times, Food & Wine, Condé Nast Traveler dahil olmak üzere birçok uluslararası yayında yer almıştır.

 • Kenan Yıldırım, 1987 yılında İstanbul'da…
  KENAN YILDIRIM

  KENAN YILDIRIM

  gezmelerdeyim.com, Instagrammer

  Kenan Yıldırım, 1987 yılında İstanbul’da doğdu.İşletme eğitimi aldı. Satış pazarlama konusunda çalışırken seyahat etmenin ve keşfetmenin ne denli mutluluk verdiğini hissedip yazmaya başladı. 2011 yılında günlüklerinden yola çıkarak; gezmelerdeyim.com ve aynı isimle hayata geçirdiği sosyal medya hesaplarından yazılar paylaşarak bu alanda ilk adımı atmış oldu.

  Seyahat ve yeni destinasyonlar keşfetmenin yanında, farklı ve lokal lezzetler ile sokak yemekleri en sevdiği konulardandır. Çeşitli dergilerde de yazılar yayınlayıp, keşif tutkusunun peşinden gitmeye devam etmektedir.

 • Lale Çavuşoğlu Kuseyrioğlu 1969 İstanbul…
  LALE KUSEYRİOĞLU

  LALE KUSEYRİOĞLU

  Pales Süt Ürünleri, Kurucu

  Lale Çavuşoğlu Kuseyrioğlu 1969 İstanbul doğumludur. Ortaokul ve liseyi İngiltere’de okudu Richmond Üniversitesi İngiltere’de BA Pazarlama eğitimi aldı. 1994 Çavuşoğlu – Davies danışmanlık şirketini kurdu. Şirketlere eleman yerleştirme, iletişim, liderlik eğitimi, yeniden yapılanma, yönetim organizasyonu hizmetleri verdi. Antakya’ya eşinin şehrine taşınıp 2016 senesinde Pales Süt Ürünlerini kurdu. Antakya’nın yöresel peynirlerini artisanal şekilde üretmeye başladı, coğrafi işaretleri alınan peynirleri üniversiteden aldığı danışmanlık ile uluslararası standarta uygun üretip ulusal pazarda satılmasını sağladı. Pales’in, yöresel ürün gamına Antakya mezelerini ilave ederek bunları da ulusal pazarda satmaya başladı. Slow Cheese organizasyonu daveti ile Bra İtalya’da ve Cheese Berlin Almanya’da ürettiği peynirleri tanıtmak üzere konuşmacı olarak yer aldı. Misyonu Unesco tarafından gastronomi şehri olarak seçilmiş Antakya’ya ait yöresel lezzetleri dünyada tanıtıp hak ettiği yere gelmesi.

 • Levon Bağış, 1980 yılında İstanbul'da…
  LEVON BAĞIŞ

  LEVON BAĞIŞ

  Yazar, Yeme İçme Uzmanı

  Levon Bağış, 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Kamu Yönetimi eğitimi alırken şaraba merak duymaya başladı. Bu merak, zamanla profesyonel hayatı haline geldi. WSET, London Wine Academy, Ecole du Vin gibi eğitim kurumlarında sertifika programlarına katılarak aldığı sertifikalar ile bilgilerini pekiştirdi. Kavaklıdere Şarapları bünyesinde hayata geçen Türkiye’nin ilk zincir şarap butikleri Kav Butikler’in kuruluşunu gerçekleştirdi. 2003-2009 yılları arasında bağ bozumu döneminde bağda ve kavda çalışma şansına sahip oldu. 4 yıl boyunca Kavaklıdere Şarapları Pazarlama Koordinatörlüğünü yürüttü. 15 yıldır en sevdiği şeyi, yani şarapçılığı profesyonel bir meslek olarak yürütüyor. Yine Türkiye’nin en geniş kapsamlı şarap profesyoneli eğitim programlarından olan ve 2006 yılından beri Kavaklıdere Şarapları bünyesinde verilen Kavekol’u hazırlayan Levon Bağış’ın “Şarabın ABC’si” isimli bir şarap eğitim kitabı bulunuyor. Karaf Dergisi ve FEED dergisinde yazıları yer aldı. Kuruyemiş Ansiklopedisinin madde yazarıdır.  Türk Mutfağının kimliklendirilmesi için önemli çalışmalardan  ‘’Yeni Yerel Sohbetlerin’’ kurucu ekibinde yer aldı. Salt bünyesinde yer alan ‘’Gastronomika’’porjesinin danışmanlığını üstlendi. 2009-2010 ders yılında Okan Üniversitesi Gastronomi bölümünde misafir öğretim görevlisi olarak ‘’İçki ve İçki Kültürü’’ dersini verdi. 2015 yılından itibaren Mutfak Sanatları Akademisinin şarap eğitimlerini vermeye ve haftalık AGOS Gazetesi’nde köşe yazarlığına devam etmektedir.

 •  Bilkent Üniversitesi, Turizm…
  M.CİHAN KIPÇAK

  M.CİHAN KIPÇAK

  Şef

   

  Bilkent Üniversitesi, Turizm işletmeciliği bölümünündün mezun olduktan sonra, İsviçre’ye gitmiş ve burada Joel Robuchon, Guy Savoy ve Alain Ducasse’ın Restoranlarını yönetmiş olan Stephane Montmayeur  ve  Laval Alain tarafından yetiştirilmiştir. Türkiye’ye döndükten sonra, bir sure Ankara’da çalıştıktan sonra sırasıyla Argos in Cappadocia, Mimolette’de yönetici pozisyonlarında çalıştı. Ardından Tomtom Suitesin F&B direktörlüğünü üslenip Üryan Doğmuş ile  La Mouette projesini hayata geçirerek Chef-Manager  görevini üstlendikten sonra Üryan Doğmuş ile kendi projelerini  hayat geçirerek 2012 ylında Gile Restaurant’ı, 2014 yılında, Nupera binasının içinde sokak yemeklerini yorumlayan Tabla Restoran’ı açtı. 2015 yazında ise  Üryan Doğmuş ile Tabla Alaçatı ile Hacımemiş Mahallesinde yer aldı. Yerli ve yabancı basında Vogue, The Guardian, der Feinschmeiker gibi birçok önemli mecra yer aldı   İtalya ve Kanadanın önemli Tv kanallarında yeraldı. 2008 yılında Bilkent Üniversitesi, En çok Gelecek vaad eden Genç ödülüne layık görüldükten sonra 2013 yılında en iyi Chef Kategorisinde GQ “Men of The Year”  ve 2014 yılında  Gecce.com  “Yılın Şefi” olarak ödüllendirildi.

  2017 Nisan’da 35 Senelik gastronomik kültüre sahip olan 2 Michelin Yıldızlı Spago İstanbul’un Executive Chef görevini aldı. Ekim ayında Zula İstanbul ile Harbiyenin arka sokaklarında çok ses getiren bir projeyi hayata geçirdiler. 2018 Mart ayında ise Wolfgang Puck’ın özel davetiyle 90. Oscar Törenlerinde Cihan Kıpçak önderliğinde ilk defa Türk Yemekleri servis edildi hemen akabinde 2 Michelin Yıldızlı Spago Beverly Hills’de Türk Tadım menüsü hazırladı. Ekim Sonunda açılacak olan Bomontideki ‘’Bâtard’’ ile klasik bistro temasına Eklektik bir yaklaşım getirmeye hazırlanıyor.

 • 1997 yılında Marmara Üniversitesi İletişim…
  MEHMET ATEŞ

  MEHMET ATEŞ

  Yemek Fotoğrafçısı

  1997 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisiyken başlayan fotoğraf hayatı, 1998 yılında dergi fotoğrafçılığına geçişiyle profesyonel bir boyut kazandı.

  İlk stüdyosunu yıkık bir Beyoğlu evinden evirdi… Koridorunun nemli duvarları çuval bezi üzeri mavi sıva alçısıyla kaplı stüdyosunda, sürekli şekil değiştiren kendi su altı haritasını yaratmayı başardı. İki sene bu stüdyoda müşterilerine soba üstü kestane keyfi yaşatan Mehmet Ateş, 2002 yılında şu anda da hizmet verdiği stüdyosuna taşındı.

  2003 yılında Sabah Dergi Grubu’nda, editoryal açıdan yeni bir maceraya başladı. Başlangıçta stil ve dekorasyonun ağırlıkta olduğu bu yolculukta, yemek fotoğrafçılığı ile tanıştı. Fotoğraf editörü olarak Ciner Dergi Grubu’na geçtiği 2008 yılında grup bünyesinde bulunan La Cucina Italiana ve Food and Travel dergileri ile yemek fotoğrafçılığı konusunda ustalaşma fırsatı buldu.

  Yemek fotoğrafçılığı üzerine çalışmalarına kendi stüdyosunda devam ediyor. 

  Diğer yandan, içindeki “öğrenme” ve “öğretme” aşkını dizginleyemeyen Mehmet Ateş’in, meslektaşı Erkin Ön ile birlikte düzenlediği “Yemek Fotoğrafçılığı Atölyesi” ile 2011 yılından bu yana fotoğraflarına lezzet katmak isteyenlerle buluşuyor.

  Fotoğrafçılık tekniği ve anlayışını, editoryal dünyanın nefes aldıran atmosferinde ‘’freerange’’ geliştirme fırsatı bulan Mehmet Ateş statik olmayan, yenilikçi ve global bir fotoğraf anlayışını temsil ediyor.

 • Mehmet Gürs, İstanbul Yiyecek İçecek Grubu…
  MEHMET GÜRS

  MEHMET GÜRS

  İstanbul Yiyecek İçecek Grubu, Ortak, Şef

  Mehmet Gürs, İstanbul Yiyecek İçecek Grubu bünyesindeki, “Mikla” dahil, 21 başarılı işletmenin şefi ve ortağı olmasının yanı sıra bir çok kişi tarafından, İstanbul’un çağdaş lokantacılığını başlatan kişi olarak tanınıyor ve başlattığı vizyoner “Yeni Anadolu Mutfağı” ile de adından söz ettiriyor. Bu yaklaşımda, geleneksel ve gerçekten “asil” ürünlere saygı ile eski ve yenilikçi yöntemlerle yarının mutfağını yaratma çabası var. Yıllar boyunca odaklandıkları yoğun araştırmalar ve yaratıcı prosesler sonucunda, araştırmacı şefler, tam zamanlı bir Antropolojist, köylüler, anneler ve dedeler ile birlikte, bölgenin ürünleri, yöntemleri, alışkanlıkları hakkında derin bilgi birikimi ile geniş bir ağ oluştu. Tüm bu çalışmalar, toprağın gerçek sahipleri ve şehirlerdeki şefler arasında başarılı bir işbirliği ile sonuçlandı. Ve ödül olarak, 2015 yılında listeye 96. sıradan giren Mikla, 2016 yılında 40 sıra sıçrayarak 56., 2017’de de tırmanışı sürdürerek 51. sıraya geldi. 2018 ‘de ise 44.sıraya yükselerek ilk 50’deki yerini aldı. Mikla, listeye dört sene üst üste giren tek Türk restoranı oldu.

  Mikla ile birlikte, Gürs, rahat aile lokantası zinciri “numnum café & restaurant”, İtalyan lokantası “Trattoria Enzo”, yenilikçi self servis lokantası “Terra Kitchen” ve kahvecilikte yeni sayfa açan “Kronotrop Coffee Bar & Roastery” markalarını da işletiyor. 3. dalga kahvecilikte Türkiye’de lider konumunda yer alan Kronotrop’un kavurma ustaları ve baristaları, son iki senedir Türkiye’yi Dünya şampiyonalarında temsil ediyor.  Buzzfeed ise Kronotrop’u ölmeden önce Dünyada görülmesi gereken 25 en iyi kahveci arasında sayıyor.

  İstanbul Yiyecek İçecek Grubu, Türkiye’de Gastronomi sektörünün öncüsü olarak yer almaya devam etmektedir.

   

   

 • Mehmet Kırali kurumsal hayatta uzun yıllar…
  MEHMET KIRALİ

  MEHMET KIRALİ

  Instagram Fenomeni, Fotoğrafçı

  Mehmet Kırali kurumsal hayatta uzun yıllar çalıştıktan sonra yolu Instagram’la kesişti. İş hayatının yoğun temposuna rağmen 25 yıldır en büyük tutkusu olan fotoğraf çekmeye her zaman vakit yarattı. Instagram’la birlikte yer aldığı dünya çapında projeler ve destinasyon tanıtım çalışmalarıyla çektiği fotoğrafları büyük kitlelerle buluştu. Farklı yayınlarda seyahat yazıları yazan ve sosyal medya stratejileri yöneten Kırali, keşfederek paylaşmayı hayatta önemli bir motivasyon olarak alıyor.

 • Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu olan…
  MERVE AKGÜL

  MERVE AKGÜL

  Dude Table, Food Marketing Stratejik Danışmanlık Ajansı Yöneticisi

  Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu olan Merve Akgül, üniversite yıllarında hayal etmenin en önemli yetkinlik olduğunun farkına varması ile okulunu dondurup Tanrılar Okulu kitabı yazarı Stefano D’Anna’nın Floransa’daki üniversitesi European School of Economics’te burslu Visionary Leadership eğitimini alıp üniversite eğitimini bu eğitimle birlikte tamamlıyor. Unilever Food Solutions’ta yaptığı 6 aylık staj deneyimi sayesinde hayal ettiği food ve marketing kavramlarının bir araya geldiği Funda Güzelmeriç İnansal’ın uzmanlık alanı ile karşılaşıyor. Üniversiteden mezun olup stajının bitmesi ile Funda Güzelmeriç İnansal ile 2012’de çalışmaya başlayan Merve Akgül, Dude Table’da Funda İnansal ile birlikte Türkiye’nin tek food marketing stratejik danışmanlık ajansı olarak entegre pazarlama hizmeti veriyor. Dude Table’da yeni nesil yöntemleri ve yeni alanları geliştiren şirket yöneticisi olarak gelişen yeni nesil ekonominin yeme-içme sektörüne entegre edilebileceği konusunda da çalışmalarına devam ediyor.

 • 2003 yılında Uludağ üniversitesi Gıda…
  MÜGE NEBİOĞLU

  MÜGE NEBİOĞLU

  ONAOO, Prof. Zeytinyağı Tadımcısı, Eğitimci

  2003 yılında Uludağ üniversitesi Gıda Mühendisliğinden mezun oldu. 2006 yılında Uludağ Üniversitesi Fen Bilimleri Gıda Mühendisliği’nde Yüksek Lisans’ını tamamlayarak,  2014 yılında Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliğinde doktorasına başladı.

  2003 yılında özel bir şirkette proje müdürlüğü yaptıktan sonra 2005 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Koruma Kontrol Genel Müdürlüğü’nde göreve başladı.

  2007 yılında Bursa ya yerleşerek Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü’nde uzman araştırmacı olarak(-uzmanlık alanı olarak “yağ teknolojileri-) çalışmaya başladı ve halen burada çalışmaya devam etmektedir.

  2010 yılında çalıştığı konulardan biri olan Zeytinyağı ile ilgili tadım eğitimleri almaya başladı ve eğitimleri Dünya’da sayılı ve İtalya’nın ilk uluslararası okulu olan ONAOO da 3 yıl boyunca alarak Profesyonel Zeytinyağı Tadımcısı ünvanımı aldı. Halen eğitimlerine devam etmekle birlikte bu okulun ilk resmi yabanci ogretmeni olarak gorev yapmaktadır.

  Bu eğitimleri ve ONAOO tadımcısı/eğitmeni ünvanı ile dünyanın sayılı başkentlerinde ve şehirlerinde (Paris, Roma, Barcelona, Amsterdam, Fas, Tunus, İstanbul) zeytinyağı tadım eğitimleri, workshopları düzenledi, çeşitli yarışmalarda jüri üyeliği yaptı. Türkiye’de düzenlenen zeytinyağı yarışmalarının üç tanesinde düzenleme kurulunda yer aldı. 2015 yılında Milano’da düzenlenen “zeytinyağı Tadımcıları Yarışması’ında Dünya 2. Liği kazandı. 2018 yılında Avrupada ilk 5 zeytinyagi tadimcisindan biri olarak tanimlandi.

  Türkiye’de ONAOO ile üç eğitim düzenlemektedir ve  halen ONAOO da Prof.zeytinyağı tadımcısı olarak ve eğitimcisi olarak görev almaktadır.

 • Murat Bozok, 6 Aralık 1975 tarihinde…
  MURAT BOZOK

  MURAT BOZOK

  Şef

  Murat Bozok, 6 Aralık 1975 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra radikal bir karar ile sevdiği meslek olan aşçılığı seçti. Amerika’ya yerleşerek Johnson & Wales Üniversitesi’ne kayıt oldu. Buradaki iki senelik eğitimini sürdürürken bir yandan da Rhode Island’daki restoranlarda çalışmaya başladı.

  Mezun olduktan sonra ilk ciddi iş tecrübelerini Hyatt Park Boston, Ritz Carlton New York ve Ritz Carlton Boston’da edinen Bozok, çok geçmeden Michelin kavramıyla tanıştı ve Michelin yıldızlı restoranlarda çalışabilmek için Alain Ducasse, Joel Robuchon, Pierre Gagnaire gibi dünyaca ünlü Michelin yıldızlı şeflere mektuplar yazmaya başladı. Yoğun çabalarının ardından ilk yanıt Pierre Gagnaire’den geldi. Bunun üzerine Sketch isimli 1 Michelin yıldızlı restoranda çalışmak üzere Londra’ya gitti.

  Sonrasında, Gordon Ramsay Holding’e bağlı 3 Michelin yıldızlı Royal Hospital Road ve 1 Michelin yıldızlı Angela Hartnett at Connought’ta toplam 2.5 yıl çalışan Bozok, Gordon Ramsay Grup’tan ayrılarak Paris’teki 2 Michelin yıldızlı L’atalier de Robuchon’da çalışmaya başladı. Burada geçirdiği 8 aydan sonra ise Londra’ya geri dönerek buradaki L’atalier de Robuchon restoranının kurulmasına katkıda bulundu.

  Robuchon’la çalıştıktan sonra tekrar Gordon Ramsay Holding’e dönen Bozok, 2 Michelin yıldızlı Petrus’a sous-chef olarak atandı. Yaklaşık 1.5 yıl kadar burada kalan Bozok, Gordon Ramsay’in İngiliz pub’larını gastro-pub’lara dönüştürme projesine bağlı olarak The Devonshire’da head chef ve sonrasında da alınan tüm pubların co-head chefi olarak görev aldı.

  2009 yılında Türkiye’ye geri dönen Murat Bozok ‘Mimolett’ isimli fine-dining restoranını açtı. Mimolett ile sayısız ödüller kazanan Murat Bozok, uzun süredir düzenli olarak Milliyet ve sonrasında Habertürk gazetelerinde köşe yazarlığı yapmaktadır. MBK Istanbul hem aşçılık eğitimi hem de danışmanlık hizmetlerine yoğun bir biçimde devam etmektedir. Nestle, Yudum, Unilever, Superfresh gibi gıda firmalarının yanında yurtiçinde ve yurtdışında birçok otel, avm, havalimanı ve restoran projelerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

  Son iki yıldır Beingurme kanalında hergün yayınlanan ‘Bıçağın İki Yüzü’ programını hazırlamaktadır. Daha öncesinde Show Tv’de yayınlanan ‘Masterchef’ programında yer almıştır. İki adet gastronomi üzerine basılmış kitabı bulunmaktadır.

 • 1954 doğumluyum. Çocukluğum Çukurova’nın…
  NARDANE KUŞÇU

  NARDANE KUŞÇU

  Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi, Kurucu

  1954 doğumluyum. Çocukluğum Çukurova’nın Ceyhan Köyü’nde kadınların üretimin büyük bir parçası olduğu bir çiftlikte geçti. Doğayı korumayı, coğrafyaya saygı ve sevgiyi öğreten Yörük kültüründen geliyorum. Köy Enstitüsü öğretmenleri tarafından okutuldum. İlkokulda da öğretmen okulunda da hep doğayla iç içeydim. Sanki doğanın bir parçası değilmişiz de, doğa kullandığımız bir şeymiş gibi davranılan yaşam şekli içimi acıtırken hep ailelerin çocuklarıyla birlikte gerçek bir şey yarattıkları, insanların doğaya dönerken kendi içlerindeki huzuru ortaya çıkarabilecekleri bir yaşam biçimi hayal ettim.

  Emekli olmadan önce kızımın aldığı deftere bir eğitim çiftliği çizmemle başladı her şey ve ailemle birlikte bu hayali gerçeğe dönüştürdük. Ailemin her bireyinin burada emeği var. Bütüncül bakış açısını, aile içerisinden başlayarak uyguluyoruz aslında. Ben tarımla ilgileniyorum, kızım mimari kısmı yönetiyor, gelinim finansal durumu kontrol ediyor, oğlum Ozan da eğitim merkezi ile ilgileniyor.

  Öğretmenlik yaparken çocuklardan çok şey öğrendim; yaşları ne olursa olsun insanların farklılıklarının onların öğrenme yöntemine yansıdığını gördüm. Sınıfın içinde not tutup kitap okuyarak öğrenmiyor herkes, 40 dakika aynı sırada oturmak motivasyon kaybettiriyor. Halbuki en güzel öğrenme yöntemi deneyim etmek; çocukların bitkileri domates dikerek öğrenmesini hayal ettim ben, astronomiyi yıldızlara bakarak keşfetmelerini istedim. Ozan da içimizde olan bu deneyimleme ihtiyacını kurumsal eğitimlere yansıttı. Çünkü bilmek ile öğrenmek arasında büyük bir fark var ve bu fark sadece deneyimleme sayesinde aşılabilir.

  Narköy; bir çiftlik, bir otel, bir eğitim merkezi ve birçok kişi için bir yuva. Her yaştan, her milletten insanın farklılıklarını aşarak bir bütün olarak dünyaya değer kattıkları bir yer. Güzel kalpli insanların bir araya gelip birbirlerinden sürekli bir şeyler öğrendikleri, kendi ilgi alanları doğrultusunda var oldukları bir cennet ve buraya yolu düşmüş herkesle paylaşılan ortak bir hayal…

 • NEŞE BİBER

  NEŞE BİBER

  Antre Gourmet, Kurucu

  1971 yılında Adana’da doğan Neşe Aksoy Biber,Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Programcılığı Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı bölümde iletişim yüksek lisansını tamamladı.

  İş hayatına Sabah dergi grubu reklam bölümünde  başlayan Neşe Aksoy Biber, kariyerine Akşam gazetesinde reklam müdürü, ardından CNN TÜRK’te reklam grup koodinatörü olarak devam etti. 2000 yılında DigiTürk’te Pazarlama ve Projeler koordinatörü görevini üstlendi.Bu dönemde şirketin kurumsal kimlik çalışmalarını, e-ticaret ve pazar geliştirme faaliyetlerini yürüttü. 2000 yılında kurucusu olduğu Türkiye’nin ilk peynir ve yöresel ürünler konusunda uzmanlaşmış şirketi, Antre Gourmet ile gurme gıda sektöründeki çalışmalarına başladı.

  Berrin Bal Onur  ile birlikte yazdıkları “Peynir Aşkına” ve“50 Peynirli Şehir Balıkesir” adlı iki kitabı bulunan Biber, peynirle ilgili danışmanlık, eğitim, araştırma ve gezi çalışmalarını sürdürmektedir.

  Neşe Aksoy Biber, halen Antre Gourmet ile ticari çalışmalarını sürdürmekte olup, Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı /YUCİTA üyesidir.

 • 1988’de Çorlu – Tekirdağ’da dünyaya…
  OLCAY SİLAHLI

  OLCAY SİLAHLI

  Fazla Gıda, CEO

  1988’de Çorlu – Tekirdağ’da dünyaya gelen Olcay Silahlı 2001’de girdiği Kuleli Askeri Lisesi’nin ardından 2005’te Kara Harp Okulu’na devam etti. Silahlı, okul üçüncüsü olduğu Harbiye’den ayrılarak İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İşletme Mühendisliğine devam etti. Bu okulu ise üç yılda bitirerek 2011’de iş hayatına atıldı. Deloitte Consulting’te İş Analisti, Unilever’de Marka Yöneticisi ve Akbank’ta Think Tank Koordinatörü gibi pozisyonlarda çalışan Olcay Silahlı, 2017’de, ortağı Arda Eren ile beraber, web tabanlı bir B2B atık yönetim platformu olan Fazla Gıda’yı kurdu.

 • 1975 yılında İstanbul'da doğdu. 1997…
  OZAN KUŞÇU

  OZAN KUŞÇU

  Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi, Genel Müdür

  1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1997 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. 1999 – 2001 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi’nde Finans dalında MBA öğrenimini tamamladı. İş hayatına Monitor Company’de, Yapı Kredi Bankası’nın “Yeniden Yapılanma Projesi”nde yer alarak başladı.

  1997 yılında Garanti Bankası’na MT olarak başlayan Ozan Kuşcu, 2005 yılına kadar bu bankanın çeşitli kademelerinde görev aldı.

  2000 yılında Belçika’da Management Center Europe (MCE)’dan “Advanced Selling Skills”, 2004 yılında İngiltere’de Cranfield School of Management’da “Vital Business Update” eğitimleri almıştır.

  Uzun yıllar Kurumsal Şubelerde Portföy ve daha sonra Satış Koordinasyon Yöneticisi olarak görev yapıp son olarak Garanti Bankası Eğitim Müdürlüğü’nde, Şube Müdürleri Teknik Eğitimi Projesinin koordinasyonu görevini yürüttükten sonra ayrılarak NAR Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nin kurucu ve yönetici ortağı olmuştur.

  Halihazırda Nar Eğitim, Narköy ve NarTek’te yönetici ortak, Agile Partners da ise ortak olarak görev yapmaktadır.

  İyi derece İngilizce ve Almanca bilen Ozan Kuşcu`nun uzmanlık alanları; Bankacılık ve Finans, Şirket Analizleri, Pazarlama, Yönetim Becerileri, İletişim, Satış ve NLP olarak sıralanabilir.

  Aikidoda siyah kuşak sahibi olan Ozan Kuşcu, amatör olarak gitar çalıp şarkı söylemektedir.

   

   

 • 1984 yılında Denizli’de doğdu. 2007…
  ÖZGE AKÇAY

  ÖZGE AKÇAY

  Garaj Gıda, Pazarlama ve İş Geliştirme’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

  1984 yılında Denizli’de doğdu. 2007 yılında Yeditepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Üniversite son sınıfta katıldığı bir sosyal sorumluluk projesi kariyerine yön verdi ve sivil toplum sektöründe iş hayatına başladı. 2007-2013 yılları arasında, sırasıyla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Darüşşafaka Cemiyeti, Abalıoğlu Holding çatısı altında Türkiye’de 50’nin üzerinde kenti gezdi; eğitim, kültür ve çevre projeleri gerçekleştirdi. Türkiye’nin önde gelen şirketleri ile ortak sosyal sorumluluk projeleri ve Avrupa Birliği projelerine liderlik etti. 2009 yılında Common Purpose Liderlik Eğitimi’ni tamamladı.

  2013 yılının sonunda Garaj Gıda’nın kurucu ekibine dâhil oldu. Plus Kitchen markasının yaratılması ve büyütülmesinde aktif olarak çalıştı. Küçüklüğünden beri mutfağa olan ilgisi, sürdürülebilir projelere olan motivasyonu, çevreye duyarlı bakış açısı bir çatı altında buluştu kendi deyimiyle. Halen Garaj Gıda’da Pazarlama ve İş Geliştirme’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

 • Pınar Öney Bilsel, çalışma yaşamına…
  PINAR ÖNEY BİLSEL

  PINAR ÖNEY BİLSEL

  Nestlé Türkiye, İçecekler İş Birimi Genel Müdürü

  Pınar Öney Bilsel, çalışma yaşamına öğrencilik yıllarında Management Centre Türkiye’de Müşteri Temsilcisi olarak başladı. 2 yıllık tecrübenin ardından 1996 yılında Kraft Foods’da Marka Müdürü olarak çalışmaya başlayan Öney buradaki 6 yıllık deneyiminin ardından PepsiCo’ya Pazarlama Müdürü olarak transfer oldu. Temmuz 2007’de ise Mövenpick Dondurmaları Ülke Müdürü olarak Nestlé ailesine katıldı. Daha sonra sırasıyla Nestlé Türkiye Pazarlama Hizmetleri ve İletişim Direktörlüğü ve Nestlé Türkiye Nescafé Xpress ve Çocuk İçecekleri Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Ocak 2016’da Nestle Türkiye İçecekler İş Birimi Genel Müdürlüğü koltuğunu devraldı. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlayan Pınar Öney Bilsel, Sabancı Üniversitesi’nde yönetim alanında MBA yaptı.

  Pınar Öney Bilsel, kahvenin sıcak içileceği algısının hakim olduğu bir dönemde Türkiye’ye getirilen Nescafé Xpress ile soğuk kahve kategorisinin Türkiye’ye tanıtılması, yaygınlaşması ve geniş kitleler tarafından benimsenmesinde önemli rol oynadı.

  Ana hedef kitlesi gençler olan Nescafé 3’ü 1 Arada’nın tüm iletişim çalışmalarını tek bir platformda bir araya getirerek bir yandan güçlü marka imajını destekledi diğer yandan orijinal ürünün yanı sıra tüm varyantlarda büyümeyi tetikleyen bir ivme yarattı. Bu çalışmayla markaya Effie’de Altın Ödül kazandırdı.

  Öte yandan lider marka olarak tüketicilere kahvenin hikayesini en doğru şekilde anlatma sorumluluğunu üstlenerek kahvenin çekirdekten fincana hikayesini anlatan kahve belgeselini hayata geçirdi. Türkiye’de ilk defa bir FMCG markası tarafından yayınlanan ilk markasız belgesel olan “Çekirdekten Fincana Kahvenin Hikayesi” aynı zamanda Türkiye’nin ilk kahve belgeseli oldu.

 • Şemsa Denizsel yemek tutkusunu hayata geçirip,…
  ŞEMSA DENİZSEL

  ŞEMSA DENİZSEL

  Şef

  Şemsa Denizsel yemek tutkusunu hayata geçirip, kendi tarzıyla yemek pişirebilmek ve onları istediği şekilde servis edebilmek için 2000 yılında Kantin’i açtı. Sadece mevsimsel ve yerli ürün kullanarak, küçük üreticileri desteklediği bir model yarattı. Yerelliği, malzemenin hasını, esnaf düsturunu, İstanbullu olmayı merkezine koyan Kantin kendi benzersiz hikayesini yarattı. Denizsel 18 yıl sonra şimdi yeni bir hikayenin peşinde, Ayvalık’ta bir yemek atölyesi, bir mutfak kuruyor.

 • Yemeği, onu yaratanların hikayelerinini,…
  TUBA ŞATANA

  TUBA ŞATANA

  Yazar, İstanbulfood.com, Kurucu

  Yemeği, onu yaratanların hikayelerinini, esnafı, yerel ürünleri, tatları, şehrin yemek halini ve Türkiye coğrafyasının yemek kültürünü anlattığı  istanbulfood.com’u 2009 yılında kurdu.

  TED Ankara Koleji ve Bilkent Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği bölümü mezunu olan Şatana, yiyecek ve içecek sektöründe 1993 yılında çalışmaya başladı ve  açılışından yönetimine birçok uluslararası otel ve kuruluşta görev aldı.

  Türkiye mutfağı ile ilgili yurtiçi ve yurtdışında restoranlara, şeflere ve televizyon programlarına malzemeleri anlatmakta, şefler ve lokantalar ile yerel malzemeyi buluşturmakta, yerel turizm kalkınma projelerinde, yiyecek ve içecek operasyonlarında uzun süreli eğitimler düzenlemekte ve danışmanlık vermektedir. Turizm yatırım projelerinde çalışmalarına İstanbul’da devam etmekte, dönem dönem üniversitelerde ve gastronomi okullarında ders ve seminerler vermektedir.

  Radikal, Hürriyet ve Cumhuriyet’te köşe yazarlığı yapmıştır. Türkiye’de ve uluslararası medyada Türkiye mutfağı ile ilgili yazılar yazmaya devam etmektedir.

  Meyhane Erbabının El Kitabı (Boyut, 2011) eş yazar, Güneşin ve Ateşin Tadı (YKY, 2012) fotoğraf sanatçısı, Yashim Cooks Istanbul (Arganout Books, 2016) kitabına fotoğrafları ile katkıda bulunmuştur.

 • Tarsus Amerikan Lisesi ve Başkent Üniversitesi…
  ÜRYAN DOĞMUŞ

  ÜRYAN DOĞMUŞ

  Şef

  Tarsus Amerikan Lisesi ve Başkent Üniversitesi İktisadi ve idari bilimler fakültesi turizm işletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine profesyonel mutfak alanında yön vermeye karar verdikten sonra Culinary Institute of America (CIA)’dan mezun olmuştur. Ritz Carlton Sarasota ve Ritz Carlton Kapalua’da çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönmüştür. Türkiye’de ilk olarak Kapadokya’da Argos in Cappadocia Otel’de aşçıbaşı olarak görev almıştır. İstanbul’da sırasıyla Mikla Restaurantta çalıştıktan sonra Cihan Kıpçak ile Tomtom Suits F&B direktörlüğü ve aşçıbaşılık görevlerini yapmıştır. 2011 yılında Tomtom suitesteki görevininin yanı sıra USLA da eğitmenlik yapmaya başlamıştır. 2012 yılında Gile Restaurantı açmak için Tomtom suites teki görevinden ayrılmıştır. 2013 yılında en iyi Chef Kategorisinde GQ Men of The Year  ve 2014 yılında  Gecce.com  “Yılın Şefi” olarak ödüllendirildi. 2015 yılında Tabla Alaçatıyı. 2016 yılında Tabla Nuterası açtı. 2016 yılında üç yıldır sürdürdüğü USLA yönetici şefliği görevinden ayrıldı.  Bu süre Zarfında Cihan Kıpçak ile kurdukları Let’s danışmanlık ile istnbulun bir çok ünlü restaurantına hizmet verdiler, 2017 Ekim ayında ise Zula İstanbul ile sokak yemeklerine dayalı bir restoran açtılar. Ekim Sonunda açılacak olan Bomontideki ‘’Bâtard’’ ile klasik bistro temasına Eklektik bir yaklaşım getirmeye hazırlanıyorlar.